De Oesterdam mag geen sluipweg zijn Kop Schouwen natuurmonument DEEL STATEN KRITISCH OVER DE INSPRAAKPROCEDURE STREEKPLAN RECREATIEPLAN VOOR SCHOUWEN Gesprek bevolking en de kroonprinses onmogelijk Relatie gedeputeerden en commissie niet goed ALGEMEEN KRITIEK OP (VORIGE) MINISTER VAN CRM NADRUK OP KWETSBARE KANTEN VAN HET GEBIED ZATERDAG 27 MEI 1978 CDA-MOTIE OVER SNELLE AANLEG VAN DE ZOOMWEG UNANIEM DOOR DE PRO VINCIALE STA TEN AANVAARD ting kunnen vinden op het geplande tracé westelijk van de watergang Wennen Volgens de heer Venekamp zou van een verminderde veiligheid geen sprake zijn: de inwoners zouden er snel aan wennen, recreatief verkeer heeft geen haast en bovendien komt voor de aan te leggen sluis al een bocht te liggen, waardoor de snelheid, waarmee gere den wordt, toch al niet hoog is. De heer Venekamp kreeg alleen steun van de heer C Th. A van Waterschoot, die overigens betoogde, dat het niet de bedoeling is verkeer aan te trekken over de Oesterdam De here L A M Elen- baas <vvd) en Eversdijk bleven bij het MIDDELBURG - De provinciale staten van Zeeland vinden, dat de in het oostelijk deel van de Oosterschelde aan te leggen Oesterdam geen sluipweg mag worden voor verkeer, dat nu van verbindingen gebruik maakt, die via Bergen op Zoom lopen. De staten aanvaardden vrijdag unaniem een door drs. H. Eversdijk (cda) ingediende motie, waarin gedeputeerde staten wordt ge vraagd er bij de regering op aan te dringen, dat de Zoomweg gelijktijdig met de weg over de Oesterdam gereedkomt. Naar het oordeel van de staten zal daardoor bij weggebruikers minder de neiging optreden om de weg over de Oesterdam als sluipweg te gebruiken. De stalen verwierpen een motie van de heer H Venekamp (pvda) waarin werd gesteld, dat alsnog gezocht moet wor den naar een zo goed mogelijke aanslui ting van de Oesterdam op Tholen De heer Venekamp hield een uitvoerig pleidooi voor een aansluiting, zo ooste lijk mogelijk op het eiland. Hij stelde, dat daardoor een groter getijdegebied behouden blijft, dat een besparing kan worden bereikt van tien miljoen gulden en dat minder specie zou hoeven worden geborgen dan bij de door gedeputeerde staten geadviseerde oplossing. De meerderheid van de staten was van oor deel. dat het door de heer Venekamp aangegeven alternatief wel goede kan ten heeft, maar dat in de weg dan twee extra bochten zouden komen te liggen. Men achtte dat onveilig en liet dat, ar gument het zwaarst wegen. De door de heer Venekamp aangedragen oplossing kreeg alleen de steun van de PvdA-frac- üe - zonder gedeputeerde Stenvert - en van de fractie van de PPR. De staten stemden in met het voorstel van het dagelijks bestuur van de pro vincie de Oesterdam zo oostelijk moge lijk aan te leggen, de lozing van het Zoommeer zo mogelijk via het Schelde-Rijnkanaalen anders dooreen apart lozingsmiddel te laten plaatsvinden in de liftsluis in de Oesterdam zo klein mogelijk te maken. Gedeputeerde staten zullen daarover de minister van verkeer en waterstaat adviseren. hide discussie over de aansluiting van de Oesterdam op Tholen hield de heer venekamp de staten voor. dat uit een enquête van de rijkswaterstaat in Den Haag is gebleken, dat vanaf Tholen en Sint-Philipsland naar Zuid-Beveland en terug dagelijks 408 auto's zullen rijden Hij stelde, dat - als daaraan recreatief verkeer wordt toegevoegd - de prog noses veel lager moeten worden gesteld dan door de provinciale waterstaat is aangegevenVolgens de heer Venekamp zou men de Oesterdam het best kunnen laten aansluiten op de bestaande dijk van de