PROFRENNER KEES BAL ZIT VOORLOPIG ZONDER SPONSOR Vier Zeeuwse atletes nemen deel in nationale ploeg Redelijke resultaten van de Axelse crossers in Zomergem Sponsor ontslaat Zeeuw na conflict met sportdirecteur Bal: Koopmans is voor ploegleider ongeschikt Huijzen 5e Flandria definitief niet naar de Proftour BORM ALLEEN AAN LEIDING Nu ook een tweekamp tussen hypnotiseurs OEFENPROGRAM VV TERNEUZEN GEWIJZIGD OUDE GARDE HANDHAAFDE ZICH OP METS-BANEN Schrier blijft productief voor FC Vlaardingen AZ wint de Brugge-beker JOOP KLEIN KANDIDAAT HOOFDBESTUUR VAN NEV0B0 DINSDAG 8 AUGUSTUS 1978 NOORDWIJK - Kees Bal zit zonder werkgever. De kopman van de Nederlandse profwielerformatie Bode-Shimano heeft op staande voet ontslag gekregen. Gisteren is de brief verstuurd, waarin hem het ontslag wordt aangezegd Aanleiding tot de verbreking van de dienstbetrekking vormt een volkomen uit de hand gelopen meningsverschil van Bal met ploegleider Henk Koopmans uit Amsterdam. Vrijdag na een criterium in Steenwijk leverde de uit Kwadendamme afkomstige renner als blijk van misnoegen zijn fiets en racekleding in bij de directeur sportief. tweehonderd grilden Directeur T. Muis van het bedrijf waar Bal voor rijdt stelde gistermiddag: „Ik vind het jammer voor hem. Maar hij heeft het er zelf naar gemaakt. Een jon gen die zijn spullen inlevert wordt ont slagen. Als hij naar me toe was gekomen om te praten, had het nog anders kun nen lopen. Nu niet meer De Bode kopman zelf liet gistermiddag weten nog niet officieel op de hoogte te zijn van zijn ontslag. „Het is voor mij een vreem de zaak. Ik wacht maar af wat er ge beurt", vertelde Bal. De verhouding tussen Bal en Koop mans was al lange tijd niet optimaal. De blonde Zeeuw stelt dat Koopmans als ploegleider totaal ongeschikt is. „Dat bleek uit duizend en één dingen", meent Bal. „Er is dikwijls genoeg over gespro ken, maar er veranderde nooit wat". De bom barstte onderweg naar een wed strijd in het Zwitserse Gippingen. Bal hoorde dat hij zijn reiskosten zelf moest betalen en daar voelde hij weinig voor. Hij maakte onmiddellijk rechtsomkeer. „Je bent nog minder als een amateur dan je geld moet meenemen om te kun nen rijden", aldus Bal. Wielen Definitief werd de breuk echter pas vrijdag in Steenwijk. Daar stonden twee supporters van Bal met reser vewielen langs de weg. Die wielen be- VELP - De afgebroken partij uit de vijfde ronde van het Reinbouwschaak- toernooi tussen de Joegoslaaf Nemet en de Nederlander Bohm is geëindigd in remise. Pas na drie zittingen en na 93 zetten werd de vrede getekend. De Am sterdammer Borm heeft hierdoor al leen de leiding. Op een half punt ach terstand wordt hij gevolgd door Nemet en Bohm, terwijl de Bulgaar Kirov een vol punt moet zien goed te maken. Voor de deelnemers aan het open kam pioenschap was het gisteren een rust dag. Vandaag wordt de zesde ronde ge speeld. Op de rustdag is het Reinbouw- schaaktoernooi uitgebreid met de bondswedstrijden van de KNSB, waar aan een 200-tal schakers uit binnen- en buitenland deelnemen. Vleeskens uit Sluiskil komt daarbij uit in een tienkamp. In de eerste ronde kwam hij tegen Leeners uit Diemen tot een verdeling van het punt. Zwarts uit Bruinisse, die in de achtkampen aan de start kwam, zal voor een tweede zitting moeten aantreden, aangezien zijn duel met de Arnhemmer Bohmer werd afge broken. PONSTEEN NAAR WK DEN HAAG - Herman Ponstcen wordt alsnog toegevoegd aan de baanploeg voor de wereldkampioenschappen wielrennen, die van 16 tot 22 augustus worden gehouden in Munchen. Die be slissing van de sportcommissie was het resultaat van een gistermorgen gehou den bijeenkomst op het bureau van de Wielrenunie in Den Haag. die behalve door Ponsteen en drie