Eurogas stelt beslissing uit Woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland heeft over twee jaar zes moderne kampen Bezwaar Progressief Borsele tegen PvdA/PPR-raadsleden ZEESLEPER 'IJSLAND' AL MAANDEN WERKLOOS Lichte averij bij aanvaring almanak SPOEDEISENDE RAADSVERGADERING NA KRITIEK BESLUITVORMING GELOOFSBRIEVEN Schip (tien miljoen) kwam dit voorjaar in de vaart DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1978 TOTAAL 72 STAANPLAATSEN VAN GEMIDDELD F 65.000 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De gemeenschappelijke rege ling woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland verwacht in de regio binnen twee jaar de beschikking te hebben over 6 eigentijd se woonwagencentra. De kampen komen bij Bruinisse (6 plaat sen), Zierikzee (10), Tholen (5), Goes (21), Middelburg (10) en Vlis- singen (20). In totaal gaat het om 72 staanplaatsen voor de onge veer 350 woonwagenbewoners in Midden- en Noord-Zeeland. Met de inrichting van de centra is een bedrag gemoeid van ongeveer 4,7 miljoen gulden (gemiddeld 65.000 per plaats). Het kamp bij Tholen (Oude dijk) is al enkele jaren in gebruik. De aanleg van het centrum in Goes (Oude Zeedijk) is pas begonnen; het zal begin 1979 gereed zijn. Het woonwagenschap hoopt nog dit jaar met de bouw van het Vlissingse centrum te kunnen beginnen. In 1979 volgen Middelburg en Bruinisse. De aanleg van het centrum bij Zierikzee zal, zij het aangepast, tijdelijk dienst blijven doen. De kampen bij Renesse en Nieuwerkerk zullen te zijner tijd worden opgeheven. ..Wanneer de woonwagenbewoners meehelpen en hun goede wil tonen, zich aan de kampregels houden in de nieuwe centra, dan zal dat de integratie bevor deren. Ik denk daarbij aan onderwijs, verenigingsleven. maatschappelijke dienstverlening en werkgelegenheid. En het uiteindelijke doel is toch dat de woonwagenbewoners in normale huizen komen te wonen", aldus voorzitter Lin- denbergh. In dit verband vestigde hij er de aan dacht op dat een aanzienlijk deel van de woonwagenbewoners in Zeeland als autosloper een erg nuttige functie heeft; het aantal woonwagenbewoners dat zich in de provincie bezig houdt met de verwerking van autowrakken is groter dan in de rest van Nederland. VOOR ZO'N 350 WAGENBEWONERS Dit deelde de voorzitter van het woon wagenschap. de Goese wethouder J. P. Lindenbergh. woensdag mee tijdens een bijeenkomst in 's-Heer Hendrikskinde ren. Naar aanleiding van het startsein voor de aanleg van het centrum in Goes, gaf de heer Lindenbergh een overzicht van de werkzaamheden van het woon wagenschap (waarin 22 gemeenten in Midden- en Noord-Zeeland deelnemen). Hij herinnerde onder meer aan het feit VLISSINGEN - In de nacht van dinsdag op woensdag om half drie ontstond er ter hoogte van de Vlissingse buitenha ven een aanvaring tussen de garnalen- visser'Kieldrecht 8' uit Breskens en het 3954 ton metende Liberiaanse vracht schip m.s. 'Eurabia'. Het Breskense vis sersschip liep door de aanvaring averij op aan de 'boom' aan stuurboordzijde. Tevens werd een deel van de boeg inge deukt. Het schip isop eigen kracht naar de thuishaven teruggekeerd. De 'Eura bia', die op weg was van Hamburg naar Antwerpen, liep geringe averij op. De Kieldrecht 8 was op het moment van de aanvaring aan het vissen richting 'De Honte'. toen het Liberiaanse schip, dat zojuist van loods gewisseld had. achtei de gamalenvisser langs koers wilde zet ten richting Antwerpen. Door nog on bekende oorzaak ontstond vervolgens een aanvaring. De 'Eurabia' ging na de aanvaring, voor de rede van Vlissingen voor anker. Na het politieonderzoek ij de Liberiaan weer vertrokken richting Antwerpen. De rijkspolitie te water stelt een onderzoek in naar de juiste toe dracht van de aanvaring. Examen DOMBURG - Voor het doctoraal exa men diergeneeskunde slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht de heer B. van Haaften te Domburg. Laatste paal Wethouder Lindenbergh sloeg woensdagmorgen de laatste paal voor dat het aantal woonwagenbewoners in de bouw van het nieuwe woonwagen- ting van het centrum heeft de provincie een ongelijkvloerse kruising onder de Deltaweg aangelegd U rakken Na afloop van het slaan van de laatste paal itotaal zijn er 78 geheid) werden tij dens een bijeenkomst in café ■Ruimzicht' te 's-Heer Hendrikskinde ren gelukwensen aangeboden aan het dagelijks bestuur van het woonwagen schap door vertegenwoordigers van het ministerie van CRM, de Heidemaat schappij en de stichting woonwagen- werk Voorzitter L. Kooistra van deze stichting pleitte voor het inrichten van een opslagplaats voor de gesloopte au towrakken op het industrieterrein in Goes, zodat de wrakken niet in de na bijheid van het nieuwe kamp opgesla gen hoeven te worden. Wethouder Lindenbergh voorzitter van het woonwagenschap Midden- en Noord Zeeland - in de cabine van de heimachine by het slaan van de laatste paal voor de aanleg van get nieuwe woonwaaencentrum Goes. ZEEUWSE Vakantie Bij een Middelburgse neringdoende in ijzerwaren stonden wij gistermor gen achter een man. die in een wan hopig gebaar de armen hief, toen hem van gene zijde van de toonbank werd meegedeeld, dat zijn bestelling niet kon worden geleverd Toen ioij even later de winkel uitkwamen, troffen wij de man van het wanhopi ge gebaar in het portiek aan. waar hij stond te schuilen voor een stort bui. die juist weer ivas losgebarsten en waarvoor wij ook even pas op de plaats maakten. De ander keek ons even schattend aan. ..Nou moet ik het even kwijt," sprak- ie toen ..Sinds zaterdag ben ik hier op vakantie. In een nieuw zomer huisje aan de kust. wt hebben het vo rige week gekocht Een lief huisje, maar wel duur Erg duur.En jammer, dat de levering van het meubilair een maand vertraagd is. Want t is niet zo prettig om met twee volivassenen en drie kleine kinderen twee weken lang alleen maar vijj tuinstoeltjes bij de hand te hebben. Maarda's 't ergste niet. Sinds ik hier zaterdag ben. sleep ik met emmers om binnen de regen op te vangen, t Dak lekt als de ziekte. Maar goed lekker in de zon zitten, zie ik er toch niet van komen. Dus ik koop wat ap paratuur om eens iets te kunnen her stellen. Maandag koop ik ergens een boor. Een leuk machientje, een c bieding. Er zaten geen hulpstukken bij. maar ik denk 'die tik ik ergens anders wel op de kop. Maar wat blijkt? t Is een achterhaald, oud mo del. Ik loop winkel na winkel af om ze te pakken te krijgen, maar nee hoor- ze zijn niet meer leverbaar, hoor ik overal." Hij keek vanuit het portiek somber naar buiten, waar het water nu in derdaad weer met bakken tegelijk uit het grauwe zwerk kivam. „De emmers zullen thuis wel weer vol zijn," sprak hij. Hij aarzelde even en draaide zich toen abrupt om In de geopende win keldeur draaide hij zich om en sprak: .:k Ga d'r nog maar een teil bijhalen." Er is deze toeken in Zee land Vakantieland erg veel treurig heid. goede lezer Echt. Nederland vanaf de totstandkoming centrum aan de Oude Zeedijk te Goes, van de wet op woonwagens en woon- In de stromende regen bediende de heer schepen 918) gedurig is toegenomen: Lindenbergh met vaardige hand de hei- 7300 bewoners in 1600 wagensin 1918 en installatie. Zonder veel tegenstand 4300 woonwagens met 25.000 bewoners gleed de paal de grond in; er waren in 1977. De heer Lindenbergh zei dat er maar enkele tikken van het heiblok no- een landelijk tekort is van circa 1100 dig om de paal op de juiste diepte te staanplaatsen. De voorzitter van het krijgen. woonwagenschap wees erop dat bij de De heer Lindenbergh toonde zich bij- invoering van de woon wagen wet in 1968 zonder verheugd over de start voor