Raad Reimerswaal voor grootste opening pijlerdam Oosterschelde 'Samenbundeling van scholen zal in Reimerswaal problemen geven' Gelijkspel Hooizolder Brammetje Dump Acht schoollokalen nodig in Heinkenszand en 's-Gravenpolder Onroerend-goedbelasting met 3,5 procent omhoog Buit 1400 bij overval op café bij Ovezande WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1978 VOOR ZEKERHEID VOOR OESTER- EN MOSSELCULTURES BRIEF AAN REGERING KRUININGEN - De gemeenteraad van Reimerswaal vindt dat de pijlerdam in' de monding van de Oosterschelde van de grootst mogelijke doorlaatopening moet worden voorzien. Alleen dan kan er volgens de raad enige zekerheid ont staan over het voortbestaan van de oes ter- en mosselcultures in de Ooster schelde. De raad besloot dinsdag een brief aan de regering te sturen, waarin alsnog wordt aangedrongen op de grootste doorlaatopening. De kwestie werd aangekaart bij de be handeling van de begroting voor 1979. SGP-fractievoorzitter W Koster wees erop dat er nog altijd sprake is van 'on zekerheid op onzekerheid'. Hij zei dat noch gemeente, noch bedrijfsleven weet waar men aan toe is. De heer Koster achtte dat met het oog op voorgenomen grote investéringen een onverteerbare en moeilijke zaak Door het maken van de grootste doorlaatopening zag hij veel onzekerheden wegvallen. „Mocht dit leiden tot enige vertraging in de uitvoering, dan zullen we dat voor lief moeten nemen, mede bezien in het licht van de partiële dijkversterkingen, die dan gereed zullen zijn", betoogde de SGP-er. Hy onderstreepte dat niet al leen rekening moet worden gehouden met de recreatie en natuurbescherming, maar ook en zeker met de visserij, die volgens hem in het Oosterscheldege- bied de oudste rechten heeft „We willen graag dat dit erkend zal worden, meer nog* erkend zal worden als de belang rijkste rechtern, waaruit dan volgt dat de economische waarde nummer één wordt", stelde de heer Koster De SGP-fractievoorzitter herinnerde aan de vele wensen die er inmiddels op tafel liggen voor de aanleg van jacht havens en andere recreatieve voorzie ningen langs de Oosterschelde-oever. „Het is wel een feit dat er praktisch geen gemeente is waar voor de kust geen mossel-of oesterpercelen liggen van J. WAGENVOORT 40 JAAR AMBTENAAR MIDDELBURG-Dinsdag 3 oktober is de heer J Wagenvoort, chef van de eerste afdeling van de provinciale griffie veertig jaar ambtenaar In verband met dit ambtsjubileum bieden gedeputeer de staten hem die dag een receptie aan in de statenzaal. Er is gelegepheid de heer Wagenvoort geluk te wensen tus sen half twaalf en één uur Humanistisch verbond over arbeidssituatie MIDDELBURG - De gemeenschap Walcheren van het Humanistisch Ver bond houdt vrijdagavond een bijeen komst in het Jacob Roggevëenhuis. Mevrouw J. Boogerd-Quaak zal een le zing houden over „Visie op de toekom stige arbeidssituatie." De inleidster is voor D'66 lid van de Zeeuwse staten. De bijeenkomst begint om half acht. Hoge raad voor volksopleiding uit België op bezoek in Goes GOES - Van vandaag (woensdag) tot en met vrijdag brengt de hoge raad voor dce volksopleiding uit België een driedaags bezoek aan ons land. Deze adviescommissie van het ministerie voor nationale opvoeding en Neder landse cultuur oriënteert zich hier over de aanwezige educatieve voorzienin gen. Vandaag gebeurt dat in Zeeland, donderdag in Brabant en vrijdag in Limburg. Ter afsluiting van het bezoek zal men zich beraden over de vraag hoe men in België kan toepassen wat men hier ervaren heeft. In overleg met de Zeeuwse Culturele Raad is voor wat deze provincie betreft het oog op Goes gevallen. Het 30 perso nen tellende gezelschap zal om 10.00 uur in het stadhuis ontvangen worden Ge durende de ochtenduren zal ing. J. de Graag (wethouder van onder meer cul tuur en samenlevingsopbouw) een in leiding houden over Goes in z'n alge meenheid, waarna vormingwerker ir. D. Eveleens iets zal vertellen over het rap- port-'Leren en laten leren' en het daarop gebaseerde programma. Van 14.00-17 00 uur is men te gast bij de open school Men