Kaas van de Flikweerts vindt gretig aftrek Evenementen op Sch FILMS SchouwetrlfBuiveland Extra Stappen in Rotterdam FOTOPUZZEL DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1978 Je ziet ze niet zo gek veel in Zee land. Die kleine kaasmakerijt jes. Er zijn er maar een paar. Even buiten Nieuwerkerk kun je er een vinden. Midden in de polder. Aan de Loensweg. In een klein bouwseltje 'vast geplakt' aan een landbouw- schuur. Het is er kraakhelder. Een grote kaastobbe in het midden. Achter een deurtje lig gen honderden kazen op plan ken uitgestald. Hier maken de Flikweerts hun echte boeren kaas. Volvette Goudse. Zesdui zend kilo kaas per jaar. En dat is een aardige productie voor zo'n kaasmakerijtje. Maar er moet dan ook wel voor gewerkt worden. Iedere ochtend is mevrouw Atie Flikweert-Vos bezig met de bereiding van de kazen. En schoonvader Flik- weert helpt trouw een handje mee. Zes jaar geleden zijn ze er mee begonnen. Niet alleen maar omdat ze dat nu zo leuk vonden.Er is niemand, die extra werk gaat doen alleen maar voor de lol. Maar het is voor de boeren noodzakelijk de inkomsten op te voeren. En dat kun je op twee manieren doen. Je gaat je be drijf vergroten, of je gaat de producten veredelen. En wij hebben voor het laatste gekozen" Het is in elk geval een gelukkige keuze gebleken. Want de kazen van de Flik weerts vinden gretig aftrek. Het kaas makerijtje ligt wat 'achteraf, maar vrij wel vanaf het begin wisten de klanten de weg makkelijk te vinden. Ze komen overal vandaan. We krijgen ook erg veel toeristen. We hebben pas een stel Denen hier gehad. Ze waren op vakantie en hadden in een Deense krant over onze kaasmakerij gelezen. Kijk. en dat zijn toch leuke dingen". Dat kaasmaken is nog een heel werk. En nauwgezet moet het ook gebeuren, want anders komt er niet zo erg veel van te recht. Precies en proper, daar komt het op aan", is de slogan van de Flikweerts. En vraag maar niet aan schoonvader Flikweert of de boerenkaas nu echt zo veel lekkerder is dan de fabriekskaas. Dan zegt hij gewoon: Proef maar": Redactie Schouwen-Duiveland-Ex- tra Willem J van Dam PZC-kantoor, Grote Markt 2. Goes 0100-16140 Privé: 01198-234 Foto's Johan Berrevoets Willem Mieras Sportbijdrage: Johan van Koever- inge Vandaag idonderdag 10 augustus) oe- gint in het hervormd verenigingsge bouw in Zierikzee een grote tentoon stelling van exotische kunst. De artike len zullen te koop worden aangeboden. De opbrengst is bestemd voor de ont wikkelingslanden. De toegang is gratis. De tentoonstelling - georganiseerd door de Stichting ter bevordering van ont wikkeling in Azie - duurt tot en met za terdag 12 augustus. Vandaag is hetfeest in Scharendijke. Prinses Margriet zal de nieuwe jachthaven van Scharendijke openen. In verband met de opening van de jachthaven worden tal van festivitei ten georganiseerd. Prinses Margriet en haar echtgenoot Pieter van Vollenho ven arriveren vanochtend om tien uur met hun iacht 'Piet Hein' in de haven 'Den Osse'. In de kantine 'Onze Hoeve' op het recreatiecentrum 'Aquadelta' in Bruinisse wordt vanavond uiegen uuri een bingo-avond gehouden. In het kader van de jeugdvakantieactiviteiten wordt er vannmorgen voor kinderen van vier tot en met acht jaar bij 'Het Mierenest' in de wijk 'Poortambacht' in Zierikzee een indianenfeest georganiseerd. Van middag om half twee