Keetie weer bij favorieten Optimisme bij Wagtmans voor 100-km-tijdrit van woensdag Lokeren komt Belgische competitie woensdag in Yerseke voorbereiden M0RRES WINT INTERNATIONAAL VOLLEYBALTOERNOOI IN CLINGE Schok voor Kortsnoj Bekervoetbal Engeland wil tegen Oranje op Wembley Waterpolo in Breskens De Nooijer winnaar in Zoutelande Kapelle gelijk Debruyne weg bij Flandria CELINE VAN DE BERG TWEEDE IN AMSTERDAM Waterpoloteam verloor: 7-4 Ad Polak ook in Engeland actief Nazomerrit van Scheldegouwen LEB0 SPEECW TEGEN RODA MEULBROEK DINSDAG 22 AUGUSTUS 1978 Keetie van Oosten-Hage in actie tijdens haar race naar de wereldtitel achter volging. BRAUWEILER - Wanneer woensdagochtend vroeg de voor het wereldkampioenschap wielrennen naar Duitsland gekomen dames aanzetten voor een wedstrijd over 703 kilometer, gebeurt dat met Kee tie van Oosten-Hage als een van de grootste favorieten, haar kracht bewees ze door van de ell maal dat ze deelnam, zeven keer het erepodium te halen, waarvan de laatste jaren vier keer achtereenvol gend Op de olympische wielerbaan van Munchen bleek de Zeeuwse weer in zo'n goede vorm te zijn, dat ze zich sterk genoeg mag achten voor een dergelijke plaats bij de kanshebsters. „Het is alleen te hopen", aldus Kee tie van Oosten-Hage, „dat er die dag wat wind staat want anders ben ik bang voor een te lichte wedstrijd". Die wetenschap werd maandag op gedaan tijdens de eerste training op het 23.5 kilometer lange parkoers dat 10 kilometer ten westen van Keulen, rond Brauweiler, werd uit gezet. Keetie van Oosten-Hage na die ken nismaking met het circuit: „Het lijkt op een vlakke klassieker in Neder land. Het enige echt lastige stuk ligt pal voor de finish waar de weg iets stijgt. In dat stuk vals plat ligt de eindstreep op 150 meter na een bocht en dat vind ik niet zo gelukkig. Het gehele parkoers is tamelijk licht, zo dat het wat mij betreft mag gaan waaien, want ik heb het het liefst wat zwaarder". Samenwerking Wat de concurrentie betreft is Kee tie van Oosten-Hage aardig op de hoogte door een trip naar Amerika aan het begin van dit jaar. „Daar", zegt ze, „reden zowat alle meisjes die ik hier woensdag ook tref. Ik weet dus op wie en waarop ik moet let ten". Over de samenwerking binnen de Nederlandse ploeg (Keetie van Oos ten-Hage, haar zus Bella, Mini Brinkhof. Anne Riemersma, Truus van der Plaat en Greta de Bruin) moet nog gesproken worden. Keetie van Oosten-Hage: „Dat gebeurt al tijd pas kort voor de wedstrijd. Wat mij betreft hoefik geen aparte plaats, hooguit wat wij noemen een be schermde positie. Wanneer ik goed kom te zitten hoop ik de steun van de anderen te krijgen en omgekeerd ben ik beslist bereid om mijn kansen op te offeren wanneer een ander er beter voorstaat". BRAUWEILER - Rini Wagtmans pleegt doorgaans geen blad voor de mond te nemen. Vooral in dat opzicht onderscheidt de nieuwe wegcoach zich nadrukkelijk van Joop Middelink, zijn voorganger, die ook immer de nodige voorzichtigheid betrachtte waar het ging om de individuele kwaliteiten van een renner of over de te volgen tactiek. Die rechttoe-rechtaan-mentaliteit, die zich in zijn actieve wielerjaren vaak uitte in een wat eigengereid optreden in het peloton, wordt Wagtmans echter niet in alle geledingen van de wielersport in dank afgenomen. Met name de gevestigde orde bij de amateurs, die met deze commandowis seling de in de laatste jaren bijna van zelfsprekende WK-selectie plots in ge vaar zag komen, kantte zich fel tegen de denkbeelden van Wagtmans. die er im mers vanaf het eerste moment geen ge heim van maakte voorrang te willen ge ven aan de jeugd. Maar de