Stralende Piet Vonck derde op 10 km in fabelachtige tijd NA POOLS AVONTUUR WON TONNY HUIZEN IN 's-GRAVENPOLDER Jan Verschelling werd in Oostburg uitgeschakeld HERMENS NIET TOT EN TERBROKE UITERSTE KUIPER 'TRAINT' MET RACESTUUR ANDERSOM Wim Jeremiasse wedstrijdleider bij wk-wielrennen weg en baan TZC/. VLIEGENDE HULSTER AUTOMONTEUR VERBETERDE HET ZEEUWSE RECORD MET LIEFST 21 SECONDEN UITSLAGEN NK GRONINGEN Halve marathon: 70 deelnemers Steeds minder animo bij de amateurs In Souburg toch nog 33 renners ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1978 sport 25 Door Peter de Jonge GRONINGEN - Piet Vonck straalde gisterenavond van vreugde. Glimmend van trots besteeg de vliegende automonteur uit Hulst in het Groningse Stadspark het erepodium. Met een voor hem fabelachtige tijd van 29.02.47 pakte hij niet alleen het brons op de 10-kilometerrace tijdens het nationaal atletiekkampioenschap. hij verbeterde ook zijn eigen Zeeuwse record met ruim 21 secon den. ..Het lijkt wel of ik een abonnement heb op de derde plaats", lachte de RKHAV-atleet. „Het is al mijn veertiende bronzen plak op een nationaal kampioenschap". gen. Dat gold ook voor Ton Luttikhold. die weliswaar nog een achtervolging in zette maar die bleet' zonder succes. En terwijl de tevreden Vonck zijn bronzen plak als een kostbaar kleinood be duimelde zei hij Ach je moet wel eens een beetje risico nemen" Eversdijk Vonck had tijdens de wedstrijd, die bij een lastige wind werd gelopen, handig gebruik gemaakt van het tempo dat de ontketende wereldtoppers Jos Hermens en Gerard Tebroke op de nieuwe kunst- stofbaan ontwikkelden. Zij stoven met zo n snelheid in het rond dat na ruim 7 kilometer een groepje van 5 atleten -met daarbij de Hulstenaar- werd gedubbeld. Onmiddellijk haakte Vonck bij het duo aan. Een waagstukje van de eerste or de,maar het had succes. Vonck: „Ik zat er al op te wachten tot zij voorbij zouden komen. Ik dacht: „Wie daar van ons het langst bij kan blijven wordt derde". Het bleek een gouden tactische zet van de als altijd 'schokkend' lopende Zeeuw. Maar het bleef niet bij aanpikken alleen. Hij liep namelijk nog maar even in het zog van het illustere duo of hi j nam de kop over. ..Ik was even bang. dat de anderen te rug zouden komen. Vandaar dat ik maar overnam", luidde de verklaring van Vonck voor zijn opvallende optre den. De vier lopers achter hen iTon Lut tikhold. Cor Vriend. Ad Buys en Harry Pattist) waren echter niet in staat die tempoversnelling te volgen Vriend maakte op mij de sterkste indruk het Vonck later weten Voor de wedstrijd had hij al duidelijk gemaakt de Eindho- vense langeafstandloper met felle ver snellingen op de knieen te willen krij- Tevreden was ook Jan EversdiJk van A V 56 uit Goes Van pure vreugde stak hij juichend zijn armen in de hoogte toen na de tweede serie 800 meter heren bekend werd gemaakt dat hij de finale had ge haald Van iedere serie (er waren er twee in totaal) plaatsten de nummers 1 en 2 zich automatisch voor een finale Daar aan werden de twee tijdsnelsten toege voegd Eversdijk Ik wist welke tijden er in de eerste serie waren gelopen Ik moest er dus voor zorgen sneller te zijn" De AV-loper aarzelde bij de start dan ook geen moment Hij nam snel de lei ding van het veld en zwiepte het tempo hoog op Daarbij had hij het geluk dat Arno Körineling. de'grote