Toekomst open school moet voor vakantie duidelijk zijn Raadsleden bezorgd over verkoop woningen 'Fort' Vlissingse raad wijst de kritiek van D'66 op het politiekorps van de hand Wensen onderwijsspecialisten ONDER WIJSDESKUNDIGEN PVDA IN ZEELAND |PZC/P VAN KEMENADE SOMBER OVER ZEEUWSE HEAO 'Zito' bepleit bij Kroon een groter laadvermogen Tweede concert in muziektent op Molenwater KOOPCENTRUM GROENENDIJK 79,50 VERKLARING NAMENS DE 'SENIOREN' ZATERDAG 27 MEI 1978 provincie 12 GOES - De minister van on derwijs en wetenschappen moet nog voor de zomervakan tie duidelijk maken wat er over een jaar met het proefproject Open School gaat gebeuren. De deelnemers aan de Open School en ook de staf en de docenten hebben er recht op om te weten wat hen na afloop van de proef van twee jaar te wachten staat. Die mensen mogen niet in on zekerheid worden gelaten. Dat betoogde oud-minister van on derwijs en wetenschappen dr J. A. van Kemenade vrijdag middag aan het einde van het werkbezoek dat de fractie commissie onderwijs van de tweede-kamerfractie van de PvdA vrijdag aan Zeeland heeft gebracht. Overigens zei de heer Van Kemenade zich met te kunnen voorstellen dat het huidige kabinet zal besluiten na afloop van het proefproject een punt achter de Open School te zetten. Daarvoor zijn de ervaringen die in de verschillende plaatsen met de Open School- proefproject zyn opgedaan te gunstig. Ook bij het proefproject op de Bevelan- den was het de PvdA-onderwijsdeskun- digen opgevallen dat zowel de deelne mers als de staf bijzonder enthousiast zijn ..Het is wel zo dat deze regering al verscheidene keren verklaard heeft de Open School een belangrijke zaak te vinden, maar het mag niet te lang duren voordat duidelijk gemaakt wordt wat er Dr Van Kemenade voor de toekomst verwacht mag wor den". aldus de heer Van Kemenade „Anders gaan docenten en mensen van de staf naar andere betrekkingen sol liciteren Dan krijgen we netzo'n situa tie als bij de proefprojecten voor de middenschool, die steeds van jaar tot jaar verlengd worden Somber De heer Van Kemenade bleek somber gestemd te zijn over de mogelijkheid om in Zeeland spoedig een school voor hoger economisch en administratief onderwijs (heao) te stichten. Weliswaar is er door de oprichting van een sa menwerkingsverband voor het hoger beroepsonderwijs in Zeeland een kader voor geschapen, „maar", aldus de heer Van Kemenade, „gezien de beleids voornemens die minister Pais vorige week in de nota 'Hoger onderwijs voor velen' kenbaar heeft gemaakt, is de haalbaarheid van een Zeeuws heao al leen maar verder weg komen te liggen". Daarbij deelde hij op de plannen van de minister om tot een integratie van het hoger beroepsonderwijs en de eerste fase (tot het doctoraal examen nieuwe stijl, zoals minister Pais dat in gedach ten heeft) van het wetenschappelijk onderwijs te komen. Met verbazing vragen de onderwijs deskundigen van de PvdA-kamerfractie zich af waarom de aankondiging dat de opheffingsnorm voor kleuterscholen verlaagd wordt van 20 tol 15 kleuters zo lang uit blijft. Het vorige kabinet had de voor deze verlaging noodzakelijke wetswijziging geheel voorbereid en een VAN 195 TON NAAR 275 TON i Van onze Haagse redacteur DEN HAAG - De NV Zeeuwse Internationale Transport Onderneming (ZITO) tracht via een beroep bij de Kroon om haar vergunning voor het uitvoeren van ongeregeld vervoer met vrachtauto's uitgebreid te krijgen met 195 ton laadver mogen tot totaal 275 ton. De Commissie Vervoersvergunningen heeft deze uit breiding niet