PLOEGMAAT VAN WINNAAR VERBEKE RIJDT RIVAAL G0DDE IN HET PUBLIEK BERT VERHOEVEN KLASSE APART IN HET JUDOTOERNOOI VAN CLINGE JAN RAAS WERD WINNAAR IN DE KOERS VAN MAASBRACHT Tjoba moest in laatste minuut nog gelijkspel toestaan: 5-5 Zwinruiters missen door 'matig' springen nationaal kampioenschap LUCT0R WON MAANDAG 11 SEPTEMBER 1978 MAASBRACHT - Jan Kaas. heeft vrij dagavond de profronde van Maasbracht over 90 kilometer gewon nen. Raas ontsnapte na 15 kilometer in gezelschap an Jan van Katw ijk. Ad Prinsen en Ben Koken. Van het viertal moest Koken vier kilo meter voor de eindstreep zijn vlucht- makkers laten gaan. In de spurt had Raas geen moeite met Van Katwijk en Prinsen, die in deze volgorde tweede en derde werden. Raas reed de90kilometei in 1 uur 55 minuten en 15 seconden De uitslag is 1 Raas 90 km ln 1.55 15.2Janvar Katwijk, 3 Pnnsen. 4 Koken op 15 sec. 5 Kar stens op 45 sec 6 Smit op 110, 7 Fons var Katwijk 8 Krekels. 9 Langerijs. 10 Van dei Meer. allen dezelfde tijd Johnnie Verbeke wint de Acht van Eede. voor ploegmaat Wim Lugtenburg. die later gediskivalificeerd werd omdat hij Peter Toekomstronde De Russische ploeg heeft zondagmid dag zijn hegemonie in de Toekom stronde nog eens bewezen door de ploegentijdrit over 5,1 kilometer te winnen. De ploeg kwam als enige onder de zes minuten: 5.59.6. Tweede werd België in 6.00.1, derde Italië in 6.01.6 en vierde de Nederlandse ploeg in 6.04.4. EEDE - De ploeg: van Jan Jan sen beheerste het koersbeeld gisteren tijdens de Acht van Eede geheel. Wim Lugtenburg, die als tweede over de streep kwam, was even gelukkig als zijn ploeggenoot Johnny Ver beke. die de strijd uiteindelijk won. Dat er in ploegverband werd gereden toondede eindsprint duidelijk aan. Johnny Verbeke kwam als eerste uit de laatste bocht, waarna Peter Gödde hem pro beerde te passeren. Dit werd hem echter verhinderd door Wim Lugtenburg, die Gödde gewoon van de weg het publiek inreed. Terecht werd hij door de jury van de tweede plaats naar de vijfde verwezen. Opvallend tijdens deze koers was het sterke rijden van diezelfde Peter Gödde. die na een maand verplichte-non-activi- tiet (geschorst door de KNWU na be trapt te zijn op het gebruik van doping] aantoonde weer helemaal terug te zijn. Steeds reed hy voor m het peloton om later ook bij de beslissende ontsnapping aanwezig te zyn De grootste scherprechter deze middag werd echter de harde wmd (het parcours liep bijna geheel door de polder) en een pas geasfalteerd stukje weg waar veel scherpe steentjes lagen. De lekke ban den vielen hier dan ook als rijpe appelen uit de boom. Door de wmd werden toch sterke coureurs als Thijs Fase. Wim Westdorp en Ko de Vrieze al snel op gro te achterstand gereden, waarna ze ontr moedigd de strijd verlieten. Het was bo vendien bijna onmogelijk om een ontr snappingspoging te wagen, want door de wind was het ondoenlijk om een stukje solo te gaan rijden. Sterke Henk de Jong voor de wedstrijd:..Een ont snappingspoging wagen zal erg moeilijk worden. Wanneer je weg wilt gaan zul je toch zeker met een man of tien moeten zyn". Uitgedund Ontsnappingspogingen zijn er dan ook bijna niet geweest. De enige die het wel probeerde u as de Engelsman Stephen Jones, maar hij zag al gauw het onmo gelijke van zijn poging in en reeds na een kleine kilometer liet hij zich terug pakken door het peloton. Dit peloton was inmiddels al