Nieuwe aanknopingspunten bij Feyenoord: 2-0 tegen Benfica Riemens in de clinch met arbiter VERBLUFFEND EVERTON LANGS BRUGGE Verjongd Vlissingen oefent zondag tegen CVV BEKENDE TAFERELEN BIJ START VAN HET ECI-SCHAAKT0ERN00I EERSTE AMATEURZEGE VOOR JONGE VLEUGEL RIVER PLATE WILDE RUST Keene toch de sigaar na het zeep-incident ENGELSE FANS GEARRESTEERD Sterk veld in Ronde Waarde Goede tienkamp RAAS WINT NACHT VAN SIMPELVELD Militairen verpletteren zaaivoetbalkampioen Huist FC Den Haag naar Bruinisse ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1978 (üoor Frlts Bakker) ROTTERDAM - De geforceerde aanloop naar het seizoen waarin het talent definitief moet door breken verliep voor Feyenoord tot nu toe uiterst stroef. Kleurloze nederlagen tegen Duesseldorf (1-0) en Bochum (4-1) hadden het moreel van het keurkorps van Vaclav Jezek al enigszins aangetast. De start van het Rotterdam-AD-toernooi bood gisteravond in de matig gevulde Kuip (bijna 23.000 toeschouwers) echter plotseling nieuwe aanknopingspunten. In een weliswaar niet altijd even sprankelend duel met Benfica haalde Feyenoord via een 2-0-overwinning de finaleronde. Everton leverde later op de avond meer spektakel. De Britten rolden het ijlings opgetrommelde Club Brugge moeiteloos op (4-1). Het eerste optreden voor eigen publiek van de Rotterdamse kleutercrèche stond volledig in het teken van de nieuwe structuur. Feyenoord beschikt met Peter Houtman weer over een le vensgevaarlijke spits en Jezek heeft het aanvalspatroon daar onmiddellijk op afgestemd. Koortsachtig heeft de ROTTERDAM - De organisatoren van het Rotterdam toernooi hebben aan de onderhandelingen met River Plate een flinke kater overgehouden. Op de dag van het toernooi - gistermorgen - weigerden de Argentijnse spelers plot seling de openingswedstrijd van de Rotterdamse voelbalhappening te spe len. River Plate stelde de organisatie dom weg voor een dilemma: of zaterdag avond spelen of helemaal niet verschij nen in Rotterdam. Als argument werd aangevoerd de slopende finale van het internationale toernooi in Madrid, waar de Argentijnen donderdag rond mid dernacht via verlengingen en straf schoppen het organiserende Atletico elimineerden. Verwoede pogingen van Ruud Bonewit, die in Madrid de belangen van Inter Football behartigde, om de Argentijnen alsnog in een speciaal ingehuurd char tervliegtuig te krygen, haalden niets uit. Ook niet toen er vanuit Rotterdam ge dreigd werd met strafmaatregelen. Ri ver Plate bleef volharden en wenste desnoods contractbreuk te plegen. Pas laat hl de middag, toen River Plate zich opeens realiseerde welke gevolgen deze overhaaste beslissing teweeg kon den brengen, stelden de Argentijnen zich plotseling wat coulanter op. Maar nu weigerde de leiding van het toernooi, die en passant voor een voortreffelijke stand-in had gezorgd. Een telefoontje met Ernst Happel was voldoende om het toernooi te redden. Club Brugge verklaarde zich onmiddellijk bereid om de vrijgekomen plaats in te nemen, een gebaar dat gisteravond voor aanvang van het toernooi met een stormachtig applaus werd gehonoreerd. De contractbreuk heeft voor R1 ver Plate ongetwijfeld nare gevolgen. De Rot terdamse organisatoren overwegen een schadeclaim via de FIFA. Gedacht wordt