TIMMERMAN OPPERMAN J. VERHOEF I. VAN URK 'n Afdeling van Modehuis Van Dixhoom Serrarens en Wijnacker winnaars vanuit Bourges Uitgebreide controle-actie politie in Terneuzen Terneuzense kleuters verzorgden modeshow V ogeltentoonstelling Zeeuwsch-Vlaanderen Buit 1400 bij overval op café bij Ovezande Toebehoren voor de Zeeowse klederdracht POPPEN zoals: Voor de vele blijken van medeleven betoond tij dens de ziekte en na het overlijden van onze doch ter. zuster, schoonzuster en tante PETRA DEN DOELDER-HAMELINCK betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Familie C. Hamelinck-van Damme Hoek. sept. 1978. Gevraagd: Aanmelden: Tel. 01140-5549, na 18.00 uur. Balavond Sr A toy GRAAUW - In het tafeltcnniscenlrum van St-Aloy te Graauw werd zaterdag de eerste balavond van het nieuwe seizoen gehouden De belangstelling was zeer groot Het Jumbo-orkest uit Si - Jansteen zorgde voor de dansmuziek De volgende dansavond wordt gehou den zaaterdag 28 oktober aanvang 20 30 uur 'Kontakt* hield soos in Den Duliaert Hulst HULST - Ruim 160 personen waren naar Den Duliaert' te Hulst gekomen om daar te deel te nemen aan een door de soos voor alleenstaanden uit Hulst en omgeving Kontakt' gehouden feest avond. Het. Hulster orkest 'The Sil- verstars' zorgde voor dansmuziek. De aanwezigen konden naast bingo ook meedoen aan een loterij Tevens werden de aanwezigen nog tracteerd Inbraak in 'De Golfslag' Terneuzen TERNEUZEN - In de nacht van maan dag op dinsdag is ingebroken in de lage re school 'De Golfslag' in de Tamarinde straat in Terneuzen. De inbrekers kwa men binnen via een raam. forceerden een kast. en gingen aan de haal met wat kleingeld en een casetterecorder. Tot onze diepe droefheid werd plotseling van onze zijde weggenomen mijn geliefde man en onze zorgzame vader, behuwdvader en opa GILLES DEN DEURWAARDER echtgenoot van Lijntje de Visser op de leeftijd van 50 jaar. Terneuzen: L. den Deurwaarder- de Visser Zaamslag M de Braai den Deurwaarder F de Braai Terneuzen' L, de Blaeij- den Deurwaarder M. de Blaeij S. C. den Deurwaarder B. E P. den Deurwaarder- Neijt M. de Braai den Deurwaarder J de Braai W Verpoorte- den Deurwaarder A. J Verpoorte cn kinderen Terneuzen, 26 september 1978 Bellamystraat 6 De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 29 september a.s. om 14.15 uur op de zuider begraafplaats. na voorafgaande rouwdienst vanuit de Opstandingskerk. Bellamystraat, aanvangende om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Opstandingskerk. Geen bloemen GEMEENTE HULST Bouw van een bungalow aan de Vylainlaan te Heikant Burgemeester en wethouders van de gemeente Hulst brengen ter openbare kennis dat zij voornemens zijn in afwij king van het ter plaatse geldende be stemmingsplan 'In hoofdzaak St.-Jan steen' met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening, ver gunning te verlenen voor de bouw van een woning aan de Vylainlaan te Heikant, kadastraal bekend St.-Jan- steen, sectie C no. 1527. De woning wordt gebouwd op grond met een agrarische bestemming, waar op slechts bedrijfsgebouwen met de daarbij behorende woningen ten be hoeve van de bedrijfsvoering van de akkerbouw, veeteelt, tuinbouw- of fruitteeltbedrijf, alsmede ten behoeve van openbare nutsbedrijven en de grensbewaking zijn toegestaan. Het bouwplan ligt met ingang van 28 september 1978 gedurende veertien da gen op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Een ieder die bezwaar heeft te gen het bouwplan kan gedurende voor noemde termijn bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders. Hulst, 27 september 1978. Burgemeester en wethouders van Hulst, de burgemeester, P. Molthoff, de secretaris, J. F. van