Voor AZ slaat het uur van de waarheid Sensatie bij tweekamp: Karpov en Kortsjnoi praten met elkaar Rijvers zet een vraagteken bij operatie knie René v.d. Kerkhof SPITZ K0HN KLAMPT ZICH VAST AAN KRACHT TWENTE-DEFENSIE PZC/s Ajax is compleet MINDER TOESCHOUWERS BIJ EUROPA CUPDUELS WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1978 sport 15 IPSWICH - Bij AZ'67 klampt iedereen zich vast aan de return tegen de Engelse bekerhouder Ipswich Town. Ook oefenmeester Georg Kessler, die juist na de nul-nul van veertien dagen geleden in Alkmaar wil bewijzen dat AZ over het dieptepunt heen is. Het sprankje hoop. na de 4-1 winst op de nooddruftige buur Volendam afgelopen zaterdagavond, heeft die gevoelens binnen de gelederen van de pretentierijke Alkmaars-Zaanse voetbalfamilie alleen noe maar versterkt. In werkelijkheid staat AZ onderaan de steile wand van het vormdal waarin het de afgelopen weken is neergekwakt. De overwinning op de ..palingvissers" vormde uiteindelijk slechts een lichte aanwijzing dat de topclub, die nog steeds geen topclub is. beter kan. Beter, dan het in de laatste weken deed Trainer Georg Kessler: „De kwaliteiten blijven nog te veel onder de opper vlakte. Kwaliteiten, daar ben ik van overtuigd, zijn er voldoende. Alleen het loopt niet zoals het eigenlijk zou moeten lopen" Misschien dat dat ook wel de reden was dat de 4-1 zege op Volendam niet werd bejubeld. Daarvoor heeft AZ een te be roerde periode achter de rug in de va derlandse competitie, die eigenlijk nog zo pril is En lijkt het perspectief ook tot nul te zijn gedaald nu de Noordholland se voetbalstichting al zeven punten achter staat op koploper Ajax „We moeten niet langer naar het kam pioenschap kijken", zegt Johnny Met- god in antwoord daarop. ..We moeten gewoon iedere zondag punten pakken en dan aan het einde van de rit maar kyken hoe ver we gekomen zijn' Verwoestend Toch w aren het juist dc magere presta ties-het verlies op eigen terrein tegen Vitesse, hel gelijke spel tegen Feyenoord. en de nederlaag in Kerkra- WASSENAAR-Het elftal van Ajax. dat woensdagavond een achter stand van 2-0 moet zien weg te wer ken in het UEFA-Cupduel tegen At- letieo Bilbao, zal hoogst waar schijnlijk slechts op een plaats af wijken van het team dat afgelopen zaterdag met 4-0 van FC VW won. Pim van Dord (tegen de Limburgers gespaard) neemt in het centrum van de defensie weer de plaats over van Kees Zwamborn. Tainer Cor Brom „Van Dord hebben we de afgelopen dagen met opzet enigszins ontzien, omdat we op dit moment bijna geen alternatief hebben voor de voorstop- persplaats. Zwamborn heeft name lijk nog geen toestemming van de UEFA om in Europa-Cupwedstrij den mee te spelen, omdat hij te laat door Ajax is gecontracteerd" Ajax. dat zich traditiegetrouw in de duinen bij Wassenaar heeft voorbe reid. zal derhalve in het eigen stadion De Meer (voorzitter Ton Harmsen „De spelers zagen niet veel in het Olympisch Stadion. En omdat wij hun stem erg belangrijk vinden, spelen we tegen Atletico op eigen veld") in de volgende fonnatie aan treden: Schrijvers - Meutstege. Krol. Van Dord, Lerby - Schoenaker, Arne- sen. Tahamata - Ling. Clark en Meijer. Trainer Koldo Aguirre van Atletico Bilbao heeft de Ln Spanje achterge bleven spelbepaler Churruca ver vangen door de 26-jarige Javier Es- calza. Atletico Bilbao, dat aan het eind van het vorig seizoen Amorrortu zag ver trekken naar Zaragoza. maar geen noodzaak zag om zich te versterken, speelt tegen Ajax in de volgende op stelling: Irribar - Tirapu. Astrain. Alesanco, Escalza - Villar. Irureta. Nunez. Rojo - Dani en Carlos 100 gram Echte Hongaarse paprika's. Smakelijk met gehakt