Belangstelling voor ballet neemt sterk toe op Bevelanden Kunstwerk Theo Maasen rijst op uit het water in Middelburg ZATERDAG WEER RINGRIJDERIJEN IN VLISSINGEN Echtpaar De Rijke te Zierikzee vierde diamanten huwelijksfeest Middenschouwen akkoord met project 'Tafeltje-dek-je' ,^e Te paard en met sjezen GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN DONDERDAG 27 JULI 1978 NIEUWE BALLETSTUDIO IN GOESE POLDER GOES - Op de Bevelanden bestaat een toenemende belangstelling voor lessen in klassiek- en jazzhallet. Er hebben zich nu al meer dan vierhonderd be langstellenden opgegeven voor de cur sussen van balletschool "De Spiegel" te Goes die in augustus beginnen. Voorlo pig worden die lessen nog gegeven in gebouw "De Villa" aan de Van de Spiegelstraat in Goes. Vanaf begin vol gend jaar zal dat gebeuren in de bal letstudio aan de Thorbeckelaan in de Goese Polder, met de bouw waarvan even voor het begin van de bouwvak- vakantie een aanvang is gemaakt. „Er wor3t weieens gezegd dat baflëtiets is dat alleen maar is weggelegd voor de zogenaamde beter gesitueerden", ver telt balletpedagoge Margriet Sinke. de leidster van balletschool "De Spiegel" „Maar dat is allang niet meer zo Netzo min als tennis tegenwoordig nog een eli te-sport is. Ballet -klassiek of jazz- is be reikbaar geworden voor een grote groep mensen die op een verantwoorde ma nier op muziek willen bewegen". De jongste leerlingen van de ballet school zijn vier jaar oud en de oudste is al even in de vijftig. Margriet Sinke vindt het jammer dat maar hoogst zel den mannen zich aanmelden voor bal letlessen En als er eens een komt. dan houdt hij het vaak na korte tijd al weer voor gezien. Zelfs de groepen met de Jongste cursisten bestaan alleen maar uit meisjes. Wedvluchten ARNEMUIDEN - Uitslagen wedvluch ten P.V 'Voorwaarts' Arnemuiden Noyon met 895 jonge duiven, snelheid 1341 meter per minuut: 1 en 5 Gebr. v. d. Graaff, 2 M. de Nooyer. 3 Jos Schroevers. 4 C de Ridder. 6 H. de Nooyer. TB. v Belzen. 8 M de Meulmeester. 9 M. Schroevers. 10 P. v. Belzen. St Dizier: 12 en 4 Jos Schroevers. 3 en 6 G. Siereveld, 5 P. Meertse, 7 H. Baas en Zn. 8 A de Nooyer, 9 Jac. de Meulmees ter Hz, 10 Kobus Siereveld. Noyon werd gelost om 7 uur en in St. Dizier vond de lossing plaats om 6.40 uur Collecte SINT-ANNALAND- De tydens de zen dingsavond in de gereformeerde ge meente te Sint-Annaland gehouden collecte heeft 850.80 opgebracht. Fietser breekt been VLISSINGEN- Woensdagmiddag om streeks vijf over vijf liep een fietser bij een ongeval op de Van Spijkstraat een gebroken onderbeen op. De fietser. J.K. (18) uit Vlissingen, liet zich trekken door de bromfietser. M. van M. (16) uit Vlissingen. Het duo vloog uit de bocht, waarbij de fietser tegen een geparkeerd staande personenauto aan viel. Met een gebroken onderbeen werd hij naar het Bethesda-Sint Josephzie- kenhuis vervoerd. De auto. eigendom van M G. uit Vlissingen, liep enkele deukjes op. SKW Vlissingen houdt zomerkamp VLISSINGEN - De Stichting Sociaal Kultureel Werk Vlissingen (SKW) gaat na enkele jaren onderbreking weer zo merkampen houden. De medewerkers van clubhuis Het Buut hebben dit even ement georganiseerd. Het eerste kamp is van 1 tot en met 5 augustus voor de leeftijdsgroep 6 tot en met 9 jaar. het tweede kamp van 7 tot en met 12 augustus voor de meisjes en jon gens van 10 tot en met 12 jaar. De beide zomerkampen worden gehou den in het in een bosrijke omgeving lig gende Ontspanningscentrum 'De Steengroeve, te Chaam (N.