Erediploma's majorettenpeloton Terneuzen en Excelsior Kloetinge De Blauwe Doffer Kortgene nam nieuw inkorfcentrum in gebruik Scoutinggroep Kazan de Wolf nam nieuwe groepsgebouw in gebruik Goes Nederland moet Vara-lid worden MAANDAG 17 APRIL 1978 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN NATIONALE ONDERSCHEIDINGEN KNF ZEEUWSE BOND WIL ANDERE OPZET VAN CONCOURSEN GOES - De brassband 'Excelsior' te Kloetinge en het eerste Terneuzense Majorettenpeloton hebben vorig jaar jn hun afdelingen op de concoursen landelijk het hoogst aantal punten be haald. Tijdens dc algemene leden vergadering van 'De Zeeuwse Bond', de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Federatie van muziekver enigingen - zaterdag in de Prins van Oranje te Goes -kregen de vertegen woordigers van de beide korpsen het nationaal ere-diploma uit handen van provinciaal voorzitter C. Schout. „Wij zijn er gelukkig mee dat elk jaar in Zee land enkele van deze ere-diploma's kunnen worden uirgereikt", aldus de heer Schout. De concoursen vormden heel wat ge sprekstof tijdens de vergadering De harmonie 'De Verenigde Vrienden' te Sas van Gent meldde zich staande de bijeenkomst aan als organisator van het zomerconcours 1979 De brassband 'Wilhelmina' te Colijnsplaat zal het t-v i\/| f* j i marsconcours 1979 organiseren. De LIS. IVl. JLI. uGUZÊ QG6Q harmonie 'Vliegende Hollander' uit Terneuzen zal nagaan of'zij wellicht de organisatie voor het najaarconcours 1979 voor haar rekening kan nemer.. Voorzitter Schout deelde mee. dat het Zeeuwse KNF-bestuur moet omzien naar een andere opzet van het jaarlijks Zeeuwse solistenconcours. Landelijk gezien is daarvoor in Zeeland een zeer hoge inschrijving van deelnemers, maar de belangstelling van het publiek om dit concours te bezoeken is vrij gering, het geen vooj de KNF-afdeling tot hoge kosten leidt. Na een uitvoerige discussie kon men wel akkoord gaan met een idee van het bestuur, verwoord door de heer A. Wallenburg, om met het solistencon cours 'de boer op te gaan' en dit te sprei den over een aantal plaatsen in de pro vincie, in plaats van dit concours steeds maar in de Middelburgse concerten ge hoorzaal te concentreren Geuze zijn intrede in Sint-Annaland SINT ANNALAND- Ds M. heeft zondagmiddag zijn intrede ge daan in de hervormde kerk van Sint Annaland. In de morgendienst was hij bevestigd door drs A. de Reuver, her vormd predikant te Capelle aan de Ussel, die zijn prediking baseerde op de tekst Handelingen 10 vers 42. Hiermee is de vacature vervuld, die 8 mei 1977 ontstond door het vertrek van ds J. Co dec naar Wezep. In de mlddagdienst sprak de nieuwe predikant naar aanleiding van Jeremia 29 vers 11. Ds Geuze werd namens de burgerlijke gemeente van Tholen toege sproken door wethouder A. J. Scherpe- r.isse. ds W J Gorisse uit Stavenisse sprak namens de ring Tholen van de classis Zierikzee en als consulent en ouderling J. B Moerland vertegen woordigde de kerkeraad, kerkvoogdij en hervormde gemeente. De heer Moerland liet de aanwezigen de nieuwe predikant, staande toezingen de zegen bede uit psalm 134 vers 3. Voor de bevestiging en intrede van ds ïze, die voordat hij naar Sint Anna land kwam werkzaam was als zen dingspredikant. bestond bijzonder veel belangstelling. Vrouwenbond Krabbendijke bestaat 30 jaar KRABBENDIJKE - In het hervormd centrum 'De Ranke' te Krabbendijke werd woensdagavond de jaarvergade ring gehouden van dc afdeling Krab bendijke van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond, die op deze avond haar 30-jarig bestaan vierde. De presidente, mevrouw Polderman-Meloen, kon bij de opening een volle zaal begroeten en sprak een speciaal welkomstwoord tot de afgevaardigden van de zustervereni gingen Rilland. Waarde en Oostdijk en een delegatie van de afdeling Vlissin- gen. Daarna hield zij een korte medita- tie.