gevuld. Zei ze onder in een u arme oven op een beboter de schotel N.i plm 30 min. even bovenin dc oven voor een bruin korstje 1 Het kan ook 30 min. in een koeke- [k] üw Keurslager de bt.t Roda JC - die een verwoestende uitwerking hadden op de instelling van Kesslers ambitierijke elitekorps. Met- god. die de laatste twee tegenstanders vanaf de tribune zag door zijn schorsing: ..Kessler wist op zijn manier toch weer een vonk over te laten slaan. Dat je succes moet afdwingen. Dat suc ces eigenlijk een reeks van goede pres taties is. En daarop hebben we voort geborduurd. Bovendien kregen we als spelersgroep het vertrouwen van dc leiding. Dat er dit jaar per se niet ge kocht wordt. Als dal wel gebeurd zou zijn. geloof ik dat dal een ramp voor AZ zou betekenen. We moeten kijken naar Roda en PSV. die nu al jaren met de zelfde ploeg werken". AZ Is niet in paniek geraakt Het „neen" van de geldschietende gebroeders Mo lenaar blijkt ook na de beroerde periode nog steeds ..neen" te zijn. al werd er links en rechts wel geïnformeerd of er tóch niet ergens in Europa een goede centrale verdediger rondliep Voor een belangrijk deel is daar het duo Kraay- Kessler verantwoordelijk voor. Het. an dere deel komt voor de verantwoording van het bestuur, dat geen al te grote fi nanciële sprongen meer kan maken, we tende dat het transfersysteem in de voetbalwereld binnen twee of drie jaar toch van de baan zal zijn en investerin gen van enkele tonnen niet langer ver antwoord zouden zyn. Georg Kessler blijft vasthouden aan zijn overtuiging dat AZ zich best Uit óp misere weet, op te werken Metgod „Hij is ons moed blijven in pompen. We hebben een streep getrok ken onder wat gebeurd is. Ook onder de kritiek die er op de achterhoede is ge weest. En we beginnen opnieuw" Nieuwe start De nieuwe start daarvan moet van avond in Ipswich plaatsvinden. Met Willem van Hanegem op het midden veld. die voor AZ in bepaalde opzichten toch onmisbaar is. Het nieuws, dat hij ondanks zijn virusziekte toch mee zou reizen naar Engeland, bracht zaterdag avond een bepaald optimisme teweeg bij de spelersgroep. Sinds het gegeven dat Willem van Hanegem fit bevonden is om een hele wedstrijd te spelen tegen Ipswich Town, kijkt iedere AZ-speler weer van de zonnige kant tegen die wedstrijd aan. Metgod: „Ik ben blij dat Willem er weer bij is. Ik heb gezien hoe het zonder Willem fout ging, in de tweede helft tegen Feyenoord en in hel duel tegen Roda JC. En zo denkt Willem er eigenlijk zelf ook over". De vrede tussen Metgod en Van Hane gem blijkt te zijn teruggekeerd „Dat klopt", zegt.de AZ-libero. „we hebben de zaak uitgepraat Ik heb altijd gedacht dat Willem gewoon liep te kankeren op Spelbos en mij. omdat we er geen hout van konden Hij heeft het altijd positief bedoeld In het begin begreep ik dat niet. nu ben ik hem er dankbaar voor", aldus dc Jong-Oranje-geslecteerde Het gegeven dat Willem van Hanegem zal speleh heeft Kessler echter opnieuw in problemen gebracht. Zfjn grootste probleem is wie er zal moeten wijken nu hij dan eindelijk kan beschikken over die groep van spelers waar hij graag al aan het begin van het seizoen over had beschikt. Kessler ,Ik heb twaalf men sen tot mijn beschikking van wie er een zal moeten afvallen, Maar wie. dat zal ik pas in de loop van de dag bekijken". Ontregeld Aangenomen wordt flat die ene man die buiten de boot valt. niet aan de achter hoede zal worden onttrokken, ook al loopt Van Rijnsoever met een teenbles sure rond Veel meer valt te verwach ten dat Kessler - Notermans en Van der Hart. die met bijna hetzelfde materiaal hebben moeten werken bij AZ. zouden dat immers ook hebben gedaan - met een 1 versterkt viermans-middenveid tegen Ipswich Town zal aantreden. Zonneklaar is immers dat. wil AZ vrij dag in Zurich weer in de champagne- koeler zitten, de stormloop van Ip swich in een vroegtijdig stadium ont regeld zal moeten worden. Want ook Kessler weet dat zijn centrale duo niet in staat zal zijn het met zijn tweetjes op te knappen. Libero John Metgod „Als we in de eerste twintig minuten achter de nul weten vast te houden, kunnen we daar van uit gaan bouwen Ik denk dat onze ZÜRICH - In het seizoen 1977/78 zijn er 440.722 bezoekers minder bij de wedstrij den in Europese bekertoernooien geweest dan het seizoen daarvoor. Deze getallen zijn gepubliceerd in het officiële bulletin van de Internationale Voetbal Federa tie. de FIFA. In het afgelopen seizoen trokken de 249 wedstrijden in de toernooien om de Europe se bekers voor landskampioenen en bekerwinnaars en om de UEFA-beker in tot aal 5 236 914 toeschouwers, tegenover 4 677 636 in de 250 wedstrijden van het seizoen 1976/77 Het grootste verlies boekten de landskampioenen met 351 862 maar in dit toernooi werden twee wedstrijden minder gespeeld dan het seizoen daarvoor In het toernooi van de bekerwinnaars werd één wedstrijd meer gespeeid dan in 1976/77 Desondanks bedraagt het toeschouwersverlies 120 841. Alleen de UEFA-beker laat een lichte stijging zien: 31.981 bezoekers in hetzelfde aantal 1126) ontmoetingen De FIFA noemt de ontwikkeling van de cijfers echter 'bevredigend zich daarbij be roepend op het gegeven dat er nog steeds een flinke percentuele stijging is ten opzichte van het seizoen 1975/76 IPSWICH Hans Kraay bekijkt de on willige knie van Jan Petersrechtsi tij dens de training van AZ'67 in Ipswich Hoewel Peters duidelijk problemen heejl met zijn knie is liet wel waar schijnlijk dat hij zal spelen vanavond kracht juist in het resultaat van de thuiswedstrijd ligt. Iedereen riep tens lotte dat nul-nul niet voldoende was om de volgende ronde te bereiken, maar ik geloof da t als we heel slim spelen, we wel verder komen Aan het zelfvertrouwen zal het ditmaal niet liggen' De keus voor Kessler lijkt eenvoudig te zijn Of Ressel op rechts, óf Jaan de Graaf op links zullen buiten de ploeg gelaten moeten worden PierTol is op de linkerwing zeker niet van de partij ge zien de rugblessure die hij tegen Volen dam opliep Dat Ressel af zal vallen ligt voor de hand. omdat Jan Peters vanaf dat versterkte middenveld, waar Ny- gaard. Amtz en Van Hanegem hun par tij zullen blazen, de aangewezen man is om de rechterspitspositie over te nemen wanneer AZ aan aanvallen toekomt. Hel uur van de waarheid slaat voor AZ. Het is een moeilijk karwei, daar valt niet aan te ontkomen. AZ is zeker niet de favoriet. „Maar dat waren we vorig jaar in Barcelona ook niet", zegt John Metgod ten slotte ..En toch verloren we na een schitterende partij heel schle mielig door strafschoppen En zelfs daar heeft Kessler rekening mee ge houden. zoals gisteren op de training van AZ even buiten Ipswich bleek. Het elftal van Ipswich Town is ten op zichte van veertien dagen geleden op één plaats gewijzigd Op de rech tervleugel zal Whymar buiten de ploeg worden gelaten en geeft manager Rob- son de voorkeur aan Geddis. die giste ren op de training met een enkelbles sure werd geconfronteerd. Robson „Hij kan spelen, die blessure valt reusachtig mee" Ipswich Town Cooper. Berlev. Beatty Osman Tibbott. Wark. Talbon. Mills, Geddis. Mariner en Woods Vermoedelijke opstelling AZ Voovs. Van Rijnsoever. Spelbos. Metgod. Ho- venkamp. Peters, Van Hanegem, Amtz. Nygaard, De Graaf en Kist BAGUIO STADT (ANP) - Karpov en Kortsjnoi praten weer met elkaar. Al