Eerst ging Vlissingen door de hel en daarna ook Middelburg: 3-3 Noormannen wint met vijf invallers van Corn Boys TERNEUZEN SPEELT 'OP SAFE' TEGEN MATIG ROOD WIT: 0-0 Voortreffelijke start van Zeeuwse derde klassers ZIERIKZEE NA ZWAKKE START TOCH KNAP LANGS NOAD: 2-1 Debutant Sluiskil wint met 0-3 bij Ria W AXEL WINT BIJ GASTEL Alf IJsebaart in nieuwe rol MAANDAG 4 SEPTEMBER 1978 De Middelburgse aanvaller Peter de Jonge (rechts) is gevloerd door zijn Vlissmgse bewaker Appie Kats VLISSINGEN - „Je moet eerst door de hel met een ploeg met zoveel jonge spelers". Die voorspelling deed Vlissingen-trainer Cees Vermunt toen hij in de afgelopen week zijn inderdaad zeer jeugdige formatie mentaal voorbereidde op de herleefde Walcherse derby Vlissingen-Middelburg. Op grond van zijn rijke ervaring als clubtrainer en trainer van het Jeugdplan Nederland, kon Vermunt die „profetie" wel doen. Maar zelfs in zijn ergst nachtmerries - zo hij die gehad heeft - zal deze trainer uit Roosendaal niet gedroomd hebben, dat Vlissingen gistermiddag inderdaad door zo'n verschrik kelijke hel moest. Ontredderd en aangeslagen doolde de thuisclub in deze derby al na een halfuur spelen ongeorganiseerd over het veld. Niemand gaf Vlissingen op dat moment meer een schijn van kans, want een aanvallend superieur Middelburg had na die eerste 30 minuten reeds een 0-3-voor- sprong genomen met voltreffers, die stuk voor stuk een schoonheidsprijs verdienden. Maar het kan verkeren. Met een niet meer voor mogelijk gehouden „tomeloze inzet" (zoals VCV-voorzitter Piet Koster al tijdens de wedstrijd zei), kwam Vlissingen terug. En het eind van dit adembenemende spektakelstuk was zelfs, dat een wankelend Middelburg nog het meest blij mocht zijn met het 3-3-gelijke spel. Üa Er was in deze derby Vlissingen-Mid delburg zoveel te beleven, dat de krachtmeting een schitterende propa ganda werd voor het amateurvoetbal. Opnieuw werd bewezen, dat een wed strijd in het amateurvoetbal - en zelfs in deze lagere regionen - evenveel amuse mentswaarde kan hebben als een wed strijd in het beroepsvoetbal. De span ning kluisterde de ongeveer 2000 toe schouwers letterlijk aan hun plaats. Want deze grillige derby met zijn wis selende kansen hield het publiek zo in zijn ban gevangen, dat niemand er over peinsde ook maar een seconde voor het laatste fluitsignaal te vertrekken. Jan Bostelaar. ex-speler van Middelburg en nu begeleider van het eerste elftal, bracht die spanning aardig onder woor den met zijn verzuchting: „Zo moet Middelburg niet iedere week voetballen, want ander lig ik over een maand aan de monitor".... Natuurlijk werd de „amusement swaarde" niet in de eerste plaats be paald door subliem spel (al waren er bij tijd en wijle schitterende aanvalsac- ties te zien en al waren de meeste doelpunten 'beauties'). Maar de wed strijd had alles om er inderdaad een adembenemend spektakelstuk van te maken: een verbluffend scoreverloop, twee penalties (waarvan er één gemist werd), een miraculeus, maar afgekeurd doelpunt en vooral veclspanning. Te lief Een veel te lief, veel te bescheiden, veel te timede Vlissingen liet zich in het eerste half uur volkomen overdonderen door een veel slagvaardiger Middelburg. Later bekende trainer Vermunt: „Ik ben zelden zo te keer gegaan als in de rust van deze wedstrijd. In de eerste helft leek de dekking bij ons nergens op. Mid delburg heeft knappe spelers, die veel met een bal kunnen. Die jongens moetje niet de