„Even stilstaan, omkijken en voor uitzien" In het jaarverslag werd geme moreerd dat de afdeling met 26 leden startte en nu 90 leden telt. Vervolgens werden een aantal dames in het zon netje gezet vanwege hun 30-jarig lid maatschap en werden de oud-presiden tes gehuldigd. Hoofdschotel van de avond was de musical 'Over ditjes en datjes' die door eigen leden werd uitge- veord. zonder prijs van de jury naar huis gaat. automatisch degradeert naar een lagere afdeling. Ook dit punt ontlokte nogal discussie. De heer A W Gossije. lid van het landelijk dagelijks bestuur van de KNF was van mening, dat dit dagelijks bestuur geen voorstel tot herkansing voor degraderende verenigingen zou in dienen op de algemene landelijke ver gadering van de KNF. De Zeeuwse KNF-vergadering besloot toen vroeg in oktober te vergaderen, zodat tijdig be slist kan worden over voorstellen vanuit Zeeland toch het concoursreglement zo te wijzigen, dat de maatregel van auto matische degradatie bij het niet beha len van een concoursprijs wordt ver zacht. Aan het begin van de vergadering maakte voorzitter Schout een aantal evenementen voor de nabije'toekomst bekend: op 9 augustus doet de KNF Road Band Zeeland (Veere) aan. Op 9 september is er een 'play in' in Middel burg voor blaasmuzikanten. Iets dich terbij. op 27 mei is er het concours in de concert- en gehoorzaal en op 10 juni een informatiedag voor Rictblazers. Vijfde van links wethouder Welleman van Koerlgene, die met het loslaten van ei De Blauwe Doffer opende. ■i aantal duiven het nieuwe inkorfcentrum van Waarschuwen De nationaal muziekconsulent van de KNF, de componist Henk van Lijn- schooten, - die de vergadering bij woonde -zei alle meningen ter vergade ring geuit over de deelname aan solis tenconcoursen, wel te kunnen om- schrijven:„Maar ik wil wel waarschu wen tegen een te voorbarig optreden van solisten op dergelijke concoursen. Ledenvergadering Soms moet de dirigent van een orkest IT zijn mensen, die willen gaan optreden INC VB 'S-Heer als solist, tegen zichzelf in bescherming Middenstandsvrouwen kregen informatie over winkeldiefstallen GOES - Een groep leden van de Goese middenstandsvrouwen organisatie heeft een bezoek gebracht aan het poli tiebureau in Goes. Ze werden ontvan gen door de korpschef, hoofdinspecteur J. L. de Rave, die de dames uitvoerig inlichtte over winkeldiefstallen Deze informatie was bijzonder nuttig en leer zaam omdat verschillende zakenvrou wen wel eens met winkeldiefstallen te maken krijgen. De heer De Rave gaf heel wat tips, onder meer over het voorko men van diefstal, en daarna bestond gelegenheid om vragen te stellen. KORTGENE - Zaterdagmiddag opende de heer A. Welleman, wethouder voor sportzaken in de gemeente Kortgene. het nieuwe inkorfcentrum van de post- duivenhoudersvereniging De Blauwe Doffer aan de Toorendijk te Kortgene door een aantal duiven los te laten. Daarmee kwam een einde aan een lange periode, waarin de vereniging de dui- Zeilwedstrijden Arend», op de Braakman De heer Van Lijnschooten vond