Erediploma's majorettenpeloton Terneuzen en Excelsior Kloetinge De Blauwe Doffer Kortgene nam nieuw inkorfcentrum in gebruik Scoutinggroep Kazan de Wolf nam nieuwe groepsgebouw in gebruik Voorzitter J. Boom progressief Nederland moet Vara-lid worden MAANDAG 17 APRIL 1978 NATIONALE ONDERSCHEIDINGEN KNF ZEEUWSE BOND WIL ANDERE OPZET VAN CONCOURSEN GOES - De brassband 'Excelsior* te Kloetinge en het eerste Terneuzense Majorettenpeloton hebben vorig jaar in hun afdelingen op de concoursen landelijk het hoogst aantal punten be haald. Tijdens de algemene leden vergadering van 'De Zeeuwse Bond', de afdeling Zeeland van de Koninklijke Ruim 850 deelnemers 19de voorjaarstocht Vrolijke Tippelaars VL1SSINGEN - Aan de jaarlijkse voor jaarstocht die de Vlissingse wandel vereniging 'De Vrolijke Tippelaars' za terdag voor de negentiende maal hield liepen dit jaar ruim 850 deelnemers mee, waarvan de jongste vier jaar oud 's Morgens om tien uur vertrokken de 52 lopers die ingetekend hadden op de vee rtig kilometer. Het parcours liep over de boulevard langs de duinen naar West kapelle De terugweg voerde door de Walcherse binnenwegen naar het club gebouw van Zeeland Sport aan het Bas- kenburgplein te Vlissingen. De snelste loper legde de afstand afin vier uur en 56 minuten. Alle veertig deelnemers liepen de tocht uit. Onder hen was ook de 79-ja- nge P de Rijcke, een ervaren loper en lid van De Vrolijke Tippelaars. Rond het middaguur vertrokken 800 wandelaars voor tochten van 25.15, 10 en 5 kilometer De oudste deelnemer, de 91-jarige heer P. de Jonge uit Hoek, liep de vijf kilometer in op de kop af één uur en vijf minuten, maar zegt hij:,Ik fiets nog liever'. Aan deze voorjaarstocht van de bij de KNBvLO, afdeling West^Brabant en Zeeland, aangesloten wandelvereniging liepen ploegen mee van vijftien vereni gingen uit Brabant en Zeeland, onder meer een groep bejaarden uit Zeeuws- Vlaanderen en een groep Belgen. Hooizolder kampioen tweede klas zaalvoetbal MIDDELBURG - De beslisslngswed- strijd om het kampioenschap tweede klas zaalvoetbal in het rayon Middel burg, tussen Hooizolder en OCMA. ibeide teams eindigden met een gelijk puntentotaal de competitie), is met 3-0 gewonnen door Hooizolder. Vrijdag avond werd de wedstrijd, waarvoor redelijke belangstelling bestond, ge speeld in de sporthal aan de Nassa- ulaan te Middelburg. De openingstreffer werd na vier minu ten spelen gescoord door Peter Huis- soon. die daarmee Hooizolder naar 1-0 schoot. Een minuut later maakte Johnny Tahapary er 2-0 van. OCMA kreeg een goede kans om de achter stand te verkleinen, maar Nol Schuit miste de toegekende pt.ty. Pol Aart- sen bracht tenslotte de eindstand 3-0 op het scorebord. Scheidsrechter was de heer P. Bemaards. Nederlandse Federatie van muziekver enigingen - zaterdag in de Prins van Oranje te Goes -kregen de vertegen woordigers van de beide korpsen het nationaal ere-diploma uit handen van provinciaal voorzitter C. Schout. „Wij zijn er gelukkig mee dat elk jaar in Zee land enkele van deze ere-diploma's kunnen worden uirgereikt". aldus de heer Schout. De concoursen vormden heel wat ge sprekstof tijdens de vergadering De harmonie 'De Verenigde Vrienden' te Sas van Gent meldde zich staande de bijeenkomst aan als organisator van het zomerconcours 1979. De brassband 'Wilhelmina' te Colijnsplaat zal het marsconcours 1979 organiseren. De harmonie 'Vliegende Hollander' uit Terneuzen zal nagaan of zij wellicht de organisatie voor het najaarconcours 1979 voor haar