MOTORVOETBALLERS OP ZOEK NAAR LANDELIJKE ERKENNING aantal deelnemers aan badgastentennistoernooi in Oostburg VVV- Record Oefenprogramma Zeeuwse clubs KNETEMANN WINT VOOR RAAS ACHT VAN CHAAM Karpov: Nieuwe zetel voor nog vele partijen Kuiper niet naar de WK 'PZC/»P.rt Toop Meijers uit Souburg verwacht een snelle doorbraak Zoetemelk in CPC-prijs Nu slechts één vijftal in Nederland Van Rooy derde in Rijnland-Palts ZEGE METZ EN BASTIA BAGUIDO STAD - Anatoly Karpov, de wereldkampioen schaken die zijn titel verdedigt tegen Victor Kortsjnoi, heeft woensdag de organisatie van de tweekamp gevraagd om een nieuwe zetel, die 1800 dollar (ongeveer 4000 gulden) moet kosten. De organisator van de wedstrijd, Florenzio Cam- pomancs, heeft de stoel uit Manilla, de hoofdstad van de Filippijnen, laten aanrukken. De 27-jarige wereldkampioen uit de Sowjet-Unie zal de zetel op de gewenste hoogte krijgen, zodat hij de "lange zit" - voorspeld door de in Baguio Stad aanwezige kenners - met wat meer comfort kan voortzetten, Dinsdag kwamen Kortsjnoi. de 47-jarige uitdager, en Karpov reeds na negen tien zetten remise overeen, de vierde op rij. Voor de aanvang van de partij klaagde Karpov over de hem toegewezen stoel, die hij te laag vond. Het kussen dat hy van de organisator Campomanus kreeg, vond hij weer te hoog. Desalniettemin speelde hij de negentig minuten durende partij ermee uit. Met zijn nieuwe zetel overtreft Karpov die van zijn tegenstander. Die kostte 1300 dollar (zo'n 2900 gulden). DEN HAAG - Hennie Kuiper zal de finitief niet deelnemen aan het we reldkampioenschap op de weg voor profs, dat op zondag 27 augustus op de Nurbürgring in West-Duitsland wordt gehouden. De reden voor dit woensdag geno men besluit is de sleutelbeenblessu re, die Kuiper tijdens de Ronde van Frankrijk opliep en waardoor hij de tour voortijdig moest beëindigen. Kuiper is tot dit besluit gekomen na een medisch onderzoek van de arts Strikwerda en een gesprek met Piet Liebregts, de begeleider van de Ne derlandse wegploeg voor het wk. Twee renners zullen nu de ploeg moeten completeren, naast de tien die reeds aangewezen zijn. De beslis sing over deze twee renners zal ge nomen worden na de profronde van Nederland, die van 15 tot en met 19 augustus gehouden wordt. DONDERDAG 27 JULI 1978 Noormannen VLISSINGEN - De voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen komt sti laan op gang. De meeste Zeeuwse clubs hervatten volgende week de training en hebben meteen al een aantal oefen wedstrijden gepland. Een degelijke voorbereiding op de com petitie is overigens dit jaar mede in de hand gewerkt door de KNVB. Vanaf 16 augustus gaat namelijk de beker competitie van start, waarin de Zeeuw, se zondagclubs (KNVB) enkele aan trekkelijke duels krijgen voorge schoteld. die mede als competitie-voor bereiding aangemerkt kunnen worden. Voor de eerste elftallen van onder staande clubs ziet die voorbereiding er als volgt uit: Middelburg Zaterdag 5 aug: AZW-Middelburg, 9/8: Middelburg-Serooskerke. 12/8: stad- huistoemooi met Amemuiden. Blauw Wit. RBC en Middelburg. 16/8: Middel burg-Vosmeer (beker), 19/8: Goes-Mid- delburg (beker), 23/8: Middelburg-Devo (beker) en 27/8 RKC-Middelburg. 6/8: Noormannen-Cortgene. 8/8: Noor- mannen-jeugdselectie Geldrop; 13/8: Noormannen-Zeelandia; 19/8: Meeu wen-Noormannen. 20/8: Noormannen- SBA, 25/8: Noormannen-Oud Zeeuws elftal. SD0 6/8: Tcmeuzen II-SDO. 13/8 toernooi Luctor Heinkenszand. 