het spreiden van een solistencon cours over de regio wel een goede ge dachte. Oud-voorzitter Jac. Uitterhoeve pleitte voor verzachting van drastische bepa lingen in het concoursreglement. Die bepalingen schrijven thans voor dat een orkest, dat op een concours niet in staat -jlijkt een tweede prijs te behalen, en dus 's-HEER ARENDSKERKE- De afde ling 's-Heer Arendskerke van de Neder landse Christenvrouwenbond hield een ledenvergadering onder leiding van mevrouw Van de Maale-Steenhard. Mevrouw Tak-Polak uit Middelburg hield een causerie over de Joodse Paasmaaltijd. De volgende vergadering wordt gehouden op woensdag 17 mei. ven in moest korven in een schuur van een van de leden, de heer Verburg. In zijn openingstoespraak sprak de heer Welleman zijn waardering voor de wer kers van de Blauwe Doffer, die van een kale loods een volwaardig inkorf centrum hebben gemaakt. Zo is er een bestuur- en rekenkamer, een aparte werktafel voor de lnkorfcommissie en een ruimte voor de verzendmanden. De wethouder beloofde de vereniging een behoorlijke financiële bijdrage. De voorzitter van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zater dagvliegers. de heer J Huyssoon, wen ste de vereniging geluk en bood een ereprijs aan voor senioren en jeugdleden foor de eerstkomende vlucht op Qulevrain. HOEK - Op de Braakman worden zon dag 7 mei zeilwedstrijden gehouden voor de klassen Spanker. 470, 420. Vaurien. Moth, Laser, Volksboot, Op timist en Fireball. De starts zijn om 10.11.30 en 14 uur De wedstrijden worden gezeild onder olympische puntentelling. Er kan 's ochtends tussen 9 en 11 uur worden in- nntactavonrl I hue ran geschreven bij het clubhuis. C*uniULiauonu Urue van GEHEEL DOOR 'EIGEN MENSEN' GEBOUWD GROEP BESTAAT VIJF JAAR MIDDELBURG - De scoutinggroep 'Kazan de Wolf te Middelburg heeft za terdagmiddag op feestelijke wijze bet nieuwe groepsgebouw aan de Kruitrao- Ienlaan in de wijk Dauwendaele in ge bruik genomen. Het nieuwe onderko men, dat uit twee houten barakken be staat, is geheel door eigen mensen, ouders en leden van de groep opge- bouwd. GOES - Huize den Berg, 16 uur: ultzen- Het groepshuis werd geopend door de t.v. ding Nomen Nescio. heer W. M. van Groesen, hoofd van het Ziekenhuis De Bevelanden Z„ 15.30- bureau sport-en jeugdzaken van de ge- 16.30 uur- uitzending Nomen Nescio. meente Middelburg. In zijn opënings- MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.15 toespraak zei de heer Van Groesen dat uur: uitzending Rawa. er met de Kazan de Wolfgroep - de jong- VLISSINGEN - Bethesda/St-Joseph- ste scoutinggroep in Middelburg - veel- dekenhuls. 19.45-21.15 uur: uitzending vuldige contacten zijn geweest en dat worden. De scoutingvoorzitter scnetste in het kort de totstandkoming van het groepshuis waaraan door velen is mee gewerkt. De genodigden kregen een ju bileumboekje uitgereikt, waarin de ge schiedenis van de groep wordt ge schetst. De heer J. Visser, de leider van de bouwactiviteiten, dankte in een korte toespraak al zijn 'personeel' voor de grote inzet waarmee gewerkt werd.Tot slot werd er door de hele troep noge een zelfgemaakt openingslied gezongen. Daarna maakten de genodigden een rondgang door het gebouw en over het terrein dat in totaal 680 m2 beslaat en waarop reeds een aantal tenten was geplaatst. Op het terrein werden pannekoeken ge bakken en soep verkocht, ten bate van het nieuwe groepshuis. De hele scoutinggroep van welpen, kabouters, padvinasters