behoorlijk uitgedund Enkele ronden later zette Johnny Ver beke aan voor wat later de beslissende ontsnapping bleek. Eerst ging hij alleen, daarna kregen Peter Gödde en de Belg Jan Degroote aansluiting. Wim de Waal zag het gevaar van deze poging in en ontsnapte eveneens uit de groep om bij de koplopers mee te gaan strijden. GOES - Op de tweede competitie dag van de landelijke korfbalcompetitie kwam Tjoba in de westelijke eerste klasse-C voor het eerst in het veld. In de uitwedstrijd tegen het harde Quick moest men in de laatste minuut genoe gen nemen met een 5-5 gelijkspel na een '3-5 voorsprong. In de 2e klasse-A lever de Swift een fraai resultaat. Tegen NIO werden met de cijfers 7-10 de beide punten binnen gehaald. Animo deed er echter in de 2e klasse-B niet voor onder en lijkt weer op weg naar een topposi tie. Thuis lieten de Souburgers WION totaal kansloos: 11-1. De beide derde klassers Stormvogels en Blauw-wit hadden het beiden erg moeilijk. Stormvogels bereikte weliswaar in 3B nog een puntenverdeling 3-3 uit tegen Hoekse SV, maar Blauw-wit kwam in 3D net wat tekort thuis tegen Ons Huis uit Rotterdam (5-6). Geldof en Eugêne J anssen 4-8Ton N eve 6-9., Els Sanderse 7-10. Blauw Wit-Ons Huis Blauw Wit stuitte op een betere tegen stander dan vorige week in het openingsduel. Na een snel opgelopen 2-0 achterstand kon Gijs Hollestelle pas vijf minuten voor rust tegenscoren (1-2). Willi de Jager zorgde na rust voor een tweede treffer, toen de stand al was op gelopen tot 1-4. Gijs Hollestelle en Kees Mulder gaven de score een beter uitzicht (4-6), waama Peter Verschure de eindcyfers vastlegde (5-6) Stormvogels speelde in een niet op hoog peil staande wedstrijd met 3-3 gelijk te gen Hoekse SV. De strakke wind. die over het veld stond, maakte het soms moeilijk om de bal in de ploeg te houden en deed ook veel afbreuk aan de zuiver heid van het schot. Nadat de thuisclub de score had geopend kwam Stormvo gels gelijk door Lies Faasse. Daarna domineerde Stormvogels wel even. de voorsprong, door Daan Hengst was dan ook verdiend. Na de gelijkmakende treffer van Hoekse SV liepen de Vogels door Rina van Molenbroek uit naar 2-3. Maar het laatste woord was toch weer aan de thuisclub. De enige die nog weg mocht was Wim Lugtenburg. De definitieve kopgroep was nu ontstaan. Gestadig gingen deze vijf door en bouwden regelmatig hun voorsprong op tot een driekwart mi nuut. In het achterblijvende deel deden voor al Cees Spsans en de plaatselijk favoriet Guido Paridaen erg veel werk. Dat Pa- ridaen het kortere cyclo-cross gewoon is bleek later, want in de eindfase werd hij op grote achterstand gereden Inmiddels waren sterke mannen als Stephen Jones. Wies van Dongen en Wim Jeremiase al lang uit de strijd Ook dit was het gevolg van de weersom standigheden. In de kopgroep gebeurde verder niet veel. Wim de Waal was de enige die een spurt tussen de vijf rappe renners vooraan trachtte te ontlopen Twee maal probeerde hij. maar telkens werd hy teruggepakt door Wim Lug tenburg. De vijf leiders konden zich gaan opma ken voor het verdelen van de bloemen. Peter Gödde ging als eerste de laatste bocht in. maar door een stuurfout kon Johnny Verbeke hem binnendoor pas seren. Gödde probeerde nog wel terug te komen, maar werd gehinderd door Lugtenburg. Johnny Verbeke kon daardoor gemakkelijk zijn 23e over winning in dit seizoen voor zijn ploeg binnenhalen. Voor de wedstrijd werd het jurylid Ge- rrit Malcus gehuldigd, omdat hy zyn vijfentwintigjarig jubileum als jurylid vierde. De uitslag. 