begint in Poor tambacht een puzzeltocht voor kinde ren in de leeftijd van negen tot en met twaalf jaar. Vrijdagmiddag 11 augustus in Poortambacht: bonte kindermiddag vier tot en met twaalf jaar) bij de kleuterschool 'De Speeldoos'. Aanvang: half twee. Ook in Kerkwerve zijn er vrij dag jeugdvakantieactiviteiten. Vanaf negen tot twaalf uur worden er in het plaatselijke verenigingsgebouw spel letjes gedaan met kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Ook op het dag- recreatiepark 'Recradelta' op 'Aquadel ta' in Bruinisse is er vanmiddag een kinderprogramma op poten gezet. Om vier uur een optreden van Kemelings' s poppentheater en de clown Doppie Domoor. De muziekvereniging 'Nut en Ontspanning' uit Zonnemaire geeft vrijdagavond (acht uur) op 'Aquadelta' een zomeravondconcert. Zaterdag 12 augustus wordt op het sportveld van Bruinisse een groot popfestival gehou den: Bru-pop '78. Er treden tal van groe pen op: Herman Brood and his Wild Romance. Solution. Partner. Bar relhouse. Vol Schouwse Hoop. Bameby. Karma Repair Kid. en The Salomon King Band. Het festival begint zater dagmorgen om tien uur. Nog veel meer muziek zaterdag in Bruinisse. Bij 'Aquadelta' spelen zaterdagavond drie orkesten In de kantine 'Onze Hoeve' treedt het 'Trio 2000' op (negen uur), in cafe-restaurant 'Sailors inn' speelt de Sailors mn House Band (negen uur) en in bar-restaurant De Punt treedt The Revival Jazz Band (tien uur) op. Op de dorpsring van Noordwelle wordt zater dag (vanaf twee uur) een rommelmarkt en een braderie gehouden. De opbrengts is bestemd voor een nieuw dorpshuis. Tenslotte is er zaterdagmiddag om drie uur bij de jachthaven van Scharendijke een zeepkistenrace. Zondagmorgen om negen uur wordt in de kantine 'Onze Hoeve' i'Aquadelta' Bruinisse) een in terkerkelijke recreatiedienst gehouden met medewerking van de zanggroep van het Leger des Heils uit Zierikzee. Verder bij Aquadelta jeugdzelldag (tien uur) en een bingo-avond (negen uur). Dins dagavond 15 augustus wordt in de Ne derlands hervormde kerk ln Haamstede de diaserie 'De banken zijn hard' ver toond. Aanvang acht uur, In het dag- recreateigentrum Recradelta ('Aqua delta' Bruinisse) is dinsdagavond een show- en dansavond met medewerking van het Recradelta huisorkest. Woensdagavond is er in de evenemen tenhal van het recreatiecentrum weer een show- en dansavond. Dit keer wordt medewerking verleend door het dans en showorkest 'Limit Five' en door Sas- kia en Serge. Aanvang half tien. In de hervormde kerk in Renesse speelt woensdagavond om acht uur een bras sband. In het Gravensteen in Zierikzee wordt tot 30 augustus de tentoon stelling 'Een Hagenaar in het Oosten' gehouden; etsen van Marius Bauer. De Concertzaal in Zierikzee heeft voor de komende week drie films op het programma staan. Zaterdag- en zondagavond (acht uur) draait de westernDe hel wacht op hem' met in de hoofdrol Clint Eastwood. Het is het verhaal van een man. die door soldaten en premiejagers wordt ach tervolgd. terwijl hij zelf de bloedige moord op zijn gezin wil wreken. Van daag. zaterdag en dinsdag draait De Concertzaal 's middags een kin derfilm. De keuze is dit keer gevallen op 'De Reddertjes'. een film uit de koker van Walt Disney gebaseerd op de boeken van Margery Sharp. De film begint vanmiddag, zaterdag en dinsdag om twee uur. En dan heeft de