'S-HEERENHOEK DROOMT HET DUEL VAN RAAS - MAERTENS Onstuimig Serooskerke veegt Middelburg van het veld: 0-5 Onrustige rustdag Karpoven Kortsjnoj VAN VEGGEL VERRASSING B0HM DUIKELT VERDER SERVEERT EEN OP DE METS-BANEN 1 PZC/l„„rt LOT BAL IN HANDEN COLLEGA'S Tijdens Regenboogkoers van aanstaande zondag AZVV-RODA JC ZOETEMELK PRAAT MET NEDERLANDSE SP0NS0RPL0EG Gevers leider in Ronde Engeland Discusrecord DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1978 1 Q AMSTELVEEN - De mogelijkheid is aanwezig «lal het ontslag dat Kees Bal van «Ie wielerploeg Bode-Shi- mano heeft gekregen weer wordt in getrokken- L>c beslissing over het lot van de Zeeuw die maandag op staande voet de laan uitgestuurd werd. ligt in handen van zijn col lega's. Vandaag (donderdag) komen aeht renners van de Bode-ploeg in Giessenburg bijeen om over de kwestie Bal te praten. Ploegleider Henk Koopmans uit Amstelveen vertelde dat op initiatief van baanrenner Cees Stam een ge sprek is gearrangeerd De centrale vraag is of de Bode-ploeg wel zonder kopman aan de Proftour Nederland kan beginnen Bovendien wil ieder een wel weten wat er nu precies ge beurd is. ..Of het ontslag wordt inge trokken hangt af van wat de renners zeggen", laat Koopmans weten Inmiddels heeft. Kees Bal de fiets van zijn sponsor al teruggekregen. Ook is er een gesprek geweest tussen hem en Teus Muis de directeur van het bedrijf waar Bal voor fietst. Dat ge sprek vond echter plaats nadat Bal was ontslagen en toezeggingen wer den er met gedaan De enige hoop voor Bal is dat' de andere renners van de ploeg vinden dat hij terug moet komen BAG UK) - Ken echte rustdag lijkt in de schaaktweekamp tussen Anatolv Kar- pov en Victor Kortsjnoi onmogelijk- Woensdag. toen de heren mochten bij komen van regen remisepartijen en een zege van Karpov. zorgde de verklaring van de werledkampioen voor enige op schudding in Baguio op de Filippijnen. In een brief van de Sow jet-delegatie heeft Kaprov de organisatoren van de tweekamp laten weten, dat hij de remi se-voorstellen van zijn tegenstander al leen zal accepteren als zij rechtstreeks aan hem gericht wworden en niet via de scheidsrechter. Een harde tegenzet van Karpov. want de statenloze uitdager had een dag eer der verklaard zijn remise-aanbod alleen Kortsjnoi zijn nieuwe benaderingstac- tiek reeds in praktijk Het aanbod tot puntendeting van Karpov accepteerde hjij niet Toen het via de scheidsrechter tot hem kwam. ging hij er wel op in Niet alleen het meningsverschil over dit nieuwe 'protocol van dekoude oorlog' is men in Baguio ongerust, Ook dreigt het opstappen van hoofdscheidsrechter Lothar Schmid. De 50-jarige Westduitse grootmeester verscheen niet tijdens de tiende partij omdat hij wachtte oip een verontschuldiging van Karpov naar achterafis gebleken Karpov had gepro testeerd tegen de beslissing van Schmid om de parapsycholoog Vladimir Zoekhar - die door Kortsjnoi ervan be- schuldid wordt zijn vermeende hypnoti- Freddy Maertens via de hoofdarbiter over te brengen, dit sche krachten ten voordele van de we- ora alle vriendschappelijke contacten reldkampioen aan te wenden - te ver met Karpov te vermijden. Tijdens de zoeken zich van de vijfde naar de zeven tiende partij van dinsdag bracht de rij te verplaatsen. ..Deze en andere acties van de hoofdscheidsrechter heb ben twijfel gewekt omtrent zijn objecti viteit en eerlijkheid", aldus het officiële protest van Karpov De twee gebelgden ontmoetten elkaar woensdag, maar het enige commentaar van Schmid na