Brabander bleef er stoicijns kalm onder, trok zijn eigen plan en liet zich daarbij niet van de wijs brengen door de tevoren dooi hem ingecalculeerde kritiek op zijn werkwijze. Wanneer de voortekenen niet bedrie gen, lijkt Wagtmans met zijn wat meei eigentijdse aanpak duidelijk op de goe de weg. De resultaten, zowel individueel als die van de tydritploeg. deden dt aanvankelijk niet malse kritiek lang zaam verstommen. Ook de argwanende houding die de ploegleiders bij Wagt mans' benoeming tot wegcoach inna- KAPELLE - De zaterdagmiddagclub Kapelle (landelijke vierde klas KNVB) heeft op eigen veld een oefenwedstrijd gespeeld tegen de afdelings-eerste-klas- ser Melissant van Goeree-Overflakkee. De wedstrijd eindigde in een 1-1-gefijk- spel. Voor rust was Lex Custers van de thuisclub met enkele schoten gevaar lijk, maar door uitstekend werk van de Zuidhollandse doelman en door knallen naast het doel kwam hij toch niet tot succes. De rust ging dan ook in met 0-0. In de 20e minuut na rust passeerde Huib Klink doelman Murre van Kapelle (0-1). Verdiend maakte Kapelle vijf minuten later gelijk, toen linkerspits Peter de Waard scoorde uit een schitterende dieptepass van Jan Roose. Daar bleei het bil. VLISSINGEN-Woensdagavond komen vele Zeeuwse voetbalclubs weer in het veld voor de bekercompetitie. Alleen de wedstrijd Zeelandia-Goes wordt donderdagavond gespeeld. Het vol ledige programma voor de poules, waarbij Zeeuwse clubs betrokken zijn. luidt: Poule 1: RBC-Domburg. Jong Ambon- Halsteren. Poule 2: Zeelandia-Goes (24-8), Middelburg-Devo. Poule 3: Roos- endaal-RCS, Vlissingen-Moerse Boys. Poule 4: NSV-Breskens, Axel-Zundert. Poule 5: Temeuzen-Aardenburg. Poule 6: RSV-Cluzona, Unitas '30-Biervliet. Poule 7: SC Gastel-Sluiskil, Steenber- gen-Meto. Poule 8: SC Krulsland-Al- liance. Poule 9 BSC-Intemos, Koewacht-Divo. Poule 10: Dosko-Hon- tenisse, Rood Wit W-Clinge. men, lijkt thans plaats te hebben ge maakt voor een gevoel van berusting zonder dat zij nu openlijk de loftrompe! steken. Het tijdstip daarvoor is ook nog duidelijk te vroeg, aangezien de eerste werkelijke proeve van bekwaamheic nog moet worden afgelegd. Optimisme Rini Wagtman vreest die eerste test van allure, de 100 kilo meter ploegentijdrit van woensdag in Brauweiler. echter niet. Sterker nog; na het verkwikkende optreden recente lijk in Hoevene-Stabroek en Maren- Kessel, waar het Brabantse kwartel Oosterbosch-Van Est-Van Houwelin- FRANSE WIELERPROFS VOOR WK OP DE WEG PARIJS - De Franse ploeg voor het we reldkampioenschap wielrennen voor professionals op de weg dat op de Nur- burgring wordt gehouden is maandag als volgt samengesteld: Bernard Hi- nault, Jean René Bernaudeau, André Chalmel, Jean Chassang, Gilbert Chaumaz. Jacques Eclassan. Yves He- zard, Michel Laurent, Bernard Bourreau, Roger Legeay. Mariano Mar tinez, Maurice Ie Guilloux. Jacques Bossis en Regis Ovion zijn reserve. BRUSSEL-Paul Claes van Flandria en ploegleider Fred Debruyne hebben in gezamenlijk overleg besloten een einde te maken aan de samenwerking. Na de affaire Michel Pollentier in de Ronde van Frankrijk botsten de visies van Claes en Debruyne steeds vaker. De verbreking van het contract is maan dag bevestigd door een communi qué van Flandria. Hierin staat tevens vermeld dat de beiden als goede vrien den uit elkaar zijn gegaan. Debruyne heeft na de dopingsaflaire met Michel Pollentier dikwijls in het openbaar zyn ongenoegen kenbaar ge maakt over de situatie bij zijn werkge ver. ..Om zijn taak als ploegleider bij Flandria te kunnen voortzetten, wil ik garanties. Ik wil de renners dirigeren een goede begeleiding