Neo-nazi's dreigen gezin met de dood Weer lange ruimtevlucht Sowjet-Unie verwacht Varende supermarkt straks misschien vanuit Vlissingen KORT GEDING TEGEN DBESTUUR BNMO Snel iets doen aan stank poldersloten RUSSEN OOK NAAR VENUS NA HET BELGISCHE DEBACLE DRUKTE IN DE RUIMTE Discriminatie in Rhodesië gedeeltelijk opgeheven CNV tegen lening van banken aan Argentinië Bondsrepubliek wil Kroaten niet uitleveren KUNSTDIEF GEARRESTEERD IN VLIEGTUIG VRAGEN OVER KERNENERGIE- AKKOORD BONN ZUID AFRIKA Australisch uranium voor Filippijnen TWEE NIEUWE GEVALLEN VAN POLIO MILITAIR ALS PREMIER VAN PORTUGAL Ex-bestuursleden vragen intrekking beschuldigingen MOSKOU - Voor de tweede achtereenvolgende maal hebben de Russische ruimtevaartautoriteiten een bevoorradingsruimte schip naar de bemanning van het ruimtelaboratorium Saljoet-6 gestuurd. Dat er alweer zo snel nieuwe voorraden naar de bemanning van het Sowjet-ruimtelaboratorium worden gestuurd, kan er volgens sommige waarnemers op duiden dat Moskou opnieuw een zeer lange bemande ruimtevlucht van plan is. Een recordvlucht werd eerder dit jaar gemaakt door de kosmonauten Romanenko en Grechko die 96 etmalen in de ruimte bleven. Lange tot zeer lange bemande ruimtevluchten vormen een van de belangrijkste zwaar tepunten van het Russische ruimtevaartprogramma. Het ruimte laboratorium is daartoe uitgerust met twee koppelingssluizen. De varende supermarkt Aquamarki' m oeiere njaen... WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1978 Dat biedt de mogelijkheid om bijvoor beeld naast de koppeling van een ruimtevaartuig aan het ruimtelabora- MOSKOU, CAPE CANAVERAL (RTR. AFP, UPI) - Zowel de Sow- jetunie als de Verenigde Staten heb ben dinsdag een ruimtevaartuig ge lanceerd. Het Russische schip is af geladen met voorraden voor het ruimtestation Saljoet 6. Het Ameri kaanse vaartuig is een satelliet die tot taak heeft de planeet Venus van uit de ruimte aan een nader onder zoek te onderwerpen. Het bevoorradingsvaartuig Vooruitr gang 3 werd maandagnacht gelan ceerd vanaf de Russische basis in Centraal Azië. Naar alle waar schijnlijkheid zal de Vooruitgang 3 binnen 38 uur aanleggen bij de Sal joet 6. Dit ruimtelaboratorium wordt sinds 17 juni bemand door de kos monauten Vladimir Kovalenok en Alexander Ivantsjenkov. Een vuurstraal gaf dinsdagmorgen bij het Amerikaanse Cape Canaveral aan dat ook de Amerikanen een nieuw ruimtevaartuig hebben gelan ceerd. Deze satelliet, de pioneer- Venus 2. zal volgens plan in decem ber Venus bereiken. SALISBURY (REUTER/UPI) - Het overgangsbewind in Rhodesië heeft dinsdag een eind gemaakt aan de dis criminatie tegen zwarten in openbare gelegenheden, zoals hotels, restau rants, cafés, zwembaden en theaters. In de lang verwachte verklaring van de uitvoerende raad werd echter niet ge sproken over een opheffing van de ras senscheiding bij het onderwijs, in de ziekenhuizen of de diverse woongebie den. De uitvoerende raad, bestaande uit de blanke premier Ian Smith en de gema tigde zwarte leiders bisschop Abel Mu- zorewa, ds. Ndabaningi Sithole en het stamhoofd Jeremiah Chiau, kwam met de maatregel nadat van de zijde van de zwarte nationalisten herhaaldelijk was gepleit voor een onmiddellijke beëindi ging van alle discriminatie, als een be langrijke stap om het overgangsbewind in Salisbury in de ogen van de buiten wereld en de zwarte meerderheid in Rhodesië geloofwaardiger te maken. DEN HAAG - De Verbondsraad van het CNV heeft zich gesteld achter een op roep van Clat-Nederland aan acht Ne derlandse banken om geen leningen te verstrekken