onder meer aan beslaglegging op de vergoedingen bij de toernooien die River Plate nog speelt in Rome, Shef field en Cadiz. BAGUIO (ANP) - Raymond Keene is sinds vrijdag ook helemaal betrokken in de koude oorlogvoering rond de tweekamp om de wereldtitel schaken. De Britse secondant van Viktor Kortsjnoi heeft het overigens aan zich zelf te wijten dat het soms kinderachti ge, soms kinderlijke, af en toe hysteri sche gedoe van twee schaakgroten zelfs op de rustdagen niet langer langs hem heen gaat. Vrijdag stuurde de leider van de delega tie uit de Sovjet Unie, Viktor Batoerins- kl. een sigaar naar Keene terug, die de Brit hem, als zoenoffer had aangeboden Met de sigaar had Keene een briefje ge stuurd met zijn verontschuldigingen. Hij stelde dat hij vorige week in een uit spraak te ver was gegaan en hoopte dat men zijn verontschuldigingen wilde aannemen. Nadat Karpov de uitgesto ken hand van de uitdager Voor een par- fil had geweigerd .reageerde Keene op dit doorbreken van eerder gemaakte af spraken met: „Kortsjnoi behoeft nu in ieder geval geen stuk zeep mee te nemen om zijn handen te wassen na de begroe ting". Die opmerking werd wereld kundig gemaakt en toen begreep Keene dat ook hij te ver was gegaan. Viktor Batoerinski, die gewoonlijk siga ren rookt, dan wel kauwt, liet weten de sigaar onmiddellijk terug te sturen „Ik sal er nog iets bij doen", voegde hij er aan toe „Een stukje zeep waarin zal staan: Viktor D Maroerinski. Laat Keene maar bedenken wat hiermee ge zegd wil worden". Het stukje zeep van Baguio zal ver moedelijk voor Keene nog gevolgen hebben. In Babuio circuleerde al het hardnekkige gerucht dat grootmeesters uit de Sovjet Unie in de toekomst zou den weigeren uitte komen in toernooien waarin Keene speelt Keene daar over:.,Die dreiging heeft al lang in de lucht gehangen Kortsjnoi heeft, sinds het moment dat hij uit de Sovjet Unie is vertrokken, voortdurend moeite gehad secondanten te vinden. De groten uit de Internationale schaakwereld waren hang getroffen te worden door maatre gelen uit de Sovjet Unie" Tsjech in de korte voorbereidingsperio de gezocht naar een snel renderende af finiteit binnen het team. Voortdurend ook wees hij op een stringente uitvoe ring van de taakverdeling. Vanzelfsp rekend blijft daarin ruimte voor opko mende verdedigers: Stanley Brard en Aad Mansveld penetreerden tegen Be nfica veelvuldig diep in de vijandelijke defensie, maar dat razendsnel uitge voerde verrassingselement ging zelden gepaard met defensieve risico's. Tegen de sober acterende Portugezen kon Feyenoord zich trouwens offensiel bijna ongelimiteerd uitleven. Met snelle balwisselingen, goed getimede diepte- passes en vaak splijtende, naar het gre tige hoofd van Houtman gerichte voor zetten, ontmaskerden de Rotterdam mers al in de beginfase de warrig ogende organisatie bij Benfica. Vrij snel ook kwam Feyenoord op voorsprong: een vrije trap van Aad Mansveld werd door ROTTERDAM - In het centrum van Rotterdam zijn twaalf supporters van de Britse voetbalclub Everton wegens wangedrag en openlijke geweldpleging door de politie aangehouden en meege nomen naar het hoofdbureau. Volgens de Rotterdamse politie veroorzaakten de voetbalsupporters, in leeftijd va riërend van zestien tot 31 jaar. moei