geven. Een nega tieve sfeer, zoals ik die dit jaar heb mee gemaakt, hoef ik niet voor een tweede keer mee te maken. Bij Flandria heb ik in elk geval een hoop geleerd", aldus Debruyne. Debruyne is vermoedelijk niet de enige die Flandria gaat verlaten. Michel Pol lentier zu alle papieren reeds getekend hebben voor een Waalse firma. gen-Bierings de knappe tijd liet regi streren van twee uur, elf minuten en 36 seconden, en daarmee tal van vooraan staande wielernaties als West-Duits- land, België en Italië ruim voorbleef, heeft alle nog resterende twijfel plaats gemaakt voor optimisme. Wagtmans is zelfs de mening toegedaan, dat dit viertal zich als enige Westeuropese ploeg moet kunnen meten met de op dit loodzware onderdeel doorgaans supe rieure Oostbloklanden. „Deze formatie", is de visie van Wagt mans. „moet ook nog ten minste een halve tot een hele minuut sneller kun nen rijden dan in Maren-Kessel. Naar mijn idee is dit ook de beste ploeg die we op dit moment in Nederland op de been kunnen brengen Toch liep het aanvankelijk bepaald niet vlekkeloos met dit viertal, dat wordt begeleid door Jan Gisbers, de ploegleider van drie van de vier leden van het kwartet, maar waarover de su pervisie bij Wagtmans berust. „Dat kwam", verklaart Wagtmans, „omdat we in eerste aanleg in de verkeerde vol gorde reden. Van Houwelingen en Oos terbosch zijn twee jongens, die 50 in het uur kunnen rijden; voor die andere twee is 48 het absolute plafond. Maar doordat Oosterbosch en Van Houwelingen ach ter elkaar op kop kwamen, bleef het tempo voor Van Est en Bierings te lang achtereen te hoog. Van een continue re gelmaat was zodoende geen sprake". In Maren-Kessel reed het viertal vervol gens om en om. „En toen was het net een motor", glundert Wagtmans. „Zit het ons in Brauweiler een beetje mee, dan moet de ploeg zelfs op het erepodium kunnen komen. Het licht golvende par cours, dat erg bochtig is, is bovendien eerder in ons voordeel dan in ons na deel". Gewaagde prognose Dat lijkt een op z'n zachtst gezegd hoogst gewaagde prognose, te meer, omdat de ploegentijdrit, waarin Oran je in het verleden zulke grote triomfen behaalde, de laatste jaren nog louter teleurstellingen bracht. Wagtmans nu: „Het is gewoon een kwestie van de goe de renners vinden. Het is daarom voor mij ook onbegrijpelijk, dat zo'n Van Houwelingen eerder nooit voor deze ploeg is geselecteerd. Het was toch immers bekend, dat hij een uitstekend tijdrijder is. Datzelfde geldt in feite voor Bierings. Die jongen wint wel iswaar bijna nooit, maar het is wel een enorme temporijder. En daar gaat het tenslotte om". Ter verdediging van Middeling voert Wagtmans als verzachtende omstan digheid aan. dat zijn voorganger vaak vanuit financiële nood gedwongen was voor de individuele wegwedstrijd ren ners te recruteren uit de tijdritploeg of andersom. „En daarmee hoefde ik geen rekening te houden, nu het wereld kampioenschap zo dicht bij huis is. Voor een bondscoach maakt dat natuurlijk wel een stuk dankbaarder werken. In pnncipe is het ook niet goed, dat een renner in beide wedstrijden moet rijden. Want wordt het in zo n tijdrit een deba cle zoals vorig jaar in Venezuela, dan moetje wel een wonderman zijn om zo'n renner voor de individuele wedstrijd nog te kunnen motiveren. Bij de profs lukt dat wel. Die kijken veel minder naar een slechte uitslag maar richten zich op de dag van morgen. Amateurs staan daar doorgaans niet bij stil. Maar pakken ze een medaille met de ploeg, ROTTERDAM - Er lijkt geen einde te komen aan de invitaties die de KNVB bereiken om met Oranje in het buiten land te komen voetballen. De Engelse voetbalbond zou Oranje graag voor de tweede keer op Wembley in actie zien en stelde de KNVB inmiddels schrifte lijk voor om opnieuw op fifty-fifty-ba- sis van de recette naar Londen te ko men. Dat zou een netto-opbrengst van drie ton betekenen. Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB heeft wel oren naar een wed strijd tegen Engeland en roept de spe lersleveranciers - PSV. Ajax. AZ. Feyenoord en Anderlecht! - binnenkort bijeen. De kans dat de KNVB probeert om van de op 24 februari van het vol gend jaar tegen Italië geplande Inter land af te komen, is vrij groot omdat de clubs toch al klagen over een te zwaar beginprogramma. De financiële condi ties met de Italiaanse voetbalbond moeten overigens nog rond worden ge maakt. dan kan dat ook resultaat opleveren. In dat geval vliegen ze natuurlijk". Bij de samenstelling van de ploeg beeft Wagtmans echter noodgedwongen een uitzondering moeten maken voor de toekomstige professional Bert Ooster bosch, die onder elk beding ook indivi dueel wilde starten. „De overige drie", aldus Wagtmans, „hebben daar totaal geen punt van gemaakt, ondanks het feit, dat vermoedelijk ook Bierings overstapt naar de profs". Wagtmans heeft ook definitief gebroken met de traditie van een koerscaptain, omdat hij het nut van een dergelijke functie, in welke hoedanigheid Arie Hassink onder Middelink vele Jaren fungeerde, niet inziet. Zijn visie „Re detwisten kost tijd. en daar schiet Je dus mets mee op De renners hoeven niet te denken, die moeten fietsen. En graag zo hard mogelijk. De ploegleider denkt wel AMSTERDAM -Tijdens C-spelen voor de atletiek C-jeugd in Amsterdam heeft Celine van de Berg van Zeeland Sport uit Vlissingen een zilveren medaille ver overd op de 600 meter. Haar tijd was 137.5. De race bij de C-meisjes werd ge wonnen door Ingrid Stoot van sprint Breda in de tijd van 1.35.1. Eerstejaars C-atlete Celine van de Berg heeft hier mee aangetoond, dat ze ook in deze ca tegorie tot de besten van Nederland be hoort. BRESKENS - De uitslagen waterpolo- toernooi gehouden te Breskens op zon dag door de zwemvereniging Schelde- stroom luiden: heren: Stormvogel- 8cheldestroom 2-1; Schelde-stormvogel 2-3; 8cheldestroom-Schelde 2-5. Win naar: Stormvogel; 2 Schelde: 3 Schelde- stroom. Adspiranten 2 (gemengd) Schelde - Luctor 6-0; Luctor - Schelde stroom 2-5; Scheldestroom-Schelde 1-6. Winnaar: Schelde; 2 Scheldestroom; 3 Luctor. BERLIJN - Nederland heeft maandag morgen zijn derde en laatste wedstrijd voor groep C van de voorronden van het waterpolotoemooi verloren. West- Duitsland versloeg Nederland, dat na de eerste periode met 2-0 leidde, uiteinde lijk met 7-4. De tussenstanden zijn 0-2. 3-1, 2-1. 2-0. Beker Ferencvaros BOEDAPEST - Ferencvaros heeft dankzij een 4-2 overwinning op PECS de Hongaarse beker gewonnen. De wed strijd die in het Nepstadion in Boeda pest werd gespeeld werd bijgewoond door bijna zeventigduizend toeschou wers. In de eerste ronde van de Europa cup voor bekerwinnaars speelt Ferenc varos tegen Kalmar uit Zweden. WIELART VIERDE NICE - By internationale atletiekwed strijden in Nice is de Nederlandse re cordhouder hoogspringen, Ruud Wielart. als vierde geëindigd met een «oogte van 2.20 meter. Het nummer le verde met 2,24 meter een overwinning ?P voor de Amerikaan Rory Kotinek. YERSEKE - Het is de laatste jaren traditie geworden, dat Yerseke in de voorbe reiding op het nieuwe voetbalseizoen een wedstrijd speelt tegen een gereputeerde club. Eerder kwamen Roda JC en Beveren al naar deze Zeeuwse vissersplaats. Dit jaar heeft het bestuur Lokeren kunnen strikken. De Belgen komen