'TORINSTINCT' VAN DICK NANNINGA GOED VOOR TWEE TREFFERS IN PARIJS: 2-0 PETER GODDE ONDERSTREEPT VORM DOOR WINST IN RONDE VAN AXEL Happel ontkent conflict met grillige Van Hanegem Charles de Smit solieert naar zege in IJzendijke Happel tevreden over debuut Poortvliet RESERVESVAN BRUGGE HOUDEN IRAN OP 1-1 15 GELIJKSPEL REIMERSWAAL ,.a Zeeuwen liepen halve marathon Oemoemenoe en RCS: onbeslist Borsele gelijk 'MYSTERIE KEES BAL' OPGELOST ERNSTIGE BLESSURE JAN BOSKAMP Thijs Fase op revanche uit Middelkamp succesvol Johan de Muynck blijft leider WOENSDAG 17 MEI 1978 (Door Joop van den Berg) PARIJS - De alles beheersende vraag blijft of de dagen van de oude meester. Willem van Hanegem (34). in het Nederlands elftal geteld zijnDuidelijk is in ieder geval dat alles weer pais en vree is tussen de grillige maar nu ook wat strammere middenvelder en Ernst Happel, zijn leermeester van nu en weleer. In de loop van de dag liet de Oostenrijkse oefenmeester weten dat er in de afgelo pen dagen in feite van geen affaire-Van Hanegem sprake is geweest. „De zaak is voor zestig procent opgeblazen door de pu bliciteit". besliste Happel. alsof het de pers is geweest die tot tweemaal toe Van Hanegem halverwege een wedstrijd (Israël en Club Brugge) uit de strijd haalde, alsof het de pers is geweest die Van Hanegem een brief stuurde met acht eisen zoals Happel deed. En het was toch wis en waarachtig ook Van Hanegem zelf die zaterdagavond in Brugge aanvankelijk voor het toernooi in Parijs en de WK in Argentinië bedankte. Maar de vrede is in ieder geval weer getekend, zo bleek 'gisteren, na een gesprek tussen Happel en Zwartkruis enerzijds en Van Hanegem an derzijds. Maar gisteravond bleef tijdens de wedstrijd van het Ne derlands elftal tegen een versterkt Paris Saint Germain (door het Oranje-team moeizaam met 2-0 gewonnen) toch de alles overheersende vraag of de dagen van de oude meester nu wel of niet geteld zijn. Happel had Willem van Hanegem op het middenveld geposteerd, op zijn oude stekkie, als de draaischijf die rustbrengend het verkeer moest regelen naar de vijandelijke stellingen Van Hane gem kon dat meestal moeiteloos doen omdat hij niet be laagd werd door een fanatieke persoonlijke dekking van een Fransman. En hij strooide - vooral voor rust - dan ook bij tijd en wijle weer mol loepzuivere passes in het rond. Maar een ding is duidelijk: Van Hanegem kan alleen nog snelheid brengen in de combinaties door zijn strakke passes. In pure loopsnelheid is hij toch al nooit een uitblinker ge weest, maar zijn traagheid begint nu ongetwijfeld een vraagstuk te worden voor Happel, die meedogenloos Willem van Hanegem zal laten vallen als hij niet in het concept past en het is duidelijk dat „De Kromme" niet meer in een concept past als er op snelheid gespeeld moet worden. De onverbiddelijke consequentie'van het weer binnen halen van Willem van Hanegem was gisteravond dat de razendsnelle, bikkelharde Willy van de Kerkhof uit de basisopstelling verdween. Al voor de wedstrijd troostte Willem van Hanegem zich met de gedachte: „In bepaalde wedstrijden in Argentinië, tegen Schotland bijvoorbeeld, als er veel routine in de ploeg moet zijn, kan ik misschien nog nuttig zijn voor het brengen van rust op het midden veld". Maar een KNVB-official treurde: „Ik