Dokter Du Puij te Sas van Gent kreeg Bondskruis Rode Kruis Democratisch Welzijn Sluis wil spreekuur burgemeester Wethouder Van der Plus-Tunis nam afscheid vanZeeuwsch- Vlaanderen TRIEST WEEKEINDE MET UITGESTELDE LOSSINGEN Aan de inwoners van de gemeente groot-Oostburg DORPSBELANGEN EN TOERISME LIJST 4 KOOPCENTRUM GROENENDIJK 79,50 ZATERDAG 27 MEI 1978 Wiuol Zeeuws-Vlaanderen JUBILARISSEN EHBO GEHULDIGD VIJFENTWINTIG JAAR ARTS DOCENT EHBO SAS VAN GENT- De arts E. J. du Puij te Sas van Gent heeft zaterdagavond een van de hoogste onderscheidingen van het Nederlandse Rode Kruis, het Bondskruis derde klasse, in ontvangst mogen nemen. De heer Du Puij kreeg deze onderscheiding omdat hij 25 jaar als arts-docent is verbonden aan de EHBO te Sas van Gent. Het Bondskruis werd hem opgespeld door de heer L. Daelman uit Hulst, hoofdbestuurslid van het Rode Kruis. In een korte toespraak in het cultureel centrum 'De Speye' te Sas van Gent zei de heer Daelman vrijdagavond onder meer dat de EHBO te Sas van Gent be voorrecht is met een arts-docent, vele plaatsen moeten het zonder doen Hij noemde het bovendien een unicum dat iemand 25 jaar arts-docent bij de EHBO is Ook mevrouw Du Puy werd m de huldiging betrokken en mocht een bloemetje in ontvangst nemen In een dankwoord zei dokter Du Puij onder meer. dat hij zijn leerlingen altijd hard had aangepakt maar dat had tot goede resultaten geleid. Er waren vrijdagavond meer jubilaris sen in 'De Speye'. Zo werd mevrouw An- driessen in het zonnetje gezet omdat ze 35 jaar lid van de EHBO is. Uit handen van districtsvoorzitter R. Pollet ontving zij de zilveren speld van de EHBO De heer Westbroek en mevrouw Hamer- linck werden gehuldigd omdat ze 15 jaar lid waren Burgemeester-drs W. R. V. Dusarduijn van Sas van Gent. die in gezelschap was van zijn echtgenote, reikte deze avond aan 26 mensen het EHBO-diploma uit. Naast de felicitaties aan de geslaagden richtte hij ook het woord tot dokter Du Pui), die hij namens het gemeentebe stuur een enveloppe met inhoud over handigde Ook had de burgemeester een persoonlijk cadeautje voor de arts mee gebracht. Tot besluit van het officiële gedeelte deelde voorzitter A. van Aerde van de Sasse EHBO bloemstukken uit aan en kele zeer hardwerkende leden Hierna volgde een gezellig samenzijn met mu ziek door het orkest 'The Butterflies' Op de foto: De heer L. Daelman speldde dokter E J. du Puij vrijdagavond het Bondskruis derde klasse van het Ne derlandse Rode Kruis op NIEUWE GROEPERING IN PROGRAM: NIET LANGER AUDIENTIEBELEID Tweede internationale veteranentoernooi van VV Terneuzen TERNEUZEN - Op de velden van de Petrus Hondius Scholengemeen schap te Terneuzen wordt zaterdag en zondag het tweede internationale vete ranen toernooi van de VV. Terneuzen gehouden. Zaterdag komen 12 ploegen in actie. Zaterdag moet Unitas uit Et- ten-Leur de vorig jaar gewonnen wis selbeker verdedigen en moet het daarbij opnemen tegen Vogelwaarde. Vlissingen, Axel, Terneuzen, Hoek. Clinge. Terneuzense Boys, Arnemui- den, Koewacht, Zaamslag en Biervliet. Zondagd wordt het een internationale aangelegenheid met de deelname van Kemzeke en Boelaere en een elftal dat is geformeerd uit Joego-Slavische gastar beiders die in Zeeuwsch-Vlaanderen werken en wonen. Speciaal voor deze ploeg komt er bezoek van de am bassade Behalve deze drie ploegen ne men zondag deel: Hontenisse. HW '24. Ria