Gemeente Westerschouwen stelt grenzen aan recreatieve groei Raad van State wijst hinderwetvergunning verzoeken schorsing Eurogas in Sloe af Voorbereidingen duinverhoging bij Cadzand maandag begonnen Voorlopig uitbreiding tot 51.000 slaapplaatsen in Westerschouwen 'GEEN BEZWAAR TEGEN TOEZICHT DOOR ECONOMISCHE ZAKEN' Positief advies van de statencommissie over revisie motoren 'Irene' DINSDAG 8 AUGUSTUS 1978 MEER AANDACHT VOOR NATUUR EN LANDSCHAP HAAMSTEDE - Het tegemoetkomen aan de eisen van natuur (ecologie) en land schap, het afronden van de woningbouw (zowel permanent als recreatief) en het afbouwen van de recreatie (zowel wat beterft logiesvoriqen als beschikbare ruimte): dat zijn de doelstellingen die het gemeentebestuur van Westerschouwen voor het toekomsitge beleid wil toepassen. De 'Grenzen aan de groei' zijn neerge legd in een ontwcrp-structuurplan, dat maandag gepresenteerd is. Het ontwerp- structuurplan (de gemeenteraad gaat er 16 augustus tijdens een raadsvergade ring. aanvang 9.30 uur. over praten) omvat een uitvoerige beschrijving van de meest gewenste ontwikkeling van Westerschouwen op de langere termijn. Met name is aandacht besteed aan het wonen, de recreatie en het verkeer. In het plan is verwerkt de 'structuurstudie Westerschouwen', die in 1973 in opdracht van de gemeente door het bureau stad en landschap te Rotterdam is uitgegeven. gelijk op gepaste wijze van kan genie ten, moeten de mogelijkheden worden onderzocht voor een verdere aanleg van rijwiel-voet-en ruiterpaden, zonder aan tasting van ecologie en landschap', al dus het gemeentebestuur. De huidige verblijfsrecreatieve elementen die in de natuurgebieden zijn binnengelopen moeten geliquideerd worden. 'Zou dit alleen mogelijk zijn door het verwerven van particuliere eigendommen, dan zullen provincie en rijk het grootste deel van die verwervingskosten voor hun re kening dienen te nemen. Financieel is de gemeente nauwelijks in staat daar toe een bijdrage te leveren' betoogt het gemeentebestuur. Waar mogelijk moe ten tussen natuurgebieden en aangren zende gebieden bufferzones komen. Gstreefd moet worden naar een vrijwil lige verlaging van de bezetting op de PLAN VOOR HET TOEKOMSTIGE GEMEENTEBELEID In het hoofdstuk 'tegemoetkomen aan de eisen van ecologie en landschap stelt het gemeentebestuur dat de natuurge bieden die zijn aangewezen in het be stemmingsplan Buitengebied-Oost en Buitengebied-West niet in gebruik ge nomen mogen worden voor andere doeleinden. Een uitzondering wordt gemaakt voor de werken van de NV Wa termaatschappij Zuid-West-Nederland (WMZ) ten behoeve van de openbare drinkwatervoorziening en voor de wa terstaatswerken aan de waterkering. •Teneinde natuurgebieden toegankelijk te maken opdat de mens er zoveel mo- kampeerterrem die aan de natuurge bieden grenzen Intensieve dagrecreatie moet uit de natuurgebieden geweerd worden, afgezien van de rijwiel-voet-en ruiterpaden Voor zover in rechtsgeldige bestemmingsplannen een natuur en landschap geweld is aangedaan, zal dat volgens het gemeentebestuur aanvaard moeten worden. Inwoners In de nota bewoningspatroon van de provincie Zeeland is voor de gemeente Westerschouwen tót 1985 een groei weggelegd van ongeveer 275 inwoners. Deze zo lage toegemeten groei wordt door het gemeentebestuur betreurd. Het gemeentebestuur gaat ervan uit dat de toe te stane groei alleen voor de dorpskernen zal gelden en niet voor de gebieden erbuiten. Dat houdt in tot 1985 een bouw van gemiddeld 14 wo ningen per jaar. met ingebegrip van de vrije sector. Het gemeentebestuur wil voor de ker nen Noordwelle en Serooskerke 10 pro cent van de toegestane