Dende ren In verband met een aangekondigd vertrek van twee leerkrachten naar elders, roepen bur gemeester en wethouders sollicitanten op voor de per 1 januari a.s. vacant komende betrekkingen van- onderwijzeres aan respectievelijk: - de openbare lagere school 'Willem Beukels- zoon' iviermansschooll. Schoollaan 6 te Biervliet: en - de openbare lagere Irisschool (tweemans- school) G. v. d. Nissestraat 13 te Zaamslag. Sollicitanten dienen in het bezit te zijn van de aantekeningen j. k. en r. Het bezit van de volledige bevoegdheid en enige ervaring in het gewoon lager onderwijs zijn ge wenst. Voor het verkrijgen van woonruimte zal zo nodig medewerking worden verleend. Informaties kunnen worden ingewonnen bij de hoofden van de twee voormelde scholen, te weten de heer G. M. Otte van de 'Willem Beukelszoon- school'. telefoon 01152-1683 en de heer F. Diele- man van de 'Irisschool', telefoon 01153-1646. Sollicitaties onder opgave van referenties, wor den binnen tien dagen na het verschijnen van dit blad ingewacht en dienen gericht te zijn aan bur gemeester en wethouders woensdag 27 september 1978 WfatZeeuws-Vlaanderen SLUISKIL - Zaterdag houdt de kaartclub van Dow Chemical een kaar ting in café Dallinga te Sluiskil De kaarting begint om 14.30 uur en is g voor iedereen toegankelijk Markt 9 - Terneuzen - tel. 01150-13339. Promenade Noordstraat 23, Terneuzen PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PZC LAATSTE PROVINCIALE VLUCHT VLUCHT VERLIEP ZEER VLOT iVari een medewerker BIERVLIET - Het seizoen 1978 zit er op.... Voor velen zal het met een zucht van verlichting zijn. voor anderen mocht het zeker nog enige weken du ren. Verschillende liefhebbers doen nog maar al te graag mee aan ingelaste vluchtjes in het najaar, koppelwed strijden, tijdritten enzovoorts. De officiële boeken echter kunnen ge sloten worden en de mannen, die de kampioenschappen moeten berekenen kunnen aan het. werk. Dit weekend stond ook de laatste provinciale vlucht op het programma. Bourges. zowel voor oude als jonge duiven. De vlucht kende een vlot verloop, want na de eerste mel dingen was het. vaak onmogelijk om de centrumleiders aan de lijn te krijgen. De eerste duiven zaten, gezien de heer sende westenwind een begrijpelijke zaak. in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, bij de mannen, die er tijdens de eerste Or- léans-vlucht voor jonge duiven zo be kaaid afkwamen, doch bij de volgende vluchten toch wel aan hun trekken ge komen zijn Die mannen hebben overigens door de toch meestal heersende westenwinden ieder jaar meer dan hun deel. De wind is nu eenmaal in de duivensport voor de ene groep een voordeel en voor de ande re kant een nadeel, een oplossing voor dat probleem zal wel nooit gevonden worden. Wanneer we de eerste meldingen verge lijken met de duiven uit Noord-Brabant, die ook aan dit Bondsconcours deelna men, zien we. dat die mannen nog meer geprofiteerd hebben van de wind. want ook daar begint men ruim voor 16.00 uur. De snelste van het Zeeuwse con cours is een jonge duif van Gerard Ser rarens uit Stoppeldijk, de man, die ook de Nationale Orléans-vlucht van enkele weken geleden op zijn naam schreef. Gerard zal wel met heel veel plezier te rugdenken aan de duiven, die hij dit jaar bij Karei Verbunt in Axel haalde. Zijn Orléans-duifje was gekweekt bij Verbunt uit een doffer van Gerard zelf, zyn bekende "20", en uit een duivin. die Jan de Visser voor die duif bij Karei Verbunt gebracht had. Welnu, de jonge duif, die nu om 15,24 uur in de klok zat, is er eentje, die hij van Karei Verbunt kreeg, namelijk eentje uit het zelfde koppel, dat Karei ook reeds een provin ciale overwinnaar schonk