rekening kan nemer. Voorzitter Schout deelde mee, dat het Zeeuwse KNF-bestuur moet omzien naar een andere opzet van het jaarlijks Zeeuwse solistenconcours. Landelijk gezien is daarvoor in Zeeland een zeer hoge inschrijving van deelnemers, maar de belangstelling van het publiek om dit concours te bezoeken is vrij gering, het geen voor de KNF-afdeling tot hoge kosten leidt. Na een uitvoerige discussie kon men wel akkoord gaan met een idee van het bestuur, verwoord door de heer A. Wallenburg, om met het solistencon cours 'de boer op te gaan' en dit te sprei den over een aantal plaatsen in de pro vincie, in plaats van dit concours steeds maar in de Middelburgse concerten ge hoorzaal te concentreren zonder prijs van de jury naar huis gaat. automatisch degradeert naar een lagere afdeling. Ook dit punt ontlokte nogal discussie De heer A W Gossije. lid van Het landelijk dagelijks bestuur van de KNF was van mening, dat dit dagelijks bestuur geen voorstel tot herkansing voor degraderende verenigingen zou in dienen op de algemene landelijke ver gadering van de KNF. De Zeeuwse KNF-vergadering besloot toen vroeg in oktober te vergaderen, zodat tijdig be slist kan worden over voorstellen vanuit Zeeland toch het concoursreglement zo te wijzigen, dat de maatregel van auto matische degradatie bij het niet beha len van een concoursprijs wordt ver zacht. Aan het begin van de vergadering maakte voorzitter Schout een aantal evenementen voor de nabije toekomst bekend: op 9 augustus doet de KNF Road Band Zeeland (Veerei aan. Op 9 september is er een "play in' in Middel burg voor blaasmuzikanten. Iets dich terbij, op 27 mei is er het concours in de concert-en gehoorzaal en op 10 juni een informatiedag voor Rietblazers. rf. 3--; Waarschuwen De nationaal muziekconsulent van de KNF. de componist Henk van Lijn- schooten, - die de vergadering bij woonde -zei alle meningen ter vergade ring geuit over de deelname aan solis tenconcoursen. wel te kunnen om- schrijven:„Maar ik wil wel waarschu wen tegen een te voorbarig optreden van solisten op dergelijke concoursen. Soms moet de dirigent van een orkest zijn mensen, die willen gaan optreden als solist, tegen zichzelf in bescherming nemen". De heer Van Lijnschooten vond het spreiden van een solistencon cours over de regio wel een goede ge dachte. Oud-voorzitter Jac. Uitterhoeve pleitte voor verzachting van drastische bepa lingen in het concoursreglement. Die bepalingen schrijven thans voor dat een orkest, dat op een concours niet in staat -ilijkteen tweede prijs te behalen, en dus Majoretten gaven show in Vlissingen VLISSINGEN - Twee pelotons van de Showgroep Vlissingen' gaven zaterdag in het Scheldekwartier op de dans- en bingoavond van de personeelsvereni ging 'De Schelde' een majorettenshow. Onder leiding van Marjan Jasperse en Wendela Biezen werd onder meer een vlaggenshow uitgevoerd. De muzikale begeleiding werd verzorgd door het dansorkest 'The Evergreens' uit Ka- pelle. Overdracht nieuwe ambulanceauto's in Vlissingen VLISSINGEN - Donderdagmiddag 27 april worden tijdens een bijeenkomst in de Vlissingse brandweerkazerne twee nieuwe ambulanceauto's overge dragen aan de Stichting Ambulance Dienst Walcheren. Belangstellenden worden in de gele genheid gesteld de centrale meldkamer te bezichtigenom meer inzicht te ver krijgen in de praktische uitvoering van de ambulancedienst op Walcheren. De bijeenkomst begint om vier uur. Vijfde van links wethouder Welleman van Koertgene, die met het loslaten van een aantal duiven het nieuweinkorfcentrum vc De Blauwe Doffer opende KORTGENE - Zaterdagmiddag opende de heer A. Welleman. wethouder voor sportzaken in de gemeente Kortgene, het nieuwe inkorfcentrum van de post- duivenhoudersvereniging De Blauwe Doffer aan de Toorendijk te Kortgene door een aantal duiven los te laten. Daarmee kwa periode, waar een einde aan een lange i de vereniging de dui- Zeilwedstrijden op de Braakman HOEK - Op de Braakman worden zon dag 7 mei zeilwedstrijden gehouden voor de klassen Spanker. 