groei reserveren. Voor Renesse wordt aan een aandeel van 35pct, gedacht en voor de dub- belkem Burgh-Haamstede aan 55pct. Voor de kernen Westerschouwen en Burghsluis ziet het gemeentebestuur geen groeimogelijkheden meer. Voor de kern Zeebad Nieuw-Hamstede is er in OP TERREIN VOOR HERBOUW HOTELS RESERVE - TOT 60.000 SLAAPPLAATSEN - NODIG VOOR ONTWIKKELING OOSTERSCHELDE HAAMSTEDE - Het aantal slaapplaat sen voor verblijfsrecreatie in de ge meente Westerschouwen bedraagt momenteel 44.206. In het kader van de afronding van de recreatie ontwikke lingen en het afbouwen van de hudige plannen kunnen daar nog ongeveer 7500 verblijfsrecreatieve slaapplaat sen bijkomen. Het totaal wordt dan circa 51.700. In het herziene streekplan voor Schouwen-Duiveland wordt uit gegaan van 60.000 slaapplaatsen. Het gemeentebestuur van Westerschouwen wil deze reserve bewust inbouwen in het toekomstige gemeentelijke beleid. Voor de benutting ervan wordt gedacht aan de ontwikkel ing van de watersport op de Oosterschelde. Een groot deel van de reserve zal namelijk gebruikt moe ten worden - volgens het gemeentebe stuur - voor verblijfsaccomodatie om Burghsluis (poldertje achter Nieuwe Havenweg) en de omgeving van de Scheldehoekhaven (in relatie tot de kern Serooskerke). Dit blijkt uit het ontwerp-structuurplan voor Westerschouwen. dat maandag openbaar gemaakt is. Aan de opstelling van het plan is een uitvoerige inspraak ronde vooraf gegaan. Eerder al in 1973 waren door het bureau Stad en Land schap uit Rotterdam de nodige 'bouwstenen' aangedragen in de vorm van een zogenaamde 'structuurstudie Westerschouwen'. Het hoofdstuk rec reatie neemt in het structuurplan een belangrijke plaats in. Beslissing ten aanzien van de recreatie kunnen - zo stelt het gemeentebestuur - het beeld van Westerschouwen 'zeer ingrijpend' beinvloeden. In de toekomst zal zoveel mogelijk worden gekozen ten gunste van het landschap en dat betekent af remming van de recreatieve ontwikke lingen en afbouwen van wat er aan de gang is. Het gemeentebestuur: „Voor sommige bestaande situaties zijn compromissen onvermijdelijk. Deze compromissen mogen echter uit sluitend betrekking hebben op de be staande situatie. Bij de eventuele in richting van gebieden, welke nog niet door de recreatie in beslag genomen zijn, maar hiervoor wel in aanmerking komen, zal volledig rekening moeten worden gehouden met de landschappe lijke en ecologische eisen." Het gemeen tebestuur heeft de verschillende recrea tiegebieden in 'deelgebieden' gesplitst. In het structuurplan wordt aangegeven welke ontwikkelingen er in de deelge bieden nog mogelijk zijn (op grond van bestaande bestemmingsplannen) en welke ontwikkelingen er nog toelaat baar worden geacht. Daarbij wordt er van uitgegaan dat de grens van totaal 60.000 slaapplaatsen (in het streekplan opgenomen) niet wordt overschreden. Voor het gebied Hogeweg wordt geen JO VD-DISCUSSIES IN VI, [SS ING EN VI .IR.siNGEN - De Jongeren Organisa tie Vrijheid en Democratie (JOVD) af deling Zeeland heeft voor het seizoen 1978-1979 het volgende voorlopige prog ramma samengesteld. Op 6 oktober wil men vertegenwoordigers van de VVD en D'66 uitnodigen die over Bestek '81 zul len debatteren. Op 24 novemmer wil de JOVD een grote discussie over het func tioneren van de NAVO houden.Op 16 maart 1979 hoopt men een debat te houden tussen werkgevers en werkne mers dat waarschijnlijk in het teken van de CAonderhandelingen zal staan Voor 19 mei wordt een groot debat met be trekking tot de Europese parlements verkiezingen georgamsseerd Er wordt geprobeerd hierbij de Belgische PVjon- geren. de Duitse Jung Democraten en