en verkenners bleef tot in de avonduren bijeen en met een geza menlijke broodmaaltijd werd de ope ning besloten Rawa BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: Een dolle beestenboel, a.l. Luxor, 20 uur: Dr. Vlimmen, 12 jaar. GOES - Grand, 20 uur: Wordt u al ge holpen?. al. HULST - De Koning van Engeland, 14.30 uur: Met een tweeling gaat het be ter, 18 jaar; 20 uur: Star wars. a.l., 20 uur: Dr. Vlimmen, 12 jaar. deze groep het dikste dosier heeft op zijn bureau. De heer Van Groesen bracht de dank over van het gemeentebeztuur voor de grote inzet waarmee leiding en leden van de scoutinggroep zich hebben ingezet om het groepshuis te realiseren Daarna hees de heer Van Groesen de groepsvlag. Hij moest eerst met een bijl de beletselen wegslaan, waarna de vlag vanzelf naar de top van de mast ging. Als aandenken kreeg de heer Van Groe sen de bijl aangeboden Voor zijn echt- MIDDELBURG - City. 20 uur: The spy genote waren er bloemen who loved me, 12 jaar De genodigden, waaronder veel verte- 00STBURG - Ledel, 20 uur: Lekker op genwoordigers van scoutinggroepen en avontuur, a.l. districtsvertegenvyoordigers, werden TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Star verwelkomd door de heer A J Mos, wars, a.l voorzitter van de Kazan de Wolfgroep. VLISSINGEN - Alhambra-theater we- HÜ toonde zich trots op het nieuwe on gans verbouwing gesloten derkomen dat nu, in het eerste lu strumjaar. ingebruik genomen kon TENTOONSTELLINGEN AXEL-Openb. Bibliotheek. 13.30-17.30 ^Israël door de eeuwen heen. HEIILE - Landbouwmuseum, 10-12 en «-17 uur Oude landbouwwerktuigen. HULST - stadhuis, vanaf 14 uur: bijbel- vondsten uit Israel. Openb. Bibliotheek; Israël door de eeu wen heen. KLOOSTERZANDE - Openb. Biblio- donderdagavond 27 april bijeen in res- theek Tcr-iai jitauraht 'De Onril' te Goes, ne hiiepn. Foto Veel genodigden waren naar Middelburg gekomen om de opening van het nieuwe groepshuis van 'Kazan de Wolf bij te wonen DISTRICTSRAADSVERGADERING VARA ZEELAND Besturenbond CNV Voorzitter J. Boom progressief theek Israël door de eeuwen heen. MIDDELBURG - Vleeshal, 10-17 uur: werken 27 beeldende kunstenaars in Zeeland. Zeeuws Museum. 10-12.30 en 13.30-17 verzameling Verheije Van Citlers. «Oksarchief. 9-12.30 en 13.30-17 uur: Premencollectie Zelandia Illustra. MSSE - Galerie 'De Mooije Staak'. 9-20 Jjtwerken Messemaker. WSTKAPELLE - Molenwijk', Molen- TERNP12 UUr: 'Fossielen' hJiiu ZEN stadhuis: werken Jaarvergadering öeeldhouwer Henry Lannoye di i j hulpcentra Plattelandsvrouwen taurabt 'De Opril' te Goes. De bijeen komst begint om acht uur. Spreker is de heer S Jorritsma. dis trictsbestuurder van de Industriebind. CNV, die het zal hebben over 'werkers en werkelozen'. Daarbij komen ondermeer aan de orde veranderingen in de arbeid sethiek. de te hanteren normen voor passende arbeid en misbruik en on eigenlijk gebruik van de sociale verze keringen De afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield in het verenigingsgebouw 'De Haven' haar jaarvergadering. Na de opening door mevrouw J. van der Meijde-dc Dreu, presidente van de afdeling werden be stuursverkiezingen gehouden, uyucioc Mevrouw J, L. Boot-Glerum werd geko- OUSfLi'38, voor mensen in nood, tel. zen na het aftreden van mevrouw L. aenoestana aoi enti 251 van 10 °°-24.00 uur, week- Ruisaard-Mol Hierna werden er nog tuur. recreatie en maatschappelijk werk van 20.00-24 00 uur. enkele