Gemeente Hulst maakt parkeernota binnenstad II PZC/s ZATERDAG WEER RINGRIJDERIJEN IN VLISSINGEN Van werklozen Terneuzen voelt 40 procent voor opvangproject Ex-machinist krijgt 'de zenuwen van tankwagons voor zijn huis Dierenzaak in centrum Serlippens Terneuzen geopend Te paard en met sjezen Ook strijd om het kampioenschap van de derde klas ZEEUWS-VLAAMSE DUIVENRUBRIEK Gebroeders Scheele te Terneuzen wonnèn Noyon en StDizier OP SPOORWEGEMPLACEMENT TERNEUZEN DONDERDAG 27 JULI 1978 WUid Zeeuws-Vlaanderen WACHTEN OP ADVIES STEDEBOUWKUNDIGE Opening clubhuis streek OP ZONDAG EN MAANDAG VAAK PROBLEMEN HULST - Een ambtelijke werkgroep van de gemeente Hulst bijgestaan door stcdebouwkundige ir J. P. H. Bolk is bezig met het vervaardigen van een parkeernota. Parkeren in de oude stadskern van Hnlst kan bij grote druk te leiden tot problemen. Met name op de zondag en de maandag, als de Belgi sche kooptoeristen in grote getale Hulst bezoeken, zijn er problemen mei parkeren. De rijkspoltle heeft op die dagen de handen vol om het verkeer in goede ba nen te leiden en men sluit de binnenstad soms zelfs af voor het gemotoriseerde verkeer. Wethouder G. A. van de Voorde hoopt dat de parkeernota nog dit jaar gereed zal komen. „Men is er druk mee bezig. Het is een belangrijke zaak die omzichtig moet worden bekeken, zekei in een oude stadskern als Hulst. Daar om is ook besloten dat onze stede- bouwkundige Bolk adviseert. Dat ad vies is nog niet binnen. Er zijn al wel tellingen in Hulst verricht. Met de resul taten van het plan kunnen we dan ver der borduren", merkt de heer Van de Voorde op. In de meerjarenbegroting van Hulst is de aanleg van een groot parkeerterrein buiten de oude stads kern voorzien. In de buurt van het voormalige station zal te zijner tijd een parkeerterrein worden gecreëerd. De eerste fase zal. volgens het meerjaren plan. in 1980-'81 moeten worden aange legd. De tweede fase zal na 1982 geconc retiseerd moeten worden. Een en ander zal de druk op de parkeerruimte in dc binnenstad van Hulst in elk geval gaan verminderen, zo is de verwachting ste nen voor de verharding van de parkeer plaats zijn ten tijde van de realisatie in elk geval voor handen. De klinkers die nu nog het wegdek vormen van de te reconstrueren weg Hulst-Graauw zullen voor de parkeerplaats worden aange wend. „Dat drukt de hoge kosten een beetje", zegt wethouder Van de Voorde. Bekeuringen Tijdens topbezoekdagen te Hulst schrijft de rijkspolitie van Hulst veel bekeuringen uit. „Er wordt veel ver keerd geparkeerd. Dat is bekend", ver telt de groepscommandant van de rijkspolitie te Hulst adjudant H. Mid- deljans. „Tijdens de drukke bezoekda gen aan Hulst is het zaak om de bin nenstad goed open te houden. Dat spreekt vanzelf. Het dringt dan nog meer dan op een stille dag om het ver keer los te houden". In elk geval gaan fout-parkeerders (meest Belgen) in grote getale op de bon. Hoeveel dat er gemiddeld per topdag zijn, kan adjudant Middeljans niet pre cies zeggen. Dat ligt ook aan de hoeveelheid tijd die de rijkspolitie vrij kan maken. Als men elders iets te doen heeft, kan minder aandacht aan de fout- parkeerders worden besteed. In elk geval is de groepscommandant van Hulst de mening toegedaan dat er een gebrek aan parkeerruimte is. „Maar dat geldt voor alle oude stadskernen. De parkeerruimte en ook de capaciteit van de wegen is niet meegegroeid met de toename van het wagenbezit". Zandfiguren