Cursussen Stichting Jeugd op Schouwen-Duiveland Ruim baan voor mevrouw 'Pad FILMS Foto puzzel Activiteiten op Schouwen-Duiveland SchouweirifDuiveland Extra Stappen in Rotterdam De stichting Jeugd Schouwen-Duive land maakt zich op voor de start van het activiteitenjaar '78-'79. Alle clubs, groe pen. activiteiten, cursussen en projec ten zullen binnenkort weer op volle toe ren draaien. Het betekent een hoop spel. Redactie Schouwen-Duiveland-Ex- tra Willem J. van Dam PZC-kantoor, Grote Markt 2, Goes 0100-16140. Privé: 01198-234. Foto's: Johan Berrevoets Willem Mieras Sportbijdrage: Johan van Koever- inae creativiteit, vorming en ontspanning voor vele jongeren op Schouwen- Duiveland. Het betekent ook. dat er weer heel wat inzet gevraagd zal worden van de vele vrijwilligers, die zich voor ellandelijke jeugd- en jongerenwerk in zetten. De stichting Jeugd Schouwen-Duive land zal hen daarbij zoveel mogelijk trachten te helpen. Daarom heeft de stichting voor de komende maanden een aantal cursussen georganiseerd, die bestemd zijn voor die vrijwilligers in het jeugd- en jongerenwerk. Dinsdag is in het clubhuis 'De Lichtboei' aan de Post- De waardebon van vijftien gulden gaat deze week naar mevrouw J. van de Panne- Bolkenbaas uit de Kerk straat 14 in Scharendijke. Het molentjestaat in het Slingerbos in Brouwersha ven. Het was een vrij ge makkelijke fotopuzzel. want op de vele kaartjes die bin nenstroomden, stond bijna allemaal de juiste oplos sing. En voor de zoveelste maal moest het lot weer be slissen. Voorde 'nieten'deze week opnieuw een kans om wel in de prijzen te vallen. Fotograaf Berrevoets maakte deze foto ergens op Schouwen-Duiveland. Wie weet waar hij dat deed, schrijft het antwoord op een briefkaart. De oplossingen moeten uiterlijk dinsdag morgen 26 september bin nen zijn bij de PZC-redactie, Grote Markt 2 in Goes. straat in Zierikzee een cursus volksdan sen begonnen. Die cursus omvat tien lessen en zal iede re dinsdagavond van acht tot tien uur worden gehouden In de bovenzaal van de gereformeerde kerk aan de St. Domusstraat in Zierik zee wordt vanaf woensdag 1 november begonnen met een cursus creatief spel. Deze cursus duurt vier avonden. Don derdag 2 november wordt in diezelfde zaal een begin gemaakt met de cursus audio-visuele middelen, die eveneens vier avonden in beslag neemt. En dan nog een beetje verder vooruit kijken: in januari van het volgend jaar zet de stichting Jeugd Schouwen- Duiveland een handenarbeid- en een kampleiderscursus op touw. In februari een cursus leidinggeven en een tweede cursus creatief spel en volksdansen. Onze nationale sexmachine Sylvia Kristel vervult met Joe Dallesandro de hoofdrol in 'Op de rand van alles'. Natuurlijk weer een erotische film, waarin La Kristel volop haar talenten kan tonen in de rol van prostituee. De film verhaalt van een zekere Sigis- mond, die vrij gelukkig getrouwd is. De huwelijkssleur begint hem op een gegeven moment toch redelijk de keel uit te hangen. Hij knijpt er voor een poosje tussenuit. In Parijs leert hij de mooie prostituee Diana kennen en samen brengen zij heel wat genoeglijke uur tjes door in een hotelbed. Maar aan al dat gestoei komt een abrubt einde, wanneer Sigismond een brief krijgt, waarin hem wordt verteld van de zelf moord van z'n vrouw en de dood v z'n zoontje. 