De Volvo 343 waar compleetheid en veiligheid samengaan Vrijwillige ruilverkaveling binnen de Braakmanpolders Voorstel aanleg van riolering Westdorpe Diamanten echtpaar Kampeerders De Braakman willen invloed op beslissingen bestuur PZC/s C VOLVO DINSDAG 23 MEI 1978 Wfasml Zeeuws -Vlaanderen STUDIE ROND ZUIVERINGSINSTALLATIE VERKAVELING IN TOTAAL WERD WEGGESTEMD HOEK - Binnen het gebied van het Wa terschap De Verenigde Braakman polders kan waarschijnlijk op drie plaatsen een vrijwillige kavelruil worden doorgevoerd. Zoals bekend werd eerder een algehele ruilverkave ling afgestemd. Op initiatief van het waterschap zeil wordt momenteel bekeken of in de Wil lemskerkepolder een vrijwillige ruil kan worden opgezet met als hoofddoel de belangen van de waterhuishouding en verbetering van wegen. In de omgeving van Sluiskil is het initiatief tot een vrij willige ruil genomen door een zevental boeren. Ook daar gaat het in hoofdzaak om verbeteringen aan wegen en water lopen. Tenslotte hebben vijf boeren in de Lovenpolder bij Hoek het initiatiel genomen tot vrijwillige ruil. Hier gaat het om de ruil van percelen zonder dat er andere aanvullende werken aan te pas zullen komen. Alle drie deze vrijwillige verkavelingen zullen in studie worden genomen. Volgens dijkgraaf drs R. C. E. Barbé gaat het dagelijks bestuur van het wa terschap. daartoe eerder al gemachtigd door het algemeen bestuur, nu bij de provincie een plan indienen voor een zogeheten A 2-project. Dat zijn allerlei werken die te maken hebben met de wa terhuishouding en de wegen, werken die bij volledige ruilverkaveling tegelijk worden uitgevoerd, maar die. daar een ruilverkaveling in de Verenigde Braak manpolders is afgestemd nu afzonder lijk dienen te worden aangepakt. Verder deelde dijkgraaf Barbé maandag tijdens de algemene vergadering mee dat de afwikkeling van het project Mosselban- ken nu in het laatste stadium verkeert. Nog enkele commissies zjjn bezig met de afhandeling van bepaalde onderdelen die met het Mosselbankenproject te maken hebben zoals verlegging van de riolering, de afvoerbuis van de AWL (Af val Waterleiding kanaalzone) Maar dijkgraaf Barbé zei ook dat in verband met de werken aan de mosselbanken de Dorpsbelangen en Toerisme wil enquête invoering gebruiksverordening tweede woningen HOOFDPLAAT - 'Dorpsbelangen en Toerisme', een groepering die in de ge meente Oostburg meedoet aan de raadsverkiezingen, is voorstander van het houden van een enquete als het gaat om de invoering van een gebruiksver ordening op tweede woningen. „Wij willen, voordat er een gebruiksveror dening voor een bepaalde wijk of straat van kracht wordt, eerst van de bewo ners weten wat zij denken; de ge bruiksverordening betekent immers een grote ingreep in hun leven", zei raadslid A.L Verhage op een bijeen komst van Dorpsbelangen en Toerisme in Hoofdplaat. Hij constateerde een scherpe tegenstel ling van meningen tussen de WD en de progressieve fractie, voorstander van de invoering van de verordening. „Ook het CDA lijkt voorstander van invoering te zijn", sprak de heer Verhage Raadslid Verhage hield op de bijeen komst een pleidooi voor de realisatie van het recreatieplan 'de Inlaag', dat uit 1973 stamt. „Het zou een belangrijke lryectie betekenen voor Hoofdplaat". Raadslid I. A. de Hullu onderstreepte de, volgens hem, noodzakelijkheid van het bestaan van Dorpsbelangen en Toe risme De groepering heeft er zoveel mo gelijk aan gedaan om uit iedere kern vertegenwoordigers op de kandidaten lijst te zetten, zei hij. Tot slot sprak mevrouw C. van Grol-De Wolf. die namens Hoofdplaat op de kan didatenlijst staat. Zij pleitte voor een meer variabel interieur in bejaarden tehuizen. waardoor de bejaarden loge's kunnen ontvangen. overdracht van een gedeelte van de nieuwe Zeedijk nog niet is afgehandeld Hij wil eerste enkele nieuwe voorwaar