Met Ria Kosters vertrok 'motor' van turnclub Delta Sport uit Zierikzee Na verbluffende start Zierikzee nu ook favoriet tegen Vlissingen Jan Zwartkruis haalt 'dissidenten' terug in de selectie van Oranje Winstkansen Karpov 't Is een filter, 't Blijft een Camel. TIEN JAAR LANG DAG EN NACHT IN TOUW VOOR 'HAAR' MEISJES DRUKTE STEMPEL OP DE ZEEUWSE TURNPLOEG Een winnaar van Lotto 36 ADRIE KOSTER GEKOZEN VOOR JONG ORANJE Portisch winnaar TOTO: 48 WINNAARS AANVAL VAN KEETIE OP UURRECORD WEEK VROEGER VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1978 door Peter Verhagei BERKEL - Vanuit het landelijke Berkel in Zuid-Holland blikt Ria Kosters terug naar de Zierikzeese turnvereniging Delta Sport, waarmee ze gedurende tien jaar als trainster schitterende resultaten bereikte. De tijd van de spagaat, de flik-flak, de arabier, de salto en het bruggetje is echter voorbij voor de 28-jarige medisch secretaresse en daarmee verliest het Zierikzeese Delta Sport één van de motoren, waarop de club draaide. Nooit was het Ria Kosters iets te veel wanneer het om haar selectiegroepen ging en nadat ze een jaar of tien geleden zelf ZEBRA-kam- pioene werd voerde ze verschillende Delta Sportmeisjes naar dezelfde titels of oaar nationale successen. Ook voor de Zeeuwse turnploeg zette Ria Kosters zich in, samen met Bennie Westrate van Volharding. „Het is een donderse strop voor Delta Sport en voor de Zeeuwse ploeg", vindt vader Kosters, de andere motor van de Schouwse sportclub. Als men achter die definiëring nog een spoor familiale trots herkent, wordt die genivelleerd door de lof van Kapellenaar Leen Wisse, die tot juli jongstleden de selectieploegzaken voor het ZEBRA-bestuur behartigde en daardoor veel met Ria Kosters te ma ken had „Samen met Bennie Westrate heeft ze in vier jaar zorggedragen voor een sterke ploeg. Ze heeft zonder twijfel haar stempel gezet op de turnsters, die ze van jongsaf onder haar hoede heeft gehad", verzekert Wisse, die verheugd is, dat voor de Zeeuwse ploeg het verlies van Ria Kosters én Bennie Westrate goed opgevangen is door de komst van Sonja en Piet de Waal. Voor Delta Sport kwam de klap harder aan In Berkel (en Rodenrijs) is Ria Kosters neergestreken, samen met haar vriend Gerard Dammes ('Trouwen komt hoogstwaarschijnlijk nog wel') die in het belendende Pijnackereen plaatwerkerij en spuiterij bezit en als fervent ama teurfotograaf een zo'n sprekend portret van Ria 'schoot', dat we geen aanslag hoefden te doen op het eigen archief. Ze bewonen er een soort laagbouwflat, waarin elke eenheid verschillend is van inrichting. Weekeinden Ria Kosters blijft in haar nieuwe omge ving in de medische sector werkzaam: in Zierikzee was ze assistente van een in ternist. thans is ze medisch secretaresse van de in Rotterdam gevestigde Ad- riaanstichting, een revalidatiecentrum voor lichamelijk gehandicapte kinde ren. De nieuwe omgeving en het nieuwe werk brachten een zo druk bezet leven (..'s-Avonds was ik de eerste tijd te moe om wat te zeggen", merkt Ria op) dat ze Delta Sport amper miste Nu ze het wat gewoon is geworden - thuis en bij de Adriaanstichting - komen de herinne ringen en hoewel Gerard het met be zwaarlijk zou vinden, dat Ria in de week naar Zierikzee zou reizen, vindt ze het toch te zwaar worden. „En als ik zater dags ga mis je weer de weekeinden", voegt Ria Kosters er aan toe. Dat laatste heeft ze bijna tien jaar ge daan. Behalve de midweekse trainin gen was ze elk weekeinde met 'haar' meisjes in touw. „Ik ging wel eens een keer uit", herinnert Ria zich. „maar je kon in feite geen echte kennissenkring