Basketballers Souburg uit verloren positie tegen Volharding naar een zege TJ0BA OPNIEUW IN SLOTMINUTEN NAAR VERLIES, NU TEGEN 0SCR PIET V0NCK MARATHON DURFDE DE NOG NIET AAN DUBBELE WINST VOOR CVC IN HET TOERNOOI VAN ATHANAT0S INEKE GOENSE EN VAN EIJZEREN NAAR ZWAARSTE SPRINGKLASSE Van Pagees Arne- clubkampioen PONYRUITERS SEROS VOORAAN Al 47 landen schreven in voor Olympisch voetbaltoernooi 14 Grootse start Witte Paard MAANDAG 18 SEPTEMBER 1978 sport GOES -- De twee Zeeuwse basketbalploegen in de rayon E-klas, Volharding Goes en Souburg, begonnen meteen tegen elkaar een bijzonder spannende strijd te voeren. Volharding leek met nog vier minuten voor de boeg een gewonnen partij te spelen met een voorsprong van 69-60, een voorsprong, die gewoonlijk in het basketbal niet meer uit handen wordt gegeven, maar met een laatste wanhoopsof fensief slaagde Souburg er in om de achterstand weg te werken en zelfs met drie punten voorsprong (78-75) te zegevieren. De wedstrijd had vanaf het begin een vijftiende minuut was de Volharding open karakter. Tot in de veertiende mi nuut ging het spel rap op en neer, en de stand bleef ongeveer gelijk. Daarna liep Souburg door knappe schoten van Hans Geldof. die overigens toch een uitste kende middag had. uit naar een voor sprong van negen punten: 25-34 in de achttiende minuut van de eerste helft. Volharding moest het m die periode hebben van Han de Jongh en Hans Hoogeboom. en van de man-to-man verdediging waarop men was overge stapt Souburg kwam wat moeilijker tot scoren (alleen Tom Joziasse benutte wat kansen) en Volharding raakte betei op dreef Han de Jongh bepaalde de ruststand op 35-38 Volharding begon de tweede helft met een offensief, dat behoorlijk zoden aan de dijk zette Hans Geldof en Ruud Ce- vaal bleven voor Souburg wel regelma tig doeltreffen. maar konden toch niet voorkomen, dat de achterstand die Vol harding in de eerste helft had opgelo pen. werd goedgemaakt. De uitstekend schietende Peter de Vis zorgde er voor, dat Volharding ruim voor kwam: in de tiende min. was de stand 59-54, en in de voorsprong uitgegroeid tot negen pun- redden. In een ruige wedstrijd verloren de Middelburgse dames met 60-42. Dy namo was gehandicapt aan de uitwed strijd begonnen: Louise Hendericks was afwezig De Dynamo-dames klaagden over het harde spel van de tegenstander en over de slechte leiding van de scheidsrechters, die overigens invielen voor de aangewezen scheidrechters. Die waren niet komen opdagen Nu moesten twee mensen uit het publiek de wed strijd leiden, wat het niveau niet ten goede kwam 'Uitspelen' Volharding besloot de wedstrijd 'uit te spelen', zoals dat heet. Door de bal lang in bezit te houden hoopten de Goesena- ren hun voorsprong afdoende te kun nen verdedigen. Essentieel voor deze taktiek is wel. dat een werkelijk 'opge legde kans' ook benut wordt. Daarin slaagde Volharding niet. Men ver speelde de bal. vaak op nogal onbenul lige wijze. BV Souburg zag zijn kans schoon; met enkele fast-breaks en scho ten van middenafstand van Tom Jo ziasse haalden de Souburgers de zege binnen. Souburg-coach Johan Rijnberg toonde zich na afloop erg tevreden over zijn ploeg Het is natuurlijk buitengewoon prettig als je de eerste wedstrijd van de competitie want. Het is goed voor het zelfvertrouwen' Dames De dames van Smith-Dynamo hebben het in Kerkdriel bij Condor niet kunnen VEERE - Hans en Hannie van Pagee zijn winnaars geworden van de zeil- strijd om het clubkampioenschap van de Middelburgse watersportvereni ging De Arne. Deze titelstrijd werd tijdens het afgelo pen weekeinde voor de vijftiende maal in de geschiedenis van de Arne verzeild. Er namen 36 bemanningen aan deel Hans en Hannie van Pagee behaalden de overwinning via een derde plaats in de eerste finale en een tweede plaats in de t weede finale. Zij waren overigens de enigen, die zich m deze onder gunstige weersomstandigheden gevaren zeilrace klasseerden de bezetting van de overi ge plaatsen is nog 'hangende' aangezien de desbetreffende commissie zich nog moet beraden over een aantal protes ten. KRUININGEN - In enkele weken is de Zeeuwse springtop verdubbeld. Pro moveerde Piet Huige eerder met Large naar de klasse zwaar, zaterdag kwa men Ineke Goense met El Gaucho van de Paardebloem en Izak van Eyzeren niet Interpol II voor het eerst in deze klasse uit. Het was op het streekcon- cours hippique in Kruiningen - het laatste van dit seizoen - van beide combinaties een veelbelovend debuut. Op het fors gebouwde parcours met meerdere meervoudige sprongen en zware oxers en triples kwma alleen Van Eyzeren niet in de barrage, een slor digheidje van zijn paard, een te zware touchering met de voorbenen op de eerste hindernis van de driesprong, kostte hem vier spnngfouten. De biede andere combinaties kwamen zonder fouten rond. In de barrage trof het pu bliek twee paarden aan van dezelfde va der. El Gaucho. Tijdens het springen kwam het verschil in karakter van de beide paarden duidelijk naar voren. Large van Huige springt erg zuinig, maar heeft enorme capaciteiten. El Gaucho van Ineke Goense gaat. schijnbaar zonder moeite, altijd hoog over. daarbij met op een decimeter let tend. Ineke Goense bracht - met vier fout - de barraage uiteindelijk op haar naam. De Zeeuwse springtop bestaat nu uit de volgende combinaties: Van Dalen met Rebel (Eendrachtruiters). Van Exel met Red Hunter (Oranjeruiters). Goudzwaard met Mon Ami (Schouwse Ruiters). Goense met El GauchoiPaar debloem). Huige met Large en Van Eyzeren met Interpol H (beiden Weel- ruiters». Het z-Springen voor pony's werd gewonnen door Annet Tim merman met Roamer. Arjaan Schriet, de nestor van de Zeeuwse actieve paar- desportbeoefenaars, toonde aan dat men ook op oudere leeftijd tot uitste kende prestaties kan komen. Hij reed zich in de klasse raidden bij de dressuur in de winstpunten. Mevrouw De Feyter uit Axel. jurylid bij de zwaardere dres suur. had voor zijn prestatie 132 punten over. De meeste winstpunten vieln bij de dressuur echter in handen van de Ja cobs van Beieren - combinatie Karin Steketee met Fjoerie' 146.5 punten Voor het eerst werd dit concours door de kring Zuid- en Noord-Beveland als geheel georganiseerd. Ieder van de deelnemende verenigingen nam een stukje organisatie op zich. Het resul taat was een uitstekend concours, dat zelfs vór de aangekondigde tijd eindig de. De men-prestatie van D Vos verdient zeker alle aandacht. Behalve het. feit dat hij al zyn Oranjezon - clubgenoten vóór bleef, promoveerde hij zaterdag in Kruinignen als eerste in Zeeland naar het mennen klasse Midden. Jammer dat het carroussel-nummer buiten de hoofdring verreden moest worden. De voornaamste uitslagen zijn: Ring 1 - afde lingen 1 4-tal pony's Paardebloem 132: 2 4- Ul paarden. Reimerswaal 