1 Johnny Verbeke. IJzendijke. 85 kilometer Sn 2.14.31. 2 Wim de Waal. Axel: 3 Jan Degroote. België;4 Peter Gödde. Hulst, 5 Wim Lug tenburg, Zuidland: 6 Plet van Luyk. BelgiC: 7 Gerrit van 'l Geloof. Oudenbosch; 8 Johan Kuyken. Breda 9 Tony Huizen. Kloetinge; 10 Ruud van der Rakt. Breda. 11 Kees den Har- tog. Hendrik Ido Ambacht. 12 Ab de Feyter. Axel; 13 Cees Spaans. 's-Gravenpolder; 14 Jo han Lepoeter. Oostsouburg. 15 Henk de Jong. Goes. 16 Guldo Paridaen. Aardenburg; 17 Han Harinck 's-Heer Abtskerke: 18 Wim de Lange, Gorredijk. 19 Johan Hinneman. Ter- neuzen; 20 Ben Zaan, Zuiddorpe De ploegentijdrit telde niet mee voor het individuele klassement. Zondagmorgen verstevigde Sergej Soekhoroetsjenkov uit de Sovjet Unie zijn leidende positie in het algemeen klassement door de t ijdrit over 13 kilo meter winnend af te sluiten. De Rus leg de het parkoers af in 16 minuten en 53,2 seconden. De Pool Mytnik eindigde als tweede met een achterstand van 10 se conden en derde werd de Zwitser Mutter op 13 seconden. Jo Maas eindigde als beste Nederlander als negentiende op 52 seconden van de winnaar. De vyfde nt, zaterdag, over 159 kilome ter van Saint-Eteinne naar Aix-les Bains. werd gewonnen door de Rus Ra- mazan Galaletdinov De Spanjaard Rupperez eindigde op de tweede plaats. Het algemeen klassement na zondagmorgen is: 1 Soekhoroetsjenkov (Sov) 20.44.012 Pozzi (Ita) op 1 46, 3 Morozov (Sov) op 2.01. 4 Gala- detdlnov Sov I op 3 065 Muttece (Zwiop 3 31 6 Averin (Sov) op 3.33.7 Cabrero (Spa) op4 07. 8 Blandon (Fra) op4 21.9 Criquielion (Bel) op 5.02,10 Rupperez (Spa) op 5 22.18 Jo Maas op 9.22.36 Willv Maessen op 17 08.62 Ad van Peer op 38 16, 64 Hennie Stamsnijder op 39.28. 69 Jacques Verbmggen op 51 52.70 Jan Jonkers op 53 25. 78 Jan Claessens op 1 22 06 Mutsaars Henk Mutsaars heeft zaterdag in Schijndel de internationale tijdrit voor zowel profs als amateurs gewonnen. Mutsaars had na 62 kilometer een voor sprong van tien seconden op de grote favoriet Bert Oosterbosch. Opvallend was dat vier amateurs (Mutsaars. Oos terbosch. De Rooy en Van Houwelin- gen) de eerste beroepsrenners (Gevers) voorafgingen Fedor den Hertog, vorig jaar winnaar van de eerste tydrit m Schijndel, emdigde op de zevende plaats. De eerste buitenlander was de Belgische amateur Fons de Wolf op de achtste plaats Thurau De Westduitser Dietrich Thurau heeft zondag in Baden-Baden (Wdl) een om nium voor profs gewonnen met 31 pun ten. voor zijn landgenoot Klaus-Peter Thaler met 23. Joop Zoetemelk werd vierde met 14 en Jan Raas zesde met 7 punten. Wim de Waal Wim de Waal heeft zaterdag m Oude Tonge een wielerkoers voor amateurs over 88 kilometer gewonnen. De Axelaar. die in weerwil van alle geruch ten niet zal overstappen naar de profs, legde de afstand af in 2 12.06 Harry Lu nenburg werd tweede. A Tak derde Wim Jeremiasse Wim Jeremiasse uit Wemeldinge boekte in het Belgische Nieuwkerken-Waes zijn vijlde seizoenzege In de laatste ronde van de 120 kilometer lange koers sprong hij weg uit een kopgroep van negen ren ners. Thijs Fase uit Oud-Vossemeer werd derde. Tonnie Huijzen uit Kloetin ge vierde en Cees Spaans uit "s-Graven polder vijfde. Keetle van Oosten Met haar overwinning in Oude Tonge heeft