Dame biedt aan De kans zit erin dat je er pijnlijk naast grijpt Shell helpt,deel 6 PANDA EN DE MEESTER-KLUNGEL 1 HERBERT ROSS, REGISSEUR MET 16 OSCAR-NOMINATIES televisie Shell helpt radio EVEN PUZZELEN VRIJDAG 31 MAART 1978 OSCAR-FESTIJN MAANDAG IN HOLLYWOOD (Door Pieter van Lierop) PARIJS-Op de avond van 3 april vindt in Hollywood weer het jaarlijkse Oscar-festijn plaats. Een van de men sen die in verband met de aanstaande gebeurtenissen nu al geschiedenis heeft geschreven is regisseur Herbert Ross. die tijdens de voorronde het on waarschijnlijke aantal van zestien Os car-nominaties op zijn naam bracht, verdeeld over twee films die bin nenkort in Nederlandse première wor den gebracht: The Goodbye Girl (ti ap ril) en The Turning Point (13 april). En dan te bedenken dat als een film een Oscar-nominatie krijgt, men dat al be schouwt als een eer die men zo'n film ook ten eeuwigen dage blijft nadragen. Beide films hebben in Amerika op het ogenblik groot succes en vooral in ver band met The Turning Point is dat heel bijzonder, omdat die film zich geheel af speelt in balletsferen Niet precies het soort stof waarvan succesfilms gemeen lijk worden gemaakt Wel zitten er twee puike hoofdrollen in. van Shirley Mac- Laine en Anne Bancroft Met Herbert Ross spraken we onlangs in Parijs in het restaurant van Hotel Plaza Athené, een gelegenheid die zó chique is dat men er zonder blikken of blozen de wereldberoemde filmregisseur Herbert Ross. die er nota bene als logé staat in geschreven, vierkant de toegang ont zegt omdat hij geen stropdas om heeft Ross had hoog en laag kunnen springen (iets waar hij zeker toe in staat geacht mag worden, ten slotte is hij zijn carrière begonnen als balletdanser), de gerant zou zijn poot stijf hebben gehouden Ross neemt verder geen enkel risico en 20 minuten later schuift hij aan, gekleed of hij op het Elysée wordt verwacht. Zijn uitstekende humeur blijkt niet in het minst te hebben geleden onder het sno bistische gelkel Geen wonder, het be richt over de zestien Academy Award- nomlnatles is nog geen dag oud De oesters worden met smaak naar binnen geschoven Herbert Ross ..Het is heel plezierig als je zo onder de Oscar-nominaties wordt bedolven, maar je moet wel bedacht zyn op een mogelijke ontnuchtering als de feitelijke Oscar worden toegekend De kans zit er nog altijd in dat je er pijnlijk naast grijpt. Hoe meer nominaties, hoe meer kans ook op een anticlimax. Er zit éen Academy Award tussen die ik fel begeer en dat is die voor de „beste film", voor The Turning Point. Al was het al leen maar vanwege het effect dat die onderscheiding kan hebben op de app reciatie van ballet" Regisseur Herbert Ross geniet in Ne derland vooral bekendheid door Funny Girl. The Owl and the Pussycat (beide met Barbra Streisand), Dr. Dolittle en The Sunshine Boys Een onderwerp als klassiek ballet komt bij hem echter niet uit. de lucht gevallen Voor hij zich met film ging bezighouden was Ross jaren balletdanser, choreograaf en artistiek directeur van een in Brussel gevestigd balletgezelschap, waarin Ross eigen vrouw (de zeer gevierde Norma Kaye) prima ballerina was Toch heeft het lang geduurd voor Herbert Ross dit lang ge koesterde project - een film over ballet - aandurfde Nu het ervan is gekomen, blijkt The Turning Point ook meteen een uniek soort speelfilm Atletiek Herbert Ross ..Er zijn. zover ik weet. twee keer eerder films gemaakt met een balletonderwerp, een in de dertiger ja ren en een in de veertiger jaren Maar dit is wel de eerste keer dat er een film is gemaakt die zich met de balletwereld zelf bezighoudt. Dat