Raad Kortgene nam afscheid van wethouder en drie raadsleden PZC/streek11 J. Eikenhout te Goes snelste op Compiègne Adverteren doet verkopen I. G. Izebout benoemd tot nieuwe gemeentesecretaris van Zierikzee autobedrijf w. sonke MET ALGEMENE STEMMEN GEKOZEN VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1978 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN De heer A. Welleman, omschreven als een markant figuur in de Kortgeense samen- Raadslid F A KLaassen„Klaassen en Kots. ze zijn een", zei burgemeester Van der imng. drukt bij zijn afscheid de hand van burgemeester Van der Linde. Linde. Ook ae heer Klaassen werd koninklijk onderscheiden. KONINKLIJK GOUD VOOR F. KLAASSEN EN J. GEELHOED DUIVENRUBRIEK BEVELANDEN NAOORLOGSE PERIODE AFGESLOTEN KORTGENE - De gemeenteraad van Kortgene heeft donderdag afscheid ge nomen van wethouder A. Welleman (pvda) en de raadsleden F. A. Klaassen (cdal, J. Geelhoed (pvdal en P. M. van der Weele (vvd). Dat gebeurde tijdens een druk bezochte raadsvergadering. Burgemeester J. L. D. van der Linde maakte daarbij bekend dat aan de he ren Klaassen en Geelhoed de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau was toegekend, vanwege hun langdurige Verdiensten voor de gemeenschap en hun vele ne venactiviteiten. Voor wethouder Welleman was er geen onderscheiding; hij ontving reeds eer der de gouden eremedaille. Burgemees ter Van der Linde deelde mee dat het decoratiesysteem geen hogere onder scheiding dan de gouden medaille toe staat voor wethouders van kleine ge meenten zoals Kortgene. De heer Van der Linde bracht de dank aan de heer Welleman en de heer Van der Weele over via een handdruk. Voor alle vier de raadsleden had de raadsvoorzitter woorden van waardering De heer Van der Linde constateerde in een uitvoerig betoog dat het vertrek van de raadsleden de afsluiting betekent van een zeer bijzondere raadsperiode voor Kortgene. Hij wees erop dat door verschillende oorzaken de raadsperiode 1974-1978 slechts overleefd werd door 3 raadsleden, oftewel 25% van het totaal. De burgemeester stelde dat de vier raadsleden er samen 88 jaar raadswerk hebben opzitten; de heer Welleman van 1946 tot 1978. de heer Klaassen van 1945- 1962 en van 1962-1978, de heer Geelhoed van 1958-1978 en de heer Van der Weele van 1971-1978. De heer Van der Linde zei dat met name het vertrek van de heren Welleman en Klaassen een afscheid nemen betekent van de naoorlogse pe riode, waarin de gemeente Kortgene een enorme ontwikkeling heeft meege maakt en waaraan de twee raadsleden in bijzondere mate hebben meegewerkt. De burgemeester meende dat de perio de na de oorlog voor Kortgene in vier delen uiteen gevallen is; de naoorlogse fase, gekenmerkt door een wederop bouw; de fase na de watersnoodramp van 1953; het tijdperk van de ontsluiting van Noord-Beveland als gevolg van het Deltaplan, de huidige fase, met een ze kere stabilisering en een begeleiding van hetgeen de Oosterschelde-ontwik- keling voor Kortgene zal betekenen. Kats De heer Van der Linde herinnerde aan de problemen rondom de woningbouw, de komst van de vismijn naar Colijns- plaat, de oprichting van de gemeente lijke camping in Kortgene en de bun galowparken. de aanleg van de jacht haven, de nieuwbouw voor het onder wijs, di bouw van twee bejaardenhui zen en de ruilverkaveling. In In een persoon'ijk woord tot de heer Klaassen merkte de burgemeester op dat deze zich altijd bijzonder heeft inge zet voor de kern Kats. De heer Van der