Tevredenheid in de meeste kampen Doeltreffende counter van Hinault 'kraakt' Pollentier en Zoetemelk ALLE NEDERLANDERS ZONDER TE FORCEREN BINNEN TIJDSGRENS Martinez knapste zege uit carrière PZC/s MARTINEZ SPRINT NAAR ZEGE OP PLA d'ADET Opnieuw redelijke klassering voor Lubberding Tour in cijfers KUIPER EN VAN IMPE BEZWIJKEN ONDER SPERVUUR VAN DEMARRAGES Thevenet: Tot volgend jaar woensdag 12 juli 1978 sport 13 PLA D'ADET - Lijnrecht tegenover de ontgoocheling van Hennie Kuiper over zijn verlies in een moordende Pyrcneeën-etappo, stond een zeker gevoel van blijd schap bij Joop Zoetemelk. „Ik ben er weliswaar niet in geslaagd een slag te slaan, maar ik heb de schade op Hinault en Pollenticr tot 14 secon den kunnen beperken. Dat is in ieder geval veel minder dan de achter stand van alle anderen die nog aan spraken maakten op de overwin ning". luidde zijn conclusie. „Het blijft wachten tot de Alpen. De man die daar als eerste arriveert, zal de Tour v Niet alleen Joop Zoetemelk was tev reden In het Franse en Belgische kamp keek men eveneens in opper beste stemming terug op de slag die zowel moordend als boeiend was ge weest De Fransen juichten om de ritzege van de 29-jange Mariano Mar- tinez en de rol die hun nieuwe idool. Bernard Hinault, had gespeeld Bel gen (uit de formatie van chef d'equipe Eddy Merckx) verheugden zich over het behoud van Bruyere's gele trui en anderen (uit de ploeg van Fred de Bruyne) wezen op de presta tie van Michel Pollentier Dat dc strijd pas op de flanken van Pla d'Adet, bij het verlaten van het dorpje St. Lary Soulan, echt in alle hevigheid losbarstte was logisch. „Niemand wilde op de Tourmalet reeds doorgaan", zei Zoetemelk. „Het was te verwachten dat in de afdaling toch weer een hergroepe ring tot stand zou komen. Datzelfde gold voor de col d'Aspin". Michel Pollentier drukte zich in on geveer dezelfde bewoording uit. als Zoetemelk „Mijn demarrage op de col du Tourmalet moet dan ook niet gezien worden als een aanval op de gele trui Ik kon punten verzamelen voor het bergklassement Omdat ik daarin leider werd zonder mezelf pijn te doen, vond ik het logisch de kans te grijpen", aldus de Belgische kam pioen „De aanval op mijn con currenten voor de eindzege had ik gepland in dé laatste kilometer van de beklimming naar Pla d'Adet Zoetemelk dwarsboomde die plan nen door reeds aan de voet, 10 km voor de finish, te demarreren" Voorposten Wat zich in die laatste kilometers op het smalle pad naar de top afspeelde, was wielersport In optima forma „Er werd op het scherp van het zwaard gestreden", zei Zoetemelk ten over vloede De voorpostengevechten wa ren begonnen bij de beklimming van de col d'Aspin Nilsson de Zweedse helper van Zoetemelk, nam aan dat gevecht deel. evenals Paul Wellens, de Belgische toeverlaat van Kuiper in de bergen Michel Laurent, nog voor net roemloos einde van The- np deze dag tot kopman van zijn ploeg gebombardeerd, sprong mee „De voorsprong die je nu pakt. hoef je straks niet meer te verove ren' dacht de Fransman. Hij kwam uiteindelijk met lege handen te staan Nadat hij van fiets had verwis seld. verdween hij uit het voorste ge lid Voor Wellens en Nilsson was het toen nog slechts een kwestie