Keetie van Oosten-Hage haar to taal aantal overwinningen dit seizoen gebracht op 41. Ze eindigde na 35 km (58.27 minuten) voor Petra de Bruyn en de Amerikaanse Carry Patterson. Ko Tolhoek Lieihebber Ko Tolhoek uit Yerseke PEUTE EN KALJ0UW VOORAAN IN D0RD DORDRECHT -Twee Zeeuwse lange afstandlopers eindigden bij de eerste tien tijdens de tien Engelse mijl van Hercules Dordrecht. Cor Peute van Dy namo werd achtste in 56.07 en zijn ploeggenoot Wim Kaljouw negende in 56.08. De race werd gewonnen door Steef Kijne van Metro In 52 43.4. Tweede werd Andre Kolbers van Hercules in 53.30 6 voor Wim Holook van Hercules, ln 53.57 8. Eerste veteraan werd Ron Jansen van Sprint Breda in 55 51: hij werd zevende. De Zeeuwen legden beslag op de volgende plaatsen: 14 Lauw Dingemanse (Zld.Sport) 58.17 (tweede veteraan). 17 Frans Pleyte iDynamoi 58.56.22 Kees Markusse AV '56j 59.52. 27 Job Matthijsse iDynamoi 60 26 35 Piet Zoutewelle (vet Nederlandi 61.29. 38 Peter Hameteman (Zld.Sport) 62 08. 44 Han Reijnhout (Dyanmo) 62.28, 65 Daaf Goedege- buur iAV '56) 65 28. 87 Ko Stoel (Dynamo) 68.15.98 Hans Sturm (Dynamo) 70.09,99 Teun van Rooijen (Dyanmo) 70.16. 108 John Guequelere 71.53,112 Adrie Verstelle (AV '561 72.55 en 117 U.Sinke (AV "56) 74.48 De vereni- gingsprijs was voor Dynamo werd tweede in een klimcriterium in Valkenburg. Hij had 20 seconden ach terstand op de Limburgse winnaar De Vos en 100 meter voorsprong op een pe loton van 20 coureurs Jas Schipper Fons van Katwyk heeft zondagavond de lus van Schijndel gewonnen, een cri terium voor beroepsrenners over 105 kilometer. Na een levendige koers zagen de 20.000 toeschouwerss Van Katwyk drie ronden voor de finish (4.5 kmi de beslissende demarrage plaatsen. De Belg Mare Demeijer won de sprint van het peloton voor Adne van Houwelin- gen. Jos Schipper uit Kwadendamme werd tiende Rob Bijvank Rob Bijvank uit Sas van Gent is zater dag in Oostakker derde geworden in een wielerwedstrijd voor junioren. Winnaar was de Belg Rudi Roegiers. Ronny van der Sypt uit Koewacht was vierde Er waren 26 vertrekkers. VLISSINGEN - liet waterpoloteam van Luctor Middelburg (heren) heeft tijdens het internationaal toernooi van Stormvogel Vlissingen weer eens ge toond hoe sterk het momenteel is. In een bijzonder spannende finale met uitstekend spel versloegen de Middel burgers de Duitse tegenstander Neunkirchen met 4-2. Overigens waren de hoofdstedelijke poloers het toernooi niet zo best begon nen met een poulenederlaag (4-2) tegen het Gentse GZV. dat met een sterke jeugdploeg was gekomen. Daarna her stelden de Luctorianen zich echter schitterend met het reeds gemelde re sultaat. De stryd om de derde plaats tussen RWV Rotterdam en Ganze Goes leverde een 5-1 zege op voor de irritant spelende Zuidhollanders. De vijfde plaats werd veroverd door GZV. dat organisator Stormvogel na spannende strijd met 6-5 versloeg.Nautilus Dordrecht werd tenslotte zevende na met 5-3 van Viking '60 uit Vlaardingen te hebben gewon- APELDOORN - ..Ik had altijd wel ge dacht dat we kans op een redelijke klassering hadden, maar op het reser ve-kampioenschap van Nederland heb ik nooit durven hopen", stamelde de dolgelukkige voorzitter Boidin van de Landelijke Rijvereniging "De Zwinrui ters' uit Biervliet, de ploeg die zaterdag op een haar na verenigingskampioen van Nederland in de zware klasse werd. Boidin verder; „Geen