Linde: „Klaassen en Kats, Kats en Klaassen: ze zijn eén. Naar zijn mening is vooral de gemeenschap Kats u on eindig veel dank verschuldigd Voor uw raadswerk". De burgemeester meende dat de heer Klaassen zich bij zijn activi teiten steeds heeft laten leiden door een religieuze bewogenheid: ook wees hij op Afscheidsreceptie raadsleden Kortgene KORTGENE - Het gemeentebestuur van Kortgene heeft donderdagavond de vertrekkende raadsleden F. A. Klaassen, J. Geelhoed en P. M. van der Weele en wethouder A. Welleman een afscheidsreceptie aangeboden. Een bij zonder groot aantal belangstellenden kwam in "De Korenbeurs" afscheid nemen van de gemeentelijke be stuurders. De receptie had een onge dwongen karakter. Eerder op de dag vond het officiële gedeelte plaats, waarbij de heren Klaassen en Geelhoed koninklijk werden onderscheiden. De scheidende raadsleden en wethou der Welleman moesten vele handen drukken. Vertegenwoordigers van het verenigingsleven, het onderwijs, de po litieke partijen, het waterschap Noord- Beveland en vele anderen gaven blijk van hun belangstelling. Onder de aan wezigen bevonden zich ook de Zeeuwse gedeputeerde W Don en zijn echtgeno te. Het afscheidsgebeuren -door bur gemeester J. L. D. van der Linde als de afsluiting van de naoorlogse periode be stempeld- mondde uit in een geani meerd samenzijn. de vele nevenfuncties. De heer Van der Linde vertelde dat de heer Klaassi n geen gemakkelijk raadslid was. maar wel iemand dn rechtlijnig en eerlijk be sluiten nam. Hij vond het plezierig dat de opvolger van de heer Klaassen even eens woonachtig is in Kats. Mét het ver trekkende raadslid hoopte de bur gemeester dat Kats weer zal kunnen groeien en bloeien. De raadsvoorzitter schetste de heer Geelhoed als een man zonder veel woorden maar doorzettend, die zich steeds beijverde voor Colijnsplaatse za ken. De heer Van der Linde toonde be wondering voor de wijze waarop de heer Geelhoed zich inzette voor het raads werk, ondanks zijn drukke nevenactivi teiten als melkhandelaar. „Een zoge naamd zeker raadslid, je wist watje aan hem had. Een typische PvdA-vertegen- woordiger; op de bres voor de kleine man, maar bereid tot overleg en sa menwerking met anderen. Een fijn mens: vriendelijk, rustig en hard werkend", betoogde de burgemeester Meest bekend De heer Van der Linde noemde wet houder Welleman de meest opvallende en meest bekende figuur van de gehele raad. „Als er één man is die veel heeft gedaan voor de gemeenschap Kort gene, dan bent u dat. Daarbij hebt u voooral belangstelling getoond voor het indi vidue", stelde de burgemeester. „U was een echte sociaal-democraat, een bijzonder trouw lid van uw partij, een partij waarvoor u onvoorstelbaar veel hebt gedaan. Het zal u genoegdoe ning geven dat er voor uw achterban veel is verbeterd. Het doet u echter ook verdriet dat er onder vooral de jongere generatie van uw achterban zoveel on tevredenheid is en zo weinig politiek bewustzijn". De heer Van der Linde gaf een opsom ming van de werkzaamheden die de heer Welleman tijdens zyn wethouder schap <1974-1978) heeft ontplooid. Hij vond het besluit om terug te treden ver standig. Tot de heer Van der Weele zei de bur gemeester dat hij een plezierig en rustig raadslid was. dat geen oppositie terwille van de oppositie wilde voeren. Hij waar deerde dat zeer. De heer Van der Linden stelde dat met name in de commissie openbare werken van de practische kennis van raadslid Van der Weele ge profiteerd kon worden. Voor de