LIJKT VOORBIJ Winst voor Keetie MAERTENS VORMCRISIS VAN Bert Oosterbosch heerst in de Ronde van Yerseke Tonnie Veerman was het winnen ontwend Fransman Hinault leider Vuelta DE RUITER VIERDE IN BOXMEER PZC/s Damteam won Uitslagen Smokkelronde Etappewinst voor Jan Raas DUINKERKEN - De vormcrisis van Freddy Maertens lijkt voorbij. Voorde vierde maal won de Belg de vierdaagse van Duinkerken. In de zesde etappe reed Maertens al zijn rivalen op grote achterstand, met uitzondering dan van de Fransman Jean Pierre Danguil- laume. Grote verliezer was Gerrie Kne- temann. die ver werd teruggeslagen. Na de fantastische rit van Maertens zondagmorgen slaagde hij er met. zijn ploeg (waarin de belangrijkste luite nant, Pollentieren Demeyer ontbraken) in de zaak bij elkaar te houden De Brit Barry Hoban won de slotetappe. Zater dag zegevierde Jan Raas in de vijfde etappe Een rit die niet al te veel vuurwerk te zien gaf. Het, slot, van de etappe werd gemaakt door de mannen van Peter Post.. Om beurten demarreerden zij. waardoor zij de weg vrjj maakten voor Jan Raas. die er als laatste in slaagde de grote groep te ontvluchten en net voor te blijven. Aan de finish in Poperingen arriveerde Raas met twee seconden voorsprong op het peloton, waarvan de sprint werd ge wonnen door de Fransman Delepine. De uitslag van de vijfde etappe is: 1 Jan Raas <Ned) 213 km in 5 17 33 (met bon. 5.17 28). 2 Delepine iFra) 5 17.35 (met bon 517 32); 3 Esclassan (Fra) 5.17.35 (met bon. 5 17 33), 4 Plet van Katwijk (Ned) 5.17.35; 5 Pescheux (Fra); 6 Maertens (Bel): 7 Hoban (GB); 8 Cees Priem (Ned); 9 Dangulllaume (Fra>: 10 Gauthler (Fra): 12 Leo van Vliet: 14 Gerrie Knetemann. 17 Joop Zoetemelk, allen dezelfde tyd als Delepine. 27 Aad van den Hoek 5 18 24. 44 Fedor den Hertog 5 26.40; Gerben Karstens zt: 50 Andre Gevers 5.29 50. De uitslag van de zesde etappe Is: 1 Dangulllaume (Fra) 125 km In 3 16.15: 2 Maertens (Bel): 3 Mollet (Fra) 4 Ovlon (Fra) zt. 5 Aad van den Hoek op 4 07: 6 Esclassan (Fra) op 4.13: 7 Plet van Katwijk; 8 Hoban (GB): 9 Leo van Vliet: 10 Gerben Karstens: 12 Cees Priem: 19 Jan Raas. allen zelfde ttjd als VLISSINGEN - Voor de tweede maal krijgt Jan Raas de Ko van de Veldc- trofee. Zaterdagmiddag 20 mei wordt de trofee voorde aanvang van de Omloop van de Boulevard in Vlisslngen in de De Ruyterzaal van grand hotel Britannia aan de Zeeuwse vedette uitgereikt, voor zijn uitzonderlijke prestatie^ in het wielerseizoen 1977. In 1976 kreeg Raas de onderscheiding voor de eerste maal. De trofee werd Ingesteld ter nage dachtenis aan Ko van de Velde, be stuurslid van de wv Theo Middel kamp, die bij een verkeersongeluk om het leven kwam. Kees Bal won de trofee drie maal, in 1975 werd hij toe gewezen aan Toine van den Bunder en de laatste twee jaar kwa m Raas in het bezit van de trofee. Het was de bedoeling de uitreiking plaats te doen vinden tijdens de ledenverga dering van de wielervereniging Theo Middelkamp, maar toen was Raas wegens de zesdaagse van Maastricht afwezig./ De uitslag van de zevende en laatste etappe van de vierdaagse van Duinkerken Is: 1 Hoban (Eng), 92 kilometer van Duinkerken naar Duinkerken In 2 uur 18 minuten en 20 seconden, met tydsvergoeding 2 18 15: 2 Plet van Katwijk (Ned) 2.18 20. met tydsvergoe- ding 2.18.17: 3 Delepine (Fra) 2.18.20. met tydsvergoeding 2 18.18. 