'Op de rand van alles' draait zaterdag 23 en zondag 24 sep tember in 'De Concertzaal' in Zierik zee. De filmvoorstellingen beginnen zaterdag- en zondagavond om acht Vanavond (donderdag 21 september) houdt de afdeling Noordwelle van de Nederlandse bond van plattelands vrouwen in het dorpshuis van Ellemeet de eerste bijeenkomst van het seizoen. Er zal informatie worden verstrekt over kleding, textiel, tuin, bloemen en natuurbescherming. De bijeenkomst begint om half acht. De hervormde vrouwengroep 'Wees een Zegen' komt vanavond eveneens voor de eerste keer in het hervormd verenigingsgebouw aan 't Vrije te Zierikzee bijeen. Aan vang: acht uur. Vrijdagavond 22 september vindt om acht uur in hotel 'Zeerust' te Renesse de oprichtingsvergadering plaats van een trimfietsclub. Zaterdag 23 september houdt de Bond van Opzichzelfstaande» in de Witte Raaf in Zierikzee een koffie-uurtje. De voetbalvereniging Zonnemaire viert za terdagavond (vanaf acht uur) feest in cafe Bommenede. Aan de Vierbannenstraat in Nieuwer- kerk is zaterdagmiddag om twee uur een demonstratie met modelvliegtui gen. De watersportvereniging Aquadelta in Bruinisse gaat de afsluiting van het seizoen zondagmiddag 24 september om twee uur vieren met een groot water- sportfestijn. Er zal een zeilwedstrijd worden gehouden voor open dinghy's en kajuitjachten. In de kleuterschool 'De Duinkonijntjes' in Renesse wordt maandag 25 september een ouderavond gehouden. Er zal onder meer een inlei ding worden gehouden met als onder werp 'Spelen met kleur'. De ouderavond begint om half acht. Dinsdag 26 september houden de gere formeerde vrouwengroepen in Zeeland in de gereformeerde kerk te Zierikzee de jaarlijkse ontmoetingsdag. Ds. W. van de Kooij uit Lochum spreekt tijdens de ze bijeenkomst over 'Kerk en vrije tijd'. Verder is er declamatie, muziek en sa menzang. De ontmoetingsdag begint om half elf. In het hervormd verenigingsgebouw in Zierikzee begint woensdagmiddag o half drie een bejaarden middag van de NCVB. Woensdagavond is er in datzelf de gebouw om kwart voor acht een bij eenkomst van de CPB. In Nieuwerkerk begint om acht uur een lampionop tocht. DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1978 Tientallen padden in Schuddebeurs doodgereden". Onder dit kopje maakt het jongste nummer van het blad 'Sterna' van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland melding van de slachting, die het verkeer rond Schuddebeurs jaarlijks on der de padden aanricht. Ieder voorjaar, zo schrijft Frans Beekman in het blad, komen de padden het bos van Heester- lust uit om in de ondiepe vijver voor Mon Plaisir hun eisnoeren af te zetten. Ze steken daarbij de Donkereweg over en velen overleven die oversteek niet. Ze worden door auto's doodge reden. Om een indruk te krijgen om hoeveel overreden pad den het nu gaat, heeft Hans Nelisse uit Schuddebeurs op weg naar school in Zierikzee een aantal weken geteld hoeveel pad den de reis tussen bos en water niet halen. Tussen 17 maart en 20 april 1978 telde hij in totaal 54 doodgereden padden. Frans Beekman, die zich binnen het bestuur van de Natuur- en Vo gelwacht Schouwen-Duiveland bezig houdt met milieuzaken, schrijft in 'Sterna': Veel willen we over deze aantallen niet zeggen. Het zou met andere jaren vergeleken moeten worden. Ook weten we niet of deze sterfte onder de padden van Hees- terlust hoog of laag te noemen is. Dat hangt af van de totale paddenbevolking, die onbekend is. Uiteraard is er wel iets aan te doen", vindt Frans Beekman. In sommige gemeenten sluit men terwille van de padden sommige wegen enige weken af. Men kan met borden waarschuwen, zoals ik onlangs zag langs de Sure in Luxemburg, en zo tot snelheidsvermindering verzoeken. Ook zou het mogelijk moeten zijn aan beide zijden de weg af te schermen met gaas en via een rioolbuis onder de weg een 'paddentunneltje' te maken". Donderdag: 21 september: •De Doelen (grote hal). 