Schakerlooppolder. Het weg- tracé zou dan gedeeltelijk via deze dijk. gedeeltelijk via de karrevelden. aanslui- argument. dat de verkeersveiligheid in gevaar wordt gebracht door het aanleg gen van extra bochten Zij pleitten er verder allebei voor. dat goed aandacht wordt besteed aan de zoetwaterhuis houding in het Zoommeer Gedeputeerde mr. J F G. Schlin- gemann stelde, dat de prognoses die de heer Venekamp noemde te laag waren Hij hield de staten voor. dat de ver keersintensiteit over de dam in 1985 gemiddeld op 2500 tot 3000 motorvoer tuigen per etmaal komt en in de zomer maanden op 3500 tot 4000. ..Het aantal ongevallen, dat ernstig letsel tot gevolg zou hebben, zou bij de alternatieve keuze meer dan verdubbeld worden zei hij De heer Schlingemann beklemtoonde, dat het erom gaat de minister te ad viseren en dat de staten noch gs. een beslissing kunnen nemen. Op deze tekening een overzicht van de trace's, zoals die zijn opgenomen in de plannen van rvkwat.erst.aat voor de compartimenteringswerken in de Oos terschelde tussen Zuid-Beveland en Tholen het spuikanaal. de Oesterdam. de omkading van het Markiezaat van Bergen op Zoom en de eventuele plaat sen voor de sluizenbouw in de Oester dam. Gs tikken Middelburg op de vingers over illegaal afvalstorten MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland hebben in een brief b en w van'Middelburg dringend verzocht het illegaal storten van afvalstoffen op het industrieterrein langs de Kleverskerk- seweg en de Nieuwe Kleverskerkseweg te staken. De dienst gemeentewerken gebruikt dit terrein voor het storten van puin, grond, snoeihout en plant soenafval. Daarnaast worden de kol- kenzuigers in de buurt van de Amebrug geleegd. Dit leidt volgens gs tot stan koverlast en gevaar voor de volks gezondheid, vooral bij betreding van het terrein. Gs verzoeken b en w het vuil voortaan aan te bieden op de centrale vuilstort- plaats Midden-Zeeland. Grond en puin, dat van de illegale stortplaats werd ver voerd voor de afwerking van de grofvuil- stortplaats aan de Oude Veerseweg, moet voortaan rechtstreeks daarheen worden gebracht. Het nu op het indu strieterrein aanwezige puin zou ge bruikt kunnen worden voor het maken van een gronddam langs de Klever skerkseweg en de Nieuwe Kleverskerk seweg. De dam moet glad afgewerkt worden en mag geen gevaar, schade of hinder veroorzaken Gs menen, dat de dam een nuttige functie in het land schap kan hebben, vooral als hij zou worden ingeplant Het snoeihout hoeft niet aangeboden te worden op de een- trale stortplaata het kan ter plaatse verbrand worden, mits dat direct na aanvoer gebeurt en het terrein afgeras terd is STATENLID L. M. MOERMOND (VVD): MIDDELBURG - Het statenlid L. M. Moermond (vvd) heeft zich vrijdag verontwaardigd getoond over de manier, waarop tijdens het bezoek, dat prinses Beatrix en prins Claus op 10 mei aan Schouw en brachten, een bij eenkomst met de bevolking in Dreischor is georganiseerd. Voor die bijeen komst had een aantal mensen zich voorbereid om een gesprek met het kroonprinselijk paar te kunnen hebben over de nota bewoningspatronen. Volgens de heer Moermond kregen zij niet de kans hun zegje te zeggen, doordat de provinciale overheid het woord voerde. Hij zei, dat dat voor verschillende mensen tot een desillusie had geleid. Gedeputeerde A L van Geesbergen in een reactie op de opmerkingen van de heer Moermond' ..Ik begrijp hier werkelijk niets van Keer op keer is aan de mensen gevraagd, wie nog wat had op temerken Als de mensen dan hun mond niet opendoen, dan is daar niets aan te doen" De heer Moermond stelde de zaak aan de orde bij de behandeling van een voorstel f 66 000.