130,5.34-tal pony's Jacobs van Beieren 122.5 Ring 2 L2-paarden 1 Ineke Goense, El Gaucho. Paardebloem VLISSINGEN - Enkele leden van de ruitervereniging Seros uit Serooskerke hebben zaterdag deelgenomen aan het nationaal ponyconcours in Hoogerhei- de. De Zeeuwen kwamen met uitste kende resultaten terug Jaap de Dreu met Senny klasseerde zich als vierde in de klas L-springen. Twee zesde plaatsen waren er voor Karin Tempelaar. met Moreno, in de M-dres- suur en in de bestgaande rijpony. Arjan Overbeeke met Lucky Boy werd vijfde bij de dressuur BI en Gera Buitenhuis haalde een zevende plaats bij het sprin gen en een vijfde bij de bestgaande tij- pony. 129:2 Loes van Dijke, Ostwind. Weelr 126.5; 3. Albert Vermue, Noddy, Weelr 120.5. M- paarden: 1. A. Schrler. Katja. Reimerswaal 132; 2. Janneke Poley, Meno, Reimerswaal 130. M-pony's 1 Ruth de Bruin. Revel. Reimerswaal 135; 2 Linda Goense. Grey Slip Corrie. Paardebloem 119.5 B-2 pony's. 1 Erica Wöhler. Easter Curry Noord-Beveland 61. 2 Diana Boone, Sjors, Dakruiters. 60.5; 3. Centine Krijger. Astrid Jacoba v. Beieren. 60 Ring 3. Li-paarden 1 A. Mosselman. Odillon Reimerswaal 140,5; 2. Marjan Timmerman. Patrick. Paardebloem, 137, 3 Ellen Din- gemanse, Jeroen, Noord-Bev 127,5 4 Renee de Winter. Benno, Weelr. 123; 5 L Verdjzer, Buddy. Paardebl. 121,5 Ring4.LI-paarden: 1 Dia van Gilst. Monica, Jac. v B 139; 2 mevr H den Exter. Diana. Noord-Bev 137.3 Annet Louwerse. Noblesse. Reimerswaal 135; 4 An- neMarie Blok. Peler. Reimerswaal en mev rouw Zuidweg. Explorer. Noord-Beveland 133,5 Ring 6. U-pony's 1 Karin Steketee. Fjoeri. Jac. v B 146.5. 2 Liesbeth Harinck. Amarella, Jac v B 144.5: 3 Inge Witkam William. Paardebloem 143.5. 4 Gerdian Timmerman. Sabrina, Paardebloem 138.5. 5 Nelly van Willegen, Daisy, paardebl 134. Ring 5, L-pony's. 1. Nicole de Roo, Toon. Reimer swaal en Coricn Zoetewey, Pasja. Paardebl 134. 2. Sjaak Murre. Sherry, Jac v. B 132,5,4 Sandra den Exter. Brown Beaty. Noord-Be veland 132:5. Kees Reynhoudt. Ferano. Dijkr 13; 6 Jacq. Panhow. Petroska, Reimersw. 130.5. 7. Corrie Dekker. Etoile. Jac. v Beieren 130. Ring 7 Bi-pony's. 1. Henny Markusse Delia. Noord-Bevel and 56; 2 Esther Voois. Romeo. Dijkr 54 Bi-paarden 1 Jacqueline Jansen. Marixka. Vlaandertse Ruiters. 60.5 Ring 7. B2-paarden 1 Jan Wilderom, Leon. Noord-Beveland 61; 2 A Jansen. N.M Reimerswaal 60 en Marleen Slnke, Romy, Paardebloem 60 en Nicole Huige, Robin, Weelrulters 60 Ring 8 Caprillie. 1. Nicole Huige. Robin. Weelrulters 130; 2 André Goos- sen. Poley. Dijkruiters 120 B-spr Paarden. 1 Jac Zweemer. Orkana. Weelr 0 ft. 25 pnt, 2. Ida Paauwe. Jambe. Reimerswaal. 0 ft. 24 pnt. 3 Mla van Fraassen. Jasper. Reimerswaal 0 ft. 23 pnt 4 Maehiel Mol. Orenus. Reimer swaal 3 ft. 21 pnt 5 Hans Wierenga, Black Beaty. Dijkr 3 ft. 20 pnt B-spr pony's 1. Sandra den Exter. Brown Beatu. Noord-Be veland 30 pnt, 2 Wïlfried Steyn. Brendel. Weelr 28 pnt. 3 Lennet Sandee. Wietske. Dijkr 26 pnt.. MenproeÊ 1 D. Vos. Astria. Oranjezon 106 5: 2 N Vos. Melody. Oranjezon. 106: 3 A. Mal- Jaars, Monalisa. Oranjezon 104. 4. G. Zouten dijk. Domlniek, Oranjezon 101.5; 5 D Cop- poolse. Ino. Oranjezon 99.5. L-spr pony's, na barrage: 1. Mark Steyn. Isther. Weelr 0 ft. 25: 2 Ruth de Bruin. Revel. Reimerswaal 0 ft 29 0,3 Inge Witkam. William, Paardebloem, o ft. 31.5. 4. Liesbeth Harinck. Amarella. Jac. v. Beieren, o ft. 32.2. 