NV Westerschelde- oeververbinding kan nu met werk beginnen Bouw minder landhuizen Gapinge Westerscheldedijken moeten snel op 'Deltahoogte' worden gebracht PZC/P Versnelde aanleg verbinding Minister Tuijnman verwacht niet veel concurrentie van de tunnel bij Doel AKTE GEPASSEERD IN HET PROVINCIEHUIS 'EINDELIJK DOOR DE DONKERE TUNNEL HEEN' B en w willen bibliotheek in binnenstad Zierikzee DIRECTEUR-GENERAAL AAN RAAD VAN STA TE' DINSDAG 14 MAART 1978 (Advertentwi provincie MIDDELBURG-De NV Westerschelde-oeververbinding is sinds maandagmorgen officieel het orgaan, dat de activiteiten voor het totstandkomen en de exploitatie van de vaste oeververbinding over de Westerschelde bij Kruiningen-Perkpolder zal bundelen. Ten overstaan van notaris mr A.E. d'Angremont passeerde toen in het provinciehuis de acte. waarmee deze nieuwe NV ..daadkracht" krijgt. Deel nemers in de NV zijn de provincie Zeeland en de gemeenten Reimerswaal en Hontenisse. „Eindelijk zijn we door de donkere tunnel heen nu het kabinet over de brug is gekomen." zei commissaris der koningin dr. C. Boertien nadat hij en de burgemeesters H. Boer van Reimerswaal en mr M. Somers van Hontenisse hun handtekeningen onder de akte hadden geplaatst. ..Wat tot voor kort nog veel leek op een droomeiland tussen sombere voorspellingen en hoopvolle toekomst verwachtingen zal - naar wij hopen - over enkele jaren de schakel zijn geworden in een sterke ketting, die twee Zeeuwse gebiedsdelen met elkaar zal verbinden." De raad van commissarissen van de NV Westerschelde-oeververbinding is aldus samengesteld: voorzitter is dr Boertien, leden zijn de gedeputeerden A.J. Ka- land, J van den Bos en J Stenvert, de statenleden J Hoekstra en P.J Huijbrecht, de heren Boer en Somers en ir W de Beijl, hoofdingenieur-directeui van provinciale waterstaat als directeui van de NV. De vaste verbinding zal - aldus de com missaris - ..betekenen, dat wij de uit drukking ..land van overkanten" door ZIERIKZEE - De Stichting Gemeen schappelijke Bibliotheekvoorziening Schouwen-Duiveland en de Provin- tiale Bibliotheekcentrale hebben in verband met de vaststelling van het bibliotheekplan 1980 tot en met 1982 de gemeente Zierikzee geadviseerd op dit plan te doen opnemen de definitieve huisvesting van een openbare biblio theek in de binnenstad. Er wordt hierbij gedacht aan nieuwbouw of aan het verbouwen van de ruimte in be staande panden. B en w van Zierikzee schrijven dit aan de raad in verband met de op maandag 20 maart (20 00 uur) te houden vergade ring Het college tekent hierbij aan dat het gedacht wordt aan in de toekomst leeg komende schoolgebouwen in de Nieuwe Bogerdstraat. de Manhuisstraat en het VrijeB en w stellen de raad voor goedkeuring te verlenen aan hel ont werpplan Jeugdraad Reimerswaal over subsidiebeleid van de gemeente REIMERSWAAL - De Jeugdraad Reimerswaal zal in een op donderdag avond 16 maart-aanvang 19.30 uur-in het dorpshuis te Waarde te houden openbare vergadering spreken over het eindrapport van de evaluatiecommis sie over het gemeentelijk subsidiebe leid. Het rapport werd gewijzigd naar aanlei ding van opmerkingen die werden ge maakt bij de bespreking in de in januari gehouden jeugdraadsvergadering. Aan het college van b en w. zal worden geadviseerd enige wijzigingen aan te brengen in de subsidieverordening jeugd- en jongerenwerk Het college zal ook worden geadviseerd een aantal uit voeringsbeschikkingen vast te stellen. De Jeugdraad Reimerswaal zal verder praten over de jongerenhuisvesting in de gemeente, en een centrale speel tuin/kinderboerderij De jeugdcommis: sie Yerseke heeft geadviseerd voor een speeltuin met mogelijkheden als kin derboerderij. gekoppeld aan 'Den Inkel' of in de naaste omgeving. Krullen Te Meliskerke woont een mevrouw, die. naar zij ons laat ueten ..in het voorjaar altijd de kriebels krijgt" Dit jaar heeft ze die op een zonnige dag bij de kapper laten omzetten in krullen Een ingreep, die in