zal zich daar onder andere laten informeren over prog ramma's. werkmethoden en leermate- Collecte MIDDELBURG- De collecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft in Middel burg een bedrag opgeleverd van 6181.76. Heemkundige Kring naar stadhuis te Vlissingen MIDDELBURG - De Heemkundige Kring Walcheren maakt donderdag avond een excursie naar het stadhuis in Vlissingen De rondleiding, die om 19 30 uur begint, wordt verzorgd door de voorlichtingsambtenaar B. J. Smulders. COLLECTE WAARDE- De collecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft in Waarde een be drag opgeleverd van 817.75. ROMMELMARKT OVEZANDE- Onder het motto 'Samen maken wy ons sterk voor het rogel in de kerk' wordt zaterdag in Ovczande een rommelmarkt gehouden. Deze rom melmarkt is één van de activiteiten in de komende maanden, waarvan de op brengst de kosten moet dekken van re paratie of vervanging van het orgel in de rk kerk De rommelmarkt wordt gehou den in een overdekte ruimte aan de Hoofdstraat en begint om 10.00 uur. De verkoop bij opbod begint om 11.00 uur. Reimeswaalse met het plan Buitengebied van die ge meenten. worden daarin de belangen van de visserij veilig gesteld? Voor de stuurgroep Oosterschelde ligt een mooie taak om hierin de juiste weg te vinden", aldus de heer Koster Vraagtekens VVD-raadslid W. C. van Oost merkte op dat de visserijwereld nog vraagtekens zet bij de ontwikkelingen rond de Oos terschelde. „Wanneer gaat er wat ge beuren en wanneer krijgen we dat te weten, zodat er tijdig maatregelen ge troffen kunnen worden", zei de heer Van Oost. daarbij doelend op eventuele nieuwbouw van bedrijven. Het raads lid wilde weten of de mensen die des tijds met de oestercultures zijn gestopt vanwege de plannen tot afsluiting van de Oosterschelde. een nieuwe kans krijgen om aan oesterpercelen te ko men. Hij vroeg verder aandacht voor de oesterpercelen die verloren gaan door de aanleg van de oesterdam. „Komt er een compensatieregeling, of worden er andere voorzieningen getroffen", in formeerde de heer Van Oost. De PvdA-er T. I. J. Moerland bracht naar voren dat de plannen in het kader van de gedeeltelijke dijkversterking bij Yerseke - met onder meer een buiten dijks industrieterrein bij de Molen polder en uitbreiding van vissers en Hoe staat het jachthavens-een zware aanslag doen op de gemeentekas Hij was daarover be zorgd „Wellicht zijn we te optimistisch geweest ten aanzien van te verkrijgen subsidies. We verzoeken het college met klem de inrichting van de havens zoda nig uit te voeren, dat zo min mogelijk een aanslag gepleegd wordt op de alge mene middelen", benadrukte de heer Moerland. Hij meende dat het gemeen tebestuur achtie moet, ondernemen om zoveel mogelyk mensen in de mossel- en oestersector aan het werk te krijgen. De PvdA-er vond dat de huidige monopo liepositie van 8 tot 10 oesterhandelaren die nu alle percelen bezitten, doorbro ken moet worden. Wethouder H. Cornelisse (sgp, visserij) toonde zich warm voorstander van de grootste doorlaatopening in de Ooster- schelde-pijlerdam. Hij onderstreepte dat dan de grootste zekerheid geboden wordt voor de mossel-en oestercultures. De wethouder was bevreesd dat er bij aanleg van een kleinere opening later toch weer vele kosten gemaakt moeten worden om de cultures in stand te hou den. De heer Cornelisse kondigde aan dat er binnenkort een gesprek zal ko men met de directie visserij van het mi nisterie van landbouw en visserij over de uitgifte van oesterpercelen. Hy waar schuwde er wel voor dat men een voor zichtig beleid moet voeren omtrent de uitgifte van oesterpercelen. De wethou der verklaarde dat de compensatie voor de percelen, die voor de oesterdam moe ten wijken, ook bekeken zal worden. NCVB Nieuwdorp kwam bi jeen NIEUWDORP - De afdeling Nieuwdorp van de NCVB heeft de eerste bijeen komst van het nieuwe seizoen gehou den De vergadering stond onder leiding van de presidente mejuffrouw C op 't Hof. Mevrouw Nagelkerke uit Rilland Bath hield een spreek beurt met. als titel 'Onze tijd in deze tijd'. Op maandag 2 