gelegenheid geven een bal in de vflje ruimte aan te nemen. De oplossing is dan: kort op de man dekken. Maar dat gebeurde niet. Zoals Vlissingen nu ver dedigend speelde, was het ook door een geroutineerde veteranenploeg op een 4-0-achterstand gezet. Bovendien durf den te weinig verdedigers initiatief te nemen. Ik heb in de rust dan ook geroe pen: jullie zijn te bescheiden, te lief, jul lie zijn schijtlijsters. Gemeen spel wil ik niet. Maar er moet wel geknokt worden. En ik heb in de rust ook gezegd: als we met zo'n Jonge ploeg zo timide blijven «pelen, verliezen we iedere wedstrijd. Daarom ben ik zo blij, dat het bewijs nu geleverd is. Het kan! Als Vlissingen maar knokt, liggen er kansen. Middel burg heeft talenten, die zelfs in de hoofdklas niet rondlopen. Die club zal het dit seizoen dan ook wel verder bren gen dan wij, Maar als we zo blijven knokken als in die tweede helft kunnen we het publiek iedere keer anderhalf uur zoveel ontspanning geven, dat iedereen terugkomt" opduikende Koesje de Quillettes en Johnny Tahapary vormden bijvoor beeld op rechts een nauwelijks te stui ten tandem. Maar kennelijk koos Mid delburg in de tweede helft (die voor Vlis singen inging met een 3-1-achterstand) voor een meer behoudend concept. Ver rassend was dan ook, dat na de rust de aanvallend bijzonder gevaarlijke Koesje de Quillettes uit de ploeg was verdwenen. De meer verdedigend inge stelde Eric de la Cousine kwam voor hem in de plaats. Les De les die Middelburg uit deze wed strijd moet trekken is dan ook, dat het meer voor de aanval dan voor de ver dediging moet kiezen. Dal ging voor de rust uitstekend, toen verdedigers die aanval ook goed stuwden. Dat werd nog eens „in beeld gebracht" gebracht bij de eerste treffer in de 22e minuut. Puck Carol, linker vleugelverdediger, rukte met de bal op. De jeugdige Nico Koster nam op Vlissingse helft de taak over en joeg de bal in de diepte naar Ron Osselaar, die wel zuiver, maar niet hard in de hoek schoot (0-1). Doelman Hans de Roover leek bij die treffer niet vrijuit te gaan. Enkele minuten later was het al 0-2. Na een door Johnny Tahapari genomen corner werd de bal aanvankelijk weg gewerkt, maar met een schitterende halve omhaal knalde Koesje de Quil lettes van de rand van het straf schopgebied via de onderkant van de lat raak. „Dat lukt je maar één keer in de vijftig jaar", zei het Zeeuwse tc-üd Jam- pie van der Sluis verbluft en bewon derend. Ook zonder Henny Wijs (gebro ken been) en Kees van der Sluis (verrek te knie- en enkelbanden) beheerste Middelburg voor rust het middenveld. Dat bleek ook in de 30e minuut. Nico Koster rukte ongehinderd op over het middenveld en lanceerde precies op tijd Tahapary. Na een 1-2-combinatie met Osselaar kreeg Tahapary de bal terug en scoorde met een schitterende lob over de verblufte Hans de Roover pre cies in de rechter bovenhoek (0-3) Penalties Scheidsrechter Johan Nuijten uit Ber gen op Zoom gaf nauwelijks een mi nuut later Vlissingen toch weer hoop. Baan legde Siereveld neer en de arbiter wees onverbiddelijk naar de stip. Van elf meter schoot Cees Stroo zuiver en hard raak: 1-3. Na een fout van Wim Dekker knalde. Huub Balthazar van buiten het strafschopgebied raak, maar de scheidsrechter annuleerde dit schitterende Vlissingse doelpunt, om dat Siereveld (wel of niet hinderlijk?) buitenspel liep. Maar weer kreeg Vlis singen een unieke kans op een tegen treffer, toen de scheidsrechter de bal opnieuw op de stip