Verenigingen in Hulst kregen 45.000 gulden van Anjerfonds in Fruitcorso moet de braderie Goes nieuwe impulsen geven Inwonertal Zeeland in half jaar 1900 hoger PZC/P Picolientjes winnaar majorettenfestival in Vlissingen P. Rijn uit Yerseke winnaar van kringconcours Chateauroux Staat de postcode in een advertentie of brief?' Gebruik'mdan alsu reageert en...vergeet ook uw eigen postcode niet. DR. C. BOERTIEN REIKTE GIFTEN UIT Mevrouw J. Aronsoti-Gobitz speldde zaterdag tijdens de uitreiking van de giften van het Anjerfonds in het stadhuis te Hulst burgemeester P J. G. Molthoff van Hulst een anjer op Even eerder had de commissaris van de koningin in Zeeland, dr C Boertien rechtsook een anjer op zijn rever gekregen. provincie pttpost Gebruik'm goed. DEELNAME 23 GROEPEN MAANDAG 18 SEPTEMBER 1178 bijeenkomst met show op markt besloten HULST - Commissaris van de koningin dr C. Boertien heeft zaterdagmiddag een aantal muziekgezelschappen, een majorettcnpeloton en de heemkundige kringen van Hulst en Axel bedolven onder een 'geldregen'. Namens het An jerfonds in Zeeland reikte dr Boertien een totaalbedrag van 45.000 uit aan de vertegenwoordigers van de verenigin gen. Dat gebeurde in de burgerzaal van het stadhuis. In die zaal verzamelden zich vertegen woordigers van de verschillende vereni gingen. Op de Hulster markt toonden de muziekgezelschappen, de majoretten en de verkenners hun kunsten. De aan wezigen in de burgerzaal werden door mevrouw J. Aronson-Gobitz, mede-be stuurslid van het Anjerfonds, uitvoerig ongelicht over 'het hoe en waarom" van het fonds. Als lid van de Zeeuwse Vrouwenraad zette zij ook de achter gronden van de 'Zeeuwse Collecte" (het Anjerfonds ontving dit jaar 13.000, twintig procent van de opbrengst van die collecte) uiteen. Mevrouw Aronson prikte dr Boertien, burgemeester P. J G. Molthoff van Hulst en een vertegenwoordiger van iedere vereniging een witte anjer op. _Het is tenslotte anjerdag", stelde zii vast Daarna reikte de commissaris der ko ningin de giften uit. Het majorettenpe- loton 'De Vossen' uit, Hulst kreeg 1100, de rooms katholieke verkennersgroep 'Sint Willibrordus' uit Hulst ontving ƒ5000, de muziekvereniging 'Sint Jan' uit Sint Jansteen kreeg ƒ4150. de fan fare 'Scheldezonen' uit Nieuw-Namen ƒ4000, 'Weldoen door Vermaak' uit Clmge ƒ4000, de heemkundige kring 'De Boerenkamer' uit Axel 10.000, de heemkundige kring 'De Vier mmbach- ten' uit Hulst hetzelfde bedrag en aan "Excelsior' uit Terhole reikte dr Boertien 6000 uit. 'Basbespeler' P de Block van 'Excelsior' nam dat bedrag op originele wijze in ontvangst: de commissaris stak de enveloppe-met-in- houd in zijn instrument, waarop De Biock een vrolijk mopje speelde Direct na de uitreiking volgde een korte show van de verenigingen (namens hen sprak de heer P. J. Brand van 'De Vier Ambachten' een dankwoord) op het Marktplein. Ha de uitreiking van de gelden gaven de verenigingen een show op de Markt te Hulst Dartmoorpony van W. Dieieman werd reservekampioen 's-HERTOGENBOSCH - Ook zaterdag zijn Zeeuwse successen tydens de kam pioenskeuringen van de veertigste ten toonstelling van de Koninklijke Neder landse Vereniging 'Het Nederlandsche Trekpaard' in 's Hertogenbosch beperkt gebleven. Het beste resultaat was voor W Dleleman uit Zaamslag. die met. Hei- ga beslag legde op de titel reserve-kam pioen bij de Dartmoorponies. Bij de Koudbloedhengsten vielen geen Zeeuw- fa paarden in de prijzen. Bij de Koudbloedmernes verwierf ALC Brooijmans uit Oud-Vossemeer een ^rste pnjs bij het stamboek merries op naam van één eigenaar. Verder waren er Wijzen voor B. de Maaker uit Wolp- «fartsdijk en stal Te Zande' uit aeinkenszand. Erica Butler uit Haamstede won met ™rD de eerste prijs voor de bestgaande "jpony, Haar zusje Katrien haalde in deze categorie met Pasja de derde prijs. Tijdens een grote show bij de Brabant- ballen trad zaterdag een groep van twintig ponies van de afdeling Aarden- burg van De Haringruiters op met. 