Okker degradeert Fok tot sparringpartner NU OOK IN JOEGOSLAVIË Meeuwen vooral defensief erg zwak tegen voortreffelijk Willem II: 2-8 'VOOR UITSLAGEN MOET JE MIJN VADER HEBBEN' Timman en Ribli hielden stevige voorsprong vast PZC/s REVANCHE VERDONK IN TOERNOOI VLISSINGEN Nog geen verrassingen in tennisstrijd Domburg Keetie Hage verslagen in achtervolging Tennis vanavond op televisie CONTANT VREEMD GELD METGIROBETAALKAARTEN. j postgiro en rijkspostspaarbank VESTER AARTS BIJ FRAGEL ERFENIS VAN TE LANG UITGESTELDE VERJONGING Schrier speelt uitstekend in en tegen Gent DONDERDAG 27 JULI 1978 sport 13 HILVERSUM (ANP) - Zoals zo vaak wist Tom Okker zich woensdag op het Melkhuisje niet zo goed meer tc herin neren hoe hij in het verleden tegen zijn volgende oppo nent. de Brit Buster Mottram had gespeeld. „Daarvoor moet je bij mijn vader zijn", zei Okker glimlachend. „Die kan het je onmiddellijk vertellen. Hij houdt sinds 1960 alles bij. Pas heb ik het 72e plakboek gekregen. Dat ver dwijnt bij mij in de kast. want ik kom er haast niet toe het in te kijken." Na het toernooi in Hilversum gaat Okker eerst twee we ken op vakantie in zijn Zwitserse huls. Half augustus ver trekt hij naar Toronto om daar deel te nemen aan het toernooi om de open Canadese kampioenschappen. „Dan ga ik naar Boston, de open Amerikaanse titelstrijd in Flushing Meadows en het toernooi om de ATP-dub- belkampioenschappen in Woodlands. Daar speel ik weer eens met Marty Riessen. Mijn vaste partner Fibak gaat terug naar Europa. Maar met Riessen won ik vorig jaar ook in Woodlands. Na een jarenlange verbintenis speelt Okker niet meer mee in de stedencompetitie (WTT) Dit houdt niet automa tisch tn. dat Okker nooit meer een contract zal tekenen. ..Je weet immers niet wat voor aanbiedingen ik nog kryg. Dat zou dan na de open Amerikaanse kampioenschappen moeten gebeuren. Eerlijk gezegd verwacht ik het met. maar je weet het nooit." HILVERSUM (ANP) - Voor Tom Okker gaat de strijd op het Melkhuisje nu pas goed beginnen. Zijn tegenstanders in de eerste twee ronden, de Mexicaan Loyo Mayo en Wouter Fok, degradeerde Okker tot sparringpartners. Voor beide spelers trok de van zelfvertrouwen blakende inwoner van Hazer- woude (en van het Zwitserse Engelberg) een lesje van nauwelijks een uur uit. Okker stuurde Fok woensdag in de tweede ronde van het toernooi om de open Nederlandse titels al na 51 minuten terug naar de schoolbanken. De 23-jarige student aan de economische school in Den Haag (hij moet in september zijn laatste tentamens afleggen) mocht vijf games maken (4-6, 1-6). Met deze overwinning plaatste Okker zich voor de kwartfinales. De in Hil versum als vijfde gerangschikte Okker krijgt nu te maken met de drie plaatsen hoger gewaardeerde Christofer 'Buster' Mottram. De 23-jarige Britse nummer één is een veelbesproken figuur in de tenniswereld. Enkele weken geleden lokte hij een demonstratie uit toen hy zich openlijk voor de blanke regeringen in Rhodesië en Zuid-Afrika uitsprak. Mottram is op de tennisbaan zeker geen kleine jongen. Hij bezet de 17e plaats op de ATP-ranglijst en heeft in z(jn eerste twee partijen in totaal nog maar vier games afgestaan. Tegen de 18-jarige Australiër Ray Kelly werd het 6-3, 6-0 Tot nu toe heeft Mottram op het Melk huisje