- beschikbaar te stellen om een onderzoek te verrichten naar de relatie tussen bestuurders en bestuurden Hij meende, dat daaraan nogal wat mankeert en gebruikte ter illustratie van die stelling het koninklijke bezoek De heer Van Geesbergen: „Misschien komt uit dat onderzoek naar voren, waarom men zijn mond houdt In dat opzicht is wat de heer Moermond zegt een ondersteuning van ons voorstel De heer M J. van Poelje (pvda) constateerde bij de behandeling van het - door de 3taten aanvaarde - voorstel, dat bij gedeputeerde staten niet veel en thousiasme te constateren is geweest om de suggestie van de commissie bestuur-bestuurden om het onderzoek te laten doen en de heer J H Roose icda) volgde hem in die opvatting Feestelijke opening gecombineerde school in Arnemiiiden ARNEMUIDEN - Op vrijdag2 juni zal in Amemuiden de nieuwe gecombineerde kleuter- en lagere school in het plan Brakenburg (Boekweitstraat) feestelijk worden geopend. Bij de opening zullen de schoolkinderen een actief aandeel le veren. Dat gebeurt 's morgens om half elf Na de officiële opening is er gelegen heid het nieuwe schoolgebouw te be- qchtigen STATEN GEVEN DRS G. TAAL OPDRACHT VOOR 'ZEELAND 40-45' MIDDELBURG-De Zeeuwse staten zijn er vrijdag mee akkoord gegaan, dat drs. G. Taal uit Leeuwarden - wetenschappelijk hoofdambtenaar de Groningse rijksunicersiteit - de geschiedschrijving voortzet over Zeeland in de tweede wereldoorlog. Zonder discussie namen zij een voorstel van gedeputeerde staten in die richting over. Voor dit jaar is voor dit werk een bedrag van ruim 58.000 uitgetrokken. De heer Taal is de opvolger van de heer L.W. de Bree. die vorig jaar maart overleed Zonder opmerkingen stemden de staten ook in met het voorstel een nieuwe Zeeland-film te laten maken door de cineast J Wolterbeek De film zal handelen over het thema le ven met monumenten in Zeeland. De staten besloten ook tot een provin ciale bijdrage van ruim 12.000 gulden voor de vervaardiging van het filmp roject „Nisse 55-78" Bij de behande ling van een aantal monumen tensubsidies kreeg de heer R J. van Ommeren <sgp) van gedeputeerde A L van Geesbergen de mededeling, dat door de provincie toegezegde subsidies worden uitgekeerd, ook als het rijk toezeggingen voor een bij drage nog niet kan honoreren bepaalde onderwerpen Die groepen kiezen dan een woordvoerder, die lid wordt een streekplancommissie Via die commissie zou de inspraak naar gs moeten verlo pen In de commissie zouden ook zeven statenleden en een vertegenwoordiger van gemeenten en waterschappen moeten zitten. wordt wel gewerkt met gespreksgroepen. De heer Huljbrecht stelde vrijdag, dat gs de adviezen van de commissie bestuur-bestuurden had moeten volgen of anders het eigen voorstel opnieuw in die commissie ter discussie had moeten stellen. Hij meende, dat in ieder geval een procedure moet worden opgezet, waarbij geen kant De staten gaan maandag verder en klare plannen op tafel komen, die door deskundigen worden toegelicht, die de dering verdaagd (Slot van pag. 1) zelf, onder meer over de wegenstruc tuur. de herzienen visie op de recreatie. ring gaan denken De gedeputeerde wees er met name op. dat de staten in 1972 ze if het kamperen in de scheldende T'sopSgl"""'e"Du""la"dhebben schelde en het inrichtingsplan voor de g Grevelingen. Dat. wil men nu terugdraaien. Hadden Boersma: 'Toen heeft de WD de moge- de staten de ogen toen niet open? We lijkheid van een herziening aan de hand gedaan om al die wijzigingen te ver werken. De burger is niet gebonden aan het streekplan Als ie wat doet met het oog op een wijziging van zo n plan. gokt-ie. Dat mag maar dan moet-ie niet proberen schade op de overheid te ver halen. als-ie misgokt 'Hij wees erop. dat er behalve de 2700 nog 'open' slaapplaatsen ook 5000 stuks kunnen bijkomen door wijziging van gemeente lijke bestemmingsplannen. 