lijkheden op caféterrassen, vernielden meubilair en sloegen een jonge Rot terdammer het ziekenhuis in. De twaalf Engelsen, allen woonachtig ln Liverpool, mochten het politiebureau verlaten nadat zij de aangerichte scha de hadden betaald. De voetbalclub Everton speelt de ko mende dagen een toernooi in het Rotr terdamse Feyenoordstadion. Houtman doorgekopt naar Nottent. De na rust sterk terugvallende midden velder scoorde met een droge knal 1-0). Wim Jansen en Stanley Brard - uitblin kers in de eerste helft - bleven ook daar na munitie aandragen voor de spitsen Te beperkt was echter de inbreng van de vleugelspelers Van Deinzen en Budding (invaller voor Van der Lem). Maar met Houtman in een glansrol bleef Feyenoord doorlopend gevaarlijk. Zo moest Alinho. die vorig jaar nog voor het Belgische RWDM speelde, in de 20e mi nuut ingrijpen toen doelman Bento lengte te kort kwam tegen de hoog op springende spits. Bento manifesteerde zich overigens wel als een knappe lijn- keeper bij afstandsschoten van Mans veld en Notten. Pas in het laatste kwartier voor rust moet Treytel zijn defensie, waarin Sta- Deu de geblesseerde Van de Korput ver ving. assisteren. Hij onderschepte be kwaam een doorbraak van Nenê. maar had even later geluk toen die zelfde speler op de paal mikte. De tweede helft was kwalitatief aan merkelijk minder. Feyenoord bleef do mineren, maar moest nu toch eveneens conditionele offers brengen Wel eta leerde Peter Houtman in de 10e minuut .nog eens klasse. Zijn strakke kopbal uit een voorzet van Wim Jansen flitste ont- houdbaar langs Bento (2-01. Met Van der Lem voor Budding en Melis voor de gevierde Houtman freewheelde Feyenoord naar het eindsignaal van scheidsrechter Jan Keizer. Propaganda SAS VAN GENT - Het ECI schaaktoer nooi in Sas van Gent is in de A-groep begonnen met de bekende taferelen. Er werd voorzichtig gespeeld en de spe lers liepen veelvuldig lamgs de tafels om de concurrentie te bekijken. In de A-groep maakte Brouwer een fout. die hem de partij kostte. De andere Zeeuw, Cardon, kwam tot een snelle remise te gen de Turk Sel. In de tweekamp Coppini-Supancic werd ook snel remise bereikt. In de B-groep kwamen twee Zeeuwen tot een over winning. Dat waren Johan de Wolf en Roeland van Oorschot. Bij de meisjes was de uitslag van Mard Verhelst tegen Karin Bode verrassend. Het werd remi se. nadat Verhelst de party zeer stevig u handen had gehad.Gistermiddag was er een ontvangst op het gemeentehuis ln Sas van Gent. Die bijeenkomst werd ge volgd door de officiële opening van het toernooi in het cultureel centrum De Speije in Sas van Gent. Daarbij waren onder andere aanwezig de voorzitter van de Zwitserse schaakbond, herr Klee, de Belgische FIDE afgevaardigde G. Heynen, burgemeester en wethou ders van Sas van Gent en andere promi nenten uit de Zeeuwse sportwereld. De uitslagen van de eerste dag lulden: Dames: Verhelst. Nederland- K. Bode, Nederland re mise-. M Martens. België - L van dc-r Vecht. Nederland 0-1: S. Wood, Engeland- P de Cor- te, België remise. De Meyer. België - Berghtz, West-Dultsland 0-1 B-groep: Van der Zalm, Nederland - L. Michiels Beige remise; Mar tens. Nederland - D. Webbink, België 0-1, E. IVens, Nederland - P. Maes. België 0-1; De Wolf, Nederland- Plasschaert, België 1-0; Maas. Nederland - Beoykcns, België 0-1Wille. Nederland -Haak, Middelburg, remise; Weijnz, België- Verhelst, Nederland 1-0; Ho- vestadt, Nederland - Van OOrschot Neder land, 0-1. A-groep Sel. Turkije - Cardon, Nederland re mise: Barclay. Wales - Brouwer Nederland. 