films vertoont, waar onder: 'Zijn had uitgewezen dat de Vara ondanks de j uwseh-Vlaanderen - Hulpgroep bij er nog Zeeuwen'en een onderwaterfilm succesvolle roae-rozenactie te weinig 0117? or°bleem 1 AA) 01179-1473 of over de Oosterschelde. De volgende bij- leden had om haar A-status te kunnen i '"2168 eenkomst is op 9 mei. handhaven Een nieuwe ledenwerfactie (11 ion en Middën-Zeeland - Goes. tel. uoo-14444 (ook voor milieuklachten). n,e.e.unw'sch-VIaanderen - Terneuzen, tel. 150-94444 (ook voor milieuklachten) 0MBn°vISChe hulpdienst Zeeland - Tel. Hi j- 51 dag en nacht bereikbaar. ""'Pöiensl Zeeland - Op bijbelse „VARA MIST EEN SPORTPROGRAMMA" GOES - Voorzitter J. Boon van het Vara-district Zeeland heeft progressie! Nederland opgeroepen te tonen werke lijk progresssief te zijn door lid te wor den van de Vara. De heer Boon zei za terdagmorgen aan het begin an de dis trictsvergadering in Goes dat het te denken geeft dat de Vara in een tijd waarin de aanhang van de progressieve partijen groeit, verdrongen dreigt te worden door andere omroepen. En het geeft evenzeer te denken dal die prog ressieve aanhang veel Telcgraaf-lezers en Tros- en Avro-ledcn telt. Hij vond daarom dat de progressieve krachten zich ten gunste van de Vara moeten bundelen. De heer Boon herinnerde in zijn openingswoord aan de problemen waarvoor de Vara zich vorig jaar ge plaatst zag toen een telling van het le denbestand door het ministerie van cul- en een nieuwe telling hebben die A-sta tus inmiddels veilig eesteld. De districtsraad nderschreef het stand punt van de afdeling Walcheren dat het hoog tijd wordt dat. de Vara een goed sportprogramma gaat makeh. En onder een goed sportprogramma werd niet FC Avondrood verstaan. Verder sprak men zich ertegen uit dat de sport een onder deel Is van het programma Vara-Viste Bij de behandeling van de verslagen van de Zeeuwse vertegenwoordigers in de verenigingsraad van dc Vara bleek dat deze hun werk vaak moeilijk kunnen doen omdat de verschillende commis sievergaderingen van de verenigings raad dikV/ijls 's ayonds worden gehou den, De Zeeuwse leden van de vereni gingsraad zouden liever zien dat die vergaderingen op zaterdagen worden gehouden. In een korte inleiding vertelde Vara- medewerker H. Swets dat het de bedoe ling is dat de Ombudsman een onder deel blijft van Vara-Visie. De activitei ten van de Ombudsman vergen overi gens een flinke financiële bijdrage van de Vara. De omroepvereniging heeft de zelfstandige stichting dc Ombudsman al met acht ton moeten bijstaan Het zit er wel in dat dit bedrag nog groter zal retaris-penmngmeester Geelhoed bloemen aan. vanwege het feit dat deze een groot deel van hun vrije tijd 'opoffe ren' voor de vereniging Ook had hij een radio voor het inkorfcentrum. In zijn slotwoord dankte de voorzitter van de Blauwe Doffer de leden, die een bedrag bijeen hadden gebracht van 12.000 gulden waarmee de verbouwing voor de helft betaald kon worden. Voor alle leden was er een herinneringstegel. De voorzitter van het voorbereidings comité de heer De Loof bood de echt genotes van voorzitter De Fouw en sec- Vrijwilligers Zierikzee ZIERIKZEE - Dinsdagavond houdt de Unie van Vrijwilligers, afdeling Zierik zee. een contactavond in het Rooms Ka tholiek Centrum in de Mosselstraat te Zierikzee. Als gast zal aanwezig zijn mevrouw E. Kakebeeke-Mosselmans. provinciaal voorzitter van de UW Gevonden voorwerpen goes - In maart werden aan