Zeeuwse zwemtopclubs weer met Brabantse tegenstanders in de landelijke competitie Geen verrassingen bij start van de Zeeuwse tafeltenniscompetitie Weer successen voor Nederlandse damequipe SPANJE WINNAAR IN DE STRIJD DE EUROPESE V0ETBALTITEL OM OOK BRAZILIË EN ITALIË IN EINDSTRIJD VAN WK-BASKETBAL PZC/s GERARD SCHIPPER BIJ VOORLOPIGE SELECTIE AMATEURELFTAL POSITIE TOPZWEMMERS OOK NU ONAANTASTBAAR Zes Zeeuwen in selectie Zuid IJsland ook te zwak voor Oostduitsers Puzzelrit Seros m donderdag 5 oktober 1978 VLISSINGEN - De Zeeuwse topclubs Luctor uit Middelburg en Stormvogel uit Vlissingen strijden in het nieuwe winterseizoen weer tegen aantrekkelijke tegenstanders van buiten de provincie in de nationale clubcompetitie. Vorig winterseizoen moesten de ze. clubs het onderling uitvechten omdat met name Limburgse clubs (de Zeeuwen zwommen toen hun wedstrijden tegen Geleen en Heerlen) de afstand naar Zeeland te ver vonden zodat de pres taties gedrukt zouden worden. Doch dit seizoen krijgen de toon aangevende Walcherse zwemclubs teams'uit Noord-Brabant te genover zich in het water. De herenploegen van Luctor en Storm vogel komen uit in de C-competitie te gen Aegir uit Eindhoven en De Vennen uit Dongen, de dames van deze vier clubs spelen allen toevallig in de D- competitie. zodat ook hier een poule tussen deze clubs gevormd kon worden. Voorts heeft de sterke jeugdploeg van Luctor uitstekende mogelijkheden tot verbetering van de prestaties in de jeugdcompetitie, waarin de Middel burgse jongelui de ploegen van Nautilus en Merwede uit Dordrecht, alsmede de Geul uit Papendrecht ontmoetten. De eerste wedstrijd is al achter de rug en daarin leverden de Middelburgse jeugdzwemmers voortreffelijke presta ties. Ook in de E-competitie ide laagste na tionale wedstrijdmogelykheid. hebben de Zeeuwse ploegen contact met Bra bantse teams, evenals vorig jaar trouwens. In de E 1-afdeling spelen Schelde Temeuzen, Ganze Goes en de Zuidwester Middelburg tegen ZPC Bre- Positie top Het ziet er overigens met naar uit. dat. in deze wintercompetitie de positie van de Zeeuwse individuele zwem top bedreigd wordt. Integendeel de onbetwiste smalle top in deze zwemkring, Paula Buijsse van Braakman en Rob Geervl iet van Luctor. lijkt eerder zijn macht nog uit te gaan breiden. Bij de Middelburgse club blikt men zelfs gespannen naar het moment, waarop Geervliet zijn plan tot uitvoe ring wil brengen om een voor Zeeland ongekende tijd op de klokken te bren gen op de 100 meter vrije slag. De sterke Luctoriaan wil namelijk proberen om een tijd van 55 seconden te realiseren. Ruim onder dit illustere Zeeuwse zwemduo lijken ook talenten als Irma de Waard. Yolanda Spruyt (beiden van Luctor) weer zeker van continuering van hun posities, evenals een aantal op komende talentjes daar weer onder, maar vervolgens komt er in feite niets. De oorzaak er van mag als bekend wor den verondersteld: tot. in den treure hebben Zeeuwse kringbestuursleden als voorzitter Adrie Sampon (onlangs op de jaarvergadering in Breskens) en zwemcommissielid Wim Buys gewezen op het feit. dat de meeste clubs het niet nodig achten om de sterke jeugd onder de tien jaar 100 meter-nummers te laten zwemmen. Buijs: ..Als Zeeuwse clubs met jeugd onder 10 jaar tegen niet- Zeeuwse verenigingen uitkomen, dan zijn we in die categorie helemaal ner gens In feite blijven de prestaties op z'n minst gelijk en dat betekent zonder meereen