'De Russische Bruiloft een hippische show to®1 Russische volksmuziek (Slot van pag. 1) schot (het verschil tussen het aantal mensen dat stierf en dat werd geboren) kleiner is dan in de eerste zes maanden van 1977, namelijk 581 tegen 620. Het geboortencijfer nam in 1978 overigens weer toe (van 2117 in 1977 tot 2206 in 1978. uiteraard gerekend over het eerste halfjaar), terwij) er 1625 mensen stierven tegen 1497 in de eerste zes maanden van 1977 X estigingsoverschol Hoewel het vestigingsoverschot ook nu weer ccn belangrijk aandeel had in de stijging van de bevolkingscijfers, moet aan de hand van cijfers over de eerste zes maanden van dit jaar worden gecon stateerd dat de spectaculaire groei van de bevolking door het vestigingsover schot in de eerste zes maanden van '77 er duidelijk uit is. Weliswaar was dat ves tigingsoverschot het eerste halfjaar nog 1320. maar een vergelijking met 1977 leert dat het nu, in 1978, nog maar 1320 bedraagt. Zuid-Beveland toont over het eerste halfjaar het grootste vestigingsover schot, namelijk 452, hetgeen neerkomt op bijna een derde van het totaal. Daar naast is Walcheren met 370 een goede tweede, terwijl met name in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen sprake is van een achteruitgang: een vestigingsoverschot van 162 zielen tegen nog 376 in het eerste halfjaar '77. Zeven gemeenten zagen in het eerste halfjaar het inwonertal dalen Middel burg (-34). Middenschouwen (-9i. Dom burg (-7), Aardenburg (-11). Sluis i-4i Axel (-25), Hontenisse (-9). Per regio zijn de bevolkingscijfers als volgt over het eerste halfjaar van 1978: Schouwen- Duiveland: groei met 179 zielen van wie 134 als gevolg van een vestigingsover schot, Zierikzee 31 zielen van wie 21 door een vestigingsoverschot, Brouwersha ven plus 18 (15 vestigingsoverschot), Bruinisse 12 (vértrekoverschot van twee) Duiveland plus 109 (van wie 74 door vestigingsoverschot). Midden- schouwen min 9 en een vertrekover- schot van8 en Westerschouwen plus 18 met een vestigingsoverschot van 34. De gemeente Sint Philipsland had als re sultaat plus 28. van wie 22 door ves tigingsoverschot en Tholen boekte een winst van 188, van wie er 127 uit een vestigingsoverschot komen. Middelburg: afname Opvallend in de PPD-cijfers zijn die van de gemeente Middelburg: voor het eerst in jaren neemt de bevolking van de Zeeuwse hoofdstad af. Het eerste halfjaar van 1978 laat een daling zien van 34 en een verlrekoverschot van 90. Vlissingen daarentegen zit weer in de lift: was er vorig jaar in de eerste zes maanden nog een afname van 20, nu is Alleen drukte bij benzinepompen in Sluis TERNEUZEN/SLUIS - Honderden Bel gische automobilisten verdrongen zich zaterdag en vooral zondag voor de be nzinepompen in Sluis. In België wordt benzine steeds schaarser, nu de staking van duizenden 'olie-arbeiders' al meer dan een week aanhoudt. De invasie van Belgische automobilisten, waarop de pomphouders in het Zeeuws-Vlaamse grensgebied hadden gerekend, is tot nu toe uitgebleven. Alleen