Twee weken gevangenis voor man die 'laveloos' door Vlissingen reed Vrederust wil dit jaar starten met bouw tweede fase van complex Hoechst en bonden gaan over sluiting poly-straten rond tafel zitten Vlissingen HELERS KRIJGEN IEDER BOETE VAN 300 GULDEN man uit kamperland ramt met promilla ge van 2.75 auto en twee verkeerszuilen Officier: „Als er geen helers waren, dan zouden er ook geen dieven zijn" nog geen uitspraak in kort geding bonden tegen hoechst nationale taptoe breda'78 VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1978 MIDDELBURG - Twee weken gevangenisstraf en 1 jaar ontzeg ging uit de rijbevoegdheid luidde het vonnis van politierechter mr J. Kolkman in de zaak tegen de 33-jarige C. H. V. uit Kamper land, die met een alcoholpromillage van 2.75 in z'n bloed de nodi ge brokken had gemaakt. De officier van justitie had eenzelfde straf geeist. V. had, nadat hij eerst een auto geramd had, vervol gens twee verkeerszuilen in Vlissingen omver gereden en was. daarna doorgereden. Alleen de schade aan de verkeerszuilen be droeg al meer dan 2000. De conclusie van de politierechter: „U was echt helemaal laveloos". door de agenten geboeid, vertelde hij de politierechter. Mr Besier geloofde weinig van het verhaal. ..Als dat zo was. waarom hebt U dan geen aanklacht in gediend?" Erger nog vond de officier het maanden durende voorwaardelijke rijontzegging. Een boete van 600 werd G S S <27) uit Vlissingen opgelegd voor het rijden onder invloed met een pro- weigeren van de bloedproef door V. .Ik millage van 0.96. terwijl B. W (42uit was kwaad." zo verontschuldigde V. zich nu. Conform de eis. veroordeelde mr Kolkman V. tot twee wekengivan- genisstraf en één jaar rijontzegging.Pri- vémoeilijkheden waren de oorzaak van 't drankmisbruik van W.J.K. (48) uit Zoetermeer. Nadat hij op 't Bella- Nieuwdorp veroordeeld werd tot een boete van 200 voor het rijden met een promillage van 0.66. officier: „man hoort niet op de weg" V. ontkende de feiten niet. Hij had zijn toevlucht in de drank gezocht na het uitraken van zijn verkering en de ver huizing uit zijn ouderlijke woning, za ken die hij moeilijk verwerken kon. Mr Besie, de officier, noemde het promil lage „ongelooflijk hoog". Omdat ver dachte al meer onder invloed was aan gehouden. meende de officier dat men sen zoals V. „niet op de weg horen". Een heel wat lager promillage had H. J. van L-, uit Vlissingen. die op de Boule vard een aanrijding had veroorzaakt. Bij het onderzoek was gebleken dat Van L. alcohol had gedronken en een pro millage had van 0.68. Hiervoor werd hij, conform de eis. veroordeeld tot een boete van 300. Machtsmisbruik De politie uit Vlissingen zou, zu zei hij althans, N. I. V. (27) uit Middelburg mis handeld hebben, nadat hij in Vlissingen was aangehouden op verdenking van Geslaagd GOES - Voor het diploma zieken- mypark in Vlissingen op 'n geparkeerde verzorgster aan de opleiding te Gouda, auto was gebotst, had de bloedproef een slaagde Kitty Verlare te Kloetinge. alcoholpromüiage aangeboden van 2i24 Mr. Besiereiste een gevangenisstrai van twee weken en zes maanden niet rijdeii. Rekening houdend met zijn persoon- I lijke omstandigheden, veroordeelde politierechter mr Kolkman K. tot 1 week gevangenisstraf en negen maan- den voorwaardelijke rijontzegging. Voor een alcoholpromillago van 2.30 De nieuwbouw bij Vrederust: de wooneenheden voor langverblijvende patiënten het rijden onder invloed. Volgens het werd W.M. uit Domburg veroordeeld tot proces-verbaal had V. geprobeerd te vluchten, maar was hij achterhaald. Daarna, zo verklaarde V.. werd hij door de agenten geslagen