1-0. Svensson. Zweden - Provoost Temeuzen 1-0: Laurén. Finland - Swoboda, Oostenrijk remise; Cordes. West-Dultsland - Hes- senbruch, Luxemburg afgebroken: Sanna, Italië - Gray. Schotland 1-0; Orel. Joegoslavië- Galle. België 1-0; Kourkounakis Grieken land Davies, Engeland remise. Pauwels, Bel gië - Liabotro. Noorwegen 0-1, Ginsburg, Ver. Staten - Bedersen, Denemarken 0-1: De Boer, Nederland - MC. Carthy, Ierland 1-0, Guuna- raes. Portugal - Michiels. België 1-0, GfeUer, Zwitserland - Gizynski, Polen remise; Zim merman. België - Janssen. Nederland. 0-1: Supancic. In de eindstrijd wacht de Rotterdam mers zondagavond de confrontatie met het verbluffend sterke Everton. De Britten demonstreerden tegen Club Brugge (invallers voor Lambert, Bas- tijns, Cools en Jensen) puur propagan- davoetbal. De revelatie van het eenzij dige duel was Andy King, de kwik zilveren middenvelder, die over een puntgave pass en een subtiele techniek beschikt. King tekende in de 20e minuut zelf voor de openingstreffer, vond even later de grillige Bob Latchford. topscorer m de Britse competitie, als afmaker i2-0i en stelde vervolgens al na een half uur spelen de finaleplaats veilig (3-0). Jan Ceulemans. die vorige maand door Club Brugge by Lierse is weggekocht, be paalde na een één-twee-combinatie met Courant de ruststand op 3-1. Na rust stokte ook bij Everton de pro- ,duktie. In deze samenstelling bleek de formatie van Ernst Happel slechts een bereidwillige sparringpartner. Nog één keer hadden de ontketende Britten suc ces. Latchford tilde Everton een kwar tier voor tijd naar 4-1. BRESKENS - Kees Vleugel gaat zegevierend over de streep in Breskens. BRESKENS - Dat hel amateurwielercircus op dit moment te veel wedstrijden telt, is gisteravond tijdens de Ronde van Breskens duidelijk gebleken. Slechts dertig deelnemers hadden de moeite genomen naar Breskens af te reizen. Bijna lusteloos draaiden de renners hun rondjes, tot enkele ronden voor het einde de Zuidbevelandse Kees Vleugel en Cees Spaans het hazepad kozen. VLISSINGEN - Zondagmiddag om half drie begint voor een sterk verjongd Vlissingen de oefencampagne. Trainer Cees Vermunt zal zijn gewijzigde selec tie ineens alles uit de kast moeten zien halen, want hoofdklasser C.V.V. uit Rotterdam is bepaald geen makje. De ex-FC Vlaardingen-man, de bekende trainer Joop Dekker (voor het tweede seizoen bij C.V.V.) heeft namelijk be loofd. dat zijn sterkste spelers naar Vlis singen komen. De C.V.V.-ers zullen er alles aan doen, want de grote Rotr terdamse selectie is nog lang niet defini tief. Er zal daar ook nog heel wat ge schoven moeten worden, omdat velen nog lang niet zeker zijn van hun plaats. Wel zeker is nu al het meespelen van een aantal ex-profs. Van der Sluis, die zes jaar bij Sparta speelde en Gert Bruis, ook al een ex-prof en beide deel uitma kend van het minivoetbalteam van Rot terdam Ahoy. Ook Polderman van FC Vlaardingen komt mee naar Vlissingen. Helemaal onbekend zijn de