in Sluis liep het dit weekeinde storm. Bij het benzinestation Van der Plasse bijvoorbeeld werd drie maal zo veel brandstof afgenomen dan anders Elder in Zeeuwsch-Vlaanderen was de toestand 'normaal'. In België staan steeds meer pompen droog', maar he lemaal zonder zit men nog steeds niet. Het afgelopen weekeinde vertrokken weer verschillende tankauto's van het Chevron-depót te Sluiskil naar België. de bevolking toegenomen met 443 men sen. van wie 330 uit het vestigingsover schot. De overige Walcherse gemeenten heb ben de volgende resultaten: Arnemui- den plus 99 (87 vestigingsoverschot), Domburg mm 7 (vertrekoverschot van 19). Mariekerke plus 38 (vestigingsover schot plus 7). Valkenisse plus 14 (ves tigingsoverschot plus 13) Veere 32 (ves tigingsoverschot plus 31) en West- kapelle 17 (van wie elf uit een ves tigingsoverschot). Noord-Beveland plus 32; Kortgene plus 10 (vestigingsover schot plus 13). Wissenkerke 22 (ves tigingsoverschot plus 16). Dan de Zuidbevelandse gemeenten: Goes plus 91, vestigingsoverschot plus 76. Borsele plus 263. van wie 190 door vestigings overschot, Kapelle plus 138 van wie 90 uit vestigingsoverschot en Reimerswaal plus 95 van wie er 76 uit het vestigings overschot. De Westzeeuwsvlaamse cijfers geven een stijging van 9 inwoners te zien, die geheel en al voor rekening van de ge meente Oostburg komen. Deze gemeen te groeide met 24 mensen (vestigings overschot plus 46). maar beide andere Westzeeuwsvlaamse gemeenten zagen het bevolkingscijfer dalen. Zo telde Aardenburg elf inwoners minder en had het een vertrekoverschot van 3. Sluis moest het met vier inwoners minder doen en kende een vertrekoverschot. van 25. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen tenslotte zag de bevolking stijgen met 276 zielen (vestigingsoverschot 162). De gemeen ten Axel en Hontenisse toonden een be volkingsafname: Axel min 25 (een ver trekoverschot van 43) en Hontenisse min 9 ondanks een vestigingsoverschot van plus 2. Hulst groeide met 159 zielen ivestigingsoverschot plus 160) en Sas van Gent met 7 zielen (vestigingsover schot van plus 14). Temeuzen tenslotte groeide met 144 zielen en had een ves tigingsoverschot van plus 29 Politie zwijgt over onderzoek naar moord op Duitser AXEL - De politie is bijzonder zwijg zaam over het verloop van het onder zoek in de moord op de 51-jarige Duitser Udo Danilo Dolina. Volstond men de afgelopen dagen met een kort persbericht, dit weekeinde werd geen enkele mededeling gedaan. De ruim dertig agenten en rechercheurs richten zich, in hun onderzoek, langza merhand steeds meer op Temeuzen. Dat houdt verband met het feit, dat Do lina maandagavond vermoedelijk om streeks zeven uur per ZWN-bus in Ter- neuzen is aangekomen. Dinsdagmiddag werd het lichaam van Dolina gevonden in een sloot bij Overslag, hij was om het leven gebracht met vijf pistoolschoten in het hoofd. Twaalfjarige jongen reed met busje door Terneuzen TERNEUZEN - De gemeentepolitie van Temeuzen heeft zaterdagmiddag een twaalfjarig Turks jongetje aangehou den. dat in een vw-busje door de 'bo- menbuurt' in Terneuzen reed De jon gen. K. K. reed als een volleerd auto mobilist. De politie hield hem aan, na dat verontruste buurtbewoners alarm hadden geslagen. De auto en de jeugdi ge bestuurder werden meegenomen naar het bureau. Poging tot inbraak in Zierikzee ZIERIKZEE - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een poging tot mbraak gedaan in de winkel van de heer K. L. aan de Schelphoekstraat