W. Geel Wit uit Haarlem, Terneuzen en Zeelandia. Het is Zeelandia dat zon dag moet proberen de wisselbeker voor de tweede maal te veroveren Het toer nooi begint beide dagen om elf uur en de prijsuitreiking is omstreeks half zes Ongevaarlijke last door stank van DOW TERNEUZEN - Bij het schoonblazen van een installatie bij Dow Chemical in Terneuzen zijn donderdag polyethy- Icendeeltjes vrijgekomen. Ze bezorg den met name de bewoners van wonin gen aan de Lovenweg in Hoek overlast. Overigens is de substantie, die is vrij gekomen, volgens Dow Chemical, on gevaarlijk. Dat is ook de voorlopige conclusie van medewerkers van de gemeente, die een "nog niet afgerond" onderzoek naar de overlast instelden. Het milieuactie cen trum Nederland (MAN) heeft in een bnef aan het gemeentebestuur gewezen op de overlast. In die brief wordt gevraagd om een grondig onderzoek en een ruime voorlichting aan de bevolking over bij voorbeeld eventueel in te dienen schade-claimes (voor aantasting van gewassen en dergelijke) In de brief wyst het MAN ook op stank-overlast, die eer der deze week door de bewoners van de Lovenweg werd ondervonden. Een woorvoerder van Dow. "Het is met zeker dat de stank door ons is veroor zaakt. al sluit ik dat niet uit Wel is het zo, dat onlangs een van onze 'krakers' is stilgelegd m verband met een inspectie Bij het schoonmaken en afgassen van die installatie kan inderdaad enige koolwaterstof zijn vrij gekomen". O* EN TOERISME BETEKENT 1 LIJST 4 SLUIS - „De meeste misverstanden zijn vaak te herleiden tot een gestoorde re latie tussen bestuur en bevolking", al dus het verkiezingsprogramma van Democratisch Welzijn Sluis (DWS). DWS doet voor het eerst mee aan de raadsverkiezingen in Sluis In het prog ramma wordt gepleit voor het houden van een spreekuur door de burgemees ter om daardoor de afstand tussen in woners van Sluis en die burgemeester te verkleinen. Zoals het momenteel gaat (DWS noemt de huidige gang van zaken een 'audiëntiebeleid': van te voren schriftelijk aanvragen of je een gesprek kan hebben» is volgens DWS oryuist. In het verkiezingsprogramma wordt nog meer over het functioneren van de burgemeester vermeldt. DWS is van mening dat er een onderzoek moet wor den ingesteld of de burgemeester, mr H. P. L. van der Beid, met te zwaar wordt belast door zyn neven-functies. DWS is ook voorstander van het installeren van dorpsraden in de drie kleine kemen (Heille. Sint. Anna ter Muiden en Re- tranchement) die bij Sluis horen. Daar naast moet hetinformatieblad goed leesbaar worden en een goed brok voor lichting verschaffen. In het kader van de leefbaarheid acht DWS het nodig dat er in alle kemen dorpshuizen komen, zodat het vereni gingsleven daarvan gebruik kan maken. „Overleg met en inspraak van de Sluise horecaveremging lijkt ons daarbij ge boden. omdat m omliggende gemeenten horeca-exploitatie ln dorpshuizen vaak aanleiding gaf tot ernstige wrevel", al dus het programma. In het kader van de werkgelegenheid vmdt DWS een vooruitstrevend mid- denstandsbeleid nodig. VW en mid- denstandsveremging moeten volgens de partij van lijsttrekker Paul Metz eens goed worden doorgelicht en waar nodig positief verbeterd DWS is verder voor stander van het instellen van een en- quete naar de belangstelling van Sluisenaren voor een centraal antenne- systeem. DWS denkt aan mogelijk heden om via hetBelgische Westkapelle 