16/8 of 17/8: Ste- kene-SDO. 23/8 SDO-Vogelwaarde n. 27/8 eigen toernooi. Sluiskil 29/7: AZW I-Sluiskil 1; 5/8: Hoek 1- Sluiskil 1; 6/8 Roosendaal-Sluiskil 1; 8.8 Zaamslag-Sluiskil, 16/8 Meto-Sluiskil (beker. 20/8: Sluiskil-Steenbergen (be ker); 23/8: Gastel-Sluiskil (beker). 30/8 Temeuzense Boys-Sluiskil. Terneuzense Boys 5/8:Hoofdplaat - Tem. Boys. 9/8: Corn Boys-Tem. Boys, 12/8 Rijsoord-Tem, Boys, 17/8 Schoondijke-Tern. Boys, 19/8 Tem. Boys - Oostburg, 23/8 Tem. Boys- AZW. 26/8 Tem. Boys-Hoek. 30/8 Tem Boys-Sluiskil. Nieuwdorp Nieuwdorp. 8/8 Krabbendljke- Nieuwdorp, 9/8 Nieuwdorp RC8,17/8 Nieuwdorp-Apollo, 19/8 Chrislandia - Nieuwdorp, 23/8 Kloetinge-Nieuwdorp, 26/8: Rijswijkse Boys - Nieuwdorp. 31/8 Colijnspl. Boys-Nieuwdorp. Terneuzen 2/8 Terneuzen - Hoofdplaat, 6/8 Terneu zen - Dordrecht. 12/8 Terneuzen - Zaam- slag, 17/8 Terneuzen - AZW, 27/8 Ter neuzen Mervilde (Fr). Clinge 30 juli: Kieldrecht l(Beigië - Clinge 1 (aanvang 16.00 uur), 1 augustus: Clinge 1 - Clinge 2 (aanvang 16.00 uur), 3 augus tus: Clinge 1 - Clinge A 1 aanvang 19.00 uur), 6 augustus Ria 3 - Clinge 2 (aan vang nog niet bekend. 8 augustus Axel2 - Clinge 1 (aanvang 19.00 uur). 12 augus tus: Clinge 1 - Axel 1 (aanvang 18.00 uur), 13 augustus: Clinge 1 neemt deel aan het toernooi van W Schoondijke te Schoondijke (aanvang nog niet bekend HVV'24 2/8 AZW - HW. 6/8 IJzendijke - HW, 10/8 Zaamsalg - HW, 13/8 HW - Bla- della. Vlissingen 9 aug: Vlissingen - Zeelandia, 13 aug: Vlissingen - C W, 26 aug: Vllssignen - AS Oostende. Biervliet 6/8 Biervliet 1 - Biervliet 2. 12/8 Zaam- slag 1 - Biervliet 1. 13/8 Biervliet naar toernooi Schoondijke. Hoek 5/8 Sluiskil 1 - Hoek 1.10/8 Koewacht 1 Hoek 1.12/8 Hontenisse 1 - Hoek 1. 19/8 Hoek - Lovendegem (België), 23/8 Hoek- Oostkapelle. 26/8 Tem. Boys - Hoek, Steen 5/8 Com Boys 1 - Steen 1,9/8 Terneuzen 1 - Steen 1,12/8 Steen 1 - Oostburg 1.15/8 Ria 1 - Steen 1. 19/8 Steen 1 - AZW 1. 22/8 Steen 1 - Hontenisse 1 SAS VAN GENT - Het comité van de CPC-prijs in Sas van Gent heeft in de laatste dagen voor de start van de prof ronde (zondag a.s.) nog voor een leuke stunt gezorgd. Langdurige telefonades met Peter Bonthuis, de coördinator van de beroepsrenners, hebben alsnog ge resulteerd in het contracteren van Joop Zoetemelk. De Sasse organisatoren hadden al eer der naar Zoetemelk geïnformeerd, maar kregen toen te horen dat de tour-vedette op die dat verplichtingen had in Frank rijk. Zondag heeft Bonthuis bij de finish van de tour in Parijs, echter opnieuw contact gehad met Zoetemelk. Vervol gens belde hij CPC-secretaris Johan de Block en noemde prijs die Zoetemelk wilde. Na overleg met de overige be stuursleden heeft De Block later deze week de knoop definitief doorgehakt Zoetemelk start in Sas van Gent ais compensatie voor de afwezigheid van Hennie Kiuper. KAISERSLAUTERN - Theo de Rooy is woensdag in de eerste etappe van de Ronde van Rijnland-Palts voor ama teurs als derde geëindigd. De rit over 163 kilometer van Mainz naar Kaisers- iautern werd gewonnen door de West duitser Uwe Bolten, die in de sprint zijn landgenoot Dieter Plögel versloeg. De Rooy had een achterstand op dit duo van vyf seconden. Vierde werd de West duitser Wilfried Trott, die de spurt won van een groep van 18 renners, die op 24 seconden achter de winnaar bin nenkwamen toop Meijèrs uit Oost-Souburg staat al 17 jaar onder de lat bij het Moto Ball Team Dordrecht. Op de foto ver richt hij een spectaculaire redding buiten dat gebied lopen Daardoor ont- stonden er wel eens botsingen. Maar de spelregels zijn later aangepast. Het