te Zierikzee De daders trachtten binnen te komen door aan de achterzijde een ruit uit de sponning te drukken. Waarschijnlijk zijn zij in hun werkzaamheden gestoord want er wordt niets vermist. Middelburger gewond bij gedrang om film 'Saturday Night Fever' te zien MIDDELBURG - De Middelburger S. van D. heelt zaterdagavond een slaga derlijke bloeding aan de pols opgelo pen toen hij terecht kwam in de vitrine van het Citytheater aan de Lange Delft in Middelburg. Van D. was éen van de zeer vele be zoekers die m hel theater de film Satur day Night Fever' wilden bekijken. Bij het enorme gedrang dat ontstond, toen de toeschouwers werden binnengelaten, werd hij in de vitrine geduwd. De ge meentepolitie moest hem naai' het gas thuis brengen, van waaruit hij na te zijn behandeld, huiswaarts kon keren Jongens richtten vernielingen aan te Zierikzee ZIERIKZEE - Twee jongens van 17 jaar hebben in de nacht van vrijdag op za terdag in Zierikzee een reeks vernie lingen aangericht. Zo sloegen de twee jongens, de Rotterdamnier H. W. en E. S. uit Zierikzee, bij de Zierikzeese lts aan het Vrije 19 ruiten in. Kort daar voor hadden zij de ruit ingegooid van de voordeur van de firma R. aan het Hem. Na het ingooien van de ruiten van de lts trokken de jongens naar de 'Wandeling', waar zij een ruit vernielden van het pand nummer zes. De bewonsers waren niet aanwezig, maar een buurman hoor de het lawaai en ging op de fiets de jon gens achterna Toen de buurman. P.. de jongens inhaalde, trokken zij hem van de fiets en dreigden met mishandeling. De fiets vernielden zij volledig. Ook de fiets van mejuffrouw L. van Z. die tegen een gevel stond, moest er aan geloven Aan het eind van de tocht leefden de jongens zich uit op de auto van de heer B. uit Dreischor, die geparkeerd stond op de parkeerplaats de Mosselboom gaard. De rijkspolitie hield de jongens in de loop van de zaterdag aan. Beiden hebben bekend Zware schade bij botsing Oostburg OOSTBURG - Bij een botsing tussen twee auto's op Rijksweg 58 tussen Oostburg en Draaibrug is zaterdag avond zware schade ontstaan. Het on geluk ontstond doordat de automobilist M. M. uit Mouveaux (Frankrijk) linksaf sloeg juist op het moment dat hij werd gepasseerd door J. vanB. uitZuidzande. Beide auto's liepen zware schade op slechts zeven procent op zaterdag terug BIERVLIET - Liefst 360 jonge duiven vlogen in het Kringconcours van de Kring Zuid-Beveland op Chateauroux. Waren er provinciaal slechts" procent van de ingekorfde duiven op de zater dag in staat gebleken om de thuishaven te bereiken, op de grotere afstanden en met de handicap van 's avonds vaak nog heel laat de Schelde nog eens over te moeten trekken, lukte het ook om dit percentage te halen, want de '26 jonge duiven wisten de streep te haien op za terdag. Slechts 4 van de 72 oude duiven konden dit ook presteren. P. Ryn uit Yerseke won dit concours met zijn eerst gete kende van slechts drie duiven mee. Zijn duif zal ook provinciaal hoog eindigen. wagens, die bijvoorbeeld door scho len en verenigingen gebouwd zouden kunnen worden In de opzet die de heer Schout voor ogen staat, zou de GMC aan de wagenbouwers een bij drage kunnen verstrekken in de bouwkosten Wanneer het GMC-be- stuur besluit het fruitcorso-plan na der uit te werken, zal contact worden opgenomen met onder andere fruittelers-organisaties en veilingen. Succesvol Voor zover het GMC-bestuur heeft kunnen nagaan is de dertiende bra derie succesvol verlopen. De indruk bestaat