15 televisiestations op het scherm in de Sluise huiskamers te brengen. In het programma wordt verder aandacht be steed aan de bejaarden, de jeugdzorg (DWS wil een actiefbeleid ten van sport en spel» en de plaatselijke speeltuin die volgens de groepering momenteel slecht is onderhouden. Ook wil men een onderzoek naar de mo gelijkheden om een zwembad aan te leggen Bevordering samenwerking tus sen scholen, het hebben van een gede gen commissieapparaat en genoeg groen voor iedereen vermeldt voorts het DWS-programma. De party wil verder ijveren voor behoud van zelfstandigheid van Sluis. Een andere uitspraak in het DWS-prog ramma. voor welke party het huidige raadslid J Kopmels op de tweede plaats staat „SintNicolaas dient persoonlijk in Retranchement te verschijnen". Kennelijk heeft de Goedheiligman daar wel eens verstek laten gaan. Uitvoering Terneuzense muziekschool TERNEUZEN - De Terneuzense mu ziekschool houdt zaterdag 3 juni een openbare uitvoering in het Zuidlandt- heater. Daar gaat een uitreiking van getuigschriften aan vooraf. Het programma vermeldt verder optre dens van: een blazersensemble onder leiding van Clement van den Bulck. een klein orkest onder leiding van Guibert Janssen, een kinderkoor onder leiding van Anton van Prooijen, Marianne Baert(fluit), Karei Dooms (tuba) en Arie Karreman (piano), een koperensemble onder leiding van Adrie Spitaels, Jaan-Kees Haks (piano), een slag- werkgroep onder leiding van Jan An- tohonisse en een muziekschoolorkest onder leiding van Clement van den Bulck. De avond begint om 19.30 uur Kaarting te Eede EEDE - In "café 'Cambrinus' te Eede werd de jaarlijkse prijskaarting gehou den Er waren 56 deelnemers. De uitslag 1 A Grahamme - T. Ver- eecke, 2 C Gjjs -A Rammelaere, 3 P Laridaen - F de Vreeze, 4 W. de Taeije - P van Maele. en 5 mevrouw Blondeel- Verstraete - J van de Wvnckel Advertentie i k'Bemin mijn landje van Cadzand Zijn fraaie luchten, velden, prachtig land Zijn duinen, schorren, wijde stranden Waar zoon en dochters t'hart verpanden De zon schijnt in de lentetuin Vol bloemenprachten geuren Een bruidsboeket vol liefelijke kleuren Een ongekende pracht en eindeloos fortuin. De visser vaart de haven uit Verdwijnt naar verre kusten Dan komt hij t'rug zijn ruim vol buit Bij 't vrouwtje uit te rusten. De landman gaat in vroege morgenstond Met dauw nog op de velden Zijn hoeve rond en gaat dan naar zijn land Waar rijke oogst hem wacht De werkman gaat naar ziin bestaan Fabriek, kantoor of andre baan De middenstander kijkt door 't raam Of kwamen er al klanten aan Verkiezing komt nu weer in 't land Voor vissers, boeren, werkman, middenstand Men smeekt nu om de gunsten Met schoon beloft en politieke kunsten. O mens doe toch uw ogen open Laat u niet lokken in de val Van politieke wirwar knopen Van hen die schenken niemendal. Ze staan voor hun partijbelangen Ze willen u in netten vangen En als ze dit hebben gedaan Zijn uw belangen van de baan. Ze denken dan aan hun belangen Ze strijden om de macht Het daglicht wordt voor u vervangen Door t'duister van de nacht. En Joop en Hans en Dries gaan kijken Wat er op 't score bord gaat prijken Voor HUN in 't onbekend Zeeuws-Vlaamse land Komt laat verbijstren hun verstand Oh, mensen van 't Cadzands bestaan Zet uw verstand toch bovenaan Ga mee met hen die staan als u In regen zonder paraplu. Het gaat niet om partijbelangen