de meer de nadruk is komen te liggen op verwezenlijking van het nieuwe cen- het welzijn van de woonwagenbewo- trum. Hij zag dat als het op gang komen ners. Het beleid was toen nog gericht op van een 'bouwstroom': Goes wordt het de Vorming van grote woonwagencen- tweede van de totaal zes centra die het tra (40 en meer staanplaatsen). De woonwagenschap in het verzorgingsge- nieuwe wet leidde in Zeeland tot de bied wil aanleggen, daarna volgen dus vorming van twee woonwagenschap- Vlissingen. Bruinisse. Middelburg en in een wat later stadium als laatste Zierik zee. Het centrum in Goes -een ontwerp van de Heidemaatschappij- zal de be schikking krijgen over totaal 21 plaat sen (19 vast en 2 in reserve). Bij iedere staanplaats hoort een berging, met daarin een verwarmd 'nat' gedeelte en een onverwarmd 'droog' gedeelte. lede- penréén voor Zeeuwsch-Vlaanderen en één Voor overig Zeeland. De schappen gingen in eerste aanleg plannen maken voor de bouw van grote kampen. Door het ombuigen van het beleid kwam daarin wijziging; het centrale kamp verdween uit het gezichtsveld en in plaats daarvan werd toegewerkt naar kleinere kampen, verspreid over de ge hele regio. Voor Midden- en Noord-Zee- re plaats wordt voorzien van een indivi- land werden 6 kampen noodzakelijk geacht. Dat aantal was afgeleid van de behoefte aan staanplaatsen in het ge bied (met enige reserve): 43 woonwa gens in Midden-en Noord-Zeeland in 1974 en 68 in 1977. Geen uitbreiding De heer Lindenbergh verklaarde dat het woonwagenschap ervan uitgaat dat de 6 kampen in de toekomst niet zullen worden uitgebreid. „Als in de toekomst het aantal staanplaatsen moet worden vergroot -dat zal onder meer blijken uit het provinciale woonwagcnplan- dan is het niet onmo gelijk dat er nog éen centrum bijkomt", aldus de heer Lindenbergh. „Wij zien dat liever dan uitbreiding van de zes centra". De voorzitter van het woonwagenschap vertelde dat de kosten Van de Zeeuwse kampen tot nu toe allemaal hoger liggen dan in overig Nederland. Als oorzaken daarvoor noemde hij; de grondprijs, het inrichten van sloopterreinen, de kosten van nutsvoorzieningen, de inpassing in het landschap en de omvang van de ter reinen (een terrein met 6 staanplaatsen is naar verhouding duurder dan een ter rein met 20 staanplaatsen). De heer Lin denbergh stelde dat het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk (erm) echter 'zeer soepel is in het toepassen van de landelijke normen voor de inrichting van de woonwagen- centra. Dat betekent wei dat de bijdrage van de gemeente steeds stijgt: 52 cent per inwoner in 1977.65 cent per inwoner in 1978 (daar komt nog een verhoging bij,) terwijl de bijdrage over 1979 nog niet bekend 33. De heer Lindenbergh betoogde dat het woonwagenschap zeer ernstig bezig is om het beleid van de overheid in het kader Van de woonwagenbewoners met voortvarendheid uit te voeren. „We ne men het erg serieus. Als de centra ge realiseerd zijn, hebben we voor een deel aan de verplichtingen Voldaan", meen de de heer Lindenbergh. Hij bracht naar voren dat het niet bij de aanleg van de centra blijft: het woonwagenschap be schikt nu over een secretaris-coördina tor, er is een adviserende coördina tiecommissie en onlangs is een beheer der aangesteld. Voorst is de stichting woonwagenwerk opgericht, die bin nenkort een maatschappelijk werker in dienst zal nemen, teneinde het maat schappelijk werk onder de woonwagen bewoners aan te vatten. De heer Lin denbergh benadrukte dat de woonwa genbewoners zelf zo veel mogelijk bij het gebeuren betrokken worden; ze doen mee in de coördinatiecommissie, had den zitting in de sollicitatiecommissie voor de nieuwe beheerder en krijgen en kele bestuurszetels in het woonwagen- dueel bemeterde energie-en watervoor zieningen. Bij het nieuwe centrum hoort ook een