4 Vandenbroucke (Bel) 2 18.20: 5 Esclassan (Fra): 6 Bausager (Den): 7 Wesemael (Bel): 8 Maertens (Bel): 9 Priem (Ned): 10 Daniel (Fra): 11 Van Vliet (Ned): 13 Knetemann (Nedl. 21 Raas (Ned) 26 Zoetemelk (Ned): 35 Van den Hoek: 39 Kar stens: 41 Gevers (Nedl. allen dezelfde tyd als Vandenbroucke: 54 Den Hertog(Ned) 2.18.32 Het eindklassement van de Vierdaagse van Duinkerken is: 1 Maertens (Bel) 24 uur 53 minuten en 44 se conden: 2 Dangulllaume (Fra) op 49 secon den; 3 Knetemann (Ned) op 455 4 Vandenb roucke (Bel) op 5 17. 5 Hoban (Eng) op 5 216 Zoetemelk (Ned) op 5.33.7 Raas <Ned) op 5 38: 8 Pescheux (Fra) op6 00: 9 Beucherie (Fra)op 6.04; 10 Esclassan (Fra) op 6.17: 13 Van Vliet (Ned) op 6.47: 20 Piet van Katwyk (Ned) op 15.41 Italië: Thurau Didi Thurau zal vandaag (maandag) als eerste leider in het klassement begin nen aan de Ronde van Italië. Thurau, tweede in het wereldkampioenschap van San Cristobal, reed het tïjdritje over 2090 meter in 3 minuten 14.08 se conden. Wereldkampioen Francesco Moser werd tweede in 3.14.50. De uitslag van de proloog ls: 1 Thurau (Wdl) 3 minuten 14.08 seconden: 2 Moser (Ita) 3.14 50: 3 Saronni (Ito) 3.17 4: 4 Vlsentlnl (Ita) 3.18: 5 Santeronl (Ita) 3.18; 6 VUadebro (Spa) 3.19:7 Van de Wlele (Bel) 3.18 8 Gutierrez (Spa) 3.21: 9 Jacobs en Pevenage 3.22 BOXMEER - Jan Krekels heeft zon- dagavond de ronde van Boxmeer ge wonnen. Hij versloeg in de eindspurt vier medevluchters, onder we de twee Zeeuwen Wim de Ruiter uit Kwadcn- damme (4e) en Toine van den Bunder uit IJzendijke (5e). Jan Huisjes werd tweede voor Martin Havik. Deultslagls: l Jan Krekels (Sittard)lOO km In 2 40.16; 2 Jan Huisjes (Hardenberg); 3 Martin Havik (Strijen); 4 Wim de Ruyter (Kwaden- damme): 5 Toine van den Bunder (Dzen dt) ke). MAANDAG 8 MEI 1978 sport LANKLAAR - Een Nederlandse selec- tieploeg heeft zondag in Lanklaar de damwedstrijd tegen Belgie met 16-1 gewonnen. De resultaten waren: O Verpoest (Bel) - Gerrtt Boom (Ned) 1-1: Gregolre - Peter van Harten 2-0: Klemmann Kees RUckaart 0-2 Verschueren - Fritó Pas- schier 0-2: Plens - Cor Benjamens 0-2: Claes- sens - Nico Knoops 0-2. Wtllems - TJeerd Harmsma 0-2: Wolters - Erik van Dusseldorp 0-2. Magonette -1-eo Allar0-2: Lemmens-An dre Hermans 1-1: Totaal: België - Nederland 4-16 AARDENBURG - Vijf jaar heeft Tonnie Veerman uit Temeuzen moeten wachten op een overwinning als wielrenner. De ooit uiterst talentrijke zwemmer, die destijds grossierde in Zeeuwse titels, verkoos toen er voor hem binnen de provin ciegrenzen weinig meer te winnen was de fiets boven het water. Na een stor machtig begin -hij werd in 1972 en 1973 kampioen bij de nieuwelingen- bleven de overwinning ineens uit. Zondagmiddag, na de laatste etappe van de tweedaagse Smokkelronde voor liefhebbers, was de 