en in de boeien ge daan. „Ik had een hele blauwe arm en de vellen hingen er bij."Ook het meisje dat bij hem in de auto zat was geslagen en twee weken gevangenisstraf, waarvan n week voorwaardelijk en negen maanden niet rijden. De eis was twee weken cel straf en negén maanden ontzegging. De 22-jarige J. W. Q. uitTholen kreeg voor het rijden met een alcoholpromillage van 1.24 een boete van 750 en een drie VOORZIENINGEN VOOR KORTVERBLIJVENDE PATIËNTEN AFSCHEID VAN VOORZITTER J. E. VAN BOEIJEN HALSTEREN - Het bestuur van het psychiatrisch ziekenhuis Vrederust in Halsteren verw acht dat de staatssec retaris van volksgezondheid, mevrouw Veder-Smit. zeer binnenkort dt plan nen voor de bouw van een nieuwe op name-afdeling. vervolgafdelingen en een nieuwe polikliniek definitief zal goedkeuren. Het schetsplan heeft al het fi at van de staatssecretaris en nu liggen de bestcksplannen in Dm Haag. Het bestuur van Vrederust hoopt dat de nieuwbouw, die de tweede fase omvat van de herstructurering van het vies om aan te pakken." zo maakte K. duidelijk De klant maakte zich echter nijdig over de opmerking en. zo luidde de lezi ng van K„ begon te si helden en te slaan. Toen de opgewonden klant zich tierend naar de dameskapsalon begaf, achtte K. de tijd rijp in te grijpen hij gaf de klant 'n nekslag en voor dit feit moest hij 'zich donderdag verantwoor den. Zowel de officier als de poli tierechter meenden dat K. te ver w as gegaan en hij zich schuldig had ge maakt aan mishandeling. K. werd, con form de cis, veroordeeld tot een boete van 100. „Kan ik daar voor in hoger beroep?" vroeg de kapper. Dat kon. maar de officier waarschuwde hem dat de kosten dan waarschijnlijk hoger zouden zijn dan de nu opgelegde boete. De jeugdige J.M.(20) uitTemeuzen had. na een avondje 'stappen', samen met enkele anderen, een wachthokje van de Zeeuwsch-Vlaamse Tramweg Maat- Ruzie in kapsalon om 'vies' haar MIDDELBURG - „Als er geen helers «aren, zouden er ook geen dieven zijn," io motiveerde officier van justitie mr A. P. Besier zijn eis van respectievelijk 200 en 300 boete tegen twee helers uit Vlissingen donderdagmorgen op de zitting van de politierechter te Middel burg. De helers, M. J. S. (22) en mevrouw J. W. K. (40), hadden beide radio- en ge luidsapparatuur gekocht of in bewa ring genomen die van diefstal afkom stig was. Een derde verdachte in deze zaak, de 19-jarige G. V\. K. uit Vlissin gen. hoorde een eis van 1 week ge vangenisstraf aan omdat hij samen met een niet verschenen verdachte de ap paratuur had gestolen. Tegen de laatste werd tweewekén geeist als ten uitvoer legging van een eerder, maar voor waardelijk, opgelegde straf. S.betoogde dat hij niet geweten had dat - het „baldadigheid ten top gevoerd." Op dt spullen gestolen waren. „Anders was ik er nooit aan begonnen," zo zei hij. Hij bad de spullen te goeder trouw gekocht om „mee te scharrelen." Een snikkende mevrouw K. beweerde ook niet geweten te hebben waar de apparatuur vandaan kwam Bovendien, zo zei ze, „werkte het spul niet eens." Na een tip dat bij haar huiszoeking zou worden verricht, had ze de cassette-recorder in het water ge gooid De spullen waren afkomstig van inbraken in een school en sporthal. Mr Besier meende dat S. had kunnen weten dat de spullen gestolen waren. Plaatsvervangend-politierechter mr J. Kolkman veroordeelde S. en mevrouw K tenslotte ieder tot een boete van 300. waarvan de helft voorwaardelijk. G. W. K. werd conform de eis veroordeeld. Voor medeplichtigheid aan inbraak werd de 21-jarige F. W. P. uitMiddelburg veroordeeld tot een boete van 500, waarvan 250 voorwaardelijk. Hij