5. Nicole de Roo. Toon, Reimerswaal. 0 ft, 35.0. Z-spr pony's: Annet Timmerman. Roamer. Paardebloem, 4 ft.. 83,5. Z-springen paarden, na barrage eerste twee foutloze; 1 Ineke Goense. El Gaucho. Paardebloem. 4 ft; 2. Piet Huige. Large. Weel- ruiter. 8 ft. 3 Izak van Eijzeren, Interpol II. Weelruiter. L-spr paarden na barrage: 1 Frans Sinke. Marco. Reimerswaal0 ft., 30,0; 2. Annet Louwerse. Noblesse. Reimerswaal, 0 ft, 36,3: 3. Anja van Stee Oscar. Weelruiter. 0 ft. 37.6 4 Albert Vermue. Noddy. Weelruiters. 4 ft 29.0. Equipe-springen voor paarden en po ny's 1 Equipe pony s Paardebloem, bestaan de uit Linda Goense. Inge Witkam en Annet Timmerman Shownummer mennen voor pony's. Gelijke waardering voor Gerdian Timmerman en Rob van Velzen ZURICH - In totaal 47 landen heb ben tot dusver hun nationale ama teurelftallen ingeschreven voor het kwalificatietoernooi voorde Olym pische Spelen van 1980 in Moskou. Dit heeft de Fifa vrijdag in Zurich bekendgemaakt. De sluitingsdatum voor het toernooi dat openstaat voor alle 146 Fifa-leden, is 30 september. Volgens de Fifa mogen de Europese en Zuidamerikaanse landen geen spelers in hun elftal opnemen die hebben deelgenomen aan een toer nooi om het wereldkampioenschap. Andere landen mogen deze spelers wel inzetten, aangezien de Fifa ervan uit gaat dat zij amateur zijn. Deze beslissing van de Fifa wordt overi gens vooralsnog bestreden door het Internationaal Olympisch Comité. De landen die hebben ingeschreven zjjn: Europa: Oostenrijk. Bulgarije. Tsjechoslawakije. Denemarken. Finland. Oost-Duitsland. Grieken land. Hongarije. Roemenië. Spanje, Turkije. Sovjet Unie en Nederland. Afrika: Algerije, Egypte. Ethiopië. Ghana. Guinee, Lesotho, Libye, Ma li, Marokko. Soedan. Tanzania. Tu nesië en Zambia. Azië: Bahrein. Birma, Indonesië. Iran. Irak. Irak. Israël, Japan, Koeweit. Filippijnen en Singapore Zuid-Amerika: Bolivia. Peru en Ven- Een aanval van de bv Souburg op de basket van Volharding. Ruud Cevaal rechts gaat omhoog voor een schotpoging, tenoijl Piet Oosthoek en Han de Jongh (uiterst linksi hem het scoren trachten te beletten. SAS VAN GENT - Het eerste tiental van de schaakvereniging Het Witte Paard uit Sas van Gent heeft de eerste wedstrijd in de tweede klasC van de KNSB winnend afgesloten: 5,5-4.5 tegen Voorschoten. Hoewel met de kleinst mogel i jke cijfers is de eerste klap ook hier een daalder waard. Want hoewel de Belgische speler Rudie van de Wynkele mee deed, omdat hij dit seizoen voor Het Witte Paard uitkomt en niet voor de Koninklijke Gentse uit Gent, was de ploeg uiteraard gehandicapt door de nieuwe reglementering van de KNSB om geen buitenlandse spelers op te stellen, indien deze in een ge lijkwaardige competitie in eigen land uitkomen. Ook werd ditmaal voor het eerst met de nieuwe regels voor de tijds- controle gespeeld. Er moeten 40 zet ten in twee uur worden gedaan per speler, daarna dient men door te spelen waarna er 30 zetten in het vol gend uur moeten worden gedaan. In dien de partij dan nog niet is beëindigd, mag worden afgebroken. Deze nieuwe regels werden niet on- verdeel dais gunstig ervaren zowel door de Zeeuwse spelers die van de tegenpartij. Vele schakers kwamen in uiterste tijdnood tijdens de eerste fase. Rudie van de Wynkele verloor op het eerste bord zijn partij, evenals Helmut Cardon op bord. drie en Siegfried Dierick - nieuwe aanwinst van