Bestuurder dreigt greep op ziekenhuis te verliezen 'DOE WEL EN ZIE NIET OM, DA T IS DE BESTE STELREGEL Liefhebbers van motornostalgie verzameld in nieuwe Goese club Vragen aan gs over stand van zaken plannen buitengebied Herbouw hotels Cadzand begint op 18 september Wethouder S. Overbeeke van Duiveland neemt na bijna halve eeuw afscheid van gemeentepolitiek 'NU BEN IK NOG FIT' DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1978 IE. VAN BOEIJEN, (SCHEIDEND) VOORZITTER VAN 9VREDERUST NIEUWE VORM VAN ISOLEMENT MIDDELBURG - Door de toe nemende veranderingen op het gebied van de gezondheidszorg worden er tegelijkertijd steeds zwaardere eisen gesteld aan de professionele werkers in het ziekenhuis. De niet-professio- nele bestuurder heeft moeite om de aansluiting daarbij niet te verliezen en wordt steeds meer afhankelijk van de be- roepskrachten. Dit zegt de voorzitter van de Vereniging tot Christelijke Verzorging van Zeeuwsvlaamse ruiters naar Uddel OOSTBURG - In het centrum van de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen in Uddel op de Veluwe wordt zaterdag het tienjarig bestaan van het Connemara-stamboek gevierd. Vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen reist een groep van twintig van deze Ierse pony's met hun eigenaren naar Uddel om zo wel deel te nemen aan de keuringen als aan wedstrijden en aan het showprog- ramma in de middaguren. Het Connemara-stamboek is in Neder land niet. erg groot. Er zijn slechts twee honderd mensen lid van. Het aantal Connemara-pony's in ons land schommelt tussen de 2500 en 3000. Daarvan zijn enkele centra, namelijk Friesland. Limburg en Zeeuwsch- Vlaanderen. Zowel rond Temeuzen kan men Coruiemara's zien als in de omge ving van Aaardenburg. Ook een aantalBelgisch Vlamingen doetzaterdag mee. In België is namelijk geen Connemara-stamboek. Ter ere van het tienjarig bestaan zijn er zaterdag in Uddel naast de keuringen ook open wedstrijden in dressuur en springen. Het middagprogramma wordt naast de huldiging van de winnaars, ge vuld met show. Een belangrijk onder deel daarvan is het optreden van een groep zestien Zeeuws-Vlaamse jonge ruiters op Connemara-pony's die een dressuurdemonstratie zullen geven in kleding en verdere uitmonstering uit de Pruikentijd. Dit gebeurt onder leiding van mevrouw M. Lockefeer-Den Dun- gen uit Aardenburg. De groep gaat ook nog naar Den Bosch waar op 16 september de nationale paardententoonstelling wordt gehou den. Daar zal een Russische bruiloft worden opgevoerd. In de tijd tussen Ud del en Den Bosch moeten de ruiters ook nog optreden tijdens de festiviteiten in Aardenburg ter gelegenheid van de her opening van het stadhuis op 9 sep tember. Vrachtwagen en auto beschadigd bij ongeval Axel AXEL - Bij een aanrijding woensdag middag om half een op de kruising Ka- naalkade-Oranjestraat in Axel werden een personenauto geheel vernield en een vrachtwagen beschadigd. Het ongeval gebeurde toen L.A.L.D. uit Sint-Truiden (B.) met zijn auto vanuit de de kruising met de Kanaalkade op reed. Hy verleende daarbij geen voor rang aan de op de Kanaalkade rijdende vrachtwagen, bestuurd door H.B.B. uit Rotterdam. B. kon de overstekende personenauto niet meer ontwijken, en beide voertuigen botsten frontaal op el kaar. Bij de aanrijding werd de per sonenauto geheel vernield, terwijl de vrachtwagen slechts lichte schade op liep. Optreden van het Middelburgs Kamerkoor in hervormde kerk te Domburg DOMBURG - Het Middelburgs Kamer koor, onder leiding van dirigent Krijn Koetsveld, gaf woensdagavond in een goed gevulde