'Ambtenaar is er voor het publiek, niet omgekeerd9 Feestelijkheden rond 200-jarig bestaan Hoofdplaat begonnen 'Streetparade' opende Schelde Jazz Festival Twijfels noodzaak aanvullend onderwijs BURGEMEESTER SCHIPPER HEES VLAG Beryl Bryden Hm is opvallend hoe een groep goede musici verandert als er een werkelijk grote vedette bij komt. Vrijdagavond, tijdens het openingsconcert van het 6e Schelde Jazz Festival m Temeuzen. ging die gelijkenis weer eens op. The Pete Allen Jazz Band speelde enkele nummers voor zwaargewicht zangeres Beryl Bryden zich met de zaken ging bemoeien. Een professionele groep, die Pete Allen Band (vroeger Bemie Allen Band geheten, de zoon nam het van zijn vader overi. met musici die goed op el kaar zyn ingespeeld. Over het algemeen is het met dat soort groepen zo dat ze wit of zwart spelen: reageert het publiek helemaal niet dan draaien ze hun ver plicht pakket nummers af. Daarente gen. reageert het publiek op de eerste noten met geestdrift, dan wordt er eens extra tegenaan gegaan. Dat laatste was in een van het begin af sfeervolle zaal zeker het geval. En dan toch dat verschil toen miss Bryden het podium betrad. Je kan dan spreken van een nieuwe dimen sie. Met een okay boys. here we go wer den de zes musici gemobiliseerd en daar gingen ze dan ook werkelijk. Beryl Bry den bewees dat ze een van Europa's meest vooraanstaande vertolksters van oude jazzstijlen is. Het publiek genooter zichtbaar en hoorbaar van. Overigens bewees Pete Allen op klarinet en altsa xofoon een bekwaam solist te zijn. The queen of wahsboard kreeg voor haar op treden uit handen van Frank Koulen van Porgy and Bess een boeket bloemen overhandigd in verband met haar 25-ja- rig artiesten jubileum. Voor het optre den van de Britse zangeres verzorgde de groep Wheaterbird uit Zweden een con cert in het Temeuzense jazzcafé. De groep speelde in het begin wat statisch maar kwam naarmate men warm liep beter op gang. VELE SOORTEN JAZZ OUDE STIJL PIET J. BAERT WEG BIJ VREEMDELINGENZAKEN VAN DE TERNEUZENSE GEMEENTEPOLITIE Versieringen troef bij orgelconcert ZATERDAG 10 JUNI 1978 FEEST DUURT VIER DAGEN HOOFDPLAAT - Met het hijsen van de vlag van Hoofdplaat heeft burgemees ter A. Schipper van Oostburg vrijdag avond de feestelijkheden rond het 200- jarig bestaan van Hoofdplaat geopend. Het was het begin van een vierdaags feest, waar bijna de hele Hoofdplaatse gemeenschap bij betrokken is. Na de toespraken brachten de genodigden een bezoek aan de tentoonstelling, die in het voormalige Hoofdplaatse ge meentehuis aan de twee eeuwen Hoofdplaat is gewijd. Op de tentoonstelling is onder meer één van de vijf bekers te zien, die 200 jaar geleden vervaardigd werden, toen de Staten van Zeeland de overwinning be haalden in een geschil over Hoofdplaat met de Staten-Generaal De waarde van die beker bedraagt vele duizenden gul dens Als eerste in de rij van sprekers was de heer J P van de Ameele namens het organisatiecomité aan de beurt Hij roemde het enthousiasme bij de Hoofd plaatse bevolking en ook by mensen buiten dat dorp „Ik geloof, dat die voorbereidingen voor dit feest erg posi- 'Scheldeoord' in Temeuzen nam afscheid van directie-echtpaar TERNEUZEN- Het hervormd bejaar dencentrum 'Scheldeoord' in Terneu- zen heeft twee dagen in het teken ge staan van het afscheid van het direc tie-echtpaar De Feijter. De heer A. de Feijter is twaalf jaar directeur van het tehuis geweest en zijn echtgenote, mevrouw S. de Feijter-Kempe, was ge durende dezelfde tijd hoofd van de huishouding. Hel echtpaar is in totaal 33 jaar in het bejaardenwerk werk zaam geweest. Donderdagavond werd na een geza menlijk etentje afscheid genomen van bewoners, personeel en bestuur Er wer den toespraken gehouden doordsC H Bosma. voorzitter