Kijk op... Noordgouwe Schouweit|§Duiveland Extra DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1978 Je hoort het wel eens zeggen: Dreischoris het mooiste dorpje van heel Zeeland". Maar kom nu niet met zo'n verhaal in Noordgouwe aan. Want dan zitten ze onmiddellijk op de kast. „Ons dorp is minstens even mooi", klinkt het dan verontwaardigd. Zeshonderd jaar oud moet Noordgouwe ongeveer zijn. De Noordgouwenaren zijn trots op hun dorp. En geef ze eens ongelijk. Noordgouwe heeft iets. De dorpsring bijvoorbeeld, met de fraaie Nederlandse her vormde kerk, die dateert uit de twaalfde of dertiende eeuw. Noord gouwe of Dreischor; wie zal het zeggen. En zo belangrijk is het toch ook weer niet. Noordgouwe is gewoon een mooi dorp. Maar ook een dorp vol problemen. Achthonderd mensen wonen er. En ze maken zich wat zorgen over de toekomst. De laatste tijd zijn er nauwelijks nieuwe woningen gebouwd, het aantal leerlingen op de lagere school holt achteruit en het verenigingsleven is niet meer wat het geweest is. Goed, ze hebben er een muziekvereniging Con Amore', die een aardig toontje wegblaast, er wordt aan -ruitersport gedaan en er wordt wat voetbal gespeeld. Maar dan heb je het wel zo'n beetje gehad. De leefbaarheid komt in het gedrang, heet dat zo mooi. Problemen, waar zoveel kleine kernen mee te maken hebben. Maar toch; geen enkele geboren en getogen Noordgouwenaar zal het in zijn hoofd halen om weg te gaan. Of het moet - door de omstan digheden gedwongen - niet anders kunnen. Maar dan wel met veel pijn in het hart....

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 39