Nederlands hervormde kerk te Domburg een concert op uitno diging van de commissie van het zo- merwerk van de gczamclijke kerken. Het optreden van het kamerkoor begon met vijf oude Franse chansons. Door de afwezigheid van de organist Adri Kar man. begeleidde dirigent Koetsveld de fluitist Frans de Jonge op het orgel in de sonate in H mol van Handel. Hierna verzorgde het koor een tweede optre den voor alten, tenoren en bassen. Dit werd gevolgd door een tweede inter mezzo, waarbij de sonate D van Bach werd vertolkt door Frans de Jonge op dwarsfluit en Koetsveld, orgel. Het koor besloot met drie Engelse madriga len, gevolgd door twee Schotse volks liederen, bewerkt door dirigent Koetsveld, en gezongen door de bariton Janus Mondeel met refrein van het koor. Taptoe Domburg DOMBURG- Vier muziekkorpsen ne men Vrijdag deel aan een taptoe ln Domburg op het oude sportterrein. Deelnemers aan dit gevarieerde show- Programma zijn de brassband ..Apollo" uit, Domburg, de Deltaband uit Vlissin gen, hetjuniorenkorps „Johan Friso" en de showband „Juliana" met daarbij een majorettenshowgroep. beiden uit Mid delburg. De taptoe begint om 20.00 uur. Vooraf zullen de muziekkorpsen eerst nog een muzikale wandeling door Dom- burg maken. Geestes-en Zenuwzieken in Zeeland J.E. van Boeijen in het jaarverslag over 1977 van de vereniging, die het psychiat risch ziekenhuis Vrederust in Bergen op Zoom exploiteert De heer Van Boeijen (burgemeester van Tholen). die eind augustus afscheid neemt wegens zijn vertrek naar Har derwijk. meent dat hierdoor op provin ciaal en landelijk niveau de inbreng en ook de belangstelling van de niet-pro- fessionele bestuurder afneemt. Hij vraagt zich af, zo schrijft hij, „of uit deze ontwikkeling niet een nieuwe vorm van maatschappelijk isolement van het ziekenhuis dreigt te ontstaan." Hij meent verder dat .juist in een tijd waarin de maatschappij vraagt om ver groting van haar invloed op het gebeu ren in de gezondheidszorg, en naar mid delen wordt gezocht om aan deze vraag te voldoen, de hiervoor gesignaleerde ontwikkeling zeer te betreuren is." Nieuwbouw Aansluitend op de in 1977 gereedgeko men drie nieuwe wooneenheden, die plaats bieden voor elk 40 patiënten, Vlissings verkeer kan kiezen tussen Sloebrug of Keersluisbrug VLISSINGEN - Het college van bur gemeester en wethouders van Vlissin- gen heeft besloten tot het aanbrengen van een verwijzing voor het verkeer, dat moet kiezen tussen gebruik maken van de Sloebrug of de Keersluisbrug. Waarschijnlijk zal door middel van lichten worden aangeduid, of een van deze twee bruggen is geopend. Over de manier van verwijzing is echter nog geen beslissing genomen. Dit werd woensdagavond meegedeeld door hoofdinspecteur van politie L.E. Schuller, tijdens de vergadering van de commissie voor verkeer. De verwijzin gen zijn op de eerste plaats bedoeld voor de plaatselijke bevolking. Op de Presi dent Rooseveltlaan zal vrijwel zeker een verwijzing wórden aangebracht. Over een verwijzing in de Paul Krugerstraat wordt nog overleg gevoerd. Sinds de opening van de Sloebrug valt een ver mindering te constateren van het ver keer in de President Rosseveltlaan. Naar de preciese ontwikkelingen wordt nog een onderzoek ingesteld. Volgens de heer Schuller is de kruising Sloeweg- Gerbrandystraat wel een nieuw knel punt, omdat de weg niet is berekend op cfeze nieuwe verkeersstroom. Een nieuwe weg naar Koudekerke zou vol gens hem een oplossing kunnen zijn. Volgens de hoofdinspecteur gaat nu al veel verkeer uit Brabant via Vlissingen naar Westkapelle, om