opbouwen. Je zat altijd aan de zaal vast. Maar spijt heb ik er nooit van ge had. Deze periode heeft me ontzettend veel voldoening gegeven." Een enkele keer besloop Ria wel eens de twijfel, ondanks de fijne groep en de successen, die de meisjes behaalden. Zegt Ria Kosters nu: ..Als de meisjes ouder werden, namen ze niet alles meer voetstoots van je. Dan zijn er wel eens avonden geweest, dat ik zei. ik doe het nooit meer. dat ik me afvroeg waar het goed voor was. Want er zijn zelfs bij Del ta Sport perioden geweest, dat je de sfeer kon snijden. Uiteindelijk heb ik er van geleerd, dat je je niet bemoeien moest met persoonlijke zaken van de meisjes, die je niets aangingen" Grote familie Uiteindelijk overheersten toch de on telbaar vele goede momenten bij de Zierikzeese club. ..Delta Sport", zegt Ria Kosters, „was in die periode één grote familie, we deden alles samen, trainen, op vakanties enzovoort. Dat heeft er volgens mij sterk toe bijgedra gen, dat de groep zo succesvol was". Een sterk punt, van de ex-Delta Sporttrain- ster was ook de wijze, waarop ze de jeugd de tumsport liet beleven. Na de Zeeuwse kampioenschappen in 1975 in Zierikzee namen de ouders de gelegen heid te baat om het 'onbetaalbare werk van Ria Kosters in het zonnetje te zet ten. In de PZC was toen in een 'kadertje' de hulde van dc ouders, voor wie Sjaak Vermeulen liet woord voerde, opgete kend: „Op het punt van karaktervor ming doe je geweldige dingen en on danks het feit, dat je uit de groep pro beert te halen wat er in zit, staat dc prestatie niet op de allereerste plaats. Dat is voor ons ouders een enorme steun, omdat wc weten, dat de kinderen niet overtuigd worden". Zegt Ria Kos ters nu: „Het is inderdaad belangrijk, dat je dc jeugd mentaal niet kapot maakt. Dat is overigens niet zo moei lijk, je kunt ze tegen elkaar opzetten". Uiteraard kwam Ria Kosters in contact met het toptumen. De Zierikzeese club leverde en levert nog steeds talenten bij de vleet: in Ria's tijd bij Delta Sport was RIA KOSTERS: volop genieten van de weekeinden. Cor Hoogstrate het 'grootste' talent, in haar schaduw probeerden zusj e An ke en Anja Lagraauw met succes de aandacht op zich te vestigen en in de afgelopen jaren maakte Sjoukje Koster enorme indruk. En dan noemden we nog niet de namen van jeugdkampioenen als Anita Jongejan en Anita Does en een sterke turnster als Anja van Iwaarden. Verkeerde training Ria had echter geen tik van prestaties. „Er waren en zijn er te velen, die het wel hadden en hebben. Vreselijk dom", vindt de ex-trainster uit Zierikzee. Ze vervolgt. Die presl.atiemethoden leid denzonder twijfel lot verkeerde trainin gen en tot blijvende blessures voor de meisjes" Ria Kosters heeft op dat punt geen al te hoge pet op van de toptralnin- gen op Papendal onder leiding van de Hongaarse Eva Bartha. die de meisjes naar het internaat haalde. Ria Kosters weet. „De sfeer was er slecht. Er was altijd de taalbarrière met Eva Bartha Volgens mij is Cora Hoogstrate er op af geknapt. Weliswaar kwam bij haar door het toptumen een geforceerde aangebo ren rugafwijking aan het licht, dat zal ik nooit ontkennen, maar door de slechte sfeer op Papendal vooral zag ze het niet meer zitten. Sjoukje Koster en Anja Lagraauw werden zonder meer afge dankt, ze waren niet meer gewenst en bruikbaar en wij bij Delta Sport, moes ten maar zorgen, dat de meisjes opge vangen werden". Ria Kosters weet, dat het nu een stuk beter gaat op Papendal, onder leiding van Hans van Zetten, de grote man bij het Zoetermeerse Pro Patria. „Zijn op zet is goed. Er wordt keihard getraind iets dat je moet doen om goede resulta ten te bereiken Bovendien zijn nu ook de ouders er veel sterker bij betrokken De jongelui van Delta Sport, die er ge weest zijn, zag je elke week vooruit gaan. Bovendien vonden de meisjes het prachtig Er lopen", verzekert Ria. „momenteel zoveel talenten rond. dat Nederland over enkele jaren weer een goede ploeg moei krijgen, als de meisjes cr tenminste bijblijven". Samen met Bennie Westrate. de trainer van Volhai .'