dames van de scheidende raadsleden had de burgemeester een ruiker bloemen. Aan het slot van zijn toespraak wees hij erop dat de raad die in 1974 startte samen over .64 jaar raad- Beheerscommissie dorpshuis te Stavenisse vergaderde STAVENISSE- De beheerscommissie van het dorpshuis te Stavenisse verga derde onder leiding van voorzitter C. G. van de Hoek, die er zich over verwon derde, dat slechts één vereniging in Stavenisse een afgevaardigde naar de vergadering had gestuurd. Ten gerieve van deze ene afgevaardigde gaf hij een beknopt overzicht van het beleid van de huidige beheerscommissie. Daar er geen tegenkandidaten waren voorgedragen, zal er geen verandering komen in de samenstelling van de be heerscommissie. Tijdens de vergade ring werd voorts de plaats besproken waar het nieuwe dorpshuis zou moeten worden gebouwd. De Schoolstraat achtte men met geschikt in verband met de in de nabijheid staande bejaar denwoningen. Ook de plaats van de huidige kleuterschool vindt men niet ideaal. De voorkeur van de be heerscommissie gaat uit naar de plaats waar zich nu het hertenkamp bevindt. Daar is ruime parkeergelegenheid te scheppen en de bebouwing is niet zo dicht. Bovendien is de plaats centraal gelegen. De vergadering hield zich ver der bezig met de vaststelling van de be groting voor 1979 en men besprak de mogelijkheid van de aanschaf van een nieuwe geluidsinstallatie. Marktconcert in Grote Kerk Goes GOES - De Goese organist Kees van Eersel verzorgt zaterdag een markt- i oncert op het orgel van de Grote Kerk in Goes, aanvanag i2.30 uur. Het prog ramma bevat een koraalpartita van Bach m dt sonate VII van Jos Rheinbe- rger. Extra kerkdienst in Goes GOES - Zondagmiddag begint om 5 uur een dienst voor belangstellenden in de Maranatha-kerk aan de Bergweg te Goes. Ds. J Verhage spreekt dan over het thema'Ontkom aan G ods oordeel I Medewerking aan deze dienst, waarin ook kinderen welkom zijn. wordt ver leend door Janus Mondeel. bas-bariton, en Rinus van Iwaarden. orgel servaring beschikte <een gemiddelde per raadslid van 15jaar>. De nieuwe raad die 5 september begint beschikt over 44 jaar aan raadservaring. De heer Van der Linde: „Deze cijfers tonen aan dat we een bepaald tijdperk afsluiten" Namens de raad sprak de heer M de Smit. Ook hij constateerde dat er de vertrekkende raadsleden ervaring, in- MOMENTEEL WERKZAAM IN GOES ZIERIKZEE - Dc heer A. G. Izeboud uit Goes is benoemd tot gemeentesecreta ris van Ziirikzee. De raad nam hiertoe met algemene stemmen een besluit, tijdens een donderdagavond gehouden spoedvergadering. De heer Izeboud wordt opvolger van de heer R. van Ommeren, die tot lid van gedeputeerde staten van Zeeland is gekozen. De nieuw e gemeentesecretaris is momen teel chef algemene zaken ter gemeente secretarie van Goes. Hij werd onlangs door het Goese gemeentebestuur be noemd tot directeur ruimtelijke ont wikkeling en volkshuisvesting (met ingang van 1 januari 1979). Burgemeester T H. de Meester vertelde dat de benoeming van de nieuwe sec retaris niet kon wachten tot het optre den van de nieuwe raad. Hij wees erop dat de komende behandeling van de gemeentebegroting het noodzakelijk maakte om zo spoedig mogelijk in de vacature te Voorzien. De heer De Mees ter maakte duidelijk dat bij de sollicita tieprocedure ook een vertegenwoordi ging van de ambtenaren en het se- nioreni onVent bi trokken werden. zicht en tact meenemen. De heer De Smit richtte zich in een persoonlijk woord tot de vier afscheidnemers