dat het aantal bezoekers ze ker niet minder is geweest in verge lijking met voorgaande jaren. Vrij dag overdag was het wel vrij stil in de Goese binnenstad, maar de drukte donderdag- en vrijdagavond en za terdag maakte dat ruimschoots goed' Vooral In de avonduren was het op de Grote Markt erg gezellig. Dat kwam mede doordat verscheidene horeca-ondememers een combo of een jazzbandje hadden laten komen. Ook het waterorgel droeg 's avonds tot de gezellige sfeer op de Markt bij. Voor de braderiecommissie van de GMC is dit aanleiding om voor een volgende keer de Grote Markt wat meer als ontmoetingspunt in het braderiegebeuren te bestemmen door een andere inrichting van hei plein Ui t de reacties die bij het GMC- bestuur binnen gekomen zijn blijkt dat de deelnemers aan de braderie opbrengst voor radio walcheren VLISSINGEN - "De Picolientjes' uit Dordrecht zijn zaterdag de winnaar geworden van het Tweede Vlissings Majorettenfestival 1978, dat in 'Het Scheldekwartier' werd gehouden. Aan het festival namen 23 groepen deel, die de aanwezigen de hele dag een kleurrijk showgebeuren te zien gaven. Burgemeester drs. Th. J. W'estcrhout verrichtte zaterdagochtend de officiële opening van het festival. Een jury beoordeelde de optredende groepen op onder andere choreografie, synchroni satie, originaliteit en andere technie ken. Het festival werd georganiseerd door de Showgroep Vlissingen en door de per soneelsvereniging van de Koninklijke Maatschappij. De Schelde. De op brengst ervan was bestemd voor Radio Walcheren. Mevrouw C. de Kam-Diele- man verzorgde de presentatie en de heer want de 1074 m. p. m. snelheid is overal goed voor een koppositie. Uitslag: 2 P v. d. Waart 'sHeerenhoek.3- 13-21 Keijzer en Zn Hansweert. die er dus drie doorkregen. 4-7-15-20 J. Bauer Kruiningen met vier doorzakkers. 6 C. Dijl Kruiningen, 8 Mierras Nijsse Ka pelle, 9-19 F. Voois Goes, 10 C. Zegers Biezelinge, 11 Joh. Poelman 's Heer Arendskerke. 12 A Boonman 'sHeeren- hoek. 14 D. Rijk Heinkenszand. Chateauroux oude duiven. 1ste 1044 m. p. m. 1 H. van Es Yerseke. 2-10 A. v. d. Dries 's Heerenhoek, 3 D. Rijk Heinkenszand, 4 M. van Hekken Kloetinge) 5-7 F. Voois Goes, 6-8 E. Ver mast Yerseke, 9 A. Arrebout Nisse. Op Beaumetz vlogen 1380 duiven. Hier kwamen de duiven aan geweldige snel heden. De wind heeft ditmaal de over- vlucht zeker nier benadeeld, maar om dat dit geen provinciaal concours was. plukt men de vruchten natuurlijk slechts op kring- of verenigingsvlak. over hel algemeen goede zaken heb ben gedaan India In de Prins van Oranje werd zater dagavond de India-manifestatie af gesloten die de winkeliers van de Lange Vorststraat samen met de In diase ambassade, Air India, het toe ristisch bureau van India en de volksdansvereniging Kasporgo had georganiseerd. Een Indiase dansgroep gaf demon straties. die werden toegelicht door Karin Kraaykamp en er werden In diase klederdrachten getoond. Ook de jeugddansgroep Goes-Noord en Kasporgo traden op. Hoogtepunt van de slotavond was de trekking van de loterij waarmee een geheel verzorgde achtdaagse reis voor twee personen naar India te winnen was. De loten moesten in een cham- pagnekoeler worden gedeponeerd, die in de Prins van Oranje stond. Voorwaarde om voor de prijs in aan- merrking te komen was bovendien dat men bij de trekking in de zaal aanwezig was. Zo kon het gebeuren dat de echtgenote van de Indiase ambassadeur, die de slotavond sa men met haar man meemaakte, en notaris mr J. W. de Beijl een keer of twintig in de koeler moesten grab belen voordat er een lot was uitge haald van iemand die in de zaal zat. Met een receptie, die de Indiase am bassadeur gaf, en een bal (muziek van de Dixy Daddies) werd de India- manifestatie afgesloten. J Springveld, economisch adjunct-di recteur van het Bethesda-Sint Joseph- ziekenhuis reikte na afloop de prijzen uit. De uitslag van het festival is als volgt: 1. De Picolientjes (senioren), Dordrecht, 2. Sunshine Girls, Roosendaal, 3. The Ninl Girls, Hove (België). 