haar huis, dat wordt bevolkt door haar man en drie zonen, met gemengde gevoelens werd ontvangen. Haar jongste zoon was kort in zijn oordeel. „Mam", zei hij. Je lijkt nu precies op Perro". daarmee doelend op een wilde bastaardpoedel, die aan het eind van de straat woont. Die mevrouw uit Meliskerke is er in het geheel niet door terneergeslagen „Ik voel me ook zoals Perro". schrijft ze ons. Wij wensen haar geluk. Want bij poedels doet zich. voorzover ons be kend is, nimmer voorjaarsmoeheid gelden. iets anders zullen moeten vervangen Niet omdat de overkanten zullen ver dwijnen. maar omdat hetgeen zij sug gereren toch anders zal worden. Weini- gen in Zeeland vinden dat een verlies een achteruitgang. Verreweg de mees ten hebben de aanleg van een vaste oeververbinding altijd een zaak gevon den. die voor de hand lag. Zij hebben maar moeilijk kunnen begrijpen waarom het zo lang moest duren vreugt de Met Decommissans stelde, dat vanuit Zee land op de kabinetsbeslissing van be gin maart in het algemeen „met vreugde is gereageerd, al is dan aan de onzekerheid over het tijdstip van een feitelijk begin nog geen eind gekomen." Uitvoerig ging de heer Boertien in op de lange duur van de voorbereidingen om tot de beslissing over de vaste oeververbinding te komen. Met name noemde hij in dit geheel de aanvanke lijke keuze voor een tracé Terneuzen- Ellewoutsdijk. Hij signaleerde dat de argumenten voor de VOW in „honder den publicaties van allerlei aard terug te vinden zijn. een dossier van res pectabele lengte. Dr. Boertien: „Zonder twijfel zullen zij zeer boeiend mate riaal opleveren voor hem of haar. die nog eens wil promoveren op een proef schrift onder de titel: „Het lange trace tussen belofte en vervulling", met als mogelijke ondertitel: „Hoe Zeeland zijn VOW onder en boven water kreeg." Wat betreft de NV Westerschelde- oeververbinding betoogde de commis saris. dat daarbij - ln 1969 werd gedacht aan een constructie, waarin de aanne mers zouden deelnemen. Met het oog op de positie van de aannemerscombinatie als mede-opdrachtgever en de moge lijkheid van een minder goede verdeling van verantwoordelijkheden heeft men daarvan afgezien, zo maakte de heer Boertien duidelijk. In de plaats daarvan zette men een samenwerkingsvorm op. waarin naast de provincie de gemeente besturen in Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Beveland zouden kunnen deelne men. Hy liet weten, dat de keuze voor de NVvorm met name is ingegeven door de „gunstige ervaringen met de NV Pro vinciale Zeeuwse Brugmaatschappij In 1971 viel over die samenwerkingsvorm de beslissing, maar zo signaleerde de heer Boertien - van de kant van bin nenlandse zaken kwamen bezwaren: men gaf daar de voorkeur aan een pu bliekrechtelijke vorm van samen werking Ondanks de aandrang van ge deputeerde staten om een snelle uit spraak duurde het tot november 1975 vóór de staatssecretaris van bin nenlandse zaken het statenbesluit over de deelname in de NV Westerschelde- oeververbinding van 1971 goedkeurde.De heer Boertien sig naleerde tenslotte, dat de NV met het passeren van de akte nu „een instru ment is om de activiteiten daadwerke lijk aan te pakken en straks de vaste oeververbinding te exploiteren." Hij liet weten, dat gs in het gesprek met minis ter Tuijnman maa maandagmiddag het begintijdstip van de bouw aan de orde zullen stellen en ook duidelijkheid wil len over de problemen met de veerdien sten in de komende jaren. Prof R. Crince Ie Rov spreekt voor het Zeeuwsch Genootschap MIDDELBURG - Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, juridische werkgroep, houdt vrijdag 17 maart een lezing in gebouw Abdij 11 te Middelburg. Prof mr R. Crince le Roy. hoogleraar van de Rijks universiteit te Utrecht spreekt over het onderwerp „Knelpunten in ons openbaar bestuur".. De aanvang is om 20.00 uur. i Van onze Haagse redacteur DEN HAAG - De directeur-generaal van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening vindt het ongewenst, dat het bestemmingsplan „Builen gebied" van de gemeente Veere het mogelijk maakt, dat ten zuidoosten van Ga pinge 80 tot 90 landhuizen worden gebouwd. Hij is van mening, dat de nage streefde variatie van het landschap ter plaatse eerder zal worden bereikt als men op de beschikbare 200 hectare maximaal slechts tien buitenplaatsen op erven van minstens twee hectare mogelijk zou maken. De topambtenaar van het ministerif maakt zijn standpunt bekend in zijn advies aan de Raad van State naar aanleiding van beroepen bij de Kroon, die zijn ingesteld tegen de goedkeuring van het Veerse bestemmingsplan door Gedeputeerde Staten van Zeeland. De directeur-generaal blijkt op één lijn die voorschriften hebben mensen mei te zitten met de gemeente Middelburg, bouwplannen landhuizen de die bij de Kroon bezwaar heeft gemaakt schriftelijke goedkeuring van het pro tegen de bouw van een omvangrijke vinciaal bestuur nodig. villawijk op het grondgebied van Veere, grenzend aan Sint Laurens. Behalve een grondige beperking van het aantal daar te bouwen landhuizen bepleit Middel burg een regeling over het gebruik van de huizen en een vermindering van de toegestane afmetingen van de gebou wen. Als het bestemmingsplan niet wordt veranderd, voorziet Middelburg een ongewenste vestiging van grote ap partementen, pensions, hotels of andere recreatieverblijven. De visie van de gemeente Middelburg werd maandag bij de Raad van State in Den Haag uiteengezet door de heer M Harinck. Hij bestreed de opvatting van Gedeputeerde Staten van Zeeland, dat in de voorschriften van het bestem mingsplan voldoende waarborgen zit ten om ongewenste sub-urbanisatie en milieu-belasting te voorkomen. Volgens De commissaris der koningin, dr. C Boertien. zet zijn handtekening onder de acte. waarmee de N. V. Westerschelde-oeververbinding officieel werd. Naast hem notaris mr. A. E. d'Angremont. links gedeputeerde J. van de Bos. (Slot van pagina 11 men van een overbelasting van de ar beidsmarkt in samenhang met de Oos- terscheldewerken. De bewindsman heeft dat maandag overigens ook ge daan tegenover de Tweede Kamer, die in het kader van de behandeling van de begroting 1978 van verkeer en water staat vorige week nog enkele antwoor den tegoed had. In die nadere antwoorden zegt de heer Tuijnman over de werkgelegenheid verder: „Door een uitvoering in staal van de bovenbouw van het brug- gedeelte van de vaste oeververbinding, waarbij tevens een deel van de werk zaamheden in constructiebedrijven el ders in het land kan worden uitgevoerd, ontstaat in de betonbouw - welke sector het zwaarst wordt belast - een verdere vermindering van de druk op de ar beidsmarkt. Voor de staalséctor. die kampt met een gebrek aan bedrijvig heid. onstaat hierdoor een welkome aanvulling van de orderportefeuille". De minister vervolgt aan de Tweede Kamer: „Verder zal voor de vaste oever verbinding Westerschelde in belang rijke mate een beroep worden gedaan op de arbeidsmarkt in Zeeuwsch-Vlaande ren. die voor de Oosterscheldewerken van minder belang is. Tenslotte is het mogelijk door een zekere mate van bij sturing op de arbeidsmarkt in westelijk Noord-Brabant, die zowel voor de vaste oeververbinding als de Oosterschelde werken van belang is. en door scholing of herscholing van arbeidskrachten, de spanningen op de arbeidsmarkt binnen de perken te houden". Volgens de bewindsman van verkeer en waterstaat zijn met de opheffing van het veer Kruiningen-Perkpolder netto ongeveer 200 arbeidsplaatsen gemoeid. Daar staat evenwel tegenover, dat met de bouw van de vaste oeververbinding Westerschelde ongeveer 3700 manjaren zijn gemoeid en dat van de verbinding op langere termijn een positieve in vloed op de werkgelegenheid wordt verwacht. De heer Tuijnman stelt vast. dat bij het personeelsbeleid voor de Westerscheldeveren - door werving van wat ouder personeel - zal worden getracht de nadelige gevolgen voor het personeel bij