gemaakt in Westkapelle WESTKAPELLE- Onder grote belang stelling werd op het badstrand te West kapelle een wedstrijd gehouden in het maken van zandfiguren. De leiding was ln handen van badmeester D. Huibregt se. Niet minder dan 34 groepen namen aan dit evenement deel. Na afloop reikte de heer Huibregtse de prijzen uit. Bijeenkomst 'Kontakt" in Den DulJaert Hulst HULST - Zaterdagavond houdt de soos voor alleenstaanden 'Kontakt' uit Hulst een bijeenkomst in 'Den Dullaert' in Hulst. De soos begint om 20.00 uur. Omer van Vosselen exposeert in raadskelder Sluis SLUIS - In de raadskelder van het stadhuis van Sluis wordt zaterdag 5 augustus een tentoonstelling van werk van de Belgische kunstenaar Omer van Vosselen geopend. Dat gebeurt door burgemeester mr. H. P. L. van den Beid. De heer E. de Cuyper. gedeputeerde van de Belgische provincie Oost^Vlaande ren, houdt een inleiding. De opening is om 16.00 uur Van onze adverteerders TERNEUZEN- De heer en mevrouw Den Dunnen hebben woensdag hun tweede winkel, een dieren speciaalzaak. in het winkelcentrum Serlippens te Terneuzen geopend. Het echtpaar voert nu de bloemenhandel Petit Fleur en de dierenzaak Aqua Del ta. Voor de opening bestond veel be langstelling. In de dierenhandel kan men voorname lijk terecht voor de kleinere huisdieren zoals vogels en vissen. BU de vogels is een keuze uit dertig soorten, waaronder duiven en papagaaien. Wat betreft vis sen zijn er koud- en warm water soorten en na de vakantieperiode ook zeevissen. In het assortiment van Aqua Delta is een afdeling dierencosmetica en onge- diertebestrijding opgenomen. Ook aan de 'huisvesting' van het bees tenspul is gedacht. Er is een ruime keu::;, ln vogelkooien, aquariaen viskommen. De bezoekers krijgen vandaag, don derdag, zolang de voorraad strekt bij aankopen surprises. Het gebrek aan parkeerruimte op drukke dagen noopt automobilisten in Hulst tot parkeren op de stoep VLISSINGEN- Zaterdag wordt in Vlis- singen weer de grote ringrijderij ge houden. Dc organisatie is in handen van de Zeeuwse Rïngrijders Vereni ging, in samenwerking met het ge meentebestuur van Vlissingen en de Stichting Vlissings Actiefonds. Even als de voorgaande jaren worden de wedstrijden gehouden op en rond de Stenen Beer (bij het postkantoor). Voor de ringrijderij te paard hebben zich reeds 131 deelnemers opgegeven en voor de ringrijderij met sjezen 15 pa ren. Er worden drie wedstrijden gehouden een vrije wedstrijd te paard, een wed strijd om het derde klas kampioenschap van 1978 en een sjezenringrijderij. Voor de vrije wedstrijd hebben zich 52 deel nemers aangemeld. Deze wedstrijd gaat over 30 beurten, waarbij de laatste tien beurten zullen gelden voor de strijd om de verschillende wisselbekers. Alle prominente rïngrijders hebben inmid dels ingeschreven, onder wie Henk Kreekloop Westkapelle WESTKAPELLE- Vanavond (don derdag) houdt de WV Westkapelle een kreekloop over de afstanden 3 en 6 ki lometer Deze kreekloop begint om half achten de deelnemers en deelneemsters kunnen zich aanmelden bij de start plaats, het wijkgebouw. Houterman en Adrie Reijnierse uit Koudekerke. Marie Minderhoud uit Westkapelle. Rinus Koets uit Biggeker- ke en Lou Willemse uit Aagtekerke. De ze wedstrijd begint om 8.00 uur en duurt tot omstreeks 17.30 uur Voor de wedstrijd om het derde klas kampioenschap hebben zich 79 rijders aangemeld, waarbij 24 korpsen van elk drie deelnemers en zeven individuele rijders. De drie korpsen die het hoogste eindigen, promoveren naar de tweede klas. Ook deze wedstrijd gaat over der tig beurten. De drie beste korpsen krij gen een beker van de Zeeuwse Rin glijders Vereniging (ZRV) De persoon lijk kampioen ontvangt de wisselbeker van de voormalige gemeente Grijps- kerke. Ook deze wedstrijd begint om 8.