D Ollebek namens het bestuur en door vertegenwoordigers van het personeel en de bewoners Allen vertolkten hun dank en waardering voor de wijze waaróp de heer en mev rouw De Feijter zich de afgelopen jaren hebben ingezet voor het welzijn van de bewoners en voor de uitstekende sa menwerking met personeel en bestuur Het echtpaar, dat met pensioen gaat, kreeg vele cadeaus en een koortje van personeelsleden zong de heer en mev rouw De Feijter toe. Tevens werd de nieuwe directrice, mevrouw L S Stirler, welkom geheten Vrijdagavond werd een openbare recep tie gehouden Deze werd ook bezocht door het gemeentebestuur van Temeu- Collecte Rode Kruis NIEUWVLIET - De Rode Kruis-collecte heeft in Nieuwvliet 238,50 opgebracht tief zijn voor een gemeenschap als Hoofdplaat De contacten worden bij een dergelijke gelegenheid verstevigd aldus de heer Van de Ameele Hij vroeg verder aan burgemeester Schipper om zoveel mogelijk tegemoet te komen aan de wensen, die er nog le ven bij de Hoofdplaatse verenigingen Hij sprak een woord van dank aan allen, die meewerkten bij de voorbereidingen van het feest Burgemeester Schipper ontving het eerste exemplaar van het boek Hoofd plaat. dorp achter de dijk', geschreven door R Willemsen uit Biervliet Mev rouw Schipper kreeg een bloemetje uit handen van Marjo van Grol. leerlinge van de 6de klas van de lagere school De heer Schipper sprak zijn bewondering uit voor het feit dat 'een kleine gemeen schap dat allemaal klaarstoom!' Zijns inziens had de saamhorigheid bij de be volking daar wat mee te maken Hij vond het nemen van het initiatief voor het inrichten van een tentoonstelling erg belangrijk „Het is hier een ge moedelijke gemeenschap Het jongste dorp van Oostburg en ik dacht van West-Zeeuwsch-Vlaanderen Hoofd plaat is zeker geen stiefkind van de ge meente Oostburg, maar ook geen troetelkind", aldus de heer Schipper Tentoonstelling Na de openingswoorden (ook de heer Willemsen voerde het woord) bekeken de genodigden de tentoonstelling. Vele anderen gingen richting Europastraat, waar een getrouw model van de 'Ad- riana Pieternella' gedoopt werd De 'Adriana Pieternella' voer jaren als beurtschip tussen Hoofd plaat en Rotterdam. De schipper van de echte 'Adriana Pieternella'. de heer J. de Koster, verrichtte de doop van het (overigens nog altijd forse model, dat op initiatief van de heer P van Dieren- donck en A. van de Bekke is gemaakt De heer De Koster kreeg na de doop (met champagne) een foto van de Ad riana Pieternella' aangeboden Hoofdplaat feest vandaag, zondag en maandagnogdoor Vrijdagavond kwam de jeugd aan bod met een optreden van de Mi Amigo-dnve-in-show Vandaag is pr onder meer een rommelmarkt en een groots muziekfestival Zondag staat er een oecumenische dienst op het prog ramma en een klassiek concert in de Nederlands hervormde kerk Organisator J P van de Ameel Hoofdplaat ird tijdens de opening t PORGY AND BESS TERNEUZEN Zangeres Beryl Bryden. met begeleiding van The Pete Allen Jazz Band Pete Allen rieten 'en zang). Bemie AUen bajo. Tony Armatage 'slagwerk). Tony Bagot bas Janusz Carmcllo trompet en Dave Home trombone. HARMONIE TROK DOOR TERNEUZEN TERNEUZEN - Met een 'strafparade' van de harmonie De Vliegende Hol lander uit Temeuzen en musici van oude stijl-jazzorkesten is vrijdagavond het zesde Schelde Jazz Festival geopend. Vanaf'De Blide' trok de har monie, voorafgegaan door het majoret- tenpeloton, door een deel van Temeu zen. Op de Grote Markt, waar het wielerc- ritenum juist achter de rug was. sloten de musici bij het Temeuzense gezel schap aan Vandaar ging het te voet naar het Molenpleintje, waar Temeu- zens burgemeester C Ockeloen het of ficiële openingswoord sprak. Hij sprak zijn waardering uit voor de initiatiefne mers van