willen toestaan, omdat ze er volgens haar richtlijnen voor moet zorgdragen dat het particulier initiatief in de vervoerswereld niet in de verdruk king komt. De ZITO is een dochteronderneming van de NV Haven van Vlissingen, waarin de overheid deelneemt, maar beschouwt zichzelf als een particuliere on derneming die onder meer commercieel werkt en rekening houdt met de con currentie. COMMISSIE WEES VERZOEK AL AF Tijdens de zitting, die de Raad van State in Den Haag vrijdagmiddag over de kwestie had belegd, kwam naar vo ren dat de adviseur van de Raad van State, het directoraat-generaal van het verkeer, de opvatting van de ZITO on derschrijft. Mr. H Bruin trad op als raadsman van de transportonderne ming en maakte in zijn pleidooi om het verzoek alsnog toe te wijzen, dankbaar gebruik van het advies van het direc toraat-generaal Hij betoogde bijvoor beeld dat de adviseur van de Raad van State nergens is gebleken van enig ini tiatief van andere vergunninghouders, dat door de ZITO-activiteiten in de ver drukking zou zijn gekomen. Hij wees erop dat het grootste gedeelte van het aan ZITO als expediteur aangeboden vervoer door derden wordt uitgevoerd, met name door de coöperatieve onder neming Wegtransport. De raadsman van de Commissie Ver voersvergunningen, mr Van Breda, maakte in een uitvoerig administratief- technisch betoog duidelijk dat de com missie onverminderd van mening blijft dat met haar afwijzing strikt volgens de richtlijnen en in de geest van de wet gever is gehandeld Uitbreiding van het laadvermogen van ZITO noemde hij in strijd met het algemeen vervoersbelang en wees daarbij onder meer op de nood situatie in de vervoerswereld door een enorme overcapaciteit. Via een tijdelijke regeling is het overi gens in feite reeds zo. dat bij ZITO wordt gewerkt met het gevraagde laadvermogen. Of deze situatie ge handhaafd kan blijven, zal afhangen van de uitspraak waarmee de Kroon in deze zaak zal komen. De Zeeuwse staatsraad drs. M. C. Verburg trad vrij dagmiddag op als rapporteur van het college van drie staatsraden. Hij zat hardop te denken aan het scheppen van omstandigheden waardoor de Com missie Vervoersvergunningen zonder bezwaren de gewenste uitbreiding kan goedkeuren. en ander zou al lang een feil zyn wan neer kabinetsinformateur Van der Grin ten geen andere mening zou hebben over wat een demossionair kabinet wel of niet kan afhandelen, zo formuleerde de heer Van Kemenade het. Ondertus sen is het zo dat de verlaging van de opheffingsnorm niet meer vóór het nieuwe schooljaar doorgevoerd kan worden en dat gaat scholen kosten De fractiecommissie onderwijs van de PvdA veronderstelt dat de verlaging van de opheffingsnorm in hel licht van de bezuinigingsoperatie nog even ach tergehouden wordt Men sprak de ver wachting uit dat de voorjaarsnota van de regenng meer duidelijkheid zal bren gen Het gezelschap op het gebied van het onderwijs deskundige PvdA-kamerle- den bestond naast dr Van Kemenade uit dr G. Klein (oud-staatssecretaris op het departement van onderwijs en weten schappen). drs DAT. van Ooijen en de dames Krouwel-Vlam en Schaapman Behalve aan de Open School m Goes en de stichting samenwerkingsverband Zeeuws hoger beroepsonderwijs in de Vlissingse hts werden bezoeken ge bracht aan de openbare lagere twee- mansschool in Kats, de samenwerkende instellingen voor onderwijs en vorming voor werkende jongeren in Midden- en Noord-Zeeland in het gebouw van de streekschool Zeeland te Middelburg, aan de werkgroep Delta-instituut voor lerarenopleiding en