vind het jam mer dat Van Hanegem zijn beslissing om te bedanken heeft teruggedraaid. Nu moet. als hij wel meespeelt, een speler als Willy van de Kerkhof of Wim Jansen afvallen" sport ■•'nsmmm. PARIJS - Een aanval van Oranje op het doel van Paris St. Germain. Johan Neeskens duelleert met de Franse keeper Uiterst rechts Dick Nanninga. Door Joop van den Berg) PARIJS - Ernst Happel had zich gisteravond aan meer experimenten gewaagd. Ditmaal liet hij het Oranjeteam niet, zoals in Brugge, voor rust met twee spitsen (René. van de Kerkhof en Johnny Rep) opereren, maar bracht hij drie aanvallers (René van de Kerkhof, Nanninga, Rensenbrink) in het veld. Nanninga bewees zijn onbetwistbaar Torinstinkt door tot tweemaal toe precies op de goede plaats te staan en verwoestend toe te slaan. Eén treffer voor rust en een in de tweede helft. Een schitterend persoonlijk succes derhalve voor de lange spits van Roda JC. Maar toch is het ook de vraag of Nanni nga wel de spits is die het Nederlands elftal in Argentinië nodig heeft. Een „killer" is hij ongetwijfeld, want hij heeft maar weinig ruimte en weinig tijd nodig om levensgevaarlijk toe te slaan Maar in een concept van razendsnelle com binaties, razendsnelle counters, waarin blindelings gecombineerd moet wor den. past hij niet. Dat bleek ook gister avond tegen Paris Saint Germain. Bijna steeds weer als de Rod a-spits in een lelflal heeft gisteravond met 1-1 gelijk gespeeld tegen Vlissingen. Voor rust kwam Reimerswaal op 1-0 door Van de Parel, maar tien minuten voor tijd liet Cees Stroo de verdiende gelijkmaker aantekenen. Beide ploegen toonden in dit matige duel weinig inzet. De vele wedstrijden en toernooien van de laatste weken wa ren daar ongetwijfeld de oorzaak van Niettemin startte Reimerswaal meteen offensief, dat in de 22e minuut besloten werd met een treffer van Adrie van de Parel (1-0). Vlissingen was alleen in de slotfase van de eerste helft dicht bij de gelijkmaker, toen Johan van Tul een inzet van Stroo van de lijn moest halen In de tweede helft toonde Vlissingen zich iets aktiever en dat resulteerde in de 35e minuut in de verdiende gelijk maker van Cees Stroo (1-1) VLISSINGEN - In het Belgische Ele- wijt namen Jan en Willem Roosc, bei den van A.V.'56 uit Goes, deel aan een sterk bezette halve marathon. Winnaar van deze wedstrijd over ruim 20 km werd van de Herten uit Volvoorne. Hij klopte De Maesschalk en de be kende crossloper Erik Debeck in de spurt. Dirk van de Herten liep de af stand in iets meer dan 1 uur. Willem Roose werd 38ste in 1.10.01 uur en Jan •Roose legde beslag op de 73ste plaats in 1 1940 uur. Aan deze halve marathon deden bijna 100 atleten mee. MIDDELBURG - De gecombineerde rugby/voetbalwedstrijd, die werd ge speeld tussen de rugbyclub 'Oemoeme noe' en de voetbalvereniging R.C.S. is' onbeslist geëindigd. Oemoemenoe won het rugbygedeelte met 30-4 en R.C.S. toonde zich met 2-1 de sterkste bij het voetballen. Piet de Looff van Oemoemenoe trad zowel bij het rugbygedeelte als bij de voetba lontmoeting als scheidsrechter op. Deze eerste kennismaking tussen R.C.S. en Oemoemenoe. die tot stand kwam dankzij een initiatief van Albert Vogel, de vertrekkende trainer van R.C.S, be viel zo goed, dat er ongetwijfeld meer dere ontmoetingen zullen volgen. HEÏNKENSZAND - Het selectieteam van Borsele heeft gisteravond in Heinkenszand met 2-2 gelijkgespeeld tegen Wemeldinge. Bij de rust had We meldinge een 1-0 voorsprong. Wemeldinge opende de score in de 40e minuut door Joost Folmer Na rust, kwam Borsele goed uit de startblokken Het werd 1-1 door Nico Ivorse en na een half uur spelen bracht Frans Uyterhoe- ven Borsele op 2-1 Joost Folmer bracht de partijen in de slotfase echter weer in evenwicht (2-2) combinatie werd betrokken, bleek hij het dode punt. een doodlopende straat. Met Nanninga is er maar één mogelijk heid: hij moet het eindstation van bijha iedere aanval zijn. Het is de vraag of Happel hem die verantwoordelijkheid zal geyen. Het is ook de vraag of Happel hem zal verkiezen boven een frontlinie VERLIES 0KKER HAMBURG - Op de tweede dag van de open Duitse tenniskampioenschappen, die in Hamburg worden gehouden, is Tom Okker uitgeschakeld. Hij verloor in de eerstë ronde van het heren enkel spel in drie sets van de Fransman Eric Deblikker: 6-4, 4-6, 7-5. niet René van de Kerkhof. Rep en Ren senbrink. Debuut Omdat Hugo Hovenkamp nog altijd in de lappenmand vertoeft, mocht PSV'er Jan Poortvliet als linkervlcugelverde- diger zijn interland-debuut maken. Maar al spoedig kreeg de voormalige Zeeuw alle mogelijkheden om te spelen zoals hij dat bij PSV ook gewend is: opgeschoven naar het middenveld. Om een speler uit te schakelen (Redon). Hij kon dat doen omdat Paris Saint Ge rmain zelden op volle oorlogssterkte in de frontlinie speelde. Poortvliet deed zijn werk professioneel en bekwaam, maar liet Redon éénmaal teveel ruimte, waardoor deze gevaarlijke PARIJS - Ernst Happel zal na gisteravond aanzienlijk meer moeite hebben het Nederlands elftal te behoeden voor onderschatting van Iran. de eerste tegenstan der van het Oranjeteam op zaterdag 3 juni in Argentinië. Iran wordt gerekend tot de dreumesen, de absolute.kanslozen van het WK-toernooi. En terecht, zo bleek gisteravond in de openingswedstrijd van het toernooi van Paris Saint Germain. Zelfs tegen een na rust naar vakantie snakkend FC Brugge, dat niet bereid was een stap teveel te lopen, konden de Perzische voetballers nauwelijks gevaar veroor zaken. Iedereen had dan ook ten slotte vrede met het 1-1-gelijkspel. Lui hangend in de stoelen van het ereterras van het Pare des Princes (nauwelijks voor een kwart gevuld met toeschouwers) zagen de spelers van het Nederlands elftal deze lauwe krachtmeting tussen Iran en FC Brugge, een soort gebeuren m slow motion. landeng aan In de 28e minuut nam Iran de leiding FC Brugge liet de buitenspelval niet goed dichtklappen en na een pass van Djahiani kon Nayeb-Agha alleen oprukken naar de invallende doelman Conjé en scoren: 1-0. Twaalf minuten later kopte Verheec- ken uit een voorzet van Volders de gelijkmaker in de touwen. In de slotfase bleek bij schoten van Vandereicken en linkervleugelverdediger Ranson dat Iran in Hedjazi in ieder geval een keeper van grote klasse heeft. Brugge speelde ook nu weer met invallers voor Jensen, Krieger, Bastijns. Maes, Courant en Lambert. Franse spits loeihard op doel kon schie ten en Schrijvers dwong tot een spec taculaire redding. Deze krachtmeting was voor het Oran jeteam een aanzienlijk betere testcase dan de trage, teleurstellende ontmoe ting met Club Brugge. Het