HSD: een hockeyvereniging met vele toekomstdromen s PO R1 n Schouwen® Duiveland Extra Schouwen- Duiveland Extra DONDERDAG 5 OKTOBER 1978 Nu moet je natuurlijk niet verwachten, dat je er de nieuwste creaties van Dior, Cardin of van-weet-ik-veel- welke-andere grootheid zult aantreffen. Maar goedkoop is het er in elk geval wel. Want waar vind je vandaag de dag nog een broek voor vijf piek. Waar hoefje slechts een paar gulden neer te tellen voor een keurige overjas. Juist: op de kledingbeurs. Zoals laatst in 'Zierikzee. Gretig graaien in hopen afdankertjes, die eigen lijk best nog wel een tijdje meekunnen. Zou deze pas sen...? Foto Wim Riemens) Het Bannink-sportpark in Zierikzee is veel te klein. Daarover zijn de meeste gebruikers van deze sportaccommodatie het wel met elkaar eens. Neem nu eens de hockey-club 'Schouwen-Duiveland' (HSD). Zo lang de vereniging bestaat, hebben de hockeyers zich moeten behelpen. HSD speelt op zondag. Ook de voetbalvereniging Zierikzee speelt dan met verschillende teams. En er is gewoon te weinig kleedruimte op het sportpark om al die voetballers en hockeyers in een beetje behoorlijke kleedaccommodatie op te vangen. Er is wel een noodoplossong gevonden. HSD mag gebruik maken van de kleedruimte en kantine van de tennisvereniging. Ideaal is dat ook niet. maar het is vergeleken meteen poosje terug in elk geval een verbetering.Voorheen gebeurde het namelijk dikwijls genoeg, dat we na afloop van een hockeywedstrijd bijna nauwelijks in de gelegenheid waren om nog gezellig met z'n allen iets te drinken. De voetbalwedstrijden trekken nogal wat publiek, met als gevolg dat de kantine overvol zat. Wij konden daar nauwelijks in. het ledenaantal nauwelijks op Maar de Blom de vele 'import' die op het eiland laatste jaren is daar echter drastisch is komen wonen, verandering in gekomen. De afgelopen twee jaar verdubbelde het aantal leden competitie voor de senioren is intus- «»»««- sen begonnen. HSD moet het onder komstdromen. Een van die dromen is het bezit van een eigen sportaccommo datie. En wie weet. komt die droom nog eens uit. Want zeg nu zelf: een vereni ging als HSD verdient toch wel meer. dan aan de kant van het veld een pilsje te moeten gaan zitten drinken En hoe ging dat dan: wc kochten maar een kratje bier en wat frisdrank om aan de kant van het veld nog wat met onze tegenstanders te kunnen drinken. Het vorig jaar dachten we de oplossing ge vonden te hebben door een beroep te doen op de tennisvereniging. Zij waren direct bereid hun accommodatie van oktober tot maart aan ons af te staan. Maar het is echter wel gebleken, dat deze accommodatie voor ons te klein is", zegt voorzitter T. Blom van HSD. Ongeveer dertien jaar geleden werd HSD opgericht. Een van de ini tiatiefnemers was dc toenmalige bur gemeester Dijckmeester van Zierikzee. Zelf een hockeyenthousiast miste hij op Schouwen-Duiveland een hockeyclub. Lange tijd schommelde het ledental rond de veertig. Ook toen er rond het tien-jarig bestaan erg veel propaganda werd gemaakt voor de vereniging, liep zelfs. Een van de voornaamste oorza ken daarvan valt zeker toe te schrijven meer opnemen tegen een aantal Zeeuw- aan het mini-hockey". vindt voorzitter se C|Ubs, zoals bijvoorbeeld Goes en Blom Mini-hockey kan worden ge speeld door kinderen vanaf acht jaar In korte tijd is dit zo populair geworden, dat zelfs een aantal ouders besloot om lid te worden Omdat er in Zeeland maar Terneuzen. Omdat er in Zeeland maar zo weinig hockeyclubs zijn, moet er nogal eens flink gereisd worden. Dat is vooral het geval wanneer er straks in de zaal gespeeld gaat worden. De zaalcom- zes verenigingen zijn. zou je je kunnen petitie begint in december HSD kan voorstellen, dat het spelen van wed strijden voor deze kleintjes een pro bleem zou zijn. De verenigingen hebben daar echter een mouw aan weten te pas sen. door elk op hun beurt een toernooi te organiseren En zo komen die mlni- hockevers dan toch aan hun trekken Een andere reden voor de sterke toena me van het. ledenbestand is volgens pzc-s sport-pzc»! sport-pzc I niet in de Zierikzeese sporthal terecht. De sporthal is namelijk niet geschikt voor zaalhockey. De rubber toplaag van dc vloer in de sporthal is daarvoor te zacht Dat betekent voor HSD. dat uit geweken moet worden naar Goes, waar alle 'thuiswedstrijden' gespeeld worden Wel worden er pogingen gedaan om spe ciaal materiaal aan te schaffen (zoals bijzondere sticks), zodat er dan mis schien ten minste in de Zierikzeese sporthal getraind kan worden Maar het spelen van echte thuiswedstrijden in 'Onderdak', dat zal er voorlopig wel niet van komen Blessures komen bij hockey opvallend weinig voor. Terwijl je toch zo zou zeg gen met die zware hockeysticksWe hebben het afgelopen seizoen eigenlijk maar een ongelukje gehad, en dat was nog niet eens tijdens een wedstrijd Het gebeurde bij het inspelen van de mini- hockeyers. Een van die spelertjes bukte zich. terwijl de ander juist een ferme klap wilde geven en in plaats van de bal een wenkbrauw raakte HSD: een liockevereniging vol toe-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 33