24-jarige autoverkoper dan ook even sprakeloos van verbazing toen bleek dat hij de eerste plaats had gepakt in de algemene eindrangschikking. Want Veerman was het winnen ontwend. De uitslagen van de 8mokkelronde voor liefhebbers lulden 1 Wllly de FeberW z.vl2 op 12 sec Charles de Smit. W Z -VI3 A Bouwens, De Jonge Renner I: 4 A Jongejan. Keizer Olie: 5 R Onos. De Bollenstreek H: 6 T Veerman Z -VI7 P Stout. De Mol: 8 A. Sol- leveld, Westland I: 9 G van Nuland, De Windmolens: 10 P Leglerse. Delta: 11 J van de Eyck, Hollandia I: 12 OP 18 8EC C Ver planke. Z-Vlaanderen II 13 op "35 sec G Koop. Westland 1.14op38sec P van de Berg. De Bollens treek I 15 W Wielhouwer. Delta. 16 N van Duivenvoorden. De Bollenstreek II: 17 P Wouterse. De Bollenstreek I 18 B Steen bakker, Middelkamp I. 19 A. Roelofs. De Windmolens. 20 M VAN Brussel. Delta Uitslag van de ploegentydrit te Eede. 1 West land Wil Vooruit 120 min 06 sec 2 Theo Mid delkamp I 20 09 3 Putse Rennersclub Delta 20.25. 4 De Windmolens 20 28: 5 Zeeuwsch- Vlaanderen 20 33: 6 Dortse Rennersclub De Mol 20-41: 7 De Boolenstreek I 20 45 8 Zeeuwsch-Vlaanderen II 20 50: 9 Keizer Olie 20 54 10 Hollandia I 20.55 Uitslag derde etappe: Aardenburg-Aarden burg over 79.4 km 1 Ad van der Ploeg. Mid delkamp 1 52 18 2 Ad Roelofs. De Wind molens. 3 Wim Wielhouwer. Delta 4 op 4 sec Tonnie Veerman. Zeeusch-Vlaanderen. 5 Hans Paasse. Bollenstreek 11. 6 op 57 sec Ger van Nulland, Windmolens 7 Bert Steenbak ker Middelkamp 8 op 59 sec. Johan Hin- neman. Zeeuwsch-Vlaanderen: 9 op 1 31 Ton Koop. WWV 1 10 op 1 40 Hans Lagendijk, De Mol 11 Bert Zaan-Zeeusch-Vlaanderen: 12 op 1 45 Van Duyvenvoorde. Bollenstreek: 13 S Janse WWV 1. 14 Charles de Smit. Zeeuwsch-Vlaanderen 15 Plet van de Berg. Bollenstreek I Algemeen KLASSEMENT 1 Tonnie Vee rman, Zeeuwsch-Vlaanderen 3 37 15: 2 Wim Wielhouwer. Delta 3 37 37: 3 Ad van der Ploeg. Middelkamp z t: 4 Ad Roelofs. Windmolens z t 5 Hans Paasse. Bollenstreek II 3 37 49 6 Ger van Nulland. Windmolens 3 38 08 7 Bert Steenbakker. Middelkamp 3.3834 8 Johan Hinneman. Zeeuwsch-Vlaanderen 3 3836 9 WUly de Feber. Zeeuwsch-Vlaanderen 3 38 44 10 Charles de 8mlt. Middelkamp 3 38.56:11 R Onos. Bollenstreek z t. 12 A Bouwen, Jonge Rennerzt.: 13A Jongejan. Keizer Olie zt.. 14 Pleun Stout. DeMo) z.t. 15 A 8olleveld WWV zt. 16 P Leglerse. Delta zt17 J van de Eyck, HRC Hollandia 18 Cor Verplanke. Middelkamp 3 39 02 19 Hans Lagendijk. De Mol 3 39.17 20 Van Duyvenvoorde. Bol lenstreek 3.39.21 Veel eerder dan de coureur van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen zelf waren de volgers in de karavaan op de hoogte van het feit dat Veerman .dit deel uitmaakte van een kopgroep, in gewonnen positie lag Natuurlijk had dc blonde Temeuzenaar er na zijn voor treffelijke zesde plaats in de openingsrit rekening mee gehouden d Toen zijn stille hoop werd bewaarheid wist hij even niet wat hij moest zeggen Ai na dertig kilometer na het vertrek in Aardenburg was Veerman uiterst at tent. toen er een kopgroep ontstond Normaal zegt een vroege ontsnapping bij