JONG AMBON, VOSMEER EN GOES 'VLAMMEN' IN EERSTE BEKERRONDE Vlissingen lijkt gedoemd een 'tobclub' te worden Hoofdplaat haalde na rust 2-0 achterstand op: 2-2 Beweeglijk Jong Ambon joeg als wervelwind over Zierikzee heen Middelburgs spel tegen Vosmeer'om te huilen' Wil Siereveld nationaal team TOCH WINST OP ZEELAND SPORT KEETIE LICHT GEBLESSEERD DERDE KLASSERS WONNEN VOLMAAKT VERDIEND MET 5-0 Jeugdspeler van Zeeland Sport brak scheenbeen 0EM0EMEN0E TEGEN DUKES DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1978 VLISSINGEN - Niet iedere Zeeuwse zondagclub heeft zich blijkbaar voorgeno men om al in de bekercompetitic te 'vlammen'. De uitslagen van de eerste beker ronde geven daarom een vertekend beeld. De meeste ploegen zijn pas bezig met de voorbereiding en algemeen worden dc bekerwedstrijden beschouwd als een 'ver plicht' oefenprogramma. op 0-3. Tonny Buijs redde vijf minuten voor het einde de eer voor Koewacht Meto - Sluiskil 3-2 In een als kijkspel zeer goede wedstrijd heeft Sluiskil gisteravond onverdiend verloren van de derdeklasser Meto te Hoogerheide. Sluiskil kon het vel- doverwicht in de eerste helft niet omzet ten in doelpunten. Integendeel, een scrimmage voor het doel van Sluiskil bezorgde Meto een 1-0 voorsprong De tweede helft gaf hetzelfde beeld: een op een doelpunt hopend Sluiskil en een counterend Meto. Spitsspeler Bakx van Meto zorgde dan ook voor 2-0. Sluiskil kwam even terug door een goal van Paul van Kouteren, maar het was weer Bakx. die Meto door een omstreden penalty naar 3-1 schoot. Jan Geelgoedt gaf de Sluiskilse ploeg nog enige hoop door korte tijd daarna 3-2 te maken. Aan deze stand werd echter mets meer gewijzigd. Ondanks het sterke slotoffensief moest de nieuwbakken vierdeklasser de eerste verliespunten in dit bekertoernooi in- kasseren. Devo - Goes 3-6 In de uitwedstrijd voor de beker won Goes van de vierdeklasser Devo in Bos- schehoofa. In de eerste 15 minuten leek het er niet op dat Goes met de cijfers 3-6 zou winnen Schenk van Devo schoot namelijk twee maal raak, waardoor de stand op 2-0 kwam. Binnen acht minu ten kwam Goes echter voor te staan door drie doelpunten van Hemmy van deSluijsen een van Andre Schilleman.. Na de rust bracht Jan de Grip zijn ploeg op een riante voorsprong van 5-2, waar na de keeper van Devo een corner van Jan de Grip in eigen doel stompte: 6-2 Schenk redde de eer van Devo door nog een doelpunt te maken, waardoor de eindstand op 3-6 kwam. Het was een leuke wedstrijd, die geleid werd door Wim van Broekhoven Zundert - Breskens 2-3 ZUNDERT - BRESKENS 2-3 Twee mi nuten voor tijd behaalde Breskens de twee winnende punten in de uitwed strijd tegen Zundert. door een doelpunt van Jan de Lobel. Daardoor kwam de eindstand op 2-3. Het was op dat mo ment tegen de verhouding in, omdat Zun dert in de tweede helft sterker was. met een af en toe goed naar voren ko mend Breskens. In de eerste helft was de Zeeuwse ploeg meer in de aanval. Dat resulteerde in de 15de minuut in een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Henk Ottens. die de keeper van Zundert. Jan Wouters om speelde. Na een kwartier keek Breskens tegen een gelijke stand aan, toen Sjaak Bekhoven, na een corner van 25 meter afstand raak schoot. In de tweede helft miste Breskens twee doelrijpe kansen. Jan de Lobel schoot in de 22ste minuut ruim naast. Joop Hoefnagel, die eveneens vrij voor de doelman stond schoot drie minuten