hoewel. praten is een groot woord. Zij hadden verbaal contact, toen Karpov dinsdag in Baguio Stad na 27 zetten mondeling remise aanbood in de 26e partij. Kortsjnoi volstond meteen kort antwoord, waarop heide spelers hun notatiebiljet ondertekenden ten teken dat de 20e remise een feit was. Na tien w-eken 'koude oorlog', waarin beide partijen elkaar de grofste beledi gingen naar het hoofd slingerden in de hoop de tegenstander dusdanig te ir riteren en uit zijn evenwicht te halen, dat hij tijdens de partijen onvoldoende concentratievermogen zou bezitten, was de korte woordenwisseling dinsdag een even onverwachte, als opmerkelijke gebeurtenis. Temeer daar Kortsjnoi eerder gedreigd had een fikse rel te trappen als Karpov het waagde het woord tot hem te richten. Een houding die de dissident twee maanden geleden na de 8e party aannam uit verbittering over de bitse afwijzing van Karpov. die weigerde hem voor aanvang van de par ty de hand te drukken. Sinds die ge denkwaardige dag was er geen woord meer gewisseld en de remise-aanbiedin gen liepen via arbiter Schmid Dinsdag kwam er onverwachteen einde aan Wat Schmid droog becommentarieerde met wy maken vorderingen. Interessantste De 26e partij was ondanks de korte duur een van de interessanste tot nu toe. Karpov week van zijn favoriete •opening (e2-e4) af en zocht andere we gen naar zijn vijfde overwinning. Voor de tweede keer schotelde hij Kortsjnoi de Engelse opening voor. In de zesde partij had de wereldkampioen hel eveneens op deze manier geprobeerd met als resultaat remise na 23 zetten. De uitdager koos voor de ouderwetse Hollandse verdediging, die al meer dan 100 jaar oud is. Met agressief spel op de koningsvleugel zette hij de tendens van laatste ontmoetingen voort om met enig risico te trachten zijn achterstand te verkleinen. Er ontstond voor de slechts vyftig toe schouwers in de speelzaal, die negen honderd mensen kan bevatten, een in teressant middenspel, dat door de we- derzydse. intelligente benaderen geen van beide spelers voordeel opleverde Toen Karpov remise aanbood, was de stand dan ook volledig gelyk. Na tien weken en 26 partijen leidt Karpov nog altyd met 4-2 De kans dat. de match voor de schaakolypiade beëindigd zal zyn. is gering In Buenos Aires begint het schaakfestijn op 25 oktober Kar pov. die achter het eerste bord van de Sovjet Unie zal plaatsnemen, zal onge twijfeld voor aanvang van de olympiade een rustperiode willen inlassen Een ge geven waarmee de Fide inmiddels al akkoord is gegaan. Daaro is het redelyk te veronderstellen, dat de tweekamp eerst In de tweede termyn definitief be slist zal worden. De 26 ste party wit Karpov zwart Kortsjnoi 1 c2-c4. e7-e5. 2 Pbl-c3. d7-d6. 3 g2-g3. f7-15. 4 Lfl-g2. Pb8-c6.5d2-d3, Pg8-fB 6e2-e3.L18-e7,7 Pgl-e2 0-0 8 0-0. Dd8-e8 9 I2f4. Le7-d8 10 a2-a3. Ta8-b8. 11 b2-b4. Lc8-e6. 12 Pc3-b5. b7-b5113 Lcl-b2. b5xc4.14 d3xc4 e5-e4.15 Pd 5x05. Ld8xf6. 16 Lb2xf6 Tf 8xf6. 17 Tal-cl. a7-aS. 18 b4-b5. Pc6-d8 19 Tfl-f2. Pd8-b7. 20 Lg2-n. Pb7-c5. 21 Pe2-c3. Lc6-f7. 22 Pc3-d5. Lf7xd5,23 C4xd5. Pc5-d3.24 Lflxd3. e4xd3.25 Ddlxd3. De8xl)5. 26 Dd3xb5. Tb8xb5 27 Tclxc7, Tf6-f7, Remise op voorstel van Kar pov EINDHOVEN - Hoewel Rene van de Kerkhof zaterdagavond in Eindhoven na het competitieduel tegen Vitesse al min of meer liet doorschemeren er bitter weinig voor te voelen om de tweede wedstrijd tegen de Turkse lands kampioen Fenerbahce te w illen spelen, heeft PSV-trainer Kees Rijvers zijn rechterspits, die al enkele weken klaagt overeen slijmbeursontsteking in de linkerknie, toch opgenomen in hel basisteam dat de 2-1-achterstand. twee weken geleden in Istanboel opgelopen, moet zien weg