leden van de sportcommissie werd bijgewoond door baancoach Frans Mahn. Tijdens dat gesprek kreeg de N\jverdal- se neo-prof te horen dat de sportcom missie hem niet had geselecteerd voor de individuele achtervolging bij de be roepsrenners. omdat baancoach Frans Mahn bedenkingen had geuit tegen het gedrag van Ponsteen als lid van de ama- teurploeg in de afgelopen jaren. Beide partijen toonden begrip voor de weder zijdse standpunten, waarna de sport commissie alsnog besloot Ponsteen naar Munchen af te vaardigen. GLOUCESTER - Tonnie Huijzen uit Kloetinge is zondag als vijfde geëindigd in de Tour of the Cotswolds, een wielerwedstrijd over 185 kilometer met start en finish in het Engelse Cloncester. Winnaar werd de Belg William Tac- kaert, die eerder dit jaar de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen op zijn naam schreef. Tackaert legde de 185 kilometer af in 4 uur en 47 minuten. Hij versloeg in de eindspurt zijn medevluchter de Brit Paul Milnes. Huijzen maakte deel uit van een groepje van vier renners achter de twee vluchters. De andere Neder landse deelnemer. Jan van Elburg. werd tweede in het bergklassement, waarin Huijzen vierde werd. Keetie tweede Keetie van Oosten-Hage is maandag in Booischot (België) in een wegwedstrijd voor dames als tweede geëindigd, de wielrenster uit Kloetinge was een mi nuut en 40 seconden langzamer dan de Belgische Desmet. die de 43 kilometer aflegde in een uur en negen minuten af legde. Truus van der Plaat werd derde. Bella van der Spiegel-Hage vijfde. iedere jongen overgebleven". Naar aanleiding van het wielenincident zegt hij: „De materiaalsponsor was in Steenwijk en die vond het gek dat er op wispelturig is in zijn levenswijze. Het is tien meter van ons vandaan jongens jammer dat het zo gelopen is. Misschien stonden met wielen voor Kees Bal al- komt het wel omdat hij wat overspan- leen. Ik heb toen tegen Kees gezegd dat nen is omdat hij minder goed rijdt", ik de volgende dag weer op de koers zou Gisteravond in Leiden is er een gesprek staan met de wielen en hij die niet terug geweest tussen Bal en Koopmans kreeg. Toen leverde hij meteen al zijn waarin „we aardig tot elkaar gekomen spullen in". zijn" Een beslissing over het ontslag of Koopmans is uiterst teleurgesteld over het intrekken daarvan zal Koopmans de gang van zaken. „Ik heb hem het hele echter niet nemen. „Misschien dat Kees jaar de hand boven het hoofd gehouden, er nog op terug komt. maar het is dan de Maar ik vind hem nog steeds een goed vraag of de sponsor dat ook doet", be- coureur. Het is alleen jammer dat hij zo sluit de Amsterdammer. hoorden tot het materiaal dat hij van de formatie had gekregen. Toen ploegleider Koopmans zonder wielen kwam te staan, eiste hij de gcspaakte wielonderdelen op. Toen Bal ze na de koers terug wilde, kreeg hij ze niet. Woedend leverde hij toen zo luidt de verklaring van directeur Muis. zijn fiets in. De heer Muis zegt dat hij Bal ruim schoots de gelegenheid heeft gegeven die opwelling goed te maken. „Ik ben meegeweest naar de koers in Kor- tenhoef. Want lk had het gevoel dat er nog gepraat kon worden. Alleen vind ik niet dat ik als directeur achter zo'n jon gen aan moet gaan lopen om te smeken of hij voor me wil blijven rijden. Wel wil de ik in de buurt zijn voor het geval hij naar mij toe wilde komen". De heer Muis betoogt te hebben ge wacht tot Kees Bal zich na de wedstrijd had omgekleed..Hij heeft me toen nog een hand gegeven, maar over het geval zei hij geen woord. Toen heb ik nog ge dacht dat hij er in het bijzijn van al zijn collega's niet over wilde beginnen en me wel zou opbellen. Maar ook dat deed hij niet. Nou. dan is het afgelopen. Het is jammer, want hij zal nou nergens meer aan