leek me zinnig, om dat je tijdens balletvoorstellingen al leen maar ziet hoe gemakkelijk het al lemaal lijkt, niet hoe moeilijk hei feite lijk is Hoeveel discipline eraan te pas komt om danser of danseres te worden En hoeveel plezier" 3- Beschouwt u The Turnine Point als propaganda voor een vaak onderge waardeerde kunstvorm? .Ballet is geen ondergewaardeerde kunstvorm meer In de Verenigde Sta ten is het bezoek aan balletvoorstellin gen toegenomen, van een miljoen men sen in 1967 tot 18 mihoen in 1977 Van alle uitvoerende kunsten is de bal- letaanhang de sterkst groeiende en de meest enthousiaste We maakten deze film omdat we dachten dat het verhaal de moeite waard was om verteld te wor den En omdat we vreselijk graag het enthousiasme voor ballet nog meer wil den stimuleren En omdat we de moge lijkheid wilden scheppen het begrip voor ballet te vergroten En omdat we ook het gevoel hadden dat ballet een erg belangrijk onderdeel is van de westerse cultuur. Een metafoor voor cultuur, omdat het een kunstvorm is die wordt overgeleverd van de ene persoon recht streeks op de andere Je kunt er niet over lezen Het is een levende kunst, heel formeel en heel klassiek Het beves tigt de continuïteit van de westerse be schaving" .Ik denk dat de toegenomen interesse ook te maken heeft met het doorgebro ken besef dat je in ballet heel ver kunt komen met louter persoonlijke inzet vasthoudendheid en karakter Net ais bij atletiek" - Die visie zit ook nadrukkelijk in uw filmHet zoontje van Shirley MacLaine dat zijn vrije tijd verdeelt over baseball en ballet Is dat aceent tevens gelegd om het vooroordeel te bestrijden dat ballet een bezigheid zou zijn voor meisjes en mietjes? „Exact., ik ben blij te horen dat het wordt herkend Het ballet heeft jaren gebukt gegaan onder dat vooroordeel Voornamelijk als gevolg van die we reldbekende verhouding tussen Diaghilew en Nljinski Natuurlijk zijn er homofielen in de balletwereld. Waarom niet? Het is alleen jammer als van ballet wordt verondersteld, zoals lang is ge beurd. dat het iets speciaals voor homo seksuelen is, dat. het met verwijfdheid heeft uit te staan Grote onzin" - In The Turning Point wordt er gedanst door acteurs die geen danser zijn en geacteerd door dansers die geen acteur zijn „Er waren een paar rollen die te moeilijk waren voor onvoldoende doortrainde debutanten. De twee hoofdrollen zijn buitengewoon veeleisend. Anne Banc roft is een van de beste actrices in de Verenigde Staten en buitengewoon ge schikt voor deze rol Ze was ook de eerste actrice die ze hadden gevraagd Het lastige bij deze regie was een stijl te vinden waarin professionals en gele genheidsacteurs tot een eenheid waren te brengen Met Anne Bancroft zaten we met het probleem dat ze dus niet kan dansen, hoewel ze voor een ballerina perfect is gebouwd Nu zie je haar dus nergens echt dansen Het is heel zorg vuldig gecamoufleerd" Baryshnikov „Met Baryshnikov was het veel minder problematisch om hem te laten acteren Hij is erg intelligent en is ook op de planken erg bruikbaar als acteur, juist ook omdat hij niet is verpest met to neelmaniertjes Hij is als danser wereld beroemd. maar stond volledig open voor onze bedoelingen, in de wetenschap dat wij in elk geval met hem niet zulke ver schrikkelijke dingen zouden uithalen als Ken Russell heeft gedaan met Rudy Nurejev. Filmacteren heeft meer met gedrag te maken dan toneelacteren Het is natuurlijker en daarom was de stap voor Baryshnikov ook nietzo groot. Ook met Leslie Browne, het jonge danseresje in de film, is het. uitstekend uitgepakt. Ze was pas 18 jaar