ruim, opgezette sloopplaats voor autowrakken. Het centrum, dat gebouwd wordt door aannemersbedrijf Van der Linde uit Koetinge, zal omge ven worden door een dijkje en de nodige beplating. Er wordt op gewerkt om de woonwagenbewoners rond de jaarwis seling 78/79 het nieuwe kamp te laten betrekken. Het huidige kamp, aan de oostkant van de Oude Zeedijk wordt dan opgeheven. Mede voor de ontslui- HF.INKENSZAND - De fractie Progres sief Borsele in de Borselse gemeente raad heeft bezwaar tegen het toetreden van de raadsleden J. de Kosterdrs. P. Vollaard en C. van Woerkom van de PvdA/PPR-fractie in de nieuwe ge meenteraad van Borsele. Dat bleek woensdagavond tijdens een spoedeisende raadsvergadering, uit de woorden van het raadslid H. Fransen van de fractie Progressief Borsele. Despoedeisende vergadering was be legd omdat woensdagmorgen in het gemeentehuis te Heinkenszand een brief bezorgd werd. met de mededeling dat de heren Fransen en I. A. van Royen (de beide fractieleden) bezwaar maken tegen de procedure van goedkeuring van de geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden. Ook bleken de heren be zwaar te hebben tegen het toetreden van Vollaard en Van Woerkom en tegen het zittende raadslid De Koster. Vol gens de brief had de burgemeester in de raadsvergadering van dinsdag 1 augus tus. toen de gemeenteraad -volgens een advies van decommissie van onderzoek van de geloofsbrieven - de brieven van de nieuwe raadsleden goedkeurde, ver zuimd te zeggen 'dan is aldus besloten' of woorden van die strekking. Op grond daarvan is de fractie Progressief Borsele van mening dat er geen geldig raadsbe sluit is genomen, waarna men bezwaar aantekende bij Gedeputeerde Staten. Een kopie van dat bezwaarschrift is de brief die woensdag in het Borselse ge meentehuls werd bezorgd. EXPOSITIE OVER 50 JAAR THOOLSE BRUGVERBINDING THOLEN - In het kader van de viering van de vijftigjarige vaste verbinding tussen Tholen en West-Brabant wordt van 21 tot en met 26 augustus in de hal van het stadhuis te Tholen een histori sche tentoonstelling gehouden, met als thema '50 jaar Thoolse brug'. De opge- ning van deze expositie vindt plaats op Positieven 21 augustus, om 17.00 uur, door mr. A. J. van der Hoeven, oud burgemeester van Tholen. n ander bijzonder teleur- Nu schrijft de gemeentewet voor dat er ter mee een vóór 10 augustus een besluit moet wor- stellend te vinden. Ik had juist de in den genomen over de geloofsbrieven en druk dat de beide leden van Progressief de toelating van de nieuwe raadsleden. Borsele het laatste jaar zich wat posi- met het gevolg dat er woensdagavond. 9 tie ver hadden opgesteld, maar die in- augustus, een spoedeisende raadsver- druk is vanavond volledig de grond in- gadering werd gehouden. geslagen, aldus de heer De Koster. Bij die vergadering, hij had zich daar- Zoals bekend heeft de PvdA-afdeling. voor verontschuldigd, kon de heer Van evenals het PPR-actiecentrumhet ver- Royen overigens niet aanwezigzijn. Zijn trouwen in de heren Fransen en Van fractiegenoot Fransen kwam Royep opgezegd toen rij nog deel uit- woensdagavond met de bezwaren tegen maakten van de PvdA/PPR-fractie in de de drie nieuwe raadsleden. Een toelich- gemeenteraad van Borsele. Volgens de ting op deze bezwaren gaf de heer Fran- heer De Koster is dat gebeurd omda t de sen. ondanks vragen in die richting van beide raadsleden niet democratisch het PvdA/PPR raadslid DeKoster, niet meer functioneerden binnen de Part;) Burgemeester, drs. G.C. G. van den en ook niet meer werden gezien als een Heuvel, was van mening dat over het vertegenwoordiging van de PvdA/PPR hoe en waarom van dat bezwaar niet te Volgens de heer De Koster hadden de lang moest worden gepraat, omdat men beide raadsleden er op gerekend dat de - - gemeenteraad voor 10 augustus geen besluit