Middelburg te ontwijken. hoopt de vereniging ook dit jaar te be ginnen met de nieuwbouw van een op name-afdeling met 40 plaatsen en ver- volgafdelingen met een totale capaci teit van 72 plaatsen, alsmede een poli kliniek. Uit het jaarverslag blijkt ver der dat het aantal opgenomen patiën ten in 1977 443 bedroeg tegenover421 in 1976, terwijl de gemiddelde patienten- bezetting van 626,3 per dag een lichte daling vertoonde ten opzichte van 636,3 per dag in 1976. Voor 1978 wordt echter een verdere stijging van het aantal op namen verwacht, bij een ongeveer ge lijk blijvend aantal verpleegdagen. Ook het aantal personeelsleden steeg in 1977 van 602 naar 612, waarvan er 300 tot de verpleegdienst behoren. In 1976 was dit aantal 288. Tijdens de op donderdag 24 augustus te houden jaarvergadering van de vereni ging zal onder meer een voorstel aan de orde komen tot het aangaan van geldle ningen ten behoeve van de nieuwbouw, fase II. de bouw voor opname- en ver- volgafdelingen en polikliniek, Verder worden er bestuursverkiezingen gehou den De vergadering wordt in de gehoor zaal van „De Sprenge" op Vrederust ge houden en begint om 10.00 uur. Ook zal er afscheid genomen van voorzitter Van Boeijen. die 13jaarinhetbestuurvande vereniging heeft gezeten. is J.E. VAN BOEIJEN Tractor geheel vernield bij botsing met vrachtauto ZAAMSLAG - Een tractor woensdagochtend volkomen vernield toen deze op de provinciale weg Ter- neuzen - Terhole bij Zaamslag in bot sing kwam met een vrachtwagencom binatie. De vrachtwagen, bestuurd door R. J. E. den W. uit Cinge, wilde de voor hem rij dende tractor inhalen. Tijdens de in haalmanoeuvre stuurde M. J. V. uit Zaamslag zijn tractor echter naar links. Hij wilde linksaf de Drieweg inslaan. De vrachtwagen ramde daarop de tractor, die werd vernield. De vrachtwagen werd zwaar beschadigd. Bromfietser breekt been bij botsing SINT-ANNALAND- Op De Ring te Sint Annaland ontstond woensdagavond omstreeks kwart over negen een bot sing tussen een bromfiets en een per sonenautowaarbij de bromfietser een beenbreuk opliep. De bromfietser R.R uit Sint Annaland reed over De Ring en ging een bocht te veel links door. Uit tegenovergestelde richting kwam de auto. bestuurd door J. de B. uit Sint Annaland aanrijden. Hij kon een botsing niet meer vermijden. De bromfietser werd overgebracht naar het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom. Zijnvervoermiddel werd zeer zwaar beschadigd. De auto werd licht beschadigd. TERNEUZEN - Het statenlid mevrouw J. L. A. Boogerd-Quaak van D'66 heeft gedeputeerde staten schriftelijk vra gen gesteld over de stand van zaken met de diverse bestemmingsplannen voor het buitengebied. Ze wil weten, hoeveel van dergelijke plannen het college momenteel in be handeling heeft en of het juist is, dat cr nieuwe provinciale richtlijnen op komst zijn. Mocht dat laatste inderdaad het geval zijn. dan informeert mevrouw Boogerd welke groeperingen inspraak krijgen bij de voorbereiding daarvan en of gs be reid zijn bij die procedure ook con sumentenorganisaties als de provin- Advertentie) ook in de vakantie! ciale vrouwenadviescommissie voor de woningbouw (VAC) te betrekken. D'66 vraagt voorts, wanneer de nieuwe richtlijnen provinciale staten worden aangeboden en of het college een over zicht kan geven van de wijze waarop an dere provincies de zaak regelen. Mev rouw Boogerd wil tenslotte weten of gs bereid zijn om tijdens de lopende be roepsprocedures met de betrokken ge meenten een overgangsregeling te tref fen, of het in werking treden van nieuwe provinciale richtlijnen van invloed is op voor die tijd vastgestelde en goedge keurde bestemmingsplannen en zo niet, of het college haast wil maken met het aanbieden van de nieuwe richtlijnen aan provinciale staten. Aanleiding tot haar vragen is een artikel in de PZC van 2 augustus over proble men rond verbouwingen in het buiten gebied van Temeuzen en de consequen ties die het overheidsbeleid kan hebben voor individuele bewoners. 