oud. had niet alleen nooit geacteerd, maar ze had ook nauw elijks ervaring op de planken Ze had nog maar vijf maanden in het corps de ballet gezeten bij het New York City Ballet. Maar ze is een buitengewoon ta lent. Ik ben er persoonlijk trots op dat zowel Baryshnikov als Leslie Browne beiden een Oscar-nominatie hebben gekregen voor juist hun acteerpresta ties" TELEAC 18.15 Les Gammas NOS 18 45 De Fabeltjeskrant 18 55 Journaal AVRO 19.05 Big Bill, natuurfilm 19.30 Happy Days 19.55 Moord in Peyton Place NOS 21.35 Journaal AVRO 21.50 Gesprek met de mmsterpresident 22 00 Voor de vuist weg IKON Martin Luther King NOS Journaal 18 00 Het spook van Monnikeneiland jeugdserie 18 15 Kleuterprogramma. 18 30 Open School 19 00 Informatief programma 19 38 Mededelingen en Morgen 19 45 Journaal 20 10 Weerbericht 20 15 Doe serie 20.45 Zomerwensenwinterdromen (Summer Wishes, win ter dreams) 22.10 Religieus progr 22.40 Journaal. 18.45 Paspoort, voor Spanjaarden 18.55 Journaal VARA 19 04 Robbie. Tobbie en het frawatuig. kindersi 19.30 Hoe bestaat het NOS 20.00 Journaal VARA 20.25 De brave soldaat Schwejk. 21 30 Dubbelleven 22 20 VAR A-visie NOS 23.10 Journaal. 15 30 De grote trek. jeugdfilm De grote trek. Jeugdfilm 18 00 Het spook van Monnikeneiland jeugdserie 18 15 Kleuterprogr 18 30 Open School 19 00 Informatief programma 19 38 Mededelingen en Morgen 19 45 Journaal 20 10 Weerbericht 20 15 Jeugdprogramma 21 10 Literair programma 22 00 Cultureel overzicht BELGIE FRANS 16 00 Deux ans de vacances tv-serie 16 55 Tekenfilms 17 10 Natuurserie 18.00 Kleuterprogr. 18 05 Kinderprogr 18 30 Spelprogr 18 45 Kunstactualiteiten 19.15 Regio naal magazine 19 28 Weerbericht. 19 30 Journaal 19 55 Actualiteitenmagazine 2150 Journaal 22 05 Stormy Weather, filmcomedie 23 20 Journaal FRANKRIJK-RIJSEL 12 15 Antwoord op alles 12 33 Midi premiere 13 00 Journaal 13 35-13 50 Reg televisie 14 25 Cousons. eousi- nes. educatief programma 17 57 Op het goede uur 18 27 Voor de kinderen 18 55 Le rnard a 1- agneau dor serie 19 15 Voor de vrouw 19 20 Reg nws 19 43 Vertel eens 20 00 Journaal 20 30 Vanavond m het theater Daarna Laten we naar de film gaan Tenslotte Nws - Hoe kwam u van de balletwereld in de filmwereld verzeild „Ik was dus choreograaf, maar had nooit echte publieksuccessen Mijn re putatie was misschien wel groot, maar dan vrijwel uitsluitend binnen vakkrin gen Iedereen vond dat ik veel talent had. maar ik had nooit een hit Ik denk dat mijn choreografieën te literair wa ren. geinspireerd op bijvoorbeeld Jean Genet of de Griekse danseres Sappho Ballet is meereen directe kunst, je kunt er geen gecompliceerde ideen in kwijt, daarom voelde ik me steeds meer aan getrokken worden door drama „Op zeker moment werd ik gevraagd naar Hollywood te komen om de dans- scnes te maken voor een film met Nata lie Wood: Inside Daisy Clover Daarna vroeg Mike Nichols me te assisteren bij Who's Afraid of Virginia Woolf en daarna kwam Dr Dolittle Vervolgens regisseerde ik de musicalnummers uit Funny Girl en als resultaat van al dat werk gebeurde in filmkringen hetzelfde als vroeger in de balletwereld Men dacht dat ik goed was De producent van Dr Dolittle heeft me toen de kans gegeven Goodbye Mr Chips te regisse ren en dat was mijn debuut" Het gekke was dat ik me van het begin af aan met film erg zeker heb gevoeld Ik wist ten slotte het een en ander van ac teren af. ik had schilderkunst gestu deerd en wist wat af van composities Ik had jaren voor de televisie gewerkt en was dus ook vertrouwd met camera's Maar ik had nooit vermoed dat ik me met film zo gelukkig zou kunnen