woensdag naar Yerseke een dag recreeren en koppelen daaraan een wedstrijd tegen de plaatse lijke vierdeklassers. Het duel begint om 19.00 uur. Lokeren komt ongetwyfeld naar Yerseke met zyn sterkste formatie. De competitie is in België niet meer zo ver weg en Lokeren draait de afgelopen weken op volle toeren. De selectie traint vyf keer in de week en speelt daarnaast nog eens een groot aantal vriendschappeüjke wedstrijden. Trainerswisselingen (Novak en G rij zenhout werden weggestuurd) hebben de Oost- Vlaamse ploeg vorig jaar geen goed gedaan. Lokeren slaagde er niet in omn zich in een Europese bekercompetitie te spelen en daarmee neemt de leiding beslist geen genoegen. Temeer omdat de eeuwige rivaal uit het Waasland, Beveren, wel tot de 'elitetoemooien' doordrong. Onmiddellijk na dat teleurstellend seizoen heeft Lokeren de trainersmarkt afge speurd. Manager Alois Derijcker zorgde voor een stunt. Hij kocht de Belgische toptrainer Urbain Braams weg bij Beveren en nam en passant diens rechterhand Hasard over. Dit tweetal moet de zaak professioneler aan gaan pakken, zo luidde de opdracht van Lokeren. De resultaten zyn nu al af te lezen uit de forse klappen die Lokeren in het oefenp rogramma heeft uitgedeeld. In de „beker van Vlaanderen" won de ploeg van Braems vorige week nog met 10-1 van Eendracht Aalst. Veel scoren Zo veel mogeUjk scoren wil Lokeren ook woensdag tegen Yerseke. „Ik wil doelpun ten zien en geen speelse oefenparty. Het elftal moet klaar zyn als de competitie begint. Daarom wordt iedere klus serieus opgevat en kom ik met myn sterkste ploeg naar Yerseke". laat Urbain Braems weten. Op de transfermarkt is Lokeren vrij rustig geweest. Terecht gaat Derycker er van uit. dat er by Lokeren op dit moment talent genoeg loopt om aan de top mee te biy ven draaien. Derhalve zal het team ook in het komende seizoen opgebouwd zyn rond vedetten als Lubanski, de Poolse international Rene Verheyen, Henrotay en de Nederlandse doelman Bob Hoogenboom. Al die toppers komen in Yerseke be slist binnen de lynen Die verzekering heeft Kees Blomaard, die de contacten met Lokeren heeft gelegd, in ieder geval gevraagd. BAGUIO - Het zit Viktor Kortsjnoi, de uitdager in de tweekamp om de wereldtitel schaken, geenszins mee. Nadat hij het afgelopen weekeinde tegen Anatoli Karpov twee nederla gen moest incasseren en daardoor op een achterstand van 1-3 kwam te staan, kreeg de 47-jarige statenloze Kortsjnoi in de nacht van zondag op maandag een nieuwe 'schok' te ver werken. Een aardbeving trof het ge bied rond Baguio en het bed van Kortsjnoi trilde in alle hevigheid mee. Danig geschrokken, het was voor het eerst in zijn leven dat de ex-Rus een trilling der aarde mee maakte, stapte hij uit zijn bed en kon daarna met geen mogelijkheid de slaap hervatten. Een van de secon- daten van Kortsjnoi, de Engelse grootmeester Raymond Keene, kreeg de schrik ook goed te pakken. „Ik dacht dat de hele zaak in elkaar zou storten", was het commentaar van de Engelsman. De equipe van de huidige wereld kampioen Anatoli Karpov bevond zich eveneens binnen het getroffen gebied. In het Plazahotel, op een ki lometer afstand van de verbhjfplaats van de Kortsjnoi-delegatie, trilden twee leden van de groep van Karpov hun bed uit Geschrokken vlogen zy het balkon op. Niemand wist te ver tellen hoe Karpov zelf de bevingen had doorstaan. Oscar Panno, de Argentynse groot meester. die aanwezig is op de Filip- pyen, dacht in eerste instantie, dat Burinsky, het hoofd van de delegatie van Karpov en van nogal forse om-, vang. van de trap was gevallen. Later realiseerde hy zich, dat er 