aan de Argentijnse staat of Argentijnse regeringsinstellingen. Met het Clat, dat de acht banken vorige week een brief over deze kwestie schreef, is de Verbondsraad van me ning dat het hier niet om een „gewone commerciële transactie" gaat. De le ningen moeten worden gezien in het kader van de grootscheepse financiële steun die sinds het aan de macht komen van het Vidcla-regiine in maart 1976 tot stand is gekomen, aldus het CNV. Volgens ClatrNederland, een zusteror ganisatie van de Latijnsamerikaanse vakbeweging, hebben de acht banken, onder leiding van de Algemene Bank Nederland, begin 1977 een lening van 20 miljoen dollar aan de Argentijnse staat verstrekt. De Nederlandse banken zou den nu, in samenwerking met buiten landse financiële instellingen, nieuwe leningen aan Argentinië willen ver strekken. die vele tientallen miljoenen dollars belopen. Het CNV noemt de handelwijze van de Nederlandse banken onbegrijpelijk, en verwijst daarbij naar een verzoek dat de Amerikaanse regering op 28 juli aan de Amerikaanse exporUimportbank richt te om een lening van 580.000 gulden aan Argentinië te blokkeren vanwege de schendingen van de mensenrechten Het CNV constateert dat het aantal be richten over arrestaties en verdwij ningen van vakbondsleiders in Ar gentinië dit jaar opnieuw is toegeno men. Dit ondanks het feit dat de we reldkampioenschappen voetbal Ar gentine in het felle licht van de schijnwerpers hebben gezet. Daarom is er alle reden om, ook nu het rumoer om de WK is verstomd, de onwikkelingen op de voet te blijven volgen, aldus de CNV-verklaring. torium. ook de koppeling van een be voorradingsschip mogelijk te maken. Een tweede belangrijk voordeel van het dubbele koppelingssysteem, is de mo gelijkheid om bemanningen te vervan gen. Zowel tijdens de vorige (record) ruimtevlucht van Romanenko en Grechko als tijdens de huidige vlucht hebben de Saljoet-bemanningen bezoek gekregen van collegakosmonauten. Op dezeflde manier is het natuurlijk oo k mogelijk om bemanningen af te lossen, waardoor men de mogelijkheid heeft om de ruimtelaboratoria net zo lang be mand te houden als men dat wenst. Het Russische ruimtevaartprogramma kan men ondervedelen in diverse onder- programma's. Het belangrijkste daar van is misschien wel het zogeheten Kosmos-programma. i- het kader waar van met grote regelmaat militaire spio- nagesatellieten en wetenschappelijke kunstmanen worden gelanceerd. In het kader van de bemande ruimtevaart is er het zogeheten Interkosmos-prog- ramma, waarbij ruimtevaarders uit de OosLEuropese satellietstaten in het Sowj et-ruim te vaartprogramma worden betrokken. Daarnaast is het programma van de lange en zeer lange bemande ruimte- vluchten een van de belangrijkse zwaar tepunten van de Sowjet-ruimtevaart. Naast al deze programma's is er tens lotte ook nog een wetenschappelijke opdracht voor de Russische ruitevaart. In het kader van dit programma hopen de Russen binnenkort twee zogeheten FRANKFORT (DPA) - Twee in de Duit se Bondsrepubliek wonende Kroaten zuilen niet aan Joegoslavië worden uitgeleverd. Het Oberlandesgericht in Frankfort heeft dit maandag besloten. Het hof deed deze uitspraak in de zaak tegen de 32-jarige Ivan Ljumbomir Dra- goja en de 40-jarige Franjo Nikola Mili- cevic, die door de Joegoslavische rege ring zijn beschuldiging van lidmaat schap van een terroristische organisatie en van het voorbereiden van aanslagen. Zij hadden in afwachting van de behan deling van hun zaak in West-Duitsland in voorarrest gezeten. Het tweetal werd onmiddellijk op vrije voeten gesteld. VLAGTVVEDDE (ANP) - Een gezin in Oost-Groningen en een journalist van de Winschoter Courant zijn de afgelo pen tien dagen vele malen bedreigd door Nazi-sympathisanten uit West- Duitsland. De journalist, Tjalling Er- kelens uit Vlagtwedde, was onlangs be trokken bij de speuractie naar de oor logsmisdadiger Wilhelm A. Bos, die in het Westduitse Hattingen woont. De Nazi-sympathisanten verdenken het gezin ervan de Winschoter Courant te hebben getipt over de woonplaats van Bos. Bij een bezoek aan het gezin dreig den ze de vrouw en kinderen te doden, wanneer de man inlichtingen over Bos zou geven aan kranten. Zowel het gezin als de journalist zijn inmiddels onder politiebewaking gesteld. Het ministerie van justitie is over de kwestie ingelicht. „Secretaris-generaal Van Hylkema van justitie heeft mij ver- tweeling-raketten naar Venus te sturen voor nader onderzoek van de samen stelling van bodem en dampkring van deze planeet. Dit Russische programma start wat la ter dan het Amerikaanse Venus-prog- ramma. De Amerikanen zijn overigens bereid om de Russen deelgenoot te maken van een aantal van de door hen verzamelde gegevens. Daarmee zouden de Sowjet- experimenten een mogelijk betere kans maken. Men neemt aan. dat het Russi sche Ven us-experiment nog deze maand zal starten. Zoals gebruikelijk doen de Sowjets geen mededelingen vooraf over hun ruimtevaartexperimen ten. maar beperken zij zich tot medede lingen achteraf nadat geslaagde lance ringen of andere manoeuvres hebben plaatsgevonden. LÜNDEN (AP) - Rechercheurs van 'Scotland Yard' hebben dinsdag in het luchtruim boven Engeland een spec taculaire arrestatie verricht van een 33-jarige Italiaan die wordt verdacht van kunstdiefstal op grote schaal. Zijn naam is nog niet beklend gemaakt om dat hij voor ondervraging wordt vast gehouden en nog niet in staat van be schuldiging is gesteld, maar een woordvoerder van Scotland Yard zei dat dit vandaag zou gebeuren. UTRECHT - Binnen de Bond van Ne derlandse Militaire Oorlogsslach toffers is een hevige ruzie uitgebroken, die ertoe heeft geleid dat het hoofdbe stuur van de bond twee vroegere be stuursleden „onregelmatige handelin gen" heeft verweten. In antwoord daarop hebben de beide ex-bestuursle den het hoofdbestuur in kort geding gedagvaard om het te dwingen de be schuldigingen terug te trekken. Tijdens de behandeling van het geding, dinsdag voor de president van de Utrechtse rechtbank, blijkt hoe fel de partijen elkaar bestrijden. Eén van de ex-bestuursleden, de heer Westerhof die tegenwoordig in Zwitserland woont, heeft de officier van justitie in Den Haag ingeschakeld om het beleid van het bestuur van de BNMO aan een strafrechtelijk onderzoek te onder werpen. Het bestuur heeft gelijktijdig het ande re oppositievoerende ex-bestuurslid, Van Eeghen, geschorst. De aanleiding voor het kort geding is een brief van het hoofdbestuur aan de diverse afdelingsbesturen in het land. waarin Van Eeghen en Westerhof onre- ze^eiu uoi de zaak zeer serieus wordt opgenomen op het ministerie", ver klaart Erkelens. „Het ministerie heeft direct allerlei voorzorgsmaatregelen genomen en is een diepgaand onderzoek gestart. Ook zal contact worden opge nomen met de Westduitse justitie, maar men is niet zekerof de Westduitse justi tie er wel zo happig op is om inge schakeld te worden bij deze zaak". Vrijdag 28 juli werd het gezin voor de eerste maal bezocht door twee West- duitsers in een witte Mercedes. Buurtbewoners van Erkelens hebben diezelfde witte Mercedes bij het huis van Erkelens gezien, maar deze was toen niet thuis. Erkelens