Hij overhandigde een geschenk. De raadsltden spraken tenslotte een af scheidswoord. Met nami dc heren Wel leman en Klaassen belichtten daarbij enkele aspecten uit hun langdurig raadslidmaatschap. De raadsvoorzitter zei dat er "geen ver schil in gevoelens" was tussen college van b en w. ambtenarendeputatie en se niorenconvent over de aanbeveling. „Dat maakte uitstel van de procedure ook al met noodzakelijk", stelde de heer De Meester. Hij bracht naar voren dat aan gedeputeerde staten gevraagd zal worden om de nieuwe secretaris in de voor Zierikzee hoogste salarisschaal op te nemen. De raad had daar geen be denkingen tegen De stemming over de aanbeveling ver liep zonder problemen. De heer Izeboud vergaarde als nummer een alle stem men: op de tweede kandidaat, de heer M. J van Iwaarden uit het Zuidholland se Bleiswij k werden geen stemmen uit gebracht Burgemeester De Meester „Ik ben blij over de eenstemmigheid van de raad Als we in de annalen van de gemeente Zierikzee terugkijken, heeft de benoeming Van een gemeentesecre taris wel eens spanningen opgeleverd" De heer Izeboud -ter vergadering aan wezig- toonde zich erg verheugd over zijn benoeming Hij vertelde heel be wust een functie als gemeentesecretaris te hebben nagestreefd „En als js^zoals ik Van Zeeland houdt, dan probeer je in eerste aanleg daar een plaats te vin den", betoogde de heer Izeboud. Hij noemde Zienkzee een plezierige ge meente met een fijn ambtenarenap paraat De heer Izeboud verwachtte per Waterschap wil bouw flink aantal gemalen waterzuivering GOES - In het kader van het plan tot bestrijding van de waterverontreini ging wil het dagelijks bestuur van het waterschap 'De Brede Watering van Zuid-Beveland' een flink aantal rioolgemalen en persleidingen gaan aanleggen. Aan de algemene vergade ring van het waterschap -die op 6 sep tember bijeenkomt- wordt gevraagd in te stemmen met de aanleg van de lei dingen en de bouw van de gemalen en de daarmee samenhangende grond- verkopen. Het gaat om de bouw van rioolgemalen te Nieuwdorp. 's-Heer Arendskerke. 's-Heer Hendrikskinderen. Kattendijke en Wilhelminadorp. alsmede om de aanleg van de persleidingen Nieuwdopr- Lewedorp, s-Heer Arendskerke-Goes: s-Heer Hendrikskinderen-Goes: Kat- tendijke-Wilhelminadorp en Wilhelmi- nadorp-Goes. Twee ingenieursbureaus hebben inmiddels de plannen voor deze werken voorbereid. Vooruitlopende op het plan tot bestrij ding van de waterontreiniging. wil het dagelijks bestuur van het waterschap alvast de lozing van afvalwater van de kem Lewedorp gaan aanpakken Dit, omdat het gaat om een gebied dat via het gemaal 'De Piet' op het Veerse Meer loost en waarvan in verband met de aanwezige recreatie vervuiling als een uiterst gevoelige aangelegenheid moet worden beschouwd. Daarom stelt het dagelijks bestuur van het waterschap voor de bouw van een rioolpersgemaal te Lewedorp en de aanleg van een pers leiding ten behoeve van Lewedorp- Noord met voorrang te behandelen De algemene vergadering van het wa terschap vergadert op 6 september in de 'Prins van Oranje' te Goes, aanvang 14.00 uur 's Morgens is er een excursie voor de gezworenen en hoofdingelan den. VISWEDSTRIJD V VN KANAALVISSERS TE KAPELLE KAPELLE- De hengelsportvereniging 'De Kapelse Kanaalvissers' te Kapelle houdt zaterdagavond de achtste be kerwedstrijd bij de Postbrug bij het Ka naal door Zuid-Beveland. De wedstrijd begint om zes uur. Voor ruim 2500 gulden gestolen uit Vegé Zierikzee ZIERIKZEE - In de nacht van woensdag op donderdag zijn uit het ma gazijn van de Vegé aan de De Crane- straat in Zierikzee. 