KEETIE VAN OOSTEN-HAGE BLIJFT NOG AAN DE MACHT OFFICIËLE OPENING VAN DELTA WEEK OVERDONDERD SUCCES Sjaak Beun wil indienen tegen aanklacht Hassink GENOEGDOENING JOS LAMMERTINK [PZCX Bella blij met tweede plaats Si- Uitslagen dames en amateurs R0N0 SNEL IN 5 KM LONDEN VERBEKE MOCHT VAN JURY NIET BIJ DE EERSTE DRIE EINDIGEN MAANDAG 26 JUNI 1978 sport 13 BEEK - Sjaak Beun krijgt eerste hulp als hü met een gekneusde schouder op de grond ligt, nadat zich tijdens het begin van het Nederlands kampioen schap wielrennen voor amateurs een zware valpartij had voorgedaan. (Door Peter de Jonge BEEK/BIERVLIET-Sjaak Beun uit Biervliet overweegt een aanklacht in te dienen tegen het gedrag van Arie Hassink tijdens de eerste kilo meters van het nationaal kampioen schap wielrennen voor amateurs in Beek. Volgens Beun is Hassink. winnaar van Olympia's Ronde door Nederland, de indirecte veroorzaker van de ernstige valpartij, die al na luttele kilometers wedstrijd voor een enorme chaos leidde. Zo'n vee rtig deelnemers, een kwart van het totale veld, smakte genadeloos te gen het wegdek. Vijf van hen, onder wie Sjaak Beun, werden per am bulance naar het ziekenhuis in Ge leen overgebracht. Jan Jonkers uit Oud-Gastel was er liet ernstigst aan toe. De artsen constateerden in eerste instantie een zware hersen schudding. maar gezien de aard van dc verwondingen werd Jonkers uit veiligheidsoverwegingen later naar het hospitaal in Heerlen vervoerd voor onderzoek door een neuroloog. Als gevolg van de gigantische val partij werd de koers geneutrali seerd en moest er opnieuw gestart worden. Beun die zaterdagavond nog krim pend van de pijn thuis zat (na behan deld te zijn voor een ernstige meu- zing van zijn schouder werd uit het ziekenhuis ontslagen, vertelt dat er direct na de start een eerste waaier was onstaan. Arie Hassink sloot zich daarbij aan en wilde gelijk de kop overnemen. ..Daarbij duwde hij een van die jongens - ik ken zijn naam niet-zo maar van de weg af. Toen hij terug op de weg wilde komen viel hij. Het is schandalig zoals Hassink rijdt", stelt Beun. Hij zal in ieder geval wedstrijdleider Wim Jeremiasse uit Ellewoutsdiik van zijn ervaringen op de hoogte stellen ..En wanneer het geval Jon kers ernstige gevolgen heeft, zal ik contact met zijn ouders opnemen Als er dan een aanklacht moet wor den ingediend kunnen ze op mij re kenen". zegt Sjaak Beun De 31-jari- ge amateur uit Biervliet zegt - hoewel hij drie weken absolute rust moet houden - geen materiële scha de van de valpartij te hebben. Hij heeft weliswaar een eigen zaak in bloemen en kippen, „maar het voor deel is dat ik een vrouw heb die alles kan." Beun laat weten zich goed voorbe reid te hebben op de nationale titel strijd. „Er was afgelopen week tijd genoeg voor mij en ik had goed kun nen rijden. Toen de eerste waaier ontstond zat ik toch ook van vo- ren."De Zeeuw - die derde was bij het provinciaal kampioenschap - stelt de indruk te hebben dat jongere coureurs geen actie tegen het schandalige gedrag van Hassink durven te ondernemen .Misschien denkt hij wel dat hij zo goed is", be sluit Beun. ..maar zulke grappen hoefthijnatuurlijknietuittehalen Chaos Na de massale valpartij ontstond een enorme chaos. Verbeten vech tend voor hun kans om vooraan te komen stapten coureurs door, over en op de kluewe gevallen renners naar voren. Er was een afscheiding onstaan, waardoor vijftien renners voorp kwamen, maar omdat de weg volkomen versperd was legde Wim Jeremiasse de wedstrijd stil. Hij be sloot dat er opnieuw moest worden gestart. Dat had de nodige voeten in de aar de. De renners die in de kopgroep re den eisten dat zij dan metde voor sprong van 35 seconden, die ze had den