.ïng Goes, zette Ria Kosters zich in voor de Zeeuwse selectieploe- gen en voor de centrale trainingen in Goes. De Zeeuwse ploeg werd onder hun leiding een gevreesde tegenstan der. Enkele jaren geleden werden te genstanders als Rotterdam en Dord recht met forse cijfers verslagen. „Toch DEN HAAG - Lotto 36 van afgelopen zondag heeft een winnaar van de eerste prijs opgeleverd. Het levert een bruto bedrag van 538.371 gulden op. In de sporttoto waren er 21 winnaars, die elk bijna zesduizend gulden bruto krijgen uitgekeerd. De uitsdlagen zijn. Lotto 36: totaal aantal prijzen. 19.776. inleg 3.238 322. prijzenbedrag. 1 538.202,95. eerste prijs: een winnaar bruto uitkering 538.371t weede prijs, drie winnaars bruto uitkering 51.273.-: derde prijs 184 winnaars bruto uitke ring 1 253.90: vierde prijs: 8.676 win naars uitkering ƒ35.40: vijfde prijs 10 912 winnaars uitkering: 28.10 Sporttoto 36: Totaal aantal prijzen: 2.982; inleg 533.478,-: prijzenbedrag: 295.338.74; eerste prijs: 24 winnaars bruto uitkering 5.970.70: tweede prijs: 313 winnaars: uitkering: ƒ202.30: derde prijs: 2.645 winnaars: uitkering 33.50. ZEIST - De selectie van het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen IJsland, volgende week in Nijmegen, voor groep 4 van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams, kent geen verrassingen. Er zit ook geen debutant in. Jan Zwartkruis, voor het eerst als enig verantwoordelijk bonds coach. koos uit jonge maar gerouti neerde internationals. Normaal zouden Rysbergen. Rep en Neeskens deel hebben uitgemaakt van de selectie. Rep en Rijsbergen kregen echter geen toestemming van hun Cor- sicaanse club Bastia en Neeskens is van de wedstrijden om het Europees lan- denkampioenschap er nog twee ge schorst. Twee jaar geleden werd Nees kens in de wedstrijd tegen Tsjechoslo- wakjje uit het veld gestuurd. Jongbloed en Suurbier waren de laatste jaren vaste krachten voor Oranje. Zwartkruis heeft hen afgeschreven op grond van hun leeftijd „Ik heb met Suurbier en Jongbloed gesprekken ge had. Beiden maakten twee eindtoernooien van het wereld kampioenschap mee en dat was voor hen toch wel het eindpunt van hun loopbaan als international. Met name Suurbier had zijn interlandcarrière mo reel al afgesloten". Zwartkruis haalde wel een paar "dissi denten" terug. John Dusbaba en Jan Pe ters behoorden tot de eindselectie voor het wereldtoemooi in Argentinië, maar beiden bleven op het laatste moment weg. Zonder bezwaar riep Zwartkruis hen weer op. „Ik heb afgerekend met het verleden. Ik tekende een contract voor de komende vier jaar en ik ben weer he lemaal van nul af begonnen, We moeten in de toekomst kijken. Wat. geweest, is is geweest daar kijk ik niet meer naar te rug. Ik heb alle voor Oranje in aanmer king komende spelers gevraagd: „Wil je voor Orapje spelen, ja of nee? Meer hoef ik niet te weten Alle zestien voor IJs land geselecteerden zeiden: ja. Ook Dusbaba en Peters, daarmee was het voor mij in orde". schien belachelijk als ik zeg dat IJsland enorm vooruit is gegaan. Ik heb dc IJs- landers zien spelen tegen Verenigde Staten en Polen. Ze zijn de achterstand aan het