enkele afdeling heeft ons in de dressuur ook maar kun nen benaderen. Bij het achttal rijden hebben we twintig punten méér dan de rest van het veld gereden. Ook de indi viduele prestaties van Bram Cambier met Kemick. Suzan Malcorps met Colo- riet en Ben Boidin met Comme ïl faut torenden vèr boven de prestaties van alle andere dres3uurcombinaties uit. Het springen, ons grote zorgenkind, heeft ons hier op de levade de das omge daan. Dat kostte ons maar liefst 62 af- trekpunten Diana Bril had een foutje op de sloot (-8), Annemarie van Gelder, die deze week nauwelijks had kunnen oefenen, werd uitgebeld (-40) en Donny Morel had een weigering in de driesprong en een springfout (-14). Het totaal van 62 aftrekpunten was nét te veel om het kampioenschap van Ne derland te kunnen bemachtigen. Het scheelde overigens maar 13 punten" De resultaten van hel verenigingskampioen- schap klasse zwaar, waar dertien afdelingen een gooi naar deden, waren; 1 L R. GorsseL Zutphen. 881 punten, 2 L R. Zwinruiters. 868 punten. 3 L R Noord-Oostpolder, 780 punten. Kleppertjes Ook de 'Kleppertjes' hadden bij de po ny's kampioen van Nederland kunnen worden, als ook zij het springen wat be ter hadden gedaan. Weliswaar hadden zij niet de beste afdelingsdressuurp- restatie. maar bij de individuele dres suur hadden ze vele tientallen punten méér dan de concurrerende afdelingen. Marian Kielman met Belinda. Ingrid de Feyter met Shadow en Marie Paul Pica- vet met Eminent lieten de jury maar liefst 141.5.131 en 137 punten noteren'. Voor een kampioenschap een bijna fa belachtige score. Helaas sloeg ook hier bij het springen het noodlot op bijzon der harde wijze toe: twee diskwalifica ties en één springfout was het droevig lot van de 'Kleppertjes'-afvaardiging. Ze haalden daarmee achtentachtig ver- liespunten en zakten af naar een vierde plaats De resultaten van deeerste vier van zeventien deelnemende afdelingen- 1 DeltaruHers 883 punten, 2 Noord-Oostpolder 861 punten; 3 Va- rus 812 punten; 4 Kleppertjes 800 punten. Zeeland had. na invoering van ontkop- Quick-Tjoba Een onsportieve, harde en intimideren de Quick-ploeg die ervoor zorgde dat het een onaangename wedstrijd werd. De scheidsrechter strafte dit harde spel niet af met strafworpen, maar alleen met herhaaldelijke waarschuwingen. Voor Tjoba scoorden Hans de Schipper. Johan Harinck en Wim Harinck voor rust. Na de pauze waren Janneke de Dreu en Hans de Schipper goed voor 5-3. maar Quick kwam in de slotfase nog langszij: 5-5. Animo-WION In een doelpuntrijke wedstrijd wist Animo de goede start van vorige week voort te zetten in de thuiswedstrijd te gen WION uit Rotterdam. Vanaf de uitr worp heeft Animo deze wedstrijd direct in handen genomen Het eerste aan- valsvak kon de korf opening niet direct vinden en verdedigend zat het aan beide zyden goed dicht De score werd geopend door Sjaak Koole. Daarna werd het doelpuntenfes- tyn voortgezet door Ger de Kraker. Mattie de Grootte. Peter Crucq en Hen nie de Nooyer. In het tweede bedrijf scoorden Sjaak Koole. Ko Crucq en twee schitterende treffers van Adne Dieleman. Nieuwko mer Wim Drogendijk maakte de 'tien' vol en Hennie de Nooyer bepaalde de eindstand op 11-1. Nio-Swift Swlft liet in de wedstrijd tegen NIO zien, dat hel van het duel tegen ADO geleerd had. Blijven aanvallen kan tot winst lei den. Evenals vorige week was Swift's tweede aanval