aan de Vakschool voor meisjes in Goes Op die laatste school werd uitdrukking gegeven aan de teleurstelling dat geen van de 43 proefprojecten voor de her structurering van het middelbaar huishoud- en nijverheidsonderwijs en het middelbaar sociaal-pedagogisch onderwijs (mhno spo) in Zeeland is terecht gekomen. „Je zit nu eenmaal met het feit dat er in Zeeland nog geen mspo is. Dus er waren eigenlijk maar 22 projecten mhno beschikbaar en die moesten over drie zuilen verdeeld worden", lichtte drs Van Ooijen tijdens de persconferentie toe. „Overigens is het wel zo dat de vicieuse cirkel moet worden doorbroken: geen mspo omdat er geen leerlingen voor zouden zijn en geen project omdat er geen mspo is". MIDDELBURG - De heer A Bugs. directeur van de Streekschool Zeeland voor beroepsbegeleidend onder wijs te Middelburg, overhandigt een wensenpakket voor verbouwingsaanvragen aan drs D A Th van Ooijen (PvdA, links op defoto), voorzitter van de vaste Kamer commissie voor onderwijs, die samen met enkele fractie genoten een bezoek bracht aan de Streekschool Op de eerste plaats vroeg hij een uitbreiding aan van de kantine, die veel te klein zou zijn voorde 150 leerlinaen. De kosten hiervan bedragen 115.000.- Vanaf 1972 is al voor een miljoen gulden aan het gebouw verspijkerdom de grote lokalen van de voormalige LTS enigzins aan te passen Voorde afwerking is echter nog een bedrag van f 250 000.- nodig, waarvoor eveneens een aanvraag is ingediend De heer C Schoof, directeur van het interlevensbeschou- welijke vormingsinstituut, eveneens gevestigd Molen water 8 te Middelburg, had twee specifieke wensen vanuit het vormingswerk Hij vroeg extra aandacht voor de deelnemers van de sociale werkplaatsen uit Goes. Vlis singen en Zierikzee aan het vormingswerk. Daarnaast uitte hij een klacht over de verschrikkelijke slechte staat, waarin het gebouw van het vormingsinstituut aan de Kas teelstraat in Vlissingen verkeert ..Het is jammer dat ik het U niet kan laten zien. Uzou huilend weglopen," aldus de heer Schoof. Concert in kader ZLM-manifestatie GOES - De zuidelijke landbouwmaat- schappij (ZLM) houdt woensdag21 juni een concert in de Grote Kerk te Goes, aanvang 19.30 uur. Medewerkenden zijn het Zeeuws mannenkoor onder lei ding van Han Beekman, de zangeres Marie Cécile Moerdijk, de trompettist Wim van Boven en de organist Kees van Eersel. Het programma is als volgt samen gesteld 1 orgel. Introductie-Brabants volkslied- 2 trompet en orgel, trumpet voluntary van H Purcell: 3 man nenkoor, domine salvam fac van A. Gie- sen (orgel 3 Gunst) en ich bete an die Macht der Liebe van Bortniansky- 4 vrolijk zingen met Marie Cécile Moerdijk. 5 trompet en orgel. La Ma- jesté. La Grace. La Vaillance van G P Telemann 6 orgel-solo, variaties en fuga over waar dat men sich al keerd of wend van W. Mudde: 7 mannenkoor, bar carole van J Offenbach. Fröhliche Wa- derer van F WW. MöUer en Kalinka 8 vroiyk zingen met Marie Cécile Moerdijk- 9 cornet en orgel, allelua van W A Mozart 10 mannenkoor, deep ri ver, wwhere you thare, old black Joee 11 orgelinprovisatie over het Zeeuws volkslied met samenzang Voor de aanvang van het concert wordt het carrillon bespeeld door de stads- beiaardier van Goes. Sjoerd Tamminga Gedeelten van het concert zullen op de plaat worden opgenomen Heet concert wordt gehouden in het kader van de ZLM-manifestatie die op 23 en 24 juni in Wilhelminadorp wordt gehouden MIDDELBURG - Aanstaande maandag wordt het tweede in een serie van drie concerten gegeven op de muziektent