legde, nadat Siere veld weer was neergelegd (nu door Ca rol). „Er was voor mij geen twijfel mo gelijk", zei de arbiter later, „die Vlis singse speler werd vanachter aange vallen". Maar nu faalde Cees Stroo: hij schoot van 11 meter vrijwel recht op doelman Gerard van Belzen, die dan ook weinig moeite had het schot te stoppen. In de tweede helft lukte het Vlissingen echter wel. In de 22e minuut schoof Ad Siereveld de bal naar de op rechts sprin tende Eugene Fagg en uit diens voorzet kopte Patrick Dewitte raak: 2-3. En pre cies 10 minuten later was de gelijk maker er al Na een door Balthazar ge nomen comer, kon Rinus de Loof de bal weer voor het doel gooien en opnieuw was Dewitte paraat: 3-3. Een steeds be ter draaiende Siereveld en ook De Loof en Hans van de Rafelaar kregen daarna nog kansen om Vlissingen zelfs de zege te geven. Daarom was bij het laatste fluitsignaal de opluchting bij Middel burg nog het grootst. Waarschuwingen Twee waarschuwingen deelde de scheidsrechter uit. Eén voor Patrick Dewitte („wegens het trappen naar een tegenstander": Puck Carol) en één voor Gijs Baan („wegens het twee keer neer leggen van een tegenstander"). „Een schoftige overtreding", oordeelde Ad- rie van den Driest over de trap die De witte aan Carol gaf. Niettemin was het een soms wel harde, maar wel faire wedstrijd. MIDDELBURG - De Zeeuwen zijn goed begonnen in de derde klas D. Goes won met 3-1 in Roosendaal van BSC en de zelfde cijfers bereikte RCS in Sprundel. Jong Ambon liet Meto kansloos (3-0) en HVV was net iets beter dan DIOZ. Hoofdplaat won met 1-2 bij Steen. Dos- ko en Alliance speelden gelijk: 2-2. BSC-Goes De wedstrijd begon een uur te laat, om dat de aangewezen scheidsrechter Niek van Giezen uit Middelburg niet ver scheen Scheidsrechter Niek van Giezen uit Middelburg niet vercheen. Scheids rechter Mossel werd bij een wedstrijd van Roosendaal (hij was er toeschou wer) weggehaald Goes was sterk in de eerste helft. In het veld was er een rede lijk evenwicht, maar de Zeeuwen waren attenter en slagvaardiger. Dat leverde via een hattrick van Jan de Grip. met doelpunten in de 4e, 30e en 31e minuut een 0-3 voorsprong op met de rust. Zoals verwacht kwam BSC na rust feller te rug, maar het Brabantse overwicht le verde slechts één treffer op. Acht minu ten voor het einde maakte Peter Brouwers er 1-3 van Jong Ambon-Meto De ploeg uit Hoogerheide weigerde uit de verdedigende stellingen te komen. Een veel sterker Jong Ambon kwam daardoor met verder dan een overigens dikverdiende 3-0. Nadat Tuankotta de lat had geraakt werd het na 28 minuten 1-0 toen Jimmy Pentury broer Arie be diende. Frans Waisapy kopte na 36 mi nuten een hoekschop van Jimmy Pen tury in: 2-0. Een gemakkelijk spelend Jong Ambon leek de score na rust op te zullen voeren, maar verder dan een doelpunt van Frans Waisapy kwamen de Middelburgers niet: 3-0. Officiële waarschuwingen waren er voor Van Hoof de Meto spelers (wegens com mentaar) en Lam am (wegens neerleg gen van een tegenstander). DiOZ-HVV De Hulster doelman Paul van de Walle werd de held van de dag. In de eerste helft was HW nog wel iets meer in de aanval, maar na de rust heeft DIOZ er alles aan gedaan om de net voor rust opgelopen achterstand weg te werken. Gelegenheidsspits Lazeroms en voor stopper Hermes hadden de beste kan sen. maar zeker lijkende doelpunten tikte Van de Walle met knappe reflexen uit zijn doel. Tien minuten voor rust had een toen goed spelend HW de leiding