-Br.). waar de kinderen per bus heen zullen gaan. Aan de kampen nemen respectievelijk 37 en 35 kinderen deel; elk kamp telt 10 leiders en leidsters. VERKOPING MIDDELBURG- Notaris J A. Janse de Jonge heeft woensdagmiddag in café De Nieuwe Hoop te Nieuw St.Joosland het bedrijfspand met bovenwoning aan de Oude Rijksweg 5 te Nieuw St.Joosland publiek verkocht. Koper werd uiteindelijk de heer M de Lange te Middelburg q.q. voor een bedrag van 58.000.-. Voor de openbare verkoping, die plaatsvond krachtens artikel 1223 B W., bestond weinig belangstelling. Kreekloop Westkapelle WESTKAPELLE- Vanavond (don derdag) houdt de WV Westkapelle een kreekloop over de afstanden 3 en 6 ki lometer. Deze kreekloop begint om half acht en de deelnemers en deelneemsters kunnen zich aanmelden bij de start plaats. het wykgebouw. Zandfiguren gemaakt WESTKAPELLE- Onder grote belang stelling werd op het badstrand te West kapelle een wedstrijd gehouden in het maken van zandfiguren. De leiding was ln handen van badmeester D. Huibregt- se. Niet minder dan 34 groepen namen aan dit evenement deel. Na afloop reikte de heer Huibregtse de prijzen uit. Oud-papieractie K APELLE - Bij de laatst gehouden oud- paier-actïe van het tamboer- en trom petterkorps 'Jonge Kracht' te Kapele. werd ruim 8000 kg aan papieren vodden opgehaald. De opbrengst is bestemd voor het instrumentenfonds. ..Er bestaat voor verreweg de meeste mannen kennelijk een enorme drem pelvrees voor ballet", aldus Margriet Sinke ..En volkomen ten onrechte Uit ervaring weet ik dat gemengde groepen bijzonder gezellig kunnen zijn" Ze hoopt op den duur langzamerhand wat meer mannen de balletschool binnen te krijgen In augustus wordt namelijk ook begonnen met een cursus conditietrai ning (zogenaamde "keep fit-lessen' i Deze cursus is op touw gezet voor huis vrouwen. maar gebleken is dat er ook Delta Cultureel in Veere brengt een klederdrachtenshow VEERE - In het kader van het zomer programma van Delta Cultureel wordt vrijdagavond een Zeeuwse klederd rachtenshow gehouden in de Grote Kerk van Veere. Aanvang 20.00 uur Onder leiding van mevrouw Mde J ager de Pagter uit Domburg, zullen 14 groepjes de Zeeuwse kostuums toner vanaf 1850 tot heden. Bij deze presenta tie zal ook uitleg worden gegeven Viswedstrijd Kanaalvissers KAPELLE - De hengelsportvcreniginK 'De Kapelse Kanaal vissers' uit Kapellr hield zaterdagmiddag een wedstrijd voor haar leden, die meetelt voor het clubkampioensehap. Er waren 46 deel nemers, die samen 721 vissen op het droge haalden, waarvan er 518 onder maat waren. Het puntentotaal be draagt 41.600. De wedstrijd werd ge houden in de Westcrschelde bij Nik kershock. De uitslag 1 J Adriaanxen met 1755 punten; 2. G. J. Lepoeter met 1755; 3. G. C. Versluis met 1745. 4. J P Lepoeter met 1680, 5. J Tissing met 1485; 6 J. van Hoof met 1480; 7 P. Slabbekoom met 1375; 8 W. P. Stecnhart met 1370. 9 Marly Lepoeter met 1325. 10. W van de Vrede met 1305. Klassement na 7 wedstrijden: 1 O J Lepoeter met 62 punten. 2. C. W van Zweeden met 78: 3 J P. Lepoeter met 87. 