gaan voelen. Ik ging vroeger zelfs nooit naar de bioscoop Nu welMijn vrouw is erg belangrijk geweest voor mijn carrière. Nadat we waren getrouwd heeft ze me bijgebracht dat je niet kunt volstaan met te weten dat je talent hebt. maar dat je je er ook op dient te concentreren op die talenten om iets te kunnen afron den" „Nora functioneert nu als mijn produ- cente en we zitten elkaar voortdurend in de haren, met heel eerüjke en artistieke argumenten Ik geloof dat zij meer ver stand van kunst heeft dan ik Ik moest leren wat kunst is. zij heeft het eigenlijk altijd al geweten Zonder haar overtui ging en vooral haar moed was The Tur ning Point nooit gemaakt" Neil Simon - U moet ook een erg goede verstand houding hebben met Neil Simon, gezien uw activiteiten van de laatste tijd „Jawel. Mijn eerste toneelregie is Neils Chapter Two geweest en de twee films die ik na The Turning Point, heb ge maakt, zijn beide gebaseerd op zijn werk. The Goodbye Girl is zelfs een oor spronkelijk scenario van hem „Ik ga nu California Sweet maken, ge baseerd op een stuk van Neil Simon, dat twee jaar geleden op de planken is ge bracht Ik ben erg blij met de cast die we bij elkaar hebben gekregen Jane Fonda, Michael Cane. Walter Matthau. Elaine May Maggie Smith, Richard Pryor. Bill Cosby Het gaat over vier koppels die hetzelfde hotel in Los An geles bewonen. Het trekt me aan omdat de toon verloopt van farce naar trage die Ik hoop dat ik dat bij elkaar kan houden" „Het thema is vriendschap, het in staat zijn om mensen dingen te vergeven In ieder van de afzonderlijke verhalen be gaat iemand een daad. waarmee hij iemand anders woedend maakt. Maar in alle gevallen komt men uiteindelijk tot wederzijds begrip Dat zijn het soort menselijke waarden, waarvan ik het belangrijk vind dat. ze in films worden uitgedragen En ik hou van goede ver halen die zijn neergeschreven in een taal die geestig is. informatief, helder en amusant Dat vind je allemaal bij Neil Simon terug Ik denk dat zijn soort drama in staat is iedere mode-trend te overleven" Dames blijken in de autohandel niet altijd echte dames te zijn; soms zijn het onbetrouwbare handelaren. Vandaar dat je maar beter niet op de eerste de beste advertentie kunt afgaan. In „Shell helpt.deel 6" staat watje verder nog moet doen om bij de aanschaf van een tweedehands-auto de risiko's zo klein mogelijk te houden. Deze dame verwisselt kennelijk razendsnel van auto de advertenties verschenen steeds een dag na elkaar. Bij onderzoek bleek zich achter de „dame"een niet erg betrouwbare handelaar te verschuilen. Meer informatie vindt u in „Shellhelpt, deel 6" HILVERSUM-1 HILVERSUM-2 HILVERSUM-3 Herbert Ross Vrijdag 12.00 (Si Gevarieerd programma <12 26 Mededelingen. 12.30 Nws 12.41 Echoi. 14 00 (S) Gevarieerd programma. (15 30 Nws) 16 00 (S) Spreekuur 17 00 (S) Souvenirs. 17.30 Nws 17.32 Echo maga zine. 18.00 Niet alles staat in de folders P P 18.19 Uitzending van de PSP KRO 18.30 Nws. 18.41 Marktberichten 18 44 (S) Filmklapper. 19.30 Wereld kampioenschappen hockey in Argenti nië. 19.35 (Si Lichte muz 20 00 (S> In antwoord op uw schrijven, verzoekpla ten (reportage WK hockey) 22 00 IS) Als het kijkglas maar vol is. cabaretprogr 22 25 Overweging 22.40 <S) Goal. sport - progr 23 55 Nws ZATERDAG NOS: 7 00 Nws. VARA 7 02 <S) Met Hans op (7.03 Nws 7 41-7 53 Dingen van de dag). 8 36 Gym. voor de vrouw 8 45 (Si Z O VARA's zaterdagochtendshow 10 30 Nws 10.33 Z.I. Dennie Christian DEN HAAG - Dennie Christian is op nieuw gekozen tot populairste (Duitse) schlagerartiest. Voor de derde achter eenvolgende maal krijgt hij op het schlagerfestival in Kerkrade op 8 en 9 september uit handen van Freddy Quinn het gouden draaiorgel. Vrijdag 1230 Rech toprecht. 