zegt dat het overi gens niet waar is. dat het gezin de Win schoter Courant heeft getipt over de verblijfplaats van Bos ..Pas later, nadat Bos' woonplaats al bekend was. heb ik contact gekregen met het gezin". Aan de hand van het kenteken is nagegaan DI5N HAAG (ANP) - Het tweede kamer lid Brinkhorst (D'66) heeft de ministers van buitenlandse zaken en economi sche zaken gevraagd of het waar is dat tussen de bondsrepubliek Duitsland en Zuid-Afrika een geheime samen werking op het gebied van de kern energie bestaat. Ook wil hij weten ol die samenwerking geheel buiten het Internationale Atoomenerige Bureau in Wenen om geschiedt. Brinkhorst baseert zijn vragen op een bericht in het Engelse blad 'The Quar- dian' van eind juli. Indien dat bericht juist is. zo vraagt Brinkhorst, is de rege ring dan bereid haar ongerustheid over deze gang van zaken te uiten tegenover de regering van de bondsrepubliek. Ook wil Brinkhorst dat de regering de bond- dsrepubliek verzoekt medewerking aan de ontwikkeling van kerntechnologie in Zuid-Afrika stop te zetten. MANILLA (RTR) - De Filippijnen zul len uranium kunnen betrekken van Australië, mits dat voor vreedzame doeleinden wordt gebruikt. Se vice-premier van Australië, Doug Anthony, heeft in Manilla een desbe treffend verdrag ondertekend. Op een persconderentie zei hij dinsdag dat er nauwlettend op toegezien zal worden dat de Filippijnen het uranium uit sluitend voor vreedzame doeleinden zullen gebruiken. Momenteel wordt een kernenergiecentrale op de Filippijnen gebouwd door het Amerikaanse bedrijf Westinghouse. Het is de bedoeling dat de centrale omstreeks 1982 in werking wordt gesteld. gelmatig handelen wordt verweten. Het gaat om de manier waarop het duo in 1974 regelde waar de directeur van een door het bestuur in het leven geroepen stichting zou worden gehuisvest. Die di recteur was de vroegere Haagse wet houder mr. dr Van Ommen Kloeke.De keuze viel op het fraaie landhuis Kamp hoeve. dat voor 430.000 gulden te koop was. Omdat de stichting nog niet feite lijk bestond werd het zo geregeld dat Van Ommen Kloeke de villa zelf kocht en hem later zou doorverkopen voor de zelfde prijs. Volgens het huidige bestuur gebeurde dat via een voor Van Ommen Kloeke zeer gunstig contract, waarbij het bestuur destijds dermate grote risi co's liep. dat van onregelmatig hande len gesproken kon worden. Van Eeghen, die consul-generaal van Finland in ons land is. zei' op zeer geëmotioneerde toon dat het bestuur een stok gezocht had om hem mee te kunnen slaan cn dat daarvoor een geval van vier jaar geleden is gevonden. Hij slingerde de meest bizarre beschuldi gingen de rechtzaal in. Ook vertegen woordigers van het bestuur lieten zich niet onbetuigd, waarop beide partijen elkaar van het uitten van keukenmei- dentaal beschuldigden. De president van de Utrechtse recht bank. mr. V. J. A. van Dijk hoorde het lichtelijk verbijsterd aan en con stateerde tenslotte: „Het is toch diep droevig dat in een organisatie met een goed doel dit soort toestanden be staan". Op 16 augustus zal hij via zijn uit spraak beslissen over de eis van Van Eeghen en Westerhof. UTRECHT (ANP) - Dinsdag zijn bij twee zusjes van veertien en zestien jaar uit Rhenen lichte verlammingsver schijnselen geconstateerd. Zij waren sinds 24 juli al ziek. De meisjes zijn niet ingeënt tegen Polio. Het totale aantal ontdekte gevallen van polio in ons land is hiermde gekomen op 98. waarvan een onlangs is overleden, zo heeft het ministerie van volksgezond heid bekendgemaakt. dat de witte Mercedes uit Enneptal, vlakbij