470. 420, Vaurien, Moth. Laser. Volksboot. Op timist en Fireball. De starts zijn om 10,11 30 en 14 uur De wedstrijden worden gezeild onder olympische puntentelling Er kan 's ochtends tussen 9 en 11 uur worden in geschreven bij het clubhuis. GEHEEL DOOR 'EIGEN MENSEN' GEBOUWD GOES - Huize den Berg, 16 uur: uitzen ding Nomen Nescio. Ziekenhuis De Bevelanden Z., 15.30- 16 30 uur uitzending Nomen Nescio. MIDDELBURG - Gasthuis. 20-21.15 uur: uitzending Rawa. VLISSINGEN - Bethesda/St-Joseph- ziekenhuis, 19 45-21 15 uur; uitzending Rawa BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: Een dolle beestenboel, a 1. Luxor, 20 uur: Dr Vlimmen, 12 jaar GOES - Grand. 20 uur: Wordt u al ge holpen?. a.l. HULST - De Koning van Engeland, 14.30 uur: Met een tweeling gaat het be- jer, 18 jaar: 20 uur: Star wars, a l., 20 uur: Dr Vlimmen, 12 jaar. MIDDELBURG - City, 20 uur: The spy who loved me, 12 jaar. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Lekker op avontuur, a.l. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur Star wars. a.1. VLISSINGEN - Alhambra-theater we gens verbouwing gesloten. TENTOONSTELLINGEN AXEL-Openb. Bibliotheek, 13.30-17.30 uur: Israèl door de eeuwen heen. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen HULST - Stadhuis, vanaf 14 uur: bijbel vondsten uit Israél. Openb. Bibliotheek: Israèl door de eeu wen heen. KLOOSTERZANDE - Openb. Biblio theek: Israël door de eeuwen heen. MIDDELBURG - Vleeshal. 10-17 uur: werken 27 beeldende kunstenaars in Zeeland Zeeuws Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: verzameling Verheije Van Citters. Rijksarchief. 9-12 30 en 13.30-17 uur: prentencollectie Zelandia Illustra. NISSE - Galerie 'De Mooije Staak', 9-20 uur werken Messemaker OOSTKAPELLE - 'Molenwijk'. Molen weg. 9-12 uur: 'Fossielen' TERNEUZEN - Stadhuis: werken beeldhouwer Henry Lannojje. HULPCENTRA Woord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100-14444 look voor milleuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Temeuzen, tel, 01150-94444 (ook voor mllieuklachten) Telefonische hulpdienst Zeeland - Tel. 01180-15551 dag en nacht bereikbaar. Hulpdienst Zeeland - Op bijbelse pondslag, voor mensen in nood, tel. 01180-36251 van 10.00-24.00 uur, week ends van 20.00-24.00 uur Zeeuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij drankprobleem (AA) tel. 01179-1473 of 01172-2168 GROEP BESTAAT VIJF JAAR MIDDELBURG - De scoutinggroep 'Kazan de Wolf te Middelburg heeft za terdagmiddag op feestelijke wijze het nieuwe groepsgebouw aan de Kruitmo- lenlaan in de wijk Dauwendaele in ge bruik genomen. Het nieuwe onderko men, dat uit twee houten barakken be staat, is geheel door eigen mensen, ouders en leden van dc groep opge bouwd. Het groepshuis werd geopend door de heer W. M. van Groesen. hoofd van het bureau sport- en jeugdzaken van de ge meente Middelburg. In zijn openings toespraak zei de heer Van Groesen dat er met de Kazan de Wolfgroep - de jong ste scoutinggroep