1249 OVER HEIDSVOORLICHTING Uitzending voor de landbouw 13 00 Nws NCRV 13 11 Hier en nu. NOS: 13.30 Vonken on der de as, serie over volksverhalen en volksgebruiken. 13.45 Onder de groene linde, oude liedjes en balladen 14 00 Repertorium van de NOS koren en or kesten 15 00 Verhaal 15 30 Ingeslo ten Uitgesloten 15 45 Zoeklicht op Nederland, regionale zaken. (16 00 Nws VPRO 17 00 Welingelichte kringen 17 45 SYMBIOSE 17 55 Mededelingen 18 00 Nws 18 11 Embargo, actualiteiten 18 45 God s Eigen Radioprogramma NOS 19 50 Praten met de minister 20 00 Nws 20 (15 Europees Concertpodium Berüjns Filharmonisch orkest m m v solisten, klassieke muz. <21.07 In de pauze grammofoonmuz) Aansluitend Jazz van nu 23 00 (S) Met het oog op morgen 23 05 Actualiteitenoverzicht Radio-TV 23 10 De krant van morgen 23 20 Den Haag Vandaag 23 52 Even op adem komen. yoga. 23.55 Nws ZATERDAG NOS: 7 00 Nws. TROS" 7.11 Ochtend- gym. 7.20 Rustig bijkomen. 8.00 Nws. 8 11 Aktua-ochtendeditie. 9.00 Coulis sen. (9 35-9 40 Waterstanden) 10 00 De tien om kindershow 10 30 Aktua Sport- cafe (11 00 Nws 11 30 Kom eens langs in Hamdorff. gesprekken en muz. Vrijdag 12 03 (Si De Nederlandstalige Top-10 NCRV. 13 30 (S) Pop-contact. 15.03 (S) Elpee-pop. NOS 16.03 (S) Nationale Hit parade. Ieder heel uur nws. 18.03 De va caturebank 18.10 (S) NOS-maal. VOO: 19 02(S)De NederlandseTop-40 VPRO. 20 02 (S) VPRO-vrijdag-op-drie 23.02 (S) Amigos de Musica AVRO 01 02 (S) Ra dio Pandora. 2 02 (S) Blues, ballads beat. 3 02 (S) 'n Nachtje AVRO ZATERDAG NCRV 7 02 (Si Pop Station 8.03 (S) Happy Sound 8 54 Eerlijk gezegd 9.03 iS) In 10 03 «Si Muz bij de koffie HILVERSUM-4 Vrijdag 12.00 iSi Van het Nederlands con certpodium viool- en pianomuz EO 13.00 (S) Klankspiegel. 14.00 Nws. 14.02 (Si kinkbord 14 20 (S) Sefer t'hillim. 14 45 (Si Woord der waarheid. VPRO 15 00 (SI Muziek-op-vler ZATERDAG NOS Nws AVRO 7 02 (S) Reveille 9 00 Nws 9.02 (S) Brass Band muz 9 40 Weer wat wijzer 10 00 (Si Voor kleine bezet ting. Peyton Place Ned 1 19.55 uur "Peyton Place', de schijnbaar on eindige serie vol smkken en smart- lapjes die Nederland jarenlang in een ijzeren greep heeft gehouden, is weer terug op het scherm De Avro brengt vanavond een meer dan anderhalf uur durende film over een gebeurte nis die in het Amerikaanse door snee-stadje heel wat beroering ver wekt. Enige minuten uit de NBC-film waren enige tijd terug in het te vroeg overleden programma 'Netwerk' te zien. In 'Murder in Peyton Place' maken alle helden van het scherm, met in hun gelederen Elliot Carson, dr Ros- sie en Norman Harrington, verbeten jacht op de brute moordenaars van het duo Rodney Harrington en Alli De vele fans van de Amerikaanse se rie zullen onder de vertrouwde ge zichten dat van Barbara Perkins, die de rol van Betty Anderson speelde moeten missen Haar rol wordt over genomen door Janet Margolin, die niet in de eerste plaats om haar ac teertalenten werd gekozen maar omdat zij zoveel op Barbara leek Martin Luther King Ned 1 23.10 uur De Ikon zendt vanavond het laatste deel uit een drieluik over Martin Luther King uit. De documentaires geven, behalve een beeld over King's rol in het vreedzame verzet van ne gers tegen de ondergeschikte rol waarin zij door blank-Amerika ge drukt werden, een treffende analyse van God's own country', dat er ook toen zo prat op ging een volwaardige democratie te zijn De laatste aflevering laat zien dat de geweldloze acties in het zuiden zijn gelukt King en