te werken. Kees Rijvers dinsdag na de middag- training „René heeft zijn idee over die inderdaad nare knieblessure en ik heb de mijne. Hij weet uiteraard GBGn ITIdkkiB drommels goed wat er met zijn knie aan de hand is, maar ik ben verant woordelijk voor de gehele groep. Re né hoort momenteel in die groep thuis en daarom geef ik er verre de voorkeur aan om die blessure met extra rust en extra behandelingen te laten genezen en pas in uiterste noodzaak tot een operatie over te Voorlopig wil Kees Rijvers dus nog niet al te veel horen van een chirurgi sche ingreep. René van de Kerkhof heeft dan wel verklaard dat die kleine operatie hem slechts een dag of tien op non-actief zal zetten, maar Rijvers heeft daar zyn duidelijke twijfels over De Eindhovense oefenmeester „Waar hij die weten schap vandaan heeft weet ik niet. maar ik vind dat er met te lichtvaar dig over een operatie gedacht moet worden Naar mijn idee komt hy op z'n minst een week of twee. drie. of misschien nog wel langer, op non-ac tief te staan. Dat betekent dat Rene van de Kerkhof, wanneer hy nu geopereerd zou worden, uit het elftal valt op een moment dat wij hem het hardst nodig hebben. Europa-Cup voetbal tegen Fenerbahce, Feyenoord uit en Roda JC thuis zyn toch wedstrijden, zeker wanneer daarbij ook nog eens Tom Smits en Jan van Beveren wegvallen, heel erg serieus genoemd moeten worden Paul postuma Vandaag keert clubarts Van den Brekel terug van vakantie. Rene an de Kerkhof zal dit nogmaals laten onderzoeken en enkele uren voor het begin van de wedstrijd tegen Fener bahce zijn definitieve beslissing aan Rijvers laten weten: spelen of niet spelen. Rijvers: „Wanneer alsnog zou blijken dat het medisch niet verantwoord is dat Rene speelt, komt Paul Postuma in zijn plaats. Kijk. het is nu ook weer niet zo dat ik hem len koste van alles wil dwingen om de eerstvolgende wedstrijden te spelen. Die beslissing laat ik geheel en al aan Van de Kerkhof en de clu- barls over. Mel Rene van de Kerkhof in de basis te zetten heb ik alleen maar willen aangeven dat het elftal op dit moment maar moeilijk zonder hem kan en wanneer het mogelijk is die operatie naar een later tijdstip op te schuiven, zelfs al speelt hij in de komende drie wedstrijden slechts voor 90 procent van zijn kunnen". René van de Kerkhof heeft zaterdag avond tegen Vitesse ook al verstek moeten laten gaan Door de pyn. stelde René van de Kerkhof toen Om „Want", gelooft de weer opmerkelyk veel pratende Kees Ryvers: .Fener bahce is wel degelijk een by zonder moeilijke tegenstander. Het is een vereniging die met gemak in de mid denmoot van de Nederlandse eredi visie mee zou kunnen draaien. Soms winnen we met behoorlijke cijfers van dergelyke ploegen, maar het. is meer dan eens voorgekomen dat we juist tegen zo'n ploeg kostbare pun ten hebben verspeeld. Er heerst dan wel een tendens die aangeeft dat PSV van de vier Europees-voetballende Nederlandse ploegen de minste pro blemen zal ondervinden om zich voor de tweede ronde te plaatsen, gmds. in Istanboel, is veertien dagen geleden toch wel bewezen dat Fenerbahce beslist geen makkie is" „En zeker niet", voegt manager Ben van Gelder eraan toe, „wanneer Fe nerbahce in Eindhoven een halve thuiswedstrijd speelt Zover wy het kunnen bekijken zullen er zo'n tienduizend Turken uit België, West- Duitsland. Frankrijk en uiteraard Nederland naar Eindhoven komen om de wedstrijd van hun lands kampioen by te wonen. Onder meer zullen die duizenden Turken met een honderdtal autobussen aangevoerd worden" Inspireren Fenerbahce-voorzitter Faruk Dhasz; De aanwezigheid van zoveel land genoten op de tribunes kan myn ploeg alleen nog maar