'Dan zitten we op die 60.000 stuks en dan is er geen speelruimte meer We zijn uitgegaan van 58.000 slaapplaatsen in het Jaar 2000. De ruimte is versnoept, en we moe ten ook een keer aan kwaliteitsverbete- MIDDELBURG - In de provinciale staten van Zeeland is vrijdag ernstig kritiek geleverd op het col lege van gedeputeerde staten, die zowel naar het inzicht van de heer P. J. Huibrecht (pvda) als van de heer J. H. Roose (cda) niet heeft gezorgd voor een goede relatie met de commissie bestuur-bestuurden. De kritiek werd geleverd bij de behandeling van een voorstel van het dagelijks bestuur van de provincie tot aanstelling van een inspraakcoördinator voor de herziening van het streekplan Midden-Zeeland en tot vaststelling van de procedure voor de inspraak. Men was het wel eens met de aanstelling van een vrouw of man, die de inspraak moet coördineren, maar niet over de manier, waarop de procedure moet worden aangepakt De commissie bestuur-bestuurden. waarvan de heer Huijbrecht - die niet namens de hele PvdA-fractie sprak - voorzitter is. meent, dat de burgers zijn voor inspraak moeten kunnen melden voor deelneming aan gespreksgroepen over procedure een redelijk compromis-voorstel op tafel is gekomen. Verder wees hij mensen, die aan de inspraak deelnemen .zouden kunnen inpakken De heer Roose deelde in grote fijnen de kritiek van de heer Huibrecht op de manier, waarop gs de relatie met de commissie bestuur-bestuurden heeft onderhouden Mevrouw E. Ma ns-Koster vond, dat gs over de procedure met een nieuw voorstel zouden moeten komen, nadat eerst overleg Is gevoerd met de commissie bestuur-bestuurden. waarna de provinciale staten in nieuwe samenstelling de zaak opnieuw zouden kunnen behandelen, een voorstel dat alleen door haar fractie werd gesteund. De heer G. van den Berg (sgp) verklaarde zich voorstander van het voorstel van gs. Gedeputeerde A. L. van Geesbergen gaf loe. dat aan de relatie tussen het dagelijks bestuur van de provincie wel iets ontbreekt. Hij meende echter dat voor de erop. dat de procedure altijd nog kan w orden bijgesteld als de inspraak-coördina tor en de begeleidingscommissie voor de inspraak daaraan behoefte hebben. Volgens het model van gs worden over de deelstudies voor de streekplanherzie ning steeds discussie-voorlichtingsbijeenkomsten gehouden. Daarna komen de In de opzet, die gs voor ogen staat zou er geen streekplancommissie komen, maar studies in de gesprekgroepen aan de orde. Het resultaat van beide bijeenkomsten gaat,nadat het door de Provinciale Planologische Dienst is bekeken. Provinciale Planologische Commissie, de statencommissie en gs. De terugkoppe ling naar de insprekers komt in eerste instantie van de PPD. het onderwerp Vrijdagavond werd de verga- Bijna miljoen voor studie wegaanleg Schouwen MIDDELBURG - De provinciale staten van Zeeland hebben vrijdag 940.000,- beschikbaar gesteld voor het maken van een plan voor de aanleg van een weg tussen Scharendijkenaar Renesse. Alleen de PPR verzette zich tegen het voorstel van gedeputeerde staten daar toe. De woordvoerder van die partij, de heer W. van der Heide, stelde, dat het autoverkeer erdoor