strafschopgebied is nu vijf meter. Dat gebied is voor de keeper. Hij mag er niet buitenkomen, anders krijgt hi een straf schop tegen. En de veldspelers mogen met hun motor niet binnen die zóne ko men". Speciale techniek De speelduur van de wedstrijden is 4 x 20 minuten. Slechts bij hoge uitzonde ring worden in die 80 minuten motor- PARIJS - Voor de Nederlandse 'gastar beiders' in het Franse voetbal was het dinsdag een goede dag, daar hun clubs hun wedstrijden tegen wonnen. Bastla, werkgever van Wim Rijsbergen en Johhny Rep, versloeg op eigen terrein FC Paris met 5-1, en de club van Wim Suurbier, Metz, won de uitwedstrijd tegen Paris St. Germain met 2-0. De uitslagen van de tweede speeldag van de Franse competitie zijn: Laval - Strasbourg 2-2, Angers - Bordeaux 0-0. Sochaux - Nice 2-1, Bastia - FC Paris 5-1, Mar seille - Saint Etienne 2-0, Valenciennes - Lille 4-2, Nancy Nimes 3-0. Paris St, Germain - Metz 0-2, Lyon - Reims 1-1, Monaco - Nantes Lm- -- OOSTBURG -- De tennisclub in Oost burg wacht met smart op het moment, dat de uitbreidingsplannen voor de tennisaccommodatie op de eerste plaats van de urgentielijst van het ge meentebestuur komen te staan. Op die manier kan het VVV-badgastentocr- nooi bijna totaal op de dan aanwezige vier banen in deze Zeeuws-VIaam se gemeente afgewerkt, erg belangrijk, omdat naast een hoog niveau van het Oostburgse toernooi ook de gezellig heid een belangrijke rol speelt. Ten- nisclubbestuurslid Paul de Bruyckere (met zijn 17 jaar één van de jongste or ganisatoren van tennisevenementen) meldt verheugd, dat de twee nieuwe tennisbanen al van de vijfde naar de twee urgentieplaats opgeschoven zijn. Een feit is echter, dat VVV (deze vereni ging brengt de heer F. van Noorden 'in') en tennisclub voor het toernooi van aanstaande zaterdag tot en met de vol gende week zondag ook de banen van Sluis (twee), IJzendijke (twee) en Schoondijke (één) nodig hebben om om het record aantal van 300 partijen te kunnen afwerken. Een record aantal partijen in Oostburgs badgastentoemooi, ook een record aan tal deelnemers. 181, verdeeld over drie categorieën, namelijk B, C, en D Overi gens wordt Paul de Bruyckere niet al leen (voor de eerste maal. al loopt hij al van jongsaf in dergelijke evenementen mee) op die menigte spelers en speelsters afgestuurd Ludo et Emergo- bestuurslid Leen de Oude helpt ook, evenals -voor de tweede maal- Vlis- singer Hans Felius, bij dergelijke even ementen thuis van alle markten. „Hoewel het toernooi pas op maandag begint, moeten we in het aanstaande weekeinde al bijna veertig partijen af werken. Verder hebben we de dubbels van de B- en C-klasse samengevoegd, veroorzaakt door het gebrek aan vol doende banen. We hebben bovendien verschillende adspirant-deelnemers al moeten afwijzen, omdat er geen plaats meer was in het toernooi". In het begin van de voorbereiding ging Paul de Bruyckere uit van een wat zwak toernooi ip de B-categorie, maar later kwamen er toch sterkeren bij. Voor deze hoogste categorie in Oostburg is de plaatsing: 1 Hans Felius. 