af loop was dat hij donderdag een pers conferentie zou geven. Overigens is Schmid door de spelers zelf als arbiter aangewezen. Het- is met onmogelijk dat de botsing tussen de twee spelers zich donderdag, bij de elfde partij, reeds voordoet. Hoe zal welke scheidsrechter dan wiens re mise-voorstel oplossen9 Petra Leeuwe rik. delegatieleidster van Kortsjnoi. heeft in ieder geval de taktiek van de uitdager voor het vervolg van de twee kamp verklapt Viktor zal op remises, remises en nog eens remises spelen om Karpov te verslaan" Een 'eindeloze' taktiek. greep in de laatste Tour dc France de groene trui en Zoetemelk verloor in de beslissende tijdrit de Ronde aan Hi- nault Bovendien blijkt dat de in Frank rijk wonende Nederlander in de crite riums goed draait. Een extra aanleiding om veel publiek te verwachten. Nieuwsgierig Desondanks vraagt het Bevelandse comité zich momenteel af waar voor "s-Heerenhoek de top van het toe schouwersaantal ligt. Hoewel het be zoekersaantal nog steeds stijgende is en er ook nu weer voor voldoende kwa liteit is gezorgd, is men toch nieuwsgie rig naar de invloed van bijvoorbeeld Freddy Maertens op het publiek. Hij moet samen met de Nederlandse. Tour toppers (Raas. Knetemann, Zoetemelk) goed zijn voor een toename van de be langstelling. Secretaris Rinus van 't Westende is van mening dat die top zo langzaam maar zeker is bereikt. „Als je in de Randstad een wedstrijd organiseert, ben je wel verzekerd van publiek. De kans is in ieder geval groter. Het inwonertal van Rotterdam is alleen al twee keer zo groot als dat van de hele provincie Zee land. Daarom zul je hier nooit aantallen van tienduizend betalende bezoekers bereiken". Vanzelfsprekend weten ook de organi satoren van de traditionele Regen boogkoers (die dit jaar voor de 31-ste maal wordt verreden) dat de profwed strijden in Zeeland tot nu toe goed be zocht zijn. „Maar het aantal mensen dat een kaartje koopt ligt veel lager", zegt Van 't Westende „Soms denk je wel eens: dit jaar is het enorm dru kMaar als je 's avonds in de kas kijkt, is het toch minder dan je verwacht hebt" Alles mee Toch lijkt 's-Hcerenhoek dit jaar alles mee te hebben. Cees Raas: „We hebben AXEL - In tegenstelling tot hetgeen eerder is gepubliceerd, begint het duel van AZW tegen het C-team van Roda JC morgenavond (vrijdag)-avond niet om 19.00 uur maar om 19.15 uur. een ideale datum, waar we altijd voor gevochten hebben. I)e voetbalcompeti tie is nog niet begonnen en de Tour de France ligt nog redelijk vers in het ge heugen- Bovendien hebben we geen concurrentie van auto- of motor- sportevencinenteii". Alleen het weer moet een beetje meezitten. Regen bete kent dat het publiek thuis blijft en een weldadig zonnetje zal veel gezinnen naar het strand doen trekken, omdat daar deze „zomer" nog maar weinig kans voor is geweest. verzekering, die men echter nog nooit nodig heeft gehad, kan de eventuele PrOGTSmffia schade daarvan dekken. En tegenover een zonnige middag op het. strand biedt het comité een a a n tvekkelyke wielerdag van 's-morgens tien over elf tot 's- avonds half zeven Voor het hoofdprog- 'S-HEERENHOEK - Het Zuidbevelandse dorp 's-Heerenhoek is al helemaal in de ban van de Regenboogkoers voor beroepsrenners, die daar zondagmiddag wordt verreden. Organisator Cees Raas droomt nu al van een confrontatie tussen plaatselijk favoriet Jan Raas en de gelauwerde Belgische rasspurter Freddy Maertens. „Het is de eerste keer dat Maertens in Zeeland een criterium rijdt", laat Cees Raas