zal toenemen, waardoor de wegenstructuur op den duur opnieuw ontoereikend zal zijn. Hij meende, dat de automobilist fysiek moet worden gedwongen zich aan te passen bij het gebied. De overige fracties In de staten schaar den zich achter het voorstel, waarbij de heer P G van den Bosse (cda) wel de vraag stelde, waarom geen overleg is gevoerd met de landbouw Gedepu teerde mr J P Boersma zei. dat dat in dit geval niet voor de hand lag. omdat met de wegaanleg weinig landbouw grond gemoeid was Hij fiet de staten weten dat de aanleg van de weg zelf 5,9 miljoen gulden zal kosten en van het fietspad 7 ton Verder zei hij. dat tijdens de voorbereiding zal worden bezien welke effecten de aanleg van de weg zal hebben voor de Loane en voor het noordelijke strandgebied 'Axeler Ambacht' wil vier wegen verbeteren in '79 AXEL - Het dagelijks bestuur van het waterschap 'Axeler Ambacht' wil in '79 twee quartaire en twee niet-planwegen verbeteren. Het waterschap moet daarvoor een geldlening aangaan van maximaal 510.000,-. Het voorstel wordt donderdag 8 juni behandeld in de algemene vergadering. De twee quartaire wegen die een 'grote beurt' krijgen zijn de Middenweg in de Canisvlietpolder (ongeveer 2900 meter) en een gedeelte van de Zaamslagsedijk De met-planwegen de Molenweg (1170 meter) in de polder Zaamslag en een ge deelte van de Smidsschorreweg. Op de agenda staan verder voorstellen om di verse begrotingen en rekeningen vast te stellen en de heffingsverordening ver ontreiniging oppervlakteater op een aantal onderdelen te wijzigen De vergadering begint om 14 00 uur in cultureel centrum 'de Halle Voorlichting voor filmers in Open Hof VLISSINGEN- In het clubhuis 'Open Hof in de wijk Paauwenburg tcVlis- singen wordt donderdag 1 juni een voorlichtingsavond gehouden voor be ginnende geluidsfilmers in samen werking met de firma Verschoore. De firma Bellen Howell verzorgt de bij eenkomst. Belangstellenden kunnen vanaf 20.00 uur in het clubhuis terecht. De milieufilm 'Mensenwerk' trok in de 'Open Hof ongeveer veertig kinderen van de vijfde en zesde klassen van de lagere school, In de pauze kon van ge dachten gewisseld worden over de leef baarheid van het milieu in het algemeen en de wijk Paauwenburg. hebben de gemeenten precies geschre ven wat wel en niet kon op het terrein van het kamperen en als je daar nu op Schouwen weer mee begint wat moet ja dan doen op Walcheren of in We6t Zeeuwsch-Vlaanderen0 En. op de inter ruptie Ook daar toelaten: Welja, doen maar We zullen wel zien waar we uit komen Het college raadt dat voorstel van de W met grote stelligheid at het gaat om statenbeleid dat nu weer op z'n kop gezet dreigt te worden. Na de schorsing volgend op de eerste discus sieronde liet de heer Elenbaas weten, dat hij zijn wijzigingsvoorstel over het kamperen in de scheidende zones in trok. omdat er in het ander overleg geen meerderheid voor te krijgen was. Boomgaarden Van de kant van CDA. WD en SGP- GPV werd ook de mogelijkheid geopperd om verblijfsrecreatie met een extensief karakter toe te staan in het landschappelijk waardevolle gebied ten noordwesten van de Hoogezoom. Men vond. dat daar met enige voorzich tigheid toch ruimte is om de be- staanszekerheden van de veelal kwij nende fruitteeltbedrijven via de rec reatie te vergroten. De gedeputeerde liet aanvankelijk weten, dat de be drijfssituatie van de mensen daar ook het college ter harte gaat. Hij toonde zich bereid over de mogelijkheden voor plaatsing van drie of vijf cravans per bedrijf daar met de gemeente te over leggen en verklaarde