meer indruk gemaakt dan de als eerste geplaatste Italiaan Corrado Ba- razutti en de nummer drie Balasz Ta- roczy „Ik heb twee jaar geleden voor het laatst tegen Mottram gespeeld" wist Okker zich te herinneren „Ik verloor toen van hem in Zuid-Afrika. Hij maakt door gaans weinig fouten". Okker moest tij dens de partij tegen Fok onwillekeurig denken aan de nederlaag die hij op 11 juli in Mook leed. „Vooral toen ik in de UTRECHT - Lau Veldt is Nederlands kampioen sprint bij de wieleramateurs geworden. Hij versloeg in de finale in beide ritten Sjaak Pieters. Derde werd André Boskamp die de junior Hans Vonk geen kans gaf. De achtervolging bij de dames bracht een regelrechte sensatie: Anne Riemersma won van dé grote favoriete voor deze titel: Keetie van Oostcn-Hage. De uitslagen zjn: sprint amateurs finale: Lau Veldt wint in twee ritten van Sjaak Pieters: 11.05 en 13.73 Om de derde plaats: André Boskamp wint in twee ritten van Hans Vonk: 12.30 en 11.97 Achtervolging dames: ünale- 1 Anne Riemersma 4.03.33: 2 Keetie van Oosten-Ha- ge 4.05.88. Ger Möhlmann is de nieuwe Nederland se kampioen achtervolging bij de ama teurs. In de finale versloeg hij Dick van Egmond met ruim verschil. Op de derde plaats eindigde Geert Schipper, die won van Ger Slot. BETTINE VERDEDIGT EUROPESE TITEL BARCELONA - De Nederlandse teams hebben op de derde dag van de Europe se kampioenschappen tafeltennis voor junioren in Barcelona hun wedstrijden verloren. De meisjesploeg verloor de wedstrijden tegen Zweden (1-3) en Tsjccho-Slowakije (2-3). Denemarken zorgde ervoor dat bet enige optreden van de Nederlandse jongensploeg evenmin succesvol verliep door met 5-3 tc winnen. Resultaatverbetering ten opzichte van dc prestaties in Vichy 1977 behoort bij de jongens en meisjes vrijwel niet tot de mogelijkheden Het meisjesteam. waarin de huidige Europese jeugdkam pioene Bettine Vriesekoop excelleert, strijdt om de vijfde tot en met achtste plaats. Daarin werd verloren van Tsje- choslowakije en gewonnen van West- Dultsland (3-2) De strijd om de jeugdtitel voor lan denteams (meisjes) gaat vooral tussen de SowjetrUnie en Zweden, waarbij de Russische juniores met Narine An- tonjan in de derde ronde van het enkel spel waarschijnlijk de tegenstandster van Vriesekoop. en Valentina Popova. de nummer acht van Europa en met Vriesekoop de voornaamste titelkandi date, de grootste kanshebsters zijn. De jongens, bij wie Ronald Rijsdorp een opvallende rol vertolkt, hebben zich in het strijdgewoel gemengd om de der tiende tot en met zestiende plaats. Hierin werd Bulgarije met 5-2 verslagen. DEN BOSCH - Op het sportpark De Vliert was FC Den Bosch gastheer van Fcyenoord. De Rotterdammers wonnen met 0-1 Het doelpunt kwam van de voet van Romeijn. Er waren 5000 toeschou- i wers. eerste set met 2-4 achterkwam te staan speelde dat wel door mijn hoofd. Ik wil de natuurlijk niet graag een tweede keer verliezen". Okker ging meer pressie uitr oefenen en zette de zaken bijzonder snel recht. Hij won vooral dankzij sterk vol- leer-werk vijf games achter een en stond toen voor met 6-4. 