oktober brengt de vrouwenbond een bezoek aan het Leger des Heils.Donderdag 12 oktober is er een streekvergadering in Goes. Paul Snel winnaar clubkampioenschap GOES - Paul Snel is clubkampioen van de atletiekvereniging AV'56 uit Goes geworden. In de PZC van dinsdag werd ten onrechte gemeld dat Paul Sturm bij de senioren gepakt zou hebben. Het ging echter om Paul Snel. die kort na hersteld te zijn van een blessure, verras send Peter Molenaar voorbleef. PVDA-FRACTIE UIT KRITIEK OP BELEID: INITIATIEF VAN SGP EN CDA KRUININGEN - De onroerendgoed- belasting in de gemeente Reimerswaal wordt maar met 3.5 procent verhoogd en niet met 7,5 procent, zoals b en w hadden voorgesteld. Dat besloot de gemeenteraad dinsdagavond tijdens de behandeling van het voorstel tot vast stelling van de verordening tot wijzi ging op de heffing van onroerend- goedbelasting. Dit gebeurde op ini tiatief van het SGP-raadslid W. Koster en het CDA-raadslid P. de Jong. De heer Koster voerde aan dat de op brengst van de verhoging van de on roerend-goedbelasting zal worden ge bruikt voor het opvoeren van de reser vering voor de te bouwen sporthal in Reimerswaal. Voor deze sporthal was een bedrag van 130.000,- gereserveerd, waar het college nog eens 70.000.- bij wilde doen. Hij was het, daar niet mee eens. De heer De Jong wilde de verho ging van de onroerend-goedbelasting niet koppelen aan de sporthal, maar was toch van mening dat die belasting maar met 3.5 procent verhoogd mag worden. Hij sprak van een belasting die vaak wordt gezien als 'een lekker melkkoet je'. Burgemeester H. Boer maakte duidelijk dat de onroerend-belasting juist was in gesteld om de gemeenten een stuk vrij besteedbaar inkomen te geven. Volgens de burgemeester heeft een gemeente die bepaalde voorzieningen nodig heeft de vrijheid die belasting naar wens te ver hogen. Ook wees hij er op dat de stijging in de gemeente Reimerswaal over meerdere jaren gezien wel meevalt. Vol gens hem komt die neer op gemiddeld 4.67 procent per jaar Het voorstel de belasting met 7,5 procent te verhogen werd tenslotte verworpen met de stem men van de SGP, CDA en VVD (in totaal 111 tegen en die van de PvdA en het col lege ;in totaal 6) voor. Het voorstel de belasting met 3.5 procent te verhogen werd door de raad unaniem aanvaard. ZuiveririQ De raad stelde ook het bestem mingsplan 'Zuiveringsinstallatie af valwaterpersleiding West-Brabant' vast. Tegen dit plan heeft de hoofdin genieur-directeur van de landinrich ting bezwaar ingediend. Hij maakt be zwaar tegen het feit dat hel beplan tingsplan rond de bebouwing in ver houding tot de totale oppervlakte te summier is. Hij acht dan ook een nieuw beplantingsplan. dat ruim genoeg is om de gebouwen van groen te voorzien, noodzakelijk. Het college stelde de raad voor het bezwaar ongegrond te verklaren en het bestemmingsplan vast te stellen. Dit voorstel werd una niem door de raad overgenomen. De SGP-fractie maakte verder bezwaar tegen het voorstel tot aankoop van grond te Krabbendijke als ruilobject bij de verwerving van grond voor toekom stige bestemmingsplannen. De heer Koster vond de kwaliteit, de vorm en de prijs van de grond niet Van dien aard dat tot aankoop moet worden overge gaan. Het CDA-raadslid E. A. E. M. Suij was het met de heer Koster eens. Het raadslid T. I. J. Moerland (pvda) vond de grond ideaal als ruilobject en schaarde zich achter het voorstel van het college. Wethouder I. N Lindenberg (pvda) was van mening dat het met de kwaliteit van de betreffende grond best meeviel en dat het een goede gelegenheid was om de grond voor een redelijke prijs in het bezit te krijgen. Het voorstel werd na stemming met 10 stemmen voor en 7 stemmen tegen aangenomen. KRUININGEN - De PvdA-fractie in de gemeenteraad van Reimerswaal vindt dat het college van burgemeester en wethouders op dit moment te weinig doen met het oog op de toekomstige samenbundeling van het kleuter- en het I ager onderwijs. „Nu al is te zien dat dit problemen gaat opleveren", zei dinsdagmiddag Pvd A-fractievoorzit ter T. I. J. Moerland