4. Marly Lepoeter met 97: 5. H. Dee- gens met 118. Bij de junioren 1. André Degens met 168 punten: 2. Ella Dekker met 182; 3. Erick Dekker met 189. De achtste bekerwedstrijd wordt ge houden zaterdag 26 augustus van 18 00 tot 21.00 uur bij de Postbrug over het Kanaal door Zuid-Beveland wat mannen belangstelling voor heb ben Daarom zal -bij voldoende belang stelling- een apart groepje voor mannen worden gevormd Het is de bedoeling dat de deelnemers aan de cursussen klassiek ballet -wanneer ze daar voor voelen- op gezette tijden examens gaan afleggen Deze zullen worden afgeno men door leraren van de Royal Acade my of Dancing in Londen. Aan deze school heeft Margriet Sinke zelfeen deel van haar opleiding gekregen De balletstudio in de Goese Polder krijgt een vloer van ongeveer 150 vierkante meter. Er zijn twee kleedka mers met douches en een foyer met een kleine bar waar nog wat kan worden na gepraat of van waaruit wachtende ouders de verrichtingen van hun kinde ren kunnen gadeslaan. Het ontwerp is gemaakt door het architectenbureau ir Harmen de Jong in Lelden Aanne mingsbedrijf Fraarye bv uit Lewedorp is de bouwer Als de studio gereed is heeft Margriet Sinke nog een wens: een ge schikte accommodatie voor het geven van uitvoeringen. De studio zelf is daar veel te klem voor. Ze hoopt dat by de verbouwing van de schouwburg "Prins van Oranje" rekening wordt gehouden met mogelijkheden voor het geven van balletuitvoeringen. OP BETONNEN PAAL IN GRA CHT BIJ KOEBRUG MIDDELBURG - Sinds enkele dagen heeft de gemeente Middelburg er een nieuw kunstwerk bij. Het abstracte werk is een creatie van de in Middel burg wonende beeldhouwer Theo Opening clubhuis KAPELLE - Zaterdag 26 augustus opent de wethouder voor jeugdzaken te Kapelle. mevrouw A J Vermei ris-Feijtel. het nieuwe padvinders gebouw van de 'Ridder van de Maelste de Groep' te Kapelle. Het clubgebouw is door de leden zelf gebouwd op de voor malige stortplaats van de gemeente Kapelle in de Willem-Annapolder De aanvang van de officiële openmg is om 14 15 uur. Ook strijd om het kampioenschap van de derde klas VLISSINGEN- Zaterdag wordt in Vlis singen weer de grote ringrijdcrij ge houden. De organisatie is in handen van dc Zeeuwse Ringrijders Vereni ging, in samenwerking met het ge meentebestuur van Vlissingen en de Stichting Vlissings Actiefonds. Even als de voorgaande jaren worden de wedstrijden gehouden op en rond de Stenen Beer (bij het postkantoor). Voor de ringrijdcrij te paard hebben zich reeds 131 deelnemers opgegeven en voor de ringrijderij met sjezen 15 pa ren. Er worden drie wedstrijden gehouden een vrije wedstrijd te paard, een wed strijd om het derde klas kampioenschap van 1978 en een sjezenringrijderij. Voor de vrije wedstrijd hebben zich 52 deel nemers aangemeld. Deze wedstrijd gaat over 30 beurten, waarbij de laatste tien beurten zullen gelden voor de strijd om de verschillende wisselbekers. Alle prominente ringrijders hebben inmid dels ingeschreven, onder wie Henk Houterman en Adrie Reijnierse uit Koudekerke. Marie Minderhoud uit Westkapelle. Rinus Koets uit Biggeker- ke en Lou Willemse uit Aagtekerke. De ze wedstrijd begint om 8.00 uur en duurt tot omstreeks 17.30 uur Voor de wedstrijd om het derde klas kampioenschap hebben zich 79 rijders aangemeld, waarbij 24 korpsen van elk drie deelnemers en zeven individuele njders. De drie korpsen die het hoogste eindigen, promoveren naar de tweede klas. Ook deze wedstrijd gaat over der tig beurten. De drie beste korpsen krij gen een beker van de Zeeuwse Rin grijders Vereniging (ZRV). De persoon lijk kampioen ontvangt de wisselbeker van de voormalige gemeente Grijps- kerke. Ook deze wedstrijd begint om 8 00 uur en duurt totongeveer 17.00 uur De wedstrijd van de sjezen begint om 10.00 uur en er vCordt aan deelgenomen door 15 paren in Walcherse dracht. Er wordt