12.00 - 21 00 kunstbeurs Rotterdam. De Schouwburg. 20.00 uur. De Ne derlandse Operastichting. Cosi fan Tutte van Wolgang Amadeus Mo- zart. Regie: Jan Bouws. Dirigent: Hans Vonk. Met Nan Christie. Ad- rienneCsengery. Patricia Price. John Brocheler. Wynford Evans. Tho- masThomaschke, het Brabants Or kest en het Nederlands Kamerkoor. •Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Wie slaapt waar?'. Komedie van Alan Ayckbourn. Regie: Alan Strachan Vertaling: Josephine Soer. Met Hen- ni Orri. Ton Kuyl. Marja Lieuwen Carol van Herwijnen. Jennifer Wil- lems. Jaap Wieringa, Diane Lensink en Derek de Lint. Luxor Theater. 20.15 uur. Foxtrot. Musical van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink, Met Willem Nijholt. Trudy Labij, Georgette Hagendoorn. Gerrie van der Klei, Frans Koks hoorn. Met groot orkest en ballet. Regie: Paddy Stone. •Theater Zuidplein (kleine zaal). 20.30 uur. Onafhankelijk Toneel. Piccolo Theater. 20.30 uur. Theater de Nar. Met de Franse Lach. Een programma van vier eenakters van Feydeau en Courteline. Regie: Bob de Lange. Met Ine Veen en Coen Pronk. De Lantaren. 20.30 uur. De Bloemgroep. D'r op of d'r onder. Een programma over sexualiteit en inti- miteit.Met Trudy Derksen, Ad van Kempen. Ron Rijntjes. Ellen Verhey en Willem Wagemaker. Vrijdag 22 september: De Doelen (grote hal). 12.00 - 21.00 uur. Kunstbeurs Rotterdam. De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Serie Muziek en Dans uit alle wind streken. Radna Budhaya. Indonesi sche dans- en muziekgroep. De Schouwburg. 20.15 uur. Benja min Kuras presenteert Sir Michael Redgrave in 'Shakespeare's People'. Een selectie uit o. a. Mldsummer- nightsdream. King Lear en Hamlet. Geïnspireerd op de vierjaargetijden. Met Rosalind Shanks, Philip Bowen. Rod Willmot, David Dodimead. Re gie: Alan Strachan, Muziekarrange- menten: Rod Willmot. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Wie slaapt waar? Zie donderdag 21 september. Luxor Theater. 20.15 uur. Foxtrot. Zie donderdag 21 september. Theater Zuidplein (grote zaal). Voorpremière van Jasperina de Jong 's nieuwe programma 'Thuis best'. Regie: Eric Herfst. •Theater Zuidplein (kleine zaal). 20.30 uur. Onafhankelijk Toneel. Pccolo Theater. 20.30 uur. Theater de Nar. Met de Franse lach. Zie don derdag 21 september. •De Lantaren. 20.30 uur. D'r op of d'r onder. Zie donderdag 21 september. •In de Teerstoof. 21.00 uur. Dimitri van Toren. B 14 Jazz. 21 00 uur. Jimmy Owens Four. Zaterdag 23 september. Dè Doelen (grote hal). 12.00 - 21.00 uur. Kunstbeurs Rotterdam. De Doelen zaal). 20.15 uur. Pro menadeconcert. Rotterdams Phil- harmonisch Orkest. Dirigent: David Zinman. Solisten: Gerard Hettema (viool). Gerrit Oldeman (altviool). Programma: Mendelssohn - Ouver ture De Hebriden. Mozart - Sinfonia concertante in Es, KV 364, Vaughan Williams - Tallisfantasie. Kodaly - Hary Janossuite. De Doelen (kleine zaal). 20.15 uur. Marokkaans feest ter afsluiting van de Ramadan. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Wie slaapt waart Zie donderdag 21 september. Luxor Theater. 20.15 uur. Foxtrot. Zie donderdag 21 september. Theater Zuidplein (grote zaal). Jasperinade Jong. Zie vrijdag22 sep tember. Theater Zuidplein (kleine zaal). 20.30 uur. Wachten op Godot. Onaf hankelijk Toneel. •Piccolo Theater. 20.30 uur. Theater- de Nar. Met de Franse lach. Zie don derdag 21 september. •De Lantaren. 10.00 uur. Rendez- vouz met Frankrijk, georganiseerd door de Alliance Francaise. 