'WE LATEN ALLEEN MOTORS MET KARAKTER TOE 'OVERDRACHT VAN KENNIS' GOES - „We laten in onze club alleen mensen toe die in het bezit zijn van een motor met karakter. En dan be doelen we niet van die blinkende snelle Japanse snelheidsmonsters. Het gaat voornamelijk om Engelse en Duitse machines". Aan het woord is een van de oprichters van de club 'Draai De Motoren Warm' (DDMW) in Goes, Jaap van der Schraaf. Deze motorclub bestaat sinds 8 juni van dit jaar en heeft 20 leden. Die 20 le den hebben tesamen ongeveer 35 oude motoren, waar als het ware de nostalgie van afdruipt Er worden absoluut geen Japanse motoren in de club toegelaten, maar alleen mo toren volgens het oude concept. De activiteiten van de club bestaan uit het houden van sleutelavonden, het maken van rijtoeren door Neder land en België en indien dat nodig is het beleggen van een vergadering. De club werd spontaan opgericht, nadat enkele bezitters van oude mo toren met elkaar aan de praat raak ten in café 'De Vrijbuiter' te Goes. Sindsdien wordt dat lokaal gezien als het 'clubgebouw' van de verenigde motorfanaten. Zo hangt er onder meer een mededelingenbord met opmerkingen voor de leden van de club. De eerste rijtoer is inmiddels achter de mg. Een groep van 13 motorrijders trok met veel 'geplof en geknetter over de Zeeuwse wegen. Nieuwsgie rig nagestaard door verschillende belangstellenden. Het wilde zelfs wel eens voorkomen dat. als er veel toe schouwers waren, men met wat extra tussengas reed. Kennis Het doel van het oprichten van de club is om onderlinge kennis uit te wisselen en met die kennis aan de motoren te gaan sleutelen. Regel matig reizen er overigens leden van de club naar Engeland. Dat land is namelijk een van de weinige plaat sen waar men nog voor een redelijke prijs aan onderdelen voor de moto ren kan komen. Daar heeft men ook nog een goede kans om een oude mo tor op de kop te tikken. Volgens Jaap van der Schraaf komt dat omdat de mensen in Engeland altijd al wat nostalgisch zijn aange legd. .Ze hebben daar ooit eens een soort recept voor een motor ontwik keld en daar is in de loop der jaren verder weinig aan Veranderd In Ja pan hebben ze dat recept verder ontwikkeld en verbeterd, met het ge volg dat je nu die blinkende ma chines hebt die je over de weg ziet flitsen. In Engeland is echter bijna alles bij het oude gebleven en dat is dan ook de reden datje daar nog aan onderdelen kan komen". Overigens zijn er in Nederland twee handelaren in oude motoren en on derdelen daarvan: in Utrecht en Deume. Harley Davidson Er draaien heel wat oude motorfiet sen mee in de club. Zo is er een Ame rikaanse Emblem uit 1918, verder een Matchless uit 1954, een Harley Davidson uit 1943 en andere 'an tieke' machines. Jan van Antwerpen heeft zelf sinds een half jaar een BS A van 20 jaar oud en Jaap heeft een Triump en een DKW. De leden van de club helpen elkaar in alles wat met de motoren te maken heeft. Overigens bewijst de club dat het motorrijden niet alleen voor mannen is. Er zijn namelijk vij f motorrijdende vrouwen, die zich als lid hebben aan gemeld. Er is er zelfs één bij die een motor met zijspan bestuurd. De