aan het Middelburgse Molenwater. Tussen acht en negen uur 's avonds concerteert dan het Middelburgs Mu ziekkorps onder leiding van dirigent Cor Vader. In de pauze zal de drumband met majo- rettenpeleton van MTV '69 optreden in een gevarieerde show. Voorafgaande aan het concert van het Middelburgs Muziekkorps zal deze drumband met de majorettes een muzikale mars door de stad naar het Molenwater maken waar om precies acht uur het concert begint Enkele weken geleden werd voor het eerst sinds vele jaren weer een concert gegeven in de muziektent aan het Mo lenwater. Toen trad, onder grote be langstelling. de christelijke brassband 'ONDA' onder leiding van Wim Cevaal op. alsmede het juniorenkorps 'Johan Fnso' HERMESWEG - VLISSINGEN op de tapijtafdeling: kwaliteit Fresco van Keijzer Bonaparte Tapijt 400 cm grove bouclé 100% Enka-Perlon, anti-statisch berber, bruin, caramel consumentenprijs 139,- nu bij ons: p. str. tn. Gratis gelegd Lijstaanvoerder VVD Vlissingen: Binnenstad beter bereikbaar maken voor autoverkeer OOST-SOUBURG - Het verkeer in de binnenstad moet worden beschouwd als een gast. en een gast dient gastvrij te worden ontvangen. Het weren van verkeer uit de binnenstad zonder drin gende redenen geeft blijk van ongas tvrijheid. Dat zei de lijstaanvoerder van de WD in Vlissingen. drs M. Braak, tijdens een verkiezingsbijeenkomst in zaal 'Middenhof te Oost-Souburg De lijstaanvoerder ging ook kort in op het woninhbouwbeleid in de gemeente Vlissingen. „Te lang was de heer Braak van mening „is in Vlissingen aandacht besteed aan de kwantiteit De gevolgen zijn thans voor iedereen duidelijk: veel leegstand en een on evenwichtige bevolkingsopbouw" Het WD-raadslid G Huizinga lichtte desgevraagd de plannen van de WD met betrekking tot de bouw van bejaar denwoningen toe ..Die moeten", stelde het raadslid ..tussc-i <1p rormale bebou wing in komen Het gemeentebestuur moet hier rekening mee houden, en zich niet de hiervoor geschikte terreinen on der de neus weg laten kopen" Op een vraag uit het publiek verzekerde de heer G Huizinga dat de WD zich immer zal inzetten voor het behoud van de Souburgse draaibrug. Drs M. Braak sprak vervolgens zijn ver ontwaardiging uit over het feit dat D'66 haar 'come-back' in Vlissingen is be gonnen met een aanval op de politie Êen slechte zaak. vond hij. daar deze gemeentelijke instantie zich niet openbaar kan verdedigen, en op de loyale steun zou moeten kunnen reke nen van alle partijen KEMPE- „IN TOEKOMST GEEN BOUWGROND MEER" VLISSINGEN - In de Vlissingse gemeenteraad is vrijdagmiddag ernstige be zorgdheid uitgesproken over de plannen van de NV Scheldestad tot de verkoop van 204 wonien op het zogenaamde 'Fort' in Vlissingen aan een nog niet bekende gegadigde. Met name de woordvoerders van PvdA/ppr en CDA drongen er bij b en w op aan bij Scheldestad te informeren naar de stand van zaken rond de verkoop en naar wie de nieuwe eigenaar wordt. PvdA/ppr-raadslid J. J. Kempe, die een persoonlijk oordeel over de plannen tot verkoop uitsprak ging verder: hij meende dat Scheldestad BV als de verkoop inderdaad doorgang vindt binnen de gemeente Vlissingen geen grond meer dient te worden toegewezen. De heer Kempe vroeg wethouder Smit, zijn suggestie over te nemen en in het college van b en w aan de orde te willen stellen. Inmiddels verklaarde KMS-directeur drs C Hartog desgevraagd dat de ver koop in ider geval doorgang zal vinden. Zowel de heer B Kossen i PvdAippr) als de heer A. Hoefkens (CDA) stelden hun vragen naar aanleiding van het artikel dat in de PZC van vrijdag over de ver koopplannen verscheen. De heer Kos sen noemde de angst voor de ver koopplannen die de bewoners hebben uitgesproken alleszins reëel. 