in Middelburg - veel vuldige contacten zijn geweest en dat deze groep het dikste dosier heeft op zijn bureau. De heer Van Groesen bracht de dank over van het gemeentebeztuur voor de grote inzet waarmee leiding en leden van de scoutinggroep zich hebben ingezet om het groepshuis te realiseren. Daarna hees de heer Van Groesen de groepsvlag. Hij moest eerst met een bijl de beletselen wegslaan, waarna de vlag vanzelf naar de top van de mast ging Als aandenken kreeg de heer Van Groe sen de bijl aangeboden. Voor zijn echt genote waren er bloemen De genodigden, waaronder veel verte genwoordigers van scoutinggroepen en districtsvertegenwoordigers. werden verwelkomd door de heer A J Mos. voorzitter van de Kazan de Wolfgroep Hij toonde zich trots op het nieuwe on derkomen dat nu, in het eerste lu strumjaar, ingebruik genomen kon Eerste uitvoering van gymnastiekvereniging in Aagtekerke AAGTEKERKE - Onder grote belang stelling gaf de gymnastlekafdeling van de Sportvereniging Aagtekerke vrij dagavond haar eerste uit voering in de gymnastiekzaal aan de Agathastraat te Aagtekerke. In vlot tempo werkten de kleuters, de meisjes en jongens van 6 tot 8 jaar en van 8 tot 12 j aar en de dames de vrije oefeningen en de oefeningen aan de brug. ringen, kast en op de lange mat af. Ouderen Westkapelle bezoeken Utrecht WESTKAPELLE - De reis voor inwo ners van Westkapelle van 65 jaar en ouder, die de afdeling Westkapelle van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen elk jaar organiseert, is voor dit jaar vastgesteld op 9 mei. Via Bergen op Zoom en Breda gaan de Westkappelaars naar de provincie Utrecht In de stad Utrecht zal een rondvaart door de grachten worden ge maakt. Ook brengt men daar een be zoek aan het museum 'Van speeldoos tot pierement' en aan het klokkemu- seum. Langs paleis Soestdijk gaat men naar Zevenbergen, waar een warme maaltijd wordt gebruikt. Na de maaltijd begint de terugreis naar Westkapelle. worden De scoutingvoorzitter scnetste in het kort de totstandkoming van het groepshuis waaraan door velen is mee gewerkt. De genodigden kregen een ju bileumboekje uitgereikt, waarin de ge schiedenis van de groep wordt ge schetst. De heer J. Visser, de leider van de bouwactiviteiten, dankte in een korte toespraak al zijn 'personeel' voor de grote inzet waarmee gewerkt werd. Tot slot werd er door de hele troep noge een zelfgemaakt openingslied gezongen. Daarna maakten de genodigden een rondgang door het gebouw en over het terrein dat in totaal 680 m2 beslaat en waarop reeds een aantal tenten was geplaatst. Op het terrein werden pannekoeken ge bakken en soep verkocht ten bate van het nieuwe groepshuis. De hele scoutinggroep van welpen, kabouters, padvindsters en verkenners bleef tot in de avonduren bijeen en met een geza menlijke broodmaaltijd werd de ope ning besloten Foto: Veel genodigden waren naar Middelburg gekomen om de opening van het nieuwe groepshuis van Kazan de Wolf bij te ven in moest korven in een schuur van een van de leden, de heer Verburg. In zijn openingstoespraak sprak de heer Welleman zijn waardering voor de wer kers van de Blauwe Doffer, die van een kale loods een volwaardig inkorf centrum hebben gemaakt. Zo is er een bestuur- en rekenkamer, een aparte werktafel voor de inkorfcommissie en een ruimte voor de verzendmanden. De wethouder beloofde de vereniging een behoorlijke financiële bijdrage. De voorzitter van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zater dagvliegers. de heer J Huyssoon, wen