4. Les Mardi, Vlissingen. 5. De Picolientjes (miniret- ten). Dordrecht. 6 Showband Bemelux, Rotterdam. 7. Les Papillons, Vlissingen. 8. Oranje Nassau-junioren, Vlissingen. 9 The Preety Girls, Vlissingen. 10. Mira- bella (senioren), Pijnacker. 11. Show groep Paauwenburg. Vlissingen. 12. Pi colientjes junioren. Dordrecht, 13. Oranje Nassau-senioren Vlissingen. 14. VTV-miniretten, Vlissingen, 15. The Little Ladies, Vlissingen, 16. Mirabella (junioren), Pijnacker. 17. Showgirls 's-Heerenhoek, 18. Western Show Girls, Roosendaal, 19. Mini-Showgirls 's- Heerenhoek, 20. Showgroep Bemadet- te. Den Haag, 21. Showgroep Schoo- nenburg, Vlissingen. 22. Majorettenpe- loton De Zwaluw. Sluiskil en 23. MTV. Middelburg. Toch is het opvallend, dat de prijzen in Zuid-Beveland over de gehele kring verdeeld zijn en niet alle koppryzen al leen maar in het oostelijk deel vallen. Dat de uiterst westelijk gelegen vereni gingen weinig of geen kans maken voor een ereplaats is begrypelijk. De uitslag: 1 A Eijke Hansweert. 2 A Geluk Kattendijke. 38-10 A de Leeuw Hansweert, 4 P. Dieieman Kapelle, 5 Tres en Zn Goes, 69 Koksen Zn Goes. 7 W. Weststraate Goes, 11H. Remijn Goes. 12 P. Hengstdijk Biezelinge, 13 B. Brouwer Kapelle, 14 P Willeboer Kruinin gen. 15 W. van Stel Wemeldinge. P V Nog Sneller te Breskens met 167 duiven op Beaumetz. 1ste 1436 m.1 L de Kruyter, 2 A. van Oefelen. 3 J V d. Velde. 4 M Versprille. 5 Jo Blaakman. 6 H. MMookhoek en Zn, 7 R. Gijs. -8-10 Th. de Smit. 9 M Leurgans. Chateauroux met 91 jonge duiven. 1ste 1095 m_ p. m. en 14 op zaterdag thuis. I en levens provinciaal overwinnaar J. Notebaert, 2 A Comelis en Zn. 3 A. Vinje. 4 M_ Schelstraete. 5-10 Yvonne Verstraeten. 6 Sj. v. d. Velde, 7-14 W. Fenyn. 8 J. van Oostenbrugge, 9 M. Ver sprille, 11 Gebr. van Grol. 12 J. Reinvoet, 13 Gebr. Pijcke Met 14 oude duiven, waarvan twee op zater dag, 1 A. van Oefelen, 2-4-5 W. Daansen. 3 H. Mookhoek en Zn. VZV Hoofdplaat mei 169 jonge duiven op Beaumetz Isle 1446 ::i p m 1 H de Ruys- scher.2 J de Hamer.3B de Poorter.4 Waebe- ke en Zn. 5 R. Pielaeu 6-7 M Vermeere. 8-9 H. Calon. 10 A v. d Broecke Met 5 oude duiven, waarvan twee op za terdag. welke ook de twee eersten provinciaal zullen zijn: l H. Calon. 2 P. de Poorter. Met 54 jonge duiven, waarvan 1 op zaterdag: 1-6-7 B de Poorter, 2 M Vermeere, 3 A Tem merman. 4-8-10 P. de Poorter. 5 A. de Poorter en C. de Poorter, van een Poorter recital ge sproken. Kring Centrum Chateauroux met 333 duiven, 1ste 1092 m. p. m.1-4 L Breepoel Hoek. 2 P. de Bakker Axel. 3-10 G Serrarens Stop-1 peldijk. 5 J. du Puy Sluiskil. 6 A. Arens Axel. 7-9 K Verbunt AxeL 8 Rinn Lensen Axel. SasvanGentSluiskilmet 146jonge duiven op Quivrame. 1ste 1365 m. p. m 1H Marquime. 2 A. Snoek. 3 A Bouchout4 J Neunetjer, 5 A de Caluwe. 6 R. de Guchtemere. 7 W Bracke, 8 R Geemaert. 9 J. Sijs, 10 R. de Vos. Uitslag kring concours kring SiWest en Wal cheren vanuit Parkestone met 285 duiven, lste 1499 m. p. m.1A Schaap.2-31. Dulninck St. Kruis. 