Rot terdammers niet voor Vlissingen, want jaren geleden ontmoetten de ploegen elkaar al eens ln de strijd om het lands kampioenschap. Vorig seizoen speelde C.V.V. mee in de top van de hoofdklas en de ploeg van Cees Vermunt kan de borst dan ook natmaken. De wedstryd zondagmiddag op het hoofdveld aan de Irislaan wordt geflo ten door Ad de Koster. Tezelfdertijd spelen de tweede elftallen van die ver enigingen ook tegen elkaar. Opvallend is nog het voorlopig wegval len van oude getrouwen als Jan Kapelle, Jo Marijs en Gilles van de Rafelaar. die momenteel geen deel uitmaken van de selectie! KRABBENDIJKE-RODA Krabbendijke opent de oefenperiode vandaag (zaterdag) tegen Roda JC C. De zaterdag tweedeklasser heeft twee nieuwe gezichten; toptennisser Hans Felius en Sam de Kok, die na vier jaar Rlllandia teruggekeerd is op het oude nest. Tevens kan trainer Henk Houte kamer beschikken over enkele jeugdige spelers. Roda JC komt met enkele A- spelers naar de Zuidbevelandse plaats. Dc bekendste is Chris Riemens <ex-Se- rooskerke). die de ploeg nog vers in het geheugen ligt. Ook Mommetz is van de aprty, evenals UEFA-speler Smeets. De wedstrijd begint om 15 00 uur KLOETINGE De VV Kloetinge speelde deze week twee oefenwedstrijden Tegen Veere werd het 1-1 en tegen Kapelle eindigde het duel in 4-1. Vandaag speelt de ploeg thuis tegen Alliance uit Roosendaal, woensdag tegen Amemuiden uit, zater dag 19 augustus in Brugh-Haamstede tegen DHS en woensdag 23 augustus thuis tegen Nieuwdorp. STADHUISTOERNOOI Het Stadhuistoemooi van de W Mid delburg begint niet - zoals aanvankelijk is gemeld - om tien uur vanmorgen (za terdag). maar om 13.00 uur. VOGELWAARDE Het oefenprogramma van het eerste elftal van Vogelwaarde ziet er als volgt uit; zaterdag 12 augustus: AZW-Vo- gelwaarde; woensdag 16 augustus: Koewacht-Vogelwaarde (beker); zon dag 20 augustus: Vogelwaarde-BSC (beker); woensdag 23 augustus: Vogel- waarrie-HW: zondag 27 augustus: In ternos-Vogelwaarde (beker); woensdag 30 augustus: Vogelwaarde-DIVO (be ker). ZEELANDIA Het Middelburgse Zeelandia is aardig op dreef in de oefencampagne. Afgelo pen week werd Vlissingen met 2-1 ver slagen. De Zeelandianen speelden beter en hadden met de rust al een 0-2 voor sprong door Van de Hoek en Sjaak van Eenennaam. Vlissingen kwam terug tot 2-1, maar werd zeer verdiend op die stand gehouden. Zeelandia kan zondagmiddag laten zien of het nog beter kan. Om half drie speelt Zeelandia dan in Westkapelle tegen Noormannen. WAARDE - Vandaag (zaterdag) wordt de jaarlijkse ronde van Waarde voor liefhebbers en amateurs verreden. Bij de amateurs is het comité erin geslaagd een sterk deelnemersveld bij elkaar te krijgen. Er hebben 35 coureurs inge schreven, waaronder de sterke Zeeuw se Johnny Verbeke, Wim de Waal, Henk de Jong, Cees Spaans, Johan Lcpocter, Wil van Helvoirt en de verrassende winnaar van Breskens Kees Vleugel. Dat zij zomaar met de bloemen zullen gaan lopen zullen de rappe Brabantse prijsryders Theo Appeldom. Ger van "t Geloof. J an van Til borg. Ad Cloots en de winnaar van vorig jaar. de sterke Mario van Vlimmeren zeker proberen te ver hinderen. De amateurs starten om 15.00 uur en rijden 100 kilometer. Voordat zy aan hun koers beginnen, starten om 13.30 uur zo'n 60 