het jazzfestival, het bestuur van de jazz-evenementen Schelde Stichting. In zijn toespraakje greep de burgemeester nog kort terug op het ont staan van de jazz in de Verenigde Staten van Amerika Hierna betraden de jazz musici het podium en gaven een open luchtconcert Vrijdagavond waren er concerten in jazzcafé Porgy and Bess, cafe Du Com merce en café Centrum in Temeuzen Vandaag, zaterdag, volgt traditiege trouw de grote 'streetparade' en openluchtconcerten op het Molenplein- tje. In de avond- en nachturen kunne! liefhebbers van oude stijl jazz in vele soorten weer terecht in de drie café'sdie dit jaar meedoen aan het festival. A vond vierdaagse Hoek afgesloten HOEK - De avondvierdaagse te Hoek werd besloten met een défilé vanaf be jaardentehuis 'Vremdike'. Voorafge gaan door drumband 'De Roffelaars' uit Hoek hielden de 303 deelnemende wandelaars een feestelijke intocht. De meeste wandelaars hadden gekozen voor de route van 5 kilometer Daarbij waren groepen van de wandelsportvere niging 'De Vrijbuiters' uit Temeuzen, 'Jeugdbelang' uit IJzendijke. de sport vereniging 'V en K' uit Hoek en de or ganiserende wandelsportvereniging 'Vremdike' Alle deelnemers kregen een> herinneringsmedaille of cijferlint over handigd. Het oudste 'Vremdike'-lid de heer P. de Jonge (91), kreeg bij zijn af scheid van de officiële wandelsport een fraai bloemstuk (Slot van pag. li vallen." aldus de directeur van Streek school Zeeland Criteria De heer Buijs zegt twijfels te hebben aan de uitvoerbaarheid van het Voortgezet Technisch Onderwijs vanuit organisa torisch en pedagogisch oogpunt Zei! spreekt hy trouwens liever over aan vullende voorzieningen in het dagon derwijs De directeur van Streekschool Zeeland is meer voorstander van een re gionale aanpak, waarbij de ver schillende vak in richtingen worden toe bedeeld aan een bepaalde school, af hankelijk van een aantal criteria zoals het aanbod van leerlingen en aanwezige outillage „Als een school over een goede tim merafdeling beschikt en in die regio willen tussen de 15 en 20 leerlingen nog twee jaar verder studeren in het tim mervak via dagonderwijs, dan zou die vakinrichting aan die betreffende school moeten worden gehecht Of dat nu een St reekschool. MTS of LTS is. dat maakt niets uit." verduidelijkt de heer Buijs „De vakinrichtingen moeten zo doelmatig mogelijk worden verdeeld over de verschillende deelnemers aan het aanvullend dagonderwijs, als daar toe tenminste noodzaak en behoefte blijkt. In Zeeland is geen enkele LTS of MTS in staat om die aanvullende voor zieningen voor dagonderwijs te verzor gen Dat geldt bij een grote toeloop ook voor de Streekschool." aldus de heer Buijs Cijfers „Landelijk zouden volgens beweringen van scholen ongeveer 25.000 leerlingen in aanmerking komen voor het volgen van een vijfde leerjaar aan een LTS." zegt de heer Buijs. Volgens het inspec tierapport betreft het echter slechts 10.000 leerlingen. In Zeeland blijkt, dat in de periode van 1972 tot heden onge veer 20 procent van de LTS-leerlingen het vijfde leerjaar volgt. In 1970 wilden 211 leerlingen dit dagonderwijs volgen. In 1971 waren dat 226 leerlingen, in 1973 206 leerlingen, in 1974 160, in 1975105cn in 1976 201. De daling in 1974 en 1975 werd veroorzaakt, doordat vakinrich tingen van 3-jarig 4-jarig werden. De laatste twee cursusjaren is weersprake van een kleine daling. In ieder geval is het percentage vrij constant," aldus de heer Buijs. Beleidsnota De staatssecretaris voor het voortgezet onderwijs, drs K de Jong wil don derdag de beleidsnotities over de aan vullende voorzieningen voor het dagon derwijs van 16- tot 18jarigen bespreken in de Tweede Kamer. Tot 1 december kunnen scholen dan een aanvraag in dienen. zodat in augustus 1979 enkele