goed op schot. Bij de rust hadden de Middelburgers een 6-4 voor sprong. Daarna werd die marge lang zaam uitgebreid Het scoreverloop: Ploni Pouwelse 0-1, Ineke Geertse en Marja Dobbelaar 1-3. Jan Geldof '2-4. Joost Looise en Ineke Geertse 4-6. Jan CLINGE - Op een meer dan over tuigende wijze heeft zaterdagmiddag de 19-jarige drievoudige Nederlandse kampioen Bert Verhoeven van de ju dovereniging 'Ooms' uit Tilburg tij dens het jubileumtoernooi van de ju dovereniging Clinge, zijn nationale ti tels alle eer aangedaan. Zowel bij de senioren, in zijn gewichtsklasse tot en met 78 kg. als bij de strijd alle catego- rièn. was Verhoeven op alle fronten su perieur, zowel in het grondwerk als de fijne techniek, wiar hij ver boven de rest uitstak. Ronald Smits van de organiserende vereniging Clinge. die bij de senioren in die gewichtsklasse zeker tot de toppers van Zeeland gerekend mag worden, kon daar van meepraten. „Als je in een party tegen hem vijf minuten op de mat kunt blijven staan, mag je van je zelf zeggen: ik heb het goed gedaan. Die jongen is bijzonder sterk, vooral in het grond werk. Hij heeft dan ook bijna al zijn par tijen gewonnen meteen vol punt Klasse hoor. zonder meer". Voor het aanwezige publiek was dat natuurlijk een aantrek kelijk kijkspel, maar ook in de andere categorièn en daarbij behorende ge- wlchtsklassen waren de judoka's van de Tilburgse vereniging oppermachtig. Bert Verhoeven. Nederlands junioren kampioen in de gewichtsklasse tot en met 78 kg. nationaal kampioen bij de studenten in genoemde gewichtsklas- sealsmede nationaal kampioen alle ca tegorièn by de studenten tot en met 78 kg was dus duidelijk niet naar Clinge gekomen om een verplicht nummer af te werken. Integendeel en daarvoor kreeg hij na afloop van het aanwezige publiek dan ook een daverende ovatie De organiserende vereniging Clinge had met het uitnodigen van de judovereni ging 'Ooms' uit Tilburg, vooral wat kwaliteit aangaat, duidelijk in de roos geschoten. Een toernooi dat in alle op zichten een groot succes werd. ondanks dat van de vereniging van 'Ooms enkele sterke judoka s aan de kant moesten blijven Voor die jongens stonden er zondagmiddag internationale wedstry- den op het programma in het Belgische Losser. mer genoeg de strijd moest staken. Ook tegen Frits Mahn zou hij niet meer in actie komen. Klapstuk Zware kluif In de strijd alle categorièn ontpopte de Clingenaar Ronald Smits zich opnieuw tot de beste Zeeuwse judoka. Na de voorronden vry gemakkelijk te zijn doorgekomen moest hij het opnemen tegen Cor Bruins van 'Ooms', wat ge- zxien Bruins zyn gewicht van 95 kg duidelijk een zware kluif werd. Nadat in eerste instantie Bruins enkele ingezette been worpen met succes had afgeslagen, moest hij daarna in Smits, die met succes een 'verwurging' toepas te, toch zijn meerdere erkennen. Ver hoeven had weinig problemen met Pij nenburg Een ingezette heupworp rondde hij succesvol af Frits Mahn ver sloeg op zijn beurt Frank van Gooi met een houtgreep. zodat een boeiende fi nale op het programma stond. Als eerste stond de partij Verhoeven-Smits op het programma. De Nederlandse kampioen was duidelijk beter, maar de voor eigen publiek 'vechtende' Smits wilde zyn huid zo duur mogelijk verkopen. Ver hoeven schakelde in de party bijzondei makkelijk over van een beenworp naar een heupworp en weer terug. Maar Smits was voorlopig