ste de vereniging geluk en bood een ereprijs aan voor senioren en jeugdleden •oor de eerstkomende vlucht op Qüievrain. De voorzitter van het voorbereidings comité de heer De Loof bood de echt genotes van voorzitter De Fouw en sec- Brammetje Dump en Zeelandia wonnen zaalvoetbaltoemooi MIDDELBURG - Het Maartense Tapijt zaal voetbaltoernooi, dat zaterdag in de sporthal aan de Nassaulaan te Middel burg is gehouden, is gewonnen door het team van Brammetje Dump in poule A en Zeelandia kwam als eerste uit de strijd in poule B. In beide poules werd een halve competitie gespeeld met wedstrijden van 20 minuten zonder doelwisseling. De B-poule werd zaterdagmorgen ge speeld Zeelandia en Draadkrabbers eindigden gelijk, maar het betere ge middelde maakte Zeelandia tot win naar van deze poule. Draadkrabbers werd tweede, de derde plaats was voor FC Laurens. Maartense Tapijt kwam op de vierde plaats en Streekschool werd laatste. Ook in poule A eindigden twee ploegen met een gelijk aantal punten. Het eerste team van de organiserende vereniging Maartense Tapijt behaalde zeven pun ten evenals Brammetje Dump. Een be ter gemiddelde bracht Brammetje Dump de zege. Maartense Tapijt werd tweede, 3 Hooizolder. 4 Amgas, 5 Luctor. De wedstrijden werden geleid door de scheidsrechters Jo Nijsen. Piet Bema ards en Bert Kraak. Aan het eind van het toernooi werden de prijzen uitge reikt door de heer G Maartense. direc teur van Maartense Tapijt De uitslagen zijn, poule A Maartense Tapijt - Amgas 2-1, Hooizolder - Brammetje Dump 2-3. Luetor - Amgas 0-2. Maartense Tapijt - Hooizolder2-1. Brammetje Dump - Luctor 6-0. Amgas - Hooizolder 1-4. Maartense Tapijt - Luctor 3-0. Amgas Brammetje Dump 1-5. Hooizolder - Luctor 2-0. Maartense Tapijt - Brammetje Dump 0-0. Poule B Draadkrabbers 2 - Maartense Tapijt 24-1, FC Laurens 2 - Streekschool 2-1Zeelan dia - Draadkrabbers 21-4. Maartense Tapijt 2 - FC Laurens 2 0-0, Streekschool - Zeelandia 1-4 Draadkrabbers2-FCLaurens2 1-1 Maar tense Tapijt 2 - Zeelandia 0-5. Draadkrabbers 2 - Streekschool 2-2. FC Laurens 2 - Zeelandia 0-5. Maartense Tapijt 2 - Streekscjool 3-1 DISTRICTSRAADSVERGADERING VARA ZEELAND „VARA MIST EEN SPORTPROGRAMMA" GOES - Voorzitter J. Boon van het Vara-district Zeeland heeft progressiel Nederland opgeroepen te tonen werke lijk progresssief te zijn door lid te wor den van de Vara. De lieer Boon zei za terdagmorgen aan het begin an de dis trictsvergadering in Goes dat het te denken geeft dat de Vara in een tijd waarin dc aanhang van de progressieve partijen groeit, verdrongen dreigt te worden door andere omroepen. En het geeft evenzeer te denken dat die prog ressieve aanhang veel Telegraaf-lezers en Tros- en Avro-leden telt. Hij vond daarom dat de progressieve krachten zich ten gunste van de Vara moeten bundelen. De heer Boon herinnerde in zijn openingswoord aan de problemen waarvoor de Vara zich vorig jaar ge plaatst zag toen een telling van het le denbestand door het ministerie van cul tuur. recreatie en maatschappelijk werk had uitgewezen dat de Vara ondanks de succesvolle rode-rozenactie te weinig leden had om haar A-status te kunnen handhaven. Een nieuwe ledenwerfactie en een nieuwe telling hebben die A-sta tus inmiddels veilig eesteld De districtsraad nderschreef het stand punt van de afdeling Walcheren dat het hoog tijd wordt dat de Vara een goed sportprogramma gaat maken. En onder een goed sportprogramma werd niet FC Avondrood verstaan Verder sprak men zich ertegen uit dat de sport