Nederlands elftal moest voortdurend op zijn hoede zijn, want het bleek een vaardig com binerende tegenstander, die in Paulo Cézar (Botafoga) en PSV'er Willy van dér Kuylen gevaarlijke gastspelers had, die loerden op iedere kans. Nederland trok zich aan deze geladen tegenstander op en bracht veel meer lyn in het spel dan in Brugge. Aanwinst Het concept draaide dan ook veel beter. Zo kon vrije verdediger Ruud Krol voortdurend mee in de aanval gaan, omdat de verdediging veel beter over genomen „werd. Ernst Happel: „Jan Poortvliet was in dat opzicht een aan winst. Hij was veel beter in de con sequente raandekking dan Wildschut zaterdag in Brugge". Maar in de front linie stokte het toch teveel, ondanks het overwicht van Nederland. Ernst Happel: „Over Nanninga kan ik dan ook niet positief zijn. Maar wat moet je met een spits die toch tweemaal scoort?" Ernst Happel was dan ook nog lang niet volkomen tevreden: „Vooral in de tweede helft duurde de overschakeling van verdediging naar aanval nog te lang. Net als in Brugge Maar er zat al verbetering in", analyseerde hij. En hij voegde er onmiddellijk aan toe „Voor rust functioneerde Willem van Hane gem beter dan na de rust." Dat het Ne derlandse spel m de tweede helft minder kon imponeren dan voor de rust was ook een logisch gevolg van het uitvallen van de leeggespeelde Johan Neeskens 20 minuten na rust die vervangen werd door de minder beweeglijke Johan Bos kamp. Nanninga Nederland was vooral voor hist de ge vaarlijkste formatie. Zo was Ren senbrink al zeer dicht bij een treffer na enkele minuten. Maar hij werd geblok keerd door doelman Bernard. Na een schitterende pass van Willem van Ha negem kon Wim Suurbier vrij oprukken maar hij knalde in het zijnet. Toch nam Nederland in de 21e minuut de leiding. Jansen bereikte de vrijstaande Nanni nga met een lob en de Limburgse spits schoot onmiddellijk zuiver raak: 1-0. Paris Saint Germain was alleen gevaar lijk bij twee vrije trappen van Paulo Cé zar die doelman Schrijvers tot spec taculaire reddingên dwpng Onmiddellijk na rust paste Nanninga bij uitzondering wel eens in een com binatie. Van Hanegem schoof de opko mende Ruud Krol de bal voor de voeten en na een 1 -2-combmatie met Nanninga knalde de Nederlandse aanvoerder te gen de lat. Pas tien minuten voor het' einde nam het Oranjeteam wat meer af stand. Een agressief binnendringende René van de Kerkhof bereikte Nanni nga precies op tijd die weer toesloeg: Nanninga zelf stelde vast „Het was weer een nieuw elftal en ik moest maar zien dat ik me er onmiddellijk in aan paste. Helemaal tevreden over mijzelf ben ik niet". In de slotfase kwam Dus- baba nog in veld voor een geblesseerde Rijsbergen NOURDWIJK - Het „mys terie" rond Kees Bal, die maandag plotseling in kans rijke positie uit de profronde van Hansweert verdween, is opgelost. De reden van zijn overhaaste vertrek was even begrijpelijk, als menselijk. Bal had last van diarree. Het verklaart ook waarom Bal na zijn „verdwijning" spoor loos was. Hij had zich ra zendsnel in het kleinste ka mertje van zijn verkleedad- res opgesloten. ..In de Ronde van Spanje heb ik een virus opgelopen Daarom heb ik daar ook de strijd moeten staken Ik heb daarna twee dagen rust, gehad", ver telt hij. „en ik dacht dat het over was In Hansweert