genomen Een voorzet van De Bakker werd door Rob de Cuelenaere ingeschoten: 0-1 Het bleek voldoende voor de winst. Steen-Hoofdplaat Aanvankelijk speelde Steen erg goed. Een hoekschop van Edwin Franckaert werd door Edi de Wit (overigens via OUD-GASTEL - Axel heeft zon dageen verdiende overwinning be haald op SC Gastel uit Oud-Gastel maakte er niet veel van, vooral ook omdat de gevaarlijke Brabantse spits Havermans uitstekend aan banden werd gelegd. Hierdoor werd al het gevaar uit de ploeg weggeno men. Axel speelde veer directer en paste een goede mandekking toe. Haver mans was overigens wel de man die het enige Brabantse doelpunt op zijn naam bracht. Maar hij moest het wel scoren uit een strafschop. Deze pe nalty werd toegekend omdat Willy van Gremberghe de op rechts door gebroken Lubbers binnen het be ruchte gebied neerlegde. In de der tigste minuut kwam de thuisclub op 1-0. Maar Axel bleef de beste ploeg en nog voor rust konden de Zeeuws- Vlamingen op gelijke hoogte komen. George Gemaert kwam alleen voor doelman Rijsdijk. Deze had geen verweer tegen het harde schot van de Axelaar en het stond vlak voor de thee 1-1. Na de rust een zelfde spel- beeld. Acel bleef het spel beheersen, maar aanvallend kon het niet veel uitrichten. Toch kwam de formatie van Bouchaute aan de leiding. Het doelpunt ontstond overigens wel op een vreemde manier. Een slecht uit verdedigde bal kwam bij Ronald Markus terecht en deze gaf een rol- lertje op doel dat door drie verdedi gers en de doelman werd gemist. Tergend langzaam verdween de bal vervolgens in het doel. Het enige dat SC Gastel hier nog tegenover kon stellen was een lob van de ingevallen jeugdspeler Jongenelen. Maar Wie- land kon de bal uitzijn doel houden. Verder is het doel van de oranje-wit ten niet in gevaar geweest. Walter Thomas) in het doel gewerk: 1-0. Een op dat moment verdiende voor sprong. Doelman Van de Broeke stond daarna meer doelpunten in de weg en toen Freddy Boussen geblesseerd moest uitvallen en bleek, dat Albert Mortier minder greep op bet midden veld kreeg dan zijn voorganger nam Hoofdplaat het initiatief over. Johnny Cornells bediende Bennie Pielaet en het was gelijk: 1-1. Fons Sturm raakate daarna nog wel de paal en Joop van de Broeke redde nog wel bij een inzet van Mortier, maar de beste kansen bleven ook na rust voor Hoofd plaat. Frank de Regter bracht met aar zelend terugspelen op Van de Velde zijn ploeg helemaal in de problemen, want Hui Soulimans profiteerde gretig van die vrijheid: 1-2. Ondanks de daarna volgende pressie van Steen had Hoofd plaat zelfs in die periode nog de beste kansen en dat met tien man, want scheidsrechter Ad de Koster had Fons Soulimans (ha dal een officiële waar schuwing gehad) uit het veld gestuurd na een overtreding. Herbert Versluijs had een officiële waarschuwing gekre gen. Sprundel-RCS De Souburgers zijn het derdeklas avon tuur goed begonnen RSC speelde goed voetbal. Stukken beter dan in de be- ker.Na 20 minuten werd Jo van de Velde door de 17-jarige doelman Van Vlimme- ren gevloerd en zelf benutte hij de straf schop: 0-1. Ook na rust dicteerde RCS en Danny Blind en Jan Bil maakten er 0-3 van. Pas vier minuten voor tijd werd het door Walter de Jong 1-3 Scheids rechter De Brauwer stuurde toen nog De Regt van DIOZ om onduidelijke re denen uit het veld en gaf Boeren een officiële waarschuwing. ZIERIKZEE - Zicrikzec maakte in de thuiswedstrijd tegen het Tilburgse NOAD een voortreffelijke start