Het gaat niet om hun wel en wee 't Gaat om 't belang van ons te samen Dat is 't wat we moeten beamen. Want zo het de laatste vier jaar ging Bedroefde 't een ieder de lust verging. Toch moeten we voorwaarts met nieuwe moed We vragen vertrouwen en en men het goed. Kom laat ons samen stemmen gaan Zet het belang der dorpen bovenaan Dan zeggen we na vier jaar saam Dat hebben we niet slecht gedaan. Hsv 'Sport en Genoegen' hield clubwedstrijd HOEK - De hengelsportvereniging 'Sport en Genoegen' te Hoek heeft in de omgeving van de watertoren in Terneu zen de tweede clubwedstrijd gehouden Winnaar werd de 11-jarige B Knol uit Hoek die een puntentotaal verzamelde van 446. Uitslag: 2 J Faas. Terneuzen 424: 3 W Koole 318: 4 F. Donze 317: 5 J Harms 292: 6 mevrouw Tholens 257: 7 mevrouw Harms 211: 8 N de Poorter 201: 9 D de Poorter 160:10 J. Vergouwe 128. OP 3 JUNI INSTALLATIE ALS BURGEMEESTER IK KOM OP VOOR MIJN DORP de st*1 TERNEUZEN - Wethouder I.. van der Plas-Tanïs van Terneuzen heeft vrij dagmiddag afscheid genocmen van 'Zeeuwsch-Vlaanderen'. Op 3 juni wordt zij geïnstalleerd als burgemees ter van het Overijsselse IJsselham. Tij dens een speciale raadsvergadering nam zij afscheid van college en ge meenteraad. De afscheidsreceptie werden door enkele honderden verte genwoordigers van allerlei instanties bezocht. Burgemeester Ockeloen nam, tijdens de speciale raadsvergadering die werd bij gewoond door een groot aantal geno digden (waaronder tal van familieleden van 'mevrouw de burgemeester') geen afscheid van wethouder Van der Plas. maar van 'Lientje van der Plas' Terneu- zens burgemeester, afkomstig uit Vel- sen. herinnerde aan de band die bestaat tussen de families Ockeloen en Tanis „Die band dateert al uit de tijd dat ik nog naast je vader zat in de gemeente raad van Velsen". Namens het college bood hy de vertrek kende wethouder een sieraad aan. Pvd A-fractievoorzitter J. Hamelink bood een cadeau aan namens de raad. De heer Hamelink. „U was, als het ging om het lot van uw mederaadsleden en hun gezinnen.in tyden van droefenis en tegenslag, een bewogen helpend mens"' Hij sprak de hoop uit dat door het ver trek de afhandeling van een antal zaken niet ln de vergeethoek zal raken Als voorbeelden noemde hij de verbetering van het woongenot van de bejaarden, de huisvesting van het open bejaarden- werk in Zaamslag en dergelijke. Namens de raad sprak ook de 'Benja min' W. Kolijn (sgp) Hy constateerde dat de wethouder kan terugzien op een periode, „warin van wederzyds ver trouwen en ook van waardering sprake was" Hij meende voorts dat de wethouder een positieve bydrage heeft geleverd aan het welzijn van de Terneuzense bevol king. In haar dankwoord stond mevrouw Van der Plas uitvoerig stil bij het leve en werken in een democratie. Daarna volgde de receptie in de burgerzaal. Een groot aantal vertegenwoordigers van allerlei instanties in 'het Zeeuws- Vlaamse' drukte het echtpaar Van der Plas-Tanis de hand. Zeeuws- Vlaamse duivenrubriek Beaumetz ging toch door Trimkoers Lamswaarde in twee categorieën LAMSWAARDE - De trimkoersen in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn in een nieuwe fase terecht gekomen. Het ini tiatief van de Terneuzense ploegleider Jo de Kam om de trimmers te splitsen in twee categorieën en dan niet naar leeftijd, maar naar klasse, heeft na drukkelijk weerklank gevonden na het succes van vorige