'slechts' sprake was van een aardbeving en de Argentyn sliep weer rustig verder. CLINGE - Morres luit Hulst in de A-ca tegorie bij de beren, Cactus uit De Klinge (B) in de B-categorie en Asterix uit Kieldrecht (B) bij de dames zijn zaterdagmiddag de win naars geworden van het 'Vijfde Inter nationale Volleybaltoernooi'. Een toernooi dat gespeeld werd op de ter reinen van het gemeenschapscentrum 'Malperthuus' in Clinge,en vooral dank zij een perfecte organisatie een vlekke loos verloop kende. Dat gebeurde alle maal in het kader van het 10-jarig be staan van de Clingse volleybalcombi natie (CVC) in nauwe samenwerking met de Clingse judovereniging die dit jaar eveneens haar 10-jarig bestaan viert. „Een voortreffeiyke samenwerking", zo zei wethouder J. de Keyzer die na afloop in de foyer van het gemeenschapscen trum de prijzen uitreikte. Werd het in dt A-categorie by de heren geen overwin ning voor het organiserende en tevens jubilerende Ed. Voerman/CVC uit Clin ge, de prestatie om door te dringen tol de finale was wel knap te noemen in dit byzonder sterke gezelschap. Men ging byzonder sterk van start door als eerstt De Parkvrienden met de cyfers 15-5 en 15-1 kansloos te laten. De Sterre bood duidefijk meer tegenstand, vooral in de tweede set. De eerste werd met 15-7 ge wonnen. De tweede set leverde een krappe 16-14 op. Tegen 't Lant werd het 15-2 en 15-10. zodat de finaleplaats vast stond. In de andere poule was Morres duidefijk superieur. Een 15-9 en 15-8 set zege tegen IJVC, twee keer 15-7 tegen Kontlch en 15-3 en 15-1 tegen het Duitse Stockheim, waren eveneens ruim vol doende voor de finale. Die finale Ed. Voerman/CVC togen het Hulstorse Mor res werd ondanks de drukkende warmte een aantrekkefijk kykspel. Vooral in de eerste zet, toen de strijd geiyk opging Morres won die eerste set met 17-15. Dit team won ook de tweede set: 15-10. Voor de derde en vierde plaats won Kontich met 15-8 en 15-11 van De Parkvrienden. IJVC eindigde op de vyfde plaats, het versloeg daarvoor De Sterre met 15-5 en 15-7 Voor de zevende en achtste plaats moesten er drie sets aan te pas komen. Het Duitse Stockheim won de eerste met 15-4. terwyi 't Lant de tweede met 16-14 op zijn naam schreef De derde en beslissende set werd opnieuw door 't Lant gewonnen: 15-10. De heren in de B-categorie werkten een halve competi tie af. Winnaar Cactus was hier duidefijk de betere ploeg. Het won al zyn wed strijden. met hier Koewacht I op een fraaie derde plaats. Na winst op CVC I met 15-11 en 15-9 kwamen tegen Astrow niet verder dan een 1-1 gefijkspel. Dat resultaat werd ook tegen Brandax be haald 15-7 en 13-15. Na een 15-5 en 15-2 nederlaag tegen Cactus, boekte men de volle winst Legen Asterix met setstan den van 15-6 en 15-4. By de dames werd 't een finale tussen Asterix en opnieuw een team van Morres. De Belgische for matie won de eerste set met 15-10. maar daarna kwamen de Hulsterse sterk te rug. Het werd een vlotte 15-4 overwin ning. zodat een beslissende derde set noodzakelyk was. Die werd uiteindelijk door Asterix met 15-10 gewonnen. Der de werd hier IJVC, dat in haar finale Athanatos I met 15-3 en 17-15 versloeg. Voor de vyide en zesde plaats versloeg CVCirivaalDeSterre met 16-I4en 16-14 Morres II werd zevende door een 15-6 en 15-6 setzege op Athanatos n CVC II eindigde op een negende plaats Het versloeg daarvoor CVC III met de cyfers 15-10 en 15-19 Eindstand heren. A-categorie 1 Morres Hulst. 2 Ed Voerman/CVC. Clinge, 3 Kontich-Bi, 4 De Parkvrienden Schelle iBi, 5 IJVC Uzen- di)ke, 6 De Sterre Zuiddorpe; 7 't Lant Roos endaal: 8 Stockheim (D). B-categorie; 1 Cactus De Klinge iBj; 2 Astrow Oost-Souburg; 3 Koewacht I; 4 Asterix Dames 1 Asterix. 