VN-verdragen zijn geen beletsel voor onafhankelijkheid Aruba BEZORGDHEID OVER VERKIEZINGEN NAMIBIË COMFORTABEL SPOREN VOORLOPIG STREEP ONDER URENCO-ZAAK VVD wil het initiatiefwetsontwerp over hulp aan weggelopen kinderen overnemen STA TUS ANTILLEN CENTRAAL IN DEBA T MENSENRECHTEN REACTIES OP BESLUIT PRETORIA: vs Politie breekt betoging Kamer aanvaardt motie-Van Houwelingen ALS PVDA TOT INTREKKING ZOU BESLUITEN VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1978 f Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Het onafhankelijkheidsstreven van het Antillcneiland Aruba speelde donderdag een onverwacht grote rol tijdens de debatten in de Tweede Kamer over de bekrachtiging van de VN-verdragen over de Rechten van de Mens. Voor het eerst in de geschiedenis waren drie Antilliaanse Statenleden naar Den Haag gekomen om Antilliaanse standpunten inzake de VN-verdragen toe te lichten. Eén van hen. de Arubaan Betico Kroes van de Movimento Electoral del Pueblo (MEP) greep de gelegenheid aan om een warm pleidooi te houden voor het zelfbeschikkingsrecht van het Arubaanse volk. leidend tot de onafhankelijkheid van zijn eiland, los van Cura%ao. „Deze verdragen houden direct verband houd van de meeste bepalingen uit de bod tegen oorlogspropaganda en tegen met de Arubaanse onafhankelijkheid aldus Kroes. ..Aangezien zij direct het zelfbeschikkingsrecht der volken er kennen" Volgens Kroes, de ongekroon de koning van Aruba, die met toestem ming van de (Cura%aose) meerderheid van de Antilliaanse Staten zijn stand punt in de Tweede Kamer mocht gaan vertolken, zal „het Arubaanse volk erop toezien dat zijn fundamentele men senrechten in elk opzicht zullen worden geëerbiedigd" Bezorgd Kroes en zijn partijgenoot Figaroa wa ren vooral bezorgd dat de passages in de verdragen en in vorige VN-uitspraken die de onschendbaarheid van soever eine en onafhankelijke staten garande ren, te zijner tijd zullen worden gehan teerd om de losmaking van Aruba uit het Antillen verband onmogelijk te ma ken. Hij diende zelfs een motie in waarin de Tweede Kamer werd ge vraagd uit te spreken dat de aanvaar ding van de VN-verdragen geen belem mering zal mogen betekenen voor eer toekomstige effectuering van ..het zelf beschikkingsrecht van het Arubaanse volk" De derde Antilliaan in de Kamer was Don Martina van het Frente Obrero. Hi; sprak vooral over de grote verschillen die bestaan tussen de mogelijkheden ir Nederland en op de Antillen tot nale ving van de verdragen, die in principe aan beide zijden van de oceaan zullen gelden. „Nederlanders vinden de bepa lingen van deze verdragen over de men senrechten misschien vanzelfsp rekend", meende Martina, „op de An tillen is dat anders". Martina had daar bij vooral het oog op de sociale en cul turele rechten, zoals het recht op on derwijs en ontwikkeling. „Deze verdra gen mogen geen dode letter blijven voor onze broeders en zusters op de Antil len". In de loop van donderdagavond werd duidelijk dat Kroes zijn hoogst onge bruikelijke motie zou intrekken en dat daarvoor in de plaats een algemeen aanvaardbare motie zou komen van alle partijen in de Kamer, waarin duidelijk werd gemaakt dat de bepalingen over het zelfbeschikkingsrecht in de verdra gen een eventuele toekomstige onaf hankelijkheid van Aruba niet in de weg zouden hoeven staan. De Tweede Ka mer bleek niets te voelen voor een voortijdige discussie over de toekom stige status van de Antillen. Geen verzet De verdragen zelf, die al in 1966 in New York zijn goedgekeurd, na tien jaar dis cussie binnen de VN, zijn gegrond op het Handvest van de Verenigde Naties en de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Zij stuitten na nog eens twaalf jaar van voorbereiding in Neder land niet meer op verzet uit de Tweede Kamer. Ook ir. H. van Rossum (SGP), verklaar de in te stemmen met de concrete