had, samen met zijn neef. goederen vervoerd die bij een inbraak in een bar in Middel burg gestolen waren. Voor mede plichtigheid aan inbraken in „De Hayman" en het „Zuiderbaken" werd P. vrijgesproken, omdat hierover twijfels bestonden. Twee agenten hadden verklaard hem in z'n auto gezien te hebben. P. beweerde evenwel dat niet hij, maar zijn neef ge reden had. Zijn neef beaamde dat Bei den leken op elkaar; het enige verschil was dat de neef altijd een pet droeg en verdachte nooit. Het was in de avond geweest en het verschil zou moeilyk te zien zijn geweest. De officier zei de twij fel ten gunste van verdachte tewillen la ten spreken en eiste vrijspraak. Niet voor een tweede feit echter, want P. had 2 weken eerder wel z'n auto bestuurd terwijl hem een verbod was opgelegd. Voor dat feit eiste de officier 1 week ge vangenisstraf. P.'s advocaat, mr H. A. Witsicrs, betoogde dat in het tweede ge val het rijbewijs niet was afgenomen en dat P. in de veronderstelling was ge weest. dat. zolang hij het rijbewijs nog had. ook nog mocht rijden. Zelfs de ver baliserende agent geloofde dat, aldus mr Witsiers. Mr Kolkman veroordeelde P. tenslotte tot een w eek voorw aardelijk schappij vermeld. Mr Kolkman noemde voor het laatste geval en sprak hem voor het terste geval vrij. Omdat de Middelburger L.S. -zonder de daartoe vereiste machtiging- een pis tool en munitie bezat werden wapen en munitie verbeurd verklaard. S.' machti ging was op het moment dat de politie hem bekeurde al enkele maanden ver lopen. S. vertelde de politierechter dat hij zijn wapen, een 7.65 mm pistool, had willen verkopen, maar dat de politie De Vlissinger O. R. P. (37) werd ervan hem vlugger af was geweest. De officier de vraag waarom antwoordde M, .dat het automatisch" gegaan was, waarop mr Besier inhaakte, dat juist het auto matisme. het doen zinder nadenken, de ooizaak is van veel ellende. Hij eiste een boete van 150, een eis die de poli tierechter overnam. Pet beschuldigd auto te hebben gereden hoewel zijn rijbewijs was ingetrokken. had behalve verbeurdverklaring boete van honderd gulden geëist De scheidende voorzitter J. E. van Boeijen ziekenhuiscomplex, op 1 oktober kan beginnen. De bouwactiviteiten kunnen dan na melijk mooi aansluiten op de nu zo goed als voltooide eerste fase van de ver nieuwing van het gebouwenbestand. De drie wooneenheden voor langverblij vende patiënten (met elk veertig be- handelplaatsen). waaruit de eerste fase bestaat, worden momenteel geleidelijk aan betrokken. Het is de bedoeling dat in november de officiële opening ervan plaatsvindt Zijn de drie nieuwe pavil joens bestemd voor langverblijvende patiënten, de nu op stapel staande nieuwbouw is bedoeld voor kortverbly- vende patiënten. De opname-afdeling biedt plaats aan 40 patiënten en in de vervolgafdeling. waar de patiënten in groepjes ten specifieke behandeling knjgen, telt 72 behandelplaatsen. De polikliniek krijgt bij de realisering van de tweede herstructureringsfase een aanzienlijk beter onderkomen dan de huidige barak Met de bouw van deze projecten is bijna tien miljoen gulden gemoeid. Wanneer de nieuwe accommodaties voor de kort en langverblijvende patiënten voltooid zijn. is Vrederust door de dringendste huisvestingsproblemen heen. Maar er is nog een derde herstuetureringsfase. Daarin staan de bcuw van een afdeling voor de observatie van bejaarden, een nieuwe ziekenboeg en een nieuwe labo ratoriumaccommodatie op de wen senlijst van bestuur en directie van het psychiatrisch ziekenhuis. Hoewel die derde fase vergeleken bi) de eerste twe^ minder urgent is. zou het bestuur toch