ver gaderingen worden bij de leden thuis gehouden en dan alleen als er inder daad iets te bespreken valt. Zoals vanavond (donderdag) wan neer het gaat over het al of niet uitge ven van stickers. Nog altijd een uit gave van 500,-. waar eerst eventjes over moet worden gedacht. Al met al is de DDMW een club die letterlijk en figuurlijk nog van zich laat horen. Er wordt nu weer al gedacht aan een toertocht door Zeeuwsch-Vlaande- ren en België, die moet eindigen met een mosselmaaltijd. Maar ook daar moet eerst over worden vergaderd. Personenauto verme\ABOUWSTIJL VRIJWEL IDENTIEK AXEL - Woensdagmorgen omstreeks half twaalf werden bij een aanrijding op de Kerkdreef in Axel een vrachtwa gen en een personenauto beschadigd. De aanrijding onstond toen B V. uit Be- rgem (B.) met zijn personenauto de links van de weg rijdende vrachtwagen, be stuurd door H P.V. uit Eede. probeerde in te halen via de rechter kant. Op het moment dat V. met zijn auto naast de vrachtwagen was week deze ook uit naar rechts, en botste de voertuigen te gen elkaar. Bij de aanrijding raakten beide voertuigen licht beschadigd. ZANDTRANSPORT OP GANG AARDENBURG - Op 18 september zal in Cadzand-Bad de eerste paal worden geslagen voor de herbouw van de ho tels 'Noordzee' van de heer P. M. Faas, NIEUWERKERK - „De raadsleden zouden zich eigenlijk eens wat meer moeten verdiepen in de gemeente wet. Dat is hard nodig om tot een goede besluitvorming te komen. Be slissingen van de gemeenteraad be horen in de eerste plaats de vrucht te zijn van in het openbaar gevoerde zinvolle discussies, maar in de prak tijk van de raadsvergaderingen val len de besluiten meestal op basis van al van tevoren ingenomen standpunten". Aan de vooravond van zijn definitieve afscheid van de gemeentepolitiek van Duiveland zegt de 72-jarige Nieuwerkerkse wethouder en loco-burgemeester S. Overbeeke moeite te hebben met het feit dat het in de raadsvergaderin gen van Duiveland meestal ont breekt aan vruchtbare discussies over de door het college aangeboden voorstellen. „Die voorstellen van b en w worden in extenso aan de raad Voorgelegd. Het is bijzonder prettig dat de bur gerij tegenwoordig goede belang stelling toont voor de gang van zaken in de gemeente. De publieke tribune bü de raadsvergaderingen is altijd behoorlijk bezet. Maar wat worden de mensen nu eigenlijk wijzer van die vergaderingen wanneer ze door het ontbreken van een behoorlijke dis cussie geen goed beeld kunnen krij gen van waar het om begonnen is". De heer Overbeeke zegt weinig te voelen voor de vorming van één grote gemeente Schouwen-Duiveland „Het zal echter steeds moeilijker worden om mensen te vinden die over voldoende tijd en kennis van zaken beschikken om in aanmerking te komen voor het wethouderschap". Omdat de wedden in een grotere ge meente echter hoger zijn ziet de heer Overbeeke wel reêele mogelijkheden in de vorming van drie gemeenten in de plaats van de huidige zes op Schouwen-Duiveland. Ook in verband met de grotere af standen. die het de bestuurders moeilijk zal maken zich voldoende over alle zaken te oriënteren, zegt de Duivelandse wethouder met veel te voelen voor slechts één gemeente Schouwen-Duiveland. Nieuwerkerker De heer Ovcrbeek is een geboren en getogen Nieuwerkerker. Hij kwam al in 1931alsvertcgenwoordigervan de ARP in het gemeentebestuur. „Nu ben ik nog fit. Maar dat vind ik juist een reden om er mee te stoppen. Als ze je moeten wegsturen omdat je aan het aftakelen bent is toch ook niet zo leuk", zegt de scheidende wethouder. Hij kan zich nog erg goed