opheffing van het veer Kruiningen-Perkpolder zoveel moge lijk te beperken. Tijdens het gesprek tussen de minister Limiet De heer Harinck: „ln de voorschriften is geen limiet gesteld aan het aantal landhuizen en Gedeputeerde Staten hebben onvoldoende instrumenten om in de gegeven omstandigheden de ont wikkeling van landhuizen in de hand le houden. De medewerking van GS aan de bouw van landhuizen in het betrok ken gebied is naar de mening van het gemeentebestuur in feite dan ook niet meer dan een formaliteit", aldus de woordvoerder van de gemeente Mid delburg. Mr. F. Vos nam het provinciale stand punt in en voegde daaraan onder meer toe, dat Gedeputeerde Staten in de praktijk nooit hun medewerking zullen geven aan de bouw van vele tientallen landhuizen ten zuidoosten van Ga pinge. In dit verband wees hij erop. dat proviciale staten vorige maand een aanpassing van de regeling voor het bouwen van landhuizen hebben aan vaard. Daardoor zijn de voorwaarden voor goedkeuring van een bouwplan en de Zeeuwse gedeputeerden is met be- verscherpt op grond van recente uit- trekking tot de vaste oververbinding spraken van de Kroon. Gedeputeerde Westerschelde vooral gesproken over de Staten zullen de bouw van landhuizen VERBINDINGEN OMSTREEKS 1988 GEREED i Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Minister Tuijnman van verkeer en waterstaat verwacht dat de toekomstige tunnel onder de Schelde bij het Belgische Doel geen grote zuigkracht zal uitoefenen op het verkeer tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en de rest van Nederland. Het verkeer dat wel de voorkeur zou geven aan deze vermoedelijk in 1988 aangelegde tunnel boven de eveneens omstreeks dat jaar te voltooien vaste oeververbinding Westerschelde zal een wat langere afschrijvingstermijn van de Westerscheldeverbinding veroorzaken. De be- w indsman heeft dat meegedeeld aan de Tweede Kamer. By de berekeningen voor de vaste oeververbinding Westerschelde is rekening gehouden met de tunnel bij Doel. die door tegenstanders van de vaste oever verbinding Westerschelde is gehanteerd als het argument om de brug-tunnel tussen Kruiningen en Perkpolder niet te bouwen. De rekenaars hebben voor de invloed van de Doeltunnel op de VOW een zgn gevoeligheidsanalyse gemaakt. Daarbij is de als zeer extreem betitelde aanname gedaan, dat 50 procent van het op het Noorden en Oosten gerichte verkeer van de vaste oeververbinding in afwijking van de prognose de route via de tunnel bij Doel zal kiezen. Zo'n extreme aanname leidt tot ccn verlenging van de afschrij- vingsduur van de vaste oeververbinding Westerschelde met acht tot negen jaar totaal ongeveer 33-34 jaar i. hetgeen volgens de minister nog leidt tot een redelijke periode van aflossing. De heer Tuijnman herhaalt tegenover de Tweede Kamer, dat men het voor nemen heeft de toltarieven bij ingebruikneming van de vaste oeververbin ding Westerschelde wil afstemmen op de dan bestaande tarieven voor de Westerscheldeveren. Op basis van het prijspeil 1976 wordt het tarief voor, personenauto's inclusief passagiers op f 4 geraamd, hetgeen resulteert in een tolopbrengst van f 30 miljoen in 1988 en f 59 miljoen in 2000. Hierbij is er vanuit gegaan, dat de toltarieven en de tarieven voor het overblijvende veer Vlissingen-Breskens zullen worden aangepast aan de optredende kos tenstijgingen. Daarnaast zal het Rijk de besparingen op de bijdragen in de tekorten van de veerdiensten over de Westerschelde. waarvan de veerdienst Kruiningen- Perkpolder zal worden opgeheven, en de besparingen op de investeringen in de aanleginrichtingen beschikbaar stellen voor de exploitatie van de vaste oeververbinding. De geraamde rijksbijdragen zijn in 1988 en 2000 res pectievelijk f37 miljoenen f70 miljoen. Minister Tuijnman: „Hierdoor is een sluitende exploitatie verzekerd waardoor de vaste oeververbinding Wester schelde in een periode van ongeveer 25 jaar. mede afhankelijk van de wer kelijke