'Het is van de gekke dat je hoort dat binnen 14 da gen je huis aan een ander wordt ver kocht', aldus de heer Kossen. die verder informeerde naar de gelden die uit het pensioenfonds van de KMS in de wo ningen zijn gestoken De in het ver koopcontract ingebouwde clausules, zoals in de PZC van vrijdag vermeld - geen uitzetting van de huidige bewoners en geen huurverhogingen buiten de wettelijk toegestane om - achtte de heer Kossen vanzelfsprekend maar ook niet van veel betekenis. Hij vreesde voor een kunstmatige leegstand ln de toekomst, verwonderde zich erover waarom het project niet aan de woningbouwcorpo raties te koop is 'aangeboden en vroeg wethouder Smit welke middelen b en w ten dienste staan om Tare dingen' te voorkomen en wie de nieuwe eigenaar wordt CDA-woordvoerder A. Hoefkens sloot zich in grote lijnen bij de heer Kossen aan. Ook hij vond het een vreemde zaak dat de verkoopplannen zonder overleg met de bew onerszijn verlopen en vroeg het college over de verdere gang van zaken contact op te nemen met de BV Scheldestad. VVD-woordvoerdcr ing. G. Huizinga kon zich voorstellen dat de bewoners van het Fort 'overdonderd' zijn door de verkoopplannen, maar stelde aan de andere kant dat Scheldes tad vrij is om deze woningen te verko pen en daarvoor ook zijn reden zal heb ben gehad. De heer Huizinga merkte verder op dat slechts vier woningen verzakt zijn van de 204 en deed de sug gestie dat een coöperatie van bewoners het pakket van de 204 woningen zou overnemen. De heer Kempe ging het verst in zinn kritiek. 'Ik vraag me af of je in de ge meente aan een dergelijke instelling in de toekomst nog wel grond mot verko pen. Als dergelijke zaken zich voordoen ga ik me afvragen' of een dergelijke wo ningbouwvereniging nog wel toezeg gingen moet krijgen'. De heer Kempe zette een vraagteken achter de sugges tie van de heer Huizinga tot een bewo- nerscoóperatie en vroeg zich af wie het achterstallig onderhoud aan de wonin gen moet financieren. De heer C J van der Weele (RPCU) GEEN BEHOEFTE AAN DIT SOORT VERKIEZINGSSTUNTEN' VLISSINGEN - De Vlissingse gemeen teraad heeft vrijdagmiddag unaniem stelling genomen tegen de kritiek die woordvoerders van D'66 in de cam pagne voor de gemeenteraadsverkie zingen hebben geuit op het functione ren van het gemeentelijk politiekorps. Namens de vier raadsfracties legde de nestor van de raad. de heer J. J. Kempe een verklaring af waarin waardering voor en vertrouwen in de Vlissingse gemeentepolitie werd uitgesproken. Sprekend namens de voltallige raad stelde de heer Kempe dat de wijze waarop D'66-lijsttrekker C. van den Elshout en een aantal medestanders van leerzijngetrokken tegen de politie, 'onwaarachtige kritiek is'. 'Wij stellen nadrukkelijk vast dat wij geen enkele behoefte hebben om deze zoals gezegd onwaarachtige kritiek in het politieke vlak te gaan trekken, laat staan in verkiezingscampagnes te gaan gebruiken Een vertrouwenscrisis scheppen als verkiezingsstunt daaraan hebben wij geen behoefte', aldus de heer Kempe. die b en w hun standpunt over deze zaak vroeg Zoals gemeld beschuldigde D'66-lijst- trekker Van den Elshoat de Vlissingse politie tijdens een vergadering van zijn partij waarin het verkiezingsprog ramma werd vastgesteld het plaatselijk politiekorps van het onjuist gebruiken van bevoegdheden Uit zijn praktijk als rechtskundig