van rijden rijden en nog eens rijden' zei de Nederlandse Tourfavoriet ..Toch ben ik niet op een voor dit soort, ritten grote versnelling naar boven gegaan Uiteindelijk duurt, de Tour nog ruim anderhalve week" Dat Pollentier enkele keren het tempo de hoogte injoeg, enerzijds om te proberen Zoetemelk kwijt te ra ken. anderzijds om de terugkeer van Hinault en de aan diens wiel vertoe vende Martinez te voorkomen, vond de kopman uit de ploeg van Louis Caput logisch „Pollentier versnelde telkens als hij zag dat ik heel even in moeilijk heden zat", aldus Zoetemelk. Over de terugkeer van Hinault zei hij: „Ik vraag me af of Hinault straks niet de tol betaalt voor zijn manier van be rgop rijden. Hij maalde steeds maar door, onafgebroken in hetzelfde tempo Het deerde hem blijkbaar niet dat hij de last van de koers het meeste droeg" .vlaiiu„u Lw..n,vz voeiae zich niet verplicht om enig aandeel in het kopwerk te verrichten Hij volgde het trio tourfavorieten als een schaduw en wachtte tot amper zeshonderd meter voor de eindstreep om toe te slaan „Het was geen demarrage", meende Zoetemelk „Je kunt het be ter als een eindsprint zien" Hoe dan óok Mariano Martinez, van wie ex- tourwinnaar Jan Janssen enkele ja ren geleden reeds zei dat hij de grote miskende renner van Frankrijk is. gaf zijn eenmaal veroverde positie niet prijs Hij bleef zelfs overeind toen de chauffeur van tourdirecteur Felix Levitan de koploper bijna tegen de afrastering terecht deed komen Dat Joop Zoetemelk concludeerde geen verliezer in die strijd te zijn. werd door Pollentier onderstreept „Vooral in de eerste kilometers maakte Joop een geweldige indruk op mij", zei hij „Evenals Zoetemelk durft hij te beweren dat de grote slag nog moet vallen Het voordeel is tijdwinst die we hebben op Kuiper. Laurent, Galdos en Van Impe. Daarbij gevoegd het feit dat The- venet. de strijd heeft gestaakt en ik heb alle reden om in tevreden stem ming op de Pyreneeën-etappes terug te kijken". Pollentier durfde zelfs te constateren dat de concurrenten die thans in het klassement achter hem staan, als uitgeschakeld kunnen worden beschouwd „Ook Kuiper luidde zijn visie PLA D'ADET - Na de koninginnerit van de Pyreneeën over het dak van de tour, de Tourmalet, via de venijnige Aspin naar de eindstreep op de top van de Pla d'Adet, bleef voor de tweede helft van de Ronde van Frankrijk de vraag: wie van de drie? Hinault, Zoetemelk en Pollentier. Wil de echte tourwinnaar de komende elf dagen opstaan? De zware bergrit langs de nog besneeuwde flanken van de Tourmalet hield deze vraag, tegen de verwachting wijd open. Er kwamen geen concrete gegevens uit de slijtageslag. Dat was tegen de verwachting, maar het houdt de tour de komende dagen wel interessant. Fred de Bruyne, de dit seizoen als ploegleider debuterende ex-tv-verslkggever, had gelijk toen hij in Bordeaux al zei: „Dit is de tour van de fluwelen benen." Waarmee hij zoveel wilde zeggen dat de eindoverwinning heel voorzichtig bewerkstelligd moet worden. Wie een slechte dag heeft is weg, wie zich een keer tot de bodem leeg rijdt, kan het ook vergeten. Fluwelen benen, dat moeten het ge weest zijn. anders viel het niette verkla ren dat in deze moordende