2 eersteklas speler Louk Klippel uit Egmond aan Zee. 3 Guus Bolk uit Groningen, terwijl 'de rest' als Oostburger Hein Kupfer. de Vlissingse tennisleraar Han Petiet. zijn plaatsgenoot ERnst Wondergem en Luuk Most uit Groningen er tussenge- loot ls. Van de acht speelsters in het damesen kel B is Els Vogels uit Oostburg eerste geplaatst en Marian Tacke uit Tilburg tweede.De winnares van vorig jaar. Nelleke Balsrok uit Heiloo, moest ver stek laten gaan. Andere favorieten zijn Karin de Bruijn uit Vlissingen en Brigit te Beijer uit Waalre. Sterk bezet Het heren C-toemooi is sterk bezet, ver zekert Paul de Bruyckere. Axelaar Jan Verschelling, winnaar van het Belfort- toernooi en finalist van vorig jaar. toen hij verloor van de inmiddels B geworden Bram van Dijk uit Terneuzen, is favoriet met Pim Achterkamp uit Den Bosch op de tweede plaats. Derde Is Ronnie van Remortel uit Sas van Gent, 4e Rob Spaas uit Leiden. Mogelijk, dat enkele spelers van een groep uit Den Bosch voor de nodige verrassingen kunnen zorgen. Er zijn 41 C-deelnemers Vermeldenswaard is, dat Ron van Re- mortel alle veertien toernooien heeft meegedaan, hoewel het tenniseven- ement in Oostburg langer bestaat „Het is toen zelfs nog een A-toernooi ge weest". weet Paul de Bruyckere. Voor het dames C was de plaatsing erg moei lijk. omdat er veel onbekende meisjes naar Oostburg komen. Daarom is Ria Elliot uit Axel eerste geplaatst, vóór Anniek Huysman uit Westdorpe. Ook in dit geval wellicht sterkeren bij de groep uit Den Bosch. Het herenenkel D (52 deelnemers) mag volgens Paul de Bruyckere als erg sterk betiteld worden. Ronnie de Jong uit Terneuzen is eerste geplaatst. Fred El liot uit Axel als tweede (hij is de finalist van vorig jaar) en Paul Smolders uit Terneuzen derde. Andere favorieten voor betere posities zijn Joop Schille- mans uit Sas van Gent. Patrick Marteyn uit IJzendijke en de broers Robert en Peter v.d. Boogaard uit Vlissingen. Bij de dames (D) is de kampioene van vorig jaar, Simone Esselbrugge uit Axel, opnieuw eerste geplaatst, voor Mirjam Trapman uit Aardenburg en de jongeren Manon ten Bruggencatc en Edith van Zalinge uit Vlissingen. De geplaatsten in het hercndubbel BC zijn: 1 Ben Hamberg en Louk Klippel, 2 Hans Felius en Joop de Vlieger (Zierik- zee), 3 Hein Kupfer en Jan Verschelling. In het damesdubbel is de plaatsing: 1 Marian Tacke en Arda Krediet (Vlis singen), 2 het gelegenheidsduo Brigitte Beijer en Els Vogels. De plaatsing voor het gemengd dubbel BC is: 1 Karin de Bruijn en Ernst Wondergem, 2 Brigitte Beijer en Hans Felius, 3 Els Vogels en Hein Kupfer. Herendubbel: 1 gebroeders Peter en Robert van de Boogaard. 2 ge gebr. Pa trick en Eric Marteyn. 3 Fred Elliot en Plet v.d. Hout (Terneuzen).dames- dubbel D: 1 Wilma Kupfer en Liande van Damme (Kortgenei. 2 Liesbeth Schrljnemakers en Anneloes de Mol uit Waalre' Gemengd dubbel D 1 Marian Trapman en Jan Willem Buysrogge (Aardenburg), 2 Liesbeth Schrljnema kers en Hans Nottrot, 3 Will van Remor tel en Joop Schillemans. OOST-SOUBURG - Er zijn wel eens tijden geweest, dat motorvoetbal redelijk populair was in Nederland. In het bégin van de jaren vijftig bijvoorbeeld, toen een achttal clubs een onderlinge competitie speelde. Maar de belangstelling is daarna sterk teruggelopen. Het stiefkind van de nationale motorbond KNMV telt nu nog slechts twaalf aktieve leden. Ze vormen samen het Moto Ball Team Dordrecht en worden in de buitenlandse wedstrijden met veel tam-tam aangekondigd als de veelvoudige Nederlandse kampioen. eens een demonstratiewedstrijd ge speeld. om aan te tonen, dat het veld nauwelijks beschadigd wordt door de motoren. Maar toch kijkt men er nog steeds angstig tegenaan. Vooral daar door spelen we weinig wedstrijden in Nederland. Het wordt hoog tijd, dat daar verandering in komt", vindt Toop Meyers. Doorbraak De definitieve doorbraak naar lan delijke bekendheid heeft Toop Meijers gepland voor volgend jaar. In samen werking met