favoriet voor de eindzege in de finale, de kop overnam en hard doorging „Ik bleef op de goede plaats zitten en er kwam daardoor een snelle tijd uit de bus' zei Eversdijk. die als vierde eindigde in zijn serie Minder fortuinlijk was Brigit de Nijs van KKHAV. Op de 3000 meter dames greep de loopster uit Spui net naast het eremetaal. De race spitste zich toe op Carl a Beurskens en Tineke Cluft. Aan vankelijk hadden zij gezelschap van nationaal veldloopkampioene Annie van Stiphout en Brigit de Nijs. Maar al na 1000 meter struikelde Annie van Stiphout, waardoor ze moest afhaken. Brigit de Nijs trachtte nog vast te klampen, maar kon het hoge tempo uit eindelijk niet volgen. Na 1800 meter moest ze zelfs Annie van Stiphout nog voorbij laten gaan. „Ach", zei de altijd lachende Brigit. „ik ben tevreden met mijn vierde plaats. Het is precies zoals ik voorspeld had", Teleurstellend was de prestatie van Ire ne Pos van Marathon in de eerste serie 800 meter dames „Het ging niet klaagde de Vlisslngse ..Het tempo lag te hoog voor me Na 600 meter was het ge beurd Jammer want ik had graag een betere tijd gelopen dan de 2 17.6 van nu". GRONINGEN - De voornaamste uit slagen van de Nederlandse at- letiekkampioenschappen in Groningen zijn: hinkstapspringen 1 Roy Sedoc iAACi 15.44 meter, 2 Peter van Leeuwen (Thori 14.95. 3 Wilko Visser (SAV) 14.55. 4 Max van de Does (Forlunai 14,40 Kogelslingeren 1 Wil van Uythoven (DJAi 54,20 meter 2 Frank Eilander (AV'34) 50.44 10.000 meter: 1 JosHermens(KNAU)27.50.5.2 Gerard Tebroke (Ciko '66) 27 52,8; 3 Piet Vonck (RKHAV) 29.03.0.4 Tonny Luttikholyt (ASVt 29.12.7; 5 Harry Patist(Sprinti29.19.4;6 Cor Vriend (HAC'i 29-23.7 7 Ad Buys i Phoenix) 29.25.0. 8 Theo Verbeek (Trias» 30132. 3000 meter dames 1 en Nederlands kam pioene Tineke Kluit iThon 917,2; 2 Carla Beurskens (Festma) 9.28.7. 3 Annie van Stip hout iHAC» 9 34,7: 4 Brigit de Nijs (RKHAVl 9 44.4 5 Thea Marlens (Sprint) 10 10,4.6Maria P rs(Phi 10.15.0:7LemevandePoeliDeSpar taan) 10 33.0 Voor de finale op de 800 meter hebben zich in twee series geplaatst dames Olga Com mandeur iSuomn 2 10.S: Elly van Hulst (Lio- mtasi 2 10,9, Saskia Brouwer (Daventnai 2 10.9. Fieke Kamps iSagitta> 2 10,9; Marc a Wiegman (AV55) 2 11,6. Alie M ONSMA (Lio- nitas) 2.11.8 Heren Arno Kormeling »Stsu> 1 42,9. Wlra Miltenburg (Hellasi 1 53.7; Gerrit van Goor (Lionitas) 1 54.2 Jan Eversdijk IAV'56) 1.54,3; Rik Snoep <AVR) 1 54,4: Rob Nleuwenhuizen (Lyurgus) 1.54,8. NEW YOR K - Als Johan Cruijff ooit nog eens gaat voetballen dan doet hij dat uitsluitend voor het New Yorkse Cosmos. Dat verzekerde de voetbalvedette gisteren in de Amerikaanse stad tijdens een persconferentie, waarbij ook Pele. de vroegere sterspeler van Brazilië en Cosmos, aanwezig was Cruijff tekende voorlopig voor twee demonslratSewedstrljden bij Cosmos, waarvan de gages naar het Rode Kruis enhet Unicef gaan. Op de foto begroeten Pele en Cruijff elkaar Links achter is nog net zichtbaar de Duitse 'meester' Franz Beckenbauer. rechts de voorzitter van Cosmos, Ahmet Ertegun. OOSTBURG - De als eerste geplaatste Jan Verschelling uit Axel voor het C- enkelspel van het VVV-badgastentoer- nooi in Oostburg is uitgeschakeld. Hij moest in de halvè finale zijn meerdere erkennen in Vlissinger Gerd van de GRONINGEN - Jos Hermens en Gerard Tebroke hebben vrijdagavond