liefhebbers. In deze ca tegorie hebben onder meer ingeschre ven Lou de Jager, Ko Tolhoek. Theo van de Brande. Rien van Brussel. Siep van Dongen. Peter Legierse en Willy de Fe- ber. EDMONTON - De Brit Daley Thomp son heeft dinsdag in Edmonton tijdens de Gemenebestspelen alle aandacht op zich gevestigd door de tienkamp te winnen met 8467 punten, het op een na beste totaal uit de atletiekhistorie. Al leen de Amerikaan Bruce Jenner ver zamelde meer punten, toen hij het we reldrecord twee jaar geleden tijdens de Olympische Spelen in Montreal op 8618 bracht. De ontknoping op zich was verrassend, want memand had durven denken dat de jonge Kees Vleugel deze koers zou gaan winnen. Toch deed hij het. op een manier die respect afdwingt. Samen met 'Cees karakter' Spaans bouwde hij een voorsprong op, die met nog twee ronden te rijden was opgelopen tot bijna dertig seconden. Spaans:„We hebben samen om beurten kop gedaan, We heb ben tegen elkaar gezegd: we gaan ge woon door. Wat er van komt zien we wel Vleugel zette reeds vroeg de eindsprint in en verwees zo zijn oppo nent duidelijk naar de tweede plaats. 3jaak Beun, Biervliet, 17 Henk de Jong, Goes, 1B Ko de Vneze. Goes. 19 Cees de J ong, Schijf, J0 Thijs Fase. Oud-Vossemeer SIMPELVELD - Jan Raas heeft vrij- Vleugel. na zijn verrassende eerste dagavond de Nacht van Simpelveld, triomf bij de amateurs: -Toen Spaans een wielerwedstrijd voor profs gewon- wegging ben ik direct in zijn wiel ge sprongen. Ik dacht: als we et z'n tweeën op de finish aangaan weet ik dat ik sneller ben". De wedstrijd op zich was v rij rustige begonnen. In de beginfase waren er en kel wat schuchtere pogingen van Rinie Roks, Cor Vervaet en Marinissen. Een der actiefsten deze avond was zeer zeker Wim de Waal. die bijna iedere keer als er eens een poging was. voonn mee streed. De intéressantste poging leek die van De Waal. Wies van Dongen en Rinie Roks, maar die vlucht werd echter snel teniet gedaan, toen Theo Appeldoorn, Cees de Jong en Ad van Elzakker het gat Hennie Kuiper staat zaterdagmiddag zo nen. De wedstrijd bestond uit twee on derdelen, een afvalwedstrijd en een criterium over 50 kilometer. Raas ze gevierde op beide onderdelen. Deultslagemzijn: afvalwedstrijd. 1 Jan Raar, 2 Johan van der Meen 3 Mat Dohmen; 4 Her man van Springel (Bel); 5 Klaus-Peter Thaler (Wdl). Van Springel Roelof Groen: 7 Ferdl van den Haute (Bel); 8 Gerben Karstens op een ronde: 9 Rik van Linden (Bel): 10 Karl-Heinz Bohnen (Wdl). Kuiper fit dichtreden. Met nog vier ronden te rijden kwam dan de beslissende ontsnapping van Spaans en Vleugel. De enige die de laatste ronde de sprint van het peloton wist te ontlopen was neo-amateur Theo Appeldoorn Wies van Dongen won de spurt voor de vierde plaats De uitslag: 1 Kees Vleugel. Wemeldinge. 80 kilometer in goed als zeker in het profcriterium te Kamerik. De coureur uit Putten, die een maand geleden tijdens de zeventiende etappe van de Ronde van Frankrijk bij de afdaling van de Col du Graninier zyn linkersleutelbeen brak. brengt zater dagochtend nog een laatste controlebe zoek aan chirurg Deweduwe in het Bel gische Mol. Het ligt in de Ujn der verwachtingen dat Hennie Kuiper over twee weken van 2 00 45; 2 Cees Spaans. 's-Gravenpolder. 