week in Water landkerkje. Daar werd deze nieuwe formule voor het eerste toegepast met als gevolg dat in beide categoriën 40 trimmers van start konden gaan. „Een uitkomst", zo ver telde winnaar Henk Peters na afloop toen. „Voordlejongensishetleuk datze een prijsje kunnen pakken enhet is voor ons ook nog minder gevaarlijk" Vandaag, zaterdag, gaal men in Lam swaarde dezelfde splitsing toepassen in een wedstrijd die meetelt voor het PZC-klassement Ook daar gaat men in twee groepen rijden, verdeeld naar de mogelijkheden. Honore van Waes. de man die belast is met de organisatie van de wedstrijden voor het PZC-klas- sement, ziet er duidelijk voordeel in Van Waes: „Het is misschien wel de op lossing om de animo er onder de trim mers in te houden. Alleen zullen we vol gend jaar toch een aantal regels moeten opstellen. Ik denk daarbij bijvoorbeeld aan een bepaald aantal overwinningen waardoor men over moet stappen naar de a-categone In ieder geval kunnen de trimmers zich vandaag vanaf twaalf uur laten in schrijven in café Claassen te Lam swaarde Om een uur starten de b- tnmmers voor een koers over 30 km. terwijl de deelnemers ln de a-categorie daarna van start gaan voor een wed strijd over 50 km Het is deze wedstryd die meetelt voor het PZC-klassement In dat klassement voert momenteel J an Vervaet de zaak aan. voor Henk Peters en René Heijboer. Auto brandde uit AXEL - Kort na half vijf is vrijdag middag aan de Buitenweg in Axel ppn personenauto uitgebrand De eigenaar T L uit Axel was even een woning bin nengegaan toen hij rook uit zijn auto zag kringelen Door een nog brandend? sigaret tepeuk had de bekleding vlam gevat Een buurtbewoner heeft met twee poeder blussers het vuur bestreden Toen de brandweer arriveerde was de brand ge blust De auto is volledig vernield (Van ome medewerker Zowel de zondag- als de zaterdagvlie gers moeten weer terugzien op een mis lukt duivenweekeinde. De zater dagvliegers zaten met hun duiven op St.-Dizier. Deze konden zowel op zater dag als op zondag niet worden gelost en ze werden uiteindelijk op maandag ge lost in Quivraine, naar welke los singsplaats zij ook reeds de vorige weck. toen Noyon het programma stond werden teruggebracht. Een slechte voorbereiding op het midfond- en fondseizoen. De zondagvliegers wachtten zaterdag tevergeefs op de lossing van de Or- leans-duiven Ook op zondag konden deze niet worden gelost, terwijl men bo vendien in spannmg verkeerde over de om twaalf uur wel geloste duiven in Beaumetz In alle lossingsplaatsen rond Beaumetz bleven de manden gesloten. De weersomstandigheden waren dus zodanig, dat er van een normaal verloop moeilijk sprake zou kunnen zyn. want anders had men in Arras de manden ook wel opengetrokken Dat de aankomsten zo abnormaal zouden worden, had niemand echter gedacht Om 14 00 uur werden de eerste duiven verwacht Slechts enkele duiven haal den een acceptabele gemiddelde snel heid. 's-Avonds waren er dan ook op de meeste hokken nog verschillende plaat sen onbezet. Maandag om 9 30 uur kon den dan eindelijk de Orleansduiven worden gelost. Gelukkig kan men bij deze weliswaar trage vlucht niet spre ken van een abnormaal verloop. In het oostelijk deel van de provincie kwamen de eerste duiven vlak na elkaar. Beaumetz Les Loges De Getrouwe Duif te Cadzand met 207 duiven 1ste 1010 m p m - 1-9 J v d Plasse. 