de Engelse Young Libarels te betrek ken. Landschapswandeling RETRANCHEMENT- De VVV te Re trenchement houdt vanavond, dinsdag een landschapswandeling via pol derwegen naar het natuurreservaat 't Zwin. De start van de wandeling is om 19.00 uur op de Markt te Retrenche ment, De tocht is over een afstand van een kleine tien kilometer. Na afloop krijgen de deelnemers een herinne ringsspeldje- verdere uitbreiding van de verblijfsree- Rampweg-Helleweg-Korte Moermond- reatie voorgestaan. Op grond van be- sweg wordt gedacht aan een toeristisch staande plannen kunnen er nog 108 ap- kampeerterrein en een restaurant met partementen (Hogeweg. Steenweg). 147 moteleenheden. zomerhuizen (Van der Wijdeweg. Lage- Op grond van geldende, bestem- weg) en 50 woningen komen. In het ge- mingsplannen of bestemmingsplannen bied Zeebad Nieuw-Haamstede is een die in procedure zijn is er in de gemeen- uitbreiding van horeca-accomodaties te Westerschouwen nog plaats voor 108 (omgeving Schouwse Boer. hotel --- Vliegveld Haamstede) met 200 slaapplaatsen mogelijk en er kunnen nog tussen de 190 en 215 woningen neer gezet worden. Het plan 'Duinpolder' (in behandeling) voorziet in een afronding van de recreatieve ontwikkelingen in het. gebied Zeebad Nieuw-Haamstede Duinhoeve Voor het gebied Duinhoeve Haamstede moet een nieuw bestemmingsplan ko men, waardoor een afronding van de verblijfsrecreatieve mogelijkheden (met een geringe toename van het aan tal slaapplaatsen) wordt verkregen. In het gebied ten oosten van de Klooster- weg is plaats voor 11 zomerwoningen en 68 woningen. Verdere uitbreiding wordt niet voorgestaan. Voor het ge bied west van de Kloosterweg, be grensd door natuurgebieden en Groenoordswegje is een afronding in zicht, met nog een geringe uitbreiding van het aantal slaapplaatsen. Hetzelf de geldt voor het gebied ten westen van de Kloosterweg. tussen Groenoords wegje en bosgebied. Het terrein tussen de Kloosterweg-Breedsteweg-Hoge- zoom heeft en krijgt geen recreatieve mogelijkheden meer. Het gebied Hogezoom-Lagezoom is op gedeeld in 3 aparte gebieden. Het zal hier in de toekomst steeds gaan om het legaliseren van gegroeide situaties en het volbouwen van in gang gezette ont wikkelingen. Het gebied Vroonweg-Kabbelaarsweg- Hogezoom kent geen iitbreidingsmoge- lijkheden en hetzelfde geldt voor het ge-1 bied Hogezoom-Kooijmansweg-Lage- zoom-Roelandsweg. De kampeer- bedrijven 'Borrelput' en Oase' mogen alleen nog uitbreiding verwezenlijken als daarmee de huidige terreinbezetting wordt uitgedund. In het gebied Hoog- enboomlaan is er een beperkte moge lijkheid voor ongeveer 32 zomerhuizen. Ook hier geldt: afronding. Voor het ge bied begrensd door Scholderlaan-dui- nen-Laone zijn er geen uitbreidingsmo gelijkheden: die zijn erin beperkte mate wel in het gebied Laona-Rampweg-Kor- te Moermonsweg. Voor het gebied appartementen. 190 zomerwoningen en tussen de 308 en 333 woningen en een hotelaccomodatie met 200 slaapplaat sen, ofwel totaal 3000 slaapplaatsen. Voor de af te ronden gebieden wordt gerekend met een toename van het aan tal slaapplaatsen met 1500 en in de ge bieden waar nog een uit breiding van de recreatieve mogelijkheden aan vaardbaar is. kunnen nog eens onge veer 3000 slaapplaatsen worden ver wezenlijkt. Totaal komt dat neer op 7500 slaapplaatsen. het geldende bestemmingsplan nog wat bouwruimte. Het gemeentebestuur wil deze kern echter buiten het groei cijfer van 275 tot 1985 houden, omdat het hier om zogenaamd buitengebied gaat. De terreienen voor recreatief wonen (va kantie houden in een woning die voor permanente bewoning geschikt is. de zogenaamde tweede woningen) kunnen