1-0. Polsblessure De linkshandige Fok. die steeds meer last van een polsblessure kreeg (het- VLISSINGEN - Alle enkelspelen in de poules van het open DOS-jeugdten- nistoernooi in Vlissingen zijn afge werkt. De nummers één en twee van de in totaal 42 poules spelen per leeftijds categorie volgens afvalslysteem ver der. Slechts drie van de eerstgeplaatste jon gelui slaagden er niet in om het hoofd toernooi te bereiken, te weten Karin Bootin de groep toten met 12jaar. Mark Weytingh in de groep toten met 14 jaar en Marie-Louise Maasdam in de groep tot en met 16 jaar. Opvallend was de revanche van Anton Verdonk. die Vlissinger Ronald Oostin- ga in de klasse t/m 18 jaar met tweemaal 6-0 versloeg na de nederlaag (3-6. 5-7) van dinsdag in de leeftijdsgroep t/m 16 jaar. geen vooral zijn backhand en volleys nadelig beinvloedde), won vervolgens met grote moeite zijn servicegame (1-1). Meer stond Okker niet toe. Hij brak in de vierde en zesde game door de service van de nu ook met zijn forehand wor stelende Fok en maakte de partij met een lovc-game uit. De Italiaan Corrado Barazzutti. die door de orgamsatie by de plaatsing de eerste plaats toebedeeld kreeg, is een stap dichter bij de bewerkstelliging van de eindzege gekomen. In de tweede ron de van het herenenkelspel versloeg hij de Australiër Bob Carmichael in twee sets: 6-2.7-6. Ook Buster Mottram Eng. en Uli Pinner (WD1). respectievelijk als tweede en als zevende geplaatst, won nen hun wedstrijden. Heren enkelspel: tweede ronde: Corrado Ba razzutti (Ita eerste geplaatst) - Bob Car michael iAusi 6-2. 7-6 (tiebreak. 7-4). Buster Mottram (GB - tweede geplaatst) - Ray Kelly (Aus) 6-3. 6-0. Uil Pinner fWDI) - Alvaro FUlol (Chl) 6-2. 6-1 Tom Okker (Ned.) - Wouter Fok (Ned) 6-4. 6-1 Peter Elter (WD1) - Leo Palin (Fin) 7-6. 6-1 David Carter (Aus) - Antortlo Munoz iSpa) 6 4.2-6.6-3 Patrick Proisy(Fra)- Brad Drewett (Aus) 6-2. 3-6, 6-3. Dubbelspel: eerste ronde Sanders-Thung (Ned) - Mottram - Feaver (GB) 6-3. 3-6. 6-3; Edmondson - Carmichael (Aus) - Kelly- Hampson {Aus) 7-5. 7-5. Okker - Taroczy (Ned-Hon - Pmner-Gehring 'WDl) 7-5, 6-1. FancuttrPalln Aus-Flm - Phillips Moore- Loyo Mayo (Aus-Mex) 7-5. 6-3 HILVERSUM - De AVRO wijdt van- niseerd. Woensdagavond was dat een avond na het televisieprogramma een 'babbelavond' met Zeeuwse bab- extra uitzending die omstreeks elf uur belaars. vrijdagavond wordt bingo ge- begint op Nederland I aan het open Ne- speeld. derlands tenniskampioenschap. Gisteren werd tevens gestart met de dubbels, waarbij in het herendubbel t/m 18 jaar de winnaars van 1977 in de leef tijdsgroep t/m 16. Johan Broers en Joost Hendriks, het loodje moesten leggen te gen het Zeeuws-Vlaamse duo Jan Ver schelling/Hein Kupfer. Na de eerste drie middagen gebruik ge maakt te hebben van enkele banen van de tennisvereniging De Schelde, worden vanaf vandaag (donderdag) alle partijen op het tennispark Zwanenburg ge speeld. Zondag worden de finales ge speeld. In de avonduren worden voor de deel nemers nog diverse activiteiten georga- Vanaf 1 augustus 1978 kunt u ook in Joegoslavië contant vreemd geld opnemen met uw girobetaalkaarten. Op elk postkantoor in Joegoslavië kunt u dan maximaal 1500 dinar per girobetaalkaart opnemen, op vertoon van uw giropas en geldig paspoort. CONTANT VREEMD GELD IN MEER DAN 30LANDEN AMSTERDAM - Met nog twee ronden te gaan in het IBM-schaaktoernooi te gaan hebberi Jan Timman en Zoltan Ribli hun comfortabele voorsprong