la ter in het zijnet. Cees Krijger van Zun dert deed het in de 30ste minuut beter door. na voorstopper Verduyn omspeeld te hebben, raak te schieten 2-1 In de 37ste minuut nam Joop Hoefnagel re vanche door de achterspclers te om spelen en gelijk te maken 2-2. Jan de Lobel redde tenslotte de eer door de stand op 2-3 te brengen. Moerse Boys - RCS 4-2 De over het algemeen sterke verdedi ging van het Souburgse RCS liet het gisteren afweten tegen Moerse Boys uit Zundert. De Zeeuwse ploeg verloor met 4-2. Dat was waarschijnlijk groten deels te wijten aan de geblesseerde keeper Johan Dijkhuizen, die een ver draaide enkel opliep en niet vervangen kon worden. In de eerste 20 minuten ging de strijd gelijk op. Daarna schoot John Leeman uit een dieptepass raak 0-1 Kortna de ze treffer raakte keeper Dijkhuizen ge blesseerd. hetgeen resulteerde in een gelijke stand van 1-1 voor de rust. Direct na de aftrap nam de Brabantse ploeg een 2-1 voorsprong, die na 15 minuten verhoogd werd dooreen simpele goal uit een comer:3-1RCS trachtte nog wat te rug te doen. Hans Dellebeke schoot in de 30ste minuut raak, waardoor de stand op 3-2 kwam. Lang duurde dat echter niet, want in de 8ste minuut voor het laatste fluitsignaal kwam Moerse Boys op een riante 4-2 voorsprong, die met meer uit handen gegeven werd Het was een aantrekkelijk, maar defen sief spel. RCS rouleerde in de tweede helft verscheidene keren Wel serieus is de aanpak van onder meer Jong Ambon. Vosmeer en Goes. Jong Ambon pakte gisteravond op eigen veld Zienkzee in met. 5-0. Vosmeer verraste met een schitterende 4-2 overwinning bij Middelburg en Goes won in Devo met 6-3 Teleurstellend waren de resultaten van Domburg (5-0 nederlaag bij Halsteren) en HVV'24 (4-1 nederlaag bij Unitas). Opzienbarend was ook de 3-1 overwin ning van Vogelwaarde bij het pas naar de vierde klas gedegradeerde Koewacht. Biervliet - Cluzona 0-1 Biervliet verloor gisteravond het beker- treffen met Cluzona. ondanks een sterk gespeelde tweede helft, met 1-0. De wedstrijd begon ruim een uur te laat omdat scheidsrechter Steenbakker had afgezegd en arbiter Scheele moest wor den gebeld. Wegens tijdgebrek moest de wedstrijd met twee maal tien minuten worden bekort. De thuisclub had in het begin van de wedstrijd moeite met de snelle start van Cluzona. Door die snelle start en het moeilijk aanpassen van Biervliet kwam het reeds snel tot het winnende doelpunt van Cluzona. Bii een afeesla- gen aanval pikte Johan Hopmans de bal op. zette de verdedigers op het verkeer de been en schoot beheerst raak: 0-1. Na dat doelpunt kwam Biervliet in zijn ritme. Daarbij was vooral middenvelder Qor de Regt een steunpilaar voor de aanval. De doelman van Cluzona kwam door de vele aanvallen in zijn elementen ranselde alle ballen het doel uit. Na de rust werd Biervliet slordig in zijn aan vallen om de gelijkmaker te forceren. Alle moeite mocht'niet baten, het bleef 0-1. Koewacht - Vogelwaarde 1-3 KOEWACHT - Vogelwaarde is waar schijnlijk voorbestemd om weer een hoofdrol te gaan spelen in de vierde klas. Gisteravond was deze formatie in het bekerduel bij Koewacht (pas ge degradeerd naar dc vierde klas) duide lijk sterker en de 1-3-zcge was dan ook meer dan verdiend. De overwinning kwam overigens pas na rust tot stand, want Vogelwaarde kwam in de eerste helft niet verder dan een afgekeurd doelpunt. Na de hervatting leverde het meester schap van Vogelwaarde echter In