in het nieuwe seizoen. De pupillen van Gerard Olijhoek wisten zich in deze wedstrijd de beste scoringskansen te scheppen en Verdienden uiteindelijk de 2-1 zege volkomen. Van krachtsverschil was er in het veld prak tisch geen sprake. Technisch lieten de Brabanders voortreffelijk veldwerk zien zonder daarbij de goed ingrijpende verdediging van Zierikzee voor veel moeilijke problemen te kunnen stellen. Toch zag het er aanvankelijk naar uit dat NOAD de puntjes mee naar Tilburg zou gaan nemen. Wel kopte Marcel van Grunsven na een goede actie van Kees Verkaart al in de eerste minuten rake lings over de lat. maar op het midden veld had NOAD een steviger greep dan de thuisclub. Dat veranderde toen trainer Olijhoek in de 20ste minuut Rob Wijnsteker, die met pingelen veel bal verlies leed, naar de kant haalde en ver ving door René Verwijs, ex-MEVO NOAD had toen inmiddels wel een 1-0 voorsprong kunnen nemen in de 13de minuut. Scheidsrechter Koevoets, die bijzonder kwistig links en rechts vrije trappen uitdeelde, had net buiten het strafschopgebied van Zierikzee weer eens een overtreding geconstateerd- De indirecte vrije trap werd door Kees van Boxtel doorgetikt naar Jan Stovers, die zijn schot door de Zierikzee-muur onder het lichaam van de vallende Ronald Lievense in het doel zag verdwijnen. Na de eerste 20 minuten kreeg Zierikzee meer vat op het spel en zelfs in het laatste kwartier van de eerste helft kon het volledig domineren. Het wist zich hierbij zelfs goede mogelijkheden op de gelijkmaker te scheppen De hard werkende Marcel van Grunsven miste hierbij net het kleine beetje geluk om tot scoren te kunnen komen. EERSTE KLAS MIDDELBURG - Om de binding met de eerste klas E van het zondagama- teurvoetbal niet helemaal te verliezen (en wie weet wie er kampioen wordt dit seizoen in de 2e klas volgen hier de uitslagen: TSC - Baronie 3-0. Hapert - RBC uitgesteld. Sint Michielsgestel - RKTW 0-0; Veerse Boys - UNA 1-2, Helmond - Schijndel 0-0: Berkdijk - Sparta '25 1-2. Gelijk Weggespeeld MIDDELBURG - De debutanten in de eerste klas van het zondagafdelings- voetba! zijn slecht gestart. Hulsterloo verloor op eigen veld van DFS (2)3) en Oostburg ging het schip in bij Noor mannen (3-2). Het gedegradeerde Phi lippine stelde teleur tegen het ver zwakte Schoondijke (1-1) en de 0-1 ne derlaag van Corn Boys tegen Lewe- dorpse Boys zullen ook slechts weini gen verwacht hebben. Robur was veel te sterk voor IJzendijke: 5-1. Patrijzen en Walcheren speelden gelijk: 1-1. NOORMANNEN - OOSTBURG - De eerste helft profiteerde Oostburg van het groot aantal invallers bij Noorman nen (zonder Daan Postma, Piet HuibregtSe. Jan Lievense.Daaf Jon- gepeir en Hans Minderhoud). Zeer ver diend namen de Zeeuws-Vlamingen toen ook de leiding door Johan van Es- len, nadat die aanvoerder eerder al te gen de paal had geschoten: 0-1. Noormannen kwam na rust sterk terug. De net ingevallen Evert Wisse maakte er een kwartier voor tijd 1-1 van, maar een uitval leverde Oostburg via Ronald Hinneman weer een voorsprong op: 1-2. Direct daarop maakte Jan Huibregtse gelijk (2-2) en een strafschóp van Bert Telleman betekende zelfs nog een ge flatteerde 3-2 zege. HULSTERLOO - DFS - Al in de eerste minuut scoorde Johan Bosman 1-0. Toen een kartier voor rust de buiten- spelval mislukte maakte Marcel van de Berge gelijk: 1-1. Dezelfde speler zorgde na rust voor 1-2 en Toon Rijnberg voor 1-3. Pas negen minuten voor tijd kon de net ingevallen