bleek dat het niet het: geval was. Onder de koers was het ineens 'hoog tijd'. En dat kun je je echt niet meer netjes afmelden bij de jury Jammer, want ik reed prima", stelt de Bode-kopman Bal rekent er op zaterdag tijdens de Omloop van de Boulevard in Vlissingen helemaal hersteld te zijn van dit ongemak. PARIJS - Gevreesd wordt dat Jan Boskamp dinsdagavond in de slot fase van de wedstrijd van het Neder lands elftal tegen Paris Saint Ge rmain in Parijs een jukbeen heeft gebroken. In een kopduel met de vrije verdediger Bajoki liep hij een zware blessure op. Onmiddellijk na de wedstrijd werd hij naar een ziekenhuis in Parijs vervoerd om foto's te laten maken. Voor de rest was het Nederlands elftal er zonder kleerscheuren af gekomen want de blesSure van Wim Rijsbergen viel IJZENDIJKE - Het begint er steeds meer naar uit te zien, dat de Zeeuwse liefhebbers geen inmenging van buite naf meer dulden tijdens de Zeeuwse wedstrijden. Nadat maandag Kees de Nooyer op overtuigende wijze de Ronde van Eede op zijn naam had ge bracht, was het dinsdag Charles de Smit die in IJzendijke op schitterende wijze de kermisronde van IJzendijke voor liefhebbers op zijn naam schreef. De fietsenmaker uit Biervliet die als cén van de snelste mannen bij de liefhebbers te boek staat, liet het in IJzendijke niet eens °P een sprint confrontatie aankomen met mede vluchters Willy de Feber. Ad van der Ploeg en Bertus Wieles. Door een de marrage in de voorlaatste ronde stelde Charles de Smit reeds bij voorbaat zijn overwinnirtg vast en mocht later Willy de Feber het succes van de W.V. Zeeuwsch-Vlaanderen compleet ma ken door de spurt voor de tweede plaats te winnen. De liefhebberswedstnjd in IJzendijke was vrij levendig met tal van ontsnap-- pingspogingen. die echter al snej in de Lisse. 8. C. Verplancke. kiem werden gesmoord. Door het zeer hoek. Yerseke 10. hoge tempo was er ook nauwelijks mo gelijkheid om een beslissing te forceren, tod at tien ronden voor het einde Charles de Smit, Willy de Feber, Ad van der ïervhet: y. k. ioi- Dongen. Middel- hamis. 11. B. Zaan, Zuiddorpe 12. T Vee- rman..Terheuzen, 13 L. van der Wiel. Breda. 14 B, Jansens. Bleiswijk, 15 T. van deBrande. Heikant: 16 F. Meijaard, Wemeldinge: 17 J Ploeg en Bertus Wieles er in slaagden uit de greep van het fel jagende peloton te geraken. Daarmee was de koers in feite ook beslist, omdat al snel duidelijk werd, dat de winnaar in dit viertal moest worden gezocht. Bij de dames was het Bella van der Spiegel-Hage, die de overwinning greep voor Minie Brinkhof en Elly van Leeu wen, waarmee ze de rol van de afwezige Keetie van Oosten-Hage voortreffelijk overnam. Uitslagen Dames: 1. B. v d Spiegel-Hagc-: 2. M. Brinkhof: 3 E van Leeuwen: 4 C Pat terson. Amerika. 5. A. Kuijper: 6. M. Bik; 7 P de Bruijn, 3. W. Buitelaar. 9 A. Riernersma: 10 N. Streef Liefhebbers: l.C.de Smit, Biervliet. 2 op 15 sec. W. de Feber. Sluiskil, 3. A v d Ploeg. Kwadendamme. 4. B. Wiells, Sluiskil: 5 op 30 sec K. van Duyvenvoorde, Noord wijk. 6 W WWielhouwer. Somelsdjjk; 7 J. Lagendijk. Nooyer. Zoutelandc. 