3 start gaat in het wereldkampioenschap Theo Appeldoorn, Roosendaal. 4 Wies Dongen, Breda, 5 Ad van Elzakker, Steenber gen. 6 Gerrit van 't Geloof. Oudenbosch. 7 Rinie Roks. P.ijsbergen. 8 Johnny Verbeke, IJzendljke. 9 Wil van Helvoiit. Zuiddorppe. 10 Tonny Huyzen. Kloetinge. 11 Wim de Waal. Axel, 12 Rien Jongenelen Oudenbosch. 13 Wim Westdoip. Kapelle. 14 Guido Paridaen. Aardenburg. 15 Cor Vervaet. Walsoorden. 16 hulst - Het Nederlands militair zaalvoetbalteam heeft gisteravond in de Hulster sporthal Den Dullaert een prachtige propaganda partij zaalvoetbal gespeeld. Huzavo-kampioen Staf de Feber werd met 7-1 teruggewezen, in een wedstrijd die de 150 toeschouwers van het begin tot het einde boeide. De monsterscore kwam overigens pas in de slotfase van de tweede helft tot stand. Toen sprak de conditie een woordje mee en op dat punt moest Staf de Feber het duidelijk afleggen Voor de militairen was het een voorbereiding op de zogenaamde Minivoetbalcompetitie. Wim Albers opende de score voor de militairen na acht minuten. Pas na een kwar tier kwamen de Zeeuws Vlamingen wat los en Walter Mortier zorgde voor de gelijk maker. Daarna bouwden de militairen de score langzaam maar zeker op. Na een ruststand van 2-1 walste de ploeg van kapitein Janssen moeiteloos over de Hul stenaren heen. Eindstand: 7-1 op de weg in West^Duitsland. De Prof- tour van Nederland - die volgende week dinsdag in Nijmegen begint - is Kuipers laatste test voor het WK. Schipper tweede Martin Havik heeft vrijdagavond in Pij- nacker een criterium over 100 kilometer gewonnen. Havik sprong kort voor het einde weg uit een kopgroepje van vyf man. De uitslag is: 1 Martin Havik, 100 kilometer in 2 uur 32 mi nuten en 10 seconden, 2 Jos Schipper op 15 seconden, 3 Jos Peels (Bel); 4 Dries van Wfine. 5 Harrie de Goede, 6 Fons van Katwijk op 1 minuut, 7 Hans Lange rijs. 8 Jan van Katwijk. VLISSINGEN Plet de Visser komt donderdag 17 augustus met zijn ploeg FC Den Haag naar Bruinisse In navol ging van Feyenoord en Sparta zal de eredivisieploeg in Zeeland een visdag beleven. Voorts wordt een wedstrijd te gen Bruse Boys gespeeld en Is er een mosselmaalUjd AXEL - Chris Riemens zag gister avond zijn optreden met Roda JC C legen AZVV (uitslag 1-1) beperkt tot slechts 28 minuten. Toen raakte hij in debat met de overigens voortref felijk fluitende scheidsrechter Ge rard de Schepper, die kort daarop Gene Gerards (de Roda-lrainer) ver zocht de oud-Serooskerke-spils te vervangen. Gerards gaf onmiddel lijk gehoor aan het verzoek van De Schepper en haalde een ontredderde Chris Riemens naar de kant. Wat zich werkelijk afgespeeld heeft tussen De Schepper en Riemens. die voor het eerst in Roda-dienst op Zeeuwse bodem speelde, zal een on beantwoorde vraag vlSjven. want zoals gebruikelijk liepen de lezingen van beide heren over het gebeurde ver uiteen. De feiten: Riemens werd na een klein half uur getackeld door AZVV-verdediger Jan Tilgenkamp. De Schepper zag daar terecht een overtreding ln en floot het spel af. Riemens en De Schepper raakten vervolgens in een woordenwisseling, waaraan laatstgenoemde een eind maakte door het bekende 'wisselge- baar' naar de de Roda-bank te ma ken. Een bijzonder aangeslagen ogende Riemens ("Wat moeten ze nu bij Ro da van me denken?") hield