opgebouwd, mochten vertrek ken. Arie Hassink en Ad Tak zetten hun fietsen demonstratief dwars over de weg. Herman Snoeijink trad op als woordvoerder. Jeremiasse ging ech ter niet op de verzoeken in. ondanks de tegenwerpingen van Snoeijink dat 'we toch geen toersiten zijn'. Maar ook het opnieuw starten werd een fiasco. Er as namelijk rondgeroe- pen dat er geneutraliseerd (dus ach ter een voorop rijdende auto, die de snelheid aangeeft) zou worden gere den tot aan de voet van de Adsteeg. Dat bleek echter niet het geval te zijn. De renners, die vooraan stonden bij het tweede vertrek wisten dat wel, degenen die achteraan stonden niet. Zij reden in een rustig tempo tot aan de Adsteeg Maar in de voorste linies was toen veelvuldig gedamarreerd en gevallen. Valpartijen, waarvan Johnny Verbeke de kampioen van vorig jaar en Henk Kuys. Ad TAk. Theo de Rooy en Frits Schür het slachtoffer werden. Kritiek Als oorzaak van die grote val partijen werd het enorme deelne mersveld genoemd. Er waren 178 renners ingeschreven, waarvan er 155 van start gingen. Dat zijn er al tijd nog 55 meer dan in een klassie ker. Veel kritiek was er vooral op de slectieprocedure voor de titelstrijd. De eerste drie van ieder provinciaal kampioenschap en de eerste tien van iedere klassieker plaatsen zich automatisch voor het Nederlands kampioenschap. De overige deel nemers worden op advies van sport- commissieleden aangewezen. En juist die coureurs - door de topama- teurs aangeduid als 'niet stuurvaste krabbers' - zijn de worel van alle kwaad, meent men. BEEK- Jos Lammertink uit Werden wordt door het publiek enthousaist begroet als hij als de niemce amateurwielerkampioen van Nederland in Beek over de finish gaat BEEK - Jos Lammertink heeft ondervonden dat er toch nog een beetje gerechtig heid in de wïelerwereld is. Tot tweemaal toe heeft de Amstel-renner uit Wierden in Olympia's Ronde door Nederland zijn kansen moeten opofferen voor Arie Hassink. De grote capaciteiten van Lammertink bleven daardoor erg lang onder de opper vlakte. Maar zaterdag in Beek kwam het allemaal aan het licht. Nu reed Hassink in dienst van de Wierdense renner, die met een scherpe demarrage in dc laatste kilometer de nationale driekleur verdiende. „ER w as niets afgesproken", vertelde de weinig spraakzame kampioen. „Alleen dat we zouden rijden voor degene die voorop kwam." De eerzuchtige Hassink hield zich aan toen ik omkeek zag ik dat ik een gat had die wankele afspraak. Vanaf het mo- van vijftig meter." Dat voor hem vol- bas hordijk sportprijzen b.v. MIDDELBURG ROTTERDAM Vlasmarkt 42 Dorpsweg 57 tel. 01180-11585 tel. 010-291556 ment dat Lammertink met Jacques van doende om de 20-jarige Wouwse revela- tie van dit seizoen - die twee Limburgse etappes in Olympia's ronde won. ter plekke te laten Het verhaal van het nationaal kam pioenschap - dat na de verwarrende ta ferelen in het begin werd ingekort, tot 164 kilometer - is snel verteld. Het vage gedoe over het al of niet geneutraliseer de vertrek (..Volgens mu reed er een au to voor tijdens de neutralisatie, die dat Meer. Bert Oosterbosch. Johan Kuiken en Bas Wijnands (die snel moest lossen en afstapte) in de frontlinie raakte, nam de man uit Nede onmiddellijk de verde digende rol aan Daarmee lijkt de vrede in het Am- stelkamp volledig te zijn teruggekeerd- Er was duidelijk sprake van wrevel tus sen Hassink en Lammertink hoewel ze wel samen bleven trainen. Maar in de wedstrijden boterde het niet ai te best. dat coureurs normaal zestig per u Lammertink had in de klassiekers geen den" jammerde Cees Spaans uit 's- vinning kunnen boeken en voelde Gravenpolder nadat hij wegens mate- zic-h sterk in Olympia's Ronde. Maar daarin mocht ij zijn eigen kans met grij pen. omdat Hassink de rol van kopman voor zich opeiste Weliswaar won Lammertink de af sluitende rit naar Hulsberg, maar ook riaaldefect de strijd had gestaakt) had tol gevolg dat er automatisch een groep kanshebbers overbleef In de frontlinie .