in Gro ningen voor een uitstekende opening van de Nederlandse atlctickkampioen- schappen se.orgd. tigde ook dit jaar weer tot de wereldtop op de 10.000 meter te behoren. Voor de start had vooral Gerard Tebroke ge speeld met degedachte vooreen aanval op het Europese record, dat op 23 juni OOSTBURG - „Op het moment dat ik in de Tour de France mijn sleutelbeen brak. gaf ik mezelf nog zo'n 30 a 40 pro cent kans om de tour te winnen. Nu ik de afloop ken met Hinault als winnaar en het feit dat in de voor mij ongeluk kige etappe zowel Zoetemelk als Hi nault niet zo'n grote indruk maakte,ge loof ik dat mijn kanzen nog hoger wa ren". verzekerde Hennie Kuiper Kuiper loste het startschot van de 24 uur van Oostburg. Met zijn linkerhand nog in een draagdoek beklimt hij al re gelmatig de fiets. ..Al vrij vlug nadat hij thuis was. zat Hennie weer op de fiets. Hij draaide het stuur andersom en zette het hoger, zodat hij er met zijn arm op kon steunen", vertelde zijn echtgenote, die samen met zoontje Patrick mee naar Oostburg was gekomen. De fietsbezig- heden waartoe Hennie Kuiper zich zelf momenteel noodgedwongen bezig houdt, bestempelt hij niet als training. .Je houdt jezelf wat soepel", is zijn me ning De mentale klap van de uit schakeling in de tour is hij te boven. Liever had hij echter op dit moment meegedaan aan de talrijke criteriums inplaats van de noodgedwongen vakan tie te houden, zoals nu het geval is. Kuiper heeft er wel erg veel zin in om mee te doen aan het wereldkampioen schap op de Nümburgring. ..Dat „Dat parcours ligt me wel. maar ik moet dan wel zorgen dat ik er weer he lemaal ben". Aanstaande donderdag moet de TI-Raleigh-renner weer bij de dokter in Utrecht verschijnen. Gym nastische oefeningen met zijn arm ('hij legt zijn arm al weer in zijn nek', vol gens zijn vrouw) moeten zorgen dat Kuiper een begin kan maken met het groeien naar zodanige vorm. dat hij in Duitsland mee kan en mag doen van de selectieheren van de KNWU. Een snelle genezing van zijn blessure kan er misschien nog voor zorgen, dat hij aan de profronde van Nederland mee kan doen, Hieraan kan hij dan vast nog wat conditie en wedstrijdritme opdoen om op de Nümburgring misschien toe te slaan. Aan de belangstelling van zijn fans en van zijn ploeg heeft het in leder geval niet ontbroken. Er staat nog een halve postzak met brieven die gelezen moet Peter Post belde regelmatig op en zijn ploegmaats zorgden ervoor dat hijeen grote fruitmand kreeg. in Londen door Brendan Foster op 27 min en 30.5 sec. werd gbracht. Jos Hermens, die bijna een week gele den terugkeerde van een veertien daags trainingskamp op hoogte in Sankt Mo- ritz voelde niet veel voor die gedachte, maar hij wist dat hij met Tebroke zou moeten meegaan om zyn nationale titel op de tien kilometer te prolongeren. „Voor mij kwam deze race een week te vroeg", zei Hermens „Pas na een dag of tien trek je het volle profijt van een trai ning op hoogte. Het was nu nog enkele dagen te vroeg". Desondanks bleek Jos Hermens weer de sterkste In de laatste van de 25 ronden, die de twee elkaar voortreffelijk aflossend op de nieuwe kunststoofbaan in het Groninger stads park liepen, was Hermens veel te snel voor Tebroke. die in de laatste 300 meter bijna twintig meter moest prijsgeven. Jos Hermens werd in 27 min. en 50.5 sec winnaar en klom met zijn tijd