een onder deel is van het programma Vara-Visie Bij de behandeling van de verslagen van de Zeeuwse vertegenwoordigers in de verenigingsraad van de Vara bleek dat deze hun werk vaak moeilijk kunnen doen omdat de verschillende commis sievergaderingen van de verenigings raad dikwijls 's avonds worden gehou den. De Zeeuwse leden van de vereni gingsraad zouden liever zien dat die vergaderingen op zaterdagen worden gehouden In een korte inleiding vertelde Vara- medewerker H Swets dat het de bedoe ling is dat de Ombudsman een onder deel blijft van Vara-Visie. De activitei ten van de Ombudsman vergen overi gens een flinke financiële bijdrage van de Vara. De omroepvereniging heeft de zelfstandige stichting de Ombudsman al met acht ton moeten bijstaan. Het zit. er wel in dat dit bedrag nog groter zal worden. De heer Swerts zei verder dat de opbrengsten van de omroepbijdragen sterk achterlopen bij de programma kosten. Gvolg daarvan is dat de Vara de afgelopen jaren uit eigen middelen al leen al in de sector televisie acht ton heeft moeten steken. En ook dit jaar zal zo'n aanvulling nodig zijn. al is het alleen maar om een al te sterke verschraling van de prog ramma's te voorkomen Aan de hand van wat cijfers onderstreepte de heer Swets hoe groot het verschil is gewor den tussen de omroepbijdragen en de werkelijke programmakosten Voor één uur televisie ontvangt de Vara 26.000 gulden uit de omroepbijdragenpot, maar een drama- of amusementsp rogramma van eén uur kost gemiddeld al 110 000 gulden. Daar staat wel tegen over dat het uitzenden van een film 10.000 gulden kost per uur. ..Maar je moet" zei de heer Sw ets. „heel wat films uitzenden om alleen uit de omroepbijd ragen een uur drama of amusement te kunnen bekostigen." De heer Swets overhandigde de heer Vinke uit Bres- kens een prent vanAIbert Haen als waardering voor zijn vele activiteiten voor de Vara in Zeeuwsch-Vlaanderen. retaris-penmngmeester Geelhoed bloemen aan. vanwege het feit dat deze een groot deel van hun vrije tijd 'opoffe ren' voor de vereniging Ook had hij een radio voor het inkorfcentrum. In zyn slotwoord dankte de voorzitter van de Blauwe Doffer de leden, die een bedrag bijeen hadden gebracht van 12.000 gulden waarmee de verbouwing voor de helft betaald kon worden. Voor alle leden was er een herinneringstegel. Wielerwedstrijden voor de jeugd in Dauwendaele MIDDELBURG - De wijkvereniging Dauwendaele hield zaterdag de jaar lijkse wielerwedstrijden voor de jeugd uit de wijk. Op een parkoers, uitgezet in de Wijdaustraat, Hoogemeesterstraat. Rustenburgstraat en Vluchtenburg- siraal. werden in de morgenuren de wedstrijden op gewone fietsen, de zo genaamde 'dikkebandenraces' gehou den. In samenwerking met de wieler club 'Theo Middelkamp' waren daar zaterdagmiddag wedstrijden voor jeugdlicentiehouders van de KN'WU. Beide evenementen trokken veel deel nemers en belangstellenden. Er werd in verschillende leeftijds groepen gereden. Aan het eind van de middag werden in het Ontmoetingscen trum Dauwendaele de prijzen uitge reikt Voor de nummers 1 en 2 van iedere groep waren bekers beschikbaar en ook de nummers 3 kregen een prijs De heren W. J Muilwijk van VéGé één Van Stave ren van de gelijknamige rijwielhandel, beiden in het winkelcentrum Dauwen daele gevestigd, reikten de door hen be- schikbaargestelde prijzen uit. Presen tator van het geheel was de heer A. van de Mast De uitslagen zijn bi) de licentiehouders KNWU 8-jarigen 1 Hans P Zwartepoorte, 2 Henk Tolleman. 