inlopen. Als ze spelen, doen ze dat negentig minuten lang gedegen. Technisch zijn ze behoorlijk, tactisch groeien ze. Hun loopvermogen is groot, alleen het spelen in hoog tempo gaat ze nog niet zo goed af Op dat punt moeten wij toeslaan, maar dat vereist wel hon derd procent inzet en concentratie". De zestien van Oranje zijn: Dick Nanni- nga (Roda JC). Ruud geels. Rob Ren- senbrink, John Dusbaba. Arie Haan (allen Anderlecht), Renë van de Kerk hof, Willy van de Kerkhof, Jan Poortvliet, Ernie Brandts. Adrie van Kraay (allen PSV). Ruud Krol. Piet Schrijvers i beiden A JaxPim Doesburg iSparta), Wim Jansen iFeyenoord). Piet Wildschut (FC Twente) en Jan Peters (AZ'67). Jong Oranje Zwartkruis maakte ook de selectie voor Jong Oranje, dat volgende dinsdag om half acht in Deventer tegen Go Ahead Eagles een oefenwedstrijd speelt, be kend. De zestien voor Jong Oranje zijn: De Jager (Ajax). Hiele (Feyenoordi. Brard (Fevenoord). Zondervan (FC Den Haag). Metgod rAZ'67Kok iLierse SK>, Hofkens Beveren Waas). Jans (PEC), Molenaar (Volendami. Broeken (Willem II). Tahamata (Ajax). Koster i Roda JC). Stafleu (Feyenoord). Van de Korput (Feyenoord) en Ursem (AZ'67). TILBURG - De Hongaar Lajos Portisch heeft donderdag het internationale schaaktoernooi in Tilburg gewonnen. In dc laatste ronde kwam hij na dertien zetten remise overeen met Dzind- zisjashvili (Isr). Portisch kwam daar door op een totaal van zeven punten uit elf partijen. Jan Tmman (Ned) verzekerde zich van de tweede plaats ln eveneens dertien zetten maakte hij remise met de Tsjech Hort. Timman kwam op een totaal van 6.5 punten. De uitslagen van de elfde en laatste ronde Dzindzindasjvili (Isr) Portisch (Hon) 0,5-0.5. Hübner (Wdli - Ljubojevic (Joe) 1-0. Sosonko (Ned i - Ribli (Hom 0.5-0.5. Browne (VS' - Spas ski (Sov 10.5-0.5. Miles Engi - Larsen iDeni 1-0, Hort (Tsji - Timman (Ned) 0.5-0,5 De eindstand was. 1 Portisch 7 punten. 2 TRimman 6.5. 3 Dzindzindasjvili. Hübner en Miles 6.6 Spasski. Browne en Hort 5.5. 9 Lar sen 5, 10 Ljubojevic en Sosonko 4,5.12 Ribli 4 zijn er veel te weinig wedstrijden voor deze ploeg. Een prachtige ploeg heeft Zeeland momenteel. Met wedstrijden hou je zo'n formatie veel beter bij el kaar en het is tevens een stimulans om de oefenstof goed onder de knie te krij gen en er bij te leren", oordeelt Ria Kos ters. die er nog aan toe voegt: „Zeeland heeft als enige kring de centrale trai ningen vastgehouden. Maar dan moet er ook een doel zijn". In nel jaar 1967. waarin Ria ZEBRA- kampioen werd, hielp ze haar vader al met de ploegen, „Ik merkte, dat ik dat toch liever deed", herinnert ze zich makkelijk. Het talent dwarrelde toen al over de Zierikzeese straten„We za gen". vertelt Ria. „op een grasveldje twee meisjes allerlei radslagen uitvoe ren We vroegen onmiddellijk of ze bij ons wilden komen en daar hadden ze wel zin in. Het bleken de zusjes Hoogstrate te zun" Onder Ria Kosters bezielen de leiding werd Cora Hoogstrate driemaal ZEBRA-kampioene. de Del- tagroep reikte in korte tijd naar de Zeeuwse top. er kwamen successen bij nationale kampioenschappen met als hoogtepunt dit jaar de derde plaats van Sjoukje Koster Er was weinig beter, waarmee Ria haar periode bij Delta Sport kon afsluiten Is het nu met dat succes gedaan? Ria antwoord ontkennend, wetend, dat met name haar vader druk bezig is de groe pen draaiende te houden. „En als de oudere meisjes inzien, dat de turngroep bij elkaar gehouden moet blijven, dan is er wel een mouw aan te passen". Ria zal er ongetwijfeld nog wel eens aan denken, als ze bezig met de sporten, die ze nu wil gaan