HWP-op het negende bord. Adrie den Hamer, die een wisselvallige par tij speelde, scoorde een half punt voor zijn ploeg aan het tweede bord. evenals Henk de Rideer op acht en Van Waterwchoot op het tiende bord De volle winst werd binnengehaald door Gert van Rij op het vierde bord, Jim van de Vreede op bord vijf, Kees Nieuwelink op bord zes en Harry Provoost - sinds kort lid van de Sasse formatie - op bord acht. Een uitste kende start van de Sasse spelers in de landelijke competitie. Noord- en Midden-Amenka: Bar bados. Canada. Cuba. Guatemala Haiti. El Salvador, Suriname en de Verenigde Staten EMMELOORD/AXTWERPEN De Zeeuwse lange afstandsatleet Piet Vonck van RKHAV Huist is tijdens een wegwedstrijd over 10 kilometer in Emmeloord (NOP) derde geworden achter winnaar Klaas Lok van Phoenix Utrecht (tijd 29.10.3) en Roelof Veld van Daventria (29.13.6). Voncks tijd be droeg 29.16.3. De Zeeuwse loper ging Gerard Nijboer TERNEUZEN - Het vierde, jaarlijkse terugkerende toernooi van de volley balclub Athanatos uit Hontenisse ken de zaterdag in de Terneuzense sporthal 't Zwaantje' een uiterst geslaagd ver loop. Niet alleen de organisatie stak perfect in elkaar, ook de deelnemende teams (29 in getal, om die reden vond het toernooi in tegenstelling lot voor gaande jaren niet in Hulst maar in Ter- neuzen plaats)staken hun beste beentje voor om er een succesvol geheel van te maken. Het hoogtepunt van het toer nooi vormde de finale van de heren (tweedeklassers) tussen CVC (Clinge) en Verdegem (Oostburg). Beide teams waren voor de voorronde na loting ingedeeld in poule B. Vooral had dat wat teleurstelling teweegge bracht. omdat beiden als de grootste kanshebbers voor de eindzege waren ge tipt. Het toeval wilde echter dat men elkaar via de kruisfinales in de finale toch trof. In de poulewedstrijd was CVC met de zege (2-0) aan de haal gegaan, maar Verdegem was toen (bewust?) niet in de sterkste opstelling binnen de lij nen verschenen. De finale zelf was er een van een hoog niveau Verdegem startte furieus en liep in de eerste set uit naar een 5-0 voor sprong Toen pas kreeg CVC, vooral on derimpuls van de energieke aanvoerder Vincent Colsen, wat meer vat op de ge varieerde aanvalspatronen van de te genstander. zag waar de zwakke plek ken zaten en kwam na een hevig of fensief weer op gelijke hoogte" 7-7. Ver volgens nam Verdegem weer het ini tiatief. Met een aan het net steïke Mario Neiissen liep men via 10-7 naar 14-11. Ondanks dat CVC er nog in slaagde tot 14-14 terug te komen, was de eerste set toch voor Verdegem 16-14. Gretig De tweede set was zo mogelijk nog spannender Een onstuimig begin resul teerde in 7-0 voor CVC, dat gretig ge bruik maakte van de gaten die Verde gem in het achterveld liet vallen. Toen Verdegem het achterveld beter bezette was het ivoorlopig) gedaan voor CVC Gestaag kwam Verdegem terug en op een bepaald moment kon men zelfs een 10-9 voorsprong nemen. Voor de derde keer nam de strijd in die tweede set een wending en nu definitief, want CVC won uiteindelijk met 15-12. Die stand bete kende wel een derde beslissende set. Die derde set beheerste CVC volkomen. Met name Vincent Colsen en Geert-Jan van Doeselaar reten het verdedigingsblok van Verdergem bij herhaling open. Het vermoeid ogende Verdegem bij herha ling open Het vermoeid ogende Verde gem stapelde fout op fout en CVC liep zodoende vrij moeiteloos