naar de mening van het gemeentebe stuur nog maar gering worden uitge breid (gebied van de Pauwlijntjesweg ten noorden van Haamstede).Voor wat betreft de verkeersvoorziemngen, wordt uitgegaan van het herziene streekplan voor Schouwen-Duiveland. Dit houdt onder meer in: Vanaf de Brouwersdam zal een provinciale weg (de recrea- tieverdeelweg) worden aangelegd, die een aansluiting geeft op de Stoofweg en de te verbreden Lagezoom. Deze pro vinciale weg zal voorlopig niet verder Maandag begonnen de werkzaamheden in Cadzand met het weghalen v< worden uitgevoerd dan tot de De Wielingen Kooijmansweg. In een latere fase - als de noodzaak daartoe blijkt - kan deze recreatiever- deelweg langs de Lagezoom worden doorverbonden met de Kraijesteinweg: Vanaf de kruising Kooijmansweg- Lagezoom (het voorlopig eindpunt van de recreatieverdeelweg in westelijke richting) zal via de Kooijmansweg in noordelijke richting en via een door snijding van een gedeelte van het na tuurgebied tussen Hógezoom en Vrron- weg en tussenVrronweg en Hoogen- boomlaan een betere verbinding dienen te worden gecreëerd voor aan-en af- voerweg van de verblyfstoeristen langs de Hoogenboomlaan; De Hoogenboomlaan zal tot het eindpunt (het Watergat) worden verbe terd en voorzien van vrij liggende wan- del-fiets-en eventueel ruiterpaden Het gemeentebestuur stemt in met de in het streekplan aangeduide verbinding tussen Brouwersdam en Ooster- scheldedam: een combinatie van de Dammenroute met de bestaande pro vinciale wegen Westerschouwen- Haamstede en Haamstede-Serooskere. De verbinding mag naar de mening van het Westerschouwse gemeentebestuur geen verkeersweg van de eerste orde worde, omdat anders het woongebied langs deze weg in de kem Burgh- Haamstede ernstig in de verdrukking komt. Afgezien van de verkeersmaatregelen, zoals genoemd in de herziening van het streekplan, willen de gemeentebe stuurders op de kortst mogelijke ter mijn een nieuwe verbinding tussen de Stoofweg en de Roelandsweg. ter ont lasting van het verkeer in de oude kem van Renesse. In kem Haamstede moet het aantal parkeerplaatsen snel worden vergroot en voorts worden voorziening in de vorm van fiets- en ruiterpaden noodzakelijk geacht. 'i de verharding van het parkeerterrein achterhui AANVOER ZAND PER VRACHTAUTO CADZAND - Maandag is zonder enig feestelijk vertoon een begin gemaakt met de voorbereidende werkzaamhe den voor de verhoging van de duinen in Cadzand. In aanwezigheid van onder- anderc dijkgraaf J. B. Becu van het Wa terschap Het Vrije van Sluis en het hoofd van de technische dienst ir L. Uildriks. is aannemer bv. Gebroeders Geldof uit Serooskerke begonnen met het weghalen van de verharding van het parkeerterrein achter hotel De Wie lingen. De bedoeling is. dat deze verharding nog van daag (dinsdag) zal worden ver wijderd. waarna onmiddellijk kan wor den begonnen met het ophogen van dit terrein met enkele meters zand. Hierop moet nog dit jaar een begin worden ge maakt met de bouw van de nieuwe ho tels De Wielingen en Noordzee. Beide hotels moeten volgens planning eind 1979 gereed zijn. Na afbraak van de oude gebouwen kan hetWaterschap Het Vrije van Sluis in 1980 beginnen met het verhogen van de duinenrij bij Cadzand. Behalve het par keerterrein. dat in een put is gelegen, zal ook nog deze maand een van de twee tennisvelden achter hotel De Wielingen moeten verdwijnen. leend. De ontwerpen zijn gereed, nu; de bouw is nog met gegund. Het Vc- Hoewel het er maandag nog niet naar singse architectenbureau Steen uitzag, dacht dijk graaf Becu toch. dat al vandaag met het overbrengen van zand zal kunnen worden begonnen. Dit zand komt