herinneren dat de gemeentelijke huishouding van de in de dertiger jaren nog zelf standige gemeente Nieuwerkerk een zeer beperkte was. In de crisisjaren had de gemeente overigens wel be moeienis met het totstandbrengen van werkverschaffing voor de uitge sproken agrarische samenleving van Nieuwerkerk. Volgens de heer Over beeke kenmerkte die werkver schaffing zich door een primitieve aanpak. Er was bijvoorbeeld een vorm van werkverschaffing via een subsidieverlening aan landbouwers, die op deze wijze in staat gesteld werden de landarbeiders enigzins aan het werk te houden. „Eigenlijk vind je dat tegenwoordig nog een beetje terug in de subsidié- ring door de overheid van de grote bedrijven". Het gemeentebestuur van Nieuwer kerk ging in de jaren voor de tweede wereldoorlog echter voor wat de si tuatie op Schouwen-Duiveland be treft wel duidelijk voorop bij het ne men van maatregelen om de kwij nende kleine vlasserij nieuw leven in te blazen. Er werd zelfs een speciale stichting in het leven geroepen- op initiatief van de toenmalige bur gemeester A. A. van Eeten .die in de vorm van leningen de kleine Vlassers in staat wilde stellen te gaan me chaniseren. „Dat was een goede impuls voor het dorp, want ook de timmerman en de smid profiteerden hiervan. Wij brachten op deze wijze in Nieuwer kerk eigenlijk een klein soort 'plan van de arbeid' tot uitvoering", vertelt de heer Overbeeke. In 1952 werd de heer Overbeeke be noemd tot wethouder van Nieuwer kerk. Hij vervulde die functie tot de opheffing van de gemeente in 1961. Bij de vorming van de nieuwe ge meente Duiveland werd de Nieuwer kerkse wethouder koninklijk onder scheiden met de eremedaille in goud. die hij in het bijzonder in ontvangst mocht nemen voor zijn vele werk ver richt in het kader van de wederop bouw van het door de watersnood in 1953 zwaar getroffen dorp. Halve eeuw Terugziend op een werkzame perio de in de gemeentepolitiek van bijna een halve eeuw, zegt de Duivelandse wethouder dat het in al die jaren niet altijd mogelijk is geweest een zekere "hardheid" in de belcidssfeer te voorkomen. „Het lukt namelijk niet voortdurend om het uitstippe len van een beleid in alle gevallen te laten samengaan met de nodige overtuigingskracht. Dan denk ik maar "de een zal het laken, de ander zal het loven". Met voldoening maakt hij gewag van het feit dat de samenvoeging van de kemen Nieuwerkerk, Oosterland. Ouwerkerk en Sirjansland in 1961 tot één gemeente Duiveland, vrijwel geen strubbelingen heeft gegeven. De gemeente telt thans bijna 5000 inwoners. De zaken op het gebied van het onderwijs, sport en recreatie berusten onder het beheer van de scheidende wethouder. Dat betekent voor wat betreft het onderwijs onder andere dat de heer Overbeeke belast is met de behartiging van de belan gen van vier openbare en twee bij zondere lagere scholen, met geza menlijk 630 leerlingen en 23 leerkrachten. Verder zijn er in de ge meente 4 kleuterscholen, twee openbare en twee bijzondere, met acht leidsters en 210 leerlingen. „Ik heb het altijd bijzonder prettig gevonden om met name voor het on derwijs te werken. Het onderwijs is een boeiende zaak, die aan grote ver anderingen onderhevig is. Aan de begeleiding van al die veranderingen meewerken gaf me als wethouder veel voldoening". Vreugde Het stemt de Duivelandse wethou der naar zijn zeggen verder tot vreugde, dat de wensen van de be volking goed aansluiten bij de uit gangspunten van het gemeentelijk beleid voor wat betreft de recrea tieve ontwikkeling in Duiveland. En dat wil zeggen: geen verdere uit