in tweede instan tie, dat gs die mogelijkheid waar dat kan oot toe te staan. De PPR was tegen dat idee, men wil geen mini-campings in dit landschappelijk waardevolle ge bied. De heer Mafiaars (sgp-gpv) waar- schuwd, dat de ontwikkeling van de wa tersport aan de zuidkant van Schou- wen-Duiveland te grote vormen dreigt aan te nemen Hij wilde een massale ontwikkeling zoals bij Bruinisse voor komen. In antwoord op de vraag van de heer P G van den Bosse (cda) waarom men bezwaren heeft tegen de ontwikke ling van de plannen van Kavero bfi Brouwershaven, betoogde de heer Boersma We moeten daarmee nog eens in overleg treden De ontwikkeling moet waarschijnlijk minder zijn dan in de plannen is aangegeven, maar kan mo gelijk meer zijn dan in de innchtings- schets Grevefin gen bekken is aange duid- De heer Elenbaas (vdd) vroeg de aandacht voor de verruiming van de kansen van land- en tuinbouw, als de Grevelingen zoet zou worden. Algemeen was de visie in de staten, dat de Duinpolder bestemd moet worden tot natuurgebied, maar dat daar wel een uitkoop van de eigenaren van caravans tegenover moet staan, waarbij erm de middelen moet verstrekken Wat de wegenaanleg betreft onderstreepten de verschillende fracties hun voorkeur voor verbetering van bestaande wegen waar mogelijk boven de aanleg van nieuwe verbindingen SUBSIDIE VOOR BIOLOGISCH MUSEUM ZEELAND MIDDELBURG - De provinciale staten van Zeeland hebben vrijdag f 36.000.- gegeven in de exploitatiekosten van het Zeeuws Biologisch Museum in de or- ranjerie van kasteel Westhove in Dom burg Men wil het museum het begon nen experiment laten voortzetten De heer H. Venekamp (pvda) liet weten, dat zijn fractie terughoudend is bij het ge ven van dit soort subsidies, maar dat men in afwachting van de museumnota. tüe het provinciaal bestuur wil schrijven, de bijdrage toch wel wilde ge ven Gedeputeerde A L van Geesber gen liet de heer Venekamp weten, dat het museum meer op het terrein van het onderwijs wil gaan doen en dat de ac tiviteiten gezien moeten worden als een experiment MIDDELBURG - De provinciale staten van Zeeland zijn het ermee eens. dal de Kop van Schouwen wordt aangewezen tot beschermd natuurmonument. In de staten werd vrijdag wel fel kritiek ge leverd op de procedure, die de vorige minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft gevolgd bij de aanwijzing van het gebied tot na tuurmonument. Niettemin stelde men zich in het algemeen positief op. ervan uitgaand, dat de minister het advies van gedeputeerde staten zal opvolgen en een aantal terreinen - met name ag rarische - buiten de aanwijzing zal la ten. Mevrouw E Maris-Koster (vvd) meende dat met behulp van planologi sche maatregelen voldoende be scherming aan de Kop van Schouwen zou kunnen worden gegeven, maar ook zij verzette zich niet tegen het plan. De staten herhaalden vrijdag hun kri tiek op de manier, waarop de minister gehandeld heeft: de aanwijzing is gege ven zonder voorafgaand overleg met be trokkenen en lagere overheden en in de aanwijzing zaten veel onduidelijkheden en tegenstrijdigheden De heer A Mal- jaars isgp) stelde, dat de minister geen waardevolle bijdrage heeft geleverd aan de discussie over het complementair bestuur en iets van de sfeer heeft laten proeven 'hoe weinig bij de rijksoverheid het begrip leeft om samen verantwoor delijk te willen zijn' Hij vond het wel een goede zaak. dat het gebied beschermd wordt, waarbij hij aantekende, dat ver worven rechten met mogen worden aangetast en dat in overeenstemming met de betrokkenen beheersplannen moeten