•as vooral Ger Mak uit Schiedam enorm actief Hij smeet met zijn krach ten. alsof er voor hem geen grezen be- BEEK - Nadrukkelijker dan ooit tevoren heeft het geslacht Hage uit Sint-Maar tensdijk zaterdag tijdens dc nationale kampioenschappen in het Zuidlimburgse Beek de absolute alleenheerschappij in het damesw ielrennen gedemonstreerd. Keetie van Oostcn-Hage deed voor de negende maal met succes een greep naar het goud en haar zus Bella van der Spicgcl-Hage (die ook al drie titels achter haar naam heeft staan) werd tweede. En dat allemaal met minuten voorsprong op de rest van het veld. dat het predikaat 'concurrentie' nauwelijks waard is. Het ontbrak er nog maar aan dat Heieen Hage. de jongste van de drie fietsende zusjes, het brons greep. Zij brak woensdag in Poeldijk tijdens een koers haar sleutelbeen en moest noodgedwongen aan de kant blijven. Keetie. Bella en Heieen hadden maar wat grag een. twee en drie geworden. De tactiek voor deze titelstrijd leek er he lemaal voor uitgestippeld. „We hadden van te voren al bekeken waar we het best konden demarreren." vertelde Keetie van Oosten. Samen met Bella van der Spiegel reed ze weg uit de kop groep van zeven rensters. die al na 24 van de 78 af te leggen kilometers was ontstaan Moeiteloos Verbijsterd hoorden ze na een aantal rondjes dat er eerr groep op elf minuten achterstand reed Want van zelfoverschatting heb ben ze totaal geen last. „Het is niet zo'n lastig parkoers," liet Keetie weten „Dat klimmetje stelt ook niet zo veel voor. Alleen door de harde wind was het wel zwaar vandaag Toch beseften de zusj-es dat de kopgroep ook niet alles was Ik hoorde een paar van die meisjes al flink piepen en toen wist ik dat ze niet zo fit meer zaten De 28-jari- ge lerares uit Kloetingc trapte nog een extra op de pedalen. Haar twee jaar oudere zus wist wat er komen ging. Sa men gingen ze op weg Naar de twaalfde titel voor de familie Hage Een aardig BEEK - De uitslag van het NK voor amateurs luidt 1 Jos Lammertink iWierden) 164 km in 4 07,25; 2 Jacques van MeeriWouwiz.i 3 Bert Oosterbosch lEindhovem op 12 seconden 4 Johan Kuiken (Breda) zt5 Frits Prrard (Breda) op 29 seconden; 6 Erik Visscher (Sweykhuizen)z t 7 Jan de Nljs (Amsterdam zt.; 8 Jo Maas (Maastricht) zt. 9 Jacques Verbruggen (Putte) zt. 10 Willy Maessen (Masbracht) z t.11 Arie Hassink (Neede) z t 12 Bas van Lamoen iRosmalen» op 1.43; 13 Henk Mutsaars (Schijndel), 14 Hans Koot (Eindhoven) zt 15 Piet van Leeuwen (Hel mond) z.t16 Thijs Hogervorst (De Rijp) z t 17 Ruud Kos (Eindhoven). 18 Peer Maas (Huybergem z t 19 Bert Wekema (Pelze) 20 Martin Taverne (Amsterdam) De uitslag bij de dames luidt- 1 Keetie van Oosten-Hage 74.2 kilometer ir 2 06.05 2 Bella van der Spiegel-Hage 3 Truus van der Plaat op 3 35 4 Mimi BrinkholT. 5 Marian Bik. 6 Tineke Fopma op 3 42: 7 Anne Riemersma op 3.45 8 Willy Buitelaar: 9 Han nie Top; 10 Marian Barendrecht. op 5 30 II Corrie Lelieveld op 7.00: 12 Bea van JJken 13 Corrie Oosterwaal' 14 Greetje Rubs: 15 Petra de Bruin LONDEN - Henry Rono. dc wereld recordhouder op de 5000, 10.000 en 3000 meter steeple chase, heelt zaterdag op de laatste dagen van de open Engelse kampioenschappen in Londen zijn twintigste overwinning van dit seizoen behaald. De Kcniaan won onder uiter mate slechte weersomstandigheden de 5000 meter in 13 minuten en 20,8 secon den. aantal, want het dameskampioenschap is tot nu toe veertien