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De wedstrijd van de sjezen begint om 10.00 uur en er wordt aan deelgenomen door 15 paren in Walcherse dracht. Er wordt gestreden om de beker van het Vlissings Actie Fonds. De paarden en de sjezen bij deze wedstrijd zijn doorgaans fraai versierd. De winnaar van de eerste folkloristische dag te Middelburg. J. Jobse uit Oostkapelle, verschijnt ook in Vlissingen, evenals zjjn 'con current' J de Visser uit Souburg. Deze wedstrijd zal omstreeks 16.30 uur afgelopen zijn. De versiering van de sjezen en de paar den zal worden beoordeeld door een ju ry, bestaande uit de dames J Punt-Van Osnabrugge. J Strabbing-Dorgelo en M H. Pluijmers-De Wit en de heer J. Melse sr. De prijsuitreiking is 's avonds om 20.00 uur in hotel 'Britannia". De ere prijzen zullen worden uitgereikt door de bur gemeester van Vlissingen. drs Th. J Westerhout, padvinders Kapelle KAPELLE - Zaterdag 26 augustus opent de wethouder voor jeugdzaken te Kapelle, mevrouw A J. Vermer- ns-Feijtel. het nieuwe padvinders gebouw van de 'Ridder van de Maelste- de Groep' te Kapelle. Het clubgebouw is door de leden zelf gebouwd op de voor malige stortplaats van de gemeente Kapelle in de Willem-Annapolder. Dc aanvang van de officiële opening is om 14.15 uur ORGELCONCERT IN DE ST JACOBSKERK VLISSINGEN - Morgenmiddag (vrij dag) wordt er in de Sint Jacobskerk in Vlissingen een marktpauze-concert ge geven door Marian Leijnse- Zij speelt tussen 12.30 en 13.00 uur. Deze markt- concerten zijn gratis en men kan naar keuze naar de orgelbespeling luisteren, dan wel vrij in de kerk rondlopen. Marian Leijnse. die studeert aan het Rotterdams conservatirium voor haar einddiploma orgel, en voor het prak tijkdiploma protestantse kerkmuziek, kreeg op 8-jarige leeftijd haar eerste mu- zieKiessen aan de Zeeuwse Muziek school Als lerares is Marian Leijnse momenteel verbonden aan die Zeeuwse Muziekschool, en sinds 1976 is zij als or- ganiste verbonden aan de Sint Jacobs kerk De organiste speelt werken van Johann Sebastian Bach. Dietrich Bux- tehude. Arie J. Keizer een van haar le raren aan het conservatorium en van Franz Tunder Tentoonstelling van creatieve werken in Oostkapelle OOSTKAPELLE - Een aantal inwoners van Oostkapelle houdt in samen werking met de evenementencommis sie .Mooi Oostkapelle' een tentoon stelling onder de titel .Huisvlijt.' Deze tentoonstelling die vanaf dinsdag 1 augustus tot en met vrijdag 4 augustus in het Verenigingsgebouw aan de Dorp straat te zien is. is samengesteld uit zelf gemaakte creatieve werken, zoals boetseerwerk. beeldhouwwerk, houtsnijwerk en schilderstukken. De expositie is geopend van 10 tot 12.00 uur en 's avonds van 19 tot 21.00 uur Delta Cultureel in Veere brengt een klederdrachtenshow PEILING VAN SOCIALE DIENST WIJST UIT: OP 25 AUGUSTUS EERSTE OVERLEG MET INSTANTIES TERNEUZEN - Onfiev„r 40 procent van de ruim 220 werkzoekenden die zijn ingeschreven bij de sociale dienst in Terneuzen staat positief tegenover een opvangprogramma voor mensen zonder werk. Dit blijkt uit een steekproef van directeur