20.30 uur: voorstelling van 'Caligula' van A. Camus, door leerlingen van de scholengemeenschap Prins Alexander onder regie van Kees Wij ting. •In de Teerstoof. 14.30 uur. Clown Waudi speelt Roodkapje. •In de Teerstoof. 21.00 uur. Dimftri van Toren. B 14 Jazz. 21.00 uur. Fred Leeflang, Ron Stallings Five. Zondag 24 september: •De Doelen (grote hal). 12.00 - 21.00 uur. Kunstbeurs Rotterdam. De Doelen (grote zaal). 14.15 uur. Rotterdams Philharmonisch Orkest. Zie zaterdag 23 september. •De Doelen (kleine zaal). 18.00 uur. Antilliaans songfestival met o. a. de Liberation of Man, een vuurdanser, en een Antilliaanse folkloristische dansgroep. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Wie slaapt waar?'. Zie donderdag 21 sep tember. Luxor Theater. 20.15 uur. Foxtrot. Zie donderdag 21 september. Theater Zuidplein (kleine zaal). 14.00 uur. Theater Augustus. Verzin sels voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Met Sylvia Tuankotta, Paul van Soest, Ger Ravesloot en Ton Tom- pert. De Lantaren. 14,00 uur. Theater dag. Een theater- en cultuurbeurs voor de programmamakers in jon gerencentra, clubhuizen en sociëtei ten. Maandag 25 september: •De Doelen (kleine zaal) 14.00 uur. Maandagmiddagmuziek. Orkestklas en Instrumentaal ensemble van het Rotterdams Conservatorium. Diri genten: Arie van Beek en Otto Ket ting. Solist: Leen Robbemont (piano). Werken van Wagner, Liszt, Krenek en Poulenc. St. Laurenskerk. 20.15 uur. Or gelconcert door Feike Asma. •Jazzbunker Sunship. 20.00 uur. Workshop onder leiding van Earl Cross. Dinsdag 26 september: •De Schouwburg. 20.15 uur. Cul tureel gezelschap NAKS uit Surina me met de folkloristische show 'Me- koenoe'. Drieendertig artiesten brengen een show met o. a. exotische zang- en dansnummers. godendan- sen en rituele handelingen. Een weerspiegeling van de achtergron den der zeden en gewoonten van de Surinaamse negers. Hofplein theater. 20.15 uur. Bel gisch Nederlandse Theaterproduk- ties speelt 'De nacht der Tribaden van Per Olov Enquist. Regie: Lode- wijk de Boer. Met Annelies Vaes. Ro- semarie Bergmans. Jaak Vissenaken en Leslie de Gruyter. •Luxor Theater. 20.15 uur. Foxtrot Zie donderdag 21 september. Theater Zuidplein (grote zaal) 20.15 uur. Mara. Fem. Has en Pink van Pam Gems. Regie: Shireen Strooker. Met Willeke van Am- melrooy, Germaine Groenier, Judith Hees èn Jes Vriens. •Theater Zuidplein (kleine zaal). 20.30 uur. Kiss Festival. Theater groep Kiss. De borsten van Teresias. Piccolo Theater. 20.30 uur. Jules Croiset in 'Een zekere Vincent'. Een toneelportret van Vincent van Gogh. Woensdag 27 september: •De Doelen (grote hal). 12.45 uur. Koffieconcert. Robert Brown (viool) Programma: Martinon - Sonatina, Stravinsky-Elegy, Ysaije-Sonata's. •De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Presentatieconcert van vijf Rot terdamse koren. De Schouwburg. 20.15 uur. To neelgroep Theater. Alles voor de tuin van Edward Albee. Regie: Robert Kidd. Met Sjoukje Hooymaayer, Edmond Classen, Gees Linnebank en Trees van der Donck. •Hofpleintheater. 20.15 uur. De nacht der Tribaden. Zie dinsdag 26 september. •Luxor Theater. 20.15 uur. Foxtrot. Zie donderdag 21 september. •Theater Zuidplein (kleine zaal), 20.30 uur. Kiss Festival. Zie dinsdag 26 september. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. Publiektheater. Oom Wanja van Anton Tsjechow. Regie: Ger Thijs. In de titelrol: Siem Vroom. •Piccolo Theater. 20.30 uur. Een ze kere Vincent. Zie dinsdag 26 sep tember. Jasperina de Jong - Siem Vroom

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 46