ontwikkelingen, kan worden afgeschreven en vervolgens om niet aan het Rijk te worden overgedragen" arbeidsmarktaspecten. In zijn nadere antwoorden aan de Tweede Kamer her haalt hy echter, dat ook de kapitaal markt niet buiten beschouwing zal blijven: „Het ligt in het voornemen in 1981 met de bouw te beginnen, of zoveel eerder als de situatie op de arbeids- en kapitaalmarkt toelaat. Het beroep dat voor de aanleg van de vaste oeverver binding Westerschelde op de kapitaal markt moet worden gedaan, betekent dat er voor andere projecten op diezelfde markt minder ruimte ontstaat en uit dien hoofde is een zorgvuldige prioriteitenafweging nodig". De heer Tuijnman herhaalt echter te vens. dat het kabinetsbesluit van 3 maart jongstleden definitief is: „De ministers van financiën en van verkeer en waterstaat zijn door het kabinet gemachtigd inzake de aanleg van de vaste oeververbinding Westerschelde een overeenkomst te sluiten met de provincie Zeeland en de NV Wester- schelde-Oeververbinding, die zich met de aanleg en de exploitatie zal belasten. Uit dien hoofde moet het kabinets besluit als een definitieve beslissing worden beschouwd". Volgens commissaris Boertien hebben de gedeputeerden en de minister van verkeer en waterstaat met betrekking tot de veren alleen met elkaar gespro ken over hoofdzaken. Over een nadere invulling van meer gedetailleerde pro blemen zouden ze het nog niet hebben gehad. Het dagelijks bestuur van de provincie wil de gedachtenwisseling met de heer Tuijnman op Zeeuws grondgebied voortzetten. De bewinds man heeft daarvoor maandag een uit nodiging gekregen. Twee auto's zwaar beschadigd bij botsing Nieuwerkerk NIEUWERKERK - Maandagmiddag liepen twee personenauto's op de krui sing Rijksweg 18/Stolpweg ter hoogte van Nieuwerkerk zware schade op. Dit gebeurde doordat de heer T. S. uit Ouwerkerk bij het oversteken van de provinciale weg de personenauto van de heerK T uit Haam over het hoofd zag. en geen voorrang verleende. Dat had een botsing tot gevolg, waarbij de voor zijde van de auto van S„ en de linker zijkant van T.'s wagen zwaar werden be schadigd in het vervolg pas toestaan als ze ervan overtuigd zijn dat te bouwen landhuizen het landschap verrijken UitdereactievandeheerG Rijksen dit namens Veere in Den Haag optrad, werd duidelijk dat ook de gemeente Veere voor het gebied by Gapinge meer is gaan zien in een beperktere ontwikke ling van de landhuizenbouw in agra risch gebied. Beekshoekpolder Tijdens de hoorzitting van de Raad van State werden ook de beroepen behan deld van mr. M. A. Terwoert. namens „CampingOranjezon BV", mr. F. M. J. J. Duynstee, namens Timmerman's Be heers Exploitatie Maatschappij BV uit Maastricht en de heer A. Dekker uit Se- rooskerke. Hun bezwaren richten zich tegen de bestemming „landschappelijk waardevol gebied" voor het gedeelle van de Beekshoekpolder tussen dc kampeerterreinen „Oranjezon" en „De Zandput". De directeur-generaal van het minis terie van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening heeft de Raad van State laten weten de bestemming „land schappelijk waardevol gebied" voor het stuk van de Beekshoekpolder terecht te vinden. Ten eerste omdat het gebied na tuurwetenschappelijke waarde heeft en ten tweede omdat van schermende bestemming een werking uitgaat, die ongewenste ontwikkelingen vertraagt. Hij besluit: „Het ontbreken van de bereidheid tot de aanleg van een derde duinovergang in het midden v de polder en de omstandigheid dat de ontwikkelingen van de laatste jaren in de recreatieve sector van dien aard ge weest zijn dat een heroriëntatie ten aan zien van de in het vigerende bestem mingsplan neergelegde beleidslijnen gewenst is. versterken deze conclusie" De Kroon zal te gelegener tijd uitspraak doen. OVERLEGORGAAN INSTELLEN OM PROCEDURES TE VERSNELLEN 'Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft zich voorgenomen, naar manieren te zoeken om de proce dures voor het op Deltahoogte