tijdens de behande ling van de gemeentebegroting voor 1979. „Bmïjvoorbeeld niet alle kleuter en bijbehorende lagere scholen liggen bij elkaar". De heer Moerland vroeg het college van b. en w. een inventarisatie te maken van de te vernachten problemen. Ook wen ste hij een voorspelling van de leerlin genaantallen in de toekomst. Met deze gegevens zal een plan gemaakt moeten worden voor de manier waarop in Reimerswaal de integratie van kleuter en lager onderwijs kan worden aange pakt. SGP-fractievoorzitter W. Koster maak te enkele kritische kanttekeningen bij de verhoging van de bijdrage voor het regionaal pedagogisch centrum Zeel andvan ƒ3,- naar 4,83 per inwoner. Hy constateerde dat de dienstverlening van het RPCZ te wensen over laat (tes- taanvragen lopen ongeveer een jaar) en hy vroeg zich af of er bij het RPCZ niet teveel getheoretiseerd wordt, waardooi het praktische werk op de achtergrond komt.. De heer Koster wees er verder op dat verschillende activiteiten van het RPCZ voor 'een niet onbelangrijk deel van de scholen in onze gemeente' vol strekt onaanvaardbaar zijn Hijdoelde daarbij op de scholen van de gerefor meerde gemeente. „De scholen die we) van alle diensten gebruik kunnen ma ken. hebben een duidelijk bevoorrechte positie. Waar blijft de gelijkheid van on derwijs dan?" aldus de heer Koster. Hy stelde verder de vraag of het RPCZ niet een te zelfstandig bestaan leidt, waar door eigen "hobbies' boven de prakti sche behoeften van de scholen gaan. Het RPCZ, zei hij. is er toch voor de scholen en niet omgekeerd. Volgens de SGP is het ook onjuist dat de schoolbege leidingsdienst een bedrag per inwoner krygt. Beter vindt de fractie het - en meer in overeenstemming met de vrij heid van onderwijs - een bedrag pei leerling aan de scholen te verstrekken dat bij het al gebruikelijke bedrag pei leerling kan worden geteld. Overigens wilde de SGP-fractie in Reimerswaal wel aarzelend ja zeggen tegen de verho ging van de bijdrage aan het RPCZ. „Maar", waarschuwde de heer Koster, „blijven er volgend jaar ondanks de uit breiding van het. centrum klachten van de scholen komen, dan zullen we-ons voor volgend jaar opnieuw beraden waarbij een nee onzerzijds zeer waar schijnlijk is". Extra steun De heer Koster sprak de vrees uit dat het met de Open School dezelfde kant op zal gaan als met het RPCZ: de rijks overheid zet een en ander op, maar wen telt de kosten al gauw af op de gemeen ten. De PvdA-fractie meende dat het gemeentebestuur bij de minister op ex tra financiële steun moet aandringen als het Open School-werk volledig ten laste van de gemeente gaat komen. In tegen- heeft over het nut van de Open School, is de PvdA er een groot voorstander van. De heer Moerland vroeg b. en w. trouwens of het niet zinvol is de behoefte in de gemeente Reimerswaal te peilen vooreen zogenaamde moeder-mavo. Hij stelde dat de afstand naar Goes of Ber gen op Zoom voor velen net iets te groot ZAALVOETBAL MIDDELBURG OCMA LEIDT IN KLAS 2 MIDDELBURG - De topper in de eerste klas zaalvoetbal, rayon Middelburg, tussen Hooizolder en Brammetje Dump. is geëindigd met 0-0. Beide teams blijven aan de leiding van klas I. Draadkrabbers I heeft een wedstrijd minder gespeeld dan het leidersduo en kan met de eén punt achterstand bij winst de leiding overnemen. Maartense Tapijt won met 12-6 van Arnemuiden I en Luctor - De Pinten werd 3-3. De stand in klas I is: uur een selectiewedstrijd tussen een selectie van Middelburg A en B: 20.30 uur: FC Laurens I - Luctor I: 21.10 uur: FC Laurens II - Pechiney; 21.50 uur: Hoechstboys - Kraaien: 22.30 uur: VCK - Luctor II. Hooizolkder Bram Dump Draadkrabbers I Maartense T. I Amgas De Pinten Arnemuiden 1 Arnemuiden I Luctor I FC Laurens I 3 '2 1 0 5 17- 3 3 2 1 0 5 9-1 2 2 0 0 2 14- 4 3 2 0 14 17-14 2 0 2 0 2 6-6 3 0 2 1 2 8-17 3 0 12 1 9-17 3 0 12 1 9-17 3 0 12 1 7-17 2 0 0 2 0 4-12 OCMA leidt met 6 punten uit 3 wedstrij den in klas II. De koploper versloeg Ar nemuiden II met 3-1. Middelburg I komt met l punt minder op de tweede plaats na de 3-1 overwinning op