Vriendendiensten ten opzichte van el kaar. die wel heel rijkelijk beloond wer den. De volgende meldingen van jonge dui ven komen ook alle voor een kopprijs in aanmerking. Gebroeders Elegeert, Koewacht 15.33 uur, J. Verschueren. Koewacht 15.32 uur. Jac. Noliet. Axel 15.38 uur. E. Baecke en Zn.. Westdorpe 15.43 uur, G. Meijer. Axel en J. van Spaandonck. St. Jansteen 15.44 uur. Jos Willaert. Clinge twee gelyk om 15 46 uur. Th. Peeters. Hulst 15 47 uur. A. van Essen. St. Jan steen 15.46 uur. I de Kruyter. Breskens 15 45 uur. J Notebaert. Breskens. de man die veertien dagen geleden Cha- teauroux won. 15.54 uur. J du Puy. Sluiskil 15.47 uur. Steenhard Prince, Goes en F Voois. Goes 15.54 uur. Fietstweedaagse voor ouderen Axel AXEL - Een dertigtal bejaarden heeft dinsdagmiddag de eerste route gefietst van de fietstweedaagse voor ouderen. Gestart werd bij het dienstencentrum 'Het Trefpunt' in Axel. Vandaar ging het in een vlot tempo via de Lagëweg naar Zaamslag. Via de steenovens en de Doorndijk kwam het gezelschap weer terug in Axel. waar gezamenlijk koffie werd ge dronken. De fietstweedaagse voor oude ren wordt georganiseerd door de stich ting gecoördineerd bejaardenwerk in samenwerking met Sportieve Recreatie Axel. De route werd uitgezet door de he ren M. Bakker en P Verrijzer en mev rouw T, Verst,eeg-Bouwman Ook de tweede route die vrijdag wordt gei eden is door hen uitgezet Dan wordt om 14.00 uur gestart en via het kanaal rijdt men naar Zuiddorpe. Daar zal wethouder P T A M R. Apers de medailles uitreiken aan de deelnemers Commissie stemt in met voortbestaan Goese opbouwraad GOES - De Goese raadsccommissie voor welzijn heeft er geen bezwaar te gen als de raad voor het opbouwwerk van de gemeente Goes één jaar langer blijft bestaan. De driejarige proefpe riode van de opbouwraad loopt in 1978 af en aan het gemeentebestuur is ge vraagd om nog een poosje door te mo gen gaan. Tijdens de dinsdagavond ge houden commissievergadering bleek dat de raadsleden met dat verzoek geen moeite hadden. Wel werd opgemerkt dat de resultaten van driejaar raad voor het opbouwwerk aan de magere kant zijn Het verlengen van de proefperiode werd mede daarom zinvol geacht, opdat de opbouwraad zich kan bezinnen op werkwijze en structuur. De commissieleden stemden in met de benoeming van mevrouw E Bouwmans tot bestuurslid van de stich ting jeugd- en jongerenwerk Goes (SJJG) Wethouder ing. J. de Graag stélde de commissieleden op de hoogte van de be slissing van de mlnistter van verkeer en waterstaat om een aanzienlijke rijksbij drage te geven in de kosten voor de bouw van een nieuwe sluis by het Goese Sas. Bij de oude duiven gaat. de provinciale overwinning naar de Rode 76-2510515 van H. Wijnacker uit. Pauluspolder. die om 15 40 uur in de klok zat Deze duif had dit jaar reeds prijs gevlo gen op St Vincent en Dax. maar volgens Wijnzcker niet vroeg genoeg Hy moest nog maar eens wat meer ondervinding op doen en daarom de najaarsvlucht uit Bourges vliegen Het is er natuurlijk, bij hem kan dat moeilijk anders, eentje van het echte zware fondras, voor drievierde een Ch. v.d. Espt-duif en met nog iets in zijn stamboom van de Desmaretsdoffer. die tweemaal eerste Nationaal Barcelona won. en van de Blinde van Dussee uit Tilburg, de duivin. die in één jaar zowel vanuit St. Vincent ais vanuit Dax de au to won. De tweede plaats bij de oude duiven zal praktisch zeker voor E. Vermast uit Yerseke zijn om 16.04 uur. Verdere vroege oude duiven zijn de mel dingen van J. van Driel Groede 15.46 uur. P Antheunis, Hulst 15.47 uur. A. Vermeulen. Terhole 15.50 uur. Th. Peet ers. Hulst 15.51 uur (met zijn "95". die praktisch zeker provinciaal asduif 1978 