in- verdragen Het ging tijdens het Tweede- het. aanzetten tot racisme. Volgens" de Kamerdebat om twee verdragen en één Nederlandse regering houdt een aan- zogenaamd facultatief protocol Het eerste verdrag poogt de burgerrechten en democratische politieke rechten op te sommen, het tweede behelst de eco nomische. sociale en culturele rechten. Het facultatief protocol houdt een be perkt klachtrecht in. dat echter door een groot aantal landen niet wordt er kend Hoewel van alle kanten werd opgemerkt dat Nederland wel erg veel tijd nodig heeft gehad om toe te komen aan de ra tificatie van beide verdragen, meende mr. Joep Mommersteeg (CDA) dat deze lange tijdsduur ook iets te maken kan hebben met zorgvuldigheid Volgens Mommersteeg heeft de regering scru puleus getracht de bestaande Neder landse wetgeving aan te passen alvo rens tot parlementaire goedkeuring van de verdragen over te gaan. Evenals mej. Kappeijne van de Coppello (VVD) en dr Roethof (PvdA) betreurde Mom mersteeg het dat aan de VN-verdragen geen deugdelijke klachtenprocedure is verbonden. Er is geen Hof voor de Rech ten van de Mens voorzien, zoals dat in Westeuropees verband wel is opgericht ter controle op de naleving van de Euro pese Conventie voor de Rechten van de Mens. Verschillende sprekers wezen erop dat de VN-verdragen ook in de tekst minder sterke waarborgen bieden dan de Euro pese Conventie Voorbehouden Ook Nederland heeft overigens voorbe houden gemaakt bij de goedkeuring van de VN-verdragen. Eén Nederlands voorbehoud geldt bijvoorbeeld het ver- vaarding van dat verbod het gevaar in aat het wordt gehanteerd als politiek wapen tegen de vrijheid van meningsui ting: voor wie het erin wil zien. kan een bepaald kranteartikel al gauw „in strijd zijn met de ontspanning" PPR- woordvoerder Waltmans en CPN"er Wolff meenden dat niettemin het belang van de strijd tegen de oorlogspropagan da zo groot was. dat- de regering het voorbehoud niet had moeten maken Een ander voorbehoud is door Neder land gemaakt om mogelijk te maken dat korte gevangenisstraffen worden uitgezeten in huizen van bewaring. Volgens de verdragen zouden verdach ten in voorarrest niet in dezelfde instel lingen mogen worden opgesloten als reeds veroordeelden. Ook het algemeen stakingsrecht, dat ook voor ambtena ren zou moeten gelden, is althans voor de Antillen niet overgenomen. De An tilliaanse regering had laten weten nog niet toe te zijn aan een stakingsrecht voor ambtenaren. deltagebied DEN HAAG (ANP) - Als de berichten uit Zuid-Afrika juist zijn dat de Zuidaf- rikaanse regering heeft besloten een zijdig en op korte termijn verkiezingen in Namibië te organiseren, „dan is dat voor de Nederlandse regering een re den tot diepe bezorgdheid," aldus heeft de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld. In antwoord op vragen over de aankon diging van premier Vorster bi) zijn af treden. verklaarde de woordvoerder dat 'de ontwikkeling van Namibië naar een onafhankelijkheid die vreedzaam had kunnen verlopen en waarover tussen alle partijen overeenstemming bestond, op het laatste moment zou dreigen mis te lopen." indien de berichten uit Preto ria op waarheid berusten. Premier Vorster verklaarde woensdag dat verkiezingen voor een con stituerende vergadering van vijftig le den zullen worden gehouden op basis van algemeen kiesrecht voor volwasse nen. De eenzijdige beslissing van Zuid-Afri ka is met verrassing en bedroefdheid ontvangen in de Verenigde Staten Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken verklaarde dat de Verenigde Staten "diep teleurgesteld" zijn door deze beslissingen hopen dat dit niet "het laatste woord van de Zuidaf- rikaanse regering" zal zijn Frankrijk heeft donderdag in een ver klaring de beslissing van Zuid-Afrika veroordeeld. Het ministerie van buitenlandse zaken wees ér op. dat Pre toria's