scholen hiermee kunnen beginnen. Een spreidingscommissie beoordeelt de ex perimenten. Daarbij worden naar alle waarschijnlijkheid criteria gehanteerd zoals het aantal deelnemers, levensbe schouwing. arbeidsmarktgegevens en de bestaande accommodatie In maart krijgen de scholen bericht, wie op deze experimentele basis mag starten Van uit het overleg van directeuren van Streekschool. MTS en LTS is deze week een commissie gevormd, naar aanlei ding van een bulletin van het ministerie van Onderwijs en Weten overe komende beleidsnotie Vorig jaar was een soortgelijke commissie in het leven ge roepen om de mogelijkheden in Zeeland af te tasten De besprekingen zijn toen echter opgeschort tot de beleidsnotitie zou verschijnen Volgens de heer G D Zegers. directeur van de LTS in Axel bestond toen bovendien nog grote on zekerheid. of LTS-scholen wel als mo gelijke scholen zouden worden ge noemd voor het aanvullend dagon derwijs Hij meent, dat de beleidsnotitie zal uiteenvallen in twee delen Voor op lossingen op korte termijn zouden de LTS-scholen ook worden opgenomen Op lange termijn zal echter het aanvul lend dagonderwijs terecht komen bij de scholen voor het middelbaar be- roepsonderwijsen de Streekscholen, die in de tweede cyclus van het onderwijs (middelbaar) vallen. Landelijk zouden er volgens hem twee stromingen be staan van meningen over het aanvul lend dagonderwijs voor 16 en 18 jarigen De eerste is. om leerlingen alleen terug te laten komen naar het beroepson derwijs om een eventueel tekort aan vakmanschap bij te brengen Dat bete kent alleen beroepsgericht onderwijs De tweede gedachte is. om naast het vaktechnische gedeelte ook een stuk vorming en stage in de beroepsoplei ding te passen Dat betekent meer be roeps begeleidend onderwijs 'MET HANDEN EN VOETEN PRATEN MET BUITENLANDERS' TERNEUZEN - En dan had je ook nog een Turk, die maarniet begreep, waarom zijn vrouw steeds in ver wachting raakte. Terwijl hij. zoals hij geduldig uitlegde, toch al jaren de 'pil' gebruikte Misverstanden en communucatiestoornisscn met hun grappige en tragische kanten horen bij het werk van Piet J. Baerl (591, nog tot eind deze maand amb tenaar vreemdelingenzaken van de gemeentepolitie in Terneuzen. Vrijdag30juni gaat hij met pensioen „Jammer", zei hoofdinspecteur- korpschef C O Hindriks afgelopen week bij een heel andere gelegen heid ..Baert is heel sterk verbonden met. ons korps" Oudere Temeuzena- ren hebben het nog wel eens ovei 'Politie Baert'. al zijn er ook die hem kennen als 'Baert van Oud-Temeu zen'. de vriendenclub die liefhebbert in de plaatselijke geschiedenis en die hij nog heeft helpen oprichten „Tja straks is 't met werken gebeurd Dan tel jc met meer zo mee Zo gaaf het toch? Maar ik heb me al zeker een jaar op mijn pensioen voorbereid Ik ga me echt niet zitten vervelen Hoewel tussen je zestigste en vijfen zestigste gaat hef hard Misschien noemen ze me straks wel de ouwe Baert", zegt hij -half brilletje op het voorhoofd geschoven- in een van de kamers van het (alweer te kleine) po litiebureau Baert wilde altijd al ambtenaar wor den. maar die droom leek toen hij jong was onbereikbaar Als 15-jarige pakte hij allerhande baantjes aan, omdat hy. schipperszoon met een zieke vader, het gezinsinkomen op peil moest houden Als de oorlog uit breekt. zit hij bij het regiment grena diers, dat een taak heeft rond Den Haag Daarna: dwangarbeider in Duitsland, onderduiken, razzia's en de hongerwinter Controleur Bij de bevrijding wordt Baert ('een ongelooflijk vervelende baan. maar de enige kans om in de ambtena renwereld terecht te komen') con troleur bij de huisvestingscommis sie in Terneuzen en enkele jaren la ter vraagt de toenmalige bur gemeester Teilegen of hij bij de poli tie wil Het is