achteruitgang' Recordlijst Ook uit de onlangs opgemaakte record- lijst van de zomerwedstrijden, 50 meter- baden dus. blijkt het gemis aan breedte in de zwemmerij duidelijk. Het zijn. we signaleerden het al eerder, de eenlingen, die het 'maken'. Eerst was het Temeu- zense Sjaak van der Hooft. die nagenoeg alle Zeeuwse records bezat. Jaap Keijmel van Stormvogel nam ze over en thans is Rob Geervliet trotse bezitter van de meeste records Bij de dames ging het precies eender via Souburgse Martha Wolf en Els van Tatenhove zijn we nu terecht gekomen bij IJzendijkse Paula Buijsse Het betekent, dat nage noeg alle Zeeuwse records van zeer re cente datum zijn.waarbij we maar aan nemen, dal het al stokoude record van Raymonda Vergauwenop de 200 meter schoolslag -Europees kampioene voor Belgie werd ze er mee- nog wel tot. het jaar 2000 zal blijven bestaan Tenzij Mieke Verdonck van Braakman, onverslaanbaar op de schoolslag op de lange baan. er op de korte baan wal aan gaat doen... Kampioenschappen Het belangrijkste onderdeel van het wmterprogramma. de Zeeuwse zwem- kampioenschappen. wordt afgewerkt in het weekeinde voor carnaval Op zater dag 17 februari van het volgend jaar worden zoals gebruikelijk in het Poelendaelebad in Middelburg - mö- ZWITSERSE SELECTIE ZURICH - De Zwitserse bondscoach Roger Vonlanlhen heeft voor de vol gende week woensdag in Bern te spelen Europacupwedstrijd tegen Nederland een debutant in zijn selectie opgeno men. Het is Markus Tanner van FC Ba sel die in de plaats is gekomen van Hein/ Hermann. De zeventien zijn: doelverdedigers: Burgener (Lausanne). Engel (Servet,lei. verdediging: Bizzlni (Servette), Brechbuehl (Young Boys), Chapuisat (FC Zurich), Flschbach (FC Zu rich). Montandon (Grasshoppers). Trinchero (Servette). Wehrli (Grasshoppers) Aanval Barberis(Servette). Botteron (FCZurich). El- scner (Eintracht Frankfurt). Meyer (Gras shoppers) Ponte (Grasshoppers). Schnyder (Servet te). Sulser (Grasslioppers), Tanner FC Basel) menteel het snelste bad in deze provin cie - de series afgewerkt, de dag daarop volgen de finales. De organisatie is zoals gebruikelijk in handen van de Middel burgse zwemvereniging Luctor et Emergo Een andere belangrijke datum is zondag 5 november a s., dan wordt eveneens in het Middelburgse overdekte zwembad de ontmoeting gehouden tussen Zee land, Noord-Brabant en Limburg. Voor de verenigingscompetitie ziet de poule-indeling er als volgt uit: afdeling CD: Stormvogel Vlissingen Aegir Eindhoven, De Vennen Dongen en Luc tor Middelburg: afdeling E i: De Schel de Temeuzen. De Ganze Goes. De Zuidwester Middelburg en ZPC Breda: afdeling E 2: De Braakman Hoek, On derdak Zierikzee, Scheldestroom Breskens en Zeclandia Reimerswaal. alsmede afdeling E 3: De Bruinvis Sas van Gent, Zwemclub Koewacht, De Stormvogel Vlissingen, '1 Vrije uit Sluis en Luctor Middelburg. Voor de verenigingscompetitie van de met-startvergunninghouders in Zee land is de volgende indeling gemaakt: poule A: Stormvogel. Zuidwester. Schelde en Koewacht, poule B' De Ot ters uit Axel. Ganze. Zeelandia en De Cathanna uit Kloosterzande: poule C Luctor. Kapelle. Onderdak: poule D De Braakman. Scheldestroom. De Brui nBruinvis én 't Vrije. De vier bestge- plaatste clubs in deze competitie plaat- sen zich voor de finale om de Zeeland cup. die op zondag 1 april van het vol gend jaar (geen mop. wordt gehouden in het zwembad in Vlissingen. waar Stormvogel voor de organisatie