Brandweer. Blauw Wit I klopte Amro met 4-2. De stand is: OCMA Middelburg I Blauw/Wit I Veldzicht FC Laurens II Brandweer Pechiney Arnemuiden II NOTA BORSELE OVER ONDERWIJS TOT 1991: VPV Draadkrab. II Zeelandia Pedac Hoechstboys Middelburg II Kraaien Hermid FC Laurens III HEINKENSZAND - In de dorpen Heinkenszand en 's-Gravenpolder zul len in de komende jaren acht lokalen moeten worden bijgebouwd om de toe name van het aantal leerlingen voor het kleuter- en lager onderwijs op te vangen. Voor 's-Gravenpolder zullen, wanneer er niets gebeurt, de ruimtep roblemen het grootst worden: voor het lager onderwijs moeten er vier lokalen bijkomen en voor het kleuteronderwijs één. Het lager onderwijs in Heinkens zand zal de beschikking moeten krijgen over drie extra lokalen. De kleuter scholen in dit dorp zullen niet verder te hoeven worden uitgebreid als de thans in uitvoering zijnde uitbreidingen vol tooid zijn. Een en ander blijkt uit een nota die het gemeentebestuur van Bor- sele heeft laten maken met voorspel lingen van het aantal leerlingen voor het kleuter- en lager onderwijs in de kernen 's-Gravenpolder en Heinkens zand in de jaren 1979 tot en met 1991. Bij deze voorspellingen is overigens geen rekening gehouden met mogelijke ver lagingen van de leerlingenschaal in de toekomst. De situatie in 's-Gravenpolder is het in gewikkeldst. Verwacht wordt dat het aantal kinderen in de leeftijd van vier tot elf jaar in dit dorp jaarlijks met on geveer twee procent, zal toenemen. Voor het kleuteronderwijs zal in de jaren 1983-1984 te top bereikt worden. Het zit erin dat de kleuterschool van de gere formeerde gemeente in 1979 van twee naar drie lokalen zal gaan en de open ba re kleuterschool in 1982 van drie naar vier lokalen. De bedoeling is dat de kleuterschool van de gereformeerde gemeente gebruik gaat maken van het derde lokaal van het gebouw aan de Ambachtstraat Nu maakt de protes tants christelijke kleuterschool hiervan nog gebruik, Deze school zal naar ver wacht wordt in 1981 worden opgeheven. Tot die tijd krijgt de pcschool de be schikking over het mobiele lokaal, dat nu nog in gebruik is bij de pcschool in Borssele. Wanneer de pc-school per 1 augustus 1981 zou worden opgeheven, dan wordt mede als gevolg hiervan de openbare kleuterschool vierklassig. De openbare lagere school heeft nu zeven lokalen, maar zal er aan het begin van het schooljaar 1979/1980 negen nodig hebben en twee jaar later tien. De lagere school van de gereformeerde gemeente gaat in 1984 van zes naar zeven lokalen. Bemoeilijkt Het uitstippelen van een beleid voor de uitbreiding van de scholen in 's-Gra venpolder wordt bemoeilijkt door de mogelijkheid dat er in het dorp een school van christelijk nationale sig natuur kan worden gesticht. Daarvoor bestaan plannen. Het college van bur gemeester en wethouders van Borsele heeft twijfels over de door de bouwkundige onderwijsinspectie voorgestelde verbouwing van de be staande lagere school van de gerefor meerde gemeente tot een gecom bineerde kleuter- en lagere school met twee a drie werklokalen en een speel lokaal voor het kleuteronderwijs en zes a zeven lokalen voor het lager onder wijs. Voor b en w is het de vraag of er door een verbouwing ooit een school kan ontstaan die zal kunnen voldoen aan de toekomstige eisen die bij de sa menbundeling van het kleuter-en lager onderwijs zullen worden gesteld. Aan bouw van een kleuterschool is boven dien geen dringende zaak omdat deze school in het gebouw aan de Ambacht- straat een goed onderkomen heeft. De oplossing die het college van b en w aandraagt bestaat uit twee delen: op korte termijn het bijplaatsen van een semi-permanent lokaal bij de lagere school van de gereformeerde gemeente in 1984 en op de lange termijn de bouw van een geheel nieuwe geïntegreerde basisschool in het plan Weltevrede Ook de situatie rond de openbare lage re school is niet eenvoudig. Volgens de voorspellingen zal deze school in 1989 zelfs elf lokalen nodig hebben. Gezien de verminderde bevolkingsgroei van 's-Gravenpolder in de toekomst vmdt