inmiddels '47 Baert ontdekt de tekorten in zijn opleiding en gaat aan de 'zelfstudie voor het politiedi- ploma „We deden dat met 13 man onder leiding van inspecteur Reindersen adjudant Geertsema De heer Van Mossevelde. een ULO-le- raar. moest onze kennis van het Ne derlands op peil brengen" Na vijl jaar actieve dienst wordt hij in april '52 overgeplaatst naar de admini stratie Het Temeuzense poli tiekorps telde toen 22 man Zijn taak blijkt veelomvattend: al het werk kwam neer op de schouders van één man Baert ..Door de groei van hel korps en de ontwikkeling die Ter neuzen meemaakt? was de bezetting van de administratie veel te gering Naast, de normale administratieve werkzaamheden moesten toen ook de vreemdelingendienst, de herken ningsdiensten de 'bijzondere wetten' worden uitgevoerd" Bij de herinde ling van '70 krijgt het Temeuzense korps een bezetting van 44 man en wordt het werk opnieuw ingedeeld. Baert krijgt vreemdelingen- en her kenningsdienst onder zijn hoede Groei gebrekkig Nederlands met een zee van moeilijkheden erachter Raadsman „Vreemdelingentoezicht bestaat ze ker niet alleen uit het toezicht op vreemdelingen en het verzorgen van hun papieren. In veel gevallen ben je hun vraagbaak en raadsman. Ze komen soms met de gekste proble men. Soms kun je ze oplossen, soms moet je ze de weg naar elders wijzen Het is mij wel eens gebeurd, dat een vrouw raad kwam vragen in ver band met ernstige moeilijkheden met haar man. Ze werd de weg ge wezen. De volgende dag stond haar man op de stoep met dezelfde pro blemen. Ik wees hem dezelfde weg en een paar dagen later kwam ik ze gearmd tegen in de Noordstraat Piet J Baert en zijn baan. eind deze maand horen ze niet meer bij elkaar. Dan blijft hij hoogstens nog de 'Baert van Oud-Temeuzen'. Dne boekjes over Temeuzen en Sluiskil staan er op zijn naam ('misschien maak ik nog eens iets over 'Philippine in oude an sichten') en vijftien jaar lang was hij ook de redacteur van het vereni gingsblad 'De stem van Oud-Temeu zen' Voor de PZC-bijlage Zeeuwsch-Vlaanderen Extra schreef hij jarenlang de rubriek 'Van d'Ee tot Hontenisse' en zo zette hij, voor die en gene nog wel eens wat op papier Daarvoor heeft hij straks wat meer tyd, zoals hij ook naar hartelust in zijn (Hoekse) tuin kan werken Maar eerst moet hij door z'n officiële afscheid heen Vrijdag 30 juni, 15 uur. burgerzaal van het stadhuis „Er zal geen gelegenheid zijn het woord te voeren", meldt de uitnodiging. Ter- neuzenaren die de bescheidenheid van 'Politie Baert', 'Baert van Oud- Temeuzen' en Baert van vreemde lingenzaken' kennen, kijken van zo'n zinnetje niet eens op. Omdat het aantal buitenlanders de afgelopen jaren enorm is toegeno men (337 op 1 januari '62. 1473 op 1 juni van dit jaar) komt er begin '77 een ambtenaar vreemdelingenza ken, de heer Van Wijk. De heer Van Opdorp heeft de herkenningsdienst in zijn 'pakket' en is ook tweede man vreemdelingenzaken. Baerl kan het de laatste tijd wat kalmer aan doen En terugkijken „Ik heb me bij mijn werk steeds voorge houden. dat ik er als ambtenaar voor het publiek ben en dat het niet om gekeerd is Ik heb geprobeerd mijn werk uit te voeren, zoals de overheid van me verwachtte, maar dat bete kende ook. dat het belang van het publiek een grote plaats innam Ik vind het niet juist om op te treden op de manier die wij kennen uit de tijd dat wij onze vrijheid kwijt waren In veel gevallen kan in goede verstand houding en opmenselijke manier duidelijk worden gemaakt 'hoe het moet' Zyn aanpak werkt Wanneer in de cember '76 wat Joegoslaven op de vuist gaan. waarschuwt de patrouille ze dat 'meneer Baert' zou worden in gelicht, als zich opnieuw ongeregel dheden zouden voordoen Dat dreigement was voldoende. De laatste jaren is het er niet