rit. alle ren ners op tijd binnen kwamen en de op alle cols teruggeworpen Waal Joseph Bruyere tot zijn eigen verrassing de gele trui in zijn bezit, hield Bruyere rekende erop in deze etappe minstens vijf minu ten te verliezen „Ik kon de echte klim mers nooit volgen en bovendien daalde ik nog slecht ook Ik wist niet wat. ik hoorde toen ik op het podium moest komen voor weer een gele t rui Niettemin was er volop strijd geleverd Zoals wel verwacht tijdens de laatste beklimming naar de eindstreep. Zoete melk gaf het sein en demarreerde Twin tig kilometer voor de eindstreep had hij zijn speciale bergfiets bestegen. In een mum van tijd rukte hij op naar de voor hem rijdende Wellens en Nilsson. die eerder waren weggesprongen Eenmaal voorbiij dit duo keek de fris ogende Zoetemelk om. Hij wilde zien welke schade zijn demarrage aanrichtte Slechts Pollentier en Martinez waren aangesloten. Hinault zocht moeizaam de juiste cadans op 60 meter achter stand en Kuiper was helemaal niet in staat gefeest tot een alerte reactie. Het was fantastisch zoals Zoetemelk in deze belangrijke etappe naar boven De Franse tv-commentator Robert Chapatte is lijstaanvoerder in het klas sementder journalisten Chapatte heeft tot dusver de etappe-uitslag (althans de eerste drie van iedere rit.) beter voor speld dan zijn ruim 200 collega's van de schrijvende, pratende en filmende pers PLA D'ADET - Aan de voel van dc Tourmalet. na 75 kilometer wedstrijd in de 11c etappe, heeft Bernard The venet zijn ongelijke strijd van willen en kunnen moeien erkennen. Hij, de winnaar van vorig jaar. stapte uit de Tour de France. Thevenet deed het mei zijn onafscheidelijke glimlach en hij maakte er een grapje bij. „U weet", zei hij tegen de omstanders, „dat ik in de oneven jaren op m'n best rijd Tot 1979 dus..." De opgave van Bernard Thevenet werd geinspireerd door Tourarl s Miserez met wie Thevenet voor de start een onder houd had Thevenet: „Hij adviseerde me meteen op te geven wanneer ik in moei lijkheden zou komen Volgens hem zou ik mijn gezondheid in groot gevaar brengen door bij zo'n inzinking door te zetten Daarom ben ik nu afgestapt Ik voel me niet uitgeput of afschuwelijk moe. maar gewoon leeg Op" De beslissing van Bernard Thevenet werd er de oorzaak van dat televisiekij kers beelden moesten missen van de doorkomst op de col d'Aspin. Gealar meerd door hot bericht dat Bernard Thevenet in de ambulance was opge nomen. spoedde de mobiele camera ploeg van de O RTF zich namelijk naar dat punt waar de omstandigheden heel wat minder ernstig bleken dan was ver ondersteld Intussen was het wel te laat om de beklimming van de Aspin nog in j beeld te krijgen danste. Het tempo was al gauw te hoog voor Martinez, die er simpel afgereden werd. Zoetemelk bleef alleen over met Pollentier, die eveneens 'n grote in druk maakte. Beiden reden hard door om afstand met concurrentie te creë ren. voor Zoetemelk was hel jammer dat de rit vijf kilometer te lang duurde. Daar verzwakte hij plotseling. De prachtige cadans was weg toen Pol lentier voor het eerst zijn neus vooraan liet zien. Dc Vlaming wilde alleen ver der. maar Zoetemelk volgde. Een kilo meter verder plaatste Pollentier zijn tweede