de KNMV heeft de Dordtse club de organisatie op zich genomen van de Europa cup-wedstrijden in 1979. De eindronde wordt gespeeld in het Limburgse Geleen. Alleen wordt er nog gezocht naar organisatoren van de voorwedstrijden. Een massale opkomst van het publiek, zoals in Rusland, waar de wedstrijden soms door 35.000 toeschouwers werden gevolgd, verwacht Toop Meijers zeker niet. Maar wel voorspelt hij door de or ganisatie van die Europese kampioen schappen, nieuwe impulsen voor deze ondergewaardeerde sport. Veel motor clubs hebben nu al geïnformeerd bij de Souburger. „Misschien kunnen we zelfs nog eens in Zeeland spelen", bedenkt _hij. „Ik wil wel eens contact opnemen 'met De Uitlaat in Vlissingen. Hier in Nederland ligt nog een flink terrein braak en wie weet kunnen we over een paar jaar weer competitie spelen. Daar wil ik me graag voor inspannen". Niettemin is Toop Meijers. een 32-jarige accountant uit OostrSouburg, bijzonder optimistisch over de toekomst van het motorvoetbai. Behalve aanvoerder en trainer van het eerste vijftal is Meijers sinds kort ook voorzitter van de Dordtse club. In die functie is de Zeeuw - hij ves tigde zich vijf jaar geleden in Oost' Souburg - op zoek gegaan naar een beter contact met de nationale motorbond. Voor het eerst is er dit jaar een official van die bond meegereisd naar de Euro pa-cupwedstrijden in Rusland. „Hij was razend enthousiast", stelde Toop Meijers na afloop van die Russische trip vast. In zijn kantoor aan de Souburgse Dongestraat haalt hij de herinneringen aan die interlandwedstrijden nog even voor de geest „Die bondsbestuurder had verwacht, dat we weggespeeld zou den worden door toppers als Rusland en West Duitsland. Goed, we verloren die wedstrijden. Maar het verschil was mi nimaal. Van Rusland verloren we met 7-4 en van Duitsland met 4-2. Maar we wonnen twee keer van Bulgarije. Eerst ln de poule met 3-2 en daarna om de derde en vierde plaats met 2-0". Promoten Het promoten van zijn sport ziet Toop Meijers als één van zijn belangrijkste taken als voorzitter. Hij geeft toe, dat de meeste Nederlanders niet eens weten hoe motorvoetbal gespeeld wordt. Daarom legt hij uit: „Het wordt ge speeld met vier veldspelers en een keep er. De veldspelers rijden op motorfiet sen, allemaal Bultaco's van 175 cc. De keeper, dat ben ik zelf bij MBTD, ver plaatst zich lopend. Vroeger zat de doelverdediger ook op een motor, maar dat was tamelijk gevaarlijk. Daarom heeft men dat enkele jaren terug afge schaft. Er wordt gespeeld met een zware bal, die een doorsnee heeft van ongeveer 40 centimeter. De spelers nemen die bal met de voet mee en moeten, evenals bij voetbal, proberen die bal in het doel van de tegenstander te deponeren. De tech niek speelt een enorme rol. De spelers halen soms snelheden van rond de 70 kilometer per uur en dan is het de kunst om de bal onder controle te houden. De Russen zijn daar meesters in". De keepers worden pas de laatste jaren wat meer in bescherming genomen bij motor-ball. Toop Meijers vervolgt: „In mijn eerste Jaren als keeper van MBTD was het nog riskant om onder de lat te staan. Je had een doelgebied van twee meter. De spelers mochten daar niet binnen komen, maar ik mocht zelf wel strijd. Want het blijft natuurlijk erg moeilijk om vanaf je motor een bal naar het doel te trappen. Die bal is bo vendien nog erg zwaar, ongeveer één kilogram. Maar als je dan als keeper een bal moet verwerken, vereist dat een speciale techniek. We beperken ons meestal tot stompen. Een bal