eenvoudi ger op geworden. De verhouding overheid-publiek is moeilijker en door de ontwikkeling van de streek zijn er heel wat figuren van over de grenzen gekomen waar harder tegen moetworden opgetreden", meent hij Baert heeft de afgelopen jaren heel wat malen met 'handen en voeten' gepraat, als er weer eens vreemde na tionaliteiten ln zijn kantoortje ston den ..Man beetje dood", zeiden twee Turken die hulp kwamen zoeken vooreen landgenoot „Beetje dood" - P J. Baert 'Ambtenaar is er voor de mensen' LUTHERSE KERK. MIDDELBURG; Jos Verpoorten, orgel met medewerking nu Anne-Marie de Beer. blokfluit met competi ties van onder anderen Bruhns. Sweehnck, Frescobaldi en Barsanti. He, vierde en laatste concert in de Lutherse kerk te Middelburg in de serie orgelconcerten was gereserveerd voor de cantor-organist van deze kerk. waarbij Anne-Marie de Beer. blokfluit viermaal een muzikale bijdrage leverde Jos Verpoorten had als slotwerk de 'Bil belse Sonate no 1' van Kuhnau op zijn programma staan, handelend over de strijd tussen David en Goliath. In eer achtdelig stuk werd onder meer ondc streept het pochen van Goliath, weer gegeven door statige gepuncteerde rit men; het sidderen van de Israëlieten it hun gebed tot daarvan had de muziek van deze componist alleen maar te- trekking op het laatste, want iets vu sidderen heb ik compositorisch niet kunnen bespeuren. De moed van Daw en kinderlijk vertrouwen op God, weid als een speels, ongecompromitteord kort gegeven weerspiegeld; de strijd tussen David en Goliath, compleet mf de slingerende steen, werd doorKuhnt goed gerealiseerd, waarbij iafc vreugdedansen het geheel omlijstfC Het werd een uitstekende vertolkin? van Jos Verpoorten. De organist was dit programma begc: nen met 'Preludium en Fuga in e' va: Bruhns. een 17de eeuwer. die maar I jaar oud werd. Het bleek een spetterenc 'Preludium' met een Fuga vol afwlss? lingen en tevens een spectaculair begir van dit concert. In het verdere programma was Jos VB poorten nog te beluisteren in een uitst» kend gespeeld 'Trio in G' van Joh. S« Bach, helder en doorzichtig gf streerd. In de 'Canzon Prima' van cobaldi konden de bezoekers, die in eer flink aantal aanwezig waren, dit gegf ven als een kort verfrissend intentie» Van Sweelinck speelde Jos Verpoortft nog diens uitermate bekende Variatie! over 'Estrce Mars', niet overal gemak keüjk geschreven, maar dat voor de or ganist geen geheimen meer had. Aanc:' programma werkte mede Anne-Mam de Beer. blokfluit. Als ik het goed gezier heb, hanteerde de fluitiste twee blok fluiten, die ombeurten bespeeld werden Haar optreden was geheel verschillend In de 'Drie Engelse dansen' en in de 'Se nate Prima' van Castello was Anne-Mt rie de Beer veel zelfverzekerder en vet beter op dreef, dan in de andere com posities. Het zou best kunnen, dat dei Quit haar beter in de vingers lag dan® andere. In bovengenoemde werken moeilijk speelbare muziek door de vdt versieringen, kwam zij uitstekend vctf de dag en lagen er schijnbaar geen pm blemen. Dit in tegenstelling tot de Se nate in d' van Handel en later in de 'So nate in g' van Barsanti. waarbij naaf kleine ontsporingen en niet helem» goed doorgekomen tonen, ook i zuiverheid wel eens te wensen over te'- Vermeldenswaard is zeker het furieiï gespeelde 'Furioso' in Handel's werk Jos Verpoorten begeleidde ad rem wist kleine moeilijkheden (allegro Ba' santi) snel recht te trekken. Naast de organist zag zeker ook wel# genoemd worden de betrouwbare rel) strant, want wat is een organist zondfl zo'n tussenpersoon? De orgelcommissie van de Luthers kerk gaat volgend jaar vol goede m# verder op het pad, om kleine series-" gelconcerten te bewerkstelligea Eh k recht! i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 8