Hattingen, kwam. Een kleine week later kwamen weer Na zi-sympathisanten naar het gezin, nu om een "laatste waarschuwing" te ge ven. De wagen was ditmaal afkomstig uit Hagen, eveneens vlakbij Hattingen. Ook het huls van Erkelens werd een tweede maal bezocht, vlak voor zijn thuiskomst. „Ik zag een man, die aan gebeld had, in een Westduitse wagen stappen en wegrijden. Het afgelopen weekeinde reed weer een Westduitse wagen langzaam langs mijn huis. dat nogal afgelegen ligt. Maar toen de chauffeur zag dat ik een vriend bij me had. reed hij snel weg. De politie heeft kunnen nagaan dat deze wagen toebe hoort aan de schoonzoon van een halfb roer van Bos' aldus Erkelens. ..Nadien is nogmaals door een Westduitse auto langs mijn huis gepatrouilleerd" VLISSINGEN - In Delfzijl is er ook eens zoiets geweest met een winkel schip en dat ging daar toen op ccn bepaald moment eveneens niet meer door vanwege de houding van het ministerie van financien en de douane en daarom verw acht ik ook niet dat er toekomst in dit plan zal zitten'Zo reageerde directeur van Konijnenburg van het Havenschap Vlissingen dinsdagavond op het be richt dat een vanaf het Kanaalei land Guernsy opererende rederij in navolging van een experiment van uit Belgie, plannen zou hebben om vanuit Vlissingen een drijvende su permarkt op en neer te laten varen naar het Noordfranse Duinkerken. Het lijkt echter op een wan hoopsdaad van de maatschappij Channel Cruise Line' omdat te ver wachten is dat men bij de exploita tievan het winkelschip vanuit Vlis singen op dezelfde problemen zal stuiten als in Belgie en Noord-Frankrijk ontstonden. De met veel ophef aangekondigde win keltrips vanuit Oostende en Duinkerken brachten voor de vele honderden liefhebbers die toe stroomden niet het verwachte en voorgespiegelde voordeel verbon den aan het doen van belastingvrije inkopen. Al op de maiden trip' van 'Aqua- markt'. veertien dagen geleden bleek hoe streng de Belgische en de Franse overheid het winkelend publiek aan pakte bij het verlaten van het schip. Aanvankelijk gaf de douane in Duinkerke zelfs niet eens toestem ming om daar- wat het plan was- van boord te gaan. Bij terugkeer van het schip in Oostende werd elke pas sagier nauwgezet gecontroleerd en (Advertentie) LISSABON - De nieuwe premier van Portugal die president 'Eanes waar schijnlijk vandaag benoemt, is volgens welingelichte kringen in Lissabon een militair. Een linkse meerderheid bin nen de revolutionaire raad zou Eanes gisteren echter geadviseerd hebben opnieuw een socialist als eerste minis ter te benoemen. Ook de politieke par tijen, met uitzondering van de liberale PSD, spraken zich gisteren uit tegen een militair kabinet. De politici in Portugal bleken gisteren nog slechts te onderscheiden in voor - en tegenstanders van het presidentia- lisme. Tot de presidentialisten moeten de liberale sociaal-democraten van de PSD en een kleine rechtervleugel bir^ nen de socialistische party gerekend worden. Nu alle mogelijke combinaties van politieke partijen onmogelijk zijn gebleken, vinden de presidentialisten dat president Eanes naar eigen inzicht een regering moet benoemen zonder re kening te houden met de partijen in het parlement. De politieke partijen moe ten een dergelijke regering dan maar gedogen in afwachting van nieuwe ver kiezingen. De regering zou dan geleid moeten worden door een militair of een andere onafhankelijke figuur. De so cialisten, communisten en ook christen democraten willen onder geen voor waarde een militaire regering. kreeg men nog eens een extra pittige rekening