demarrage. Weer kon Zoete melk aansluiten, maar bet was hem aan te zien dat het steeds moeizamer ging Zoetemelk verkrampte steeds meer en gaf zich over bij de derde tempover snelling van Pollentier. Pollentier leek gezien wn frisheid met de grootst mogelijke versnelling op de ritzege en een voorsprong in het alge meen klassement af te gaan Maar ook hij zou een klap krijgen Dat was twee kilometer onder de top Pollentier stond vrijwel stil en moest lichter gaan trap pen om nog vooruit te komen De Belg hadjcennelyk ui het voorspel ook te veel gedaan 500 meter verder werd hij m- Zoetemelk en Pollentier beklommen zij aan zij de flanken van de Pla d'Adet De Franse Tourfavoriet Bernard Hinault verloor zijn concurrenten echter nooit uil het gezicht gelopen door Hinault. die al die tijd een constant eigen tempo had gedraaid en voortdurend Martinez op sleeptouw had genomen Zeer verstandig had Zoete melk bij dit tweetal aangepikt om zijn lichaam enigszins te kunnen laten her stellen van de geleverde inspanningen. Eindrush Het viertal leek te gaan sprinten voor de etappezege De verrassing kwam 50 me ter voor de eindstreep van Mariano Mar tinez. 30 jaar geleden in Burgos (Spanje) geboren die vanwege zijn Franse moeder de Franse nationaliteit kreeg Uii de schaduw van de drie overgebie-' ven favorieten demarreerde hij Hij koos de bumper van de auto van Levitan om zich winnend naar de eindstreep te laten trekken. De ritzege van Martinez, die nooit, de prijs van de elegantste tourrenner zal krijgen, liep nog gevaar omdat hij bijna ten val kwam. maar was verder niet belangrijk Drie kanshebbers bleven er over. de rest viel af. Ook Bruyere. al behield hij hel geel. De voornaamste afvaller was Hennie Kuiper. Op de Tourmalet en Aspin handhaafde hij zich netjes voor aan. bij het ingaan van de finale was Kuiper nergens. Hij kon totaal niet reageren op de demarrage van Zoete melk. Kuiper ontbeerde punch, er zat geen macht meer in de benen. Hij kon alleen proberen zo snel mogelijk boven te komen om te constateren dat zijn verlies een minuut en 27 seconden be droeg. Geen onoverkomelijk feit op zich. maar het was al zijn tweede neder laag na de tijdrit, waarin hij drie minu ten prijs gaf aan Hinault. Geen excuses Kuiper gaf toe dat zijn kansen op de eindzege naar één op vijf waren gedaald. Excuses waren er niet Kuiper kon slechts de hoop bewaren. Hoop op ver betering bu zichzelf, hoop op verzwak king bij de anderen „Iedereen heeft wel wel een slechte dag zei hy. een waar heid. maar als er een slecht rijdt blijven er nog vier concurrenten voor hem over Zyn ploegleider Peter Post zei het ook „By de eerste de beste demarrage bleef Kuiper al zitten. Op zo'n moment, moet hy erbij zijn, anders kan hy de Tour niet winnen Dit. was niet best" Hennie Kuiper telde na Pla d'Adetdat de wielersport op zyn mooist had laten zien (voorlopig), met meer mee Hinault. Zoetemelk en Pollentier spelen het spel verder Wie van de drie? Mariano Martinez bleek aan de finish nog over genoeg reserves te beschikken om uit de schaduw van de Tourfavorieten te treden. PLA D'ADET - Over Mariano Martinez (geboren 20-09-'48) doet in Frankrijk al jaren een wat flauw verhaal de ronde. De