behouden. In de elfde ronde werd zowel in de partij Miles - Timman als bij Andersson - Ribli woensdag de vrede snel getekend. Het schaduwgevecht tussen de twee rivalen zal derhalve tot de laatste ronde (zaterdag) duren. Het programma voorzite voor Timman Boehm gaf remise tegen Van Wijgerden' vandaag (donderdag) wit tegen Roma- mshin. en zaterdag zwart tegen Ree (vrijdag is een rustdag waarop de afge broken partijen aan de orde komen) Voor Ribli wit tegen Pfleger en zwart tegen Browne. De strijd om de derde plaats spitst zich toe. De Russische deelnemer Romanishin onderstreepte zijn opmars door ADorjan. die in tijd nood de draad volledig kwijtraakte, te overwinnen. De Zweed Andersson handhaafde bekwaam zijn positieve score door Zoltan Ribli op een pun- verdeling te houden. De derde plaats wordt momenteel ingenomen door Hort. die weliswaar twee afgebroken partijen heeft, maar in beide veel beter staat. Eeveneens belangrijk voor bezet ting van de derde plaats was de partij Ljubojevic - Dzindzindasjvili Hoewel wit in de eerste fase beter leek te staan, heeft de Joegoslaaf in de afgebroken stelling nauwelijks remisekansen In de B-groep nam Joesoepov de leiding door een goede overwinning op de Europese juniorenkampioen Taulbut Christian sen verloor onnodig van Balshan en DEIN ZE - Vester Aarts uit Kruiningen, sinds vorig jaar beroepswielrenner, heeft gisteren in het Belgische Deinze een contract getekend bij de Belgische formatie Fragel-N'orta. bij wie ook Ko Blok rijdt. om zijn meesteraspiraties in stand te houden. Uitslagen 11c ronde: Grootmeestergroep A: Langeweg (Ned) - Hort (Tsj) afg. Dzind zindasjvili (1st) - Jlubojevic (Joe) afg.. Miles (Eng) - Timman (Ned) 1/2-1/2, Romanishin (Sov) - Adorjan (Hon) 1-0, Ree (Ned) - Nikolac (Joe) 1/2-1/2. Andersson (Zwe) - Ribli (Hon) 1/2-1/2. Pfleger (WDl) - Browne tVSt) 1/2-1/ 2 Afgebroken partij 9e ronde: Ree iNed> - Browne (VSU opnieuw afg.. afgebroken par tijen 10e ronde: ljubojevic (Joe) - Langeweg (Ned) opnieuw afg., Hort (Tsj) - Pfleger (WDl) opnieuw afg Stand na 11 ronden: 1 Timman 8.2 Ribli 7.5,3 Andersson en Romanishin 6. 5 Pfleger en DzindzindasjviU 5,5 en l afgebroken, 7 Lju bojevic. en Hort 5 en 2. 9 Adorjan 5. 10 Lan geweg 4.5 en 2, 1 IMiles 4.5. 12 Ree 4 en 1, 13 Nikolac 3.5. 14 Browne 2 en 1. Grootmeester groep B: De Roode (Ned) - Borm (Ned) 0-1. V. de. Sterren (Ned) - Rod riguez (Cub) afg Kirov (Bul - Ligtennk (Ned) 1/2-1/2. Janosevic (Joe) - Hartcch iNed) 0-1. Balshan ilsr) - Christiansen iVst) 1-0. Boehm (Nedi v Wijgerden (Ned) 1/2-172, Joesoepov (Sovi - Taulbbut (Eng) 1-0. Afgebroken partij in 8e ronde: Taulbut (Eng) - Janosevic (Joe) opnieuw afg. Stand: 1 Joesoepov 8.5.2 Christiansen 8.3 Van Wijgerden en Ligerink 7, 5 Balshan 6, 6 Har- toch en Kirov 5.5. 8 Borm 5. 9 Boehm 4.5. 10 Rodriguez, Van der Sterren en Taulbut 4 en 1 afgebroken. 