het politiebureau te Goes en aan de postbureau's te 's- Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk de volgende voorwerpen aangegeven In Goes' handschoenen, sleutels, ceintuur, bankbiljetten, tas met gymschoenen, zwemkaart, etuitje tabletten, jerrycan, Drentse patrijshond, bruine kater, bro che. gasflesje, armbandje, oorbel, kat. tabakszak met rijbewijs, hond. mee tlint. dameshorloge, bril in etui. scheen beschermers. bloeddrukmeter, driewielertje. paar laarzen, dames horloge, hengelbenodigdheden. ket tinkje met. hanger, schooltas, gasfles, sjaal, tankdop met sleutels, plastic tas Khoud, handelaarskenteken, zilve- ttlnkje. armband, regenjack, tas oodschappen, regenpak, collier, irchideeên, armband, twee hon- een halsband. leer Arendskerke: portemonnee ihoud, rubberlaarzen, tabakszak met shag en handschoenen in plastic zak. In Wolphaartsdijk metalen haak (ca o.75 m) en regenjack Oranjefeest Driewegen DRIEWEGEN - Op de ledenvergadering van de Oranjevereniging 'Beatrix' te Driewegen werd besloten ook dit jaar weer enkele festiviteiten, waarinder een optocht van versierde wagen en een kindermusical, te organiseren voor ko ninginnedag. De heer Kok, voorzitter, dankte de heer C Maat voor het werk dat hij gedurende 25 jaar als bode heeft verricht. Hij' deed zijn felicitatie verge zeld gaan- van een plant. worden De heer Swerts zei verder dat de opbrengsten van de omroepbijdragen sterk achterlopen bij' de programma kosten. Gvolg daarvan is dat de Vara de afgelopen jaren uit eigen middelen al leen al in de sector televisie acht ton heeft moeten steken En ook dit jaar zal zo'n aanvulling nodig zijn, al is het alleen maar om een al te sterke verschraling van de prog ramma's te voorkomen. Aan de hand van wat cijfers onderstreepte de heer Swets hoe groot het verschil is gewor den tussen de omroepbijdragen en de werkelijke programmakosten. Voor een uur televisie ontvangt de Vara 26.000 gulden uit dc omroepbijdragenpot. maar een drama- of amusementsp rogramma van een uur kost gemiddeld al 110 000 gulden Daar staat wel tegen over dat het uitzenden van een film 10.000 gulden kost per uur ..Maar je moet", zei de heer Swets. „heel wat films uitzenden om alleen uit de omroepbijd ragen een uur drama of amusement te kunnen bekostigen De heer Swets overhandigde de heer Vinke uit Bres- kens een prent vanAlbert Haen als waardering voor zijn vele activiteiten voor de Vara in Zeeuwsch-Vlaanderen Programma koninginne dag te Borssele BORSSELE - De oranjevereniging Ju liana te Borssele steldeeen programma samen om koninginnedag te vieren, dat op 1 mei zal worden uitgevoerd. Om acht uur begint men met klokgelui, waarna om kwart voor negen kin derspelen beginnen die duren tot half twaalf. Om één uur geven muziek en m&joret- ten een show op het parkeerterrein voor het dorpshuis, alvorens om kwart over toen een muzikale rondwandeling door het dorp begint. Om twee uur worden volksspelen gehouden op het plein naast de kerk te Borssele. Een gezellig samenzijn in het dorpshuis "Vijverzicht' begint om zeven uur. Bij slecht weer wordt in Vijverzicht een aangepast programma georganiseerd. Ruim 850 deelnemers 19de voorjaarstocht Vrolijke Tippelaars VLISSINGEN - Aan de jaarlijkse voor jaarstocht die de Vlissingse wandel- vereniging 'De Vrolijke Tippelaars' za terdag voor de negentiende maal hield liepen, dit jaar ruim 850 deelnemers mee, waarvan de jongste vier jaar oud was. 