beslissing om verkiezingen voor de onafhankelijkheid van het gebied te organiseren zonder internationaal toe zicht de spanning in het zuiden van Afrika vergroot. Namibië Dat dit inderdaad tot een toeneming van het bloedvergieten kan leiden bleek uit berichten uit Windhoek in Namibië. Alle zwarte organisaties in het gebied op de door Pretoria geprotegeerde bewe ging van de democratische Tumhalle- Bothü Alliantie (DTA) na. keerden zich tegen het plan van Pretoria evenals de kerken in Namibië, terwijl het links georiënteerde Namibische Nationale Front NNF liet weten, dat het niet uit- gesloten is dat de organisatie zich bij de ..gewapende vrijheidsstrijd" van het bevrijdingsfront Swapo aansluit Swa- po-leider Daniël Tjongarero verklaarde: de gewapende strijd gaat verder. De be vrijdingsorganisatie van Zuidwest- Afrika heeft, bij monde van haar waar nemer bij de Verenigde Naties Theo Ben Gurirab het standpunt ingenomen dèt zij tegen Westerse inspanning is om de goedkeuring van de Veiligheidsraad te verkrijgen voor de door de Verenigde Naties voorgestelde overgangsregeling voor Zuid-West Afrika. "Dat zou namelijk samenwerking met Zuid-Afrika inhouden en dat verwerpen we. We willen niet dat de secretaris-ge neraal in een positie gebracht wordt waarin hij niet kan doen wat hij van plan is te doen. Meer bewolking In de ochtend enkele opklaringen. In de middag veel bewolking maar op de meeste plaatsen droog weer. Matige, in het Waddengebied en op het IJsselmeer tot krachtig toenemende westelijke wind. Maximtemperaturen rond 17 graden. Perioden met zon en op de meeste plaatsen droog. Weinig verandering in temperatuur. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor zaterdag: Aantal uren zon: 2 tot 8. Min. temp.: om streeks 11 graden. Max. temp.: om streeks 18 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor zondag Aantal uren zon: 2 tot 10. Min. temp.: omstreeks 12 graden. Max. temp.: om streeks 19 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. MAASTRICHT - De Nederlandse Spoorwegen start maandag 2 ok tober een proef met de IC-Plus t Inter city-Plus): twee extra comfortabele treinen die het zakenverkeer per trein tussen Zuid-Limburg en Rand stad een extra stimulans moeten ge ven. Het worden treinen met elk vier van de Franse spoorwegen gehuurde rijtuigen van het splinternieuwe Co- rail-type plus een door Wagon Lits beschikbaar gestelde restauratierij tuig. De ene trein rijdt van Heerlen via Eindhoven en Rotterdam naar Den Haag de andere van Maas tricht via Eindhoven en Utrecht naar Amsterdam, 's morgens heen en 's middags terug De restauratierijtuigen dateren uit 1926: ze hebben het tikje verzorgde nostalgie dat 'inis. Al voor de oorlog hebben ze in Nederland gereden, en onder meer in de Nederland-Expres se naar Genua reden ze mee voor komende en gaande Indiê-gangers. In het restauratierijtuig kan de reizi gers 's ochtens ontbijten en 's mid dags op de terugreis vindt hij hapjes als tosti's, saté s e.d. Tot de serviceverlening hoort gratis ochtend- en avondblad, leespor tefeuille met zakelijke toeristische bladen, gratis koffie of thee en mobi lofoon voor uitgaande gesprekken. Voor de IC-Plus wordt een bijslag be rekend vzoivel voor de eerste als de tweede klas van zes gulden enkele reis, twaalf gulden retour. Foto: comfortabel sporen in het res tauratierijtuig. Minister Fanie Botha (56) van arbeid en mijnbouw in Zuid-Afrika heeft don derdag laten weten zich niet kandidaat te stellen als opvolger van premier Vorster. Dit in het belang van de 'een heid' van de regerende nationale partij, waarvan de nieuwe premier tevens voorzitter wordt, evenals Vorster dit is. DEN HAAG - Een betoging voor de Britse ambassade is donderdagmiddag door de Haagse politie met geweld beëindigd. Ongeveer 100 leden van kraakbonden in Nijmegen, Arnhem, Amsterdam