zorgd raagt Zierikzee. SVH, zondag 10 Aegir. Eindhoven, SVH. zaterdag 16: De Ganze. Goes, SVH: zon dag 17 de Stormvogel, Vlissingen. club kampioenschappen JANUARI: zondag 14: Speedo-jaargangwedstrijden no 1 te Vlissingen: zaterdag 20 de Bruinvis, Zei- zate. NSVH. zondag 21 de Vennen, Dongen SVH. de Zuidwester. Middelburg, SVH. za terdag 27 Scheldestroom. E2: zondag 28: Luctor. Middelburg, NSVH FEBRUARI zaterdag 3' de Schelde. Temeuzen. NSVH; zondag 4 de Stormvogel. Vlissingen. SVH. za terdag 10. Ze^andia, Goes, NSVH, zondag 11: Scheldestroom. Oostburg, Speedo-jaargang- wedstrljd no. 2; zaterdag 17. Zeeuwse win terkampioenschappen, series Luctor, Mid delburg: zondag 18. Zeeuwse winlerkam- pioenschappen. finales, Luctor. Middelburg MAART: zaterdag 3 Onderdak. Zierikzee. NSVH. 't Vrije. Oostburg. NSVh. zondag 4: de Storm vogel. mvilatiewedstnjden. ZC Koewacht. Moerbeke. NSVH. zaterdag 10. de Schelde. Temeuzen. Speedo-jaargangwedstrijd no. 3: zaterdag 17: ZC Kapelle. Goes, NSVH: zater dag 24: Zeelandia. Goes. SVH; zondag 25: Luctor. Middelburg. SVH. APRIL: zondag 1: de Stormvogel. Vlissingen, NSVH. finale Zeeland-cup, ZPC Breda, SVH. te Bre da. zaterdag 7: de Ganze. Goes. Speedo-jaar- gangwedstrijd no. 4, zaterdag 14: paaswed- strijden van Luctor te Middelburg; zondag 15 pasen; zaterdag 21: 't Vrtje, Oostburg, SVH; zondag 29 de Stormvogel. Vlissingen. SVH en NSVH. Porolasticwedstrijden De langebaan-kalender ziet er als volgt uit zaterdag 30 juni Hoeke Sluis. 3 km, Sluis; zondag 1 juli' Marathon Sluis, 16 km. Sluis; zondag 8 juli: Veerse meer-race. 2 km. Veere; zaterdag 11 augustus havenwedstrijd plm. 2 km, Breskens, zaterdag 18 augustus: Ganze- trek. 2 km. Wilhelminadorp. zaterdag 25 augustus: Braakman-race, 2 km. Hoek. zon dag 2 september: Kanaal-race. 3 km. Vlissin- sport 17 VLISSINGEN - Gerard Schipper van de landelijke vierde klas voetbalclub Oostkapelle is eén van de negen spelers van Nederlands za terdagclubs ivoor het overige over wegend eerste en tweede klassers) die zijn geselecteerd in het voorlo pige groep van 29 spelers, waaruit het Nederlands amateurteam wordt samengesteld. Deze week hebben de 29 selecties- pelers in Zeist, een oefenwedstrijd ge speeld Aan de hand van deze resul taten zal bondscoach Arie de Vroet zijn team samenstellen voor de ama teurinterland tegen WestDuitsland op woensdag 8 november a s. Het lijkt overigens met zeker, dat Schipper in de eindselectie opgeno men zal worden, want de Oostkapel- lespeler had tijdens deze oefenwed strijd beslist niet zijn beste dag. In de penode. dat Gerard Schipper schitterde bij de Meeuwen uit Zoutelande. toen deze formatie in de tweede klas uitkwam, vielhy kenne lijk niet op bij de keuzeheren Nu hij by Oostkapelle speelt kwam hij in aanmerking voor een plaats bij de to tale selectie Gisteravond was Gerard SchiPper met nog vijf andere Zeeuwse spelers uit landelijke zaterdag- en zon dagclubs geselecteerd voor de wed strijd tussen de teams van Zeeland/ West Brabant en de rest van Noord- Brabant. Deze ontmoeting werd ge speeld in Kaatsheuvel op het terrein van hoofdklasser DESK. Deanderc Zeeuwse spelers zijn: Eugene Fagg van Vlissingen, Arie Pcntury en Frans Waisapy van Jong Ambon, Marcel van Grunsven van Zierikzee en Jaap Meerman van Amemuiden. De bedoeling was te komen tot de samenstelling van het districtsteam Zuid I. dat in de komende weken een wedstrijd moet spelen tegen het dis