4 J Huigh en Zn Cadzand. 5 H. Li- powski Vlissingen. 6 E. v. d. Dood Meerman Vlissingen. 7 C. Meulmeester Vlissingen. 8 M. de Bree Biervliet, 9 Gebr Korff Souburg. 10 H. Calon Hoofdplaat, 11 J. Meerman Vlissingen, 12 M. Jasperse Middelburg. 13 H. de Vries Vlissingen, 14 J Faas en R Breskens. 15 H. Mookhoek en Zn Breskens. Uitslag kringkampioenschappen kring Oost 1978: Oude duiven: 1 Ed. Verschueren St. Jansteen. 2 P. Anlheunis Hulst, 3 C. de Beule en Zn. St, Jansteen. 4 H. Everaerd Hulst, 5 Ed. Wiilaert Hulst. Jaarlingen: IJ van Helsland Hulst, 2 Ed. Ver schueren SU Jansteen. 3 H. Everaard Hulst, 4 C. de Beule en Zn SU Jansteen. Fondkampioenschappen 1 Jos Willaert CUn- ge met 75-1077523,2 P. Antheunis Hulst met 72-2279356. De snelheidstrofee werd gewonnen door Ed. Verschueren St. Jansteen met zijn Jaarling 77- 1311831. f Advertentie 1 VLOERVERWARMING Installatiebedrijf Zuidweg en Zwartepoorte. postbus 18, Heinkenszand, tel. 01106-1386. DERTIENDE BRADERIE SUCCESVOL VERLOPEN plan wordt in gmc-bestuur nader uitgewerki GOES - Het bestuur van de Goese Middenstand Centrale wil proberen het al meer dan tien jaar geleden voor het laatst gehouden Goese Iruitcorso nieuw leven in te blazen. En wel door volgend jaar de brade rie te combineren met een fruitcor so. Dat corso zal dan overigens niet zo groot worden als het aan het eind van de vijftiger en begin van de zes tiger jaren was. Op dit moment be vinden de fruitcorso-plannen van het GMC-bestuur zich nog maar in het ideeën-stadium. Ideeën, die zijn gerezen om de Goese braderie nieuw impulsen te geven. „Die nieuwe impulsen zijn nodig", vindt GMC-penningmeester J. C. Schout. „De laatste jaren begint bij sommige deelnemers een soort-bra derie moeheid te ontstaan. We moe ten zien te voorkomen dat die over slaat op de bezoekers". De heer Schout is het dan ook van harte eens met de woorden die burgemeester mr F. G. A. Huber vorige week don derdag bij de opening van de brade rie sprak. De heer Huber opperde dat het na dertien braderieën misschien wel eens goed zou zijn weer met iets nieuws te komen. Ook de suggestie van de burgemeester om te proberen een samenwerking op touw te zetten tussen gemeente, middenstand en grotere bedrijven voor het naar bui ten toe presenteren van Goes als koopstad, woongemeente. werkge meente en dergelijke is door de be stuursleden van de GMC met in stemmend geknik begroet. ..Grote evenementen zoals een braderie zyn eigenlijk niet meer door een midden standsvereniging alleen op te zet ten", meent de heer Schout. „Je krijgt wel steeds meer ervaring, maai de problemen worden ook steeds groter. Zo zijn er dit jaar fouten ge maakt bij de organisatie, die eigen lijk niet gemaakt hadden mogen worden" Aangepast De heer Schout is een van de mensen in het GMC-bestuur die wel wat voe len voor het opnieuw organiseren van het fruitcorso. „Natuurlijk moet het wel aangepast zijn aan de finan ciële en verkeerstechnische moge lijkheden. Het oude corso is eigen lijk kapot gegaan omdat de wagens steeds groter werden. De wagen bouwers konden dat op den duur niet meer betalen en het parcours moest steeds verder naar de buitenwijken worden verlegd om dat de kolossale wagens in smalle straten de draai niet meer konden maken". Een nieuw fruitcorso zou zodanig van opzet moeten ztjn dat het in de bin nenstad van Goes kan worden ge houden. Dat betekent niet te grote ZEEUWSE DUIVENRUBRIEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 7