en verschillende andere steden, protesteerden tegen de ontrui ming van kraakpanden in Londen en tegen de door de Tweede Kamer aan vaarde anti-kraakwet. Voor de demonstratie was geen toe stemming gevraagd. De voordeur van de ambassade werd door de krakers dichtgespijkerd, terwijl de muren van het pand werden behangen met affiches en volgeschilderd met leuzen tegen het Britse politieoptreden tegen de Lon- dense ..squatters". Aanvankelijk greep de politie niet in. Toen de betogers hun demonstratie wilden beëindigen en weggaan, werd dat door hardhandig politie-ingrijpen verhinderd. Er zou proces-verbaal tegen hen worden opgemaakt. De demonstra tie werd gehouden omdat donderdag 17 van de 160 krakers terechtstonden die op 16 augustus door de Engelse politie uit een leegstaand huizenblok werden gehaald. UTRECHT (ANP) - Het oude Am- sterdam.se Huis van Bewaring zal waarschijnlijk half november sluiten. Het wordt dan definitief gevestigd in de nieuwbouw in de Bijlmermeer (Bij lmerbajes), waar op dat tijdstip een deel van toren 300 (mannenverblijf) en van de inkomsttoren in gebruik zal worden genomen. De zogenaamde FOBA-toren - forensi sche observatie- en begeleidingsafde ling - en de andere toren komen pas la ter in gebruik De vertraagde inge bruikneming is een gevolg van tegen vallende resultaten van de personeels- werving. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft donderdag, na meer dan een half jaar discussies, hevige conflicten en vier lange kamerdebatten voorlopig een streep gezet onder de Urenco-affaire. Zij deed dat door het aannemen van een voorstel van de CDA'er Van Houwelin gen, waarin duidelijk vertrouwen wordt uilgesproken in de toezeggingen die de regering ter zake heeft gedaan. Dat vertrouwen kreeg de regering overigens alleen van CDA. WD en de kleine rechtse partijen, maar dat was voldoende voor een meerderheid. In de motte-Van Houwelingen zegt de Kamer voldoende garanties te hebben DORDTENAAR KREEG TEN ONRECHTE TON AAN UITKERINGEN DORDRECHT (ANP) - De Dordtse poli tie heeft woensdag aangehouden de 64- jarige Dordtenaar C.J., die gedurende drie jaar uitkeringen wegens arbeid songeschiktheid heeft ontvangen, ter wijl hij onder een gefingeerde naam in dienst was van een classificeerbedrijf. Onmiddellijk nadat het GAK hem in de wao had opgenomen was hij classifi ceerder geworden. J. heeft in die drie jaar meer dan 100.000 gulden aan uitke ringen ontvangen. dat de regering in 1981 de Tweede Ka mer zal raadplegen, alvorens een ex portvergunning te geven voor de leve ring van verrijkt uranium aan Brazilië. Een „hardere" motie van Brinkhorst (D'66), waarin van de regering werd geëist dat zij toestemming zal vragen aan het parlement alvorens de ex portvergunning te verlenen, haalde het niet. Alleen de progressieve partijen en DS'70 stemden hier voor. Verworpen werd ook de motie van Ter Beek (PvdA) waarin uitgesproken werd dat de regering aan Urenco ten onrechte de verlening van een exportvergunning in 1981 in het vooruitzicht heeft gesteld. Die motie, waarin het kabinetsbeleid dus min of meer werd afgekeurd, ver wierf alleen steun van PvdA, D'66, PSP. PPR en CPN, en ook dat was niet ge noeg De linkse partijen vonden dat in het voorstel van Van Houwelingen te veel de schijn wordt gewekt dat de Tweede Kamer in 1981 echt nog iets te zeggen zal hebben over de levering aan Brazilië. De voorbehouden die door de regenng in de akkoorden met Brazilië zijn ingebouwd („Geen levering als dat land geen garan ties geeft tegen misbruik van het ura nium") werden door zowel Ter Beek als Brinkhorst onvoldoende geacht. „Aan dit politieke spelletje willen wij niet meedoen", zo zei Ter Beek. „de Tweede Kamer kan hoog of laag springen, maar uiteindelijk kunnen noch regering, noch CDA-woordvoerder Van Houwelingen en de WD'er Portheine daarentegen waren door