naar de derde plaats op de Europese ranglijst achter Poster en de Roemeen Ilie Flo- riou. die een week geleden in Boekarest tot een tijd van 27.47.8 kwam Gerard Tebreoke finishte 2.3 sec. later dan Hermens en zijn tijd is goed voor een vijfde plaats op de Europese ranglijst, achter de Westduitser Detlev Uhlemann (27,52.7) Van de niet Europese lopers was alleen wereldrecordhouder Henry Rono. die op 11 juni door Hermens in Wenen ln de eerste drie kiloimeter werd getrokken naar zijn wereldrecord van 27,22.5 sneller Gerard Tebroke moest al snel ervaren dat een aanval op de tijd van Foster op deze regenachtige en koude avond te veel was gevraagd De Arnhemmer deed in het begin wel alle moeite om een zeer scherpe tijd neer te zetten, maar merkte al snel dat dit niet ging. Hermens: „Na twee kilometer was het duidelijk dat een aanval op Fosters record gedoemd was te mislukken. Toen werd overschake ling naar een schema 27.50 Als het perse noodzakelijk was geweest, hadden we misschien wel tien of vijftien seconden sneller kunnen lopen, maar dat had in deze omstandigheden geen zin. Praag is voor ons veel belangrijker' Van een favorietenrol in Praag wil Hermens niet weten. „Voor Montreal is mij die ook aangepraat. Daar heb ik mee geleerd". Tebroke,die na afloop verklaarde toch niet zogemakkelijk te hebben gedraaid als hij verwachtte, ziet de toekomst wel optimiseh in. „Jos en ik komen bij de eerste drie. Wie Fos ter pakt zien we in Praag wel", zei de lachende Arnhemmer. "s-GRAVENPOLDER - Wim Jeremiasse uit Ellewoutsdijk is door de Union Cycliste Internationale - de internatio nale wieirenorganisatie in Genéve - aangewezen als wed strijdleider bij de wereldkampioenschappen in West- Duitsland De strijd om de wereldtitels wordt gehouden van 16 tot en met 27 augustus De baanwedstrijden wor den in Munchcn gehouden. De ploegentijdrit voor ama teurs is te beleven op een parkoers in de buurt van Keulen De wegwedstrijden voor amateurs en beroepsrenners spelen zich af op de Nurburgring. BU al deze evenementen is Jeremiasse wedstrijdleider. De (vijfkoppige) wed strijdleiding bestaat verder uit Wermelinger (Zwitser land). Gadea (Spanje). Court (Frankrijk) en Van Wezen beek (België). Boogaard, die al eerder Albert Holtslag uit Delft en Oostburger Geert de Bruyckere in drie sets met respectieve lijke cijfers 4-6 6-1 en 6-0 en met 6-4 3-6 en 6-3 versloeg.De linkshandige Vlis singer stond Verschelling geen set toe en sleepte met de cijfers 7-5 en 6-3 de overwinning in de wacht, waardoor hij de eerste finalist in het herenenkel C is. In het Oostburgse toernooi zijn de meeste halve finalisten reeds bekend en zelfs enkele finalisten hebben zich al ge plaatst Voor de toeschouwers worden de wedstrijden met de dag dan ook aan trekkelijker mede omdat geen gebruik meer gemaakt hoeft te worden van de buitenbanen van Sluis. IJzendijke en Schoondljke. In het heren enkel B haalde Hans Felius fors uit tegen de Groninger Luuk Mosk 6-4. 6-0) Hans Felius bereikt hierdoor de halve finale en komt uit tegen Hein Kupfer. die Bram van Dijk klopte in drie sets. Bij een 4-4 sthnd in de beslissende set verzwikte Van Dijk zijn enkel, maar speelde de wedstrijd uit (3-6. 6-3. 6-4). Ook de eerste klasse speler Louk Klip- pel uit Den Haag plaatste zich voor de halve finale door 6-1. 