den laten vaststellen. Door de werken aan de mosselbanken is namelijk voor de nieuwe Zeedijk een zandstrand ont staan. Omdat dit strand zelfs bij hoog water niet onderloopt is het zand nu in dikke lagen tegen de nieuwe dijk opge- waaid.Volgens dijkgraaf Barbé moet er eerste met het naburige waterschap Het Vrije van Sluis over deze zaak worden onderhandeld. Het waterschap de Verenigde Braak manpolders is van plan strenger op te treden tegen mensen die beplanting aanbrengen op kortere afstand dan 7 meter van een sloot. En dat is volgens het politiereglement van het water schap verboden. Het waterschap zal verder alleen nog maar kapvergunnin- gen afgeven als bomen kaprijp zijn en niet slechts omdat mensen last van bo men hebben. Kapryp zijn ze als de om trek van een boom op borsthoogte 1.25 meter bedraagt. Verder besloot de algemene vergade ring een bedrag van 60 000 gulden te be steden aan een onderzoek naar de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie in Terneuzen. Het onderzoek kost 180.000.-, maar tweederde van dat be drag zal worden betaald door het water schap Axeler Ambacht. Het is nog niet zeker of de waterschappen deze voorbe- reldingskosten zelf moeten betalen of dat er een subsidiemogelijkheid voor bestaat Een probleem bij de voorberei ding is dat de zuiveringstechnische werken van de AWL nog steeds niet zijn overgedragen aan het waterschap. In H. OUWERKERK EN J. HAMELINK VOOR PVDA TERNEUZEN TERNEUZEN - Maandag 29 mei is er een verkiezingsbijeenkomst van de PvdA in het Zuidlandtheater in Ter neuzen. De heer H. Ouwerkerk, lid van het hoofdbestuur van de PvdA en Ex- ombudsman vn de Vara, houdt een in leiding. De heer J. Hamelink, fractie voorzitter in de Terneuzense gemeen teraad, stelt vervolgens de kandidaat raadsleden voor. Bezoekers kunnen vragen stellen over het verkiezingsprogramma en in dis cussie treden met de kandidaat raadsleden. De avond begint om 20.00 uur. het zuiveringsplan van de waterschap pen is opgenomen de bouw van een nieuwe zuiveringsinstallatie waarop de transportleileidingen. die nog eigendom zijn van de AWL. kunnen aansluiten Het streef) aar voor de voltooiing van de installatie is 1984. De algemene vergadering besloot een stuurgroep en een technische werk groep in te stellen. In beide groepen zullen vertegenwoordigers worden op genomen van de twee waterschappen, van de technologische dienst van de Zeeuwse waterschappen, van het RIZA. rijks- en provinciale waterstaat, ge meenten en kamer van koophandel Vanuit de vergadering werd verder voorgesteld zoveel mogelijk gebruik te maken van resultaten van een studie die de AWL zelf al heeft laten uitvoeren. Gewaarschuwd werd verder tegen een installatie met te hoge capaciteit, om dat al een aantal bedrijven in de kanaal zone zelf bezig is zuiveringsinstallaties aan te leggen. vn ii-ti:iimj/.i:\ besluit seizoen TERNEUZEN - Op donderdag 25 mei komt de NCVB-Tcmeuzen bijeen in de Goede Herderkerk. .Met deze bijeen komst wordt het seizoen '77/'78 afgeslo ten. Donderdagavond (om half acht) verzor gen de leden van de NCVB-Axel een op voering van het toneelstuk 'De Droom'. De avond wordt omlfjst met zang van het eigen NCVB-koor. Zeeuwen exposeren in jubilerend 'Ter Schorre' TERNEUZEN - Vandaag (dinsdag) wordt in de centrale hal en de koffie kamer van het verpleeghuis 'Ter Schorre' in Terneuzen een xpositie geopend. De expositie, ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van het ver pleeghuis, bestaat uit een groot aantal werken van Zeeuwse kunstenaars. De werken werden beschikbaar gesteld door de Stichting Beeldende Kunst Zeeland Het verpleeghuis is voor be zoekers geopend van 11 00 tot 21.00 uur De expositie is in 'Ter Schorre' te zien tot en met zondag 4 juni. KOSTEN 360 MILLE SAS VAN GENT - Donderdagavond be handelt de gemeenteraad van Sas van Gent het voorstel tot