weten, „en het zou toch prachtig zijn als hij samen met Jan in een kopgroepje zat en zij om de bloemen zouden sprinten". Natuurlijk beseft de rijwielhandelaar, zwager van Jan Raas. dat voor zo n confrontatie alles een beetje mee moet zitten. „Het blijft natuurlijk een wed strijd en hoe dat, loopt moetje maar af wachten" voegt hij snel aan zijn dagd room toe. Maar zelfs zonder dat titanen duel herbergt het zo'n zestig renners grote deelnemersveld genoeg klapstuk ken om bijna zeker te zijn van spek takel ..We maken op dit moment een „Tricot Nobie-tijd" door bij de beroepsrenners. Met. de jongens van die vroegere ama- teurploeg. zoals Jan Raas, Cees Priem, Kees Bal en Tome van den Bunder, en enkele goede import-Zeeuwen heb je al een sterk veld. Dat maak je van je leven niet meer mee", stelt Raas. „Als het nu niet lukt om mensen te trekken, gaat het nooit meer". Al bijzonder vroeg in het seizoen zijn le den van het actieve wielercomité op pad gegaan om in het oog lopende contrac ten af te sluiten. De eerste ontmoeting met Freddy Maertens was bijvoorbeeld al in april. Ook dachten de inrichters gelijk aan Joop Zoetemelk, die vorig jaar in 's-Heerenhoek van start ging. „Zo vroeg in het seizoen moetje al een keus maken anders krijg je zulke jongens niet meer. Dat is dan wel een gok", zegt Raas. De gok pakte goed uit. Maertens DEN HAAG (ANP) - Joop Zoetemelk heeft woensdag een eerste gesprek ge had met de directie van Jet Star Jeans, dat dit seizoen een van de Nederlandse profploegen sponsort. Het contact tus sen Zoetemelk en dc sponsor is gelegd door Piet Liebrcgts. die de Nederlandse professional wegploeg tijdens het we reldkampioenschap zal begeleiden. Zoetemelk zal. vermoedelijk in het vol gende seizoen 'vrij' zijn omdat Miko. de huidige hoofdsponsor van de ploeg waar hij voor rijdt, het plan heeft te stoppen. Mercier echter is van plan door te gaan en is op zoek naar een bedrijf dat mede de wielerploeg zou willen bekostigen. De plannen van Jet Star zijn nog niet definitief, maar na het eerste seizoen stelt directeur Joop de Gans zich op het standpunt dat doorgaan aalleen werke lijk zin heeft als het op grote schaal kan gebeuren en als er ook met een ploeg kan worden greden in werkelijk belang rijke wedstnjden. zoals de Ronde van Frankrijk Die mogelijkheid zou er zijn. wanneer Zoetmelk inderdaad vrij komt en Meneer en het Nederlandse bedrijf tot overeenstemming kunnen komen. Een eerste gesprek tussen de twee be drijven zal plaats vinden na de Proftouw van Nederland Jet Star, dat een redelij ke Nederlandse inbreng in de ploeg wil. heeft inzage gekregen in de financiële eisen van Zoetemelk en meent dat, in samenwerking met een ander bedrijf, een grotere opzet van een profploeg ze ker een haalbare zaak is Zoetemelk won woensdagavond De ronde van Valkenswaard. De uitslag is: 1 Joop Zoetmelk. 100 kilometer in 2 uur 9 minuten en 12 seconden. 2 Roger de Vlaemlnck iBel), 3 Freddy Maertens (Bel). 4 Jan van Katwijk, 5 Aad van den Hoek. 6 Hu bert Mathis (Fra). 7 Jan Raas op 23 seconden. 8 Gerrie Knetemann. 9 Fons van Katwijk. 10 Wilfrled Wosemacl (Bel). 11 Lucien van Impe (Bel, 12 Gerrie van Gerwen 13 Mathieu Doh- men, 14 Hans Langerljs. 15 Michel Jacobs. MAASLAND - 1 Keetie van Oosten- Hage Kloetinge). 