het college van b en w het niet verstandig om hier een permanente voorziening voor te treffen. Probleem is Maartense T. II Dauwendale Streekschool Luctor II Blauw/Wit II SVSW FC Laurens IV VCK Draadkrab. III openbare en de rk kleuterscholen zul len het openbaar en het pc kleuteron derwijs in het dorp beide over drie lo kalen de beschikking hebben en de rk waardelijke ontzegging v school over vier. Dat kan zo blijven. Hooguit zal de rk school in twee scho len met elk twee klassen worden ge- lokalen nodig zijn: in 1982 een voor de openbare en een voor de rk school (die thans beidezeven lokalen hebbenlen in 1985 een voor de nu vijf klassen tellen de pc school. Het verdient volgens het college van b en w aanbeveling deze lokalen in één keer te bouwen omdat dit financieel aantrekkelijker is dan in twee fasen. De lokalen zullen, zo is de bedoeling, aan het in Heinkenszand te bouwen ont moetingscentrum worden vastgekop peld. zodat buiten schooluren ervan ge bruik kan worden gemaakt door vereni gingen, bijvoorbeeld voor vergaderin gen Wanneer deze lokalen voor meer voudig gebruik geschikt worden ge maakt. zyn er subsidies van de zijde van het ministerie van CRM mogelyk. Eind oktober 1978 sluit de termijn voor de re servering van deze subsidies Daarom zal de Borselse gemeenteraad in haar oktobervergadering een beginsel-be sluit moeten nemen over de bouw van de drie lokalen. 3 3 o 0 6 11- 5 3 2 1 0 5 7-3 3 1113 12-11 3 1113 11-10 2 1 0 1 2 11- 7 2 10 12 3-9 3 0 12 1 8-11 2 0 111 3-6 3 0 12 1 3-7 VPV behaalde een 4-3 overwinning op FC Laurens II en leidt in klas III samen met Draadkrabbers II dat Pedac met een 4-0 nederlaag naar huis stuurde. Een goede derde plaats is voor Zeelandia na de 7-3 zege op Middelburg II. De stand in klas II is' 3 3 0 0 6 19- 6 3 3 0 0 6 12- 3 3 2 0 14 14-15 3 1113 8-8 2 10 12 6-4 3 10 2 2 8-14 2 0 111 4-6 2 0 0 2 0 3-13 3 0 0 3 0 9-14 In klas IV verloor Draadkrabbers in met 3-1 van Dauwendaele en staat nog zonder winstpunten onder aan de rang lijst, die wordt aangevoerd door Maar tense Tapijt II na de 3-0 zege op FC Laurens IV. Blauw Wit, II liep tegen SVSW een 3-1 nederlaag op. De stand i 3 3 0 0 6 8-0 3 2 1 0 5 9-5 2 2 0 0 4 10- 3 2 10 12 7-7 3 0 2 1 2 7-9 3 1 0 2 2 4-7 3 1 0 2 2 5-9 2 0 111 3-5 3 0 0 3 0 4-12 echter dat de ruimte nmu uc «euouwen van de openbare kleuter- en lagere school niet veel mogelijkheden biedtom nieuwe lokalen bij te bouwen. Daarom zullen ook hiervoor in het plan Weltev rede oplossingen gezocht moeten wor den. Met een eventueel te stichten chris telijk nationale school kan op dit mo ment alleen maar in planologische zin rekening gehouden worden. Voor zoVer het de behoefte aan lokalen betreft wordt aan de hand van dc voor spellingen voor het kleuteronderwijs in Heinkenszand in de toekomst geen verandering verwacht. In dit dorp zal het aantal leerlingen jaarlijks met twee procent toenemen. Na de nu uitvoering zijnde uitbreiding van de DEN HAAG- Het gerechtshof te Den Het wedstrydprogramma voor veijdag- avond in sporthal Voorborch is: 19.50 Twee weken gevang voor dronken rijden door Middelburg Haag heeft de '26-jarige P. A. van H. uit Beers veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf en vier maanden voor- voegdheid met een proeftijd van twee jaar, wegens het onder invloed besturen van een auto in Middelburg. De poll- splitst. Alleen voor het lager onderwijs tierechterin Middelburg had Van H. in Heinkenszand zullen dus overloop eerste instantie veroordeeld tot twee Raad Mariekerke schetst profiel burgemeester MELISKERKE- De raad van de ge meente Mariekerke schetst in de verga dering van dinsdagavond 3 oktober het profiel van een nieuwe burgemeester. Zoals bekend werd burgemeester C. G. Boender onlangs benoemd in Aalburg, waar hy zaterdag werd geïnstalleerd De vergadering van de gemeenteraad in het dorpshuis 'Ons Huis' aan de Bur gemeester Adelaarstraat te Meliskerke zal worden bijgewoond door de commis saris van de koningin in de provincie Zeeland, dr C Boertien. De leden van de raad worden dan in de