maal verreden. Gelukkiger nog dan kampioene Keetie van Oosten was Bella van der Spiegel met haar tweede plaats, tien jaar nadat ze voor de laatste maal de nationale driekleur had veroverd. Ze had de in druk dat haar zus al eerder had kunnen wegspringen, maar er werd een fami liefeestje van gemaakt. Bovendien was het op het acht kilometer lange, winde rige parkoers beter om getweeën te blijven rijden. Geen moment heeft Bel la van der Spiegel de illlusie gehad kampioene te kunnen worden. De enige die toch- niet helemaal rustig zat was Kcctic zelf. „Ik spring niet graag tegen Bella." vertelde ze. Maar dat was ook niet nodig. Op honderd meter van het einde voerde ze het tempo op met een knappe demarrage. Bella genoot toen al van haar tweede plaats. De achtervolgsters. Marion Bik. Mini Bnnkhoff. Tineke Fopma Truus van der Plaat en Willy Buitelaar (die overi gens moest afhaken toen het serieus werdi. reden toen al op gevoelige ach terstand. Van der Plaat spurtte uit eindelijk naar een derde plaats Drie 'oudgedienden' op de eerste plaatsen De jeugd is nog niet in aantocht. Keetie van Oosten; „Er zitten wel meisjes bij met die korte etappe (80 kilometer) kon staan Keer op keer koos hij de aanval, hij niet in de schaduw staan van het maar moest uiteindelijk toch de tol be talen voor die inspanningen. Ook Piet van Leeuwen koos veertig kilometer voor het einde voor een eenzaam avon tuur Tegen de verbeten jagende groep was dat echter onbezonnen en onbe gonnen werk Zo'n 24 kilometer voor het einde ontstond de belissende kopgroep, Kuiken. Van Meer. Lammertink. Oos terbosch en Wijnands sloegen een flinke bres. Wijnands kon het tempo niet vol gen en staakte ontgoocheld de strijd. Het kwartet dat overbleef herbergde veel kwaliteit Bovendien waren alle sterke formaties (Gazelle, met Van Meer Amstel met Lammertink, Va Erp met Oosterbosch en Jan Jansen met Kuiken) van voren vertegenwoordigd. In de achterhoede werd wel gereageerd (Jo Maas. Willy Maessen en Ene Vis- schers dreigden dichtbij te komen) maar de defensieve houding van de grootmachten in de Nederlandse ama teurwielersport zorgden voor het wel slagen van de ontsnapping. Een vlucht die uiteindelijk de triomf betekende voor Lammertink. ..Als de prestaties dit seizoen goed zijn" liet hij weten ..wil ik eind dit jaar prof worden Een opmer king die hoort bij het nationaal kam pioenschap voor amateurs. BEEK - Keetie van Oosten-Hage is zaterdag in Beek Nederlands kampioene wielrennen op de weg voor dames geworden Tweede werd haar zus Bella van der Spiegel-Haae (l) en derde Truus van der Plaat die goed rijden. Maar het is allemaal nog erg wisselvallig. Het ene jaar denk je: dat wordt een goeie. Maar het jaar er op zie je ze niet meer De koningin van het dameswielrennen blijft aan de macht. Volgend jaar kan ze voor de tiende maal kampioen worden. .Dan is het weer op de Cauberg," stelt ze resoluut. „Dat kan mooi worden." Belangrijker Maar alles kwam goed. Na het behalen van de titel verzuchtte Lammertink: „Ik vind het Nederlands kampioen schap belangrijker dan Olympia's Ronde." Hassink beweerde net het te genovergestelde. Hij had - zei hij - de verdedigende rol zonder moeite ver tolkt. omdat hij toch weinig waarde hechtte aan de titel. In beider opmer kingen klonk een stuk teleurstelling door. Het trio dat op het erepodium verscheen (Lammertink 1. Jacques van Meer 2 en Bert Osterbosch 3) maakte trouwens toch niet zo'n vrolijke indruk. Van Meer werd onaangenaam verrast door een poging van Kuiken, die zeven ronden lang geen kop had gedaan en kort tevo ren nog steunend aan zijn mede vluchters had laten weten niet meer in staat te zijn een rol te kunnen spelen in de strijd