de verklaringen van minis ter Van der Klaauw, woensdag gedaan, volledig tevredengesteld. De voorbe houden uit het akkoord hebben volgens hen voldoende betekenis om eventueel de levering te kunnen tegenhouden, als Brazilië niet van goede wil mocht blij ken tc zijn. Op de oceaan gaat zich weer een west circulatie instellen. Het hogedruk- gebied waarvan donderdag de kern vooi de ingang van het kanaal lag wordt nu gedwongen zich langzaam zuidwaartf te verplaatsen. Enigzins warme en vochtige lucht heeft nu de gelegenheid naar ons toe te stromen, er is dus veel bewolking vandaag, maar regen zal ei niet uit vallen. Maximum temperatuur zal 19 graden worden. Vooruitzichten voor zaterdag: weinig verandering. Be richt voor de watersport: west 3-4. toe nemend 5-7 Bft. Temperatuur zeewater 17 graden. ZON EN MAAN 23September Zon op 07.27 onder 19.37 Maan op 23.40 onder 14.38 DEN HAAG - De VVD overweegt het PvdA-wetsontwerp over straffeloos heid van zorgvuldige hulpverlening aan weggelopen kinderen over te ne men wanneer de socialistische ini tiatiefnemers zouden besluiten het ontwerp in te trekken. Dat zou kunnen gebeuren wanneer de Tweede Kamer op woensdag 4 oktober akkoord gaat met een aantal amendementen op de initiatiefwet die Ed Nijpels(WD) heeft ingediend. Een van die wijzigingsvoorstellen be treft namelijk de verplichting voor hulpverleners om bij de kinderrechter te melden dat ze een van huis weggelopen minderjarige onder him hoede hebben genomen De PvdA is hier fel tegen om dat gevreesd wordt dat de mel dingsplicht de relatie tussen weglopers en hulpverleners zal verstoren. Ook een aantal officiële en alternatieve hulp verleners heeft zich inmiddels tegen de meldingsplicht uitgesproken. Of de socialistische indieners Roethof en mevrouw Haas-Berger het ontwerp zullen intrekken is echter nog onzeker. De heer Roethof wilde hierover don derdagmiddag nog geen uitsluitsel ge ven. „Het is overigens niet zo gemakke lijk om ons standpunt tegenover het amendement-Nijpels te bepalen. Het is tenslotte wel erg belangrijk dat het wetsontwerp wordt aangenomen. We moeten er echter wel voor waken dat er niet iets uitkomt waarvan we denken dat we er als Kamer mee afgaan tegen over de Raad van State en de Hoge Raad". Wat de WD zou doen met een in de ogen van de PvdA onaanvaardbaar voorstel is volgens de heer Roethof he lemaal de zaak van de liberalen. Het ziet ernaar uit dat een meerderheid van de Tweede Kamer het amen dement-Nijpels zal steunen, omdat ook het CDA er zich achter gesteld heeft, Dat kostte overigens wel enige moeite, omdat de confessionelen de kinderrech ter een meer actieve rol wilden toebe delen. Hij zou als een soort vredes- stlchter moeten optreden in het conflict tussen ouders en hun weggelopen kind. Daartoe was in het wijzigingsvoorstel oorspronkelijk de bepaling opgenomen dat de kinderrechter de bevoegdheid zou krijgen om een bevel tot beëindiging van de hulpverlening uit te vaardigen. Dit is echter uit het amendement ge haald. dat nu alleen nog de verplichting voor de hulpverlener bevat om de kin derrechter van zijn woonplaats te be richten dat hij een minderjarige helpt. Ook moeten alle gegevens die de kin derrechter wil hebben worden verstrekt. Een van die gegevens zou het adres kunnen zijn waar het weggelopen kind tijdelijk onderdak heeft gekregen. De rechter is overigens volgens het voor- stel-Nijpels niet verplicht om het adres aan de ouders bekend tc maken wan neer deze erom vragen. „Die beslissing ligt geheel aan de rechter. Hij beslist over het al dan niet bekend maken van het adres waar het kind verblijft, een wijze kinderrechter zal dat echter niet zo maar doen". Ed Nijpels vindt dat zijn aanpassing van de initiatiefwet niet in strijd is met de bedoeling van het ontwerp „Dat wil straffeloosheid van zorgvuldige hulp verlening. De melding