een explosieve periode resultaten op: in een tijdsbestek van twintig minuten reali seerden de bezoekers drie schitterende doelpunten. Zowel Koewacht als Vo gelwaarde begonnen de strijd overigens 2onder veel adspiraties. We zien dit duel meer als een oefenwedstrijd", zei Vogelwaarde-trainer Guust Voet dan ook. In de 25e minuut van de wedstrijd deed Vogelwaarde de netten al trillen. Jacky Erpelinck kwam bij een doorbraak in botsing met doelman Rudy Matthijsen, waarbij de bal voor de voeten van Rudy van der Veeken sprong, die moeiteloos raak schoot. Maar de goed leidende scheidsrechter Verhelst uit Axel keurde de treffer terecht wegens buitenspel af. Vogelwaarde had een duidelijk over wicht en Frans de Roos was dicht bij een doelpunt, toen hij doorsprintte op een dieptepass van Fons Cornelis. Doelman Rudy Matthijsen bracht echter redding. Ook na de rust was Vogelwaarde sterker en nu bovendien produktief. Al in de 10e minuut liet Emeri de Schepper de doelman kansloos: 0-1. Acht minuten later klapte de buitenspelval van Koewacht te laat dicht, waardoor Ro nald Bun alleen door kon gaan: 0-2. Met een fraaie omhaal bracht (weer) Emeri de Schepper in de 30e minuut de stand CADZAND OEFENT CADZAND - Het eerste voetbalteam van Cadzand heeft gisteren een leuk succes geboekt. Tegen Philippine werd met 0-0 gelijkgespeeld een vooral de verdediging maakte een bijzonder ster ke indruk. Zaterdag speelt Cadzand opnieuw vnendschappelijk. Tegenstander is dan het Limburgse Borgharen. VLISSINGEN - Wil Siereveld uit Vlis singen is gekozen voor het Nederlands dameselftal, dat zondag 20 augustus Een aanval op het doel van Hoofdplaat Ronald Marcus maast de scheidsrechten een interlandwedstrijd speelt tegen komt te laat om te scoren. Ajax uit Los Angeles. Dit voetbalduel wordt gespeeld in het Olympisch sta dion in Amsterdam en begint om vijf Unitas - HVV'24 4-1 HW'24 verloor de bekerwedstrijd te gen Unitas te Ettcn-Leur in een goede wedstrijd met 4-1. Van beide kanten werd met grote inzet gespeeld. Ondanks het feit. dat het spel in het eerste half uur ongeveer gelijk opging, scoorde Unitas in de figuur van Cornelis Nous reeds in de eerste minuut. Het ontbrak HVV in die eerste helft aan schotvaardigheid, waardoor Hei-man de Graaf zijn ploeg op 2-0 bracht. Dat doelpunt viel in de tiende minuut en door het gehaaste spel van de Hulster ploeg kon Unitas de voorsprong uit breiden. Jan Willemse maakte er 3-0 van. Door dat laatste doelpunt ging HVV aangeslagen de rust in. Na de pauze werd de strijd pittiger. De thuisclub had een veldoverwicht. dat uitliep op het vierde en laatste doelpunt Lou Kersten schoot raak na een hoek schop van Mario Gielen. Na deze voor sprong nam Unitas gas terug, waardoor HW beter uit kon komen. Johan de Rijcke moest daardoor echter na een slyding met een brancard van het veld worden gedragen. De wond kon gehecht worden, maar De Rijcke is zeker vier weken uitgeschakeld Staf Martens zet ten vlak voor tijd het verdiende doelpunt voor HW. De eindstand kwam daardoor op 4-1 Aardenburg - Steen 3-1 AARDENBURG - Aardenburg speelde een aardige wedstrijd tegen Steen en won verdiend met 3-1. In de eerste 20 minuten wogen de ploegen goed tegen elkaar op. Maar voordat het rust was, was de stand toeh 2-0 in liet voordeel van Aardenburg. Eerst kon Bram Kools alleen op de Steen-doelman afgaan en onhoudbaar scoren (1-0). waarna Eddy Musson een foutje in de Steen-defensie