35 kilometer in 53 mi nuten en 19 seconden: 2 Minie Brinkhoff 'Heerenveem: 3 Truus van der Plaat (Geldermalsen); 4 Bella van der Spiegel- Hage (St,-Maartensdijk); 5. NIta van Vliet, (Maasland) raxnma (de profs die om vier uur van start gaan) is een evenwichtig veld sa mengesteld. TI Raleigh komt met zes man (o.a. Raas. Cees Priem en Gerrie Knetemann). de Zeepcentrale met vijf (o.a. Ferdi van den Haute, Jos Schipper en de gebroeders Van Katwijk). Fland- ria met Maertens en Mare de Meijer. Joop Zoetemelk en Leo van Vliet. Kees Bal en enkele van zijn ex-ploegleden en voorts alle Zeeuwse professionals Met uitzondering van de dames en dc amateurs komen alle categorièn aan het vertrek. Hetfeitdatde amateurs dit jaar niet vertrekken komt met voort uit een rancune, die is ontstaan door de troebelen van vorig jaar Toen werd de wedstrijd geboycot door Zeeuwse ren ners. die meenden dat er aan bekende coureurs van buiten de provincie hoge sta rtgelden werden gegeven. Toch wilde 's-Heerenhoek aanvankelijk nog wel amateurs di aaien. „Maar dan hadden we twee dagen moeten rijdenzegt. Raas. „en met de vergunningen leverde dat problemen op". Om tien over elf starten dc jeugdlicen- tiehouders van de wielerverenigingen Theo Middelkamp en Zeeuws-Vlaande ren. Om twaalf uur rijden de trimmers van Middelkamp aangevuld met plaatr selijke renners De liefhebbers rijden vanaf 13.00 uur een wedstrijd over 40 kilometer. Over diezelfde afstand gaan de koersen voor nieuwelingen (14 00 uur) en junioren (15.00 uuri. Het spek takelstuk komt na de junioren. ..Dank zij de medewerking van alle sponsors, in het bijzonder onze hoofdsponsor Daan van den Dries zijn we er in geslaagd een nog sterker deelnemersveld dan vorig jaarte krijgen", zegt Raas.en alleen op die manier denk ik dat wc jaarlijks het toeschouwersaantal kunnen uitbou wen. BLACKPOOL - Ad Gevers is de nieuwe leider in de profronde van Engeland In de tweede etappe die van Newcastle naar Blackpool ging. werd Gevers vier de. Winnaar werd de Belg Patrick Ver- straete. Johan van de Velde werd twee de. De Belg had voor de 210 kilometer 5 uur negen minuten en 41 seconden no dig. In het algemeen klassement heeft Gevers drie seconden voorsprong op Van de Velde. VELP - In de zevende ronde van het Reinbouwschaaktoernooi om het open Nederlandse kampioenschap heeft ti telverdediger Ivan Nemet «ie leiding behouden. Zelf versloeg hij Guido den Broeder uit Voorburg, terwijl con current Bóhm struikelde over Frans Janssen uit St. Oedenrode. Nemet had het-tegen Den Broeder niet gemakkelijk Hij moest een kwaliteit inboeten, doch hij behield de betere stelling In tijdnood vergreep Den Broeder zich. wat hem op stuk- en par- tijverlies kwam te staan. Böhm deed m het middenspel drie tempi cadeau aan opponent Janssen, die daardoor met zijn vrijpion kon oprukken. Uit de afge broken stelling haalde Bóm een remise. OOST-BERLIJN (ANP)- De Oostduitse atleet Wolfgang Schmidt heeft woensdag, tijdens wedstrijden in Oost- Berlïjn het wereldrecord discuswer pen verbeterd. Drie weken voor het begin van de Euro pese atletiekkampioenschappen in De Pool Witkowski werd uitgeschakeld Praag wierp Schmidt in zyn woonplaats doordat Borm zich bekwaam verdedig de en vervolgens het eindspel won. De de discus 71.16 meter. Hij kwam daar mee dertig centimeter verder dan de vo ter 86 had overbrugd Bulgaar Kirov behield via een zege op rige wereldrecordhouder Mac Wllklns de Zweed Schutz zijn titelkansen. ter wijl Bonn. Scheeren en Van Baarle met een half punt achterstand ook nog in de race zitten. In de bondswedstrijden was het gisteren voor de Zeeuwse schakers een zwarte dag Vleeskens uit Sluiskil die in de hoogste tienkamp strijd levert, kreeg een zware aanval op zijn leidende