beoefenen (jazzgvmnas- tiek en tennissen) en vooral tijdens de 7.omermaanden. wanneer ze met Ge rard elk wreekeinde in de buurt van Zierikzee gaal zeilen, zal er een inten sief contact met Delta Sport blijven. BAGUIO CITY -Als een waardig we reldkampioen heeft Karpov zich giste ren op de Filippijnen in de 22e partij volstrekt niet ontmoedigd getoond door de tegenslagen, welke hij in de twee voorafgaande te incasseren kreeg. Nu dient gezegd dat Kortsjnoi met zwart hem ons inziens wel in de kaart speelde door zich wederom in te laten op een variant van de Franse verdedi ging, in welke zwart hel moet stellen met een geisoleerde d-pion. Dat stra mien ligt Karpov op het lijf geschreven en daarom zou een andere openings keuze van Kortsjnoi, gezien de stand van 4-2 van de tweekamp, meer voor de hand gelegen hebben. In de partij van gisteren bleef zwart weer tobben met de zwakte van die d-pion. welke hij tenslotte maar offerde om enig tactisch tegenspel te krijgen. Dit bleek toch onvoldoende en het ziet er dan ook naar uit dat Karpov met een sterke Toernooi Reimerswaai GOES - De volleybalvereniging Reimerswaai uit Krabbendijke houdt morgen (zaterdag) een toernooi in de sporthal 'de Bevelanden' te Goes. Er wordt gespeeld in voer categorieën: dames NeVoBo. heren NeVoBo. dames recreatief en heren recreatief An het toernooi zullen zowel clubs uit Zeeland la suit Noord-Brabant deelne men. Het toernooi begint om 9.00 uur: de prijsuitreiking is gepland om 17.30 uur in de kantine van de sporthal. a-pion goede winstkansen kan schep pen in de afgebroken stelling, welke he den wordt uitgespeeld. 6. Lf8-e7. m de 16e partij speelde Kortsj noi hier De7. 10. Le7xc5. Zo wint zwart de pion terug dank zij een tactisch grapje. 17. Tdlxd3. Het is nu wel duide lijk dat pion d5 permanent een zor genkind blijft. 26. g2-g4. Wit kan nu op ieder gewenst moment met g4-g5 bet paard op f6 verdrijven en pion d5 ver overen. Vandaar dat Kortsjnoi deze of fert, 27. c3xd4. Niet 27. Pd4 Pc5 bene vens Te3.29. Le3-d2. Later blijkt dat wit terecht de loper op het bord houdt 33. d4-d5 Gewoontegetrouw holt Kar pov aanstonds met zijn vrijpion Om de h-pion bekommert hij zich niet. 34. P15xd5 34... Td6:? zou falen op 35. Pf6:schaak. TfS: 36.Th3:. 35. Tc8-a8 treft a5 en dreigt Ta6 met verovering van d6. 42. Lb6-c7 Het is ons onduidelijk waar om Karpov hier geen 42. Ta4: speelt, ge volgd door een run van zijn a-pion. 46. La5-b4. en wat was er luer tegen 46 Ba3:? Afgebroken stand, wit Karpov. Kd3. Tb8. Lb4. pion a2, b2. (5. g4. Zwart, Kortsjnoi aan zet. Kg8. Te2. Pe8. pion a3.17. g7. h6. Deze stand lijkt zeer gunstig voor Kar pov. Een mogelijk vervolg is: 47... a3xb2. 48.Lb4-c3 Niet.48. Ke2:? bl,Dame48... Te2-e7: 49. Lc3xb2. Kg8-h7: 50. a2-a4, benevens Ld4 en opmars van de a-pion. Onvoldoende is 50... Pe8-f6: 51. Lb2xf6, g7xf6:52. Tb8-blgevolgd door Tal en de pion is onstuitbaar, terwijl zwart geen tegenspel heeft. Opgemerkt zij nog dat 48.. b2-bl Da me.schaak dn plaats van Te7): 49. Tb8xbl. Te2xa2 faalt op 50. Tbl-b8, Kg8-f8: 51Lc3-b4schaak Het ziet er dus duister uit voor Kortsjnoi. DEN HAAG - In sporltot 36a van woensdag 13 september zijn in totaal 12.040 prijzen gevallen. Er waren 48 winnaars van de eerste prijs, die ieder 827,20 ontvangen. De uitslag van toto 36a was: inleg 208.982.-. Prijzenbedrag 99.266,45. Eerste prijs" 48 winnaars, die iedei 827.20 ontvangen, tweede prijs: 862 winnaars, die ieder 28.70 ontvangen; derde prijs: 11.130 winnaars, uitkering ƒ3.10. De juiste ingevulde kolom zag er als volgt uit- 1, 1. 1, 1, 1. 1, I. 1. 2. I. i, 3. 