6-1 winst bij Han Petiet, terwijlGuusBolk uit Groningen Ernst Wondergem terugwees met 6-3, 6-2. In het dames enkel C plaatste Ria Elliot uit Axel zich voor de halve finale door winst bij Marga Jacobs uit Eindhoven (2-6, 6-0. 7-5) en behaalde stadgenote Simone Essclbrugge ook winst in het dames enkel D dooreen 7-5, 6-0 overwinning en plaatst zich hier door in de finale. Simone Esselbrugge won van Connie Barends. Ook de als eerst geplaatste D-speler Ronnie de Jong plaatste zich voor de finale via tie-break in de derde set tegen de IJ- zendijkenaar Patrick Marteijn die eer der Harold Hough versloeg. De Jong won met met 7-5. 6-2. 7-6. In het heren dubbel BC plaatsten Hans Felius en Joop de Vlieger zich in de vol gende ronde en ook Ineke Vreeke en Hans Schuur gingen over in het ge mengd dubbel BC Felius en De Vlieger wonnen 6-3 6-1van Ronnie van Remor- tel en Joop Schillemans uit Sas van Gent. terwijl Ineke Vreeke en Hans Schuur drie sets nodig hadden tegen Marjon Tacke-Ton Mekel (2-6. 6-4. 6-4). Mat.overmacht ivtnt Tonny Huizen de eindsprint n Verbeke en Cees de Jong s-C.rnvenpolder voor Johnny STERKE 1500 M STEVE 0VETT OSLO - Tijdens internationale atlei- tckwedstrijden in Oslo zijn twee beste wereldseizoenprestaties gevestigd De Brit Steve Ovett won de 1500 meter in 3.35,8. In deze race bleven niet minder dan zes lopers onder de grens van 3.40.0. De Amerikaan Steve Scott werd twee de in 3.36.0. De Westduitser Michael Wessing wierp de speer 94.22 meter, ruim tien meter verder dan nummer twee, de Noor Terje Thorslund GOES - Het deelnemersveld aan de resde halve marathon in Goes is in middels gestegen tot 70. De organisato ren, gesteund door de Goese Midden stand Centrale, hebben vrijdag nog een kanshebber voor de eerste plaats kun nen begroeten. Het is de Israëlische artsRafie Wisnitseher. Zijn snelste tijd op de marathon is tot nu toe 2 uur en 28 minuten. De Israëliër is momenteel op vakantie in West-Europa. De halve ma rathon in Goes, langzamerhand uitge- êroeid tot een traditie, start vandaag, zaterdag, om 16.30 uur in bet enlrum van de Ganzestad. 's-GR A VF.N POLDER - Zelden ver scheen de 25-jarige Tonny Huizen uit Kloetinge dit seizoen aan de start van een wielcrcriterium in Zeeland. Maar gisteravond was hij paraat voor dc twaalfde ronde van 's-Gravenpoldcr. Voor speaker Pierre Eijsackers was dat aanleiding voor een grapje: „Het plaat selijk wiclercomité heeft kennelijk ge noeg geld op tafel kunnen brengen om Tonny Huizen aan de start te kunnen krijgen". Inderdaad een grapje, want hoge startgelden zijn er niet bij. De wielrenner uit Kloetinge heeft een uit stekend excuus om dit jaar in de meeste Zeeuwse wedstrijden verstek te laten gaan. Nadat Tonny Huizen gisteravond niet alleen kwam en zag in 's-Gravenpolder, maar ook nog won. vertelde hij „Ik heb dit jaar aan veel grote wedstrijden in binnen- en buitenland deelgenomen Ik ben nog maar pas terug uit de Ronde van Polen, een 14-daagse étappewed strijd. waarin alle Oostbloklanden met sterke ploegen vertegenwoordigd waren en bijvoorbeeld ook Italië een sterke ploeg had. Tegen die renners uit de Oostbloklanden kunnen wij nauwelijks op In het algemeen klassement ben ik op de 36e plaats geëindigd. Mijn beste klassering in een etappe was de derde plaats" In de bergen Aan zijn eindklassering tilt Tonny Hui zen niet zo zwaar: „Ik ben vooral aan die