posi tie te verwerken. Uiteindelijk moest hy het punt inleveren bij zijn tegenstander Gerding uit Haren Achtkamper Zwarts uit Bruinisse blijft in de hoek waar de klappen vallen. Tegen koploper Selier uit Leiderdorp werd een nederlaag zijn deel. De belangrijkste uitslagen van de zebende ronde Den Broeder - Nemet (Joeg i 0-1: Wit kowski (Polen) - Borm (0-1: Van Baarle - Van Helvoorl 1-0; Schutz (Zweden) - Kirov (Buig 0-1: Scheeren - Wind 1-0; Bóhm - Janssen af gebroken; Peters - Verholt 1-0: Kuljpers - FrCise (BDR) 1-0. Stand na zeven ronden' 1 Nemet 6.5: 2(5 Borm Van Baarle. Klrov en Scheeren 6: 6/10 Den Broeder. Peters. Janssen. Böhm en Kuijpers 5,5 SCHEVENINGEN - Rolf Thung liet Hans Adama van Scheltema. na diens stuntje tegen Wouter Fok. niet nog eens tot een opmerkelijke uitslag komen en zette zich daarna in het zonnetje om te zien wie zyn volgende tegenstander zou worden, op weg naar de nationale ten- nistitel Op de Metz-banen te Scheve- ningen moest de Hilversummer heel lang wachten voordat de 19-jarige Nij meegse gymnasiast Benno van Veggel zich aandiende. Daarmee zijn we tevens beland bij de enige surprise che het Ne derlands kampioenschap tot nu toe op leverde Louk Sanders. Wouter Fok, Frits Don en Rolf Thung namen plichtmatig plaats bij de laatste acht. Marc Alberts zege op Marian Laudin was ook al geen verrassing van'de bovenste plank, maai dat eersteklasser Van Veggel kans zou zien om Huub van Boeckel uit het toer nooi te gooien, lag nu niet direct in dt lijn der verwachting Bij de dames stoeide kampioene Elly Vessies één set met Inge Korsten. Na dat verlies, verhoogde de Mtelhoudster het tempo en toen het, gebrek aan vol doende loopvermogen bij Inge Korsten zich openbaarde, kon ze nog drie games krijgen Anneloes Schothorst toonde zich voor de vijfde maal dit jaar sterker dan Nora Blom en de herstelde Tine Zwaan gunde Jeske van Erven welge teld één game. Marijke Schaar tenslotte zwiepte Marjan van der Torre van de baan. om bij 5-3 tot de conclusie te ko men dat ze stond te knoeien ..Indachtig de woorden van mijn pianoleraar die mij heeft geleerd hoe je schouders, armen en vingers moet ontspannen, vloog ik naar de overwinning. Tja tennis is een gek spel" vindt de zowel links als rechts fo rehand slaande ex-kampioene, die uit commercieel oogpunt tenniskleding langzaam maar zeker belangrijker gaat vinden dan het spel zelf. HERENENKELSPEL Tweede ronde (achtste finales): Marc Albert - Marian Laudin 6-3 6-0 4-6 6-3, Rolf Thung - Hans Ademu van Scheltema 6-3 6-4 6-2; Thee Gorter Nlek Fleury 6-3 6-4 6-2. Wouter Fok - Michel Schapers 7-5 5-7 6-2 6-3: Fred Hem mes - Rob Mentink 6-16-3 2-6 7-5; Louk San ders - Guido Hornman 6-3 6-4 6-3: Frits Don - Klaas Visscher 6-1 5-7 7-6 6-4; Benno van Veggel - Huub van Boeckel 2-6 7-6 2-6 6-2 6-t DAMESENKELSPEL Kwartfinales Ttne Zwaan - Jeske van Erven 6-16-0; Elly Vessies - Inge Korsten 6-7 6-0 6-3. Anneloes Schothorst - Nora Blom 7-5 6-1Ma rijke Schaar Marianne van de Torre 6-1 7-5. HERENDUBBELSPEL Tweede ronde: Fred Hemmes-Martin Koek - Hans Adema van Scheltema-Nico Welschen 6-3 6-1Wouter Fok-Louk Sanders - Paul van Geuns-Gerbrand Appelboom 6-1 5-7 6-2: Niek Fleury-Maarten Keunen - Rene Heffels- DAMESDUBBELSPEL Eerste ronde: Tine Zwaan-EUy Vessies - Ju- de: >-1 dith Salome-Annelocs Schothorst 6-4 6-1; Jeske van Erven-Saskla .Krens - Mlcky Al- bers-Marcella Mesker 6-4 6-2; Els Vcentjer- Trudy Walhof - Anette Bouwer-Bemardine Sluyter 6-2 6-2: Marianne van der Tone-Ma- riettc