afstrafte en 2-0 liet aantekenen. Direct na de thee kwam Steen terug tot 2-1 door een kopbal van Willy d'Hooghe. Aardenburg' ging echter nog even door en inde zesde minuut werd het 3-1 toen Ronald Quataert alleen door mocht gaan en kon scoren. In de laatste 20 mi nuten drukte Steen enorm op het doel van de West-Zeeuws-Vlamingen en pro beerde Aardenburg het via counters. Geen van beide hadden echter succes. Twee moegesteden ploegen verlieten tenslotte het veld. De wedstrijd overigens was een half uur te laat begonnen, omdat de aangewezen scheidsrechter. L. Peeters uit Hoede- kenskerke, niet kwam opdagen. Met goedvinden van de beide ploegen werd de wedstrijd geleid door afdelings- scheidsrechter M. Fikke uit Aarden burg. die het uitstekend deed. Halsteren - Domburg 5-0 Een matig geïnspireerd Domburg heeft er in de eerste bekerwedstrijd tegen het Brabantse Halsteren niet veel van te recht bracht. Halstern was veel feller op de bal, beschikte ook over enkele ra zendsnelle aanvallers en hield achter aan de zaak keurig gesloten. De Bra banders hadden bij de rust al een 2-0 voorsprong en liepen in de tweede helft vlot uit naar riante 5-0 cijfers. Domburg toonde weinig interesse in het bekera- vontuur Men is niet gelukkig met het initiatief van de KNVB. die de Zeeuwse clubs dit jaar bij Brabantse clubs heeft ingedeeld. De meeste spelers moesten onmiddellijk na hun werk in de auto stappen om de uitreis naar Halsteren mee te maken. Het was niet bevordeling voor de moti vatie. Domburg was vrijwel gedurende de gehele wedstrijd in de verdrukking en kwam zelf vooral in de beginfase nauwelijks aan aanvallen toe. Halsteren nam een 2-0 voorsprong door twee doelpunten van Pieter de Wilden berg. Na rust scoorde eerst Arjan van de Werf uit een strafschop en Halsteren liep verder uit door doelpunten van Ton van de Wildenberg en Rini de Waal Pas in de laatste minuten kwamen er enkele kan sen voor Domburg. Maar de Zeeuwen kwamen niet aan scoren toe Aliance - Ria 2-0 Ria bereikte niet het peil. dat de ploeg uit Westdorpe in de oefenduels had ge demonstreerd. De Zeeuws-Valingen ke ken al bij de rust tegen een 2-0 achter stand aan. Daarna was Aliance nog wel de betere ploeg, maar Ria kon de schade beperken. Clinge - Hontenisse 1-0 Clinge heeft woensdagavond de beker wedstrijd tegen de Zeeuwse rivaal Hon tenisse met 1-0 gewonnen. In deze vrij hard maar toch sportief gespeelde wed strijd werd het- winnende Clinge- doelpunt reeds na tien minuten, in de eerste helft, gescoord door Henk Wil- laert. Hij verschalkte van zo'n zeven me ter afstand de geslagen op de grond lig gende reserve-doelman van Hontenisse Jos Herman. Eerste-doelman George van Damme ontbrak gisteravond we gens drukke werkzaamheden op het appél in Clinge. Voor het overige deel van de wedstrijd waren beide teams goed aan elkaar ge waagd, maar bij Hontenisse ontbrak dat tikkeltje fortuin wat een ploeg nodig heeft om te winnen .Bijna werd het ln de slotfase van de wedstrijd nog 2-0 voorde thuisclub, maar Jo de Block zag zijn goed gericht schot voorlangs hel Hon- tenisse-doel gaan. In het elftal van Clinge ontbraken gis teravond Gerry Smet i geblesseerd ge raakt op de training) en Johan Ras (nog op vakantie). Ronnie van Iteghem daar entegen moest zich na ongeveer twintig minuten spelen in de eerste helft wegens een blessure laten vervangen. Zijn plaats werd ingenomen door Leo van Hoye. De bekerwedstrijd van