gestreden om de beker van het Vlissings Actie Fonds De paarden en de sjezen bij deze wedstrijd zijn doorgaans fraai versierd. De winnaar van de eerste folkloristische dag te Middelburg. J Jobse uit Oostkapelle. verschijnt ook in Vlissingen, evenals zijn 'con current.' J de Visser uit Souburg. Deze wedstrijd zal omstreeks 16.30 uur afgelopen zijn De versiering van de sjezen en de paar den zal worden beoordeeld door een ju ry, bestaande uit de dames J Punt-Van Osnabrugge. J Strabbing-Dorgelo en M H Pluymers-De Wil en de heer J. Melse sr De prijsuitreiking is 's avonds om 20.00 uur in hotel Britannia' De ere prijzen zullen worden uitgereikt door de bur gemeester van Vlissingen. drs Th J Westerhout Maasscn en staat in de gracht, vlakbij de Koebrug. Beeldhouwer Maassen omschrijft het als „een organische vorm die uit het water groeit." De vormgeving is puur abstract. Het kunstwerk is naamloos, de mensen mo gen er in zien wat zij zelf willen, zo zegt de 35-jarige beeldhouwer, die het uit beton en metalen pijp vervaardigde beclhouwwerk in opdracht van de ge meente heeft uitgevoerd. Het kunstwerk staat op een ruim 5 me ter hoge betonnen paal met daarop het in zwart geschilderde abstract Voordat het kunstwerk kon worden geplaatst, werd door het aannemersbedrijf Melis uit Gapinge de betonnen paal geheid en daarna - door middel van een kraan - het abstract er overheen geplaatst. Op de paal zelf staat een eenvoudig bordje met de naam van de beeldhouwer ..Theo Maassen 1977." Maassen, die zelf de plaats heeft bepaald heeft er een klein jaar aan gewerkt De in Apeldoorn geboren Maassen heeft zijn opleiding gevolgd aan de Kun stacademie in Arnhem en woont sinds 1975 in Middelburg. Hy heeft onder meer het beeldhouwwerk (het bronzen paardje) op het Geere Plein vervaardigd en legt momenteel de laatste hand aan Tentoonstelling van creatieve werken OOSTKAPELLE - Een aantal inwoners van Oostkapelle houdt in samen werking met de evenementencommis sie Mooi Oostkapelle' een tentoon stelling onder de titel .HuisvlijtDeze tentoonstelling die vanaf dinsdag 1 augustus tot en met vrijdag 4 augustus in het Verenigingsgebouw aan de Dorp straat te zien is. is samengesteld uit zelf gemaakte creatieve werken, zoals boetseerwerk. beeldhouwwerk, houtsnijwerk en schilderstukken De expositie is geopend van 10 tot 12 00 uur en 's avonds van 19 tot 21.00 uur ZIERIKZEE - Woensdag waren de heer en mevrouw D. de Rijke en .1. de Rijke- Koopman te Zierikzee zestig jaar ge trouwd. Het bejaarde echtpaar, de heer De Rijke is 82 jaar en zijn vrouw 81. herdacht deze bijzondere dag temidden van de uitgebreide familiekring. Het diamanten paar woont in het bejaar dentehuis Borrendammc. De viering van het zestigjarig huwe lijksfeest begon "s morgens al met ge- zamelijk koffie drinken in de recrea- 'streek AANTAL DEELNEMERS VERDUBBELD een ander (abstract) kunstwerk, dat op het eind van de Lange Delft promenade zal worden geplaatst. ORGELCONCERT IN DE ST JACOBSKERK VLISSINGEN - Morgenmiddag (vrij dag) wordt er in de Sint Jacohskerk in Vlissingen een marktpauze-concert ge geven door Marian Leijnse. Zij speelt tussen 12.30 cn 13.00 uur. Deze markt- concerten zijn gratis en men kan naar keuze naar de orgelbespeling luisteren, dan wel vrij in de kerk rondlopen. Marian Leijnse. die studeert aan het Rotterdams conservatirium voor haar einddiploma orgel, en voor het prak tijkdiploma protestantse kerkmuziek, kreeg op 8-jarige leeftijd haar eerste mu