meer zou nemen, waardoor hun bezwaarschrift mogelijk toegekend zou worden. Nu echter, door die extra ver gadering de raad toch bijeen kom ko men. is dat bezwaar ongegrond. De heer De Koster was het ambtenaren ap paraat van de gemeente Borsele dan ook bijzonder erkentelijk; Men heeft zeer slagvaardig gewerkt, zodat het mo gelijk kon worden gemaakt om nog op dezelfde dag waarop de brief was bin nengekomen, een vergadering te hou den. Hij noemde het bezwaar van de he ren Fransen en Van Royen een kwajon gensstreek die hem bijzonder had teleurgesteld. De CDA-woordvoerder C. Verdonk, vond het een teleurstellende zaak dat voor iets dergelijks de gemeenteraad bijeen moet worden geroepen. Burgemeester Vanden Heuvel, vroeg zich af waarom de heren Fransen en Van Royen niet direct naar hem toe waren gekomen, toen ze bemerkten dat de raad feitelijk geen besluit had genomen. Ook hij sprak zijn teleurstelling uit over het feit dat dè gemeenteraad voor een dergelijk feit bijeen moet komen. niet in gerichte partij-politieke discus- behoefde te vervallen. In een reactie na de vergadering van woensdagavond deelde de heer De Kos- De IJsland' ligt al maanden in de haven van Temeuzen. TÈRNEUZEN - De nieuwe zeesleper 'IJsland' van sleepdienst Willem Muller ligt al enkele maanden werk loos afgemeerd in de Temeuzense haven. De 'IJsland' werd in april af geleverd en maakte deel uit van een serie van drie zeeslepers, die met overheidssteun werden gebouwd op een werf in Hendrik Ido Ambacht. De 'Groenland' en de 'Schotland', die eveneens dit voorjaar in de vaart kwamen, worden bijna dagelijks in gezet. Zij waren de afgelopen maan den bij verschillende grote bergi ngswerken betrokken. De drie zeeslepers werden, in op dracht van de Temeuzense sleep dienst Willem Muller, gebouwd op de werf Jonker en Stans. Iedere sleper kostte zo'n tien miljoen gulden. De 'IJsland' was de laatste in de serie van drie. De sleper (7000 pk) is nog nauwelijks in actie gekomen. De sleepdienst heeft ook geen vaste be manning voor de nieuwe sleepboot in dienst genomen. Het blijft onduidelijk of de 'IJsland' buiten gebruik is omdat er te weinig werk is of omdat de sleepdienst niet kan beschikken over een gekwalifi ceerde bemanning. Directeur C. Muller wilde geen com mentaar geven. „Het is een beleids kwestie. Hetschip ligt daar....", aldus de heer Muller. Een ander woordvoerder van het bedrijf. „Het is niks bijzonders dat die sleepboot daar ligt. Hij is beschikbaar om an dere slepers te vervangen. Te weinig werk? Ik kan er geen zinnig woord over zeggen". REEKS OPGELOST Vlissinger betrapt bij inbraakpoging VLISSINGEN - In de nacht van maan dag op dinsdag werd door surveil lerende agenten, op het klein industrie terrein in Vlissingen, K.G. aangehou den die probeerde in te breken. Op het bureau werd de 18- jarige K.G. uit Vlis singen verhoord. Hij bekende eerder te hebben ingebroken in diensten centrum 'Bachtekomme', nadat bij fouillering enige voorwerpen te voor schijn kwamen uit dienstencentrum 'Bachtekomme'. De inbraak in het dienstencentrum had hij inde nacht van zijn aanhouding gepleegd. Verder bekende verdachte te hebben ingebro ken in het kantoor van de stichting Ge zinsverzorging, vorige week, hij be kende ook een tweetal auto's te hebben opengebrokenen een poging tot in braak bij Woningbouwstichting 'Sint Willebrord'. De inbraak in het kantoor van de gezinsverzorging bleek hij sa men met de 19-jarige J.R. uit Vlissingen gepleegd te hebben. Deze is afgelopen dinsdag op verdenking hiervan aange houden. Uit bet dienstencentrum had de verdachte een betaalcheque en een girobetaalpas, een zakje met los geld. en een briefopener gestolen, uit de au to's bad hij 2 rijbewijzen ontvreemd. (Slot van pag. 1) zelfde Vereniging Milieuhygiëne Zee land en drs. G. J. Beijen. de