aan de kin derrechter is een van die elementen van het zorgvuldig handelen dat vereist wordt". De angst van de PvdA voor de mel dingsplicht is volgens Ed Nijpels onge grond. Het hulpverleningsproces zal er volgens hem niet door worden ver stoord. „De kinderrechter is niet ver plicht om bij iedere melding te reageren. Hij velt ook geen strafrechterlijk oor deel, maar weegt de belangen van het kind af De alternatieve hulpverleners moeten toch reëel zijn. Er moet een in stantie zijn die op de hoogte ls dat er hulp verleend wordt. Bovendien moeten toch ook de ouders gerustgesteld wor den. Een ander argument voor mijn amendement is dat voorkomen moet worden dat ouders onbezonnen een ci viele actie aanspannen tegen de hulp verleners. Dat zullen ze niet doen. als ze weten dat de kinderrechter geïnfor meerd is". De WD-woordvoerder is ervan over tuigd dat in het systeem waar hij voor stander van is een goede relatie zal ont staan tussen de hulpverleners en de kinderrechters. Hij verwacht tussen hen ook geen grote botsingen. „Er zullen zich hooguit weieens incidentele pro blemen kunnen voordoen". Volgens de heer Roethof zijn er voor wat betreft de inschakeling van de kin derrechter wel degelijk problemen. „Een aantal kinderrechters heeft in ge sprekken met de verschillende fractie woordvoerders in het debat over de wetswijziging al gezegd grote bezwaren tegen de meldingsplicht te hebben Ze vinden dat als ze iets ondernemen de relatie tussen hulpverleners en weg gelopen kinderen verstoord wordt". Problemen Ook het Landelijk Overleg Alternatieve Hulpverlening en het Werkverband In tegratie Jeugdwelzijnswerk Nederland (WIJN) zien deze problemen opdoemen. Beide organisaties erkennen dat zorg vuldige hulpverlening - voorwaarde voor de straffeloosheid - betekent dat de ouders van een weggelopen minderjari ge niet langer dan strikt noodzakelijk is onkundig worden gelaten over de hulp die hun kind gevraagd heeft. Ook moet de hulpverlener de ouders medelen dat hem de verblijfplaats van de weggelo pen minderjarige bekend is. Tegen mel dingsplicht heeft het WIJN echter on overkomelijke bezwaren. Dat geldt niet voor een ander amen dement van Ed Nijpels, waarin de rege ring wordt gevraagd zo snel mogelijk met een algehele herziening van het jeugdrecht te komen. Ook de overgrote meerderheid van de Kamer lijkt met dit voorstel in te stemmen. .Tiet is een heel principiële zaak, deze algehele herziening. De motie is bedoeld om druk uit te oefenen op de regering om nu snel met voorstellen te komen. Bo vendien is het voor minister De Ruiter, ook gezien zijn positie in de CDA-frac- tie. een stevige steun in de rug", aldus Ed Nijpels. Directie: F van de Velde, K. Scherphuis en W. F. de Pagter Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60, tel. (01184), 15144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2. tel. (01100) 16140. Temeuaen: Nieuwstraat 22, tel. (01150) 94457. Hulst: Steenstraat 6, tel. (01140) 4058. In de avonduren is de centrale re dactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (011841 15144 Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186) 1584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00- 11.30 uur. Redactie: (01184) 14796. Voor klachten bezorging op zaterdag: de plaatselijke kantoren van 9.00- 11.30 uur. Expeditie: (01184) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 41,65; franco per post 47,50; per maand 14,10; losse nummers 0,60 (inclusief 4 pet. btw). Postrek. nr.: 3754316, t.n.v. PZC ab.rek. Middelburg. Advertentietarieven: 86 cent per mm; minimumprijs per advertentie 12,90; ingezonden me dedelingen 2'toc tarief. Voor brieven bureau van dit blad f 3,50 meer. Volledige tarieven met contractprij zen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pd btw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 3