de bak komen". Niet alles Over de grief van Bal dat hij zijn reiskosten naar Zwitserland zelf moest betalen zegt de heer Muis. „Een sponsor betaalt niet alles. Dat is een klare zaak. Die wedstrijd zat vast aan de Ronde van Zwitserland. Daarin konden ze veel geld verdienen, maar Bal is al na een dag naar huls gegaan. En dan nog... Als hij met drie coureurs in zijn auto daar naar toe was gegaan waren de kos ten laag geweest. Maar hij nam twee vrienden mee. En dat zou ik als sponsor dan zeker moeten betalen". Muis geeft wel toe dat Koopmans „geen volleerde ploegleider" is. „Maar ik weet dat hij hard werkt. Hij staat op ieder criterium met wielen voor de jongens. Alleen leer je het vak niet in één jaar. Het was dan ook mijn bedoeling ge weest om volgend jaar Piet Liebregts te polsen om als ploegleider mee te gaan naar de grote koersen in het buitenland. Dan had Koopmans daar van kunnen leren", besluit Muis. Ploegleider Henk Koopmans liet weten dat er wat hem betreft geen conflict is met Kees Bal. „Er is geen kwaad woord tussen ons gesproken. Maar hij heeft op een gegeven moment een koers niet ge reden en in wezen heeft hij dus werk ge weigerd", aldus Koopmans. Volgens hem berust het zelf betalen van de reiskosten op een misverstand. „Als ploeg hadden we een bepaald bedrag gekregen. Ik zei dat iedereen zelf zijn reiskosten moest betalen en ook het eten en hotel. Na de wedstrijd zouden we dan het geld verdelen dat we hadden gekregen om te starten. Met aftrek van Henk Koopmans (links) en Kees Bal in gelukkiger dagen. Op deze archieffoto uit december 1977 tekent Bal het contract bij de de reis en verblijfkosten was er dan voor nieuioe profploeg. Nog voor het seizoen is geëindigd is Bal ontslagen. DEN HAAG - Komende zaterdag krijgen nog enkele dames een kans om zich te kwalificeren voor de Europese atietiekkampioenschappen in Praag. Dat gebeurt tijdens de interlandwedstrijd Nederland-Belgié voor dames en meisjes in Sittard. Aan de wedstrijd nemen vier Zeeuwse atletes deel. Dat zijn Els Vader. Brigit de Nijs. Lilian Gillissen en Marjan Olyslager. Alleen de deelname van Els Vader staat nog niet helemaal vast. Wanneer ze zich niet fit genoeg voelt om te lopen zal ze worden vervangen door Connie Vermazen. De Nederlandse ploegen zijn als volgt samengesteld: dames: 100 m: Martha Derby (Sparta) en Tilly Verhoef (Parthenon); 200 m: Elly Henzen (Olympia '48) en Els Vader (Zeeland Sport) of Connie Vermazen (Sparta); 400 m: Cobi Körmeling (Daventria) en Truus van Amstel (Olympia '48): 800 m: Olga Commandeur (Suomi) en Elly van Hulst (Lionitas); 1500 m: Marga Wiegman (AV'55) en Thea Martens (Sprint): 3000 m: Tineke Kluft (Thor); Carla Beurs- kens (Festina). Annie van de Kerkhof (HAC); en Brigitde Nijs (RKHAV); 100 m. horden: Sylvia Barlag Ada) en Tineke Hidding (Daventria): 400 m. horden: Wilma Hillen (Tion), Leny Jansen (Avbr). Marjan van Arnhem (Hellas en Ineke Hussaarts AVR); Ver: Connie Vermazen (Sparta) en Els Stolk (Sagitta) of Tineke Hidding (Daventria). Hoog: Mirjam van Laar (Achilles Top) en Sylvia Barlag: Kogelstoten: Betty ougeis Sparta en Jennifer Smit (Sparta): Discus Bea Wiarda (Horror) en Ria Stalman (Sparta); Speer: Lida Berkhout (DEM) en Elly van Beusekom (Castricum); 4x100 m: wordt in Sittard samengesteld; 4x400 m: Cobi Koermeling, Truus van Amstel. Liliane Mandema (Olympia'48) en Wilma Hillen. Op de 3000 meter en 400 m. horden komen Nederland en Belgiè met vier loopsters uit omdat deze nummers niet door junioren worden gelopenOp alle andere nummers komen de dames en meisjes gelijktijdig in de baan. De meisjesploeg ziet er als volgt uit: 100.200 en 4x100 m. uit: Lilian Gillissen (Dynamo); Lilian van de Ham (Sparta), Marjan Olyslager (Scheldesport); Marjo Wijnbergen (Ada) en Marina Frederix (Achilles Top); 400 m. en 4 x 300 m keuze uit: Saskia Brouwer (Daventria), Esther Schouten (Ada), Simone Herlaar (Dem) en Monique Jansen (Olympia '48) 800 m Maaike Persoons (AAV'36) en Jacqueline Spaans (Waterland); 1500 m.: Annie Moedt (Wold- streek en Martina Wouters (Thor); hoog. Anneke Magendans (Ciko'66) en Joke de Jong (AV55): ver: Marina Frederix, en Marjo Wijnbergen; Kogel: Monique Cnossen (Horror) en Gitta den Besten (Antillope); discus: Marjan Moritz (Blauw Wit) en Pauline Groen (Soest); Speer: Gerda Blokziel (AV*23) en Conny Winands (Sparta); 100 m. horden: Marjo Wijnbergen en Anke van Hevst (Fortis). BAGUIO STAD - Het ziet er naar uit dat er in Baguio Stad behalve een tweekamp tussen schakers ook een treffen tussen hypnotiseurs plaats zal vinden. Petra Leeuwerik, leidster van de delegatie van uitdager Victor Kortsjnoi, maakte maandag bekend dat zij de hulp heejt ingeroepen van een parapsycholoog om de hypnoti sche krachten te neutraliseren van de Sovjetrus Vladimir Zoekar. Mevrouw Leeuwerik liet door schemeren dat deze beslissing was genomen nadat de jury na een ver gadering er niet toe was gekomen Zoekar als toeschouwer bij de par tijen te bannen. De Zwitserse heeft, al een parapsycholoog op het oog. „Ik kan nog niet zeggen uit welk land hij komt," aldus Petra Leeuwerik, „hij is in elk geval bekwaam als parap sycholoog. neuroloog en hypnoti seur. Hij heeft zijn diensten aange boden en zal hier dinsdag arriveren. Als hij niet op tijd is voor het begin van de tiende partij zal ik zelf naast Zoekar gaan zitten OUD ZEEUWS ELFTAL MORGEN TEGEN VCK KOUDEKERKE - Het oud Zeeuws elf tal speelt morgenavond (woensdag) in Koudekerke een voetbalwedstrijd te gen VCK ten bate van Sport Steun Zon neveld. Voor de wedstrijd, die om 19.00 uur begint en wordt geleid door scheids rechter Tonnie Bostelaar. zijn de vol gende spelers uitgenodigd: Wim Bos. Jo de Waal. Kees Janse. Dick van Westen. Rinus Wijgman. Rinus Meuimeester. Ko de Kraker. Jo Janse. Wim Groene- wegen. Jan van Huizen. Jules Vogel, Wim Vos en Hans Bergs. TERNEUZEN - Het eerder gepu bliceerde oefenprogramma van het eerste elftal van de W Temeuzen heeft enige wijziging ondergaan en ziet er nu als volgt uit: 9-8 Jong Ambon-Temeuzen. 14-8 Temeuzen - Zaamslag; 17-8 Temeuzen - AZW; 20-8 Steen -Temeuzen (Beken: 23-8 Temeuzen-Aar- denburg iBekeri; 26-8 Bezoek aan Marvllle (Fr); 30-8 Temeuzen-Steen (Bekert; 6-9 Aar denburg - Temeuzen (Beken. DORDRECHT - De Belgische profwie- Ierformatie Flandria zal definitief niet deelnemen aan de Proftour Nederland, die volgende week dinsdag in Nijme gen van start gaat. Hoewel de Belgen de deelname met Freddy Maertens als kopman nog overwogen hebben de or ganisatoren van de Nederlandse etap pewedstrijd de deur dichtgesmeten. „Al zouden ze geld meenemen, dan nog kunnen ze niet bij ons starten", stelde Piet Liebregts van het comité. De problemen rond de deelname van de SCHEVENINGEN - De eerste dag van de strijd om de nationale kampioen schappen stond in het teken van de kwalificaties voor het hoofdtoernooi, dat dinsdag begint. Zowel bij de heren als bij de dames was de jeugd in ruime mate vertegenwoordigd op de Mets- banen. De Mets-banen, die al jarenlang fungeren als entourage voor de 'natio nale' lagen er. ondanks de veie regen van de laatste dagen, goed bij. Bij de heren, in tegenstelling tot de da mes, handhaafde de 'oude garde' zich zonder noemenswaardige moeite. Ge rard Scholtes, Piet Veentjes. Hans Adema van Scheltema en Nico Wels- chen, allen de dertig reeds gepasseerd, baanden zich een weg naar het hoofd toernooi. Van de jeugdspelers, die de voorronden overleefden, was de