Karei van Damme 2-3 aantekenen en ondanks alle moeite bleef die score gehandhaafd CORN BOYS - LEWEDORPSE BOYS - Een goede wedstrijd van twee keiharde werkende ploegen. Er werd snel ge speeld. De ploegen waren aan elkaar gewaagd. De eerste helft was voor Le- wedorpse Boys. Later kwam Com Boys toch steeds meer in de wedstrijd (Ver beek tegen de lat), maar acht minuten na rust kopte Toon Menheere het win nende doelpunt in: 0-1. PHILIPPINE - SCHOONDIJKE - Een tegenvallende partij. Aan beide kanten deden zich weinig kansen voor. De l-l eindstand geeft de verhouding goed weer. Henk van Kouwenberg zorgde voor rust voor 0-2 en een strafschop we gens hands benutte Peter de Bock om elijk te maken: 1-1. ROBUR - IJZENDIJKE - Als je zoveel kansen verprutst verdiend je ook geen doelpunten. Dat geldt bepaald voor IJ zendijke. dat het presteerde om de no dige kansen (open doelkansen!) om zeep te helpen en na de rust zelfs twee straf schoppen. Na 13 minuten werd het door Ruud Woord 1-0. Een minuut later werd Jaap Haerkens gevloerd en Ruud Woord be nutte de strafschop: 2-0. Jaap Haerkens met twee doelpunten en Ronald De- baaut voerden na rust de voorsprong op tot 5-0. waarna dan eindelijk Boudwijn Corijn de schamele eer kan redden: 5-1. %ATRIJZEN - WALCHEREN - De thuisclub startte met een veldover- wicht, maar tegen de rust kwamen de Vlissingers terug om vijf minuten na de hervatting de leiding ten emen door An ton Meerman: 0-1. Patrijzen begon toen te gehaast te spe len en ook wat rommelig. Het duurde dan ook tot tien minuten voor tyd eer het verdiende gelijkspel tot stand kwam dankzij Huib Westdorp: 1-1 Een uitstekende mogelijkheid op de ge lijkmaker kreeg ook Martin Quist nog op rechts maar hij schoot te gehaast om succes te kunnen boeken. Na de rust was het evenwicht weer hersteld. Bijna kwamen de Tilburgers nog op 2-0 toen een verrassend schot van Van Helfteren door de lat werd gekeerd. In de 13de mi nuut kon Zierikzee de stand toch in evenwicht brengen. Kees Verkaart, die zich nog maar weinig had laten zien, kreeg het ineens op zijn heupenMet een voortreffelijke solo liet hij de verdedi gers zijn hielen zien om vervolgens Mar tin Quist in de gelegenheid te stellen onhoudbaar in te schieten: 1-1. Met deze gelijke stand rook Zierikzee, conditio neel zeker de betere.ook de winst. De verdediging van NOAD ging minder ze- kerspelen en herhaaldelijk vielen er dan ook gaten. Marcel van Grunsven kreeg een fraaie kans om de thuisclub een Voorsprong te geven, toen hij wist door te breken Alleen voor de uitgelopen doelman Van den Broek gekomen, faal de hij evenwel op het beslissende mo ment door het leder naast te schieten Zierikzee bleef hierna komen en in de 37ste minuut had het succes, toen doelman Van den Broek een harde inzet van Verwijs maar gedeeltelijk wist te keren. Waarbij de bal voor de voeten van Martin Quist kwam, die dankbaar van de geboden kans profiteerde. In de res terende 8 minuten hield men bij Zierik zee het hoofd koel en waren de eerste puntjes binnen. Zoals Cees Vermunt in de eerste helft door een hel moest gaan, ging Middel burg-trainer Adrie van den Driest na de rust door een inferno. Met 3-0 had zijn formatie voorgestaan en toch ver zuchtte Van den Driest onmiddellijk na dc wedstrijd: „Als je deze wedstrijd in zijn totaliteit bekijkt, is het 3-3-gelijke spel de juiste uitslag. Want Vlissingen beeft ons na de rust gewoon weg ge speeld. We hebhen een paar talentvolle jonge