zieklessen aan de Zeeuwse Muziek school. Als lerares is Marian Leijnse momenteel verbonden aan die Zeeuwse Muziekschool, en sinds 1976 is zij als or- ganiste verbonden aan de Sint Jacobs- kerk. De organiste speelt werken van Johann Sebastian Bach, Dietrich Bux- tehude. Arie J. Keijzer een van haar le raren aan het conservatorium en van Franz Tunder. TALENTENJACHT IN MUZIEKTENT TE BRUIN IS SE BRUINISSE - De stichting festivitei- ten Bruinisse houdt donderdag 3 augustus in de muziektent een talen tenjacht. Voor de muzikale begeleiding zorgt de groep 'Gracia Gomes con Trio Los Panchitos', die tevens de jury vormt. Hugo van Geldercn doet de pre sentatie. Er zijn verscheidene prijzen te winnen. Belangstellenden kunnen zich voor deelname aan de talentenjacht tot ui terlijk 2 augustus opgeven bij het VW- kantoor te Bruinisse. Bij slecht weer wordt de talentenjacht ion 't Durps'uus' gehouden. SCHARENDIJKE - In de gemeente Middenschouwen zal binnenkort, voor lopig voor een half jaar op proef, be gonnen worden met een zogenaamd 'Tafeltje dek je" project voor bejaar den. De raad besloot hiertoe woensdag avond conform het voorstel van b en w. Het plan van het college werd aan de raad voorgelegd op initiatief van het overkoepelend orgaan 'Bejaarden- werk' Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland. Het raadslid, de heer L. den Boer. AR, sprak zijn voldoening uit over de instel ling en de opzet van 'Tafeltje dek je'. Hij sprak tevens de wens uit. dat het aantal deelnemende bejaarden aan de ver strekking van warme maaltijden aan huis spoedig zal toenemen, omdat de belangstelling nog niet zo erg groot is. Burgemeester E. Baerends deelde in dit verband mee. dat er hier en daar bij de ouderen nog wel een zekere schroom be staat, maar dat het oorspronkelijke aantal van 5 gegadigden die daadwer kelijk van de voorziening gebruik wil- lenmaken. intussen al is verdubbeld. Met de bereiding en bezorging van warme maaltijden voor de bejaarden van Middenschouwen wordt een hore cabedrijf in Zierikzee belast dat ook het 'Tafeltje dek je' in die plaats verzorgt. De raad besloot de kosten voor de dis tributie van de maaltijden, die gesteld kunnen worden op ongeveer 70.- per week. voor rekening van de gemeente te nemen. Naar aanleiding van een opmerking van de heer L. C. Hart. WD. deelde bur gemeester Baerends mee. dat gekozen was voor een verzorging van 'Tafeltje dek je' vanuit Zierikzee. omdat de hore- ca-bedrijven in Middenschouwen niet garant kunnen staan voor het bereiden van de maaltijden gedurende het gehele jaar. Een andere moeilijkheid is. volgens de voorzitter, het bereiden van ROMMELMARKT WISSENKERKE- Zaterdag houdt de muziekvereniging 'Apollo' voor het vijf de achtereenvolgende jaar de fancy-fair met rommelmarkt in de Voorstraat te Wissenkerke. Evenals voorgaande ja ren zijn er weer verschillende activitei ten. zoals een wafelgebakkraam, een grabbelton, een schiettent, enzovoorts. Ook wordt er een verloting gehouden. De verkoop van de rommelmarkt begint om negen uur en omstreeks half elf wordt een aantal 'grotere stukken' bij opbod verkocht, 's Avonds draait het rad van avontuur, waarbij de blaaska pel van de muziekvereniging ONDA uit Nieuw- en St. Joosland. onder leiding van de heer J. Meliefste. voor de muzi kale omlijsting zal zorgen. De gehele dag is overigens het draaiorgel aanwe zig. YOUTH FOR CHRIST BAARLAND - Op zondag 30 juli houdt de interkerkelijke recreatiecommissie Baarland-Oudelande