gepresenteerd in de vorm van de heffing van accijnzen er. btw op de aangekochte goederen Ver ontwaardigde passagiers voelden zich in de boot genomen. Tegenover een PZC- verslaggever sprak een Middelburgse mevrouw zelfs van een belediging van het publiek'. Zei die mevrouw Burgers uit Middel burg: Je hoort wel van de slogan: twee halen-een betalen. Aan boord van dat winkelschip was het eerder andersom'. Met die strenge douane controle leg de de Belgische overheid al meteen op de eerste dag de basis voor het debacle van het experiment waarin onder meer de gezagvoerder van het schip een kapitaal had geïnvesteerd. Kooplustigen, die aangelokt door kreten alsü hoeft niet meer naar En geland om goedkoop inkopen te doenlieten hun gereserveerde plaat sen voor een volgende tocht ijlings lopen nadatze vernomen hadden dat er van die belastingvrije aankopen niets terecht kwam en er bovendien was gebleken dat het as- sortsaatnkeebleken dat het assorti ment artikelen ver beneden de ver wachtingen bleef of om met die Middelburgse mevrouw Burgers te spreken: Ze verkochten er kleding die al tien jaar uit de mode was'. Stop gezet Als gevolg van die teruglopende be langstelling voor het winkelen op de varende supermarkt 1 Aquamarkt' moest dit experiment al na een dikke week worden stop gezet. Het schip dat vroeger dienst heeft gedaan voor het vervoeren van passagiers vanuit Engeland naar de Kanaaleilanden, is OOSTBURG - De raadsleden A.I. Vcr- hage (Dorpsbelangen en Toerisme) en G. van Schaick (CDA) hebben in een brief aan b en w van Oostburg hun be zorgdheid geuit over de stankoverlast en de onhygiënische situatie van de poldersloten langs de provinciale weg tussen Roofack en de Boerenhol en over de slechte toestand van de betreffende weg. Beide raadsleden vragen b en w of het mogelijk is om de woningen aan de pro vinciale weg nummer 13 tot en met 70 aan te sluiten op een riolering. Het af valwater van deze woningen wordt nu op de poldersloten, die geen afwatering hebben. Daardoor is er al jaren sprake van stankoverlast en ongedierte. De raadsleden wijzen erop dat er al vragen over deze zaak zijn gesteld, dat er toen toezeggingen zijn gedaan, maar dat eni ge verbetering tot nu toe is uitgebleven. Verder verzoeken de heren Verhage en Van Schalk b en w om verbetering van het weggedeelte Buitenlust-Roefack. Dit gedeelte verkeet momenteel in een slechte staat, en de beide raadsleden vragen b en w of het stuk weg niet geasfalteerd kan worden, zoals dat wel het geval is met het aansluitende ge deelte Oude Tol-Groede. Verder vragen de raadsleden om een oplossing van het afwateringsprobleem van de woningen aan dat stuk De raadsleden vragen b en w van Oostburg verder of het college wil Tweede lustrumtocht 'De Jonge Zwervers' in Terneuzen TERNEUZEN - De wandelsportver eniging 'De Jonge Zwervers' houdt za terdag 19 augustus haar tiende wandel tocht. Het tweede lustrum van de Ter- neuzense vereniging wordt gevierd met een speciale 'lustrumtocht'. De deelnemers kunnen vier afstanden lopen 5.10.15 en 20 kilometer. De start voor de eerste drie afstanden is om twee uur 's middags. De deelnemers aan de 20 kilometer-tocht vertrekken om één uur. Startplaats is 'Het Keldertje' aan de Baandijk. De medische verzorging is in handen van het Rode Kruis. Alle deel-" nemers ontvangen een herinnering inmiddels vanuit Oostende naar Londen vertrokkenVerwacht wordt dat de Channel Cruise Line het schip dat grotendeels werd omgebouwd tot winkelvaartuig zal gaan inzetten voor cruises, dit in afwachting van de ontwikkelingen rond het