graag zien dat er meteen na de vol tooiing van de tweede fase (in het eerste kwartaal van 1980) een begin mee kan worden gemaakt. Dit om de bouwstroom op het Vrederustterrein aan de gang te houden. Het is de bedoe ling dat schetsplannen voor de derde fa se worden ingediend nadat de defini tieve goedkeuring voor de bouw van de nieuwe voorzieningen voor de kort- verblijvende patiënten is binnengeko men. Dit jaar beginnen Voorzitter J. R. van Boeijen van het Afscheid psychiatrisch ziekenhuis Vrederust vertelde donderdag tijdens de jaarver gadering van de vereniging tot chris telijke verzorging van geestes- en ze nuwzieken in Zeeland, die het zieken huis beheert, van de hoop van het ziekenhuisbestuur om nog dit jaar met de bouw van de tweede fase te kunnen beginnen. In zijn jaarrede ging de heer Van Boeijen in op een aantal ontwikkelingen in de gezondheidszorg. Hij wees erop dat de kostenstijgingen in de gezondheidszorg voor een belangrijk deel hun oorzaak hebben gevonden in van buiten komen de, door het ziekenhuis niet te wijzigen factoren. Zo maakt in Vrederust bij voorbeeld de loonsom voor meer dan driekwart de verpleegprijs uit. „Dat er in Nederland over de hele Unie moet worden bezuinigd wil nog niet zeggen dat dat dan ook in de gezond heidszorg in dezelfde mate kan en moet gebeuren", aldus de heer Van Boeijen. In dit verband wees hij op de bevindin gen van de departementale commissie die de huisvesting van psychiatrische patiënten heeft onderzocht. Deze com missie kwam tot de aanbeveling 9000 van de bijna 23.000 patièntenplaatsen in de psychiatrische zorg met spoed te vervangen. „Tegen deze achtergrond is hetduidelijk datniet in alle sectoren een pas op do plaats kan worden gemaakt", aldus de Vrederust-voorzitter. De heer Van Boeijen toonde zich erover verheugd dat in de tweede kamer is op gemerkt dat bij alle nationale invloed op de gezondheidszorg plaats moet blijven voor de beoogde regionale verantwoor delijkheid en de daaruit voortvloeiende regionale invloed. Verder is in de kamer gesteld dat ook voor het particulier ini tiatief voldoende ruimte over moet blij ven om zijn verantwoordelijkheid voor kwahteit en inhoud van de zorg te bele ven. De heer Van Boeijen voegde daar nog als eigen wens aan toe. dat de struc turen inde gezondheidszorg doorzichtig moeten blijven, zodat de werkers in de gezondheidszorg het zicht behouden op datgene waarvoor hij zich in feite tot dit werk geroepen voelde; de hulp behoevende medemens AFZIEN VAN EEN Boze klant Een onschuldig bezoek aan de kapper ontaardde in een vechtpartij toen de Rapper, de 21-jarige F. YV. K. uit Vlissin gen, di- klant suggereerde het haar van ajn cliënt eerst te wassen. „Het was te moest de uiteindelijke beslissing wor den genomen over het sluiten van de EINDVONNIS WORDT pr°d"ktic;5trat™ Mr. Mouwen betoogde ook dat Hoechst iedere avond van 24 augustus t/m 2 september (behalve zondag) aanvang 21.00 uur op 26 aug. ook om 15.00 uur VVV theaterbespreekburo VVV Vlissingen OOK OVERWOGEN MIDDELBURG - In het kort geding dat de FNV Industriebonden op 3 juli tegen Hoechst Holland NV aanspanden, met als inzet het ai of niet sluiten van de polv-condensaat-produktiestraten in de Vlissingse Hoechstvestiging. is don derdag nog geen vonnis geveld. De par tijen zullen woensdag 30 augustus overleg met elkaar plegen, en naar aan leiding daarvan zullen zij de president van de arrondissementsrechtbank te Middelburg laten weten, of zij al dan niet prijsstelten op een verdere voort zetting van het geding, en op een eindvonnis. Zoals bekend was de rechtszitting van donderdag een voortzetting