adviseur waren de heer Van den Elshout tal van klachten over 'machtsmisbruik' door de Vlissingse politie ter ore gekomen, klachten die hij desgevraagd overigens niet met voor beelden wenste te staven Ook in latere bijeenkomsten van D'66 kwam het be leid van het plaatselijk politiekorps ter sprake. Tijdens een vergadering van D'66 op 11 mei kwam de zaak opnieuw ter sprake Eén van de kandidaten op de lijst voorde raadsverkiezingen, de heer M. Kraan pleitte toen voor het in discus sie brengen van de manier waarop het Vlissingse korps functioneert. Hij werd daarin bijgevallen door zijn partijge noot E. Grootaarts, lid van de landelijke werkgroep Justitie van de stichting we tenschappelijk bureau van D"66. kan didaatstatenlid voor D'66 bij de laatstgehouden statenverkiezingen en stafofficier verkeerszaken bij de rijks politie in Middelburg Ook de heer Grootaarts sprak zich uit voor een dis cussie over hetgeen men met de politie wil Excuses In een reactie op het betoog van de heer Kempe sloot burgemeester drs. Th, J. Westerhout zich bij de waardering voor de Vlissingse politie aan. Hij stelde dat de leden van het korps door de opmer kingen zoals die van de zijde van D'66 gekomen zijn onaangenaam getroffen zijn en verheugde zich erover dat één van de betrokkenen zijn uitlatingen heeft teruggenomen De heer Wes terhout citeerde uit een brief van de heer Grootaarts aan de commissaris van politie te Vlissingen. In deze brief spreekt hij uit dat het mogelijk is dat hij in zijn toespraak de indruk zou heb ben gewekt kritiek te willen uitoefenen op het Vlissingse politiekorps. 'Als ik deze indruk mocht hebben gewekt dan bied ik hiervoor mijn excuses aan. Het is mij een behoefte u te doen weten dat ik het Vlissingse politiekorps en de daar werkende ambtenaren bijzonder hoogacht. Voorts ben ik van mening dat de gemeentepolitie in Vlissingen in zeer veel gevallen baanbrekend werk heeft verricht. Ik denk hierbij met name aan de gerichte surveillanceme thodieken', aldus de heer Grootaarts in zijn brief aan commissaris J. van Ma- Burgemeester Westerhout citeerde uit de brief verder dat de bedoeling van de inleiding alleens was een discussie over het polilie-apparaat op gang te brengen over de doelstelling van dit apparaat en de gevolgen daarvan voor het- func tioneren van de politieman in het alge meen 'Het is mijn oprechte hoop dat ik deindruk hebKOwektdat ik op enigerlei wijze de indruk heb weggenomen dat ik op enigerlei wijze de Vlissingse collega s in hun functioneren zou hebben wiilen aanvallen'. aldus een verder citaat uit de brief. Burgemeester Westerhout deelde ver der mee het hierbij te willen laten en sprak de hoop uit dat het niet, nodig zal zijn dat op deze wijze nog eens in de Vlissingse raad over het politiekorps zal worden gesproken Commissaris Van Marion toonde zich vrijdagmiddag ge lukkig met het standpunt van de Vlis singse raad Hij deelde overigens mee de verontschuldigingen van de heer Grootaarts niet te kunnen aanvaarden 'De heer Grootaarts heeft in het publiek uitspraken gedaan en die moet hy dan ook maar in het publiek herroepen en niet vla een intern bedoelde brief. Het gaat hier om het dualisme tussen poli tiek redenaar en politie-officierenwpdie wijze kan ik tegenover mijn medewer kers in het korps geen excuses op deze manier aanvaarden' aldus de heer Van Marion Mede op verzoek van de Vlissingse commissaris was een vergadering van het senioreneonvent gehouden, waarin de uitlatingen van de D'66-ers ter sprake kwamen. De vier fractievoorzit