79 sloffen rookwaren en 190 pakken koffie, met een totale waarde van ongeveer 2500 gulden, ont vreemd. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor. 1 december '78 zijn nieuwe functie of ficieel te kunnen aanvaarden. Hij was plezierig getroffen over de snelheid waarmee het Zierikzeese gemeentebe stuur de vervulling van de vacature heeft aangevat. Binnen de gemeente Goes wordt ge werkt aan een herverkaveling van het gemeentelijk apparaatUitvloeisel daarvan is dat er 4 directies gevormd worden. waarVan de heer Izeboud een van de hoofden zou worden. De nieuwe si cretaris van Zierikzee benadrukte dat zijn vertrek uit Goes niet samenhangt met deze reorganisatie. De raadsverga dering m Zierikzee werd bijgewoond door een aantal ambtenaren van de ge meente Goes. Zij behoorden tot de eer sten die hun collega gelukwensten met zijn nieuwe functie. Duidelijk werd dat het vertrek van de heer Izeboud uit de Ganzestad als een bijzonder gemis zal worden ervaren. De heer Izeboud (36) w erd geboren in Koudekerke. Hij is gehuwd en liceft 3 zonen. Hij begon zijn 1< opbaan als ge meente-ambtenaar bij de voormalige gemeente Sint-Laurens. Daarna was hi j w erkzaam in Zoutelande en het Westb rabantse Almkerk. Begin 1969 werd de heer Izeboud benoemd tot w aame- mend chef algemene zaken in Goes; een benoeming die na de herindeling in 1970 wtrd omgizet in een definitieve. WINNAAR VLOOG ZO'N 50 M.P.M. ANDERE VOORUIT Van een medeiverkcrt MIDDELBURG - Toen twintig uitsla gen van de vier en twintig verenigin gen van dt vlucht vanuit Compiegnc binnen waren, hebben we de rekcnaai van di Rodi DofTi r in Goes opgebeld en hem gevraagd of hij bij de snelheid van de duif van .1. I ik.nh .ut uit Goes geen tikfout had gemaakt. Dize bevestigde ons dat deze duif .m 11.20 uur w as ge klokt op een afstand van ruim 243 ki lometer, wat betekent, dat de vogel een snelheid haalde van 1278 meter per mi nuut. Nergens zijn we zo'n snelheid te gengekomen en we schatten dat deze duif circa 50 meter per minuut vooruit vloog. Eikenhout doet het dit seizoen formidabel met de jonge duiven, want het is reeds zijn vierde overwinning in zijn vereniging en het gaat waarschijn lijk zijn tweede provinciale zcgi wor den. De overige ere-prijzen bij de Rode Doffer zijn voor L. Schipper, J. van Es en A. Kloosterman. Bij de Scheldt vliegers te Borssele haalt M. v.d. Guchte zijn eerste overwinning met goedi klasseringen voor F Nieuwenhuysse. J. Walhout en W Moerdijk In Ziirikzee een bijzonder goede uitslag voor B. Wesdorp, die won voor M. Krijger en J. Snijders. In Oud- Vossemeer is de overwinning voor S. Schetters voor M. Vaders en D Haver man Dt Trouwe Duif in Tholen kende als winnaar L. v. d Klein, met op grote achterstand J. Praat als tweede en W. Theunisse Zn die 3 en 5 klokte. In Wemeldinge is J Wilderom wat laat op gang gekomen, doch haalt nu zijn twee de overwinning by de Postduif, met een knappe uitslag v.,or P. Glas, en C. Lam- per doet het met vier bij de eerste tien ook zeer verdienstelijk. In Wolphaarts- dijk kan P. A. van Loo geen overwinnin gen meer aan de lopende band boeken, want dit keer moet hy gebr. Houteka mer en J. en L. Westveer voor laten gaan. Het meest frappante hebben we tot het laatst bewaard. In Kortgene een over tuigende overwinning van S. Bran derhorst. met drie bij de eerste tien en twaalf van de zt ventien in de prijzen. P van