gisteravond in Clinge moet ongetwijfeld als een voor- peofje worden gezien op het komend voetbalseizoen, waann beide teams el kaar tweemaal in competitieverband zullen ontmoeten Johnny Uvramento links i straft vallend een fout in de defensie van Z af en scoorf het eerste doelpunt voor Vlissingen VLISSINGEN - Bij de VC Vlissingen is hel armoede troef. Deze voormalige Zeeuwse topploeg lijkt gedoemd voor lopig een „tobploeg" le worden. Wel iswaar won Vlissingen gisteravond voor de bekercompetitie met 2-1 van stadgenoot Zeeland Sport, maar deze twee klassen lager spelende formatie was zeker zo sterk en kreeg aanzienlijk meer scoringskansen. Met iets meer slagvaardigheid in de aanval was Zee land Sport dan ook met een aanzienlijk beter resultaat van de grasmat gestapt. Waarschijnlijk niet ten onrechte voor spelde Zeeland Sport-trainer Diek van Westen: „Vlissingen gaal een moeilijk seizoen tegemoet". Er moet bij Vlissingen in ieder geval nog wel het een en ander veranderen, want dit bekerduel kon alleen maar tot de conclusie leiden, dat de 'routiniers' uit geblust zijn en de jeugd nog niet rijp is voor het grotere werk. Ongetwijfeld zal Eugene Fagg (nog met vakantie) in de nabije toekomst meer inspiratie en tak- tisch vernuft in Vlissingen brengen, maar ook met Fagg weer in de gelederen blijft de VCV voorlopig toch een ploeg van de middelmatigheid. Bovendien is het nu zeker, dat Gilles van de Rafelaar er mee stopt. Ook in een persoonlijk ge sprek heeft trainer Kees Vermunt Van de Rafelaar (die studie als excuus op geeft) met kunnen overhalen. De 20-jarige Johnny Livramento (van Portugese afkomst) redde voor Vlissin gen de wedstrijd. Zeer attent strafte hij in de 15e minuut een fout (onnodig bal verlies) in de verdediging van Zeeland Sport af: 1-0. Maar daarna kreeg uitr sluitend Zeeland Sport in die eerste helft uitstekend uitgespeelde kansen en het mocht een wonder heten, dat Ron Clarisse en Willy van de Weel niet scoor den. toen ze alleen voor doel kwamen en ook keeper Hans de Roover uitgespeeld was. Hans van de Rafelaar kon de bal nog net van de doellijn halen. Hans de Roover bewees zijn grote klasse door een flitsend afstandsschot van Rinus Riemens onschadelijk te maken. Volkomen verdiend kwam in de 20e mi nuut na rust de gelijkmaker De ver in het strafschopgebied opgerukte Tonny Doelland prikte de bal opzij naar Derk- Jan Jansen, die ineens raak schoot. Ron Clarisse kwam daarna nog alleen voor de Vlissmgse doelman maar schoot ge haast recht in de handen van de doelman. In de 38e minuut forceerde Vlissingen toch nog het winnende doelpunt Het was uitsluitend aan Johnny Livramento te danken, die een solo op links besloot met een onhoudba re schuiver langs doelman Adrie van Huizen. MIDDELBURG - De bestuursleden van Middelburg waren na afloopunaniem bitter gestemd over het Middelburg- >pel tegen derde klasser Vosmeer: „Het n as om te huilen". Die 'huilparlij' leid ie tot een 4-2 verlies tegen de Thoolse ~ormat ie. die via de gebroeders Hans en Kien Vaders met simpele acties het veel :e trage en te individualistische optre- ten van de voormalige eerste klassers ifstraflo. Een enorme afknapper voor Middelburg na het sublieme optreden ;en paar dagen eerder tijdens het eigen Stadhuistoernooi. waarin hoofdklas ser Blauw Wit en eerste klasser RBC aan de kant werden geschoven. De Middelburgnederlaag was het ge volg van het falen van het collectief', oordeelde