2 A de Putter en zn 3 W van Akker 4 en 7 P Goossen: 5 J de Meij: 6 G Schrier 8 J Kools: 10 A Mabelis. P V 'De Snelvliegers te Oostburg met 267 duiven. 1ste 846 m p m IJ Sim pelaar. 2 A Wage: 3 J Verkeste 4 Bos sche Steenbergen. 5 J Duste: 6 R. van Hee 7 L. Verheije: 8 W. van Unen; 9 A. Aalbregtse: 10 J. Bakker 'Strijd in Vrede te Groede met 198 dui ven. 1ste 838 mpm.'1 G. de Roeck: 2 en 8 J Diercx: 3 A. Hendriks: 4 G. Dusar- duyn: 5 E. Ulijnn: 6 Dusarduyn Gz7 C. de Poorter: 9 A. Ekkebus-10 A Schaap. Axel Rapenburg met 171 oude duiven lste 768 m.p.m 1 M van ArenthalsAx 2 R Deurinck, Stop,: 3 G. Serrarens Stop.; 4 en 10 P. Zandstra Ax.: 5 en 8 P de Poorter Ax: 6 A. Babijn Ax.. 7 A. Peersman Ax: 9 P de Bakker Ax.: Met 165 jaarlingen 1ste 725 m.p m 1 P de Poorter. 2 A. Babijn: 3 en 4 F Michiels: 5 M. Dieleman; 6 en 8 G Koekoek: 7 P de Bakker: 9 Cam. Verstraeten: 10 R. Her man Kloosterzande met 191 oude duiven 1ste 803 m.p m.: 1 J. Lauret: 2 en 7 R Mahu; 3 P. de Waal: 4 B van Waes: 5 C. Dobbelaer: 6 en 8 C. Bisschop: 9 R. Heijman: 10 J. Colpaert Met 190 jaar lingen. 1ste 734 m.p m.: 1 G. Pauwels: 2 gebr van Poorten: 3 J C de Jonge: 4 -J Everaerd: 5 C. Dob belaer: 6 J. van Goethem: 7 en 10 R. Mahu; 8 De Keizer en zn: 9 Ed. de Waal. 'De Eendracht' te Terneuzen met 361 duiven 1ste 861 m p.m. 1. 3. 8 en 10 Smallegange en zn2 Prince en zn4 J ac Wisse: 5 M A. de Roo; 6 J A. de Smidt: 7 Oppeneer en zn: 9 A van Houte. VZV Hoofdplaat met 244 duiven, lste 816 m.p m 1 en 6 C Ghijs 2 H de Ruys- scher: 3 en 4 H Calon: 5 H de Poorter: 7 B de Poorter: 8 P. de Poorter: 9 B Pycke; 10 A. de Hamer 'De Snelle Duif te Clinge met 30 jaarlin gen. lste 697 m 1 J de Burger: 2 en 4 B. v d Branden: 3 H de Cock. 5 J. Moens. Met 16 oude duiven. 1ste 701 m.p.m 1 en 4 J de Burger: 2 J. Moens; 3 M. Wil- laert; 5 Jos Willaert. 'De Reisduif te Philippine met 184 jaar lingen. 1ste 859 m. 1 Frans Roegiest: 2 Ko Harms: 3 P de Jonge sr4 F. de Mul: 5 G Onderdconck Met 124 oudeduiven 1ste 859 m 1 H v. d. Heml: 2 A de Groote: 3 E en H van Vooren: 4 W. Lauret 5 J Al bicher 'Eerste De Beste' te Schoondijke met 238 duiven lste 794 m.p m 1 en 5 J Dhont: 2 C. Boogaard: 3 A Hamelinck: 4 J van Dierendonck: 6. 8 en 9 G de We ver 7 J de Zwart 10 J de Poorter 'Steeds Sneller' te IJzendijke met 281 duiven. 1ste 834 m p m 1 Put ter en zn. 2 A Mussche 3MB Notschaele. 4 M Rodts 5 O de Mul 6 A Noteboom: 7 Iz. de Cocq; 8 L de Jaeger: 9 G Blaakman. 10 M Boerman St.-Jansteen. 'De Zwaluw', met 79 oude duiven, lste 938 mp m IA Pleters 2 A Mattens: 3 J. Verheijden 4 Jo Ever- aerdt. 5 A Jansen: 6 A Bogaert. 7 L van Dorselaer 9 P Rottier: 10 F1 Blom- maert. Met 103 jaarlingen 1ste 851 mpm. 1 Joh van Spaandonck 2 Pr Verstraeten 3 F1 Blommaert 4 R Ver- morken. 5 W Lauret 6 E de Kind: 7 J Verheijden 8 Jo Everaerdt 9 A Mat- tens' 10 G Deurinck CC Hulst met 155 oude duiven, lste 855 m.p m :1 J de Potter 2 P van Kerckho- ven 3 Th Casteels 4 A de Vetter: 5 en 9 J van Helsland 6 Pieters Jansen: 7 Jos Goessens: 8 Ed de Nijs. 10 Ed v d. Walle. Met 181 jaarlingen, lste 764 m p m 1 Heijdens: 2 P van Kerckho- ven: 3 Taalman en zn. 4 J van Helsland: 5 A van Helsland: 6 Th Peters:7en 10P Dhondt: 8 F Jansen: 9 gebr Kramer Combinatie Aardenburg'Eede-St Kruis - Met 239 oude duiven, 1 ste 743 m.p m 1-7 C. van Houcke. 2 Naert en Zn 3 R Braet, 4 - G Standaert 5 G van Hee. 6-10, A. de Zutter, 8. M de Smet, 9. V de Vreeze Met 183 jaarlingen, 1 ste 743 mpm. 1-8 C van Houcke, 2 M Ver- wulst. 