knapen, die nog geen kracht vol doende hebben. Ik verwachtte, dat Vlissingen na de rust met meer agressie zou komen. We misten de kracht om ze op te vangen. Vooral op rechts kreeg Vlissingen in zijn aanval een zee van ruimte". Middenvelder Wim Dekker viel zijn trainer bij: „Conditioneel gin gen we er onder door. We misten op het middenveld na de rust de kracht om de bal vast te houden". Mysterie Maar meer nog dan de „opleving" bij Vlissingen, was de „ineenstorting" by Middelburg een mysterie. Want door brutaliteit en durf was het juist de Mid delburgse jeugd (Koesje de Quillettes, Nico Koster, Ronny Osselaar, Gijs Baan, Peter de Jonge) die Vlissingen overdonderde. De beurtelings op rechts TERNEUZEN - Ook na het vertrek van Ja de Block en Alex Dehulsters lijkt Temeuzen in de tweede klas nog niet echt in moeilijkheden te komen. Het ge lijkspel tegen Rood Wit (0-0) was een logisch gevolg van de voorzichtige strategie, die trainer Tijssen vooraf had uitgedokterd. Temeuzen wilde wel op winst spelen, maar kon het karwei conditioneel nog niet aan. En Rood Wit was al lang blij met dat ene winstpunt in Temeuzen. Ook de Willebrorders hebben dit jaar een gevoelig verlies ge leden. Spitsspeler Jan de Bruin - vorig jaar nog goed voor 22 goals - vertrok naar RBC en daarmee heeft de aanvals- lïnie een dominerende figuur verloren. Dat Harry Tijssen In de laatste twintig minuten van het duel 'op safe' ging spe len. was de Temeuzense trainer niet eens zo kwalijk te nemen. Op dat mo ment was de ploeg al leeg en kon Tijssen nog slechts op 0-0 gokken Hij gaf dat achteraf ook moeiteloos toe: „De slotfa se was lastig en dat had ik ook wel ver wacht. Met die nieuwe ploeg heb ik in de aanloop naai" het seizoen vooral op tak- tiek getraind. Ik prefereer een ploeg, die redelijk voetbalt, boven een elftal dat conditioneel erg sterk is. Daarom is de conditietraining wat op het tweede plan gekomen. Maar op dit moment is dat niet zo belangrijk, want. dat is slechts een kwestie van weken Dan kunnen we blijven gaan, de technische basis isnu al gelegd." Evenwicht Verrassend snel heeft Tijssen het evenwicht op het middenveld gevon den. Zelfs de lange onbcschikbaarheid van Frank Bogaart (meniscus) is rede lijk opgevangen. Cees van Driel was te gen Rood Wit meer dan een redelijke vervanger, die alleen nog te weinig diep durft te gaan. De aanvallende impulsen uit de tweede lijn mosten nu voornamelijk van Jan Kolijn komen. En omdat Rood Wit meestal maar twee spelers vooraan hield, kon ook Alf IJsebaart zich oeffen- sief uitleven. Aanvankelijk was de Ter- neuzense aanvoerder op de lange, moei lijk te bespelen Rini Konings geplaatst. Maar al na tien minuten nam Jack van Glansbeek die taak over en kreeg IJse baart vrije opdracht In die rol groeide de routinier naar een hoogte, die hij in zijn bescheiden carriè re nooit heeft bereikt. Te gemakkelijk liet Alf IJsebaart in het verleden het ini tiatief over aan anderen. Omdat hij zich altyd beperkte tot 'balletje afpakken en inleveren', liefst zonder enig risico, wer den zijn voetbalkwaliteiten meestal zwaar onderschat Dat bli) kt pas goed nu hy als aanvoerder wat meer lef in zijn spel legt. Alf IJse baart was overal gisteren. Hij corrigeer de achteraan, gaf aanwijzingen in de opbouw en zwas zelfs ook nog het dichtst btj de winnende treffer. Toen hy een kwartier na rust, goed gelanceerd door Rini Adriaansen. vry spel kreeg, tilde hy de enige reële kans die Temeu zen zich shiep