secretaris Leo van Halen van de hoofdstedelijke club Toch zag het in AXEL- Voor trainer Ronny Bouchaute is er nog heel wat werk aan de winkel om zijn team in een goede conditie te krijgen voor de competitiestart. Dit bleek duidelijk in de tweede helft van het bekerduel tegen Hoofdplaat. Was Axel voor de rust gemakkelijk tot 2-0 uitgelopen, na de thee moest het die voorsprong weer prijsgeven. Axel mocht van geluk spreken dat het bij 2-2 bleef. Voor de rust speelde Axel sterk. Vooral het middenrif met Leo Koch als spel bepaler liet enkele uitstekende staaltjes zien. De achterhoede was duidelijk het zwakste deel van de ploeg. Alleen laatste man Robbie Thomaes. die tegen zijn oude club speelde, kon een vol doende halen. De uitblinker bij Axel was doelman Robbie Wieland en daar mee mochten de oranje-witten blij zijn. want in de slotfase van het duel reikte hij tot grote hoogte. Axel startte furieus en reeds na drie mi nuten keek Hoofdplaat tegen een 1-0 achterstand aan. Albert Emeleer. nu in de spits geposteerd, gaf een pass aan Dickie de Pooter. die door aanvoerder Paul Steijaert werd gemist. De Pooter kon alleen op Ben Thomaes afgaan en het stond 1-0. Het enige wapenfeit van Hoofdplaat voor de rust werd reeds in de tiende minuut genoteerd Jan Jonkman draaide enkele malen om Gerard Le- clou. maar zijn schot werd uitstekend door Wieland gestopt. Vijf minuten voor de rust was het op nieuw raak. Albert Emeleer mocht, na een pass van Jaap Lensen, al dan niet in buitenspelpositie alleen op Thomaes afgaan en maakte geen fout (2-0). Len sen kreeg op slag van rust de kans om de wedstrijd te beslissen maar de Hoofd plaat-goalie redde zijn inzet goed, Na de hervatting viel Axel steeds verder terug Overwicht Huib Soulimans was de eerste die het mocht proberen voor Hoofdplaat, maar Wieland redde met de voet. Intussen was Robbie Thomaes nog tegen een boeking aangelopen wegens opmer kingen op de leiding. In de 23e minuut werd de druk op het Axel-doel erg groot. Eerst moest Wim de Koeijer een lob van Jan Jonkman van de lijn kop pen. Uit de daarop volgende corner nam Walter Thomaes de bal ineens op zijn slof en het was 2-1. Hoofdplaat bleef doorgaan en tien mi nuten voor het einde werd het via Be nnie Pielaat. die een foutieve terug speelbal van Robbie Thomaes met het hoofd kon beroeren. 2-2 In de slotfase liet Jaap Lensen nog een vrije schop op de paal belanden en moest Wieland nog eenmaal met de voet redden op een fraaie inzet van Cor van de Velde. Voor trainer George de Bakker van Hoofd plaat ziet de toekomst er zonniger uit dan voor de Axelse oefenmeester. Zijn team bleek na de rust te kunnen vech ten voor een goed resultaat, iets wat bij Axel totaal ontbrak eerste instantie niet uit naar een deba cle voor de Middelburgers, die zonder Gert Booy en Ron van Osselaar (Benny Neve was nu voorstopper, terwijl de de fensie gecompleteerd werd door Jan Feüus. Puck Carol en Wim Koster) speelden en ondanks een sterke start van Vosmeer (waarbij met name de broers Vaders profiteerden van de ge boden ruimte om enkele gevaarlijke schoten te lossen i verrassend via Herrny Wijs (die na rust vervangen werd) de lei ding namen- Met weinig tempo bleef Middelburg het spel beheersen en bijna was de ploeg op 2-0 gekomen, maar Peter de Jonge mik te op de Vosmeerkeeper toen hij een pass van Henny Wijs voor het 'inblazen' had. De gebroeders Vaders namen het heft weer in handen en 