worden opgesteld op basis waarvan schadevergoedingen kunnen worden vastgesteld. De heer W van der Heide <ppn was het ermee eens. dat de minister haastig is geweest met zijn aanwijzing, maar hij vond dat een 'heilzame haast' Hij bena drukte. dat schade dient te worden ver goed en hij meende, dat door te schui ven in het gebied aan de kwaliteit van de recreatie nog wel wat kan worden verbe terd Machteloosheid Mevrouw E. Maris-Koster (vvd) meende, dat bij de eigenaren en ge bruikers in het gebied een gevoel van machteloosheid is ontstaan Zij vond. dat bepaalde economische gevolgen niet te overzien zijn. Twijfei had zij over de mogelijkheden om schadever goeding te krijgen. Mevrouw dr A Vaas-Van Oven (pvdal wees er nog eens op. dat in het gebied een grote combinatie van verschillende types landschap te vinden is me? een grote rijkdom aan planten en dieren Zij meende, dat van de recreatiebedrijven A. L. van Geesbergen een offer wordt gevraagd, maar stelde, dat bij een toename van activiteiten in de Kop van Schouwqen in de toekomst helemaal niet meer in de natuur te rec reëren zou zijn Alle woordvoerders toonden zich zeer ingenomen met de correcties en ver duidelijkingen. die de Provinciale Pla nologische Dienst heeft aangebracht op de aanwijzing van de minister De heer P G van den Bosse (cda) ,.Het zou he lemaal niet zo gek zijn de minister daar voor de rekening te st uren De heer Van den Bosse stelde, dat aan verkregen rechten niet mag worden getornd en dat aan bouwplannen volgens rechts geldige bestemmingsplannen niet mag worden getornd. Hij beklemtoonde, dat agrarische gronden met een normale agrarische bestemming buiten de aan wijzing moeten worden gehouden Gedeputeerde A. L. van Geesbergen benadrukte, dat de Kop van Schouwen een bijzonder kwetsbaar gebied is, waar men niet kan volstaan met plano logische maatregelen ter bescherming ervan. Hij zei verder, dat behalve nor male schadevergoedingsmogelijk heden er beheersovereenkomsten kun nen komen. Verder wees hij erop dat de kosten voor uitvoering van het be heersplan voor rekening van de rijks overheid komen. L. A M. Elenbaas Onderzoek naar mogelijkheden recreatie gehandicapten op Schouwen MIDDELBURG - De Zeeuwse staten willen, dat er op Schouwen-Duive- land meer mogelijkheden komen om gehandicapten te laten recreëren. In een - unaniem - aanvaarde motie, ingediend door de heer L. A. M. Elenbaas (vvd), hebben zij gedepu teerde staten vrijdag gevraagd een onderzoek in die richting in te stel len. Van dat onderzoek i moet het college voor januari 1980 verslag doen. De staten kwamen tot die uitspraak, nadai er bij de behandeling van de streekplanherziening was gesproken over de mogelijkheden één bepaald bedrijf in de Westhoek toch te laten uitbreiden, omdat de exploitant met name voorzieningen wil treffen voor gehandicapten Die instelling vond positief onthaal bij met name de he ren L A. Elenbaas i wd) en P G van den Bosse (cda) De heer W van der Heide (ppn meende, dat men de voorzieningen voor gehandicapten niet moet isoleren, maar moet invoe gen in bestaande accommodaties. Gedeputeerde Boersma vond het streven wel sympathiek maar be toogde dat het 'zeer onzeker is of je dit soort zaken via de planologie kan en moet regelen" Hij wees erop. dat het betrokken terrein tegen een na tuurgebied aanligt en vroeg zich af „Kun je niet beter elders mogelijk heden maken Daarna werd tijdens de tweede dis cussieronde de in algemene termen gestelde motie ingediend en aan vaard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 7