3 Jacky Fortrei; 9-jartgen 1 Wilfred van de Vrede. 2 Marcel Marijs. 3 Wlm de Kun- der; 10-jarlgen: 1 Eddy Crombekke. 2 Hans Vis 3 Eric de Winter. 11-jarigen 1 Marcel van de Klooster. 2 Arnold van Goethem. 3 Eddv Lenstra: 12-jarigen 1 Charles de Caluwé, 2 Tamara de Meulder. 3 Bas Agterdenbos: 13- jarigen 1 Mario Rammelo, 2 Peter Geys. 3 Wlm Hamelink. 14-jarigen: 1 Carlo Steel, 2 Pe ter van Acker. 3 Jan Eversdük Dlkkebandenrace: 6/7-jarigen: 1 Ronald Leynse, 2 Marcel Reynhoudt, 3 Stefan Leynse 8/9-Jarlgen. 1 Martin de Wit, 2 Dirk Smoiders 3 Michel Hooftman: 10/U-jarigen: 1 Ronnie Reynhoudt. 2 Edward Wlmmers. 3 MarceJ Meeuws. 12'14-jarigen 1 Ruben Wondergem 2 Michel Reynhoudt. 3 René Marinck. Ie meisje Heidi Marijs Racefietsen (niet licentiehouders) 1 Benja min Wondergem. 2 Edward de Leng. 3 Miel de Waal. Van onze adverteerders MODELWONING VAN MEUBELHUIS JOOSSE IN NIEUWE WIJK ARNEMUIDEN AKNEMUIDEN - Joosse Meubelhuis te Arnemuiden opende zaterdag een mo delwoning in de nieuwbouwwijk Bra kenburg te Arnemuiden aan de Distel straat 2. Het plaatselijke meubeihuis heeft vooral hel accent laten vallen op zijn uitgebreide collectie massief eiken meubelen die door het hele huis zijn verdeeld. De ruime woonkamer met open keuken en spiltrap is ingericht met een eiken houten wandkast en eethoek, een leren bank en beklede fauteuils. De spiltrap, bekleed met speciaal (halfrond) tapijt, voert naar de eerste verdieping met drie slaapkamers en een luxe badkamer. De slaapkamer voor de ouders m geheel in mass)cf eiken uitgevoerd en ook de stu deerkamer is in dezelfde houtsoort te zien. De jongenskamer heeft een scheepsbed. een kast en een bureautje, alles in een groenkleurige houtsoort. De tweede verdieping heeft nog een slaap vertrek dat. eveneens in eikehout. als meisjeskamer is ingericht. Deze boven ste verdieping is bekleed met een alter natieve vloerbedekking van sisaltapljt. De modelwoning van het type twee-on- der-één-kap is een ontwerp van het Vlis singse architectenbureau Jobse en Kompas Makelaardij uit Hellevoetsluis heeft de verkoop ter hand genomen Van de tien gebouwde huizen van dit type zijn er reeds zes verkocht. Ook de rest van de maand april en de hele maand mei is de modelwoning iedere zaterdag van 10.00-12.00 en van 14.00-17 00 uur geopend en ook op de dinsdagen van 14 00-17.00 uur. Tejneuzenaar Ben Bonte exposeert in Ertvelde (B) ERTVELDE- De Terneuzense kunst? schilder Ben Bonte exposeert vanaf vrijdag 21 april in de galerij De Veld bloem van de Kulturele Kring 'Ter Av- rije' te Ertvelde. De tentoonstelling wordt vrijdagavond om 2000 uur geopend. De kunstkritikus Willy Oite zal dan een inleiding verzorgen. De ex positie is op vrijdag en zaterdag geopend vanaf 19.00 uur en op zondag vanaf 9 00 uur. Grote belangstelling voor moderne muziek VLISSINGEN - Voor het geheel uitver: kocht Vestzaktheater 'Edenburg' in Vlissingen hebben zondagmiddag vier leraren van de Zeeuwse Muziekschool een sherry-concert gegeven. De musici brachten een modem prog-- ramma met composities van Bozza. Coutelier. Templeton. Tomasi. Fer guson. Voormolen en Shinohara- Goedick. De uitvoerende musici waren) Hetty van Belzen-de Bruijn. klarinet, Jan Anthonisse, slagwerk. Leen de Broekert. piano en Paul van Belzen, trompet. Expositie Henri Lannoye in het stadhuis Temeuzen TERNEUZEN - In het gemeentehuis in Temeuzen heeft dc heer Van Buynder, kabinetschef van de gouverneur van de provincie Antwerpen een tentoon stelling geopend van de kunstenaar Henri