4 min. voor rust kogelde Hans de gelijkmaker achter Gerard van Belzen. Na rust profiteerde Vosmeer opnieuw uitstekend van de ruimte, die Middel burg bood. na 9 minuten kwam Rien Vaders vrij voor doel en dat betekende I-2. en toen Rien op een pass van broer Hans er 3-1 van gemaakt had verdween de overtuiging bij de tweede klassers to taal. In de 40e minuut omspeelde Hans Vaders na een voorzet van invaller Henk Potappel keeper Van Belzen (1-4) waar na Wim Koster nog een troostprijs kreeg in de vorm van een mogelijkheid van de II-meterstip (hands in het straf schopgebied) om de stand enigzins dra gelijk te maken: 2-4. Tegen Goes zuilen de hoofdstedelijken uit een ander vaatje moeten tappen om iets van het ver trouwen van het Stadhuistoernooi over te honden De volledige selectie ziet er als volgt uit: Hennie van Rooijen (Houten). Loes Camper (Limvio). Christa Naanings iHollandia). Ellen Popeyus (Braakhui zen). Edith Ramakers (Rood WitV Wil de Visser (KFC '71), Bep Timmer (FC Horst). Conie de Jong (GVC). Elly Ma- nuputly (De Blessei. Margaret van Din- ten (Celeritas). Anja ter Horst •Bloemhof), Els Schoon (DCO). Tonnie van de Boom (GVC). Jos Andeweg (GDC), wil Siereveld (Vlissingen). SJoukje Leistra, MUENCHEN - Tijdens de ochtendtrai- lïng van woensdag is Keetie van Oos- tcn-Hage geblesseerd geraakt als ge volg van een valpartij. De Zeeuwse wielrenster smakte tegen do vlakte toen een Rus door te laag tempo naar beneden schoof en haar in ®jn val meesleurde. Keetie van Oosten- Hage sloeg over de kop en kwam op haar hoofd terecht. Ze hield er een flinke buil aan over plus stijve nekspieren. Ik heb", aldus Keetie van Oosten-Ha- jte. ..gelukkig tot vrijdag de tijd om te herstellen. Normaal gesproken moet ik dan van de ergste last af zijn" MIDDELBURG - Terwijl op het Na- dorsthoofdveld stadgenoot Middel burg futloos en veel te individualis tisch zwoegde (en verloor) legen Vos meer, joeg op het slechte Nassaulaan- veld derde klasser Jong Ambon als een wervelwind over tweede klasser Zierikzeeheen. De Amboncsc ploeg nam genoegen met een 5-0 overwin ning, maar ze hadden er wel tien achter de schuldloos keepende Zierikzeese doelman Ronald Lievense kunnen knallen... Het verschil tussen de Middelburgse derde klasser en de Schouwse tweede klasser was onthutsend groot: tegen over de toch al altijd aalgladde en pijls nelle Molukkers bewogen de Zierik- zeeénaren zich als houten klazen, maar bovendien kwam de 'noordelijke' for matie van trainer Gerard Olijhoek ook op het gebied van felheid,beweeglijk heid. combinatievermogen en spelop vatting nog mijlen achter op de Am- bonese ploeg Terwijl toch Jong Ambon het grootste deel van de wedstrijd niet helemaal volledig speelde, want de niet fitte ol nog licht geblesseerden Jimmy en Ane Pentury verkeerden nog lang na de her vatting op de reservebank Wel waren enkele oude gezichten in de hoofdste delijke derde klasser teruggekeerd, te weten doelman Sammy Telussa en de belofte volle linkervleugelverdediger Johnny Tomasoa. terwijl Ronnie Telus sa. vorig jaar de trainer van het team. nu in hel veld meedraaide Zijn plaats als trainer is overgenomen door neef Paul Telussa. die bovendien tr ainer is Jong Ambon hecht kennelijk even als vorig jaar veel waarde aan een goed be kerresultaat: toen werd deze zon dagploeg de beste Zeeuwse bekerverte genwoordiger. evenals Serooskerke dat by de zaterdagteams was Bovendien is de instelling