2 Morres; 3 IJVC. 4 Athana- Kieldrecht <8i. 5 CVC: 6 Brandax Axel; 7 to® Kloosterzande: 5 CVC I; 6 De Sterre. 7 Koewacht 1! Morres II. 8 Athanatos 9 CVC II; 10 CVC in. PRESTON - De Zeeuwse wielrenner Ad Polak uit Heinkenszand blyft tydens zyn vakantie in Engeland uitstekende resultaten boeken. In een koers ia Queensferry over 75 myl eindigde hy als tweede na de Engelsman Joughin. Po lak had een achterstand van 58 secon den op de winnaar. Eén seconde na de Zeeuwse coureur ging de Engelsman Miller als derde over de finish. En de Brit Gawana werd vierde op 1 minuut en 2 seconden. In Preston eindigde Polak in een tydrit over 10 nfijl als tierde in de tyd van 23 10. De Engelsman Barker werd winnaar in 22.29. Tydens zyn va kantie in Engeland is Ad Polak aan wedstrijden bfijven deelnemen om in conditie te bfijven voor de wielerronde van Heinkenszand (zfin woonplaats dus) op zaterdag aanstaande. VLISSINGEN - Na enkele maanden rust hervat de motor- en autoclub 'Scheldegouwen' de competitie om het clubkampioenschap weer met de na zomerrit. In afwyking van de wed- strijdkalender wordt deze rit verreden op vrijdagavond 25 augustus a.s. De na zomerrit is een kaartleesrit met een lengte van ongeveer 60 km. Zowel de A-klasse als de B-klasse bestaatult twee trajecten, te weten; 1 traject puntenrit en 1 traject pylenrit. De start vindt plaats by Bar-Bistro 'De Kaasboer" te Biggekerke. Inschrijven is mogefijk vanaf 18.30 uur, terwyi de eerste deel nemer zal starten om 19.00 uur. Na af loop is de prijsuitreiking eveneens in 'De Kaasboer'. SITTARD - De afdelingseersteklasser Lewedorpse Boys heeft aafgelopen weekend een gelsaagde trip gemaakt naar Roda JC. De profclub had via be middeling van de Goese sportamb tenaar Hans de Ridder een uitnodiging om een weekend in Sittard te komen en een weedstrijd te spelen tegen de ama- treurs van Roda JC. De Sittardse vereniging had voor een geweldige ontvangst gezorgd voor het gezelschap van 26 Lewedorpenaren. Zondagmorgen werd er gevoetbald. De Zeeuwse afdellngsvoetballers beozrg- den Roda een moeilyke anderhalf uur en bereikte een verdienstefijke 1-1 (doelpunt van Ad Menhere). By Roda rraden enkele spelers uit de C-selectie aan. Het ziet er naar uit, dat de Roda- amateurs volgens seizoen naar Lewe- dorp komen. ZOUTELANDE - Cees de Nooijer heeft in zijn eigen woonplaats Zoutelande een wielerwedstrijd voor liefhebbers gewonnen. Na een koers over 60 kilo meter versloeg hij Willy de Feber en Theo van den Brande in de eindspurt. De Nooyer was de grote animator van de koers. Al na twintig kilometer ging hij aan de haal. Hy kreeg Van den Brande mee en toen het duo vyftien seconden voorsprong had sloot ook De Feber aan. Mede door de steun van de gedubbelde Ko Tolhoek nam het trio een riante voorsprong. Ir» de eindspurt weck De Feber nog flink van zyn fijn af. maar De Nooyer duwde zyn wiel toch als eerste over de streep. De uitslag luidt: 1 Cees de Nooyer. Zoutelan de 60 km In 1.31.26. 2. Wllly de Feber. Sluiskil z.t., 3 Theo van den Brande. Heikant. z.t; 4. op 50 sec. E. Kloosterman. Leiden, 5 Rien van Brussel. Oude Tonge; 6. Wim Wlelhouwer. SommelsdUk; 7. Johan Legieree, Agthulzen; 8 J Wennekes. Den Haag. 9. Bert Steenbak ker. Heinkenszand, 10. Rinus van Llenden, Zoutelande. 11 P den Braber. Standaarbui- ten: 12 Ad van der Ploeg. Goes. 13 Adrie Stroo. Zoutelande. 14 A. Bolsin. Roosendaal; 15 T. van Gulik. Rijswijk (Advertentie)' De daines van Morres (links) in actie. Goes - Middelburg - Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 9