een bijeenkomst op camping "Scheldeoord" in Baarland. Deze bijeenkomst, verzorgddoor Youth for Christ Nederland, begint om 19.00 uur in de tent bij het zwembad. Er is" onder meer een samenzang en een col lecte. die deze avond bestemd is voor het werk van Youth for Christ Neder land. De verschillende evangelisatie- en recreatieteams houden op de camping ook diverse andere aktiviteiten, zoals het clubuur voor kinderen. Dit clubuui is van maandag tot en met vrijdag en begint telkens om 10 uur 's morgens. dieetrmaaltijden en het ontbreken van de benodigde materialen voor de uit voering van het 'Tafeltje dek je'-sys- teem. Verdaagd In verband met het feit dat tegen het bestemmingsplan recreatiegebied 'Dc Bout' tc Scharendijkc zeven bezwaar schriften zijn ingediend besloot de raad conform het voorstel van het college de vaststelling van het plan met drie maanden te verdagen. Zonder op- of aanmerkingen ging de raad akkoord met de vaststelling van dc bestem- mingsplannctjes Kerkwerve gedeelte Vloedstraat-Bcatrixstraat en landclij. ke bebouwingsconcentratie Nieuwer- kerke. Omdat het nieuwe gym nastieklokaal te Kerkwerve 1 sep tember in gebruik zal kunnen worden* genomen, besloot de raad tot een wijzi, ging van het reglement 'Sportgebou wen'. Op voorstel van de heer Hart. gingen raad en college akkoord met een wijzi ging in het voorstel tot het nemen van verkeersmaatregelen in de omgeving van de nieuwe jachthaven. Geen be zwaar had de raad tegen het voorstel van b en w de al bestaande oude naam Kloosternol van de oude haven ook van toepassing te verklaren op de nieuwe jachthaven van Scharendijke. die don derdag 10 augustus officieel zal worden geopend door Prinses Margriet. De raad besloot verder tot het geven van de namen: Zuidkerkestraat en Brieskerkestraat aan twee straten in het bestemmingsplan Groene Wijk te Kerkwerve. Met deze naamgeving wil de gemeente de herinnering bewaren aan twee in vroeger tyden ten zuiden van Schouwen-Duiveland in zee verdwenen dorpen. Samenlevingsopbouw in het voormalig raadhuis Kerkwerve SCHARENDIJKE - De gemeenteraad van Midden-Schouwen besloot woensdagavond tot het verhuren van het voormalige gemeentehuis in Kerkwerve aan de Stichting Samen levingsopbouw Schouwen-Duiveland. Het oude raadhuisje aan de Ring was sedert 1973 in gebruik als kantoor van de reinigingsdienst Schouwen-Duive land. De reinigingsdienst is echter eind vorig jaar verplaatst naar een ander aangepast pand eveneens aan de Ring te Kerkwerve. De nogslechts korte tijd functionerende Stichting Samenlevingsopbouw toonde interesse voor vestiging in het vrij ge komen oude gemeentehuis van het cen traal gelegen Kerkwerve. De Stichting is thans nog tijdelijk gehuisvest in een ruimte van het gemeentehuis in Wester- schouwen. De raad besloot conform het voorstel van het college het pand Ring 10 te Kerkwerve met ingang van een nog na der te bepalen datum aan de Stichting Samenlevingsopbouw te verhuren voor 5.820.