om de hoogste eer. En de Eindhovense Bert Oosterbosch was in de finale volkomen uitgeblust Sleutelrol Kuiken speelde een slteurol in het laatste gevecht. Een paar honderd me ter voor de laatste beklimming van de Adsteeg sprong hij plotseling weg. Jac ques van Meer reageerde: „Ik was vol komen verrast Ineens kwam Kuiken uit vierde positie. Ik ging er achteraan, maar op het moment dat hij stilviel stond ik ook stil." Daar profiteerde Lammertink van. ..Eigenlijk ging ik nog te vroeg", vertelde de kampioen, „maar Zll-.KIKZEE - De harde wind mag dan bij het Deltaweek-buitengebeuren roet in het zeilerseten hebben gegooid, het binnengebeuren zaterdagavond in Zicrikzee was een overdonderend suc ces. Voor een tot in alle hoeken bom volle Mondragonzaal vertelde Flyer- schipper Conny van Rietschoten zijn succesverhaal. Hij zette de deur van de W'hitbread-keuken op een kiertje en gunde zijn geboeide gehoor een kijkje achter de schermen van het 'grote' wedstrijdzeilen. Daarna volgde de wereld-premiere van de film over de Whitbread race. die het 500-koppige publiek de beelden ver schafte bij de tekst van de spreker. De film was nog zo nieuw dat het er nog geen geluid was: die werd 'life' inge sproken door de Engelsman Forbes De belangstelling voor het tweeledige Whitbread-verhaal was zo overweldi gend dat. het Deltaweek-comltë een tweede 'voorstelling' hield die opnieuw een volle zaal trok Van Rietschoten nam zijn toehoorders in zijn betoog helemaal mee terug naar de voorbereidingen van de race. vanaf het moment dat het idee van deelname werd geboren. „Hoe kom je er toe? Je zet gewoon de pro's en contra's tegenover elkaar." Blykbaar was het saldo positief en het miljoenenproject (zonder spon sors) werd op gang gebracht „nadat we eerst nog eens gevraagd hadden of dc- wedstrijd echt doorging De flyer werd speciaal door Sparkman and Stephens ontworpen voor de Round-the World-race cn als bouwer werd de Nederlandse w erf Huisman ge kozen uit een lijstje internationale bouwers. „Dat was wel makkelijk om dat we zo veelvuldig contact konden houden." De bemanning werd geselecteerd (Ge rard Dijkstra w as de navigator) en als 'training' werd de Transatlantische race gevaren-en gewonnen. Van Rietschoten deed ook zijn filosofie uit de doeken: 'het belangrijkste is aan gekomen en op de tweede plaats een goede tijd zeilen Iedereen aan boord had een taakomschrijving. Ik wilde de zaak runnen als een bedrijf' luidde zijn succesformule. Na de inleiding gaf hu een verslag van de race zelf Tijdens het eerste traject was het allemaal nog even wennen, „de behandeling van de spl wilde niet zo erg. We besloten niet meer te gijpen omdat we anders de spi kwijt zouden zijn Op het jr^jeet naar Kaapstad hebben we het meest ge leerd Over de windstilten in de Dold rums: je kan wel ongeveer uitkienen waar je erdoorheen gaat, maar het blijft geluk Bloedstollende verhalen over het tweede traject naar Auckland dwars over elkaar lopende golven 'tot aan de zalingen van de bazaan'i maar toch snelheden tot over twintig knopen. Het varen door de Tasman Zee met kou sneeuw en ijzel noemde hii 'een bizarre tocht'. De derde etappe voerde naar Rio. Het tjsbergengevaar zette Van Riet schoten aan het denken „Als je daarop terecht komt is het afgelopen En als een paar dagen geen radio-contact hebt denken ze alk-en; de radio is kapot. Ze komen echt niet kijken Trouwens waar moeten ze zoeken. Ik heb voorgesteld de schepen een noodzender mee te geven die automatisch gaat werken als er iets goeo mis gaat Op de ontvangers in de buurt zou daardoor een verklikkertje moeten gaan werken om dc- mensen te waarschuwen In Rio zelf kregen de zeilers moeilijkheden van een heel