liefhebbers niets, maar zondag lag heimaal zegt een vroege ontsnapping by liefhebbers niiets. maar zondag lag het even anders Doorgaans rijden de liefhebbers, ongeacht van welke vereni ging ze zijn. allemaal voor zichzelf Maar in de Smokkelronde was als ploeg inge schreven en spreekt de taktlek een woordje mee Veerman ..Er waren al jongens van drie sterke ploegen weg En ik wist dat het een ploegenwedstrtjd was Daarom ben ik er achteraan ge gaan Toen ook nog Ad van der Ploeg van Middelkamp er bij was. wist ik dat het gebeurd was". Inderdaad werd er in het peloton niet meer gereden Alleen Willv de Feber ma de overwinning in de openingsrit met start en finish te Sint Kruis leider in het algemeen klas sement) en Charles de Smit probeerden wat te ondernemen Hopeloze zaak Omdat ze geen steuun kregen en voor aan hij de vijf koplopers (Wim Wielhouwer. Ad Roelofs. Hans Paasse. Ad van der Ploeg en Tonnie Veerman) goed werd samengewerkt streden ze voor een hopeloze zaak. Hoewel er nog niet helemaal gedisciplineerd in ploegverband werd gereden (onder normale omstandigheden had Vee rman, ploegmaat van leider De Feber. niet mee mogen werken) ontbrak toch de benodigde inzet om ver- eniigiingsgenotten teruug te halen, om verenigingsgenoten terug te halen. Iedereen had zijn steentje aan de be langrijke ontsnapping bijgedragen Cor Verplanke, tijdens de eerste etappe de absolute uitblinker, die na een vlucht van 35 kilometer met Ger van Nulland in de laatste kilometer jammerlijk werd teruggepakt en als twaalfde eindigde, lanceerde bijvoorbeeld Veerman bij zijn gouden ontsnapping „Ik ben gelijk voor de groep gaan rijden toen er gedemar reerd werd En ik was een goede spring plank voor Tonnie". zei Verplanke Ook Middelkamper Bert Steenbakker hielp Ad van der Ploeg naar voren door ais bruggehoofd dienst te doen „Ik wist natuurlijk niet dat hij de rit zou win nen". zei de Goesenaar na de zege van Van der Ploeg, „maar hij is slim genoeg om goed rond zich heen te kijken als de aankomst dichtbij Is En het ls nog ge lukt ook Zo heerste er bij de twee Zeeuwse wielerclubs grote tevredenheid Ad van der Ploeg won de laatste rit en Veerman greep de eindzege En omdat ook De Feber (die alleen over de afloop van de ronde minder te spreken wasi de eerste rit had gepakt, was er sprake van een Zeeuwse suprematie in de tweede afle veringvan de Smokkelronde Slechtsde ploegentijdrit, zondagmorgen in Eede. ging naar een club van bulten de pro De gelukkige Tonnie Veerman, die na vijf jaar neer een overwinning als iclelrenner boekte Zege Ko Tolhoek Ko Tolhoek uit Yerseke won zondag een wedstrijd voor liefhebbers in Lage Zwaluwe. In de slotkilometers reed hij alleen naar twee vluchters. Couwenho- ven en Van Noord. toe. die hij In de eindspurt van de wedstrijd over 40 ki lometer klopte Donderdag werd Tol hoek derde in Raamsdonkveer Winst Arnold Claeys Arnold Claeys uit IJzendijke zegevierde zaterdag in een nieuwelingen wedstrijd In het Belgische Bouchaute Hij won de spurt van een kopgroep van vier ren ners Karei van Goethem uit