meer inspire ren. De eerste wedstryd wonnen we in Istanboel met 2-1. Het had een veel grotere uitslag in het voordeel van ons. van Fenerbahce. kunnen zyn. Dat kunnen we dan in Eindho ven alsnog rechttrekken". Ilhasz raakte zijn zelfvertrouwen overigens even kwijt, toen hij uit naam van trainer Nis de formatie van het Turk se elftal bekendmaakte en hij ver zuimde de naam van Tuna te noe men. een speler die veertien dagen geleden door een blessure in Is tanboel ontbrak, maar volgens Nis in Eindhoven zijn come-back zou ma ken. De opstellingen: PSV: Van Engelen. Krügh, Van Kraay. Stevens en Brandts; Willy van de Kerkhof. Van der Kuylen en Poortvliet. René van de kerkhof (Postuma). Deykers en Lubse. Fenerbahce Ivancevic: Erhan. Erol. Coskuen en Cem: Emin, Ali Kemal en Onder. Rasit. Cemil en Sevski De wedstryd zal worden geleid door de Schot Syme EINDHOVEN - Kees Rijvers (rechts) spreekt toch weer met de pers. De PSV-ocfenmeester. die voor de zoveelste maal had aangekondigd met meer met journalisten te willen converseren, verscheen gisteren toch'op een pers- conferenrie die werd gehouden in verband met de Cupwedstrijd tegen Feh- nerbace Verder op de foto van rechts naar links Fehnerbace-directeur Fa- ruk Ilgaz. de Turkse tolk Karacay en PSV-manager Ben van Gelder MANCHESTER - Hoogmoedig als de Britse voetballer nu eenmaal van natu re is, waant Manchester City zich reeds een ronde verder in dit toernooi om de l'EFA-Cup. Tony Book kent in dat op zicht evenmin twijfels, hoewel hij er wel voor waakt zich te bedienen van grootspraak, om zijn tegenstander niet extra te prikkelen, Terecht daarente gen beschouwt dc manager van Man chesters tweede club het fundament (1-1) dat twee weken geleden in En schede werd gelegd, een solide basis om door te stoten naar de tweede ronde. Het voert Tony Book duidelijk te ver om de tweede ontmoeting met FC Twente nog louter te beschouwen als een for maliteit. in welke zin de Britse pers zich veertien dagen geleden bijna unaniem uitsprak. Hij deelt daarentegen wel de gelijk het optimisme van de spelers groep „Kan de ploeg dezelfde discipline opbrengen als veertien dagen geleden in Enschede, dan ben ik ervan overtuigd dat we de tweede ronde halen" Tony Book bewaart in dat. opzicht on aangename herinnenngen aan het EC- duel van vorig jaar omstreeks dezelfde tijd tegen hel Poolse Wldzew Lodz In de thuiswedstrijd gaf Manchester City een vroeg verkregen voorsprong van 2-0 achteloos uit handen, waarna de Britten in Polen bleven steken op een doelpuntloze remise. „In die eerste wed strijd". zegt. Tony Book, „hebben we la ten zien hoe het niet moet Na de rust probeerden ze met man en macht de voorsprong te vergroten, maar het zou verstandiger zijn geweest het spel te be vriezen of ten minste het tempo terug te schroeven Want ln dat geval hadden we de tweede ronde zonder meer bereikt' Geen vierde keer Het w as de derde keer dat de voormali ge winnaar van de Europa Cup II (1970) onder supervisie van Tonv Book al in het prilste stadium geruisloos van het Europese voetbalpodium verdween. „En dat kunnen we ons geen vierde keer permitteren", benadrukt Tonv Book. „Tegenover onze supporters zijn we ook bijna verplicht in dit toernooi een heel eind te komen, al w as het al leen al op basis van de dure investerin gen die w c de laatste jaren hebben ge daan. Maar bovendien moeten we de voetbalwereld nu eindelijk eens laten zien dat United in Manchester niet al leen de dienst uitmaakt". De vooruitzichten op kwalificatie voor de tweede ronde van dit ten onrechte minst hoog gewaardeerde Europese be kertoernooi ogen in elk geval voor Man chester City uiterst