van de tweede zitting op 7 juli. De recht bankpresident. mr. G. André de la Porte bepaalde toen dat Hoechst Holland NV vóór 1 september geen maatregelen mocht nemen, die tot sluiting van de polycondensaatstraten zouden kunnen leiden, dit tegen een dwangsom van 15 000 bij overtreding van dit tussen vonnis De president trachtte tegelij kertijd een afkoelingsperiode te schep pen. waarin de beide partijen weer tot elkaar zouden kunnen komen. Tijdens de zitting van woensdag bleek, dat deze poging niet was gelukt. Mr. E. Mouwen, raadsman van de Indu striebonden FNV constateerde dat Hoechst het tussen-vonnis van de pre sident van de rechtbank op eigen wijze had geïnterpreteerd en 'zijn eigen weg was gegaan'. Deze bonden hadden Hoechst gevraagd in te stemmen met een onpartijdige commissie van vertrouwensmannen, die zou nagaan of de inlichtingen, die Hoechst heeft verstrekt over de kosten van de poly-produktie in Vlissingen ter vergelijking met de kosten van die pro- duktie in de Duitse Hoechst-fabriek Offenbach, voldoende waren. De vak bonden bestrijden dit namelijk. Op grond van deze kostenvergelijking de beide eisers- de twee FNV-bonden en daarnaast de overige vakbonden en de speciale ondememingsraadscommissie van onderzoek, op 7 augustus bijeen had geroepen om nadere informatie te ge ven. Van vooroverleg over de procedure van de besprekingen zou geen sprake geweest zijn. 'Onvoldoende Hoechst bleek-volgens de raadsman van de FNV-bonden- op 7 augustus al leen bereid door de zelf ingeschakelde accountants nog eens toelichting te la ten geven op een al eerder ter tafel ge bracht accountantsrapport over de produktiekosten van poly-condensaat. De door de FNV-bonden geraadpleegde eigen econoom noemde de aldus ver strekte Hoechst-informatie 'onvol doende', „niet met cijfers onder bouwd", en „slechts een verbaal rap port". Hoechst zou ook niet concreet hebben gereageerd op het voorstel een commis sie van vertrouwensmannen samen te stellen. „Hoechst heeft op 7 augustus, de eisende en de overige vakbonden, als mede de ondememingsraadscommissie slechts eenzijdig gedicteerde informatie verschaft, die nog steeds onvoldoende is. en is niet tot overleg gekomen", con cludeerde mr. Mouwen. De raadsman van Hoechst, mr C. van Andel, was het hiermee allesbehalve eens: „Hoechst heeft voldoende infor matie verstrekt, ook al vóór 7 juli. de datum van het tussen-vonnis van de president Hoechst heeft ook voldoende inlichtmgen over de produktie van de poly-fabnek in Offenbach-Duitsland gegeven". Mr. Van Andel ging nader in op het op 7 juli gevelde voorlopige vonnis van de rechtbankpresident. Hierin wordt Hoechst verweten wat karig te zijn ge weest met mededelingen over de afzet mogelijkheden van de poly-condensa- ten; „Uit commentaren van de raad van bestuur blijkt, dat de uitvoer daarvan naar overzee nihil is, behalve die naar China, maar die dekt niet eens de „out of pockef'-kosten". Hoechst AG De Hoechst-raadsman onthulde dat Hoechst Holland polycondensaat op basis van een licentie-contract alleen maar voor Hoechst A.G. in Duitsland mag produceren, en dit produkt niet aan derden mag verkopen. „Alleen op deze wijze is bij Hoechst internatio naal beleid te voeren. In de situatie van over-capaciteit van vezelgrondstoffen heeft. Hoechst A.G. Duitsland te weinig orders. Daarom neemt Hoechst A.G te weinig poly-condensaat af van Hoechst Holland. Na afloop van enkele nog lo pende contracten kan het finaal uit zijn met de afiiame van poly-condensaat. Er is een volstrekt gebrek aan afzetmoge lijkheden. De vraag daarna, gesteld door de ondernemingsraadscommisie