Concertzaal ook nog een portie sex in het vat zitten. Zaterdagavond om half elf: 'Sex Rivalen'. Het verhaal stelt weinig voor.maar er wordt een stevig partijtje gevrijd. En daar gaat het in dit soort films tenslotte alleen maar om- Vervolgens het programma van de bioscoop 'De Ark' in Renesse. Don derdag 10 augustus: '20.000 mijl on der zee' (drie uur), 'Twee door het dolle heen' (half acht) en 'Smokey and the bandit' (kwart voor tien). Vrijdag 11 augustus: 'Abba the mo vie' (drie uur), 'The spy who loved me' (half acht) en 'Twee door het dolle heen' (kwart voor tien). Zondag 13 augustus: 'De kanonnen van Nava- rone' (half tien). Maandag 14 augus tus: 'The spy who loved me' (drie uur), 'Smokey and the bandit' (half acht) en 'Twee door het dolle heen' (kwart voor tien). Dinsdag 15 augus tus: 'Inpikken en wegwezen' drie uur), 'The spy who loved me' (half acht) en 'Inpikken en wegwezen' (kwart voor tien). Woensdag 16 augustus: 'Abba the movie' (drie uur). 'The spy who loved me' (half acht) en 'Smokey and the bandit' (kwart voor tieri). Het dorpshuis Renesse. Donderdag 10 augustus: 'Slap shot' (acht uur) en 'Turks Fruit' (kwart over tien). Zon dag 13 augustus: 'Slap shot' (acht uur) en 'Soldaat van Oranje' (kwart over tien). Maandag 14 augustus: 'Turks Fruit' (acht uur) en 'Soldaat van Oranje' (kwart over tien). Dins dag 15 augustus: 'The invincible boxer' (acht uur) en 'Turks Fruit' (kwart over tien). Woensdag 16 augustus: 'Slap shot' (acht uur) en 'Soldaat van Oranje' (kwart over tien). Donderdag 10 augustus: De Doelen. 12.45 uur. Doelenor gelconcert door Christiaan Ingelse. Hofplein theater. 20.15 uur. Moord- spel. Thriller van Anthony Shaffer. Regie: Nick Renton. Vertaling: Ernst van Altena. Met Guus Hermus. Je roen Krabbe. Pierre Verbeeke, Aart Reiss en John Edler. Vrijdag 11 augustus: De Doelen. 20.15 uur. Caraibean Fes tival. Hofpleintheater. 20.15 uur. Moord- spel. Zie donderdag 10 augustus. Zaterdag 12 augustus: De Doelen. 20.15 uur. Indiase zang en luistermuziek met o. a. Lata- Man- geskar Show. Hofplein theater. 20.15 uur. Moord- spel. Zie donderdag 10 augustus. Zondag 13 augustus: Hofplein theater. 20. 15 uur. Moord- spel. Zie donderdag 10 augustus. Dinsdag 13 augustus: Hofpleintheater. 20. 15 uur. Moord- spel. Zie donderdag 10 augustus. Woensdag 16 augustus: Schouwburg. 20. 15 uur. Europese premiere van de Afro-Brasilian fol klore show 'Brazukas'. Achttien dan seressen. dansers en musici in een kleurige show met als thema de Afri kaanse negers in Brazilië, hun sla vernij. bevrijding en integratie, him muziek, hun dansen en hun feesten. Muzikale leiding: John Zaradin. Monique van de Ven (boven) en Rul ler Hauer (onder) vertolken de hoofdrollen in de film 'Turks Fruii' naar het boek van Jan Wolkers Olint Eastwood Er kwamen welgeteld 51 oplossingen binnen van de fotopuzzel in de 'Extra' van vorige week. En al die oplossingen waren goed. Het ging om het koepeltje bij het strand van Scharendijke. Er moest dus geloot worden. Uit de stapd inzendingen werd het kaartje getrokken van mevrouiv Lodeicijk- de WUU Unastraat 3 in Nieuwerkerk. Zij krijgt dus de waardebon van vijftien gulden De oplossingen van de nieuwe fotopuzzel moeten uiterlijk dinsdag 15 augus tus binnen zijn bij de redactie van de PZC, Grote Markt 2 in Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 28