riant Tonv Book deelt die visie, maar spreekt legelyker- tyd de vrees uit dat zyn ploeg FC Twen te wel eens net een tikkeltje te hooghar tig tegemoet zou kunnen treden „En dat zou catastrofale gevolgen kunnen krijgen, net zoals wy niet de fout mogen maken al onze aandacht te richten op de eigen aanval In zo'n situatie is een te gendoelpunt tenslotte snel gemaakt Met de vervanging van het talent Roger Palmer door de van een teenbreuk her stelde Brian Ktdd. verschilt de basisop stelling op één plaats met die van vee rtien dagen geleden in Enschede De er varing van Kidd die reeds in 1968 met Manchester United de Europa Cup I veroverde, heeft voor Tony Book de doorslag gegeven Maar ook zyn onge kende produktiviteit - zowel by Arsenal als de laatste twee seizoenen by Man chester City was hy topscorer - heeft in niet geringe mate tot die beslissing by- gedragen Schril De situatie bij FC Twente steekt daar wel uiterst schril bij af. Voor de in een ombouwfase vertoevende Twentena ren geldt bovendien als extra handicap dat zij op Main Road niet in de sterkste opstelling aan het toch al weinig per spectief biedende karwei kunnen be ginnen. Spitz Kohn mist niet alleen doelman Andre van Gerven. maar bo vendien Heini Otto, w iens achilles peesblessure weliswaar is genezen, maar die conditioneel het vereiste ni veau mist om te kunnen spelen. Zijn absentie doorkruist de plannen van Kohn volledig, omdat hij het aanvan kelijke plan van vier middenvelders en twee spitsen nu noodgedwongen heeft moeten laten varen Wel lot de selectie behoort Bert Strijdvecn, die na een langdurige afwezigheid echter het wedstrijdritme ontbeert om nu reeds aanspraak te kunnen maken op een plaats in de basisopstelling. Hoewel ook Spitz Kohn zich terdege realiseert dat de overlevingskansen niet byster groot zyn. heeft hij de moed nog lang niet opgegeven. Onder het motto ..hoop verloren, alles verloren" klampt hij zich vast aan de kracht van de verde diging Niet ten onrechte, gelet ook op het feit dat Drost en de zijnen de con currentie tot dusver slechts drie doelpunten hebben gegund. Kohn: „We proberen het zo lang mogelijk op 0-0 to houden, door te proberen het tempo uit hun spel te halen Lukt. dat dan kunnen we in het laatste kwartier risico's gaan nemen om dat ene doelpunt te scoren' Of die theorie ook praktyk wordt, dient te worden betwijfeld Feyenoord gaat dure klanten binden ROTTERDAM - De invloed van de eco noom Peter Stefan begint bij Feyenoord hoe langer hoe meer merk baar te worden. Begin deze week ver stuurde de Rotterdamse directeur een aantal zakenlieden in en on de Maas stad een brief, waarin een voor keursbehandeling a raison van tienduizend gulden per seizoen te koop wordt aangeboden. Stefan is van plan om een selecte groep uil het bedrijfsleven aan Feyenoord te binden, die voor dat. bedrag een seizoenplaats krijgt op de beroemde ro de stoeltjes, welk ereterras tot nu toe altijd werd bezet door hooggeplaatste genodigden en ereleden van Feyenoord. De groep, die „Vrienden van Feyenoord" gaat heten, heeft eveneens recht op het betreden van de sta dionrestauratie en op een parkeerkaart. Aan de andere kant tracht Stefan waar mogeiyk de uitgaven af te remmen Zo heeft de medische staf opdracht gekre gen om de farmaceutische artikelen voortaan rechtstreeks te betrekken van de groothandelVerder hoopt Stefan om tydens de winterstop een aantal oliedollars binnen te halen. De by de KNVB tot Ajax. PSV en Feyenoord ge richte invitatie om in december in Saoedi-Arabie te komen voetballen, is dan ook bevestigend beantwoord door de directeur van Feyenoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 15