breiding. „De mensen die hier vakantie hou den zoeken vooral rust. Daar willen we graag aan tegemoet blijven ko men. We horen trouwens zelden klachten. De campings in de ge meente kunnen, goed onderhouden en verzorgd als ze zijn, als voorbeeld dienen". De heer Overbeeke, die in september officiéél afscheid van het gemeente bestuur neemt, constateert dat de mensen vandaag de dag heel wat "mondiger" geworden zijn. „Vroeger slikte de burger te veel". Overigens meent de scheldende wetr houder dat de grote drang naar hoor zittingen en openbaarheid toch wel weer wat aan het luwen is „De vergaderingen van de commissie voor openbare werken in Duiveland waren een tijdje openbaar Maar om dat nooit iemand belangstelling heeft getoond zijn we daar maar weer mee gestopt". ..Doe wel en zie niet om. dat is de beste stelregel", zegt de heer Over beeke. en van 'De Wielingen* van de heer I. de Bruijne. Deze hotels vervangen de twee bestaande hotels, die moeten verdwij nen voor de versterking van de duinen bij'Cadzand. Vandaag, donderdag, is het zandtransport op gang gekomen. Het zand wordt gestort op de plaats waar de twee hotel zullen verrijzen, namelijk achter het bestaande hotel 'De Wielingen'. De heer Faas: „Ze zijn nu exact op tijd met het zandstorten. dan zal ook de start van de bouw wel op tijd zijn". Bei de hotels zijn een ontwerp van het ar chitectenbureau Steen en Tuinman te Vlissingen. Hoewel de stijl en uitvoering van de geVels vrijwel identiek is. zullen beide gebouwen sterk verschillen wat betreft opzet en de uitvoering van het interieur. Terwijl de heer De Bruijn de nadruk legt op logies, vindt de heer Faas ook het dagbezoek van groot belang. Daarom zal in zijn nieuwe hotel de ge hele begane grond worden Ingenomen door receptie, café en restaurant De heer De Bruijne wil een veel kleiner res taurant. in feite hoofdzakeüjkvoor de logiesgasten. Verdubbeling Het nieuwe hotel 'Noordzee' krijgt in totaal 30 appartementen hetgeen een Verdubbeling van het aantal bedden betekent. De Wielingen krijgt in totaal 32 eenheden, te weten 17 studio's en vijftien appartementen waarvan er veertien met drie kamers en vier met twee. Het is niet uitgesloten dat de toe risten de twee gebouwen die vlak bij elkaar komen te liggen als een eenheid gaan zien, mede doordat de gevels van bakstenen en hout sterk op elkaar zul len lijken. Ze zijn ook even hoog, name lijk vier verdiepingen, aan de kant van {ie zee, en vijf aan de achterzijde. Daar komen ook de parkeerterreinen. De heer Faas wil bovendien een overdekt zwembad laten bouwen dal tussen de hotels in komt te liggen. Dit zal echter pas in een later stadium gerealiseerd worden. Hoewel de onderhandelingen met een aannemer vrijwel rond zijn, Is het contract nog niet getekend. Vanaf de restaurants van beide nieuwe hotels zullen de gasten overzee uitzien. Dat is momenteel reeds zo met hotel 'Noordzee' maar nog niet met hotel 'De Wielingen' In 1980 zullen de beide ho tels in gebruik worden genomen. Dat is dan bijna twaalf jaar nadat de procedu re voor nieuwbouw is begonnen. „Vooral de laatste jaren hebben veel strijd ge kost, Het is gewoon een prestige slag geworden, een politieke zaak", meent de heer Faas. Rommelmarkt SOUBURG - Ten bate van een project ln Bolivia houdt Terre des Hommes zater dag een rommelmarkt op het Mamix- plein in West-Souburg. Er zijn ver schillende attracties zoals kinderspelen een koffiekraam. er worden stekjes ver kocht en er is een informatiekraam. D€ activiteiten beginnen om 10.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 7