ters werden het er toen over eens dal een en ander niet 'passabel' was en zo werd besloten, de heer Kempe als nes tor van de raad te vragen een gezamen lijke verklaring voor te lezen. daarentegen vond het idee van een co- peratie niet zo gek en deed de suggestie dat de bewoners door de gemeente de helpende hand wordt geboden De heer Kossen, de blik naar de hoger gelegen publieke tribune gericht, merkte op dat uit reacties van zich daar bevindende bewoners zou blijken dat de suggestie van zo n coöperatie voor hen geheel nieuw was Wethouder F. G. Smit van openbare werken merkte in de beantwoording op dat de gemeente geen middelen ten dienste staan om verkoop van het com plex van 204 woningen te voorkomen Hij deelde mee uit navraag bij de direc tie van Scheldestad te hebben begre pen dat weliswaar nog geen definitief besluit is genomen, maar dat de 204 woningen in ieder geval aan een bona fide belegger zullen worden verkocht. 'En met die belegger willen wij dan best praten', aldus de wethouder, die verder opmerkte dat de meeste wonin gen op het 'Fort' in een behoorlijke toe stand verkeren en dal de verzakking bij een aantal woningen eigenlijk los staal van de situatie waain zich het complex als geheel bevindt. De heer Smit toonde zich bereid, om de suggestie van de heer Kempe. aan Scheldestad geen bouwgrond meer beschikbaar te stel len, in b en w aan de orde te stellen. Drs. C. Hartog, lid van de directie van de Koninklijke Maatschappij Dr Schelde en directielid van Scheldes tad, verklaarde vrijdagmiddag desge vraagd dat de plannen tot verkoop van de woningen op het Fort hoe dan ook doorgang zullen vinden. Wel toonde de heer Hartog zich bereid op korte ter mijn opnieuw met het wijkkomitee te gaan praten over de best mogelijke op lossing daartoe. De heer Hartog zei dal op het moment de zaak nog in de sfeer van het verkennen van de mogelijk heden is en bevestigde dat voor de 204 woningen meer dan eén gegadigde is. De heer Hartog stelde zich voor op korte termijn opnieuw met het wijk komitee van gedachten te wisselen over de verdere gang van zaken. Drs. Hartog bevestigde dat met name de onderhoudskosten aan het complex de KMS wat veel worden Hy voegde daar aan toe dat voor een scheepsbouwon- dememing het bezitten van eigen com plexen woningen nooit een echt ren dabele zaak is en meende dat de huidige sit uatie in de scheepsbouw verkoop van de woningen rechtvaardigt, omdat geld dat voor onderhoud moet worden uitge geven nu eenmaal niet in de eigenlijke activiteiten'van het bedrijf kan worden gestoken De heer Hartog toonde zich niet ont vankelijk voor de verwijten dat het overleg over de verkoop van de womin- gen met de bewoners achterwege is ge bleven. Hij meende de zaak in de onder nemingsraad van de KMS aan de orde te hebben gesteld en vond dat de zaak nog niet in een dusdanig gevorderd stadium was, dat ook met de betrokken bewlners overleg diende te worden gevoerd. Na- datde zaak in de OR was gebraaht, lekte een en ander uit De heer Hartog zei de bewoners zeker te hebben ingelicht in dien te onderhandelingen in een be paald stadium zouden zijn gekomen Tot slot wees de KMS-directeur de ver wijten van het wijkkomitee Binendijke, dat het binnen enkele uren maandag op een vergadering met de heer Hartog diende te verschijnen, van de hand IK heb gevraagd of men bereid was op korte termijn te komen Dat was meij en indien dat niet zo geweest was. had den we zeker aan een andere oplossing gedacht'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 12