aanleg van riole- ring aan de Graafjansdijk (Zwarte Hoek) te Westdorpe. Hiermee is in to taal bijna 360.000 gulden gemoeid. De afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-VIaanderen heeft de ge meente bericht 164.000 gulden be schikbaar te hebben voor het werk. De totale kosten voor de 24 aansluitingen worden geraamd op 230.000 gulden, zo dat de gemeente 66.000 gulden moet bijbetalen. B en w stellen de raad voor om ook ell woningen, die nu op een provisorische riolering zijn aangesloten, op de nieuwe leiding aan te sluiten. Dat werk kost 281.600 gulden. In totaal is met het riole ringswerk voor Sas van Gent dus een bedrag van 347.600 gulden gemoeid. De raadsvergadering donderdag begint om 19.30 uur B en w vragen de raad om een beslissing over het verzoek van de NV Maat schappij 'Westelijk Handelsterrein' om schadevergoeding nog even aan te hou den. De maatschappij heeft bij de gemeente Burgemeester Ockeloen feliciteert het echtpaar met zijn 60-jarig huwelijk TERNEUZEN - Maandag vierde het echtpaar Van der Linde-Leunis zijn 60- jarige bruiloft. Onder de velen die het echtpaar hiermee geluk kwamen wen sen waren ook burge meester C. Oc keloen van Terneuzen en zijn echt genote, die hun gelukwens vergezeld li- tcn gaan van een bloemstuk namens het gemeentebestuur. De heer A van der Linde is 88. zijn vrouw 84. Beiden zijn nog kerngezond. Het echtpaar heeft drie zonen, een dochter, zes kleinkinderen en twee achter kleinkinderen. Sinds 1952 wonen de heer en mevrouw Van der Linde in Ter neuzen- daarvoor voeren ze op een bin nenvaartschip Ook enkele van de kin deren en kleinkinderen hebben het vak van binnenvaartschipper gekozen OPPOSITIE TEGEN HEKINDELING TERREIN RECREANTEN VERENIGEN ZICH HOEK - De seizoenkampeerders van recreatiecentrum 'De Braakman' bij Hoek willen zich verenigen. Dit kwam zaterdag naar voren tijdens een door het bestuur van De Braak man belegde voorlich tingsbijeenkomst, over de plannen tot herindeling van het campingter- Via een belangenvereniging willen de Braakmankampeerders meer in vloed krijgen op beslissingen, zoals die worden genomen door het be stuur van het recreatieschap. „We zijn nu nog afhankelijk van de goedheid van de bestuurders", stelde zaterdag de heer Sol. vertegenwoor diger van de seizoenkampeerders in de commissie van advies van het schap. De heer Sol vroeg zich verder af, of het niet beter zou zijn dat een verte genwoordiger van de campinggasten zitting zou krijgen in het Braakman- bestuur De heer J. A Rek veld, voor zitter van het Braak man bestuur, zag in dat voorstel geen heil „Ik vind het een goede zaak dat u zich organiseert", zo reageerde hij. „Het is echter niet mogelijk dat u zit ting krijgt in het bestuur van het rec reatiecentrum". Er kwam zaterdagmorgen nogal wat kritiek los op de bestuurlijke plan nen tot herindeling van het cam pingterrein Met name de seizoenkampeerders van de noorde lijk gelegen camping 1. die met in gang van volgend seizoen hun plaats moeten inruimen voor vaste cara vans. lieten him ongenoegen blijken Men stelde zich de vraag of de nieuwe staanplaats die men krijgt toegewe zen, gelijkwaardig is aan die. waar men nu staat. Bestuursvoorzitter Rekveld verzekerde de aanwezigen, dat men geen angst hoefde te heb ben. „Iedereen zal een gelijkwaardig plaatsje krijgen", zo beloofde hij Kritiek was er ook op het feit dat het bestuur van het recreatieschap be paalde belangrijke mededelingen, zoals bijvoorbeeld over tariefwijzi gingen. slechts aanplakt in de toile truimte, en de betrokkenen niet op de hoogte stelde per brief. Het eigenlijke doel van de bijeen komst. die werd gehouden in de kan tine van De Braakman, was voorlich ting te geven over de bestuurlijke plannen tot herindeling van het cen trum, plannen die volgend Jaar hun beslag moeten krijgen „Voor Juli willen we de plannen in het