niet van zijn voetstuk te halen, wat Verhoeven ook probeerde Bij een actie liep Smits een sehouderblessure op. waarna hy jam- De partij Verhoeven tegen Mahn was ongetwijfeld het klapstuk van deze ge slaagde judomiddag. Frits Mahn moest zich hoofdzakelijk tot verdedigen be perkten, terwijl Bert Verhoeven alles uit de kast haalde om ook deze partij met een vol punt te kunnen afsluiten. Maar de 95 kg wegende Mahn bood hef tig weerstand. Pas in de slotfase van deze partij kom Verhoeven met succes een armworp toepassen. Frits Mahn had niet meer de moed om terug te ko men. Verhoeven zette daarna nog ver schillende beenworpen in maar dat ge beurde steeds op de rand van de mat, zodat Verhoeven tenslotte met een hall punt voorsprong genoegen moest ne- Maar verdiend was de overwinning ruimschoots. Net zoals in zijn eigen ge wichtsklasse waar hy Ronald Smits en Frans Pijnenburg naar de tweede en derde plaats verwees. Een tevreden Verhoeven na afloop: „Als je wedstrij den moet draaien tegen jongens die je kent. dus in dit soort toernooien, is het altijd oppassen geblazen. Ze zyn mees tal sterk, en daarvan moeten ze hel heb ben Ze kunnen je even uit je evenwicht brengen en dan ben je weg. Voor mij zyn Wethouder B de Keyzer van Huistlink s i reikt de prijzen uit 'van het judotoernooi in Clinge Verder van links naar rechts Hanny Verhoeven. Ronald Smits. Frits Mahn en voorzitter Euaene Verstraeten dit mooie oefenwedstrijden. Vooral ge zien in het kader van de selectiewed strijden voor de Europese kampioen schappen. die binnenkort op het prog ramma staan. Vooral conditioneel pas sen die wedstrijden in mijn schema. In het duel tegen Mahn voelde ik duidelijk dat ik hem kon hebben Ik moest alleen op het juiste moment zien toe te slaan Het is alleen jammer dat het maar ge deeltelijk gelukt Is". Uitslagen categorie tot en met 60 kg' 1 So- merse (Bcvereni iB), 2 J Vonck (Beveren). 3 F van Hees (Goirlei. Tot en met 65 kg: 1. T Wijne (Axel). 2 F Smits (Clinge). 3. J van Esdonck(Loon op Zand). Tot en met 71 kg: 1. R vd Brand (Tilburg), 2. H. van Gent Loon op Zandi. 3 D. Schipper iF Janssens) Tot en met 78 kg 1. D Verhoeven (Tilburg). 2. R Smits (Clinge), 3. F. Pijnenburg (Tilburg). Tot en met 86 kg: 1 J. Hol (F. Janssensi, 2. K. de Nijs (Loon op Zand). 3. P. van Gooi (Goirle). Tot en met 95 kg 1. C. Breuns (Tilburg), 2. F. Mahn (Loon op Zand), 3 W. Ingels (Axel). Meisjes vanaf 20 Jaar. 51 tot 58 kg: 1. T. Jong- ste(Cllnge) Aspiranten 16-17Jaar. tot53 kg: 1. B. Ooms (Tilburg). 2. K Kampfraath (Til burg). 3 K. Kruyssen (Tilburg). Van 54 tot 57 kg 1 M Prince (Tilburg). 2. J. vd Heyden iLoon op Zand). 3. Y. de Smit (Beveren) iB) Tot en met 62 kg. 1 O Nanlohy (Tilburg). 2 J Gevers (Loon op Zand3. F. v Santvoort (Til burg) Tot en met 68 kg: 1 W v Wijk iTilburg 2 C Bauwens ibeveren). 3. H. vd Weele (F Janssens). Tot en met 75 kg: 1. P. Damen (Loon op Zand). 2. R. Bode (Axel), 3. E Ver meulen (Tilburg). Tot en met 83 kg. 1. D vd berg (Tilburg). 2 W. Verhoeven (Tilburg), 3. A. Schipper (F. Janssens). Uitslag alle categoriOn heren. 1 Bert Verhoe ven (Tilburg), 2 Frits Mahn (Loon op zand). 3. Ronald Smits (Cllngei. Alle categorièn da mes 1 H Verhoeven iLoon op Zandi 2 C. de Jonckheere (Roeselaerei (B3 J de Jonck heere Roeselaerei Dames 16-17 Jaar. van 54 tot 61 kg 1 H. Verhoeven (Loon op Zand 1.2. C de Jonckheere iRoeselaerei. 