uit de Schelde en zal vanaf Bres- kens over de weg naar Cadzand moeten worden gebracht. De wagens zuilen de provinciale weg kiezen. Toch zullen zij ook over de boulevard van Cadzand Tuinhof heeft beide ontwerpen 5 maakt. De gebouwen krijgen gevels vc baksteen, en houten borstwering^ Beide hotels komen in een V-vorm b: elkaar te liggen. De restaurants van de hotels zien ié over de zee. De hotels zullen worden 1:- „eten ntfen di. T>|, de toeristen "t^e«'SSTS! nop- vn on aan rie kust. aanwezig zi n. kamers met een kleine keuken) en e nog volop aan de kust aanwezig zijn. Inmiddels zijn voor de bouw van beide kele apartementen, bestaande uit twe nieuwe hotels alle vergunningen ver- en drie kamers. EXTRA KOSTEN VIJF TON MIDDELBURG-Behalve dc be schadigde motor van de veerboot Prin ses Irene zullen ook de drie andere mo toren worden onderzocht om na te gaan of ze moeten worden gereviseerd. Dc adviescommissie voor de stoomboot- J. F. Rouw, grootste aandeelhouder van noodlijdende IMC Terneuzen Directeur J. F. Rouw van 'Rouw Hol ding': R\jk mag best toezicht hou den"... 'Behoud van werkgelegenheid staat voorop' TERNEUZEN - „Als dc vakbonden willen dat het ministerie van eco nomische zaken ook in de toekomst toezicht houdt bij IMC. dan heb ik daar geen bezwaar tegen. Dat vind ik uitstekend, want dan draagt het ministerie namelijk ook verant woordelijkheid." Dat zegt de Ter- neuzense makelaar J. F. Rouw, di recteur van de 'Rouw Holding' en grootste aandeelhouder in de nood lijdende 'Internationale Metaal verwerkende Combinatie'. Hij vindt verder „dat het behoud van de werkgelegenheid voorop dient te staan „Ik ben zeker bereid daaraan mee te werken en. als het om een reele zaak gaat, ook extra geld in het bedrjjf te stoppen." Rouw was op zakenreis in de Ver enigde Staten toen bij IMC de moei lijkheden tot een uitbarstmg kwa men. Directe aanleiding: het afsprin- gen van een order van 8.5 miljoen voor de levering van een mest- verwerkingsinstallatie aan een maatschappij in Libië. Het bedrijf heeft inmiddels een 'sane ringsplan ingediend bij het minis terie van economische zaken Dat gaat uit van het ontslag van vijf van de 86 personeelsleden en het omzet ten van een 'achtergesteld' over- heidskrediet van 2.3 miljoen in een subsidie Voorts zouden er beta lingsafspraken moeten worden ge maakt met belastingen, gemeen schappelijk administratiekantoor en banken. Als aan deze voorwaarden is vol daan. kan er via de 'Rouw Holding' minstens 400.000.-naar het in nood verkerende bedrijf toevloeien. De vakbonden hebben een eigen plan tot behoud van IMC opgesteld. Dat voorziet in drie ontslagen, ver- (Slot van pag. 1 met de door ons bepleite Kleinere om vang van de ronde opslagbollen met het oog op de nabijheid van de bebouwing van Nieuwdorp Ik lees in de uitspraak van de Raad van State instemming met ons standpunt, dat het risico van de ves tiging voor de volksgezondheid niet kan worden overzien". De heer Beijen is er gelukkig mee. dat de uitspraak er met zoveel woorden mel ding van maakt dat Eurogas moet we ten dat er aan de hand van het onver mijdelijke koninklijke besluit wijzigin gen in de nu door Gedeputeerde Staten van Zeeland verstrekte hinderwet vergunning aangebracht kunnen wor den: „Formeel was dit natuurlijk al zo. maar ik ben blij dat daarop nog extra wordt gewezen". De Zeeuwse milieu-inspecteur vindt het eveneens plezierig, dat hem en de VMZ de mogelijkheid is geboden om volgend jaar opnieuw verzoeken tot schorsing van de hinderwetvergunning in te die nen. Deze gelegenheid is van belang op het moment dat Eurogas de terminal in het Sloegebied gebruiksklaar heeft ter