20 F. Kloosterman AXEL - Thijs Fase trof het dinsdagavond in n.xei niet. dat hij uitgerekend met Peter Gödde moest duelleren voor de eerste plaats van liet avondcriterium in Axel. De sympathieke Fase kwam in de laatste meters van een zeer matte koers minstens een fictrslcngtc te kort om de zo fel begeerde bloemen uit Axel mee te nemen, omdat Peter Gödde, min of meer voor eigen publiek toch voor de tweede maal binnen vier dagen wou zegevieren. „Ik had hier vandaag graag fewonnen". bekccndc Thijs Fase na afloop. Daarmee toonde hij nog maar eens aan. dat hij een sportman in hart en nieren is. omdat hij middels een overwinning vooral revan che wou nemen op Wim de Waal en wat is er dan mooieer dan Wim dr Waal voor eigen publiek te kloppen. Met de problemen tussen Fase en De Waal in het achterhoofd flitste Fase twee ronden voor het einde dan ook ont stellend hard uit de gToep weg om via een solo in de laatste kilometers de zege te pakken. Cees van Dongen sprong er achteraan en trok Peter Gödde en Wim Jeremiasse met zich mee tot bij Thijs Fase Het viertal slaagde er weliswaar in om vooruit te blijven, maar in de spurt voor de bloemen had Thijs Fase geen enkele kans tegen Gödde. die zelf het meest verwonderd was over zijn tweede seizoenovèrwinnlng binnen vier dagen. Eentonig „Het is gek", zo zei na afloop, „ik rij stukken minder dan in het voorjaar cn ik win er twee. Ik heb heel de dkoers nauwelijks een trap teveel gedaan, op een bepaald moment zat ik er zelts echt door Toch kan ik net aanpikken en nog winnen ook". Het avondcriterium voor amateurs in Axel mag dan meer dan zestig vertrek kers aan de start hebben gehad, het groe aantal en de vele premies konden niet voorkomen dat het een vrij eento nige koers is geworden met in feite op nieuw Wim de Waal als een van de weinigen, die er durfde invliegen. Maar opvallend was andermaal dat Wim de Waal nauwelijks de kans en de ruimte kreeg oni een van zijn aanvallen met succes te bekronen, waardoor het er sti laan naar uit begint te zien dat men De Waal nauwelijks een overwinning gunt. „Ik weet niet wat het is", zei De Waal na afloop „Ik voel dat het steeds beter gaat. maar ik slaag er niet om weg te geraken". Waarna Peter Gödde minn ot meer troostend opmerkte: „Dat gevoel heb ik ook gehad, maar plotseling lukt het wel Je oet ook wat geluk hebben. In de periode dat ik goed reed. won lk niet en nu win ik er twee binnen vier dagen cn dat hadden er best dne kunnen zijn". Het was inderdaad niet om aan te zien hoe weinig ruimte men elkaar, en niet alleen De Waal, liet voor wat actie. Voortdurend dreigde er een kppgroep te ontstaan, maar steeds was men binnen de korste keren in paraatheid om het peloton toch maar m tact te houden Daardoor leek het er op alsof de Ronde van Axel uiteindelijk in een massaspurt zou eindigen en dat de kansen van St- ven Fleetwood om voor de tweede maal op Zeeuwse bodem te zegevieren op nieuw erg hoog moesten worden ge schat. Dat Fleetwood uiteindelijk niet won. kwam door de aanval van Thijs Fase in de voorlaatste ronde waardoor de beslissing werd geforceerd. Afgang Bij de nieuwelingen beleefden de Zeeuws-Vlaamse nieuwelingen een comlete afgang Ze misten allemaal de slag en van de Zeeuwse teokomst wist alleen Peter Hoondert zich uitstekend staande te houden door attent te rijden en daardoor beslag te lebgen de vierde plaatsx Uitslagen Axel: NIF.l'W El.NGEN: i J. Verhoeven, Berkel-En- schot; 2 R Thijs. Etten-Leur, 3 K. Dingemans. Bergen op Zoom. 4 Peter Hoondert. Heinkenszand; 5 K. Mol. Etten-Leur. 6 op 40 see. L van Mook. Oosterhout. 