PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OKTOBER 1978, Honden aan de lijn III In de krant van woensdag j.l. las ik twee berichten wat betreft de honden aan de lijn. Nu ben ik wel een voorstander voor honden aan de Hjn. want als een hond los loopt, kun je de hond moeilijk bekeu ren Nee mensen! De baas moetje heb ben want die kan zijn hond leren in de goot te poepen en dit kan alleen wan neer een hond aan de lijn zit. En wat het uidraven betreft, dit kan best buiten de bebouwde kom Hoe vaak gaan we niet een eindje rijden met de auto. Kan dan de hond niet mee om ergens buiten de bebouwde kom lekker te laten draven? En alsu met de hond iedere dag één a twee uur gaat wandelen komt hij ook aan zijn trekken en dit is nog goed voor de baas ook Maar nee. het moet zo no dig liefst zo dicht mogelijk bij huis. Het liefst nog op een grasveld of voetbalveld bijvoorbeeld aan de v.d. Spiegelstraat, waar de kinderen uitde buurtop spelen, maar hoe denken deze mensen over de kinderen, die onder de hondepoep thuis komen? De speelruimte is toch al be perkt in de binnenstad Dus mensen, denk ook aan onze kinderen. Honden in de goot en dan kunnen de kinderen ook rustig op het voetbalveld spelen zonder in de poep te lopen of te rollen U moet zelf maar eens een paar broeken wassen met hondepoep dan weet u wat het is. Je gaat er van over je nek Mevr. H Davidse. V.d. Spiegelstraat 27. forïrïVlissingen De 182 moeten blijven Vanaf 16 juli zitten er in 'De Duif te Am sterdam 182 Marokkanen die (weer) in hongerstaking zijn gegaan, om gerech tigheid te eisen van de Nederlandse re gering. De Nederlandse regering weigert hen nl. een verblijfsvergunning te ver strekken Het ziet er somber uit voor de ze mensen als ze teruggestuurd worden naar Marokko. Uit een onderzoek van Amnesty-International is het een feit dat ze bij terugkomst vervolgd zullen worden. Het nu volgende is een citaat uit de toe spraak van de heer Fiolet. secretaris van de Raad van Kerken, gehouden pp. de protestdemonstratie Domplein te Utrecht van 16 september jl. Waarom moeten toch al tijd de zwaksten onder ons de zwaarste prijs betalen? Deze regularisatieslach- toffers zijn de zwakste, de meest be dreigde groep onder de werknemers De Nederlandse regering weet heel goed dat deze regularisatieregeling een bot wapen is geworden dat het probleem van de illegale arbeid niet oplost door het afschuwelijk verschijnsel van de koppelbazen uit onze samenleving uit te snijden, maar alleen mensen verwondt die hierdoor recht gedaan had moeten worden. Wij staan hier op het Domplein om aan de regering duidelijk te maken datons Nederlandse volk het niet neemt dat zó met mensen en mensenrechten wordt omgegaan! Wij voelen ons ge kwetst in onze diepste gevoelens van medemenselijkheid En op grond van dit medeleven met de nood. maar vooral met de rechten van deze mensen eisen wij van de Nederlandse regering dat hen zo spoedig mogelijk een verblijfsver gunning in Nederland wordt gegeven Dit is een eis van eenvoudige rechtvaar digheid'. Tot zover de heer Fiolet. Indien u nadere informatie wilt kunt u deze verkrijgen bij F. Hagenaar. Tot slot richten wij een oproep tot soli dariteit om te kyken wat we samen er aan kunnen doen. Mensen of groepen (politieke, kerkelijke enzkunnen kon- takt opnemen met het Solidari- teitskommitee Zeelaand 182 iS K.Z 182). F Hagenaar. Irislaan 181 Vlissingen en j'stroo. Singel 118. Vlissingen Nu de viering van ons 40-jarig jubileum weer tot het verleden behoort, hebben wij er behoefte aan onze oprechte dank uit te spreken, voor de blijken van mee leven van de gehele bevolking van Han- sweert/Reimerswaal. Het is een grandioos feest geweest, waarop wij inderdaad met genoegen kunnen terugzien. Dank aan het gemengd zangkoor van Hansweert. die op zo een voortreffelijke wijze de omlijsting van de Eucharistie viering hebben verzorgd. Dank aan de "Scheldegalm" voor de geweldige show, Dank aan de Vloksdansgroep "Scaldis" voor de leuke demonstratie. Dank aan de bevolking voor de prach tige cadeau's in de vorm van penteke- ning-couvertr tot planten en bloemen welke wij in ontvangst mochten nemen, alsmede de felicitaties in velerlei vorm. Het heeft ons bijzonder goed gedaan, en geeft een stimulans om de draad weer op te pakken, om, ondanks de schaarser wordende contacten, toch te weten in die gemeenschap te zijn opgenomen, en in die zin ook van dienst te zijn. Tot slot nog een bijzonder woord van dank aan de heer Jeroense en pastor Bierkens. de eigenlijke promotor van dit gebeuren, die dit festijn gemaakt heb ben tot wat het nu geworden is De Zusters van "Maria-Oord" Hansweert Medio september heeft, er in de Zeeuwse dagbladen berichtgeving gestaan naar aanleiding van het jaarverslag 1977 van bovengenoemde provinciale stichting. Salco Zeeland. Waarschijnlijk is door wat onduidelijkheid in communicatie deze berichtgeving naar onze mening wat vertekend over gekomen Bij deze een correctie onzerzijds. 