Klooster- zande werd derde Rob Bijvank (die tweemaal van fiets moest verwisselen; werd vijfde. Adrie de Maesschalck ze vende en Frank PIJcke twaalfde Zon dag werd Bijvank opnieuw vijfde, nu in St Maria Oudenhoven Overwinning Polak Ad Polak uit Heinkenszand ls zondag in het Belgische Sinaai winnaar geworden van een amateurkoers over 117 kilome ter Hij legde de afstand afin twee uur en 48 minuten Tweede werd de Belg Roger Ad van der Ploeg gaat zegevierend over de streep na de rit Aardenburg-Aarden- Belaert en derde diens landgenoot Luc burg van Raemdonk. vincie Westland Wil Vooruit I greep daarbil de eerste plaats Valparijen Werd de wedstrijd vorig jaar nog al ontsierd door grote valpartijen, dit jaar bleven massale tuimelingen uit. Alleen tijdens de ploegentijdrit ging een aantal renners onderuit. Eén van hen, Selman van de wv Ede, liep een ernstige schouderblessure op en werd naar het ziekenhuis in Oostburg ge transporteerd. waar zondagmiddag nog operatief werd ingegrepen. Miel Verstraete, die voor een perfecte or ganisatie had gezorgd, had wel een verklaring voor de valpartijen tijdens de ploegentijdrit. „Het had een beetje geregend en in een tijdrit worden er al tijd meer risico's genomen in de boch ten". De wedstrijden in lijn (een rit Sint Kruis-Sint Kruis over 71 km en de etappe Aarden burg-Aarden burg over 79.4 kilometer) hadden een vlekkeloos verloop. Alleen was er bij de deelnemers enige verwarring over de vraag of er op tijd werd gereden of volgens een pun tensysteem Wedstrijdleider Wim Jere- miasse had echter in overleg metde jury besloten dat er volgens de normale re gels (dus met tijdsverschillen) zou wor den gewerkt. Omdat organisator Miel Verstraete als wens kenbaar had ge maakt dat er beter volgens een pun tensysteem kon wórden-gereden, was er een lichte verwarring. Het verklaarde ook de onzekerheid bij Tonnie Veerman, maar de anderhalve minuut voorsprong die hij met de kopgroep had VREMDE - Keetie van Oosten-Hage uil Kloetinge heeft zaterdag in het Belgi sche Vremde een wielerwedstrijd voot dames over 56 kilometer gewonnen. Ta legde de afstand af In een tijd van een uur en 53 minuten. Tweede werd de Belgische Christianne Goeminne en derde Bella van der Spicgel-Hage, die Marleen Klemings achter zich liet. Overijssel: Snoeijink Herman Snoeijink uit Denekamp werd zaterdag winnaar van de 27-ste Ronde van Overijssel voor amateurs. Hij klopte Frits Pirard uit Breda in de eindspurt Zt) maakten in de slotfase van de koers deel uit van een kopgroep van elf ren ners. De uitslag luidt: 1 Herman Snoeijink (Denekamp) 192 km in 4.23 49 2. Frits Pirard (Breda) z.t.; 3. Bert, We- kema (Peize) op 5 sec: 4. Egbert Koersen (Emmeloorci): 5. Jan Klomp (Glezen- burg) z.t YERSEKE - Bert Oosterbosch uit Eindhoven heeft zaterdag tijdens de ronde van Yerseke voor amateurs niets aan het toeval overgelaten. Vanaf het begin van deze zeer snelle koers con troleerde hij de wedstrijd volkomen. Voortdurend mengde hij zich met suc ces in de talrijke premiesprints en toen er na 35 km een kopgroep van elf ren