Zeeuwse inspecteur van de volksgezondheid, die speciaal is belast met het toezicht op de hygiëne van het biologische, chemische en fysische milieu van mens, dier en plant. Onderzoek De Raad van State stelde de verzoekers niet geheel teleur. Er werd immers een diepgaand onderzoek naar de veilig heidsaspecten van de Eurogas-vesti- ging voorgeschreven in het kader van de behandeling van de beroepen bij de Kroon in hoofdzaak. Ook werden VMZ en milieu-inspectie middels de uit spraak in de gelegenheid gesteld op nieuw om schorsing te verzoeken voor het geval zich de situatie zou voordoen, dat de gasterminal gebruiksklaar is op het moment dat de kroonuitspraak nog op zich laat wachten. Tijdens de hoorzitting van de Raad van State over de schorslngsverzoeken naar aanleiding van de hinderwetvergunning voor de eerste fase liet Eurogas weten zo gauw mogelijk met de oprichting te willen beginnen als de Raad van State de verzoeken zou afwyzen. De formule ring van de negatieve uitspraak heeft Eurogas echter bijzonder terughoudend gemaakt bij de besluitvorming om de bouw ter hand te nemen. De zaken wer den er voor het bedrijf alleen nog maar ingewikkelder en minder aantrekkelijk op toen duidelijk werd, dat de VMZ bij de Raad van State had aangedrongen op schorsing van de „verklaring van geen bezwaar", die het Zeeuwse provin ciaal bestuur verstrekte volgens de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De uitgifte van deze verklaring kreeg overigens na genoeg bij toeval bekendheid tijdens de hoorzitting van 24 juli. De gebruikelijke termijn van dertig dagen om bezwaar aan te tekenen was toen nog niet verlo pen. Vaststelling De Vereniging Milieuhygiëne Zeeland wenst eerst vaststelling en goedkeu ring van het - nog steeds niet ter inzage - bestemmingsplan „Haven- en Industrieterrein Sloe" van de gemeen ten Vlissingen en Borssele. Bij de voor bereidingen van de totstandkoming van dit plan zijn bezwaren ingediend, met name tegen de geringe afstand van het industrieterrein tot het aangren zende woongebied. Dit punt is ook ter sprake genomen dij de behandeling van de verzoeken om schorsing van de hinderwetvergunning, vooral in het betoog van de Zeeuwde milieu-inspecteur, die met het oog op de bevolking van het nabij gelegen Nieuwdorp belangrijk kleinere op slagtanks toegestaan wil zien dan Ge deputeerde Staten van Zeeland, blij kens hun hinderwetvergunning aan Eurogas Een zegsman van Eurogas uit Rot terdam merkte het volgende op over de thans ontstane situatie: „Het is ons ver standig gebleken over het begin van de bouw voorlopig nog geen beslissing te nemen. Het wachten is nu op de uit spraak van de Raad van State naar aanleiding van het nieuwe schorsings- verzoek. Het is daarvan afhankelijk of we de besluitvorming op korte termijn kunnen voortzetten. We zijn in overleg met de Raad van State om de hoorzit ting zo spoedig mogelijk te houden. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit reeds volgende week kunnen gebeu ren". Bij de Raad van State in Den Haag wilde men zich hierover woensdag nog niet uitlaten. Al meer dan 8000 bezoekers Zeeuws Biologisch Museum DOMBURG - Sinds de officiële ope ning van de Oosterschelde-expositic op 28 juni bezochten al meer dan 8000 belangstellenden deze tentoon stelling, die wordt gehouden in het eerste steunpunt van het Zeeuws Biologisch museum, in de Oranjerie van kasteel Westhove in Domburg. Ket bestuur van het museum spreekt van een record-aantal. Het bestuur van het museum heeft besloten aan de tienduizendste be zoeker van de expo een herinnering aan te bieden. De expositie bestaat uit een aantal vitrines met vogels, schelpen, vissen, kreeftachtigen stekelhuidigen en zeehonden, terwijl in de aquaria levende vissen te zien zyn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 2