1. De fusie tussen Salco-Zeeland en VSK-Zeeland (beide zijn provinciale in stellingen voor begeleiding, advisering en belangenbehartiging van jeugd- en jongerenwerk, buurt- en clubhuiswerk en opbouwwerk) is niet volledig afhan kelijk van het verkrijgen van een full time derde beroepskracht. Ook in geval van een part-time beroepskracht is de fusie een reéele mogelijkheid 2. Al of geen fusie tussen Salco-Zeeland en VSK-Zeeland heeft geen enkele in vloed op het definitief oprichten van plaatselijke stichtingen in Reimer- swaal. Noord-Beveland. Terneuzen en het platteland van Walcheren. Wel iswaar kan er een begeleidingsfunctie tussen deze plaatselijke (op te"richten) instellingen en de twee provinciale in stellingen als noodzaak ervaren worden, hetgeen echter geen belemmering hoeft te zijn voor genoemde oprichtingen op plaatselijk of bovenplaatselijk niveau. Bestuur van Salco-Zeeland J. Wielakker. Kerkplan 14. Oostburg. Indien Nico de Milliano niet in Water landkerkje woonde, zou voor hem een grote toekomst weggelegd zijn in de va derlandse staatkunde. In elk geval kent hij het politieke kneepje bij uitstek zeer goed: je tegenstander iets in de schoe nen schuiven dat zeer zot klinkt (onver schillig of hij dat gezegd heeft of met) en dan die zottigheid gaan bestrijden.Suc- ces gewaarborgd. Beste Nico, waar of wanneer heb ik ge schreven dat de Belgen Zeeuwsch- Vlaanderen mochten inpikken?1? Ik schreef over Waterlandkerkje, dat dit oord herhaaldelijk door onze zuiderbu ren is geplunderd en ik dus niet snapte waarom ze het óók maar niet hebben ingepikt Zo snap ik bijv. óók niet waar om Napoleon zo nodig naar Moskou moest marcheren terwijl hij het aan de rRiviéra zo goed kon hebben (maar ik ben er wél blij om anders waren we nooit van deze pestbuil verlost geworden). Zo snap lk ook niet waarom Hitler in 1940 niet even het Kanaal overstak om En geland in te pikken maar ik ben er blij om dat hij er te stom voor was. anders zaten wij nu nóg met hem of zijn nazaten opgescheept. Om op Waterlandkerkje terug te ko men: de lieve Belgen hebben het zelfs gepresteerd om het dorp op zondag bin nen te vallen, de hervormde kerkdienst te verstoren en de dienstdoende predi kant de oren af te snijden. Of weet Nico dat niet? Misschien dat sifidsdien het hanengekraai de inwoners niet meer stoort. Dat zou dan een geschiedkund ge verklaring zijn voor de kolder die raffl aldaar bij monde van Nico verkoopt I heb niet gezegd, dat ambtenaren va! het ministerie van Van der Stee dor zijn. Ik hou alleen staande, dat zij nlei van pluimveehouderij weten Ik heb a? rariërs inderdaad onverantwoordelijk lieden genoemd, maar alleen omdati het onverantwoordelijk vind, dat zij te of 4 of 5 uur hun bedstee verlaten. Zesi zeven uur vind ik een verantwoorde tijd Mag ik als het u belieft, heer De Mi liano1 En als mijn uitspraken nergens q slaan- weet u bi) geval waarom er opö torenspitsen (ook in Zeeuwsch-Vlaac deren en naar ik meen, ook in Watö landkerkje) een haan staat? Dat is ni« omdat de koster doodop zou raken al Djeosto hij de eieren moest ophalen, maar efl kundig heenwijzing naar St. Petrus. En datl Schooni nou net de enige haan die in de bebouj p. de kom past. Echter, om de vrede te Kj E kenen, naar ik meen kunnende HE dierenartsen thans via een kleine li greep aan de stembanden van een haaiTekoop maken, dat de herrieschopper niet meejin gaode hoorbaar is, Wellicht is dat de beste opjW335, m lossing. Het spaart in elk geval tal vagrr gemeenteverordeningen uit w a arovf®,°2p Nico gemakshalve maar zwijgt war wat niet in zijn hanenkraam te pas koir^ vergeet hij) W. Geldoif Gov. Flinckstraat lij Papendrech'JjJ. 19"S. (Discussie geloten) Rouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 10