trictsteam van Zuid n gen ROB GEERVLIET ARCO - Het gaat goed met de Neder landse afvaardiging in het toernooi om het wereldkampioenschap dammen 1978. In Arco liet het Nederlandse kwartet in de woensdag gespeelde vierde ronde zeven punten op de score tabel aantekenen. Alleen Johan Bas- tiaannet deelde de punten met de Mati nees N'Daye, maar dat kwam omdat de Amsterdammer zijn vierendertigste zet iets te vlug speelde en daardoor de combinatiewinst minste. Programma Het programma voor het winterzwem- seizoen ziet er als volgt uit: OKTOBER Zondag 8: Luctor Middelburg Jeugdcompeti tie de Stormvogel. Vlissingen, NSVH, zater dag 21. de Braakman, Temeuzen, NSVH. zondag 29' de Stormvogel. Vlissingen. invita- üewed strijden NOVEMBER Zondag 5 Zeeland - Brabant - Limburg, za- terdag 11 Nautulus Dordrecht, keugdcom- petltie ZC Kapelle. Goes. NSVH: zondag 12 dc Zuidwester Middelburg. NSVH de Bruinvis. Zelzate. compzaterdag 18 de Braakman. Temeuzen, compde Ganze. Goes, NSVH. zondag 19: ïnvitatiewedstrijd de Stormvogel, Vlissingen. zaterdag 25: de Schelde. Temeuzen. SVH, Scheldestroom, Oostburg. NSVH: zondag 26: Luctor, Middel burg, SVH. DECEMBER: zaterdag 2 De Geul Papendrecht jeugdcompetitie: zondag 3 ZC Koewacht Moerbeke. SVH; zaterdag 9 Onderdak. ZAGREB - Spanje is in het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams uitstekend van start ge gaan. Woensdag versloeg het in Zagreb Joegoslavië met 1-2. Voor Spanje scoorden Juanito en Santillana. De treffer van Joechoslavié werd gemaakt door Haliihozic. Een geweldig beginofensief is uiteinde lijk bepalend geweest voor de 1-2 over winning die Spanje op Joechoslavie be haalde. Binnen een half uur had de ploeg van trainer Kubala al een 0-2 voorsprong In de negentie de minuut glipte de aanvalspits van Real Madrid Juanito langs de Joegoslavische verde diging 0-1. Tien minuten later volgde zijn clubgenoot Santilla hem met een identieke actie 0-2 Vlak voor de rust gelukte het Halilhodzic doelman Miguel Angel te passeren De verder uitsteken de doelman van Real verkeek zich op een afstandschot Gedurende een groot gedeelte van de tweede helft heeft Spanje zich voorna melijk met verdedigen bezig moeten houden. Tien minuten voor het einde reageerde Angel uitstekend op een in zet van Surjak en drie minuten voor het slotsignaal verhinderde de lat hovende kleine doelman van Span je de verdien de gelijkmaker voor Joegoslavië. In Zagreb waren 60.000 mensen aanwezig die hun nationale ploeg na afloop op een fluitconcert vergasten. Spanje leidt nu in groep drie met 2 pun ten. Roemenië en Cyprus die nog niet speelden delen de tweede plaats en Joegoslavië is vierde met 0 punten Oost-Duitsland HALLE - Oost Duitsland heeft woensdagmiddag in Hallo I.lsland met 3-1 verslagen. De wedstrijd werd ge speeld in het kader van het Europees kampioenschap voor landemteams. Door deze overwinning is Oost-Duits- land in groep vier op de tweede plaats gekomen. Nederland is eerste en Polen derde. Ruim 20.000 toeschouwers zagen Oost- Duitsland reeds in de zesde minuut van de wedstrijd een 1-0 voorsprong nemen. Peter scoorde. Maar nog ggen tien mi nuten later kwam 'dwerg' IJsland aan de gelijkmaker. Aanvaller Petursson werd in het strafschopgebied onderuit, gewerkt. De penalty die Usland terecht kreeg toegewezen werd door hem verzil verd: l-l In de eerste helft nam Oost- Duitsland echter opneiw een voor sprong. Reidiger scoorde na een slimme pass van