Belzen wordt tweede voor A P. de Haze. Maar als we in Kortgene de tyd van de laatste prijswinnende duif bekij ken dan zien we dat deze 1097 meter per minuut haalt en nu komt hit frappante: In Yerseke. met 436 duiven in concours, zou hier één duif prijs hebben gehaald. Je vraagt af: hoe is het mogelijk? D, winnaar bij de Noordster in Yerseke. P. van Stee. die vijf duiven bij de eerste twintig heeft, komt tot 1103 meter per minuut en J. v.d. Plasse tot 1097 meter per minuut met zi,n tweede plaats en dat zi u in Kortgene geen prijs meer zyn! Van Krabbendijke bereikte ons geen uitslag, doch we vernamen dat men daar ook niet vroeg zat. Wel ontvingen we de uitslag van Oud-Vossemeer van uit Parkestone, waar D. Polderman i on 2 wordt met een snelheid van 885 meter Ln gerekend naar de resultaten van zo ne 1 tot 200 kilometer is dit beslist een redelijk vroege duif. Voor de oude dui ven uit Compiène volstaan we met de uitslagen. Uitslagen jonge duiven. Goes, 60 duiven: 1 J. Eikenhout 1278 m.p.m., 2,5 en 7 L. Schipper, 3.6 en 8 J. van Es. 4 en 10 A. Kloosterman. 9 L. de Kok. Borssele. 128 jonge d ui veil, snelheid 1150 m.p.m.: 1 M. v. d Guchte. 2en 6 F. Nieuwenhuysse. 3 en 5 J. Walhout. 4 en 7 W. Moerdijk, 8 Joh. Janse, 9 S. Tllrot10 H. Mon deel. Oud-Vossemeer. 217 duiven, snelheid Programma van de weefkring te Goes GOES - De afdeling Goes van de weef kring Zeeland heeft het programma voor het komende seizoen gepresen teerd. De activiteiten beginnen 26 augustus met een bijeenkomst in Vlake om 09.30 uur. Bedoeling is in de openlucht een gezamenlijk werkstuk te maken. Op 28 september en 26 oktober worden in 'De Villa' te Goes werkbesprekingen gehouden, die om 19.30 uur beginnen. Sari de Graag verzorgt op 1 december, eveneens in de Villa, een inleiding ove weven met gehandicapten. Op 26 ja nuari geeft mevrouw Finny Nijman, schrijfster van boeken over weven, een lezing over 'sprang', een oude vlecht- techniek (in de Villa om 19.30 uur). De weefkring gaat de oude velchttechniek op 22 februan zelf toepassen. Mevrouw FVroom houdt 29 maart een lezing ovi r het verwerken van handgeweven stoffen en 26 april is er een show van kleding vervaardigd uit handgeweven stoffen Het seizoen wordt 31 mei afgesloten. De verschillende werkgroepen tonen dan hun over een bepaald thema gemaakte werkstukken. De bijeenkomsten zyn steeds vanaf 19.30 uur in het cultureel centrum de Villa. 1100m.p.m. IS.Schetters.2en8M.Vaders.3 en 4 D. Haverman 5 A. Voormeulen. 6 J. Bal- legooien. 7 en 9 D Polderman. 10 A. van Daa- ien. Wemeldinge. 119 duiven, snilheid 1122 m.p.m 1 en 5 J Wilderom. 2 en 3 P Glas. 4 L. Si hipper. 6.7.9 en 10C. Lamper. 8 J. v. d. Vegt. Tholen. 106 duiven, snelheid 1128m,pm 1 L v. d. Klein S. 2 J. Praat, 3 en 5 W Theunisse Zn 4 en 6 J. Deurloo. 7 C Laban. 8P Laban.9 C Moeliker. 10 J. van Dijke Kr Wolphaarts- dijk. 1 Gebr Houtekamer. 2 en 7 J er. L. West- veer. 3.4.5en6PA. van Loo. Oud: S. Wesseis 1 en 2 Zierikzee. 108 duiven, snelheid 1153 mpra B.P Wesdorp 1.8en 10 2M.Krijger.3 J. Snijders, 4 J. Krijgers, 5 J. Verwils. 6 en 9 P v. d Welle, 7 F Mays Kortgene. 124 duiven, snelheid 1209 m p m 1.4 en 8 S Branderhorst. 2P vanBel2t-n.3AP de Haze 5L.de Fouw& Zn.. 6 K. Versluys 7 W. Bouwense. 9 P. van Bi-lzen, 10 H. v d Moere. Yerseke. 436 duiven, snelheid 1103 m.p.m.: 1 en 10 P. van Stee. 2 J v. d. Plasse. 3 C de Rooy. 4 en 5 Gebr. Zuidweg. 6 W Zuidweg. 7 M. Mol. 8 M. v d. Dorpel, 9 D. Nijssen. Oud-Vossemeer. Par kestone: lJ2en8D Polderman.3P.dcWüde.4 I Berkc-y. 5 en 6 Jac. Vaders. 