is dan ook geheel overbodig, want dit was volledig bekend", aldus mr. Van Andel De Hoechst-advocaat verwierp het voorstel van de bonden een commissie van wijze mannen in te stellen; „Die ver trouwensmannen zouden dan geheel carte blanche moeten hebben, en beoordelen welke informatie nu nog no dig is. Dat zou -evenals dit voor de op 23 maart ingestelde ondernemings raadscommissie geldt- ook in dit geval betekenen, dat derden de beslissing over de sluiting van de straten gaan ne men, en dat is geheel onaanvaardbaar". Vief objectief". Mr. Van Andel noemde het geen „vlie gen afvangen" als Hoechst nog eens met een aanvullend accountantsrapport over de kosten en afzet van Hoechst- Offenbach op tafel is gekomen; „Dat was zoals het vonnis van 7 juli eiste". Hy verweet de bonden zich na die datum formeel opgesteld te hebben „Zy had den geen behoefte aan mondelinge in formatie tijdens de vergadering van 7 augustus, schriftelijk vonden zij vol doende. De ondememingsraadscom missie kwam niet eens opdagen, gaf ook geen commentaar op het aanvullend accountantsrapport. Hoechst echter heeft de afkoelingsperiode, gewenst door de rechtbank-president, volledig benut, maar de eisers willen niet luiste ren en tonen gebrek aan objectiviteit' aldus de advocaat van Hoechst. Mr. Van Andel deelde de rechtbank president mee. dat -ondanks diens voorlopig vonnis- Hoechst op 6 juli volgens reeds bestaande plannen al een pol.vstraat had stil gelegd. „Uw vonnis van 7 juli kon op 6 juli nog niet bekend zijn". Na reparatiewerkzaamheden (stil legging hiervoor was in het vonnis toe gestaan) is produktiestraat I sedert 7 augustus weer bedrijfsklaar. Stillegging is echter op grond van het vonnis van 7 juli ook toegestaan wegens onaan vaardbare voorraadvorming. Mr. Van Andel legde uit dat in Vlissingen ver- ten heeft' antwoorde opslagruimte is voor 700 ton poly-condensaat. dat is een produktie van één straat in veertien dagen. „Als straat I weer in bedrijf zou zijn genomen, zou dit betekenen dal de nog steeds in bedrijf zijnde straat LU veertien dagen eerder stil zal komen te liggen betoog de de Hoechstrraadsman. Hij deelde mee dat straat m in oktober ook stil zal worden gelegd, omdat dan de lopende orders op zijn, „al hoopt men op nieuwe orders". Mr. Van Andel wees er nog eens op dat Hoechst heeft toegezegd dat er als ge volg van de stillegging van de poly-stra ten vóór 1 mei 1979 geen gedwongen ontslagen zullen vallen, en vanwege het natuurlijk verloop zag hij dat na 1 mei 1979 ook niet gebeuren. Hij had weinig bewondering voor een pamflet en de be- drijfskrant „Van onder op" van de be- drijfsledengroep Hoechst van de Indu striebond NW, waarin zou zijn gesteld, dat Hoechst geen sociaal plan wil. ..Hoofd en Hart van Hoechst liggen in Duitsland repliceerde de raadsman van de bonden, mr. Mouwen. Hij meen de dat in het kader van de EEG getracht moet worden internationale bedrijven te verplichten ook informatie „van over de grens" te verstrekken. De president van de rechtbank, mr. An dré de la Porte stelde, dat het de rechter niet is toegestaan grensoverschrijdend te werken. „Een zaak als deze hoort dan ook nauwelijks bij de rechter. Maar aan de andere kant is daar de overeen komst tussen Hoechst en de bonden van 14 april, die weer wél juridische aspec- Wantrouwen Mr. Van Andel concludeerde dat Hoechst de in het voorlopig vonnis ge vorderde gegevens aan de vakbonden had verstrekt, maar dat het „ongezonde wantrouwen" was gebleven. Hij wees er voorts op. dat de Raad van Bestuur van Hoechst Holland geen grensover schrijdende bevoegdheden heeft en zij is daarmee