naar 15-7 en de eindzege De strijd om de derde en vierde plaats tussen Athanatos 1 en Morres (res pectievelijk de nummers 2 en 1 in het voordeel van laatstgenoemde beslist. Bij de heren derde klas (één poule van 4 teams die een halve competitie speel den) legde CVC 2 beslag op de eerste plaats, een dubbel succes dus voor de mannen uit Clinge CVC 2 won alle wed strijden en bleef aldus Atahantos 2 twee punten voor Dames Ook de eerste klas dames-teams speel den een halve competitie. De SC Mor- res-dames, die overgestapt zijn van de Hulsterse Bevobo naar de Nevobo, wa ren een klasse apart. Zij bewezen daarmee eens te meer, dat de Nevobo dit team ten onrechte in de tweede klas heeft ingedeeld. Wedstrijdleider tto Vosveld taxeerde de sterkte van de Hulsterse dames naar de juiste waarde en deelde hen voor het toernooi in bij de eerste klassers. De resultaten stelden Vosveld in het gelijk: vier wedstrijden leverden acht punten op. Scheldesport (15-8, 11-9), Morres Hulst (15-9, 1-0), Athanatos (15-3, 7-4) en CVC (15-7, 7-3) werden achtereenvolgens achter de ze gekar gebonden. De tweede klas dames-teams waren verdeeld over twee poules In de kruisfi nales won Wiska met 2-0 van Marathon en Verdegem noteerde dezelfde eind stand tegen Athanatos 2 Zodoende ging de finale tussen Wiska en Verde gem en de strijd om de derde en vierde plaats tussen Athanatos 2 en Marathon. Een 2-1 overwinning leverde Athanatos 2 de derde prijs op. De finale tussen Wiska en Verdegem bleef tot het eind een spannende en boeiende aangelegenheid. Weliswaar was er technisch en taktisch veel aan te merken, maar de inzet van de dames vergoedde zo niet alles dan toch veel. De eerste set bleef onvoorspelbaar tot de laatst slagen. Na 14-14 won Verdegem tenslotte met 16-14. In de twqeede set ging Verdegem vooral onder impuls van de aan het net sterk acterende Ineke Heijnsdijk snel van start: 5-0. Wiska kwam weliswaar nog terug tot 12-11, maar toen bleek Verde gem andermaal over de sterkste eindsprint te beschikken: 15-11. Verde gem werd zodoende toemooiwinnaar. De eindstanden: Heren tweede klas: 1 CVC (Clinge: 2 Verde gem (Oostburg). 3 Morres (Hulst); 4 Athana tos (Hontenisse); 5 Ardito (Souburg). 6 De Sterre (Zuiddorpei; 7 Sluvoc (Sluiskil); 8 Even Kijken (Zuidzande); 9 Van V. IScheldesport (Temeuzen. Heren derde klas: 1 CVC 2 8 pnt..: 2 Athanatos 6 pnt3 Sluvoc 1 pnt4 S V A (Aagtekerke) 0 pnt. Dames eerste klas: 1 SC Morres 8 pnt.; 2 V. en V /Scheldesport 5 pnt3 Morres Hulst 4 pnt 4 Athanatos 1 3 pnt 5 CVC 1 0 pnt. Dames tweede klas: 1 Verdegem; 2 Wiska; 3 Athanatos 2. 4 Marathon; 5 Ardito 2; 6 C V C 2; 7 De sterre; 8 S.V.A., 9 Ardito; 10 Slu- van Daventria. Barry Kneppers van Den Helder en Co van der Weijden uit Amsterdam vooraf. Aanvankelijk had de Hulstenaar zich gemeld voor de marathon in het Ant werpse Berchem. Al maanden van tevo ren had hij meegedeeld wel eens te wil len proberen om de ruim 42 kilometer te lopen.Ik voel me er sterk genoeg voor", meende hij toen. Het is er echter met van gekomen: Vonck vertrouwde zich zelf niet.... Hü verzekerde: ,Jn de halve marathon van Hulst kreeg ik een inzinking en in de halve marathon in het Belgische Sint Amands. waarin ik tweede werd achter de Belg Leon Schots, kreeg ik buikkrampen. Daarom vertrouwde ik mezelf niet. Uiteindelijk bleek, dat ik nerveus was geweest voor de komende marathon". Vonck