HANDBALVERENIGING DELTA SPORT KAMPT MET GEBREK AAN LEDEN SchouweiïffDuiveland Extra Met z'n allen de boom in Schouweit Buiveland Extra DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1978 s£jWT2>'' Een ongewone veiling in Burgh. Ieder jaar weer worden ze door de ge meente geveild; de sap pige onbespoten peren van de vijftig perebomen aan de Ring in het dorp. Vele kilo's. Om te stoven of om ge woon weg te happen. Voor een redelijk prijsje vinden ze gretig aftrek. Je moet ze alleen wel zelf plukken. Maar och, dat kan best leuk zijn. Een beetje lichaamsbewe ging is tenslotte nooit weg. Goed voor de spijs vertering. En dat kan nooit kwaad. Zeker niet als je de komende weken kilo's peren moet weg slikken Foto VJim Riemens Als je ziet hoeveel mensen er op Schouwen-Duiveland komen wonen, die niet van het eiland zelf afkomstig zijn, kan ik me niet aan de indruk onttrekken, dat daar een aantal handballers tussen moet zitten. Misschien weten ze niet eens dat er een handbalvereniging is. En misschien is het ook gewoon wat drempelvrees om eens te komen kijken". Aan het woord is Theo de Looze, voorzitter van de Zierikzeese handbalvereniging Delta Sport. Delta Sport is de enige handbal vereniging op Schou wen-Duiveland. En toch kampen ze met een behoorlijk gebrek aan leden. Jeugd is er eigenlijk wel genoeg. Maar bij de senior-leden, daar zitten de problemen. De kans bestaat zelfs, dat Delta Sport een herenteam uit de competitie moet terugtrekken. En bij de dames, daar het is min of meer hetzelfde liedje. Voor een gezonde onderlinge rivaliteit hebben we gewoon te weinig leden. En als je bovendien in de competitie met blessures te maken krijgt, dan is de ellende helemaal niet te overzien", zegt Cor Mol, de trainer van de Delta Sport-dames. handbal voelden. Een dag voor de wed strijd waren er genoeg speelsters. Nog even snel de spelregels uitgelegd en het veld inEr werd nog gewonnen ook. De gezellige sfeer, die er in de begin periode heerste, is nog steeds niet ver dwenen. De sfeer binnen de vereniging is gewoon ronduit goed te noemen. Mo gelijk daardoor is het voor Delta Sport niet zo'n probleem geweest trainers aan te trekken, terwijl dat voor andere ver enigingen vaak een hele opgave is. De - spelers van Delta Sport moeten vaak behoorlijk lange reizen maken, om een wedstrijdje te kunnen spelen. Voor al de jeugdspelers moeten nogal eens een afstand overbruggen. Dat brengt natuurlijk ook de nodige kosten met zich mee. Door diverse acties, zoals een rommelmarkt en een Orapjemarkt. probeert men de clubkas een beetje te spekken. Ook komt er wat geld via de lotto binnen, terwljler voorde heren een sponsor is. Voor de dames wordt even eens naar een sponsor gezocht. Delta Sport uit Zierikzee. Een vereni ging, waar men er veel voor over heeft om de handbalsport te stimuleren. Ook een vereniging, waar het best gezellig spelen is. Ende prestaties, die zijn er lang niet slecht. Gek toch. dat het zo'n moeite kost om voldoende leden bij el kaar te krijgen J. van K. Maar ondanks die problemen, zijn de prestaties van Delta Sport opvallend goed. Het damesteam promoveerde ongeslagen - naar de derde divisie. En ondanks de smalle basis, gelooft trainer Cor Mol dat de dames het ook in die derde divisie best zullen kunnen klaren. De trainer van de Delta Sport- heren Piet Verrijzer, ziet de toekomst niet zo zonnig in, maar verwacht toch wel dat zijn team zich in de derde divi sie zal kunnen handhaven. Het is nu ongeveer negen jaar geleden, dat de handbalvereniging werd opge richt. Dolle dingen kon je toen nog meemaken in die beginperiode Dat damesteam bijvoorbeeld Het was een paar dagen voor de wedstrijd. Het team was bij lange na nog niet compleet. Goede raad was duur. Waar haalde je binnen een paar dagen een stelletje nieuwe speelsters vandaan? Een van de leden kreeg een werkelijk briljant idee Ze klom de trap op naar zolder scharrelde een oude schoolfoto op. blies het stof ervan af en ging met het vinger tje al die vriendinnen van toen af En Jawel hoor, dT waren er best een paar bij die misschien iets voor een partijtje pzc -spopt-pzc -sport- pzc .Mi-mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 47