3 J de Jonck heere tRoeselaerc). peling van het springen, twee kam- pioensploegen gehad.... De Oran- jeruiters kwamen in de klasse licht tot een verdienstelyke vyfde plaats. Eén van de dressuurruiters had met 76 pun ten een slecht resultaat, wat een betere klassering verhinderde. Het totaal van de 'Oranjeruiters' bedroeg 797 punten. Suzan Malcorps, de sympathieke ama zone van de 'Zwinruiters, bleef by de in dividuele kampioenschappen waar schijnlijk iets beneden haar kunnen. Ze eindigde - overigens: van de achttien topcombinaties - op de zesde plaats. De drie juryleden hadden voor haar presta tie 120.125 en 123 punten over. wat haar een gemiddelde van 122,33 punten bracht. Ze bleef daarbij achttien punten onder nummer één. de meervoudig na tionaal kampioene mevrouw Eenink met Kitty. Suzan klaagde na afloop wat over het feit dat het publiek op de lange zijde te kort aan de lijn stond, waardoor Coloriet wat schrikkerig was. Als kritiek op haar eigen proef gaf ze weer: „Ik kwam iets te weinig verzameld uit de keertwending op de achterhand. verder ging ik het galopchangement naar links wat te vroeg aan". De jury kwam in sommige gevallen tot zeer merkwaardige resultaten by hun beoordeling. Het verschil in beoordeling bedroeg in verschillende gevallen zelfs tweeëntwintig punten, by 'de pony- ruiters zelfs dertig volle punten. Een on toelaatbaar hoog verschil, dat nog eens aantoont hoe subjectief de beoordeling is. Dertig volle punten kunnen, met welke normen dan ook, nooit worden gerechtvaardigd! Onervaren De provinciaal ponydressuurkam- pioene Marie-Paul Picavet met Emi nent kwam niet verder dan een vijf tiende plaats. Met haar 101,5 punt is zc op dit niveau nog wat te onervaren. Bij het springen individueel werden twee manches verreden. Klaas van Exel reed zijn eerste parcours met een grote rust. Hij hield zyn paard Red Hunter, in tegenstelling tot veel andere combina ties overal goed in de hand. Ondanks een touchering op de eerste hindernis bleef hij zonder fouten, waarmee hy met acht anderen, kans op de eretitel bleel houden. Voor de tweede manche vond er een forse verhoging en verbreding van de hindernissen plaats. Zo werd de muur tot 1.70 verhoogd. Red Hunter sprong ontzettend lenig met een goede bascule. Toch werd een met strobalen gevulde oxer fataal: de springfout hield de combinatie van de barrage af. Uit- eindeiyk was het Jan Schuttert met Marcus die na barrage nationaal kam pioen werd Klaas van Exel eindigde op de achtste plaats (van de 27 gestarte combinaties). Annet Timmerman met haar pony Roamer vertegenwoordigde Zeeland bij het springen klasse zwaar voor pony- ruiters. Tijdens haar eerste parcours reed de Kattendykse amazone nogal gespannen. Zo ging ze m de fout op de driesprong (8 fout) en belandde Roamer met één been in de brede sloot (4 fout). De tweede manche beloofde, vooral omdat de hoogste hindernis 1,50 hoog was. en dat voor pony's, weinig goeds Toen toonde de combinatie veel kwali- tiet in huis te hebben en legde het par cours. nu veel rustiger, foutloos af. Menner Bram Mayaars eindigde op een gedeelde zesde plaats. Zyn paard Mo- naLisa was tydens de proef nogal naar buiten gericht, ook de vier passen voor waarts kwamen er niet erg uit. De dral kwam ontspannen over. On2e provin ciaal kampioene Nicoline Vos met Me lody werd elfde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 12