Pakker - Nora Blom-Ince Korsten 7-6 1-6 6-6. STEEN - HONTENISSE 1-1 In cn vooral van Steen-zijde redelijke wedstrijd hebben Steen en Hontemsse gisteravond de punten verdeeld. Steen nam voor rust verdiend een 1-0 voor sprong door Freddy Boüsson. maar kon deze ondanks het betere veldspel door gebrek aan stootkracht, niet vergroten Ook na rust was Steen sterker Totdat de ploeg een kwartier voor tijd terugviel en Jan van Jole hiervan gebruik maakte door de gelijkmaker te scoren: 1-1 ZAAMSLAG SLUISKIL 0-1 Een verre van volledig Zaamslag verloor gisterenavond met 1-0 van Sluiskil, dat zijn derde wedstrijd in vier dagen tijd speelde In dit niet hoogstaande duel was Sluiskil weliswaar steeds in meer derheid maar wist de stugge Zaamslag- defensie lange tijd met te passeren Hal verwege de tweede helft kwam dan toch de verdiende treffer, toen Paul van der Hooft een voorzet van Peter Zwart tot achter de overigens uitblinkende doelman Adric van den Ende verleng- AXEL - AZW 1-3 GEMENGDDUBBELSPEL Elly Vessies-Fok - Micky Albers-Schapers 3-6 6-0 6-2. Nanette Schutte-Appelboom - Ma rianne van der Torre-Adama van Scheltema 7-5 6-4. Mariette Pakker-Laudin - Jeske van Erven-Van de Wildenberg 6-2, 6-3; Marijke Schaar-Kcunen - Marcella Mesker-La Pre 6-4 6-3; Els Veentjer-Koek - Annet Bouwer-Men- tink 6-3 7-6 Inge Korsten-Vaarties - Judith Salome-Oorter 6-3 6-3, Karin Moos-Van Geuns - Anneloes Schothorst-Albert 6-4 0-6 6-2 MIDDELBURG - Clubs als Arnemuiden en De Meeuwen hebben in het verleden keer op keer bewezen, dat ook op Walcheren het zaterdag voetbal zeker zo sterk is als het zondagvoetbal. En ook Serooskerke heeft dat bewijs nu dubbel en dwars geleverd: deze derde klasser uit het landelijk zatcrdagvoctbal kegelde gister avond in een oefenwedstrijd het thuisspclcnde Middelburg met 0-5 van het veld. Vorige week bleek Middelburg in een oefenwedstrijd ook al zwakker dan zater dagmiddagclub AZW uit Axel. maar met veel kunst- en vliegwerk hield de ploeg uit de Zeeuwse hoofdstad de stand toen gelijk (1-1). Vorig seizoen miste Serooskerke op het nippertje de boot naar de tweede klas. Want. na een spannende nek-aan-nek- race werd tenslotte Krabbendijke kam pioen. Met deze 5-0-zege op Middelburg heeft Serooskerke zijn kracht opnieuw aangetoondGistermiddag nog vertelde trainer Bert Pentury van derde klasser Ye seke ons toevallig, dat hij Seroosker ke weer als een van de grootste favorie ten voorde titel in deze derde klas zag in het komende seizoen. „Want", zei Bert Pentury. ..Serooskerke is een club. die met afhankelijk is van één schutter Er lopen in dat team wel vier a vijf spelers rond die allemaal gevaarlijk zijn en een doelppunt kunnen maken" Nog dezelfde dag bleek Pentury alle ge lijk van dewereld te hebben, wantde vyf treffers van Serooskerke tegen Middel burg werden door vier spelers gereali seerd. De ruime overwinning was nog verdiend ook, omdat Serooskerke een klasse beter was: een veel beter georga niseerde defensie, zeker zo veel kracht op het middenveld, een veel gevaariy- ker en schotvaardiger aanval en con ditioneel sterker. Toch gaat trainer Henk Versluis van Serooskerke het nieuwe seizoen niet al te optimistisch in: „Juist tegen Serooskerke zal iedere te genstander zeer gemotiveerd in het veld komen. Dat maakt het voor ons erg moeilijk. En bovendien Is vooral de Brabantse club Good Luck erg ver sterkt door de komst van nieuwe spe lers. Ik zie Good Luck dan ook als de grootste favoriet voor de titel' Maar in ieder geval bewees