13 Janosevic 3 en 1.14 De Roode Laurie McMenemy. manager van Southampton, heeft het aanbod die functie te gaan beklden bij Leeds United afgeslagen McMenemy kwam vijfjaar geleden bi] Southampton, won in 1976, toen de ploeg in de tweede divisie speel de, de Engelse bekeren promoveerde dit jaar met Southampton naar de eerste divisie. DOMBURG - Echte verrassingen heeft het 28e badgastentennistoernooi van Domburg na twee speeldagen nog niet opgeleverd. Van de Zeeuwse deelne mers stond Vlissinger Paul Hermsen in dc derde ronde tegen de Westduitser Neuhcus erg dicht bij een nederlaag, maar met een matchpoint tegen redde de Zeeuwzich door een ace te serveren. Overigens gebiedt de eerlijkheid te zeggen, dat de Duitser die dag reeds Bram Pattenier (rechts) komt net te laat om Jan den Rooyen het scoren te beletten. Daniel Patty linkskijkt alleen maar toe. ZOUTELANDE - Uiterlijk reageerde Cas Hubregtsc onbewogen, gister avond na afloop van de traditionele oefenwedstrijd tussen Meeuwen en Willem II. Maar in werkelijkheid moet ook hij tijdens de ontstellend zwakke verrichting van zijn nieuwe formatie door een diep dal gegaan zijn. Min of meer wist de Zeeuwse toptrainer wel al wat hem te wachten stond bij Meeu wen. Na zijn vertrek, zes jaar geleden, is het snel bergafwaarts gegaan met dc zaterdagclub uit Zoutclande. Tegen Willem II kreeg Meeuwen de rekening gepresenteerd van een veel te lang uit gestelde verjonging. De beschamende nederlaag (2-8) was niet eens geflat teerd. Cas Hubregtse moet wel een mi rakelman zijn, wil hij met dit elftal een succesvol seizoen tegemoet gaan. „Toch", zo vond de fel gebruinde oefen- meester. „mogen we deze ploeg niet beoordelen op deze wedstrijd alleen. We hebben pas twee keer getraind en door allerlei omstandigheden speelden er vanavond jongens mee. die nog maar een training gevolgd hebben. De veel betere conditie van Willem n gaf de doorslag. Qua voetbal waren we niet eens zoveel minder". ..Bovendien heb ik deze wedstrijd ge bruikt om te experimen teren", ver volgde Hubregtse. ,Jk wilde iedereen aan het werk zien. Als ik straks wil gaan veranderen, moet lk wel precies weten welk materiaal er aanwezig is. Maar door die vele wissels ontstonden er soms chaotisphe toestanden, vooral in de de fensie. Een goed ingespeeld Meeuwen zou ongetwijfeld beter partij geboden hebben. Nee. ik raak beslist nog niet in paniek van deze uitslag". Sterk begin De Zeeuwen trokken zich in de eerste helft nog wel redelijk op aan de erg of fensief ingestelde Tilburgers. De spel makers bij Willem II, Jan den Rooyen en Martin van Geel, werden in de be ginfase vakkundig afgeschermd door een versterkte middenlinie. Maar ach teraan was Meeuwen veel minder be trouwbaar. Willem II accentueerde dat al na amper tien minuten spelen. Slecht uitverdedigen werd door Martin van Geel onmiddellijk afgestraft (0-1). Maar toch bleef de equipe van Hub regtse daarna goed counteren. Bij een van die razendsnelle uitvallen kwam Meeuwen zelfs verrassend aan de ge lijkmaker. Karei Francke werd in dc diepte gelanceerd en versloeg de Joegoslavische doelman Dragan Sza- mardzic met een grondschcrend schot (1-1). Tot de 30e minuut bleef die gunstige uitgangspositie op de een dikke streep door de optimistische voorspelling van Hubregtse. Een ongevaarlyk lykende voorzet van Neelemans verdween via de voet van Dingemanse achter de verraste De Bie (1-3). De verzwakte concentratie achteraan was tn de openingsminuten van de tweede helft nog schrijnender Nog geen dne minuten na de hervatt ing lobte ook Wim Ovaa in eigen doel. Het was type rend voor het gebrek aan zelfvertrou wen (1-4). Speels De ontketende Tilburgers dartelden nu speels langs