's Morgens om tien uur vertrokken de 52 lopers die ingetekend hadden op de vee rtig kilometer Het parcours liep over de boulevard langs de duinen naar West- kapeile. De terugweg voerde door de Walcherse binnenwegen naar het club gebouw van Zeeland Sport aan het Bas- kenburgplein te Vlissingen. De snelste loper legde de afstand afin vier uur en 56 minuten. Alle veertig deelnemers liepen dc tocht uit. Onder hen was ook de 79-ja- rige P. de Rijcke, een ervaren loper en lid van De Vrolijke Tippelaars Rond het middaguur vertrokken 800 wandelaars voor tochten van 25, 15. 10 en 5 kilometer De oudste deelnemer, de 91-jarige heer P. de Jonge uit Hoek, liep de vijf kilometer in op de kop af één uur en vijf minuten, maar zegt hij:.Ik fiets nog liever'. Aan deze vooijaarstocht van de bij de KNBvLO, afdeling West-Brabant en Zeeland, aangesloten wandelvereniging liepen ploegen mee van vijftien vereni gingen uif Brabant en Zeeland, onder meer een groep bejaarden uit Zeeuws- Vlaanderen en een groep Belgen. Vergadering CPB Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - Dinsdag 25 april houden de leden van de CPB-afdeling Schou wen-Duiveland de maandelijkse verga dering in hel hervormd verenigingsge bouw re Zierikzee Die avond zal door Amnesty International een discussie avond worden verzorgd. Tevens zal er bestuursverkiezing worden gehouden, omdat twee bestuursleden aftreden waaronder de presidente. De vergade ring begint om half acht. Collecte KAPELLE - Dc collecte voor de Neder landse Hartstichting heeft in Kapelle- Biezelinge 4.426.80 opgebracht, wat 1.000 meer is dan vorig jaar B en w Tholen willen telefooncel bij vluchthaven THOLEN - Het college van burgemees ter en wethouders van Tholen heeft het ministerie van verkeer en waterstaat gevraagd te willen bevorderen dat bij de vluchthaven van Tholen zo spoedig mogelijk een openbare telefooncel wordt geplaatst. Raadslid mevrouw J M. Deurloo-van Broekhoven (kvp) had hierom tijdens de raadsvergadering in maart gevraagd. Ze zei toen het hoogst merkwaardig te vin den dat een publieke telefooncel ten be hoeve van de vele schippers die het Schelde-RUnkanaal bevaren en in de vluchthaven aanleggen, nog ontbreekt. Temeuzenaar Ben Bonte exposeert in Ertvelde (B) ERTVELDE- De Terneuzense kunst schilder Ben Bonte exposeert vanaf vrijdag 21 april in de galerij De Veld bloem van de Kulturele Kring 'Ter Av- rije' te Ertvelde. De tentoonstelling wordt vrijdagavond om 20.00 uur geopend. De kunstkritikus Willy Otte zal dan een inleiding verzorgen. De ex positie is op vrijdag en zaterdag geopend vanaf 19.00 uur en op zondag vanaf 9.00 uur. Grote belangstelling voor moderne muziek VLISSINGEN - Voor het geheel uitver kocht Vestzaktheater 'Edenburg' in Vlissingen hebben zondagmiddag vier leraren van de Zeeuwse Muziekschool een sherry-concert gegeven- De musici brachten een modem prog ramma met composities van Bozza, Coutelier, Templeton. Tomasi, Fer guson. Voormolen en Shinohara Goedick, De uitvoerende musici waren Hetty van Belzen-de Bruijn. klarinet. Jan Anthonisse. slagwerk. Leen de Broekert. piano en Paul van Belzen. trompet. Expositie Henri Lannoye in het stadhuis Terneuzen TERNEUZEN - In het gemeentebuis in Terneuzen heeft de heer Van Buynder, kabinetschef van de gouverneur van de provincie Antwerpen een tentoon stelling geopend van de kunstenaar Henri Lannoye. Lannoye exposeert tot zes mei een twintigtal gegoten bronzen. Onder die bronzen