ners ontstond, werd Bert Oosterbosch de grote animator van deze succesvolle vluchtpoging. Dat hij uiteindelijk de bloemen en de leidersprijs mee naar Eindhoven nam, was dan ook een lo gisch gevolg van zijn suprematie. Door het sterke rijden van Oosterbosch LA TOSSA DE MONTBUY' - Jos Schipper uit Kwadendamme is bezig zich vol ledig te revancheren voor zijn wat mislukte voorseizoen. In het afgelopen loodzware weekeinde in de Ronde van Spanje, waarin Schippers kopman Ferdi van den Haute door de Fransman Bernard Hinault werd onttroond als leider, steeg de Zeeuwse beroepswielrenner naar een vierde plaats in het algemeen klassement. Zondag tijdens de twaalfde etappe van Barcelona naar La Tossa de Montbuy. met vijf volwaardige cols cn een aankomst op een bergtop, wist Schipper de schade te beperken tot iets minder dan een halve minuut op de ontketende Hinault. Schipper heeft nu een achterstand op de leider van an derhalve minuuL Bernard Hinault stelde in de twaalfde etappe zijn kandidatuur voor de over winning in de ronde, die zondag in San Sebastlaan eindigt. Hinault won niet alleen de etappe van zondag, hij reed met een dergelijke ze kerheid de rit over ruim 200 kilometer door de pyreneeèn. dat zijn positie ster ker lijkt dan de zes seconden voor sprong op Pesarrodona in het algemeen klassement doen veronderstellen. Niet alleen Hinault reed een opmer kelijke rit. ook veterahn Andres Gan- darias en de Nederlander Jos Schipper. Gandarias. die de etappe met bijna tien minuten achterstand op de top van het klassement begon reed 160 kilometer alleen, veroverde een maximale winst van meer dan twaalf minuten en werd aan de voet van de laatste beklimming teruggepakt. Eigen tempo De groep bekommerde zich aanvanke lijk niet om Gandarias. de strijd spitste zich toe op Hinault, die aanvankelijk met zijn ploegmakkers de aanvallen van de Spanjaarden opving. Op 90 ki lometer van de aankomst echter slaag den Lopez Carril, Cima, Martins en Oliva erin aan Hinault te ontsnappen. Slechts Hinaults ploegmakker Jean Rene Bemaudeau sprong mee bij de jacht op Gandarias. Bij de beklimming van de Col de Can Massena (eerste ca tegorie) had Gandarias nog vijf minu ten voorsprong op zijn vijf achtervol gers en ruim acht minuten op het pelo ton dat werd aangevoerd door Hinault. Er moest nog dertig kilometer worden afgelegd. Hinault trok zich van niets en niemand iets aan, hij ging verder in zijn eigen tempo en slechts een enkeling kon hem volgen. Hinault bereikte de groep van vijf op het moment dat Gadarias zich gewonnen gaf. Na de afdaling van de Can Massena volgde nog de beklimming van de Tossa de Montbuy. Alleen de Spaanse berg kampioen Esparza kon in het wiel van Hinault blijven tot aan de eindstreep op de top. In de sprint echter moest hij zich duidelijk gewonnen geven. Ferdi van den Haute, de onttroonde leider, kwam ruim vier minuten na Hinault binnen en zakte naar de negende plaats in de rang schikking. Jos Schipper behield zijn goede klasse ring zaterdag in de uit twee delen be staande elfde etappe. In de ochtendrit over 67 kilometer van Calafell naar Bar celona eindigde hij in het peloton, "s Middags in de tijdrit op het circuit van Montjuich bij Barcelona over 3800 me- 6 08 30. 