1. Dikke zege ODe op papier niet moeilijke wedstrijd legen IJsland - een dikke overwinning moet een formaliteit zijn voor de num mer twee in de wereld - wordt door Zwartkruis bloedserieus genomen en hij hoopt zijn spelers er van te overtuigen hetzelfde te doen. „Ik maak me mis- ZIERIKZEE/VLISSINGEN - streek- derby's sportwedstrijden tussen ver enigingen die uitsluitend door de geografische ligging op een bepaalde manier met elkaar verbonden zijn. hebben een aureool van bijzonderheid. De kreet „derby" schijnt bij uitstek het middel te zijn om spelers tot in iedere vezel te motiveren en bloeddoorlopen ogen te bezorgen. Ook voor voetbal liefhebbers zou zo'n streekwedstrijd dc prikkel zijn om spontaan uit dc luie stoel op te veren en penningmeesters zijn. zo wil het banale verhaal verder, na zo'n duel breed grijzende baasjes die handenwrijvend en likkebaardend de astronomische recettes met bibberen de hand in de boeken bijschrijven. Zondagmiddag is er in de tweede klas van het zondagamateurvoetbal. de Zeeuwse eredivisie. weer zo'n streektreffen. Op eigen veld ontvangt Zierikzee de Voetbal Combinatie (VC) Vlissingen. Eén van de vele derby's die dit seizoen in die klas worden gespeeld, want elke Zeeuwse vertegenwoordiger (het zijn er inmiddels al vijf) heeft er deze competitie acht op het programma staan Nog even en het is een unicum wanneer er een Brabantse club tegen een Zeeuwse speelt. Tot het zover is zal er echter steeds ge tracht worden rond dat fenomeen „der by" een bepaalde sfeer te scheppen. Sommige clubbestuurders blinken daar in uit. luk als ze zijn op iedeie toeschou wer meer bereid is naar het veld te ko men Want met die overmatige publieke belangstelling voor een streekduel blijkt het nog al mee te vallen. Het is nu eenmaal niet waar dat sigarenwinke liers worden ingeschakeld om de voor verkoop van kaartjes te reguleren en er zijn geen ingewikkelde verkeersmaat regelen nodig om het verkeer in goede banen te leiden. Andere factoren Want er zijn heel wat belangrijker fac toren dan uitsluitend het feit dat de te genstanders toevallig uit eikaars pro vincie komen. Penningmeester Jaap den Haan van van Zierikzee vertelt bijvoorbeeld: „Als Zierikzee goed meedraait in een klas is het toch wel druk. Daar komt het publiek op af. Dal is het voornaamste. Trouwens, als het zondag tussen half twee en kwart over twee regent kun jc het ook wel verge ten. Dan is het een verloren middag". De heer Den Haan spreek uit ervaring. Het vorige seizoen het eerste van Zierikzee in de tweede klas waarin dus regelmatig „tegenstanders van for maat" op bezoek kwamen, was de op brengst van de recettes geringer dan het jaar er voor toen de club kampioen van de derde klas werd Kortom: het predi kaat derby staat niet garant voor een grote toename van het aantal toe schouwers. Aardig duel Dc wedstrijd Zierikzee-Vlissingen van zondag (14.30) heeft dat trouwens niet nodig. Want ook zonder de fictieve ex tra spanning van een streekduel kan het al een aardige wedstrijd worden. Met twee overwinningen (2-1 tegen NOAD en 3-1 tegen Middelburg) is de formatie uit Scliouwen-Duiveland erg gemotiveerd. In ieder geval kondigt trainer Gerard Olijhoek aan dat zijn ploeg het normale spel zal spelen Wij proberen elke week het spel te maken Vorig jaar heb ik die jongens één keer 4-4-2 laten spelen. Ze baalden er van als een stier. Trainer, zeiden ze tegen me. we willen aanvallen. Nou laat die jongens dan toch een spel spelen waar ze plezier in hebben Voor het publiek is dat ook leuker. Die komen namelijk kijken als er iets te zien Is Zierikzee moet het zondag