wijl de Kroonuitspraak nog op zich laat wachten. Van het onderzoek heeft drs. Beijen grote verwachtingen, temeer omdat de directeur-generaal voor de milieuhygiëne van zijn ministerie daarin een belangrijk aandeel zal heb ben: ..Daarmee komt de zaak van de Eurogasvestiging in het Sloegebied op nationaal niveau terecht, waar die naar mijn stellige overtuiging ook J H Bannink. thuishoort". Zoals bekend steunt de di recteur-generaal de kritiek van zijn in specteur in de provincie Zeeland. Oppervlakkig De reactie van VMZ-voorzitter J. M. Bannink komt ongeveer op hetzelfde neer. Ook hij verwacht veel van het na der onderzoek en ziet voorzitter Kan van de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State er niet voor aan. dat hij genoegen zal nemen met een op pervlakkige studie. De heer Bannink is ook tevreden met de mogelijkheid om desgewenst weer om schorsing van de vergunning te vragen. De heer Bannink betreurt het. dat de afdeling geschillen van bestuur met naar zijn tevredenheid is ingegaan op de door zijn vereniging al jaren lang be pleite koppeling van hinderwetproce dures met procedures die betrekking hebben op de ruimtelijke ordening. Hij geeft toe, dit ook niet verwacht te heb ben. maar wel gehoopt ..Wij willen daar nou eindelijk eens duidelijke jurisp rudentie over", aldus de heer Bannink De sfeer bij Eurogas Terminals in Rot terdam is er een van onduidelijkheid Enerzijds is men er gelukkig mee. dat de schorsingsverzoeken zijn afgewezen Anderzijds moet worden nagegaan hoe groot de kans is, dat een opgebouwde terminal na de Kroonuitspraak van vol gendjaar geheel of gedeeltelijk zal moe ten worden afgebroken. De directeur-generaal voor de mi lieuhygiëne van het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne heeft de mogelijkheid van gehele of ge deeltelijke afbraak niet uitgesloten Dat gebeurde met name in het advies, waarmee hij de Raad van State diende bij de behandeling van de schorsings verzoeken Hij signaleerde daarin een leemte in de veiligheidsvoorschriften bij de hinderwetvergunning, die Gedepu teerde Staten van Zeeland aan Eurogas verleenden Het provinciaal bestuur heeft zich tydens de hoorzitting over de ze affaire in Den Haag uitgesproken trots getoond over de uiteindelijke vorm van de vergunning met voorwaarden. Zijn vertegenwoordiger, mi'. B. J van Putten, noemde het pakket voorwaar den „uniek in Nederland". Hij kreeg al leen de instemming van Eurogas zelf Eurogas wil gauw beginnen in het Sloegebied. De eerste werkzaamheden - de aanleg van een aanvoerhaven voor vloeibaar gas-zijn al achter de rug. Dat de beslissing over de aanvang van de bouw van opslagtanks uiterlijk mor gen (woensdag) moet worden genomen diensten en de financiële commisslei de staten hebben maandagmiddag pc sitief gereageerd op een voorstel va gedeputeerden in die richting. Deexln kosten komen op vijf ton, die ten lastij mogen komen van dc begroting 19"! zodat ook het rijk een deel van die kou ten voor zijn rekening neemt, zo uit de toelichting van gedeputeerdel Hoekstra. Er waren bij de behandeling van h« voorstel in de boten-commissie name vragen over de verzekering vanói schade, van de kant van mevrouw Di Vries-Hommes (pvda) en de heer D Geuze (cda). PSDdirecteur J. Adriast sen liet weten, dat met de te derven komsten verzekerd zijn als een schipc de vaart is door een beschadiging, dat de verzekering uitsluitend de rep; ratie dekt. Op de vraag van de hs Geuze of er in de bepalingen ook regei staan over de tijdsduur - „gaat hetove schade of slijtage van motoren" - bij es beschadiging, antwoordde de heer Ad riaansen ontkennend. De tijdsdui" speelt geen