57 Groen (Ned) 6 08.46 69 Breur 6 11.37. Ad Prinsen (Ned) staakte de stnjd De stand in het algemeen klassement is 1 Hinault (Fra) 49 uur en 58 minuten en 48 se conden. 2 Pesarrodona (Spa) op 6 sec3 Bemaudeau (Fra) op 57 sec 4 Schipper (Ned) op 1 minuut en 34 sec., 5 Garcia (Spa) op 1 37.7 Lopez CariU (Spa) op 2.40.8 Aja (Spa) op 2.41.9 Van den Haute (Bel) op3 15. lOOliva (Spal op 3 22. De stand van de andere vier Nederlanders Is in het algemeen klassement van de ronde van Spanje is 29 Bal op 14 minuten en 47 secon den. 63 Fons van Katwjjk op 46.52 68 Breur op 1 uur 3 minuten en 32 seconden. 70 Groen op 1.11 43. SOS SCHIPPER sterk in Pyreneeênrit is er zaterdag weinig duidelijkheid ge komen over de vraag hoe de ama- teurkoersen in Zeeland zullen verlopen nu Toine van den Bunder voorgoed ver dwenen is. Oosterbosch hield het tempo zaterdag dermate hoog, dat er voor de rest weinig overbleef om tot aanvallen te komen. Opvallend was zaterdag wel het uitste kende rijden van ex-prof Wim van Hel voirt De in Zuiddorpe woonachtige Van Helvoirt zegevierde vorige week in Til burg en benadrukte in Yerseke. c&t hij voor de rest van dit seizoen wel eens ver rassend kan uithalen in de Zeeuwse cri teriums, die nu aan de lopende band worden gehouden. In Yerseke beves tigde verder Wim Jeremiasse. dat hij helemaal klaar is om er 'in te vliegen' Door het koersverloop (het zeer hoge tempo) gebeurde er weinig spectacu lairs. totdat na 35 kilometer Bert Oos terbosch na een premiesprint doorging Tien man slaagden erin om aan te pik ken Toine Verheezen. Peter Gödde. Charles Dletvorst. Ad Tak. Henk de Jong, Guust Blerings. Piet Broere. Peter Borremans, Wim van Helvoirt en Wim Jeremiasse Moeizaam bouwde het elftal een kleine voorsprong op. Moeizaam, omdat in de tweede groep Bart van Est, Wim de Waal. Peer Maas. Cees Spaans en Vester Aarts zich niet zomaar gewonnen wen sten te geven Uiteindelijk zegevierde het elftal, want toen de voorsprong eenmaal was opgelopen tot meer dan twintig seconden stopte het verzet. Bijna zag het er naar uit, dat de elf de groep nog zouden dubbelen. Zover lie ten Wim de Waal en Cees Spaans het echter niet komen. Even voerden ze het tempo weer op, waardoor ze net uit de greep van de elf koplopers bleef. Vanuit die kopgroep zou Wim Jere miasse op minder dan tien km van het einde een poging wagen om met. een solo Bert Oosterbosch te kloppen Maar Oosterbosch pareerde persoonlijk dc aanval van de Zeeuw Even gingen ze samen door. maar in de laatste ronde kwamen de negen achtervolgers toch weer terug Bert Oosterbosch won uit eindelijk de spurt voor Wim Jeremiasse De spurt voor de twaalfde plaats eindigde in een overwinning voor Wim de Waal. Veteranen Bij de veteranen scheelde het maar een haar, of plaatselijk favoriet, tevens mede-organisator van deze geslaagde wielermiddag. Ko Tolhoek had de bloemen gepakt In de spurt moest