vangen is bijna niet mogelijk. Ga maar na, die jongens rijden 70 per uur en dat is dus ook de snelheid van de bal. Vervolgens geven ze er nog eens een trap tegen. Dan moet je als keeper wel razendsnel reageren, anders ben je iedere keer ge klopt". Als'Nederlandse kampioen' ontvangt het Moto Ball Team Dordrecht jaarlijks een groot aantal uitnodigingen van buitenlandse clubs. Meestal geldt het dan een uit- en een thuiswedstrijd. Het probleem van de Dordtenaren is alleen, dat ze in Nederland moeilijk aan een veld kunnen komen. In Dordrecht zelf hebben de motorvoetballers alleen de beschikking over een trainingsveld. By officiële wedstrijden zijn ze derhalve af hankelijk van de bereidwilligheid van plaatselijke voetbalclubs. „We hebben CHAAM - Gerrie Knetemann heeft woensdag de Acht van Chaam gewon- ne, een wegwedstrijd voor beroepsren ners in Chaam, die per traditie op de eerste woensdag na afloop van de Ron de van Frankrijk wordt gehouden. Knetemann bad aan de eindstreep een voorsprong van twee minuten op ploegmakker Jan Raas. Theo Smit won de sprint van een achtervolgend groep je. De renner, die het eerste initiatief nam was de Westduitser Dietrich Thureu. Het boegeroep van het publiek maakte duidelijk, dat Thurau sinds zijn vertrek naar een Belgische ploeg flink aan po pulariteit in Nederland heeft ingeboet. De Westduitser ontsnapte na drie 'ach ten'. De enige, die erin slaagde bij te komen was Gerben Karstens. Samen reden zij zes ronden van acht kilometer op kop. waarbij hun voorsprong voort durend schommelde omstreeks de 35 seconden.Nadat een actie van Prinsen. Den Hertog en Priem om de vluchters terug te halen was mislukt, reed Jan Raas die tenslotte na zo'n 80 kilometer het gat dicht Raas wilde meteen door gaan, maar kreeg hiertoe niet de kans. Onmiddellijk nadat hij was afgestapt, demarreerde Gerrie Knetemann. Om dat hij alleen de Belg Jos van de Poel meekreeg was de koers gereden: een vertegenwooridger van elk van de twee grootste formaties van deze acht van Chaam aan de leiding. Met not tien kilometer te gaan reed Van de Poel lek. Knetemannwas van dat moment zeker van de overwinning, die voetbal meer treffers geproduceerd dan bij voetbalwedstrijden. Toop Meijers: „Korfbaluitslagen komen bij na niet voor. Gemiddeld scoort een clnb drie of vier doelpunten per wed- Toop Meijers: „Ik ben nooit ernstig ge blesseerd geweest. Motorvoetballen is beslist niet gevaarlijk". hij tenslotte behaalde met een ruime voorsprong. Bij de amateurs, die een afstand van 96 kilometer moesten afleggen, was Frits Pirard uit Breda de snelste vóór Peter Gödde. De uitslag van de Acht van Chaam is. 1 Gerrie Knetemann iHuybergen) 120 km in 2.47.10, 2 J an Raas Cs-Heerenhoek) op 2.00,3 Theo Smit (Halfweg) op 2.15,4 Aad van den Hoek (Roos endaal), 5 Roelof Groen (Sttenwijk). 6 Jos Ja cobs (Bel) 7 Levien Klaassen (Weelde) z.t.. 8 Wllly Govaert (Bel) op 2.20. 9 Gerben Kar stens (Rijen). 10 Rene van Gils (Bel) z.t., 11 Francesco Moser (Ita) op 2.35, 29 Dietrich Thureau z.t. De uitslag van de amateurs is: 1 Frits Pirard (Breda) 96 km in 2.04.03, 2 Peter Gódde (Hulst). 3 Johan Kuyken (Breda), 4 Bart van Est (DInteloord). 5 Peter van Leeuwen (Hil- varenbeek). CHAAM- Gerrie Knetemann gaat over de finish en wint de Acht van Chaam. Tot in de laatste ronde reed de 'Kneet' samen met Jos van de Poel. Knetemann wist zich echter in de laatste ronde van hem te ontdoen en sprintte alleen naar de eindstreep

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 12