gelegenheid ge steld om hun gedachten te uiten over de te stellen eisen van bekwaamheid en ge schiktheid aan de te benoemen bur gemeester. De vergadering van de raad Mariekerke begint om 19.15 uur. Vrouwencafé 'Trui' in Middelburg opent 6 oktober MIDDELBURG-Vrijdag 6 oktober gaat in Middelburg het vrouwencafé „trui" open. Vanaf 's avonds acht uur kunnen vrouwelijke cafébezoekers terecht in een van de lokalen van het vroegere gymnasium aan de Latijnse School straat. Het is de bedoeling, dat het in samen werking met het Vormingswerk jonge volwassenen opgezette café zaterdag 18 november met enige feestgedruis wordt geoPend. Die gelegenheid mmoet het kaakte krijgen van een VrouwenfestiVal met cabaret, film en disgussiemogelij- keid. Er is onder meer een optrtden van twee Vrouwencabaret-groePen, een op treden van Joke Noest en de Vertoning van de vrouwenfilm „Lohn und Liebe bet gewone caféleven in „trui" zal zich afspelen op de dinsdagen tussen half- tien en half twaalf en oP de woensdag en Vrijdagavond tussen 20 en 24 uur. Deltaband Vlissingen houdt inzamelingsmars VLISSINGEN - Vandaag, woensdag, houdt de Dcltaband uit Vlissingen een inzamelingsmars voor de unifor menactie van de koninklijke harmonie Ons Genoegen. De Deltaband volgt vanaf 19.00 uur een route in de wijk ge legen tussen de Bloemenlaan en de Beatrixlaan. Donderdag verzorgt de harmonie Ons Genoegen een mars in de omgeving van de Bonedijkerstraat. Leden van de Del taband zullen door middel van loten- en pennen verkoop geld inzamelen. Bijeenkomst van gereformeerde bond MIDDELBURG - Voor de afdeling Mid delburg van de gereformeerde bond in de Nederlandse hervormde kerk spreekt donderdagavond ds. J. Willemsen uit Stad aan 't Haringvliet over het onder werp „Aandacht voor de gehandicap ten." De bijeenkomst wordt gehouden in de ontmoetingskerk aan de Ooster- scheldesiraat en begint om acht uur. weken gevangenisstraf en negen maan den ontzegging van de rijbevoegdheid, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Van H. was in Middelburg door de poli tie aangehouden, maar weigerde de bloedproef te ondergaan. Wel gaf hij toe te hebben gedronken. De procureur-ge neraal bij het gerechtshof te Den Haag had bevestiging geëist van het vonnis van de politierechter. Vergadering restauratie kerk te Kerkwerve KERKWERVE - Vrijdag 6 oktober wordt in de consistorie van de hervorm de kerk in Kerkwerve een vergadering gehouden over de bazar en rom melmarkt ten bate van de restauratie van het hervormde kerkgebouw. Inwoners, die aan de bazar of rom melmarkt willen meewerken, kunnen aan de vergadering deelnemen. De ver gadering begint om 20.U0 uur. Damessociëteit Vlissingen hield bijeenkomst VLISSINGEN - De leden van de dames- sociteit te Vlissingen hielden maan dagmiddag in het strandhotel hun eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen. De firma Hooydonk gaf een overzicht van de winterkollektie, ge toond door mannequins van de dames- socièteit. Ook de lady-speaker kwam uit eigen gelederen voort. Voor donderdag 5 oktober staat een ex cursie naar het textielmuseum in Til burg op het programma. Kaarting club Dow in Sluiskil SLUISKIL Zaterdag houdt de kaartclub van Dow Chemical een kaar ting in café Dallinga te Sluiskil De kaarting begint om 14.30 uur en is voor iedereen toegankelijk. MIDDELBURGER BEKENT TWEE INBRAKEN MIDDELBURG-De 21-jarige Middel- burger P.W.D. van H. heeft dinsdag te- genover de gemeentepolitie bekend, dat hij het afgelopen weekend heeft in gebroken in twee kantoren aan de rand van de Middelburgse binnenstad. De man werd maandag door de politie' aangehouden, als verdachte van inbra ken in het pand van het Rode Kruis aan het Molenwater en in een kantoor aan de Dam. By de inbraak aan het Molenwater nam hij sleuteltjes mee, die hy volgens ver klaringen tegen de politie, heeft weg gegooid plus een bedrag van zestig gul den. In het tweede kantoor ontvreemd de hij een bedrag van vijfendertig gul den. Hij verklaarde het geld te hebben gebruikt voor de aankoop van drugs. In beide gevallen is Van