7 en 9 S Schetters. Yerseke. oude duiven: 1 H. Paauwe, 2 Gebr. Poley. 3 Joh. van Es. 4 en 6 J. vanOeveren. 5 E. van Hijfie.7H Paauwe.8en 9L Kosten.lOMevrouwMinnaard Kortgene 1.4en6W Noordhoek&Zn ,2G P Geelhoed. 3 en 5 J de Looff Wemeldinge: 1 t&m 4 P Schouwenaar. Goes" 1 J van Es, 2,6 en 7 W Barentsen. 3 en 9 J. Korstanje, 4 A.Klooster man, 5 C. van Dijke. 8 H. Jongepier. Zaterdag eerste navlucht uit Den Bosch. RAAD KAPELLE VERGADERT KAPELLE - De gemeenteraad van Ka pelle joudt dinsdag 29 augustus een openbare raadsvergadering in het ge meentehuis van Kapelle. aanvanag 16.00 uur. De raad buigt zich ondermeer ovi-r dt benoeming van een nieuwe ge meente-arts. etn wyziging van de drank- en horecaverordening, de reno vatie van 6 woningwetwoningen ln Schore en de verkoop van een reeks wo ningwetwoningen. Ook wordt gevraagd een kredietje be schikbaar te stellen voor een gedeelte lijke reconstructie van de Hoogeweg en voor de aankoop van gronden voor de aanleg van een weg ten noorden van Kapelle. Koraalconcert Colijnsplaat COLUNSPLAAT - Zondag geeft bras sband Wllhelmina' uit Colijnsplaat, onder leiding van de heer M. Steket ee, in de tuin van de Christelijk nationaal school 'Open Hof. een koraalconcert. Het concert begint om 16.00 uur. Oud papieractie Stavenisse STAVENISSE - De juniorleden van voetbalvereniging 'SC stavenisse' hiel den in Stavenisse een inzamelingsactie voor oud papier. De bate van de oi>- brengst (3530 kilogram) is voor de club kas. Collecte SINT ANNALAND - De in de hervormde kerk in Sint Annaland gehouden col lecte ten bate van de "warme maaltij den' voor behoeftigen en invaliden bracht 763,37 op. Koopochtend bejaarden en gehandicapten Goes GOES - De Goese vrouweenraad houdt woensdag 30 augustus weer de maan- delyke koopchtend voor bejaarden en gehandicapten. Belangstellenden kun nen zich maandag 28 augustus voor deelname opgeven bij mevrouw S. Dijk- graaf-Noordermeer, Van Dusseldorp- straat 33. Goes, telefoon 27656 of bij me vrouw G de Bondt-Hoekstra. Berken- straat 80. Goes, telefoon 16992. Ledenvergadering van w 'Kapelle' KAPELLE- De voetbalvereniging 'Ka pelle' houdt dinsdagavond een alge mene ledenvergadering in de kantine van het sportcomplex 'Groene Woud' te Kapelle. Aan de orde komen onder meer versla gen en een bestuursverkiezing. Bij die verkiezing is de heer J. vanderEndt niet herkiesbaar. Periodiek aftredend en herkiesbaar zijn de heren C. de Waar, P G. v.d Schaaf en C M. van Koeverin- ge. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Afscheid van wethouder J. P. Lindenbergh GOES - In verband met het afscheid Van de heer J. P. Lindenbergh als wet houder van de gemeente Goes, biedt het gemeentebestuur hem en zijn echtgeno te een afscheidsreceptie aan. Dat g- - beurt op woensdag 6 september tussen 16.30 en 18 00 uur in het Goese stadhuis. De receptie is vrij toegankelyk voor ie dereen Burgemeester Di Meester van Zierikzee feliciteert de mtesecretaris Izebout met zijn benoeming Lekker zui r|Cer, loplte.' sportief sluren De Mini heeft alles, öat ontdekt u tifdens'n proefnt.Al vanaf XQ Ifr inkt 8iViTo.i/D; Automobiel bedrijf v.d. VLIET GOES B.V. Ant. Fokkerstr. 85 verlengde v.d. Fruitlaan over Ringspoorlijn GOES-ZUID TEL. 01198-526 HONDA-DEALER Fruitlaan 16, Goes Tal. 01100-15415-14987 Raadslid Geelhoed, bij zijn afscheid van de raad met koninklijk goud onder scheiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 31