Hoffmann. De laatste maakte aan alle onzekerheid een einde, toen hij een kwartier voor tijd Usland definitie! op de knieën bracht 3-1 Trainer Georg Buschner toonde zich verheugd met, de overwinning, maar zei: 'toen het 1-1 werd heb ik teruggedacht, aan 1974. toen IJsland ons in Maagdenburg ook op een In groep a ontmoetten zowel Frank Drost als Gerrit Boom bepaald geen sterke tegenstanders en winst mocht dan ook worden verwachtln de over winning van Drost op Lepsic was toch iets merkwaardigs De Joegoslavische kampioen, die de Laatste jaren in het po sitiespel verrassend goed vooruit is ge gaan. trad zeer aanvallend op en drong diep in de stelling van Drost. De Neder landse kampioen kon weinig anders doen dan op een omsingeling van de vooruitgeschoven Joegoslavische cen trumpositie overgaan Vrij onverwacht in het late middenspel gaf Lepsic tot verbazing van zijn tegenstander de par tij op. Hij verkeerde in de mening dat hij geen verdediging had tegen de direct aanwezige dreiging. De Friese inter nationale meester toonde echter aan dat die wel degelijk aanwezig was en het opgeven van de partij was op zijn minst voorbarig. Misschien had Lepsic in deze positie nog wel verloren, maar daar had Drost goed voor oeten spelen. Drost is vrijwel zeker van een plaats in de finale Gerrit Boom versloeg, in de hem eigen stijl met sobere postitionele middelen gelijkspel (1-1) hield. Gelukkig ontbrak --D hen dit keer de kracht. Wel vmd ik dat Jf/S IJsland met het jaar heter gaat ïwi^ iiwepvenalc dc jeugdige Almeloer heeft nu eenmaal voetba Hen. Ik ben blij dat we evenals Nederland en Polen deze dreumes ver slagen hebben, al zit die tegentreffer me dwars. MANILLA - Brazilië en Italië hebben zich als laatste landen geplaatst voor de finalepoule van het toernooi om het wereldkampioenschap basketbal voor heren in Manilla. Beide landen wonnen woensdag hun wedstrijd voor groep b van de voorronden. Brazi.ië zegevierde mei 100-88 over Porto Rico en Italië met 125-95 over China. Eerder schaarden de Philippijnen waren vrijgesteld van het spelen van wedstrijden in de voor ronde De resultaten van de ontmoetingen die de landen die zich geplaatst hebben voor het eindtoernooi in de groepen le gen elkaar speelden blijven tellen voor de rangschikking in de finalegroep De wedstrijden voor de finalegroep be- Joeeoslavic. Canada, de Verenigde Sta- ginnen vrijdag 6 oktober tenen Australië zich hij de laatste acht D(> uitslagen van de wedstrijden van Wereldkampioen Rusland en gastland woensdag zijn Groep A Zuid Korea - Senegal 86-84 ruststand 36-331 Joegoslavië - Canada 105-95 (55-47) Eindstand groep A Joegoslavië 3 3 0 6 Canada 3 2 15 Zuid-Korea 3 1 2 4 Senegal 3 0 3 3 Groep B Brazilië Porto Rico 100-8? (53-43) Italië China 125-95 Eindstand groep B Brazilië Malie Porto China Groep C: Ts|echoslowaklje 82-81 (44-44) Eindstand groep C Ver Staten Australië Tsisl kye D Rep Dominicaanse Republiek De stand in groep vier is Nederland 110 0 2 Oost Duitsland 110 0 2 Polen 1 10 0 2 Zwitserland 0 0 0 0 0 IJsland 3 0 0 3 0 Tsjecho-Slowaklje Tsjecho-Slowakije is hel toernooi om het Europese landenkampioenschap, waarin hel de titel moet verdedigen, woensdagavond goed begonnen.. De uitwedstrijd in Stockholm tegen Ar gent inië-ganger Zweden wonnen de Tsjecholsowaken met 1-3 Daardoor staan de Tsjechoslowaken in voorron de-groep 5. hoven Frankrijk dat in zijn eerste (thuis)wedstrijd tegen Zweden niet