het er na afloop op. dat hij alleen maar aan De Schepper gevraagd had of hij het leuk vond dat hij pijn leed aan zijn geblesseerde knie i waaraan hij tij dens de tackle geraakt werd), maar De Schepper meende dat Riemens hem in minder vriendelijk bewoor dingen had duidelijk gemaakt zich nergens mee te bemoeien en 'op te donderen'. Waarop De Schepper vroeg: „Zullen we dat omdraaien?", om vervolgens de daad bij het woord te voegen Aantrekkelijk AXEL - Moment uit de ivedstrijd van AZVV gestreept shirt) tegen Roda JC. Er werd in Axel overgens ook ge voetbald en nog bijzonder goed ook. Het verschil tussen jong Roda JC en AZW was te verwachten. De Lim burgse formatie koesterde de bal als een kleinood, hield hem lang in bezit en speelde uit angst hem te verliezen veel breedtevoetbai. AZW legde meer opportunisme (de nu al bla kende concitie maakte dat zonder meer mogelijk) aan de dag en zocht sneller dan de tegenstander de aan val. Omdat beide teams aan elkaar gewaagd waren, ontwikkelde zich een meer dan aantrekkelijke partij voetbal, waarin beide elftallen de bal het meeste werk lieten verrichten. In het eerste kwartier vielen de mees te kansen voor AZW te noteren De beste in de derde minuut toen Nico Bouman de bal hoog naar de kruising joeg. maar doelman Jansen er ter nauwernood een hancije tussen kon krijgen. Pas na een kwartier kreeg Roda meer vat op AZW en kon het aan tegenaanvallen gaan denken Een dot van een kans kregen de Lim burgers kort voordat Chris Riemens (die in de korte tijd dat hij meespeel de nauwelijks iets opvallends deedi vervangen werd Raven, een handige spitsspeler met een opmerkelijke sprongkracht, knalde uit een vrije trap buiten bereik van Jan Roose op de lat AZW antwoordde direct via Nico Bouman, die na een pass van Jan van Nierop vrij voor Jansen ver scheen maar voorlangs schoot De beste kansen deden zich in het restant van de eerste helft voor aan AZW-zijde, dat onder meer een knap schot van Theo Hanny net overgetikt zag door de uitblinkende Jansen. Pas na rust werd de score openge broken. Het wekte geenszins ver wondering dat AZW dat eerste doelpunt voor zyn rekening nam. Nauwelijks vijf minuten waren er ge speeld toen Wim van Gink een fraaie pass met de buitenkant van de voet op Theo Hanny afleverde. Hanny nam de bal vol op snelheid mee en knalde laag in de verste hoek: 1-0. Langzamerhand ebde in de tweede helft het AZW-overwicht weg en werd het spelbeeld meer en meer ge dicteerd door Jong Roda. een ge meneerd gezelschap (onder meer een Italiaan, een Griek en een Turk), dat de kunst van het voetbal uitstekend bleek te verstaan. Mede omdat A/.W-trainer George Pauw els een drietal w isselingen pleegde, vertoefde de Axelse forma tie in het laatste half uur meer op eigen dan op vijandelijk grond gebied. De gelijkmaker kwam er tien minu ten voor het eindsignaal. Johan Eek- hardt, ingevallen voor Jan Til genkamp, haalde binnen de beruchte lijnen de handige Raven onderuit en De Schepper kon niet anders dan de bal op de stip te leggen. UEFA-inter- national Michel Mommerts benutte dit buitenkansje koelbloedig 1-1. Een terechte uitslag die andermaal de kracht van de Axelse zaterdag tweede klasser aantoont.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 25