Aqua- markt-experiment. want de manager van het project, Frank Shaw heeft aangekondigd dqt hy het er niet by laatzitten. Naar zijn meningwordter met twee maten gemeten, nu er aan boord van ferryboten wel gelegen heid bestaat om belastingvrije inko pen te doen. Al na de constatering van de streng optredende douane in Oostende kondigde hy aan dat zijn maatschappij een proefproces aan hangig zal maken tegen de Belgische overheid. Inmiddels heeft de EEG commissie de Belgische overheid ge lijk gegeven in de houding die men ten opzichte van het Aquamarkt-ex- perimen-t heeft ingenomen. Men on derschrijft dat het initiatief con currentievervalsend werkt. Reageerde de Franse douane in Duinkerke iets soepeler dan in Oos tende geringe aankopen werden door de vingers gezien - bij grotere aanko pen hanteerde men dezelfde normen en werden aan boord gekochte belas tingvrije artikelen met een extra hef fing verzwaard. Ik Verwacht wordt dat dezelfde problemen die er ont stonden in Oostende en in geringere mate in Duinkerke zich straks ook zouden voordoen wanneer de win kelboot eventueel vanuit Vlissingen zou gaan varen. Directeur Van Ko nijnenburg van het Havenschap Vlissingen liet dinsdagavond weten dat er van de kant van de Channel Cruise Line nog geen contacten wa ren gelegd. bezien of het mogelyk is om parkeer- gelegenheden te maken voor de wonin gen aan de provinciale weg nummer 52 tot en met 70. De heren van Schaik'en Verhage wijzen erop dat daar een groenstrook aanwezig is die nu onge bruikt is. De beide raadsleden wijzen het college er tevens op dat deze zaak al in 72 overwogen is. Ze verwijzen in dat verband naar een schrijven van C. van Waterschoot aan de provinciale water staat in dat zelfde jaar. Verder verzoe ken de raadsleden het college in hun brief, om de invoering van een maximumsnelheid van 70 kilometer op de provinciale weg tussen Roefack en de Boerenhol. De raadsleden verzoeken hierom ten behoeve van de veiligheid van de bewoners aan deze weg. Ook wy- zen de beide raadsleden nog op de slech te toestand van de weg, en de op en Naar de directie van de provinciale water staat te Middelburg en het waterschap 'Het Vrije van Sluis' in Oostburg hebben de heren van Schaik en Verhage af schriften van hun brief verzonden. Bollingen in Aardenburg AARDENBURG - In café „De Zwaan" aan de Beekmanstraat in Aardenburg werd de 2e clubbolling gehouden waar aan door 39 bolders werd deelgenomen. De uitslag is: 1R- de Sutter, J. de Vreeze, O. de Baets, 2 F. van den Dries, C. Dhondt, P. de Geeter, 3 B. Martens, M. de Vreeze. M. van Vooren, 4 R. Lampo, E. Standaert. B. Delour. Tevens werd een bolderwedstrijd ge houden voor bejaarden en minder vali den. waaraan 84 bolders deelnamen. De uitslag is: 1 G van Hyfte, M. de Lan ge. A. Goethals. 2 J. Longeville. C. Bele- rij, A. Rogiers, 3 A. Paepe. P. de Geeter. O. de Baets, 4 E. Kerkhove, L. Reybroek, R. Raeman. V riendschappeli j ke wedstrijd van HVV'24 HULST- Heteersteen tweede elftal van de Hulster voetbalvereniging HW'24 spelen zondagmiddag op de terreinen van het Hulster gemeentelijk sportpark vriendschappelijke wedstrijden tegen respectievelijk Bladella 1 en 2 uit het Brabantse Bladel Beide wedstrijden beginnen om 14.30 uur. Deze olifant uit het San Diego Wild Animal Park in Califomië (V.S.) lijkt een man te verpletteren. De 4 ton zware olifant laat 'slechts zijn oppasser zien dat deze in geval van nood op bescherming kan rekenen. WRAAK VOOR OPSPOREN OORLOGSMISDADIGER BOS OOSTBURGSE RAADSLEDEN IN BRIEF:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 9