Serooskerke gisteravond reeds een aardig woordje te kunnen meespreken. Weliswaar trad Middel burg enigszins gehandicapt aan. omdat Wlm Dekker. Gert Booij en Johnny Tahapati er door de vakantie nog niet bij konden zijn. maar Seroos kerke miste onder meer Jan Riemens (vakantie) en Peter Louwerse (licht ge blesseerd). Ook zonder Chris Riemens inaar Roda JC) is Serooskerke aanval lend nog bijzonder gevaarlijk Dat be wees de jeugdige Stef Abrahamse al na 12 minuten door uit een pass van Adrie Moelker schitterend raak te schieten (0-1). Han Lobbezoo kwam in de 25e mi nuut in aanmerking voor de schoon heidsprijs mei een verrassende treffer na een pass van Stef Abrahamse In een atletische stijl, die een lust voor het oog is. passeerde Ko Bouterse nog voor rust op snelheid verdediger Wlm Koster en schoot beheerst langs de uitlopende doelman Gerard van Belzen: 0-3 Na rust klopte het defensief beter bij Middelburg. Bovendien werd spel verdeler Hennie Wijs meer in het spel betrokken, waardoor Middelburg meer gevaar veroorzaakte Middelburg had enkele malen pech Zo schoot Hennie Wijs tegen de paal. Bfj een uitval sloeg Serooskerke weer toe: Wim All aart schoot raak (0-4). Met een opnieuw schitterende solo zorgde de opkomende Ko Bouterse tenslotte voor 0-5. Middel burg-trainer Adrie van de Dries stelde dat zyn formatie nog in het „experimen tele stadium" is. Vooral verdedigend moeten er nog al wat problemen opge lost worden Aardig is dat Middelburg het nieuwe seizoen direct begint met een topper voor de eerste competi tiedag zondag 3 september i staat de wedstrijd Vlissingen-Middelburg op het programma. AZW heeft het prestigeduel met stad genoot Axel met 3-1 gewonnen De eind stand geeft de krachtsverhoudingen treffend weer. AZW was el vaker aan de bal en Axel moest het hebben Van de counter, die overigens best gevaarlijk was Uit zo n counter kwam de eerste treffer Overigens Via AZVV-Vcrdediger Heinz van Katwijk, die de bal ongeluk kig m eigen doel deponeerde. Nico Bouman en Win van Gink zorgden daarna voor 1-2 Na rust was de wed strijd iets minder aantrekkelijk. Vlak voor het eindsignaal benutte Jan Til- genkamp nog een strafschop: 1-3. JONG AMBON - TERNEUZEN 4-2 Jong Ambon heeft tegen Terneuzen re vanche genomen voor de nederlaag Van afgelopen zondag tegen Ria W De Mid delburgers wonnen met 4-2. Via Frans Waisappy werd het 1-0. waarna Herman TThcunissen gelijk kon maken. Daarna was het alles Jong Ambon wat de klok sloeg en stelselmatig werd de score uit gebouwd WalsaPpy en Arie Pentury zorgden voor 31 en nadat Pentury een strafschop had gemist liet John Tuakot- ta 4-1 aantekenen Ppal voor tijd gaf Herman Theunissen «ie eindstand een wat draaglijjker aanzien: 4-2 ZIERIKZEE - MEVO 2-0. Een tegenvallend Zierikzee en een mee vallend Mevo (2e klas afdeling) troffen elkaar gisteravond. De Zierikzcese der by eindigde in een karige 2-0 zege voor Zierikzee. rial pas zijn derde oefenwed- stryd speelde Een verkeerde terug speelbal van Piet Verschuren werd in de tiende minuut onderschept door Kees Verkaart. die 1-0 scoorde. Nadat Martin Quisl voor Mevo een penalty had gemist betekende opmieuw een slechte terug speelbal. nu van Ati de Jonge, dc moge lijkheid voor Zierikzee om de score uit te bouwen. Rob Wijnsteker deed dat ook Na de rust ging de strijd gelijk op en werd er niet meer gescoord. Voor Zierik zee was hel een avondje experimente ren. want er werden maar liefst zestien spelers gebruikt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 13