O. Jacobs. Hij schat, dat het totaal aantal werklozen in Terneuzen zo'n 500 bedraagt. Lan delijke gegevens wijzen uit, dat daar van 20 procent daadwerkelijk interesse toont voor een opvangproject. In Ter neuzen zou het dan om 100 gegadigden gaan. Op 25 augustus is er een eerste gesprek over de mogelijkheden voor het opzet ten van een programma. Aan dit overleg wordt deelgenomen door vertegen woordigers van de sociale dienst, de gemeentelijke afdeling onderwijs, het jongerenadviescentrum, het geweste lijk arbeidsbureau, de KWJ (beweging van werkende jongeren) en het Vor mingswerk voor Jongvolwassenen (VJV). De heer Jacobs ziet deze bijeenkomst als 'een eerste terreinverkenning'. „Uit onze informaties blijkt, dat weliswaar zo'n 40 procent van de mensen wel iets voor het Initiatief voelt, maar dat de aandachtpunten binnen de groep sterk verdeeld zijn. Je hebt dan bijvoorbeeld 3 of 4 mensen die graag zouden deelne- men aan een bepaalde activiteit, maar anderen die weer voor iets anders kie zen. We moeten maar eens bekijken wat er door de diverse instellingen kan wor den gedaan" Een aantal van de aangeschreven in stanties (JAC. KWJ. levensschool buurthuizen) heeft zich inmiddels in en brief tot b en w en de gemeenteraad ge- wend. met het verzoek een standpuntte bepalen over een opvangproject voor jonge werklozen tot 25. 26 jaar. Zij wil- len. dat Terneuzen daarvoor een coör dinator aanstelt op basis van een van de werkloosheidsregelingen en richten zich voorts op de hele kanaalzone. Dc heer Jacobs vindt, dat een prog ramma zich niet moet beperken tol jonge werklozen en gaat er daarnaast vanuit, dat er in eerste instantie wordt begonnen in de gemeente Terneuzen. „Richt je je op de kanaalzone, dan moet je gemeentelijke grenzen gaan over schrijden en dat vergt veel tijd. Dan kan het nog wel eens driekwart jaar duren voor je iets van de grond hebt". H. GROOSMAN IN SINT KRUIS OPPERMACHTIG Van een medewerker Wedvluchten van pv 'Voorwaarts' vanuit Noyon en St Dizier (Van een medewerker) ARNEMUIDEN - Uitslagen wedvluch ten P.V.'Voorwaarts' Amemuiden. Noyon met 895 jonge duiven, snelheid 1341 meter per minuut: 1 enöGebr. v.d. Graaff, 2 M. de Nooyer, 3 Jos Schroevers, 4 C. de Ridder. 6 H. de Nooyer. 7 B. v Belzen, 8 M. de Meulmeester. 9 M. Schroevers. 10 P. v. Belzen. St. Dizier: 1.2 en 4 Jos Schroevers, 3 en 6 G. Siereveld, 5 P. Meertse. 7 H. Baas en Zn. 8 A. de Nooyer, 9 Jac. de Meulmees ter Hz, 10 Kobus Siereveld. Noyon werd B8 De Blauwe Doller' In St. Kruis won 7 ?ur e" 1Dfer'f?d H. Groosman de le vier prijzen. Op 91 »laats °m 6?° beide je K - r vallen met zuidwestenwind. Er waren op St. Dizier 121 duiven in concours. VEERE - In het kader van het zomer- programma van Delta Cultureel wordt vrijdagavond een Zeeuwse klederd rachtenshow gehouden in de Grote Kerk van Veere. Aanvang 20.00 uur Onder leiding van mevrouw M. de Jager- de Pagter uit Domburg, zullen 14 groepjes de Zeeuwse kostuums tonen vanaf 1850 tot heden. Bij deze presenta tie zal ook uitleg worden gegeven. Prachtig duivenweer, alles op tijd los. met een zuidwestenwindje, zodat dc jonge garde het op de eerste vlucht ho ven de 200 km niet al te zwaar had, echt een duivenweekend waar ieder naar veel angt. In St. Dizier kon reeds om 6.40 uur gelost worden en in Zaamslag bij 'De Voorwaarts' won de duif van M. Scheele voor die van secretaris C. A. van Boven uit Axel met ruim 1331 me ter per minuut. In Terneuzen bij E. M. M. waren de vogels van dc Gebr. Scheele met een eerste, een derde en YOUTH FOR CHRIST een zevende plaats niet te stuiten, al BAARLAND Op zondag 30 juli houdt -"j!