rol, wel moet duidelijk zi£ dat er sprake van schade is. Daart; werd er op gewezen, dat het - in het gevs van het onderzoek van de drie niet bf schadigde motoren van de Irene voor de verzekering van belang is caii miteiten te voorkomen. Tot nu toe hee? de provincie over dit soort zaken meta verzekeringsmaatschappij goed to nen werken, zo bleek uit een nadere t# lichting. Zoals bekend werd eind jud een van de motoren van de IrtB schadigd bij een b brandje. Gedepu teerde Hoekstra liet de statenconm' sies weten, dat de oplossing om de vee rboot met drie motoren in de vaart houden tijdens het hoogseizoen tot toe goed werkt: Bij de behandeling van de begrotin; voor 1979 maakte de heer J. Wagenvpo* op vragen duidelijk dat het grotere te kort. dat voor volgend jaar is geraami met 26,4 miljoen gulden ruim drie mi joen hoger dan in 1978 -vooral het gevo< is van hogere personeelskosten: sak' sisstijgingen en de begrote uitbreidir} met twee ploegen. De heer Hoeks", wees erop. dat dit najaar overigens n« zal worden bezien of de ploeg die is a dacht voor de „Prins Bernard" in Kit ningen al moet worden aangenomen Tijdens de rondvraag bepleitte de hek Geuze te bezien of er voor het PSD-per soneel „vrij vervoer" voor dc veren ka houdt verband met een offerte van het worden ingevoerd. Hij meende, date,' Rijn-Schelde-Verolme-concern, die bydrage van een gulden niet op donderdag ongeldig wordt. Een nieuwe weegttegen de administratieve moeit' offerte zal ongetwijfeld prijsstijgingen die ervoor moet worden gedaan. Des vertonen, zo luidt de verwachting in deputeerde was dat niet met hem eee Rotterdam. Met het hele project van de Naar zijn mening dient die geringe t* Eurogasterminal is zo'n 25 miljoen drage vooral om een inzicht te hebbeni gulden gemoeid. Internationale con- het aantal personeelsleden, dat van dc currentie bij de aanlanding en opslag ze mogelijkheid gebruik maakt. Opó van vloeibaar aardgas is groot. vraag van de heer Blommaart (cda)d het college al gedachten heeft, ovetdi mogelijkheden van een nachtboot, an'' woordde de gedeputeerde ontkennend Wel gaf hij de verzekering, dat hetefi zaak is. die nog aan de orde zal komen De heer Adriaansen wees erop. dat tf- aanbod voor de eerste en de laatste bod doorgaans gering is en dat door es nachtboot ook het dagelijkse onde houdsschema van de schepen In de to zou kunnen komen. gaande bezuinigingen en overheids steun onder bepaalde garanties. Rouw bekent weinig te kunnen zeg gen op de recente publikaties rond het metaalverwerkingsbedrijf. „Ik heb, toen economische zaken begon met steunverlening, mijn aandelen ondergebracht in een stichting. Ik kan er niet bij. Wanneer ik iets wil weten over IMC moet ik om infor matie vragen bij de commissarissen. Ik heb op dit moment geen inzicht in de gang van zaken bij het bedrijf." De stichting, waarop de Temeuzense makelaar doelt, wordt beheerd door de commissarissen mr. G. W. Kern kamp (waarnemer van de overheid), P. J. Huijbrecht (oud-secretaris van de 'Rouw Holding' en nu burgemees ter van Bergambacht) en drs M. C. Verburg (oud-directeur van het ETI) en momenteel lid van de raad van state. Volgens Rouw is de overheid inder tijd terecht bijgesprongen. „Als dat geld er niet was gekomen, had het bedrijf al lang niet meer bestaan." Drs G.J. Beijen. Marktconcert GOES - De organist Jan Neeteson ge*' vandaag, dinsdag, een marktconcertS het orgel van de Grote Kerk in Gok Het concert wordt gehouden van 125 tot 13.00 uur. Hel programma om"' werken van Mendelssohn (Sonate Vr Franck (de prelude fugue et var.) Jean Langlais (Te Deum).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 16