wordt). H. Berkelmans, Hulst 15.53 uur. G. Snelders, Sas van Gent-15 58 uur, Van Eijsendijk. Kerkwerve en W Blom. Noordgouwe 16.57 uur De oude duiven hebben het dus aan merkelijk langzamer gedaan dan de jonge. TERNEUZEN - De gemeentepolitie Terneuzen heeft dinsdagochtend, tus sen acht en twaalf uur, een groot scheepse controleactie gehouden. Daaraan werd meegewerkt door de dienst invoerrechten en accijnzen, de rijksverkeersinspectie en het korps controleurs gevaarlijke stoffen. Er wa ren twee 'controleposten': bij het sluizcncomplex cn bij Driewegen. Er werden 133 personenauto's, 59 vrachtwagens. 15 traktoren, 10 brom mers en 1 autobus aangehouden De po litie deelde 14 bekeuringen uit: 12 aan vrachtwagenbestuurders. 1 aan de be stuurder van een personenauto en 1 aan de bestuurder van een traktor. In de meeste gevallen ging het om overtre ding van het rijtijdenbesluit en het rij den zonder de voorgeschreven vervoer sdocumenten. Bij één der vervoermid delen werd een gladde band gecon stateerd. terwijl de rem van de traktor niet goed werkte IN DE ZUIDLANDSCHOOL TERNEUZEN - Elf kleuters van de openbare kleuterschool De Schatten berg' hebben dinsdagavond in een stampvolle gemeenschapsruimte van de (belendende) 'Zuidlandschool' in Terneuzen, de najaars- en wintermode getoond. De modeshow was een idee van de leids ters (Marty van Hecken, Ineke Altena en Tannie de Kam-Lievense). die de show zelf presenteerden. De kleuters toonden het publiek - be staande uit ouders, broertjes en zusjes en mede-schoüertjes - 22 creaties. De kleding was afkomstig van een Terneu- zens warenhuis. Foto: Een van de zeer jeugdige man nequins PARKIETEN SPECIAAL CLUB SINT-JANSTEEN - De Parkieten Spe ciaal Club. regio Zeeuwsch-Vlaande- ren, heeft in het afgelopen weekeinde in zaal Bigodes te Sinl-Jansteen een ten toonstelling gehouden. De heren Beekman, Noorlander, Zege- laer. Van Dorst en Scha ddelkaar fun geerden als keurmeesters. De algemeen grasparkietenkampioen werd E. de Baandemaker uit het Belgische Mal- degem. L. F. de Vos uit Sint-Jansteen werd de algemeen grte parkieten kampioen. De verdere uitslagen. grasparkieten- kampioen EK A-kwekers: E de Baerde- maeker uit Maldegem (B): B-kwekers: F. Rennis uit Clinge. C-kwekers: N Jansen uit Oost-Souburg: grote parkieten. A-kwekers- L F. de Vos uit Maldegem (B): B-kwekers' D v d. Bergen uit Ede, C-kwekers: H. de Poorter Uit Heikant: grasparkieten EK-vogels: A- kwekers E de Baardemaeker uil Maldegem (B). B-kwekers- G de Schoolmeester uit Ee- de: C-kwekers: F Heiman uit Heikant: grote parkieten EK P. de Cock uit Vogelwaarde; kampioen OK-vogels: P. de Cock uit Vogel waarde: kampioen poppen gras: F van Goethem uil Clinge, grote P. de Cock uit Vo gelwaarde: derby. E. de Baeidemaeker uit Maldegem <B); wisselbeker P de Cock ivoor het beste koppel) en F. van Goethem uit Clin ge; P. Heirman (drie beste EK-vogels) en L. F NCVB Kruiningen kwam bijeen KRUININGEN - De afdeling Kruinin gen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond heeft de eerste bijeen komstvan het nieuwe seizoen gehouden in het gereformeerde jeugdgebouw te Kruiningen. De avond stond onder lei ding van de presidente mevrouw Quaak-Buteijn. Tijdens de bijeenkomst hield ds. J Noordhof uit Wervik iBelgiè! een lezing over zyn werk onder de schippers. De volgende bijeenkomst is de streekver- gaderingop 12 oktober in de Oosterkerk te Goes. de Vos uit Sint- J ansteen; G Polfllet ivl)f beste EK-vogels) en L F de Vos: L. F. de Vos (drie beste op eenvolgende ringnummers); P. S. Club medaillon: grasparkieten: goud: E. de Baerdemaeker: brons F van Goethem; grote parkieten goud L. F de Vos: zilver P de Cock; brons: L F de Vos. Klassement van verdiensten- 1 E de Baerde maeker 445+ punten; 2 L P. de Vos 444; 3 F van Goethem 442 4 P de Cock 442 5 G. de Schoolmeester 440; 6 F Heirman 439: 7 F Reunis 438; 8 G v d Linden 438. 