zijn vrienden trekken naar het noorden waar zij in juli '66 de campagne 'Open Housing star ten. De actie richt zich tegen alle dis criminatie waarmee negers gecon fronteerd worder. bij het zoeken naar woonruimte De campagne slaat nauwelijks aan. en de bewoners van Chicago gaan op hun achterste be nen staan, de politie moet diverse ke ren in actie komen om de 'law and order' te handhaven In maart '68 probeert King het op nieuw in Memphis, maar dan met de bedoeling om het zwarte reinigings- personeel bij het staking te steunen. Op 4 maart wordt Martin Luther King het slachtoffer van een laffe moordaanslag: op het balkon van zijn motel wordt hij neergeschoten De avond voor zijn dood nog vertelde hij zijn vrienden dat hij het 'beloofde land' voor zijn ogen zag opdoemen Schwejk Ned 2 20.25 uur De brave soldaat Schwejk. prototype van de manier waarop de Tsjechi sche bevolking zich tegen haar on derdrukkers pleegt te verzetten (zo maakten de Tsjechen in de tweede wereldoorlog wel schoenen voor de Duitsers, maar kwamen er op onver klaarbare wijze slechts linkerschoe nen bij het front aam mag weer uit Siberië vertrekken Hij reist verder met zijn vriend Krakor. en loopt, een speling van het lot. dc vrouw van de kampcommandant tegen het lijf. Het klikt meteen tussen belden, zo goed zelfs, dat de commandant zélf het be ter acht Schwejk naar WUebsk te verbannen Gelukkig voor Schwejk treft hij zijn vriend W'anek aan Schwejk hoort met verbazing en stij gende woede het bericht aan dat de oude keizer Franz, voor wie hij gaarne het leven had gelaten rustig en in vrede is ingeslapen zonder daarover eerst met zijn mannen overleg te plegen Dubbelleven Ned 2 21.30 uur De vijfde aflevering uit de serie 'Dubbelleven een nieuwe poging van de Vara om dramaprodukties van Nederlandse auteurs een wat volwaardiger plaats tussen de buitenlandse produkties te geven. „Als je droomt, wie ben je dan" heeft als thema transseksualiteit Alles draait om de twintigjarige Eric, die nog niet zo lang geleden tot de ont dekking is gekomen dat hij 'anders' is. Zijn ouders en vriendin weten niet op welke manier zij moeten reageren wanneer zij Eric's 'afwijkende' ge drag ontdekken. Zij proberen hem In het oude rolpatroon terug te dringen, maar hij kan met terug. Hij vlucht het huls uit en betrekt een kale. lege flat. waar Jilj op een gegeven moment zijn verhaal aan z'n vriendin vertelt Summer wishes, winter dreams BRT 1 20.45 uur Rita Walden is getrouwd met een oogartsen heeft twee grote kinderen Tussen moeder en dochter gaat het echter niet al te best. terwijl Rita en haar man steeds verder uit elkaar lijken te groeien. Deze relatie-storin gen maken Rita angstig en agressief Dat alles neemt nog toe al-s haar moeder overleden is Allerlei herin neringen komen boven. Rita's man, die haar probeert uit haar depressie's le halen wordt afgeschrikt door haar koelheid. Danny Kaye at the Met BRT 2 20.15 uur Danny Kaye vertelt in de Metropoli tan Opera In New York aan jongeren wat het begrip 'opera' Inhoudt hoe een opera w ordt uitgevoerd en w at er allemaal bij komt kijken t Advertentie Vrijetijdskleding C mA voor hem en haar Am Horizontaal: 1 zoon van Jozef. 6 boom 7 zuidelijk 11 plaats in Gelderland. 12 bevel: 13 in 14 landbouwwerktuig. 15 paard: 17 boom. 19 bijzonder 21 jon gensnaam: 22 woestijnpaarder. Verticaal: 1 tijding. 2 ongaarne meisjesnaam. 4 kus: 5 kaasstacje: 7 on dergrondse: 8 afgod: 9 ketting zonder eind: 10 schrljfkosten 15 getroffen: 16 leep: 17 nobel 18 stukje uitgebraden vet: 20 plaats in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 21