liet weten zeker nog eens een marathon te gaan lopen. „Maar dit jaar komt er niets meer van. Ik ga me no goed voorbereiden op de PZC-cross,die op zaterdag 14 oktober gehouden wordt". De marathon in Antwerpen werd ge wonnen door de Belg Hugo Parmentter. Hij kwam na 17 kilometer aan de leiding en bleef daarna een minuut voor een kopgroep van vijf uitlopen. Parmentier won afgetekend voor de Engelsman Keith en de Belg Francois Blommaart, de winnaar van de halve marathon in Hulst- De beste Nederlander was Ad Muis van Thor Roosendaal. Hy finishte als 25e in 2.40.57. Uitstekend was de prestatie van Lou Dingemanse van Zeeland Sport Hij werd 30e en vijfde veteraan in een tijd van 2 44.59. Peter Hameteman, even eens van Zeeland Sport, liep zijn eerste marathon en werd 73e in 3 08.25. De eerste zes van de marathon van Antwerpen waren: 1 Hugo Parmentier (Aalst) - 2.20.20.2 A Keith (Engeland) - 2.21.12. 3 Francois Blommaart (Boom) - 2.22.054 P. O'shea (Ierland) - 2.22.12, 5 I Vinscze (Hon garije) - 2.22.27, 6 I Grimont (Belgiel- 2.24.05. GOES - In de landelijke Uorfbalcom- petitie is Tjoba voor de tweede achter eenvolgende maal in de westelijke eerste klasse-C in de slotfase ten onder gegaan. In de thuiswedstrijd tegen OSCR uit Rotterdam werd 2 minuten voor tijd de 8-8 stand verspeeld. Met 8-10 pakten de bezoekers zelfs de volle winst toen nog mee, mede doordat Tjo ba onmachtig was om zelfs de schitte rendste kansen te benutten. In de 2e klasse-A gaat Swift, erg goed door. Zelf won het thuis verdiend van het nog puntloze Maassluis (9-5) en doordat de concurrentie verloor (DES klopte KOAG met 8-10) en Vrienden schaar vrij was) kwam het zelfs aan de leiding De andere Zeeuwse 2e klasser Animo had in 2B een vrije dag. terwijl Stormvogels de thuiswedstrijd tegen Oranje-Nassau uitgesteld had. In de derde klasse-D werd Biauw-Wit uit Klooetinge opnieuw geconfronteerd met de kleinst mogelijke nederlaag: te gen het nog ongeslagen HSV werd uit overigens eervol met 7-6 verloren In de reserve 2e klasse-B verspeelde Tjoba n uit tegen het nog ongeslagen de Alge mene n de winst na een 2-5 voorsprong bereikte het toch nog een 7-7 gelijkspel In de 3e klasse A heeft Animo n zich keurig hersteld na het verlies op de eerste competitie dat: 12-5 tegen NIOII. In de junioren B-klasse overklaste Swift thuis GKV 12-5. De tweede Zeeuwse ploeg, Animo, werd thuis net naar de nederlaag gespeeld, met 5-6 moest het de eer laten aan Excelsior uit Delft. Tjoba-OSCR Tjoba heeft in een sportief en aantrek kelijk korfbalduel een verdiende ne derlaag geleden tegen OSCR over de langste adem. Tot vijf minuten voor tijd. kon Tjoba blijven, maar juist in deze voor de Groen-Witten kritieke slotfase kregen ze de definitieve genade klap. Voor rust duurde het erg lang voordat Tjoba tot scoren kon komen. De mooi ste kansen werden door het eerste aao- vaisvak onvoldoende afgewerkt. OSCR kwam dan ook na 20 minjten spelen op een 0-2 voorsprong door twee afstand streffers Wim Harinck scoorde hierna direct wel tegen uit een vrije bal 1-2. maar OSCR had het antwoord klaar via opnieuw van afstand te scoren: 1-3. Ger Philtpse scoorde uit een strafworp 2-3. maar weer kwam OSCR, dat over een zuiver afstandschot beschikte, op twee punten voor. Hierna vlotte het wat beter by de thuisclub en via een doorloopbal van Hans de Schipper en een afstand schot van Janneke de Dreu