en over de uitgetelde Zeeuwen. Eerst zorgde Toon Neel emans (5e minuut) met een afstands schot voor 1-5 en even later mocht diezelfde speler een voorzet van Jan den Rooyen ongehinderd inschieten (1-6). Toen pas nam Willem II gas terug en kon Toon Neelemans het zich veroorlo ven om enkele droomkansen om zeep te helpen. Meeuwen sloeg nog een keer te rug. In de 25e minuut strafte Piet van de Welle een verdediglngsfout af (2-6). Het was meteen de laatste tegenstoot van de thuisclub. Met oogstrelend voetbal speelde Willem II vervolgens de wed strijd uit. Het indrukwekkende over wicht in die slotfase werd nog even on derstreept met twee klassetreffers. Bei den kwamen van de Voet van de Joegoslaaf Ducan Cosic De verdediger schoot eerst van afstand raak (2-7) en rondde in de 42e minuut een schitteren de voorbereiding van Toon Neelemans af (2-8). Het ligt na deze eerste oefenpartij al voor dc hand, dat Hubregtse. de pro blemen vooral in de defensie moet gaan zoeken. De 'bejaarde' laatste lijn werd door de vlot combinerende Tilburgers telkens op snelheid geklopt. Bram Pat tenier. Frans Janse en Piet Dingemanse hebben blijkbaar hun beste jaren ge had. Als Meeuwen terug naar de tweede klas wil. zal met name in dat onderdeel van de ploeg een drastische verjonging doorgevoerd moeten worden. ruim zeven uur op de baan had gestaan, want in de tweede ronde wipte hij Ge rard Overdijkink uit Bilthoven met 7-6 en tweemaal 5-7, waarna hij tegen Hermsen met 6-3 2-6 en 6-8 verloor... By de dames had Pauline van Neder- pelt-van Bergen, als tweede geplaatst weinig moeite om zich in de kwartfinale te spelen. In de tweede ronde won ze met 6-0 en 6-1 van G Buchtmeyer uit Krefelt en In de derde ronde versloeg ze mevr. Van Brakel met tweemaal 6-0 De resultaten van de partyen In de tweede ronde van gisteren zyn: herenenkel A: Step- han Bordt (Andemach)-Hans Meyer (Lelden) 1-6 1-6. M Weidny iWest-DuitslandEJohn Vis- I been i le klasspeler uit Voorschoten) 0-6 0-6. Peter DDI 'de nummer één geplaatste West- Duitser uit Bochum) -W.Krause (West- Dultsland) 6-2. 6-2. Hans Felius (Vlisstngen)- Enc van Dordt (Utrecht) 6-2 6-2, Alex de Pag- ter iDombuigPR.Backes (West-Dultsland) 6-4. 7-6. Bert te Kie.te (Bredai-D.Hungenberg (WestrDultsland) 6-1 6-1. derde ronde. Hans Meuer-Horst Kloslerkémper West-Duits- land) 6-4 6-3. Dill-Vlsbeen 6-4 1-6 6-3. Hermk- Ind (West-Dultsland)Ben Madeira (Voorscho ten, die een sterke indruk maakt) 4-6 2-6, Peter Dtll-Rob Klomp (Voorschoten) 6-3 6-4 Dames enkel A 2e ronde. Sabine Istel iDor- magenPK Feiffer (West-Duitsland) 6-0 6-3. Clska Gomperts rVoorschotenpAManhave 6-1 6-0. mevr. Wattez (VlaardlngenpL.Hun- gerberg 2-6 2-6. Valentine Bellekens (Til- burg)-A Staap 6-3 6-0. AnneUes Prins (Beek huizen)- mevr Kramer 6-1 6-0. GENT - De eerste divisieclub FC Vlaardingen heeft gisteren in Gent met 1-0 van de Belgische 4e nationale club RC Gent gewonnen. In het team van de Vlaardlngers speelde ex-Krabbendy- kespits Ronnie Schrier een uitstekende wedstrijd, die hy noodgedwongen en kele minuten voor het einde moest on derbreken toen hy zich verstuikte en met een lichte enkelblessure het veld moest verlaten Het winnende doelpunt werd gescoord door Danny Molendyk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 13