in het gezelschap van de Nederlandse rechter. De president wees er op dat, als de be trokken partijen een emd-vonnis zou den vragen, hy zich eerst middels advies van deskundigen in de economische as pecten zou moeten verdiepen. „Dat kost tijd en geld. YVy rommelen wat in de ju ridische marge, terwijl het om belang rijkere dingen gaat. Door een tussen vonnis heb ik getracht een weg aan te wijzen om tot elkaar te komen. Dat is niet gelukt". De president deed voor stellen aan de partijen om weer rond de tafel te komen. Na een schorsing, waarin de partljm m beraad gingen, deelden de partijen de president mee woensdag om de tafel te zullen gaan zitten. Daama zal de president worden meegedeeld, of men verder vonnis wil. ja, dan neen. De president, die zei te hopen, dat een verder gaan van dit geding niet nodig zou zijn, wilde -in afwachting van het gesprek tussen Hoechst en de bonden- nog geen nieuwe datum voor vervolg van het geding vaststellen. Het was voor de heer Van Boeijen de laatste jaarvergadering van de vereni ging tot christelijke verzorging van geestes- en zenuw zieken in Zeeland die hij als voorzitter leidde. In verband met zijn benoeming tot burgemeester in Harderwijk trad hij af. Tweede- voorzitter J. Germing neemt het voor zitterschap tijdelijk waar tot het alge meen bestuur een nieuwe voorzitter heeft aangewezen. De heer Van Boeijen is dertien jaar bestuurslid van Vrede rust geweest, waarvan zeven jaar als voorzitter. Bovendien was hij voorzit ter van het psycho-thcrapeutiseh cen trum dc Viersprong in Halsteren. De heer Germing sprak zyn bewonde ring uit voor de inzet en de deskundig heid van de scheidende voorzitter in het ziekenhuisbestuur. „Het valt niet mee om als part-time bestuurslid, want dat ben je tenslotte, alle ontwikkelingen op het gebied van de zorg en de organisatie goed te kunnen volgen. U kunt dat schijnbaar moeiteloos", zei hy tegen de heer Van Boeijen. „Mede dankzy u is er tussen bestuur en directie een ware teamverhouding ontstaan." De heer Germing wees erop dat er in de periode dat de heer Van Boeijen deel heeft uitgemaakt van het Vrederust- bestuur veel is veranderd. Dat il lustreerde hy met een paar cijfers. Het aantal patiënten is in die tijd van 874 tot 630 gedaald. Thans komt de helft van de ongeveer Ó00 patiënten die jaarlijks worden opgenomen uit Brabant. Het aantal personeelsleden is in dezelfde ja ren toegenomen van 338 tot 619. Namens de correspondenten van de ziekenhuisvereniging sprak de heer C. A de Kraker uit Zaamslag de heer Van Booyen toe. De heer Van Boeijen zelf dankte het bestuur en de directie voor de hem geboden steun, hy bracht hulde aan do medewerkers van het ziekenhuis en hij dankte de leden van de vereniging voor hun vertrouwen. „Een buiten staander zal zich welcens afvragen of zo n jaarvergadering nog wel zinvol is", aldus de heer Van Boeijen.„Maar ik kan verzekeren dat alleen al de grote op komst op de jaarvergadering een stevi ge steun in de rug van het bestuur is." Aan het eind van de middag wordt nog een receptie gehouden. Daarop werd het woord gevoerd door wethouder J. Sinke namens het gemeentebestuur van Hal steren, geneesheer-directeur P. J Jon- gerius van de Viersprong, voorzitter P. JBalkenende van het bestuur van het psychiatrisch ziekenhuis voor Zeeland in Goes en oud-voorzitter J. J. Duvekot. Na het officiële gedeelte maakten onge veer 250 mensen gebruik van de gele genheid om de heer Van Boeijen per- sooniyk de hand te drukken. Tegen de avond bracht de fanfare van Vrederust, Euphonia, een serenade. t

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 7