an dere aard Na een wat uit de hand gelo pen feestje (,je kon er alleen whisky krijgen') kwamen de Flyer-mannen in het zwembad van de jachtclub terecht Een paniekerige barman belde de mili taire politie op met als gevolg dat de zwemmers met traangas het water wer den uitgejaagd Needies „Dc beste herinneringen." aldus Van Rietschoten, „heb ik aan de Needies. Daar wachtten onze kennissen ons op een hele vloot bootjes. De laatste lood jes wogen ook voor de winnende Flyer zwaar: in harde w ond moest het schip zien vrij te blijven van de driehonderd meter verder gelegen lager wal. „Ik vroeg na afloop aan het w edstrijdcomi- te wat ze gedaan zouden hebben als ik de motor had gebruikt, hoeveel straf ik had gekregen. Ze zeiden: niets, dat was goed zeemanschap geweest." Van Rietschoten besloot zijn uiteenzet ting met een vage verwijzing naar de toekomst: de Flyer wordt klaarge maakt voor de volgende race en er zijn 'bepaalde plannen' In zijn betoog over het varen met harde wind had Van Rietschoten bij tijd en wijle verwezen naar belevenissen van de deelnemers aan de Zeelandwedstrijden, zaterdag. Ook daar werd hard gevoch ten tegen de elementen. Vrijdag hadden de zeilers in de aanbrengwedstrijd Din- telsas-Zierikzee al een voorproefje ge had en sommige boten hadden onder weg met averij moeten opgeven. Bij de Ronde- en Platbodems werd het hele veld in hetZijpe gesommeerd een haven binnen te lopen. „Zelfs de politie ging van het water" aldus een van de beman ningsleden. Alleen de schepen die al 'binnen waren' werden in Zierikzee ge klasseerd. De gevolgen van de vnjdag- slag bleef niet uit: heel wat schepen lie ten zaterdag verstek gaan en slechts een gering aantal van de ruim tweehonderd inschrijvers voor de Deltaweek werden in de eindklassering opgenomen. (Een record-aantal dat comité-voorzitter Willemse er zaterdagavond in zijn inlei ding toe bracht op te merken dat over de Delta-week een aureool komt te liggen als een soort Cowes-weeki Ook zondag zette de wind nog fors door hoewel pas nadat de wedstrijd rond drie uur w as beëindigd de wind ging 'poeie ren. Het begin van de Deltaweek was alles by elkaar voor de meeste beman ningen poot aan spelen. 'Het was beu len' aldus een natte en vermoeide zeiler zondagmiddag. BEEK - Johnnv Verbeke reed zater dag in Beek mee buiten mededin ging. De amateur uit IJzendijke mocht w-eüswaaar starten, maar hij mocht van de jur> niet op het erepo dium komen. Verbeke heeft name lijk de Belgische nationaliteit en daar was de KNWl' woensdag ach ter gekomen. Overigens ligt dat niet aan de IJzen- dijkenaar Die heeft dat nooit onder stoelen of banken gestoken In tal rijke publicaties heeft het al gestaan, maar de Wielren Unie kon de leesbril kennelijk niet zo snel vinden Ookbij het aanvragen van een Nederlandse licentie heeft de winnaar van de Ker senronde nog nimmer hinder onder vonden. Ook al meldde hij netjes Belg te zijn In Den Haag zullen ze gedacht hebben dat het een mop was Ernstig werd het pas vorige week Toen werd ontdekt dat Verbeke geen moppentapper was Aanvankelijk wilden ze hem een startverbod ge ven. maar ploegleider Jan Janssen kwam daar tegen in het geweer Ver beke mocht van start gaan. maar on der de voorwaarde dat hij niet één van de ereplaatsen voor zich op zou eisen Jan Janssen 'Een idiote situa tie. zoals het hele kampioenschap vandaag trouwen. Wanneer Verbeke bij die eerste vier had gezeten, had den ze het eens moeten wagen om hem uit de wedstrijd te nemen Dan had ik mijn auto dwars over de weg gezet Het zou een enorme rel zijn geworden' Tot die rel kwam het niet Verbeke kwam. net als vele anderen, ten val.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 13