zware Ronde van Polen begonnen om me zelf eens te testen in de bergen. Dat is me redelijk mee gevallen, want ik ging aardig omhoog. Ik heb dit seizoen in die grote wedstrijden heel wat kilometers gemaakt. Maar door dat werk heb ik maar weinig crite riums gereden. En dus kon ik er ook maar weinig winnen. Deze overwin ning in 's-Gravcnpolder is pas mijn derde zege dit seizoen. Eerder dit jaar heb ik gewonnen in Brugge en Kalmt- liout". Vandaag (zaterdag) vertrekt Tonny Huizen al weer naar Engeland om morgen deel te nemen aan een klas sieker over 190 kilometer: Tour of the Cotswold. Samen met Johnny Verbeke uit IJzen dijke drukte Tonny Huizen zyn stempel op de uiterst saaie ronde van 's-Graven polder Het bescheiden rennerskorps (slechts 36 renners gingen van start) kon nauwelijks voor enig vuurwerk zorgen. Ongetwijfeld zijn er dit seizoen te veel wedstrijden voor amateurs, waardoor de animo nu sterk aan het afnemen is Alleen in juli ai waren er in Zeeland meer dan twintig wedstrijden. En de renners staan dan ook niet te trappelen van on geduld om weer aan de start te komen Terwijl er enkele weken geleden nog grif circa zestig renners kwamen opdagen voor vrijwel ieder criterium, kost het de organisatoren nu de grootste moeite om voldoende renners te verzamelen Formule Over de wedstrijden ln 's-Gravenpoldcr en Souburg (vandaag) wordt een klas sement opgemaakt Met die formule wilden de organisatoren van belde plaatsen hun wedstrijd aantrekkelijker maken Maar vandaag zullen ook in Souburg niet veel meer dan dertig ren ners bij de amateurs van start gaan Frans Wassmk van het wielercomitê Souburg zegt dan ook. „Wij hebben er weinig moeite mee om volgend jaar geen wedstrijd meer te organiseren voor amateurs. Als er dan toch te veel wed strijden zijn en de amateurs niet naar Souburg willen komen, organiseren wij liever een wedstrijd voor een andere ca tegorie". Nu al heeft Souburg een enorm succes geboekt met die andere categorieën. Er mogen dan in deze plaats om vier uur vanmiddag slechts ruim dertig ama teurs van start gaan, maar eerder is er al een wedstrijd voor liefhebbers te be leven met niet minder dan 70 deelne mers. Ko Tolhoek - een van de grote favorieten bij de liefhebbers - ver zuchtte gisteravond dan ook: „Ik heb bij de amateurs in Souburg meer kans om te winnen dan bij de liefhebbers. Met 70 man op dat bochtige parkoers in Souburg wordt het een zware wed strijd bij de liefhebbers". Bovendien komen er in Souburg ook nog eens 80 trimmers aan de start: twee series met ieder veertig deelnemers. Daarom stelt Frans Wassink: „Als de animo bij de amateurs zo slecht blijft, laten wc die categorie liever vallen en nemen er een andere groep hij". Uitgeblust Krans Wassink kwam tol die uitspraak, nadat de wielerronde van 's-Gravenpol der gisteravond nauwelijks avontuur of spektakel had opgeleverd De meeste renners leken te uitgeblust om nog le ven in de brouwerij te kunnen brengen Met nog 31 ronden i bijna 60 kilometer) te rijden sprongen drie man uit het pelo ton: Johnny Verbeke. Wim Jeremiasse en Tonny Huizen. Vooral door de activi teiten van Wim de Waal en Kees Spaans reageerde het peloton even fel. De ach tervolgers kwamen tot op enkele tientallen meters van de vluchtelingen. Wim Jeremiasse later: „Ik zag het toen met meer zitten en liet me terugvallen in het