verder kon komen dan een gelijk spel van 2-2. Luxemburg, dat zaterdag het toernooi begint tegen Frankrijk, is het vierde land in de groep. Voor 12.000 toeschouwers in het Rasun- da-stodion van Stockholm bracht ver dediger Hasse Borg de Zweden op 1-0 door een strafschop te benutten. Dne minuten later maakte centrumspits Kroupa gelijk Na rust was het elftal van trainer Joze Venglos. de opvolger van Feyenoord trainer Vaclav Jezek. de beste ploeg Drie minuten na rust bracht Masny dc gasten reeds op 2-1. De beste speler ir het team van Tsjeco-Slowakyke wa: linkerspits Zdenek Nehoda. op wie dc Zweedse verdediging geen vat kon krij gen. Nadat, hij in de 62e minuut al ri. paal had geraakt met een kopbal scoorde hy vijf minuten voor tijd toch 1-3 Bij Zweden bracht Bjom Nordqvis zijn 'wereldrecord' landenwedstrijder op 115. nooit haast, en secuur spelend haalde hij twee punten binnen. Boom klas seerde zich hiermee voorlopig bij de hoogste vijf. Maar zijn positie blijft 3.0 wankel. Hij zal nog wel last krijgen van de Israëli Gendlerman. die na gelijkop- 2-0 gaande strijd met Michel Hisard de 0-0 punten deelde '•8 Naar de eindstrijd gaan zeker de Russen Korenevskl en Tsjegolev De dammers uit de Sovjet-Unie doen er alles aan hun vier spelers in de eindstrijd te krijgen vooral Tsjegolev is er op uit zijn tegen stander te verslaan en daardoor Kore- nevski te steunen. Hierdoor is hy na tuurlijk objectief tegenover alle deel nemers in zijn groep Winnen van Oscar Verpoest lukte hem woensdag met. De Belg verdedigde zich hardnekkig en zag met geonegen dat hy in zijn wankele po sitie de remise vast kon houden Kore- nevski heeft knap gewonnen van Diaw In het eindspel, waarin vele dammen op het bord kwamen, moest de Senegalees, door te veel materiaalverlies, tenslotte opgeven In groep B heeft Rob Clerc zijn plaats in de eindstrijd vrijwel veilig gesteld. De Italiaan Simonetli werd met zuiver po sitionele middelen zonder mankeren naar een nederlaag gespeeld. Een min der prettige ervaring had Clerc met zijn achter het hotel geparkeerde auto. Via een ingeslagen ruil werden autora dio en bandrecorder ontvreemd. Uitslagen Groep A 'liisard Gelcllrrman 1-1. Boom - Berte 2 0. Verpoest: Tsjegolev l-lDrost t-epslc 2-0. Diaw Korenevskl 0-2. Stand in groep A 1 Korenevskl 7 punten. 2 Tejegolev en Drost 6.4 Hisard. Boom 5.6 Ge ndlerman 4. 7 Diaw en Verpoest 3.9 Lepsic 1 10 Berte 0 GroepB Ras-.iaannet N'Daye 1 -ISmith Da SUva 2-0. Gantwarhg Nimbi 2-0. Clerc - Simn- nelli 2 0 Mttsjanski Nortien 2-0, Stand m groep B 1 Gantwarg 7 punten. 2 N'Daye en Clerc 6.4 Basttaannet. Mitsjanski en Smith 5. 7 Nimbi 4. 8 Norden en Somonelli 1. 10 Da Silva 0 MIDDELBURG - Ook de tafeltennis competitie bij de senioren ging van start. In de hoogste klas is ditmaal een tweetal groepen geformeerd omdat de krachtsverhoudingen in de top van de afdelingen erg dicht bij elkaar is ko men te liggen. In Middelburg forceerde Effect/de Kreekzooni 2 een bijzonder goede opening door MZ 4 naar een 2-8 nederlaag te spelen. By de thuisclub wist alleen Oscar van Ingen tegen te scoren terwijl bij de Ter- neuzenaren Cees de Voogd zijn oud- clubgenoten driemaal wist te kloppen Hel clubduel tussen Zand 1 en Zand 3. deze vereniging is ditmaal erg sterk ver tegenwoordigd inde le klas. mondde uit in een royale overwinning van het le team waarin Tom Slager toch nog een steekje liet vallen ten opzichte van Hennv van Hengst (9-1Zand 