in Spanje geboren Fransman fietst met een pistool in zijn achterzak. Als hij tussen de miljoenen mensen langs de route van de Tour de France iemand ziet. die lelijker is dan hij, mag hij onmiddellijk schieten. Mariano Mertinez heeft dat nog niet gedaan Wel is hij als verdiensteUjk tourrenner van weleer (vierde in 1973) na een dieptepunt byzonder sterk teruggekomen en speelde hy het zelfs klaar in zyn 'tweede' profloopbaan een zware bergetappe te winnen Zyn beslissende demarrage in het skidorp op de Pla d'Adet kostte hem ovengens bijna het leven Martinez profiteerde van het zog van de auto van tourbaas Felix Levitan. Hy stayerde de laatste 200 meter naar de eindstreep. De chauffeur van de wagen kon Martinez niet. meer van zich afschudden en remde bruusk Martinez was daar niet. op berekend en viel bijna tegen het publiek aan. Hy bleef toch op de fiets en behaalde de mooiste overwinning van zyn leven 1974. 1975 en 1976 waren magere jaren Mariano Mertinez. een soort amateur met onmiskenbare klimcapaciteiten Anders was hy nooit vierde geworden in de Tour Vanwege zijn bepaald onelegante ulterlyk bracht hij het nooit tot kopman in een grote ploeg Martinez werd tot knechtenwerk gedwongen Dat weigerde hy. uit egoïstische overwegingen Hy verzandde in kleine ploegen Hy reed ook niet goed meer. Na een jaar als knecht in dienst van Freddy Maertens. werd hy dit seizoen kopman by een nieuwe Franse fofmatie Martinez maakte er gezien de zwakte van zyn ploeg in zijn eentje iets moois van. Voor de touretappe in Pla d'Adet behaalde hij drie overwinningen en eindigde hy hoog in de eindklassementen van de ver schillende etappewedstrijden De erelijst van Mariano Martinez ziet er als volgt uit: 7e in eindklassement criterium National, winnaar eerste etappe ronde van Vaucluse. 2e in eindstand Ronde van Vaucluse, winnaar eerste etappe circuit de la Sarthe. 3e in eindklassement Sarthe. 4e in eindklassement Ronde van Romandie. 2e eindklassement Dauphine Libere. winnaar tydrit in Grats (Zwi). 6e eindklassement Ronde van Zwitserland, winnaar elfde etappe Ronde van Frankrijk PLA D'ADET - Dat hij in het algemeen klassement zes plaatsen duikelde (hij staat 24e op ruim een kwartier), vond Fedor den Hertog minder erg dan de gang van zaken in de ploeg waarvan hij de bestge- klasseerde renner is. „Het is om de moed te verliezen", zei de ex-landskampioen aan de eindstreep op Pla d'Adet. „Ploegleider Henri Anglade laat me weliswaar niet links liggen, maar hij mist de feeling voor zijn werk. Hij is altijd al les wat we doen aan het af kammen. Niets deugt. Anglade praat bijna uitsluitend over vroeger, hoe hij destijds koerste. Wat kopen renners in 1978 daarvoor. Niets". Over het feit dat Anglade hem een pomp meegaf, waaruit, renners kunnen con cluderen dat de ploegleider niet tot het laatste by hun blijft maar bij anderen maakte Fedor den Hertog weinig woor den vuil „Na alles wat ik heb meege maakt til Ik aan zoiets niet eens zwaai meer", zei hy „Mijn enige hoop is dat ik volgend jaar in een sterke, goed georga niseerde ploeg kom Ik ben 32, preien ties om kopman te zyn heb ik niet Ik wil me in dienst van anderen stellen" Zyn achterstand van byna tien minuten op