*" de interkerkelijke recreatiecommissie Baarland-Oudelande'een bijeenkomst êrhrrir tn i-vm mr_ ..r.,,, Dde duif van de Gebr. Scbeele is 1354 me- op camping Scheldeoord inBaarland. provinciaal zoor hoor. Deze bijeenkomst, verzorgddoor Youth s for Christ Nederland, begint om 18.00 wc "e'a uur 111 de tent bij het zwembad. Er is Bij 'De Reisduif in Breskens helaas zeer onder meer een samenzang en een col- weinig duiven, twintig op zo'n mooie lecte. die deze avond bestemd is vooi vlucht. Voor zo'n grote vereniging toch het werk van Youth for Christ Neder- bijzonder weinig. De winnaar van de land. De verschillende evangelisatie- en eerste twee plaatsen is J. A. Versprille, recreatieteams houden op de camping snelheid 1285 meter per minuut vanuit ook diverse andere aktiviteiten. zoals Noyon werden de duiven om 7 uur gelost het clubuur voor kinderen. Dit clubuui en al ging het door de onervarenheid is van maandag tot en met vrijdag en wat met horten en stoten, het werd een begint telkens om 10 uur 's morgens. mooi concours met overal vier prijzen. NS: „LEEG OF VOL MET KUNSTMEST" TERNEUZEN - Dc 64-jarige ex-ma chinist 'grote vaart' J. R. de Jonge zit niet op z'n gemak in z'n woninkje aan de Stationsweg in Terneuzen. Vanuit de voorkamer kijkt hij zo op het spoorwegemplacement van Terneuzen. Vroeger was het er ccn en al bedrijvigheid. Dat was in dc tijd dat er nog personenvervoer was. Tegenwoordig worden er alleen nog wat goederenwagons neergezet, ook tankwagons. En juist die laatste soort maakt dc bijna-gepensioneer- de zenuwachtig. „Er staan nu alweer dagen drie van die dingen vlak voor m'n huis. Wa gons met een bordje, waarop staat 'feuergefahrlich'. Nou. dan hoeven ze mij niets meer te vertellen. Ik heb lang genoeg op gasschepen gezeten om te weten hoe laat het dan is....", vertelt De Jonge. „Soms staan hier tankwagons, waarvan de honden geen brood lusten", vervolgt hij. „Bonken oud roest noem ik het, meer niet. Die staan hier vlakbijAls er ook maar iets gebeurt, een controlegat dat niet goed sluit of wat dan ook, dan vliegt de boel de lucht in. Dan is half Terneuzen weg" De Jonge is van plan actie te onder nemen wanneer er nletsnel verande ring in de situatie komt „Een week geleden nog stonden er ook zes van die krengen hier op de spoorbaan. Stonden er kleine jongens met steen tjes op zo'n wagon te gooien. Allt mensen, als er toch eens een klem lekje in zit dan is een vonkje ai voldoende", meent hij. Woensdag heeft de ex-machinist i „Ik ben in de oorlog nogeens heel goed weggekomen toen ik machinist was op een tanker gevuld met vliegtuigbenzine en toen we bij Ijs land werden getorpedeerd. weken op een vlotje contact gezocht met de gemeente Daar beloofde een ambtenaar hem de zaak door te ge ven aan een collega van de dienst openbare werken „Hoor ik nu de komende weken niks meer, dan klim ik in de pen", verzekert De Jonge „Dat hebben we hier in de straat al eens eerder gedaan, toen er maai steeds mets werd gedaan aan die weg hier voor onze deur Nu ligt er asfalt maar nog steeds staan onze hulzen te schudden als er een vrachtwagen langs komt". Over die voorbijdaverende vracht wagens („En daar zitten ook tank wagens met gevaarlijke stoffen bij hoor ")wilDe Jonge nu ntet praten „Nee, eerst moet er iets worden on dernomen tegen die wagons voor dc deur vindt hij. Kunstmest Op het emplacement stonden woensdag drie tankwagons, waar van er een was voorzien van een hit teschild. „Niks aan de hand, hoor", reageert een woordvoerder van de Nederlandse Spoorwegen. „Twee wagons zijn leeg en staan hier voor reparatie en de derde is gevuld met kunstmest. Als die lekt. gaan alleen dc planten wat harder groeien. Maar de mensen zijn zo snel in paniek, sinds die ramp op die Spaanse cam ping. Ik kan ze geruststellen. Hier, aan de Stationsweg staan geen wa gons met gevaarlijke stoffen. Derge lijke wagons, afkomstig van Dow Chemical cn andere bedrijven wor den direct naar dc plaats van be stemming gebracht. Die worden niet zomaar ergens neergezet". „Ik heb het er niet op", zegt De Jonge op zijn beurt. „Een lege tank kan net zo gevaarlijk zijn. Ik vind dat ze met die dingen niet voorzichtig genoeg kunnen zijn. En als ze er niets tegen doen, dan zal ik uiteindelijk toch moeten verhuizen. Het blijft levens gevaarlijk". Ex-machinist De Jonge, op de achtergrond dc due tankicagons. duiven vinden wij dat een bijzondere prestatie, de snelheid van 1250 meter per minuut is ook nog vrij behoorlijk. 'De Reisduif in Breskens had 284 dui ven ingemand en met 1262 meter per minuut is de overwinning voor de duif van H. Simpelaar Zn, voor A. v. Wit sen, die twee en drie wordt. In Breskens speelde men ook nog met oude duiven en hier won de duif van A. de Nooüer Zn met 1304 meter per mi nuut. I Terneuzen 309 duiven in con cours en ook op deze vlucht pakte een duif van de gebr. Scheele de overwin ning met 1287 meter per minuut, maar de Gebr. Zeegers boekten met 2, 3 en 6 ook een keurige uitslag, evenals L. den Hamer met twee bij de eerste tien. Toch blijven we ons afvragen hoe het moge lijk is dat de winnende duif bij 'De Voorwaarts' in Zaamslag een 100 meter per minuut minder doet dan de duiven in Terneuzen. Zijn prestatie is er niet minder om. want J. Bakker werd winnaar van 354 duiven en de ereplaatsen zijn voor D. de Jonge en P. Koopman. Alle vier de verenigingen melden ons praktisch geen verliezen, hoewel de on geroutineerde jonge duiven het toch vrij pittig hebben gehad. De aankomsttijden en de sluiting van de concoursen geven hiervan een duidelijk beeld De uitslagen: Noyon met jonge duiven: Blauwe Doffer. St. Kruis: 1,2, 3 en 4 H. Groosman. 5 en 8 A. de Lijzer, 6 en 9 mevr. De Lijzer, 7 en 10 H. Zwart. Reisduif. Breskens met 284 duiven: 1 H. Simpelaar Zn, 2 en 3 A. v. Witsen. 4 J. A. Versprille, 5 en 6 W. Daansen, 7 R. Versaevel, 8 L. Basting. 9 J. de Meester, 10 A. Ribbe EMM Terneuzen met 309 duiven: 1 en 7 Gebr. Scheele, 2, 3 en 6 Gebr. Zeegers. 4 en 8 L. den Hamer, 5 J. Dhaeze. 9 J. Buyze, 10 A. v. d. Vele. P.V. Voorwaarts. Zaamslag-veer met 354 duiven: 1 J. Bakker. 2 D. de Jonge, 3 P. Koopman, 4 en 8 Rinn-Lensen, 5 H. Scheele, 6 J. v. Cadzand, Axel, 7 H. de wr Feyter Axel. 9 en 10 M. Scheele, Zaam- VISWCCtSttTJU Breskens met oude duiven: 1 en 7 A. de Kanaalvissers Nooyer Zn. 2 en 6 J. A. Versprille, 3 F. Scheele Zn, 4, 5 en 9 mevr. Simpelaar, 8 H. Smidt, 10 H. Simpelaar Zn, St. St. Dizier. EMM Terneuzen met 57 dui ven: 1,3 en 7 Gebr. Scheele. 2 L. den Ha mer. 4.5 en 8 W. v. Hoeve, 6 J. v. d. Graaf, 9 en 10 Gebr. Zeegers. P.V. Voorwaarts. Zaamslag-veer met 76 duiven: 1 M. Scheele, 2 C. A. v. Boven. 