overwinning van de 18-jarige Michiel Schapers op Henny Brakel opvallend. Voor Judith Salome en Trudy Walhof, die in hun carrière de nodige nationale titels veroverden, viel het doek reeds in de voorronden. Verantwoordeffik voor de nederlagen waren respectieveiyk Marie-Jeanne Huyben en Karin Moos. Naast deze twee speelsters zuUen ook Marcella Mesker, die Hetty Taphoom versloeg. Mariette Pakker. Saskia Krens en Nanette Schutte de jeugd ver tegenwoordigen in het hoofdtoernooi. VLAARDINGEN - Ronnie Schrier (ex Krabbendijke) blijft productief voor zijn nieuwe club FC Vlaardingen. Gis teravond scoorde hij in Vlaardingen tijdens een oefenwedstrijd tegen het Belgische AA Gent de openingstreffer. Vlaardingen won met 2-0. Het andere doelpunt kwam op naam van Molen dijk. Er waren 1000 toeschouwers. Roda JC Roda JC zegevierde in Maastricht met 6-0 tegen amateur-hoofdklasser Heer. Bij de rust had de ploeg uit Kerkrade al een 4-0 voorsprong De doelpunten kwamen van De Jong. Pfeiffer, Nanni- nga (3) en Vermeulen ploeg van Fred de Bruyne ontstonden toen bleek dat Freddy Maertens niet van de partij zou zyn. Zonder de groene truidrager van de laatste Tour de Fran ce zou de formatie aan de start komen. Liebregts c.s. gingen daar niet mee ak koord. Hoewel er daarna een kentering- by de directie van Flandria werd gecon stateerd, wilden de organisatoren niet langer in onzekerheid verkeren In plaats van Flandria komt nu de Bel gische formatie Zoppas Van Ton Vissers aan het vertrek. Een wat verrassende keus. want bU de eerste aflevering van de Proftour heeft Vissers de organisatie flink in de kou laten staan door domweg niet op te komen dagen met de inge schreven ploeg. Toen ook sprak Liebregts de „banvloek" over hem uit. Liebregts nu: ..Ach, we vinden dat Ton Vissers een nieuwe kans heeft gekregen van de KNWU, die weer een licentie heeft afgegeven. Dan moeten wij hem ook maar een kans geven. Je moet niet rancuneus blijven in het leven". Ondanks het wegvallen van Flandria is Liebregts van mening dat het ren- nersveld van de vierde Proftour gezien mag worden. „We hebben IJsboerke metThurau, Godefroot, Dierickx en Ja cobs. Zeepcentrale met Van den Haute en Schipper. Mini Flat met Frans van Looy. Mercier met Zoetemelk en Van Vliet en de hele Ralelgh-ploeg. Dat is een veld dat verantwoord is tegen over het publiek". De Proftour start dinsdag in Nymegen. Zaterdag is de finale in Zeeland met eerst een rit van 's-Heeren- hoek naar Goes en in de middaguren een ploegentydrit met start en finish in Goes. ZOMERGEM - Zonder over winningen maar met alleszins redelijke resultaten zijn leden van de motorcrossclub 'Axel' zondag huiswaarts gekeerd vanuit het Belgische Zomergem (nabij Gent). Rein Dieleman (3e bij de senioren), Jacky Wesdorp (78e in de 125 cc klasse). Eduard van der Klooster (4e bij de junio ren 500 cc) en Ellen Verhage (6e by de dames) waren de beste Zeeuws-Vlaamse representan ten. Rein Dieleman was wellicht beter uit de bus gekomen, wanneer hy in de tweede manche by de start niet met motorpech te kampen had gekregen. Dieleman, die op 2 september in Axel zyn debuut maakt by de internationalen (BLB), startte zodoende als laatste van de 40 deelnemers. Niettemin trok hy zich nog op naar een 6e plaats, hetgeen gekop peld aan de 2e positie in de eerste man che (na de latere winnaar, de Belg De Winne) tenslotte een derde plaats in de eindrangschikking betekende Roger Vink leverde trouwens ook een puike prestatie door by ae w*... ryden. Door een 10e plaats in de eerste, en een 9e in de tweede manche, finishte Vink uiteindeffik op de 9e plaats. De overige Zeeuws-Vlaamse deelne mers in de 500 cc seniorenklasse eindig den als volgt: Wim van Bruggen 12e, Jo- han Schelleman 16e en Kees Hamelink 23e. Deze Kees Hamelink had wel de pech dat hy in de tweede manche onderuit ging en de strijd moest staken. Zyn 13e plaats in de eerste manche beloofde immers alle goeds. 