ritwinnaar Martinez verklaarde Den Hertog als volgt Ik waste voorzichtig in de afdaling van de Tourmalet Veel renners passeerden my en daardoor heb ik later grotendeels ln mijn eentje moe ten rijden" Nationaal kampioen Henk Lubberding stapte van zyn fiets en begon zich als het ware te verontschuldigen dat hij „slechts" 22e was geworden, in een groepje waartoe o a Van Impe. Ward Janssens en de Spanjaard Nazabal be hoorden Dat hy niettemin als derde man van de Raleighploeg was bin nengekomen vond do ritwinnaar van maandag heel gewoon ..Op het laatst reed tk met slecht verduidelijkte hy ..Dat kwam omdat ik bij eerdere be klimmingen myn eigen tempo aanhield Ik forceerde me niet Op de Tourmalet dacht ik reeds dat het beter zou zyn om af te haken dan me tot hei uiterste te verdedigen Ik wilde niet in elkaar klap pen. zeker niet omdat een verkoudheid me parten speelde" Dat Lubberding tactisch goed gereden had. kwam trouwens uit zyn klassering tot uiting Byna tachtig medestrijders arriveerden immers later dan hy Zinloos Voor de overige renners in de ploeg van Peter Post stond vanaf het begin voorop dat op tijd binnenkomen het be langrijkste van de dag was. Totdat na ruim 80 kilometer de beklimming van de Tourmalet begon, w as tevens steun verlenen aan Hennie Kuiper belang rijk. In de tweede koershelft moest de kopman, geassisteerd door (aanvanke lijk) Lubueiuu>6 en daler) Wellens, hel 11.7.1978 11e RIT 161 km PAU Argelès-Gazost1 Luz-Saint Sauveu? ix! TOURMALET aPLA D'ADET ST.-LARY-soulan ETAPPE-UITSLAG De uitslag van de elfde etappe ls: 1 Mario Martlnez(Fra-Job)161 kminSuur. 47 min en 26 sec 2 Bernard Hinault (Fra-Git) op 5 sec 3. Michel Pollentier i Bel-Fla) z.(... 4 Joop Zoetemelk (Ned-Men op 0.19, 5 Joaquim Agostir.ho iPor-Flaiop 1.28, 6. Hen nie Kuiper (Ned-Ral) op 1 29, 7 Christian SezneciFra-Meriop2.21.8 Francisco Galdos (Spa-Kasi op 2 30. 9 Raymond Martin (Fra- Mer)op2 31.10 Joseph Bruyere iBel-C.A) op 2 32 11 Bemaudeau (Fra-Git) op 3 18, 12 Wellens (Bei-Ral) op 3 48. 13 Vlllemiane (Fra-Git) op 3.52, 14 Laurent iPra-Peu) op 4 02.15 Maertens (Bel-Fla)op 4 09.16 Hezard (Fra-Peu) op 4 44 17. Nilsson (Zwe-Mer) op 5 14 18 de SchoenmakeriBel-C A)op5.46.19 VanImpeiBel-C.A)z.t-,20 Janssen^iC Aiz.t 21 Nazabal (Spa-Kas) zi22 Henk Lub berding (Ned-Rati z t23. Le Lay i Fra-Fial Op 6 19.24 Romero(Fra-Jobiop6.34.25 Menen- dez (Spa-Teki op 7.00. 34 Pedor den Hertog (Ned-Lej) op 9 39. 42 Jan Ra2s iNed-Ral) op 10.41. 52 Klaus-Peter Thaler (Wdl-Ral) op 13 25. 65 Jose de Cauwer (Bei-Ral) op 16 43. 66 Gerrie Knetemann (Ned-Ral) op 18.26,68. Gerben Karstens (Ned-Ral) op 18.31, 80. Wli- fried Wesemael Bei-Ral)op 19 1187 Aad van den Hoek (Ned-Ral) op 19.52, 99 en laatste Jacky Hardy (Fra-Fla) op 26.09 Opgegeven Bernard Thevenet iFra-Peu). Walter P'.anckaert (Bel-CAi Faustïno Fer nandez O vies (Spa-Kas). Dldier van Vlaslaer •Fra-Fiair ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Joseph Bruyere (Bei-C A. 56 19 30. 2 Be rnard Hinault (Fra-Git) op 1.05. 3 Joop Zoetemelk (Ned-Men op 1 58. 4 Michel Pol lentier (Bel-Fla) op 2 47. 5 Hennie Kuiper (Ned-Ral) op 4.08. 6. Joaquim Agostinho (Por-Fla) op 5 48, 7 Freddv Maertens (Bel- Flaiop625.8 MarianoMartineziFraMobiop 6 34 9 Michel Laurent (Pra-Peui op 7 15. 