bevindt zich ook het 'Mortificatie', een kruisbeeld dat een plaats krijgt in het Vatikaans Museum in Rome. Eerdere werken van Lannoye die bekendheid verwierven waren 'De Moeder' (een 25 ton wegend produkt dat een plaats in het cultureel centrum in Toronto heeft gekregen) en 'De Pre sident' dat in het stadspark in Blan- kenberghe staat. De heer Van Buynder onderscheidde in het werk van Lannoye drie samen stellende delen. Allereerst was dat de liefde voor het materiaal: de armte straalt er van uit meende de heer Van Buynder. In de tweede plaats schreef hij aan de kunstenaar een eigen vor mentaal toe en in de derde plaats staat de kunst van Lannoye. nog steeds vol gens de inleider, dicht bij de mens- Zes jaar geleden oogette Lannoye vol gens de heer Van Buynder al waardering onder oudere collega's tijdens de 'Dag van de plastische kunst'. Burgemeester C. Ockeioen van Terneu zen sprak over 'prachtig werk' van Lan noye. De 31-jarige kunstenaar is geboren ip Aardenburg. Hij volgde een opleiding in Tilburg en liep een half jaar stage bij diverse beeldhouwers onder meer in Brugge en Rome. Lannoye maakt van al zijn gegoten werken zes werkstukken. Vijf verkoopt hij er en één houdt hij voor zichzelf. Al jaren woont hij in Borncmin België. Belangstelling voor slotconcert Zeeuws Jeugdorkest groot MIDDELBURG - Het Zeeuws Jeugdor kest trok zaterdagavond veel belang stelling tijdens het van een serie van vier optredens in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. Onder leiding van Han Beekman speelden de jeugdige musici de ouverture 'Coriolan' van Ludwig van Beethoven, het Concertino a violino concertato E gr t van Johann Sebas tian Bach en na de pauze werd uitvoe ring gegeven aan de Sinfonie nr. VI opus 60 in D gr. t van A. Dvorak en aan de Bolero van Maurice Ravel Het Zeeuws Jeygdorkest kreeg veelvuldig waarder end applaus van het talrijke publiek Aan het slotconcert waren concerten te Krabbendijke. Goes en Vlissingen voorafgegaan. Poppentheater Parcival gaf uitvoering in West-Duitsland NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het poppentheater 'Parcivai' uit Nieuw- en Sint Joosland verzorgde op een cul turele manifestatie in het West-Duitse Kleef een uitvoering van het voor deze gelegenheid in het Duits vertaalde ma rionettenspel 'Raponsje'. Op uitnodi ging van het organiserend comité, sa mengesteld uit de Koninklijke Neder landse Ambassade te Bonn. de Cul turele Raad Limburg te Maastricht en de stad Kleef, speelde Willem Joppe het spel voor een afgeladen Stadthalle. 's Avonds werd het marionettenspel uit gezonden door de Duitse televisie. VU-professor Blok houdt lezing over oorlog en vrede in Middelburg MIDDELBURG - De Vereniging voor wetenschappelijk onderwijs op gere formeerde grondslag en de Organisatie Vrouwen VU-hulp van het regionaal verband Zeeland, houden donderdag 27 april een vergadering in de Getuigenis- kerk te Middelburg. Prof. dr. Joh. Blok. hoogleraar in de biofysika aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, zal een le zing houden over het thema .De con sequenties van de technische ontwik kelingen voor het denken over oorlog en vrede' Prof. Blok is een deskundige op het gebied van de moderne oorlogvoe ring. Hij is onder meer verbonden ge weest aan het Medisch Biologisch Labo ratorium van de Rijksverdedigings-or- ganisatie TNO. De vergadering begint op 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 19