van de Molukkers positief. Zei speler Jimmy Pentury. aan het eind van het vorige seizoen aan de enkel ge blesseerd en nu weer voorzichtig mees pelend: „Wij spelen elke wedstrijd om te winnen, of het nu beker of competi tievoetbal is".Trainer Gerard Olijhoek huidige een ander standpunt „De beker telt voor ons niet. Dit is slechts een oefenwedstrijd De competitie is veel belangrijker. Maar ik moet wel zeggen, dat ik Zierikzee nog nooit zo slecht heb zien spelen als ditmaal. En de keren, dat we er door waren kwam de eindpass in de voeten van een tegenstander". De enige, die wellicht nog wat lijn in de Zierikzeese bewegingen had kunnen brengen was middenvelder Kees Ver- kaart. maar hij stond in de spits opge steld en kon daar weinig uitrichten te gen de veel snell ere Ambonese verde digers. Doelpuntenfeest Na een kwartier begon Jong Ambon het doelpuntenfeest: Ron T elussa zette be kwaam voor en Frans Waisapy scoorde 1-0. Zierikzee. dat op het middenveld Rene Verwijs van Mevo had lopen moest vanaf het begin in de defensie maar die werd keer op keer voorbij gelo pen of in paniek gebracht. Zierlkzee- keeper Ronald Lievense voorkwam in de 34e minuut erger toen John Tuankot- ta hard op doel knalde, maar in de 40e minuut moest de kleine maar dappere Schouwse doelman toch zwichten voor een schot van Tuankotta na goed door zetten van Waisapy Een minuut later maakte aanvoerder Kees Struijk van Zierikzee in het be ruchte gebied hands en nadat de uitste kend en met veel gevoel voor de situa ties leidende Jan Mondeel beslist naar de stip gewezen had knalde de hard schietende Dick Manuhua raak: 3-0. Na rust bleef Jong Anibon ook tegen de sterke w ind in de toon aangeven. Na een schitterende aanval rondde Nuss Tuhuleru even magnifiek af: 4-0 cn in dc slotfase bepaalde Frans Waisapy de eindstand op 5-0. Het was een waar ge noegen om deze Ambonese ploeg aan het werk te zien! VLISSINGEN - Voor de 18-jarige, ta lentvolle Rinus Riemens van Zeeland Sport is het voetbalseizoen uiterst on fortuinlijk begonnen: gisteravond brak hij in de bekerwedstrijd tegen Vlissin gen een scheenbeen Nog maar net was Riemens overgekomen van de A-junio ren naar de selectie voor het eerste elftal van Zeeland Sport Deze actieve jeugdspeler was een fractie van een se conde eerder bij de bal dan vrije verde diger Wim de Waal van Vlissingen. De botsing kwam hard aan: zelfs op de tri bune was het kraken van het been duidelijk te horen. Binnen enkele minu ten was een ambulance ter plaatse De ziekenwagen reed zelfs het veld cp en werd in de buurt van de middenstip ge parkeerd! Onmiddellijk werd Rinus Riemens naar het Bethesda-Sint Jo- seph-ziekenhuis overgebracht. Enkele maanden zal hij op non-actief moeten blijven, want de verwachting Is. dat zijn been zes weken in het gips moet blijven. MIDDELBURG - Ook de Zeeuwse rug- bvspclers ontwaken uit hun zomers- laap. Na enkele trainingen worden zondag a.s. zowel in Middelburg als in Goes oefen wedstrijder gespeeld. Oemoemenoe I komt op het sportpark 'Voorborch' aan de Brecweg uit tegen The Dukes I uit 's-Hcrtogenbosch (aan vang 14.00 uur). In een voorwedstrijd speelt het Oemoemenoe jeugdteam 16-18 jaar te gen Oemoemenoe II (aanvang 12.30 uun. Op het sportpark 'Schcnge" te GoesNspeelt de Goese rugbyclub 'To- vaal' zijn eerste wedstrijd. Om 14.00 uur begint de wedstrijd tegen RRC III uit Roosendaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 15