7 F. Theunisse, Berchem; 8 A. Claeys. IJzendijke. 9 J. Peels. Bergeijk: 10 T van Vliet. Maasland. 11 op 1.03 H. Baudoin.Vlakenswaard: 12J.Schillemans Steenbergen. 13 A. de MaessehaJck. Axel 14 G Mieghem. Etten-Leur. 15 Rob Bijvank. Sas van Gent. 16 R. van Valkenburg. Bergen op Zoom; 17 B. Karelse. Kruirungen. 18 N Tol- leman. Hoedekenskerke, 19 K. Wolf. Goes; 20 F. Pijcke, Sas van Gent. AMATEURS: 1 Peter Góöde. Hulst, 2 Thijs Fase. Oud-Vossemeer, 3 Wim Jeremiasse. Wemeldinge: 4 Cees van Dongen. Oud-Gastel. 5F. Bonnaerens.Berlaere. 6 A Manlen. Putte. 7 P Verheijen. Breda; 8 R Roks. St-Wil- librord; 9S. Fleetwood, Haarlem: 10 J. Wellen. Assebroek. 11 H. Frijters. Moerdijk: 12 Rien Jongenele, Oudenbosch: 13 CorVervaet. Wal soorden; 14 Gerritvan 't Geloof, Oudenbosch, 15 H. van Kuljk. Geertmldenberg; 16 Hans Moens, Temeuzen. 17 Jan de Schipper. Oost- burg, 18 R Kraai)beek. Hecrle; 13 F Valen- tfjn, Etten-Leur. 20 G. Vergouwen. Spnmdel n de Ronde van Are/. Naast hem WEST-BERLIJN - De driemans forma tie van de wielervereniging Theo Mid delkamp. die onder leiding van ploegleider Chris de Jonge uit Bruinisse deelnam aan twee wieler koersen in West-Berlijn, heeft in West-Duitsland een ijzersterke indruk achtergelaten. Heddy Nieuwdorp uit Wemeldinge won op de tweede dag. voor Wim Jeremiasse. die de eerste dag ook al tweede werd. Henk de Jong was erg onfortuinlijk Hij kwam op de eerste dag al na tien kilo meter ten val. Op de tweede dag ont snapten zijn ploegmakker al vrij snel en hield hij zich bezig met het controleren van de koers achterin. De eerste dag werd een puntenwedstrijd over 78 kilometer gereden. Jeremiasse was ontsnapt met de Duitser Michel Be- cher. die weinig werk deed. maar op de streep wel de punten pakte. Hij won de wedstrijd voor de sterk njdende Zeeuw Heddy Nieuwdorp eindigde als der tiende De tweede dag besloten Nieuwdorp en Jeremiasse vanuit het vertrek te demar reren. Ze deden het ook en bleven buiten schot. Hoewel ze gemakkelijk het hele veld hadden kunnen dubbelen deden ze dat op aandrang van Chris de Jonge niet Nu spurtten ze steeds als eerste om de punten en de prijzen (televisie, caset- terecorder en rubberboot i. Nieuwdorp ging tenslotte als eerste over de streep voor Jeremiasse, die zijn vorm van de laatste week onderstreepte LATINA - De Italiaan Enrico Paolini heeft de negende etappe van de Ronde van Italië van Amafli naar Latina over 248 kilometer gewonnen. In de eindsprint was hij sneller dan de acht renners, die met hem uit het peleton gevlucht waren. De uitslag" van de'negende etappe over 248 kilometer van Amalfi naai Latina is: 1 Paollm iltai 7 uur 2 minuut en 51 sec 2 Edwards lEngi; 3 Pamzza (Ita): 4 Baronc (Ita): 5 De Witte (Bel): 6 Loro (Ita) allen dezelfde tijd als Paolini. 7 Falomi «Ita» op 5 sec 8 Delcrolx (Beli z.1.; 9 Crepaldt (Ita) z,t: 10 Van Linden (Bel) op i.ll. Na de negende etappe ziet het algemene klas sement er als volgt uit: 1 De Muynck (Bel 45 57.15; 2 Moser (Ita) op 15 sec 3 Saronnl (Ita) op 26 sec.; 4 Pamzza (Ita) op 34 sec 5 De Witte (Bel) op 47 sec 6 Crepaldl (Ita) op 56 sec .7Visentini(Itoiopl.08:8Battaglin(Ita) op l 219 Baronchelll (Ita) op 130:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 15