trok men de stand gelyk: 4-4 Het bleef echter voor Tjoba erg moeilijk om OSCR by te biy- ven, maar het kwam toch steeds goed terug. Nadat Carla de Schipper via 4-5 opnieuw gelijk had gemaakt 5-5. zag OSCR toch nog kans om vlak voor rust op een 5-6 voorsprong te komen. Na rust opnieuw een gelijk opgaande strijd en via doelpunten van Janet Wisse. Jan neke de Dreu en Carla de Schipper, be reikte Tjoba voor het eerste zelfs in de wedstryd een voorsprong (8-7). Hierna drukte OSCR uitstekend door. Nadat het eerst gelyk had gemaakt uit een vrije worp (8-8), pakte OSCR twee minu ten voor tyd met twee schitterende doorloopballen de toch wel verdiende winst (8-10). Zeker verdeeld, omdat de thuisclub faalde in de afwerking, waar tegen de bezoekers een veel doeltref fendere ploeg tegen overstelden. Swift-Maassluis Een opnieuw strijdlustig Swift heeft te gen Maassluis een half uur nodig gehad om door de stugge verdediging van de tegenstander heen tCbreken Daarvoor was nog een strafworp nodig ook. Maas sluis scoorde spoedig tegen en nam een voorsprong die Swift temet deed VLAK voor de rust nam Swift een 3-2 voor sprong. Na de rust werd er om en om gescoord tot de stand 4-4. Hierna liep Swift uit tot een 9-4 voorsprong doordat de tegenstander meer met zichzelf en de scheidsrechter bezig was dan met de wedstrijd. De strijd werd ook wat harder doch de arbiter hield de teugels strak en gaf de nodige strafworpen. Een van de drie strafworpen werd door de be zoekers benut en hierna werd de eind stand van 9-5 bereikt. Voor Swift scoor den: Jan Gelfdof 3x. Joost Louise 2x. Aart Geertse, Leo de Hond, Ton Neve en Ploni Pouwelse. De stand Swift Vriendenschaar KOAG NIO Snel ADO DES 2 1 0 25-18 2 0 0 16-10 2 0 1 21-20 1 1 I 24-22 1 1 1 18-17 1 1 1 18-18 1 0 1 16-16 HSV-Blauw Wit Blauw-Wit liet in Den Haag onnodig twee punten liggen Met name in de 2e helft werd er door twee vakken minder gespeeld dan voor rust. Het eerste aan- valsvak bleef goed doorgaan, maar dat was niet goed genoeg om HSV te verras sen. De rust werd bereikt met een 4-5 voorsprong door Blauw-Wit. De moge lijkheden zaten er toen nog volop in. Na rust kwam HSV na 11 minuten op gelij ke hoogte 5-5. De Haagse ploeg drukte toen door en kwam 6 minuten voor tijd op een 7-5 voorsprong. Blauw-Wit kwam nog éénmaal terug vla het benutten van een strafworp door Anno Lantinga: 7-6. Wanneer Blauw-Wit echter het spel van voor rust had voortgezet, had het zeker met de punten naar huis gegaan. Na rust werkten de Zeeuwen de kansen slecht af zo werden maar liefst 3 strafworpen onbenut gelaten. Wanneer echter de af werking beter wordt verzorgd, is de mo gelijkheid op een betere klassering toch ruimschoots aanwezig. De doelpunten kwamen van: Wim Wouters 3x, Els van Dalen lx. Kees Muider lx en Anno Lan tinga lx PIET VONCK NIJMEGEN - Twee Zeeuwse lange standswandelaars hebben dit weekein de deelgenomen aan de langste loop in ons land: die tussen Nijmegen en Rot terdam. Lenie Verhulst uit Middelburg liep deze tocht over 160 kilometer voor de vijfde keer mee, Bart van der Warfu» Souburg preteerde het voor de derde maal. Zaterdagmorgen om 11 uur ver trokken de 119 deelnemers (van wie® acht uitvielen), zondagmiddag om 3 uur arriveerden ze in de Maasstad na ofr derweg vyf verplichte stops van cirt» drie kwartier te hebben genoten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 14