10 Francisco Galdos iSpa-Kasi op 7 39. 11 Sez- nec (Fra-Mer) op 8.51. 12. Henk Lubberding iNed-Rali op 9 00. 13 Paul Wellens iBel-Rali op 9 03. 14 Vlllemiané iFra-Oi'i op 9 10. 15 Bemaudeau (Fra-Git op 9.45. 16 Martin iFra-Meri op 10 15. 17. NUsson «Zwe-Men op 10 30, 18 Hezard (Fra-Peu) op 11 13. 19. Van Impe (Bel-CAi up 12 40 20 Janssens (Bel-C.A) op 12 47. 21 Nazabal (Spa-Kasl op 13 20, 22 Ovlon (Fra-Peu) op 14.27. 23. De Schoenmaker Bel-C.A) op 15.45. 24 Fedor tien Hertog iNed-Lej) op 15.49. 25 Bourreau (Fra-Peu) op 15 55.41 Jan Raas (Ned-Ral) op 21 43. 43 Klaus-Peter Thaler (Wdl-Rüflj op 22 08. 56 Geme Knetemann (Ned-Ral) op 30.24. 61 Jose de Cauwer iBel-Rali op 32.24. 71 Gerben Karstens (Ned-Rali op 38.09. 72 Aad van den Hoek i Ned-Ral i op 38.34, 78. WUfried Wesemael (Bei-Ral) op 43 06. 99 en laatste* Inaudl 1 Fra-Job) op 1 16 27 PLOEGENKLASSEMENT 1 Mercier 29.17 08. 2. Ftandria 29 22.12. 3. Gl- tane 29 23 33. 4 C A. 29.27 50, 5 Raleigh 29.32.19. 6. Peugeot. 29 38 24, 7 Teka 29.4721. 8 Jobo 29.47 22. 9 Lejeune 29 51 52, 10. Kas 29.57 09.11 Flat 30 07 45 ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1. Raleigh 300.54.36. 2. Mercier 301.01.15. 3. Gitane 301.10.36.4. Flandria 301.14.21, 5. C-A. 301.56.30. 6. Peugeot 302.00.11, 7. Lejeune 302.21.01. 8. Teka 303.33.12, 9. Jobo 303.39 28, 10. Fiat 304 04.27. 11. Kas 304.05.59. BERGKLASSEMENT 1. Pollentier (Bel-Fla) 61 punten, 2. Hinault (Fra-Git) 47. 3. Martinez iFra-Jobi 42. 4. Zoetemelk (Ned-Mer) 41.5. Kuiper (Ned-Ral) 35.6. Le Lay (Fra-Fia) 30.7. Wellens (Bei-Ral) 19. 8. Agostinho (Por-Fla) 18. 9. Sanders (Fra-Fia) 18. 10. I.egeay (Fra-Lej) 16. PUNTENKLASSEMENT l. Maertens (Bel-Fla) 150 punten, 2. Bossis (Pra-Git) 119. 3. Rsclassan (Fra-Peu) 113, 4. Thaler (Wdl-Ral) 77.5. Jan Raas (Ned-Ral) 71. 6 Pescheux (Fra-Jobl 65. 7 Berlin (Fra-Gitl 63. 8 Bruyere (Bel--C-A)45.9. Kellv (Ier-Fla) 39. 10. Martinez (Fra-Jobl 36.-. zeil zien te Klaren. „Ik weet dat ik geen klimmer ben". zei Knetemann. „Daarom is een kwartier achterstand in een etappe met twee cols van de eerste categorie en een van de tweede categorie niet slecht". Jan Raas. Aad v d Hoek en de buiten landers in de ploeg van Peter Post knik ten by deze woorden „Forceren is voor ons zinloos. Hel is'zo t;och al zwaar ge noeg". aldus Karstens. Hy was. toen Thevenet aan het begin van de klauter- party naar de top van de Tourmalet de karavaan verlietde eerste van de acht Nederlanders die het contact met de hoofdmacht verloor Als excuus had „de Kaïst" zyn arm- en beenblessure, als gevolg van de valparty vorige week za terdag. kunnen aanvoeren Dat deed hy nauwelijks. Een echte prof Twaalfde etappe Het, eerste deel van de 12e werkdag in de Tour brengt, de renners al vroeg ln actie. Om precies half acht zet de karavaan zich in Tarbes in beweging. De rit voert over heuvelachtig terrein met twee col letjes van de vierde categorie De laatste kilometers, naar Valence, zyn licht stij gend Het tweede gedeelte - van Valence naar Toulouse - is eveneens kansrijk voor de niel-klimmers vanaf de 35e ki lometer vlak parcours

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 13