9 J. Burm 438 101 de Reu 437.11 M F Jansen 437.12 G de Poorer 437.13 G Poppe436. 14 M. de Kort 435.15 L. Wiemet 434.16 A van Hurck 433:17 K de Schrijver 433: 18 F de Schepper 432: 19 G de Kesel 430; 20 L Roodhuizen 428-, 21 M de Cock 427: 22 A. van Roeyen 426. 23 P van Gimst 426; 24 L. Bos 335: 25 A Jansen 332: 26 E. de Bakker 162. 27 J Jansen 428. allen OK. Jeugdkampioen werd kooi 226 met 88 punten Zaalvoetbal Hulst HULST-Vrijdagavond werd in de Hul ster sporthal Den Duliaert in het kader van de Hulster zaalvoetbalcompetitie een aantal wedstrijden gespeeld. De uitslagen Willy Bogaert - De Smickel 3-2. score verloop: 0-1 F. Verstraeten. 0-2 L de Vlieghere. 1-2.2-2 en 3-2 door J. de Regt. Meerpaal - van Mullem 0-2. scorever loop- 0-1 W de Laat. 0-2 M. Brys. Vervaet - Kapsalon Etiênne 3-2. scoreverloop: 0-1 P Provoost. 0-2 L. van Kesel. 1-2 en 2-2 J. Engelsman, 3-2 L. v d.Lavoir; BLZ - Monkey bar 3-2 scoreverloop- 1-0 P Maas. 1-1 A de Boov. 2-1 P. Maes. 2-2 A de Boov. 3-2 F Hageman SmidseJo- siassen - GTI 2-1. scoreverloop: 1-0 J Begijn. 1-1 Koning. 2-1 J Begijn De Linda - Pimm's Pub 5-9. scoreverloop 1-0G. van Laere. 1-1,1-2 en 1-3 H. Urgert.. 2-3 G. Schillemans. 2-4 H. Urgert. 3-4 G Schillemans, 3-5 A Urgert. 4-5 G Schillemans. 4-6 T. Plcavet. 4-7 J. de Bruyn. 5-7 G van Laere. 5-8 T Picavet- 5-9 H. Urgert. Goossen - Spitters Sport l-l. scoreverioop 0-1 Vereecken. 1-i Bo gaert Dageraad - Discount House 1-4. scoreverloop: 0-1 Bogaerd. 0-2 Hame- linck. 0-3 Tatenhove. 1-3 de Bruyn. 1-4 Weemaes Bewoners van Kleine Jonkvrouwpolder vóór behoud speelplaats IJZENDIJKE - Een enqutc onder be woners van de Kleine Jonkvrouw polder I te IJzendijke heeft uitgewezen, dat zij achter het streven staan van een buurtcomité, dat ijvert voor behoud van een speelterrein in genoemde pol der. In totaal werden 34 enquteformulieren verspreid. Ruim 30 bewoners gaven te kennen tegen de daar te realiseren ga rages te zijn Ook was het overgrote deel dat ondervraagd werd van mening, dat de garages voor een aanzienlijke ge luidsoverlast zouden zorgen. De en- quteresultaten zyn met een begeleiden de brief verzonden aan de Oostburgse gemeenteraad, het college van b en w. leden van de commissie ruimtelijke or dening en dorpsraad van IJzendijke. Vandaag, woensdag, buigt de commis sie ruimtelijke ordening zich over het plan om het speelterrein vol te bouwen met garages. In Terneuzen gestolen auto gevonden in Breda TERNEUZEN - Een personenauto, die in de nacht van vrijdag op zaterdag in Terneuzen werd gestolen, is dinsdag teruggevonden in Breda. De auto stond vrijdagnacht geparkeerd voor de wo ning van de eigenaresse, mevrouw De G. aan de Willem de Zwijgerlaan in Terneuzen. OVEZANDE - Maandagavond hebben vier mannen een overval gepleegd op bet cafe van het bejaarde echtpaar O.-R. aan de 's-Heerenhoeksedijk bij Ovezande. Zij maakten 1400 buit en verdwenen waarschijnlijk per auto. Op het moment van de overval waren er volgens de politie geen klanten 'in de zaak: alleen mevrouw R. zou aanwezig zijn geweest. Zij werd door de overval lers op hardhandige wijze opzij gezet. Daarna namen de daders 200 uit de kassa en nog eens 1200 uit de aange bouwde woning Het echtpaar deed pas dinsdagochtend aangifte van de over val Kaarling club Dom in Sluiskil gouden slotjes bloedkoralen tasbeugeltjes gouden kralen -kralen kapjes kraal- en rijgdraad kralen - naalden Alles verkrijgbaar b.y

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 29