500 cc junioren In de 500 cc juniorenklasse trok Eduard van der Klooster alle aandacht naar zich toe, met name in de eerste manche, die hij als derde beëindigde. Door zijn 6e pl aats in de tweede manche miste hij het eresehavot op een haar. Ook Paul van de Reraorte! (12e) en Jan Verhage (19e) deden het redelijk en finishten bij de eerste twintig. De juniorenklasse werd overigens gewonnen door de Belg Schietekatte. Jacky Wesdorp was de enige Zeeuws- Vlaming die in de 125 cc klasse by de eerste tien eindigde. Een 7e plaats in de eerste manche en een 8e plaats in de tweede manche waren goed voor een 7e plaats op de eindiijst. De klasseringen van de overige Zeeuwse deelnemers. Rudy Walhout(13e), Edwin Cortvriend (14e). Jacky Boeye (15e). Oppeneer (23e) en Kolijn (25e). Winnaar werd de Belg De Vilder (Wachtebeke). By de nieuwelingen moest men genoe gen nemen met minder goede klasserin gen. Allen Bram van de Velde hield de eer min of meer hoog door als 12e te eindigen. Rudy Vink (21e), Nobel Weemaes (35e) en Jan Koster (38e) kon den in deze klasse geen rol van beteke nis spelen. Een rol van enige importan tie was wel weggelegd voor Ellen Verha ge by de dames, die door twee 7e plaats sen ultetndelyk een 6e plaats op de eindfijst veroverde. By de dames won de Belgische Picaer BRUGGE - AZ'67 heeft zijn eerste grote succes te pakken door als winnaar te eindigen van het sterk bezette toernooi van de Belgische kampioensclub Brugge. In de finale van dit toernooi werd de Engelse profclub Ipswich Town vrij gemakkelijk met 2-0 versla gen. Na afloop ontving aanvoerder Wim van Hanegem een fraaie beker en de AZ-clubleiding een flink geldbedrag Toen de AZ-ploeg zich opgiet midden veld opstelde om de Belgische huldiging te ondergaan, was een groot deel van het publiek al vertrokken. AZ kreeg slechts een matig applaus van de Belgische toe schouwers, die een eenzydige en vaak vervelende eindstrijd zagen. Mede met het oog op de komende Euro-' pa-Cupstrijd tussen beide ploegen in september werd er over en weer geëxpe rimenteerd. terwyi de Engelsen zelfs verscheidene bekende spelers niet op stelden. De doelpunten vielen in de tweede helft Twaalf minuten na rust verdween een voorzet van Kist via de voet van Burley In het Britse doel. Zes minuten voor tyd scoorde Kees Kist met een vlijmscherp schot 2-0. AXEL - Joop Klein uit Axel, voorzitter van het district Zeeland van de Neder landse Volleybal Bond (Nevobo). is kandidaat voor een functie in bet hoofdbestuur. Aan die functie is het voorzitterschap van de Nationale Kur- sus Kommissie verbonden. Wanneer hij in oktober op de bondsraadsvergade ring wordt gekozen, betekent het wel dat hij moet stoppen als voorzitter van het district. „Dat is voor my wel het zwaarste punt geweest'verte It J oop Klein. Me t py n in het hart zal hy dan ook uit het dlstncts- bestuur stappen. Aan de andere kant spreekt het werk in het hoofdbestuur hem wel aan. „Ik ben dertig jaar op dis trictsniveau actief geweest. Eerst in het oosten en de laatste tien jaar in Zeeland. Dan wil je wel eens bekijken of er op nationaal niveau lets te doen is". In het distrlctsbestuur is inmiddels al gesproken over de opvolger van de huidige voorzitter. „Er zijn verschillen de kandidaten, maar namen wil ik nog niet noemen" Wanneer er voor oktober geen opvolger is gevonden en Joop Klein in het hoofdbestuur wordt geko zen, kan hij nog één Jaar met dispensatie leiding bUjven geven aan het distrlcts bestuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 11