brengen van de dijken langs de Westerschelde te versnellen. Daarbij wordt gedacht aan de instelling van een overlegorgaan zoals dat in de vorm van een stuurgroep bestaat voor de partiele dijkverster kingen langs de Oosterschelde. Com missaris van de koningin dr. C. Boertien heeft dat maandagmiddag in Den Haag meegedeeld na het ken nismakingsbezoek van Gedeputeerde Staten van Zeeland aan minister Tuijnman van verkeer en waterstaat. Volgens de commissaris heeft het dage lijks bestuur van de provincie Zeeland er met bezorgdheid van kennisgenomen minister Tuijnman andermaal te horen beslissing over de vernieuwing van de dat de regering aanneemt dat de Del tawerken - zowel ln als buiten Zeeland - ln 1990 voltooid zullen zijn De heer Boertien liet blijken dat Gedeputeerde Staten zich ervoor willen inzetten, het eindjaar voor hun procedure aanmer kelijk te vervroegen. Volgens hem zal het daarom nodig zijn. zo mogelijk met nog meer voortvarendheid de verster king van de Westerscheldedijken tei hand te nemen. Behalve voor de provin cie zelf. ziet hy daarin een taak voor de waterschappen De Deltawerken in het Westerscheldegebied zijn voorongeveei 60 procent gereed maar naar het oor deel van de heer Boertien moet er nog veel gebeuren De Zeeuwse gedeputeerden hebben van gekregen dat alles erop wijst, dat dc partiele dijkversterkingen langs de Oosterschelde in 1980 gereed zullen zijn. en dat liet streef,jaar 1985 voor vol tooiing van de overige Oosterschelde werken gehaald zal worden. De laatste tijd wordt, zoals bekend, steeds meer gehoord dat de gedeeltelijke dijk versterkingen langs de Oosterschelde niet in het afgesproken jaar klaar zijn. De minister van verkeer en w aterstaal heeft niet de beschikking over inlich tingen die daarop wijzen. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft maandag de aandacht van de mi nister nog gevestigd op de brief van het gemeentebestuur van Goes, waarin wordt aangedrongen op een spoedige „museumsluis" bij het Goese Sas. De bewindsman kende de brief nog niet,- maar beloofde met belangstelling van de inhoud kennis te zullen nemen. Tijdens het onderhoud met de minister is terloops nog gesproken over de structuur van de wegen op Schouwen, met pame over de zogenaamde dam men weg en de Zeelandroute. Daarover is echter afgesproken dat ze aan de orde zullen worden gesteld tijdens het be stuurlijk overleg van de ministers van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning en van verkeer en waterstaat met de provinciale besturen, in het kader van de planologische kernbeslissing over het structuurschema verkeer en vervoer. 1 Hulster bouwvakkers antwoorden de belastinginspecteur 'naar waarheid' HULST - Dc leden van de Bouwbond NKV in Hulst hebben besloten de be lastingsinspecteur in Tcrneuzen naar waarheid te antwoorden op zijn vraag naar nevenwerkzaamhe den. Wel blijven ze het onjuist vin den. dat hij een aantal bouwvakkers naast het aangiftebiljet een briefje over deze z-ak heeft gestuurd. In een van de ledenbladen van de FNV- bonden zal daartegen worden ge protesteerd. De inspecteur in Ter- neuzen blijkt de enige betastingfun- ciotnaris in ons land die de bouwvakkers als afzonderlijke groep benadert. Op een rayonledenvergadering in de 'Stadsherberg' in Hulst viel maan dagavond de beslissing om geen ver zet te plegen. De vragen zullen correct worden beantwoord en teruggestuurd. „Het gaat tenslotte om een belastingsin specteur. Weigeren we. dan lopen we de kans in botsing te komen met de wet", aldus een bestuurder. Dat er vanuit de belastingdient in Terneuzen een apart briefje naar een aantal werknemers in de bouw was gestuurd kwam vrijdagavond aan het licht op een afdelingsvergadering van de Bouwbond NKV in Hulst Een aantal bezoekers reageerde toen geprikkeld op de gang van zaken en van zaken en er vielen termen als discriminatie' en 'heksenjacht op oouwvakkers'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 2