peloton" Maar het duo Huizen-Verbeke ging door. En langzaam groeide de voor sprong tot 35 seconden. Voor de jury wagen - waar de meeste toeschouwers stonden - passeerde Johnny Verbeke steeds als eerste (hij won dan ook de leidersprijs van 75 gulden voor de man die de meeste keren ais eerste de meet passcerdei. Daardoor werd de indruk gewekt dat Tonny Huizen weinig kop- w erk deed. Maar medevluchter Johnnv Verbeke w as de eerste om dat later te gen te spreken: „Juist op het stuk waar w e de w ind .op kop hadden, reed Tonny Huizen steeds aan de leiding. Nee, hij heeft net zoveel werk gedaan als ik". Pas enkele ronden voor het einde dreig- de,er nog gevaar voor de twee koplopers en bij het ingaan van de laatste ronde bedroeg de voorsprong nauwelijks 150 meter. Vooral Wim de Waal en Gerard van 't Geloof hadden er voor gezorgd, dat het peloton nog zo dicht bij kwam. Maar deze twee renners weigerden in de laatste twee ronden om verder nog k opwerk te doen. Daardoor bleven Ver beke en Huizen nog net buiten schot. De enige die er in de laatste ronde in slaag de bij de koplopers te komen was Cees de Jonge, maar hij moest genoegen ne men met de derde plaats Het peloton finishte op enkele tientallen meters. ZOETEMELK WON RONDE STEENWIJK STEENWIJK - Joop Zoetemelk heeft vrijdagavond voor 20 000 toexchouwers de Ronde van Steenwijk voor be roepsrenners gewonnen Hij legde de 110 kilometer af in 2 uur, 32 minuiten en 10 seconden. Zoetemelk was halv- derwege de wedstrijd met Ad Prinsen weggesprongen. In de eindsprint zege- vierde -Zoetemelk, die zijn zevende seizoenzege boekte. Het tweetal had een minuut en twintig seconden voorsprong op Herman ponsteen, die derde werd. De uitslag 1 Joop Zoetemelk 'Germl- gny-l'Evequci de 110 km in 232JO; 2 Ad Prin- sen (Raamsdonkveer) zt: 3 Herman Ponsteen (Nljverdal) op 1,20; 4 Johan van de Volde (Rijsbergeni zt. 5 Leo van Vliet (Honselers- dijk) zt; 6 Roy Schuitenj (Amsterdam (zti; 7 Gerrie Knetemann (Huybergen) zt; 8 Cees Bal (Noordwijkerhout) zt. 9 Mare de Meyer (Bel) zt; 10 Aad van den Hoek (Roosendaal) zt Uitslag De uitslag luidt 1 Tonny Hulzen. Kloetinge. 80 km ir. i 53 2 Johnny Verbeke, IJzendijke. 3 Cees de Jung. Schijf. 4 Jan Gommers, Roos endaal: 5 Gerard van 't Geloof, Oudenbosch. 6 Kees Tolleman, Hoedekenskerke, 7 Peter KI- vlts, Breda8 Wim de Waal, Axel. 9 Wim West dorp. Kapelle. 10 Cees Vleugel. Wemeldlnge: 11 Thijs Fase Oud-Vossemeer: 12 Henk de Jong, Goes. 13 Ad van Elzakker. Steenbergen; 14 Rene Kraaijbeek. Heerle: 15 Cees Spaans. s-Gravenpolder. 16 Wim Jeremiasse. Wemel- dinge 17 Ko de Vneze Goes. 18 Derek Hunt Engeland: 19 Han Harinck. s-Heer Abtaker- ke; 20 M Mariën. Wouw SOUBURG - Vandaag (zaterdag) zullen toch nog 33 renners van start gaan in de wielerronde voor ama teurs in Souburg. Vrijdag werd nog bekend dat een vier man sterke mili taire ploeg zal deelnemen: Bert Knipping. Plet Klvlts. Gé Vergou wen en Ad Cloots. Ook zal er een Bel gische ploeg komen: Eddy Grouwe, Dirk Kerckhove. Luc Cleinspoor en de in België wonende Engelsman Tom Saywer. Derek Hunt, die bij de Engelse kampioenschappen op de weg tweede werd. start ook In Souburg. Deze Engelse renner maak te gisteravond aanvankelijk een sterke indruk in s-Gravenpolder. maar kwam tenslotte niet meer in het verhaal voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 25