Braakmanbestuur behandelen", al- dusdeheer Rekveld „In de maanden daarna willen we met de seizoenkampeerders rond de tafel gaan zitten, om overleg te plegen over een andere standplaats Eind september hopen we de zaak rond te hebben, zodat we in het najaar kun nen beginnen met de eerste werk zaamheden" Afgekeurd De herindelingsplannen omhelzen onder meer het creëren van nieuwe standplaatsen, het uitbreiden van de kantine en de aanleg van een speelbos, compleet met een flinke zand- en waterpartij. Over dit laatste merkte Rekveld op:,.Binnen afeienbare tijd zou De Braakman wel eens afgekeurd kun nen worden als zwemwater Het Braakmanwater is namelijk veel te ondoorzichtig Met de aanleg van een water annex zandpartij houden we daar alvast rekening mee" Met de uitbreidingsplannen is een flink bedrag gemoeid, dat het recrea tieschap hoopt binnen te krijgen via de inkomsten van de 50 standplaat sen die er door de reorganisatie bij komen Vanuit de kampeerders werd ook de vraag gesteld hoe het staat met de wintercamping Volgens de heer Rekveld wordt daaraan gewerkt Wanneer de camping een feit zou zijn, kon hij echter nog niet zeggen een verzoek tot schadeloosstelling in gediend omdat de bestemming van een stuk grond achter de Vlaanderenhal is gewijzigd. In 1962 werd de grond aange wezen als industrieterrein. In het be stemmingsplan 'West.' van veel later da tum veranderde de bestemming van het perceel in 'openbare en bijzondere doeleinden'. 'Westelijk Handelsterrein' voelt zich daardoor gedupeerd en ging bij de raad in beroep. B en w schrijven de raad dat zij nog geen concreet voorstel op tafel kunnen leggen. Men is bezig met het in winnen van rechtskundig advies. Het college spreekt de verwachting uit dat in de maand juni een voorstel aan de raad kan worden gestuurd Voor de uitbreiding en verbetering van de geluidsinstallatie in de raadszaal vraagt het college een bedrag van bijna 10.000 gulden Het complex van de voetbalvereniging Ria-W te Westdorpe wacht een flinke uitbreiding, als de raad 'ja' zegt tegen een voorstel van b en w. Het gaat om een voorstel betreffende een oefenhoek van halfhard materiaal, een oefenveld (ge deeltelijk in samenhang met de oefen- hoek) en de aanschaf van een wals/vee- gcombinatie. Hiermee is een bedrag gemoeid van in totaal 165 760 gulden x Op donderdag 25 mei ;j 1978 hopen wij x J. A. BEDET i E. BEDETVAN DEN HOUT ons 40-jarig huwe- ij: hjksteest te vieren x U bent. hartelijk wel- x kom op de receptie op vrijdag 26 mei 1978 X van 18 30-19 30 uur in V het jeuedgebouw 'Pro x x Rege', de Jongestraat 15. Terneuzen streek Tol onze diepe droefheid geven wij u kennis van het plotseling overlijden in het bejaardenhuis 'De Blaauwe Hoeve', voorzien van de Sacra menten der zieken onze dierbare vader, behuwdvader, opa, broer en oom PETRUS AUGUSTINUS DE BAKKER weduwnaar van Maria Thercsia Jacobs op de leeftijd van 80 jaar. Boschkapelle: Boschkapelle: Oostburg: Lamswaarde: Aardenburg: Koewacht: Boschkapelle: L de Bakker H. de Bakker-de Waal en kinderen J. de Bakker D de Bakker-Lambert en kinderen T de Bakker-van Daele en kinderen A. Joossen-de Bakker J. Joossen en kinderen M. van Daele-de Bakker E. van Daele en kinderen L. de Bakker N. de Bakker-Simons en kinderen C. de Bakker M. de Bakker-Clippelaer en kinderen Boschkapelle, 21 mei 1078 Correspondentie-adres: Dorpspad 1, Vogel waarde De plechtige uitvaartdienst waarbij u be leefd uitnodigen zal plaatsvinden op woensdag 24 mei 1978 om 15.00 uur in de parochiekerk van de HH. Petrus en Paulus te Boschkapelle waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof al daar. Dinsdagavond om 18.00 uur avondwake in bo vengenoemde kerk. Vader ligt opgebaard in de rouwkamer van de 'Blaauwe Hoeve' te Hulst Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in het dorpscentrum. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieve deze advertentie als zodanig te beschouwen. gemeente OOSTBURG BESTEMMINGSPLAN 'Sportpark Cadzand'. De burgemeester van Oostburg brengt ter voldoening aan het bepaalde in ar tikel 23, lid 2 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening ter openbare kennis, dat ingaande 29 mei 1978 gedurende één maand ter gemeentesecretarie (Bureau Ruimtelijke Ordening, Schouwburg straat 2, Oostburg) voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp-bestem- mingsplan 'Sportpark Cadzand' met bijbehorende voorschriften en toelich ting. Gedurende voormelde termijn kan door ieder bezwaren tegen het ontwerp-plan worden ingediend bij de gemeenteraad. Oostburg, 19 mei 1978. De burgemeester voornoemd, A. Schipper. Met grote droefheid in het hart en toch met dankbaarheid voor alles wat zij voor ons is ge weest en altijd zal blijven, ontviel ons heden plotseling, onze lieve en zorgzame moeder, grootmoeder en overgrootmoeder, mevrouw RENILDE MARIE DE RUIJSSCHER weduwe van de heer Ferdinand de Boevere, geboren te IJzendijke op 31 oktober 1891 en overleden in huize Emmaus te IJzendijke op 21 mei 1978. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw gebeden aan. IJzendyke: H. Marteyn-de Boevere C. Marteyn Axel: T Marteljn M. L. Marteyn-de Jaeger Edwin Oostburg: R. Marteyn A. Marteyn-Peeters Rolf Jürgen Familie De Boevere Familie De Ruijsscher Uzendyke, 21 mei 1978 Huize Emmaus St. Sebastlaanstraat 16. Correspondentie-adres: Landpoortstraat 20. De plechtige uitvaartdienst gevolgd door de ter aardebestelling waartoe u beleefd wordt uitge nodigd, zal plaatshebben op donderdag 25 mei a.s. om 10.30 uur in de Parochiekerk van O.L. Vrouw ten Hemelopneming te IJzendyke De Vigiliedlenst heden, dinsdag 23 mei om 19.00 uur in de Kapel van Huize Emmaus. Samenkomst donderdagmorgen 10.15 uur in Huize Emmaus, St. Sebastiaanstraat 16. zy die door omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Hiermede vervullen wy de droeve plicht u in kennis te stellen van het overiyden van onze oud-medewerker, de heer JOSEPHUS ALOUISIUS HOEFEIJZERS Direktle en medewerkers Aannemingsbedrijf Accountantskantoor S. OREEL Noordwal 61-63, Oostburg, tel. 01170-2959 vraagt voor een van haar relaties een ADMINISTRATIEVE MEDEWERKER De taak voor deze medewerker omvat de verzorging van de boekhouding, corres pondentie etc. Voor het goed kunnen uitoefenen van deze functie is ook kennis van de drie moderne talen vereist. Als vooropleiding wordt mavo-havo ver langd. gemeente 7 De burgemeester van Terneuzen brengt ter alge mene kennis, dat op donderdag 25 mei 1978 te 19.30 uur in het stadhuis een openbare vergade ring van de raad der gemeente zal worden gehou den. Terneuzen, 23 mei 1978. De burgemeester voornoemd. W veiligheidsgordels, laadstroom. voorruit van gelaagd glas achiemiitverwarming koelvloeistof-en volimeter dagteller verlichting in bagageruimte mistachterlicht achteruitrijlichten waarschuwings-knipperlichten 2 buitenspiegels 12 maanden garantie ongeacht het aantal gereden kilometers fl. 17 JOO.- incl. BTW', af fabriek. In de Volvo 343 vindt u standaard al die zaken die autorijden comfortabel maar ook veilig maken. Vergelij kt u zelf eens: 3e deur veiligheidskooiconstructie energie absorberende zones voor en achter stalen buizen in de portieren achterruitverwarming vaste, open hoofdsteunen volledig verstelbare stoelen automatische driepunts rol- gordels automatische transmissie elektrische ruitesproeiers ruitewissers met 2 snelheden waarschuwingslampjes voor o.a. choke, handrem, remvloei stofniveau. oliedruk, benzine. Autobedrijf Murijn Nieuwstraat 6. Sluis, tel. 01178-1327. Automobielbedrijf H. F. van Oosterhout Stationsweg 6, Hulst, tel. 01140-3191. Garage Verbrugge B.V. Industrieweg 37, Terneuzen, tel. 01150-13451

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 34