3 en 5 H. Scheele, 4 en 9 Harms-Goossens, Axel, 6 cn 8 J. v. Cadsand, Axel, 7 en 10 F. A. Scheele, Zaamslag. Reisduif, Breskens met 20 duiven: 1 en 2 J. Versprille. 3 H. Simpelaar Zn, 4 en 7 SKW Vlissingen houdt zomerkamp in Chaam VLISSINGEN - De Stichting Sociaal Kultureel Werk Vlissingen (SKW) gaat na enkele jaren onderbreking weer merkampen houden. De medewerkers van clubhuis Het Buut hebben dit even ement georganiseerd. Het eerste kamp is van 1 tot en met 5 augustus voor de leeftijdsgroep 6 toten met 9 j aar, het tweede kamp van 7 tot en met 12 augustus voor de meisjes en jon gens van 10 tot en met 12 jaar De beide zomerkampen worden gehou den in het in een bosrijke omgeving lig gende Ontspanningscentrum 'De Steengroeve, te Chaam (N.-Br.), waarde kinderen per bus heen zullen gaan. Aan de kampen nemen respectievelijk 37 en 35 kinderen deel; elk kamp telt 10 leiders en leidsters. De hoofdleiding van beide kampen be rust bij de sociaal-cultureelwerkers Ad- dy van den Bosse en Jan Jaap Sanderse, VERKOPING VAN" BEDRIJFSPAND MIDDELBURG- Notaris J.A. Janse de Jonge heeft, woensdagmiddag in café De Nieuwe Hoop te Nieuw St.Joosland het bedrijfspand met bovenwoning aan de Oude Rijksweg 5 te Nieuw St.Joosland publiek verkocht. Koper werd uiteindelijk de heer M. de Lange te Middelburg q.q. voor een bedrag van 58.000,-. Voor de openbare verkoping, die plaatsvond krachtens artikel 1223 B.W., bestond weinig belangstelling. KAPELLE - De hengelsportvercniging 'Dc Kapelse Kanaalvissers' uit Kapelle hield zaterdagmiddag een wedstrijd voor haar leden, die meetelt voor het clubkampioenschap. Er waren 46 deel nemers. die samen 721 vissen op het droge haalden, waarvan er 518 onder maat waren. Het puntentotaal be draagt 41.600. De wedstrijd werd ge houden in dc Westerschelde bij Nik- kershoek. De uitslag: 1 J. Adriaanxcn met 1755 punten; 2. G. J. Lepoeter met 1755; 3. O. mevr. Slmpplaar. 5 J. V. d. Lijke. 6 H. da Tt ,TOi 4 J P k- mt) 19(19. T -TSt-r-i., mal UDC C T Smidt. Volgende week Corbeil en de grootste fondvlucht van het seizoen. Bergerac. Speurtocht Westkapelle WESTKAPELLE - Vrijdagavond houdt de voetbalvereniging 'De Noormannen' te Westkapelle een speurtocht. Deze speurtocht begint 's avonds om half gens met 118. Bij de junioren: 1. André acht bij het landingsmonument op de Degens met. 168 punten; 2. Ella Dekker met 1680; 5. J Tissingmet 1485; 6. J. van Hoof met 1480; 7. P Slabbekoom met 1375; 8 W P. Steenhart met 1370; 9. Marly Lepoeter met 1325, 10. W. van dé Vrede met 1305. Klassement na 7 wedstrijden: 1. G. J. Lepoeter met 62 punten; 2. C. W van Zweeden met 78: 3. J. P. Lepoeter met 87; 4. Marly Lepoeter met 97. 5. H. Dee- dfjk. Zaterdag houdt 'De Noordmannen' de jaarlijkse rommelmarkt op het markt plein. Deze rommelmarkt begint om tien uur 's morgens. met 182; 3. Erick Dekker met 189. De achtste bekerwedstrijd wordt ge houden zaterdag 26 augustus van 18.00 tot 21.00 uur bij de Postbrug over het Kanaal door Zuid-Beveland Tot onze diepe droefheid overleed, na een kort stondige ziekte, onze geliefde dochter, zuster, schoonzuster en tante JACOMINTJE TANNEKE HAAK echtgenote van Francois J. B. Dces op de leeftijd van 39 jaar. Hoek; D. Haak J. Haak-Tollenaar Hoek: J. D. Haak J. Haak-de Mul Hoek: D. J. Haak C, Haak-Dieleman Zaamslag: T. E. Boogerd-Haak M Boogerd Neefjes en nichtjes Haar vriendschap zal bi) ons in dankbare herin nering blijven. Hoek. 25 juli 1978.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 20