- per jaar. De raad verleende verder een krediet van 25.761,- voor een noodzakelijke verbouwing van het voormalige gemeentehuis Burgemees ter E. Baerends sprak zijn vreugde uit over het feit dat het gebouw straks weer, evenals dat vroeger het geval was. een functie krijgt die gericht is oP de sa menleving. tiezaal, temiddeh van een groot aantal belangstellende bewoners en be woonsters. Het echtpaar De Rijke heeft vier zoons en één dochter, elf kleinkin deren en tien achterkleinkinderen. De heer De Rijke, die afkomstig is uit Stavenisse, was tot omstreeks de twee de wereldoorlog werkzaam als lan darbeider op landbouwbedrijven in Duiveland en bij Moriaanshoofd. De familie woonde tot de oorlogsjaren in Nieuwerkerk. Na een evacuatieperiode in Dordrecht, trok het gezin naar Voor burg. In die plaats was de heer De Rijke gedurende zeventien jaar tot aan zyn pensionering, werkzaam als tuinman op een landgoed. Daarna keerde de familie terug naar Schouwen-Duiveland. Tot 3 971 woonden de heer en mevrouw De Rijke in Noordgouwe en in dat jaar na men zij vervolgens hun intrek in het toen pas in gebruik genomen nieuwe bejaardenoord in Zierikzee. Loco-burgemeester C. Bij de Vaate bracht tijdens een in de avonduren ge houden receptie de gelukwensen over namens het gemeentebestuur. Tevens vertolkte hU als voorzitter de gelukwen sen van het bestuur van Borrendamme De heer en mevrouw De Ryke. die bei den in goede gezondheid verkeren, ont vingen ook een gelukstelegram van de commissaris van de koningin in Zeeland en bloemen van het gemeentebestuur. BESTEMMINGSPLAN 'ZOMERHUIZENTERREIN BAKEN' De burgemeester van Mid denschouwen maakt be kend, dat bij Koninklijk besluit van 28 juni 1978, no. 27, ongegrond is verklaard het beroep, ingesteld tegen het besluit van gedepu teerde staten van Zeeland, waarbij goedkeuring werd verleend aan het bestem mingsplan 'Zomerhuizen- terrein Baken', vastgesteld bij raadsbesluit van 24 ok tober 1974. Het plan is thans onher roepelijk geworden, met uitzondering van artikei 15, tweede lid. van de daar bij behorende voorschrif ten. waaraan door de kroon goedkeuring is onthouden. Het bestemmingsplan en bovengenoemd koninklijk besluit liggen vanaf heden voor een ieder ter gemeen tesecretarie ter inzage. Scharendijke, 24 juli 1978. De burgemeester voor noemd. E. Baerends. GEMEENTE VLISSINGEN OPENBARE KENNISGEVING HINDERWET Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, een verzoek met bijlagen ter inzage ligt van de Zeeuwse Offs hore Combinatie bv. postbus 263 te Vlissingen om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een constructiewerkplaats, waarin diverse electro- en dieselmotoren gebezigd zullen worden alsmede enige tanks, overeenkomstig de ingediende be scheiden. op het perceel kadastraal bekend ge meente Vlissingen. sectie m nummers 610 en 614 (ged.) plaatselijk bekend Frankrijkweg 1 te Vlis- singen-Oost. Van 28 juli tot en met 24 augustus 1978 bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen van de.vergunning bij hun college in tc dienen. Voorts zal op dinsdag 15 augustus 1978 om 10.00 uur ten gemeentehuize een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren kunnen worden ingebracht Op genoemde afdeling kan van de terzake inge komen bescheiden kennis worden genomen. De aandacht wordt erop gevestigd dat inwoners van de gemeenten Vlissingen en Borsele later slechts tot beroep by de kroon gerechtigd zijn indien zij. in persoon of bij gemachtigde, op de bovengenoemde openbare zitting zijn versche nen. Zij, die niet in deze gemeenten wonen, kun nen. teneinde van hun beroepsrecht. gebruik te kunnen maken, volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift Vlissingen, 27 juli 1978 Burgemeester en wethouders van Vlis singen. de secretaris. J. W. Peters, de burgemeester. Th. J. Westerhout e1 nVv 0 tJ\01 V V e3 ,1° ,e^ Zonnemaire - tel. 01112-318 G« ,\eS' V> (V-t-' ee oO° oV

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 6