Lannoye. Lannoye exposeert tot zes mei een twintigtal gegoten bronzen, Onder die bronzen bevindt zich ook het 'Mortificatie', een kruisbeeld dat een plaats krijgt in het Vatikaans Museunf in Rome. Eerdere werken van Lannoye die bekendheid verwierven waren 'De Moeder' (een 25 ton wegend produkt dat een plaats in het cultureel centrum in Toronto heeft gekregen) en 'De Pre sident' dat in het stadspark in Blan- kenberghe staat. De heer Van Buynder onderscheidde in het werk van Lannoye drie samen stellende delen. Allereerst was dat de liefde voor het materiaal: de armte straalt er van uit meende de heer Van Buynder. In de tweede plaats schreef hij aan de kunstenaar een eigen vor mentaal toe en in de derde plaats staat de liunst van Lannoye. nog steeds vol gens de inleider, dicht bij de mens.. Zes jaar geleden oogette Lannoye vol gens de heer Van Buynder al waardering onder oudere collega's tijdens de 'Dag van de plastische kunst' Burgemeester C Ockeloen van Temeu zen sprak over 'prachtig werk' van Lan noye De 31-jarige kunstenaar is geboren in Aardenburg. Hij volgde een opleiding in Tilburg en liep een half jaar stage by diverse beeldhouwers onder meer in Brugge en Rome Lannoye maakt van al zijn gegoten werken zes werkstukken. Vijf verkoopt hij er en één houdt hij voor zichzelf. Al jaren woont hij In Bomem in België Belangstelling voor slotconcert Zeeuws Jeugdorkest groot MIDDELBURG - Het Zeeuws Jeugdor kest trok zaterdagavond veel belang stelling tijdens het van een serie van vier optredens in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg Onder leiding van Han Beekman speelden de jeugdige musici de ouverture 'Coriolan' van Ludwlg van Beethoven, het Concertino a violino concertato E gr t van Johann Sebas tian Bach en na de pauze werd uitvoe ring gegeven aan de Sinfonie nr VI opus 60 in D gr t van A Dvorak en aan de Bolero van Maurice Ravel Het Zeeuws Jeugdorkest kreeg veelvuldig waarder end applaus van het talrijke pubhek Aan het slotconcert waren concerten te Krabbendijke. Goes en Vlissingen voorafgegaan. Poppentheater Pareival gaf uitvoering in West-Duitsland NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het poppentheater 'Pareival' uit Nieuw- en Sint Joosland verzorgde op een cul turele manifestatie in het West-Duitse Kleef een uitvoering van het voor deze gelegenheid in het Duits vertaalde ma rionettenspel 'Raponsje'. Op uitnodi ging van het organiserend comité, sa mengesteld uit de Koninklijke Neder landse Ambassade te Bonn. de Cul-, turele Raad Limburg te Maastricht en de stad Kleef, speelde Willem Joppe het spel voor een afgeladen Stadthalle Avonds werd het marionettenspel uit gezonden door de Duitse televisie VU-professor Blok houdt lezing over oorlog en vrede in Middelburg MIDDELBURG - De Vereniging voor wetenschappelijk onderwijs op gere formeerde grondslag en de Organisatie Vrouwen VU-hulp van het regionaal verband Zeeland, houden donderdag 27 april een vergadering in de Getuigenis- kerk te Middelburg Prof. dr. Joh Blok, hoogleraar in de biofyslka aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, zal een le zing houden over het thema .De con sequenties van de technische ontwik kelingen voor het denken over oorlog en vrede' Prof. Blok is een deskundige op het gebied van de moderne oorlogvoe ring Hij is onder meer verbonden ge weest aan het Medisch Biologisch Labo ratorium van de Rijksverdedigings-or- ganisatie TNO. De vergadering begint op 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 5