3 Iz Duininck, 4-5 A de Zutter, 6-9 A de Vos, 7 P Staelens, 10 M Mor- nout. Nog Sneller Breskens met 362 duiven. 1 ste 853 m.o.m 1. G. van Drie 2. J. v.d Wege, 3 I de Dekker. 4 J. Donze, 5 M. Quaars, 6. G. van Grol. 7 Joh. Cornells, 8 Jn Faas, 9. A. Comelis, 10 Th. de Smit Samenspel Sas van Gent Sluiskil met 475 duiven, 1 ste 834 m.p.m.: 1. P. Claes, 2. A. van Kerkhoven, 3. W Bracke, 4. Gilb. Begheijn. 5 E. Neyt. 6. B. de Koeijer. 7 G. Snelders, 8. P de Lavoir, 9 van Doeselaer, 10. A. Bouchout. Vanuit Quivraine speelde De Snelle Duif Clinge met 30 jaarlingen. 1 Ste 864 m p.m.: 1 R Pielaet 2 G Werbrouck. 3 J van Vlierbergen. 4 C v d Velde. 5 R Willaert Met 41 oude duiven 1 Ste 839 mpm; 1 E. Pauwels 2. Sil Willaert 3 Ed Pielaet 4 W de Cock, 5 Ch Eillaert,, 6-7 G Werbrouck 8 G de Caluwe, 9 F Vos. 10. J van Vlierbergen Orleans P V. "De Getrouwe Duif' te Cadzand met 103 duiven, lste 999 m.p.m,. 1-4-5 A. de Putter en Zn, 2 G. Schrier. 3-6-7 A. Duininck en Zn. 8 A. Vasseur. 9 J de Mefl. 10 J Kools. "De Eendracht" te Terneuzen met 76 duiven, lste 1024 m.p.m 1-5 J Wisse, 2-3-6-7 Smal legange en Zn 4 Peeman en Zn, 8-10 C Willem- sen en Zn, 9 J. Geelhoed. Klolsterzande met iOl duiven, lste 1019 m.p m. 1 C Dobbelaer. 2-5 R Mahu. 3 J Col paert. 4 L Stallaert.6 E. Aerssens, 7 J Ver schuren. 8-9 J. F Maas. 10 J van Goethem. "Strijd in Vrede" te Groede met 96 duiven, lste 996 m p.m., 1-4-5-8 G Dusarduyn. 2-9 J. van Driel. 3-6-7 Dusarduyn Gz, 10 A Buysse "Steeds Sneller" te IJzendijke met 46 duiven, lste 937 m p m 1 Putter en Zn. 2-7 R Tho- maes, 3-10 F Dieleman 4 P Neve, 5 Zeegers Dusarduyn, 6 H Dellaert, 7-8 J Boerman, 9 I v d Slikke "Eerste De Beste" te Schoondijke met 63 dui ven, lste 1002 m.p m.; 1-2-4-7 G. de Wever, 3 J Dhont. 5-9 J de Poorter, 6-8 Klaassen Taillie. 10 J Tournois en Zn. "De Snelvliegers" te Oostburg met 138 dui ven. lste 997 m.p.m.; 1-10 A van Hyfte, 2 M. Buysse, 3 J Bakker, 4 J Verkeste, 5 H Krijger, 6-8 A. Risseeuw Jr, 7 W van Unen. 9 A Wage naar "De Snplle Duif te Clinge met 78 duiven, lste 1041 m.p.m., 1 J. de Burger. 2-3-4 Jos Willaert, 5-6 P Vos en Zn, 7-9 A Verstraten. 8-10 J. v.d Branden. 'Ons Belang' Breskens naar feesten België BRESKENS - Vandaag, zaterdag en zondag worden in Mariekerke in België folkloristische feesten gehouden ter ge legenheid van 'Mariekerke. 750 jaar Stad'. Aan deze feesten, die in het teken staan van de visserij, wordt ook deelge nomen door de visserijvereniging 'Ons Belang' uit Breskens. De vereniging heeft in de feesttent een tentoonstelling ingericht, waarbij oude en nieuwe at tributen uit met name de garnalenvis serij worden tentoongesteld Verder geeft een Breskens diepvnesbedrijf vis- flleerdemonstraties en worden er vis hapjes uitgedeeld. Ruilbeurs te Sluis SLUIS - Zaterdag 3 juni wordt tijdens de jaarlijkse bradene in de sporthal te Sluis een ruilbeurs gehouden van onder meer postzegels, munten, en oude kaar ten Aan de beurs ls een kinderveiling en een jeugdverloting verbonden De sporthal is geopend vanaf 10 00 uui HERMESWEG - VLISSINGEN op de tapijtafdeling: kwaliteit Fresco van Keijzer Bonaparte Tapijt 400 cm grove bouclé 100% Enka-Perlon, anti-statisch berber, bruin, caramel consumentenprijs 139,- nu bij ons: p. str. rn. Gratis gelegd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 42