2. spelend in groep B. liet eveneens een royale overwinning aantekenen en wel ten kos te van St. Laurens 2 waarin alleen Peter Francke eenmaal succes had tegen Klaas Pirson. In deze groep liet verder MZ 3 van zich spreken door thuis een 10-0 monsterscore op te laten tekenen tegen het debuterende Westerzicht 1 In de 2e klas A hield ONA 1 de punten via 7-3 in eigen huis tegen het bezoekende MZ 6 en bij de Zeeuws-Vlamingen liet alleen Johan Aers Jr zich driemaal kloppen. Amemuiden 1 start te thuis erg goed tegen B. Smash 3 en by de Ar- nemuidenaren was Jan de Smit dnemaal goed voor winst waarmee hij een geslaagd debuut had in de senioren- rijen Minder goed verging het St. Aloy 3 dat bh Zand 4 volledig de kous op de kop kreeg en met 10-0 en lege handen boot- waarts moest. Temeuzen hadden Bram van Gilst en Hans Joosse-het niet al te moeilijk tegen Effect/de Kreekzoom 3 (3-7) en hel eerste t reffen tussen Batavo l en RWS betekende een puntenverde ling waarmee vooral Piet Bek met driemaal winst de nadruk legde op het winstpunt. Klaas de Buck had tegen debutant Amemuiden 2 een goede avond en scoorde driemaal terwijl Jan Corver bij de bezoekers de beste man was I il sla pon: Senioren: le klas A: MZ 4 - Eff 2 2-8: Zand 1 - Zand 3 9-1le klas B: MZ 3 - Wester?. 1 10-0 Zand 2 - Laurcns2 9-1 2e klas A: ONA 1 - MZ 6 7-3. Am. 1 - B Sm, 3 7-3; Aloy 3 - Zand 4 0-10 2e klas B: Eff 3 - MZ 5 3-7; Batavo 1 RWS 5 5: B.Sm. 2 Am. 2 6 4. 3e klas A. Goes 1 B.Sm 4 10-0; MZ 9 - Western. 35-5. Answest 1 Batavo 2 9-1.3e klas B: Mar 1 Goes 2 4-6. MZ 7 - MZ 108-2, Zand 5 - PNL18 2 3e klas C Western 2-MZ8 8-2; Scald 1 Kcrkw 17-3, Am. 3 - Goes 3 5-5 3e klas D: SAR 1 Aiov 4 3-7 4e klas A: Scald 2 - Veere 1 6-4 MZ 13 Kap. 3 7-3: Laur 4 Kerkw 2 2-8 4e k las B. MZ II - Westera. 5 5 5 Mar 3 - Kap 2 5-5 4e klas C: WUno 2 - MZ 12 8-2; Zand 7 PNL 4 9 1 If klas D Goes 4 - Scald 3 8-2. Laur 3 - PNL 3 10-0 4cklas E: PNL2-Batavo37-3. Kap 1 Mar 2 7-3.4e klas F: Veere2 ONA 26-4. MZ 16 - Westen: 4 1 -9 Ie klas G: PZEM 2 - SAR 2 0-10 5e klas APNL 5 -Batavo 5 5-5: Veere 3- MZ 18 6-4 5c klas B: Batavo 4 - Lar. 6 4-6: Kats 1-TTVO I 6-2 Junioren: 30september 1978: Icklas: WiIno2 Zand 3 3-7: Zand 4 MZ 4 5-5, Am. 1 - Laur 1 5-5 2A:Wilno5- Laur25-5;Mar I Am.28-2. MZ 6 Wilno 3 0-10 3A: Kills 1 - Zand 5 3-7. Zand 8 - Mar 3 3-7. Westen-. 3 Scald 1 19 3R Zand 6- SAR 22-8. Mar 2 Westera 28-2. MZ8-Am 33-7 IA: Scald2 Mar 4 7-3. Zand 10-Kerkw 11-9.MZ10-Kata20-I0 IB: Laur 5 - MZ 9 2-8. Westera. 5- WUno 6 5-5 4C: Wtlno 7 Eff 4 10-0. SAR 4 - Westera 4 5-5 P/W: NMZ 11 - Westera 6 3-7 WALTER G0DEFR00T WINT IN ZELE ZELE De Belg Walther Godefroot heeft in Zcle i Belgie» een wegwedstrijd voor profs over 145 kilometer gewonnen. Hij legde de afstond af ln 3 uur en 27 minuten Jan van Katwyk werd tweede en Gerben Karsten vierde op tien se conden. SEROOSKERKE - De ruitervereniging seros hield zaterdag een puzzelrit. Bij de ponies eindigden de koppels Marieka van de Gullk-Eline de Visser en Annelo- re Bax-Gera Buitenhuis samen op de eerste plaats. Het duo Kns Caers-Mar- cel van Delden werd tweede De derde plaats was voor Marian Zandee-An- neües de Buck. Bij dc paarden was de uitslag 1 Eric van de Koorde-Jan Caers: 2 Willie Kwekkeboom-Riet Steketee: Roel Verlaan-Bas den Toom: Wim de Nooijer-Bianra Bleijenberg: 3 Lutina WatteI-Jan Krijn Coppoolse: Tanja Wondergem-Jaap Joosse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 17