stellen zon der Jan Lievense. die naar aanleiding van een overtreding in het duel tegen NOA voor drie wedstrijden is geschorst. Angst voorde reputatie van Vlissingen. dat vorig seizoen in uitwedstrijden al tijd uitblonk, heeft Olijhoek niet .Want ik weet precies hoe het komt", zegt hij. ,.In uitwedstrijden spelen ze heel be houdend en dat pakt soms goed uit. Thuis moeten ze dan een ander systeem spelen, maar dat lukt niet Want we zijn niet met betaald voetbal bezig, maar met amateurs. En die kun je geen twee Gerard Olijhoek: Proberen het spel te maken". systemen door elkaar laten spelen". Daarom acht Olijhoek zijn ploeg sterk, want zijn spelers hoeven zich daar niet op te concentreren. „Waarom zou je zo moeilijk doen. Laten we het toch een voudig houdenbesluit Olijhoek, Testcase Waar Zierikzee het moet doen zonder verdediger Lievense, kan Vlissingen -zoals de zaken er nu voorstaan-wel be schikken over Pattrick Dewitte, die in dezelfde week als Lievense (de eerste competitiedag)zijn overtreding maak te. Trainer Cees Vermunt noemt dc wedstrijd van zondag voor Vlissingen een test-case. Over het behoudende spel van amateurclubs in uitwedstrijden zegt hij: „Dat is een tendens in de ama teursport geworden. Zeker in deze klasse, waaruit er twee degraderen. Je ziet dat het al vanaf het begin een nek- aan-nck-race is, waarin elk puntje goud waard is". Zierikzee en Vlissingen schat hij gelijkwaardig. „Zierikzee is goed gaan draaien sinds Verkaart te ruggekomen is. Het is een van de betere ploegen in deze klas. hoewel dat mis schien na twee wedstrijden wat voor barig is. Maar komen wij die wedstrijd goed door, en dan denk ik aan een ge lijkspel, ben ik erg tevreden", zegt Vermunt. VLISSINGEN' - De aanval van Kee- tie van Oosten-Hage uit Kloetinge op het werelduurrecord wielrennen is een week vervroegd. Morgen (za terdag) reist de Zeeuwse wielren- ster al af naar de Olympische baan in Münchcn om daar te trachten de Italiaanse Maria Cressari het record afhandig te maken. De oorzaak van de omzetting van de datum is de beschikbaarheid van de baan Volgende week wordt er op het middenterrein een opblaasbare ten- nishal neergezet, waardoor fietsen op de baan niet meer mogelijk was Daardoor stond men voor de keus het deze week te doen of uit te stellen tot volgend jaar. Met Keetie van Oosten reizen ook drie Nederlandse juryleden mee naar West-Duitsland. Wim Jeremiasse zal optreden als wedstrijdleider en Huub van Velthoven en Henk Bruintjes zullen als tijdwaamemer fungeren. Zaterdagmorgen zal Keetie van Oos ten op de baan inrijden, waama de aanval om 14 00 uur zal beginnen. Wanneer de weersomstandigheden dat niet toelaten of na een tijdje blijkt dat doorrijden zinloos is. zal er zondag opnieuw worden gefietst. De Zeeuwse wereldkampioene op de achtervolging (een titel die ze dit jaar op dezelfde baan greep) vertrekt op een schema van 42 kilometer De Ita liaanse titelhoudster heeft 41.471 meter achter haar naam staan. Sponsor Hermans van Beck's Bier zegt optimistisch te zijn over het wel slagen van de missie. Hij stoelt zijn opgewekte stemming op de trainin gen van de Kloetingse. In Ouden bosch, op een open baan, reed ze vo rige weck ccn halfuur langen bleef ze. vijf seconden onder het schema. Woensdagavond in het (overdekte) sportpaleis Ahoy reed Keetie van Oosten drie kwartier lang en bleef ze opnieuw ver onder het schem a. Op de 285 meter en 71.4 centimeter lange baan van Mfinchen zou zij zich na 146 ronden al recordhoudster mogen noemen Hetschemagaat uit van 147 ronden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 21