H. door het wc- raam naar binnen geklommen. Hjj wordt vandaag - woensdag - voorgeleid voor de officier van justitie. Inbraak in Zeeuws Caravan Centrum VLISSINGEN - In het afgelopen week einde is uit het Zeeuws Caravan Cen trum aan de Voltaweg te Vlissingen een calculator en een zak kauwgum ont vreemd. De dader kwam binnen door een raam te verwyderen. De Vlissingse politie heeft de zaak in onderzoek Inbreker trof lege kas aan in bedrijf te Vlissingen VLISSINGEN - In de nacht van maan dag op dinsdag is in een bouwmate- rialenbedrijf aan de binnenhaven te Vlissingen ingebroken. De dader heeft getracht een kas in het pand te lichten. Er wordt niets vermist, daar de kas geen geld bevatte. De dader was het pand binnen gekomen door een ruit in te slaan. De politie heeft de zaak in onder zoek. Directrice Swetfrust werd op uitbundige wijze uitgezwaaid MIDDELBURG - De bewoners en het personeel van het Middelburgse be jaardentehuis Swerfrust hebben dins dagavond op uitbundige wijze afscheid genomen van directrice mevrouw A. Modderman-Evertse. De directrice, die tien jaar aan het bejaardentehuis ver bonden is geweest, vertrekt wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer en mevrouw Modder man verhuizen naar Drente. Het afscheidsfeest in de grote zaal van Swerfrust werd door het merendeel van de bewoners bijgewoond De heer Chr de Bruijn gaf ruim een uur lang een hu moristische terugblik op de 'ambtr speriode' van mevrouw Modderman. Tussen de herinneringen door zongen 32" van de in totaal 36 personeelsleden toe- passelyke liedjes. Zij werden muzikaal begeleid door de organist H. van Win kelhof. De heer De Bruyn noemde de scheidende directrice een geboren leid ster. „Zy bevorderde de leef- en werk sfeer in Swerfrust", meende hy. Na de pauze, waarin de bejaarden van een natje en een droogje werden voor zien. sprak de heer P. Meliefste, voorzit ter van de bewonerscommissie. Ook hij roemde de deskundigheid van mevrouw Modderman. „Swerfrust is een tehuis, dat gezien mag worden in de hele pro vincie Zeeland", aldus de heer Meliefste. „Delevensmogelykheden steken veruit boven vele andere bejaardentehuizen. Er is maar één Swerfrust". Namens de bewoners bood hy de scheidende direc trice een hometrainer en een drietal boeken van Leen Poortvliet aan. Woordvoerster van het personeel was het hoofd van de huishouding, mevrouw A.A. Steendyk. Het personeel bedacht mevrouw Modderman met een vergro tingsapparaat. omdat zy een groot liefhebster van fotografie is. Tenslotte voerde de heer J.C. Wattel, voorzitter van het bestuur van de- gereformeerde stichting voor bejaardenzorg nog het woord. Na het afscheid van personeel en bewoners volgt morgen (donderdag) een receptie, die eveneens in de grote zaal van het bejaardentehuis plaatsvindt. De receptie begint om 17.00 uur en duurt voort tot 18.30 uur. OVEZANDE - Maandagavond hebben vier mannen een overval gepleegd op het café van het bejaarde echtpaar O.-R. aan de 's-Heerenhoeksedijk bij Ovezande. Zij maakten 1400 buit en verdwenen waarschijnlijk per auto. Op het moment van de overval waren er volgens de politie geen klanten in de zaak' alleen mevrouw R. zou aanwezig zijn geweest. Zij werd door de overval lers op hardhandige wyze opzij gezet. Daarna namen de daders 200 uit de kassa en nog eens 1200 uit de aange bouwde woning. Het echtpaar deed pas dinsdagochtend aangifte van de over val. In Terneuzen gestolen auto gevonden in Breda TERNEUZEN - Een personenauto, die in de nacht van vrijdag op zaterdag in Terneuzen werd gestolen, is dinsdag teruggevonden in Breda. De auto stond vrijdagnacht geparkeerd voor de wo ning van de eigenaresse, mevrouw De G. aan de Willem de Zwijgerlaan in Terneuzen. Inbraak in 'De Golfslag' Terneuzen TERNEUZEN - In de nacht van maan dag op dinsdag is ingebroken in de lage re school 'De Golfslag' in de Tamarinde straat in Terneuzen. De inbrekers kwa men binnen via een raam. forceerden een kast en gingen aan de haal met wat kleingeld en een casetterecorder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 6