net over de lat Defensief had Temeuzen uitblinkers in Jack van Glansbeek en de jonge doelman Wim Verpoorte. Veel minder goed op dreef was de voorste lijn. De vleugelspitsen Fons Baart en George de Block waren 'onzichtbaar' en bijna nooit aanspeelbaar. Daardoor kon ook kopspecialist Herman Thenissen zich niet manifesteren. In de slotfase toen Rood Wit even mocht domineren, verving Tyssen Jack van Glansbeek en Cees van Driel door Jan Willem Leunis en Jack Begheyn. En met die verse krachten haalde Temeuzen zonder kleerscheuren de finish. MIDDELBURG - Opvallend in de vier de klas zijn de nederlagen van Zeelan- dia (na de bekerprestaties) en Clinge. De laatste was al bij voorbaat de grote favoriet. Uitslagen: Aardenburg - Domburg 2-1, Ria - Sluiskil 0-3. Vogel waarde - Hontenisse 1-1, Biervliet - Clinge 1-0, Breskens - Koewacht 1-0, Zeelandia - Zeeland Sport 0-3. BIERVLIET - CLINGE - Een gelijkspel had de verhouding beter weergegeven in deze snelle, harde, maar faire wed strijd. De keepers vertolkten de hoofd rol. De ex HVV-doelman Frits Haak by Clinge en de ex Philippine-doelman Jo han Bonte onder de Biervliet-lat. Het winnende doelpunt was er overigens een van kwaliteit. Een schitterende goal van Frits Lybaart, vyf minuten voor rust: 1-0 ZEELANDIA - ZEELAND SPORT- Een matig Zeelandia heeft verloren van een niet groots, maar wel beter Zeeland Sport. Twee minuten voor rust ging Kees de Klerk in de fout by een vrije trap van Ronalsd Thümann (0-1) en die klap is Zeelandia niet te boven geko men. Tien minuten na rust liet Kees de Klerck een schot van Rudie Loppies los en dat betekende 0-2. waarna negen mi nuten voor tijd Rudi van de Weele de eindstand op 0-3 bracht. VOGELWAARDE - HONTENISSE - Een geiykopgaande wedstrijd. De spannende derby leverde geen fraai voetbal op. maar was wel uitermate spannend. De 1-1 is de juiste uitslag van een duel, dat op het middenveld werd uitgevochten. Een scherpe voorzet werd door de inlopende Jan Bogaer t ingekopt voor rust (0-1) en tien minuten voor tijd kopte Fons Cornells de stand gefijk: 1-1. RIA - SLUISKIL - De bezoekers waren de betere ploeg. Zeker technisch kwam Ria tekort. Voor rust ging de snelle wed strijd nog redelyk geiyk op en kwam Sluiskil via een gelukkig doelpunt van Peter Schobben ide bal sprong over De Guchtenaere heen) op voorsprong (0-1). Jan Geelhoedt en een strafschop van Peter Zwart betekenden na rust een 0-3 eindstand. BRESKENS - KOEWACHT - Met in vallers voor Jimmy Pieters en Jan de Lobel heeft Breskens de competitie geopend met een 1-0 zege op Kowacht., op het sp.onterneiwe complex. De eerste helft was Breskens sterker Het duurde tot de 30e minuut eer Henk Ot- tens Piet de Kooning 1-0 liet Inkoppen. Koewacht kwam na rust terug, maar de' Breskensverdedlging, met Fred de Krijger aan het hoofd hiel d goed stand, zeker ook dankzij Frank Verschorre. Koewacht kreeg geen uitgespeelde kan sen en Breskens had nog de meeste pech, want Sjaak Verduhyn stuitte al leen voor doel op doelman Rudi Matt- Wjs. AARDENBURG - DOMBURG - De eerste helft was een tamme vertoning. Tot aan de rust was er weinig te belven 0-0. Aardenburg was na rust feller. Ru- die Snauwaert kopte de stand na tien minuten naar 1-0. Een voorzet van Lu- cien de Clercq rondde Eddy Muson af: 2-0. De wedstrijd zakte daarna weg en Domburg profiteerde daarvan door drie minuten voor tyd door Ton van Iersel nog op 2-1 te komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 13