hij echter zijn meerdere erkennen in Arie Veenendaal uit Rotterdam Opmerke lijk in Yerseke was het sterke rijden van Theo van de Brande, die de leidersprijs incasseerde, en Bertus Wieles uit Sluiskil die als derde zou finishen Behalve de amateurs en veteranen re den in Yerseke ook de trimmers In deze categorie bleef de overwinning wel in Yerseke. omdat Gijzel het snelst was in een 'massaspurt. Uitslagen- Trimmers: 1 J Gyzel, Yerseke: 2 C de Jonge. Goes. 3 K v d Linde, Goes: 4 J smet,Nisse:5 M Raas. Goes Veteranen: 1 A Veenendaal. Rotterdam: 2 K Tolhoek. Yerseke: 3 B Wieles. Sluiskil: 4 W van Putten. Haatten: 5 P Marchand. Tilburg. 6T.v d Brande. Heikant. 7 M. Roks. Zundert 8 J. Timmer. Velsen. 9 H. Mastenbroek, Rhe- nen; 10 J Kivtts, St.-Michielsgestel Amateurs: 1 Bert Oosterbosch. Eindhoven; 2 Wim Jeremiasse. Wemeldinge: 3 Wim van Helvoirt, Zuiddorpe: 4 Plet Broere, Ouden bosch 5 Peter BorTemans. Woensdrecht 6 Guust Blerings. Uden. 7 Ad Tak. Oud-Gastel 8 Henk de Jong, Goes: 9 Peter Gódde, Koewacht. 10 Cees Dletvorst. Bergen op Zoom. 11 Toine Verheezen, Bergen op Zoom. 12 Wim de Waal. Axel: 13 Reinier Stroos- nyder, MoerdUk. 14 Frans Moons, Mierlo: 1£ Marien Marién. Wouw: 16 Leo Eisten, Roos endaal: 17 Domien Evers Sprundel: 18 Ceet Spaans. 's-Gravenpolder 19 Henk van Meurs Vught. 20 Peer Maas, Heerle ter werd hij vijfde op slechts acht secon den van winnaar Bernard Hinault. De uitslagen van de elfde etappe van de Ronde van Spanje zijn: eerste gedeelte. 67 ki lometer van Calafell naar Barcelona: 1 Elor- riaga (Spa) 1 uur 26 minuten en 9 seconden. 2 Trinchella (Ita). 3 Garcia (Spa). 4 Schep mans (Bel). 5 Cuevas (Spa. 6 Paleari (Ita). 7 Viejo (Spa), 8 Teirlinck (Bel), 9 Esparza (Spa), 10 Dierickx (Bel). 20 Bal (Ned. 30 Schipper (Ned), allen dezelfde tyd als Elomaga, 59 Groen (Ned) 1 2626.62 Breur (Nedl. 73 Prinsen (Ned) 127 09. 77 Fons van Katwijk (Ned) Tweede gedeelte tydrit over 3800 meter op de Montjuich: 1 Hinault (Fra) 4 minuten en 57 seconden. 2 Van den Haute (Bel) 5.00.3 Garcia (Spa) 5.02. 4 Martlnez-Heredia (Spa) 5.05. 5 Schipper (Ned) 5 05.6 Pesarrodona (Spa) 5.05. 7 Viejo (Spa) 5.06. 8 Garcia-Rodnguez (Spa) 5.06.9 Cima (Spa) 5.07.10 Elomaga iSpa)5 11, 31 Bal 5.26.45 Fons van Katwijk 535.47 Breur 5.35.66 Prinsen 5 47. 76 Groen 6.01. Nidi den Hertog en Co Moritz staakten in het eerste gedeelte van de elfde etappe de strijd. De uitslag van de twaalfde etappe is: 1 Hi nault (I-Ta) 21)5 km van Barcelona naar La Tossa de Montbuy in 5 uur 54 minuten en 44 seconden. 2 Esparza (Spa) zelfde tyd. 3 Cima (Spa) 5.54.46. 4 Belda (Spa). 5 Pesarrodona (Spa zelfde tijd. 6 Garcia (Spa 5.54 48. 7 Aja (Spa) 5.54.53. 8 Garcia-Rodrigeuz (Spa) 5.54.55, 9 Bemaudeau (Fra) zelfde tijd. 10 Lo pez Carill (Spa) 5.55.08. 11 Schipper (Ned) 5 55.16.25 Van den Haute (Bel) 5 58.40.32 Bal (Ned) 6.0125. 52 Fons van Katwyk (Ned) De deelnemers aan de ronde van Yerseke voordag Oosterbosch top de foto tweede van rechts) zijn vernietigende demarrage plaatst

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 14