Christ van der Smissen pakt uit: Driemaal winst en hoogste serie Districts-status van KNAU-afdeling Zeeland is momenteel niet zeker... Regering: Nederlandse ambassadeur wel naar WK NIEUW BEMIDDELINGSBUREAU OP NATIONALE V0ETBALMARKT Europese voetballer PZC/s Vrijer verkeer 's-Heerenhoek mogelijk startplaats laatste rit proftour Nederland EVENARING VAN NATIONAAL RECORD NICO DE VRIES ZET CAMPAGNE OP TOUW RUIM 5000 WINNAARS TOTO Gratis bij elk krat: 5 Heineken viltjes en 5 kansen om één van de2050 prijzen te winnen. Heerlijk, helder Heineken. UNIEVOORZITTER DE BEER: ENIG PESSIMISME OP Z'N PLAATS JAN VAN DEN DRIES NAAR NOORMANNEN VRIJDAG 24 FEBRUARI 1978 Door Frits Bakker KOPENHAGEN - In een vorstelijk gespeelde partij heeft Christ van der Smissen gisteravond in Kopenhagen in zijn duel met de Fransman Richard Bitalis het Nederlands record partijgemiddelde tjeèvenaard. Na een sublieme start, waarin Christ „en passant" de tot nu toe hoogste serie van het toernooi liet noteren, speelde hij uit in 37 beurten, een resultaat dat Rini van Bracht in 1972 een nationaal record opleverde. sport 19 Noren (Zwe) Bitalis (Frai Dielis i Bell Thoegersen (Nooi an der Smissen heeft met de winst op Bitaiis eveneens zijn kansen op uitzen ding naar het wereldkampioenschap gaaf weten te houden. Want na zijn eerste gewonnen duel. woensdagavond laat tegen Dieter Muller, zette hij ook in de vijfde ronde zijn opmars voort, door een overwinning op de houterig spe lende Deen John Sogaard. Tegen Bitalis echter kregen de hooguit vijftig toe schouwers voor het eerst de echte Christ van der Smissen te zien. Met een uitzon derlijke precisie caramboleerde de Bra bander al in de openingsfase van zijn partij een belangrijke voorsprong bij el kaar. Na de serie van 11 in de elfde beurt - Ceulemans en Bitalis hadden met een serie van tien de hoogste reeks achter hun naam - had Van der Smissen al een riante marge (21-6). Regelmatig bouwde hij die voorsprong daarna uit. en na 27 beurten was het verschil (45-25) voor Bi talis eigenlijk al niet meer te overbrug gen. De temperamentvolle Fransman moest noodgedwongen vanaf zijn stoel toe blijven kijken. Voortdurend trok hij de aandacht met opzichtige gebaren en af en toe leek hij zelfs spontaan in tranen uit te barsten. Maar zijn eindelijk losge slagen tegenstander bleef ijzig kalm on der de monoloog van de komische Fransman. Na twee poedels mocht hij in de 37ste beurt zijn derde winstpartij bij schrijven. Op de aanval „Ik heb nu eindelijk ook eens gelukkig gespeeld", vertelde de Nederlandse kampioen na afloop glunderend. „In mijn eerste partijen van dit toernooi heeft het bepaald niet meegezeten. Iedere keer verspeelde ik punten op een millimeter en daarvan krijg je toch wel een mentale klap, maar tegen Bitalis liep alles gesmeerd. Na die serie van elf had ik voldoende afstand genomen en daardoor kon ik probleemloos op de aanval spelen". Door het verlies van Bitalis is er op nieuw een titelkandidaat afgevallen. In een zetel wordt Raymond Ceulemans nu al naar het kampioenschap gevoerd. De 40-jarige meester verpletterde in de eerste drie dagen al zijn tegenstanders met een verbluffende superioriteit. En mag na afloop van zijn partijen met ge noegen constateren, dat alle potentiële kanshebbers op een hoge klassering een voor een sneuvelen Omdat Ludo Dielis gistermiddag ver rassend werd geklopt door Peter Tho- gersen, voert de onaantastbare Ceule mans het klassement overtuigend aan. Zijn verklaring voor de magnifieke wijze waarop hij vanaf 1962 alle Europese ti tels op één na in deze spelsoort wist bin nen te halen, klinkt vrij eenvoudig: „Al die jaren ben ik veruit de sterkste ge weest. Ik heb ook nooit echt moeten trainen om een driebanden toernooi te winnen. Midden in het biljartseizoen kan dat ook moeilijk, want ik ren van de ene wedstrijd naai- de andere. In de ove rige spelsoorten wordt het voor mij overigens wel steeds lastiger, maar het DORDRECHT (ANP)-Nico de Vries wil niet op de achtergrond raken in de na tionale wielerwereld nu zijn Frisol- profploeg niet meer bestaat. Mede daarom heeft hij zich naast waarne mend voorzitter ir. J. K. Hylkema kan didaat gesteld voor de vakante voorzit tersfunctie in de wielerunie. De Vries is van plan reclame voor zich zelf te maken. Daartoe heeft hij de ver tegenwoordigers van de districten uit genodigd voor een bijeenkomst op 9 maart te Bunnik. „Ik ga inderdaad", zei De Vries, „een verkiezingscampagne voor mijzelf op touw zetten. Kort maar krachtig. Eén avond slechts, dan kan ik precies vertellen wat mijn plannen zjjn als ik voorzitter zou worden Ik ambieer die functie werkelijk, daar maak ik he lemaal geen geheim van en ik meen dat er wat. moet veranderen binnen de bond." DEN HAAG - De toto van afgelopen zondag, met twaalf vervangende uit slagen door een team van onbekende deskundigen, heeft 5.465 eerste prijs winnaars opgeleverd, die elk 34,60 ontvangen. Lotto nummer zeven kent één winnaar, die de bruto som van 641.852.90 opstrijkt. In de lotto en toto van week 7 vielen in totaal 59.612 prijzen. Uitslag lotto 7 d d. 19 februari 1978. in deze lotto vielen 16.685 prijzen. Inleg: 3.659.492,00; prij- zenbedrag 1.771.721,07. Ie prijs: 1 win naar die bruto 641.852,90 ontvangt; 2e prijs: 2 winnaars die elk bruto 86.912.90 ontvangen; 3e prijs: 160 win naars die elk bruto 1.629,60 ontvan gen; 4e prijs: 7162 winnaars die' elk ƒ48,50 ontvangen; 5e prijs. 9360 win naars die elk 37,10 ontvangen. Uitslag tot 7 d.d. 19 februari 1978 in deze toto vielen 42,927 prijzen. Inleg; ƒ693.971.00. Prijzenbedrag- 329.636.23. Door het enorm grote aan tal derde prijs winnaars daalde het prijsbedrag onder de 2.50 Het bedrag van de derde prijs kan daarom niet wor den uitgekeerdmaar komt voor de helft bij de eerste prijs. De andere helft gaan naar de tweede prijs. Ie prfis: 5465 win naars. die elk ƒ34.60 ontvangen; 2e prijs: 37.462 winnaars die elk 3,79 on- tvangen driebanden speel ik zuiver op mijn ge voel. Als ik volgend jaar m'n honderdste titel op zak heb. ga ik al die andere wed strijden schrappen van mijn prog ramma Ik blijf dan alleen nog drieban den spelen en dat hou ik op dit niveau nog wel een jaar of tien vol" 0p de vlucht Na lange tijd in de omgeving van Ceulemans te hebben vertoefd, moest Avelino Rico donderdagmiddag in de slotfase vertwijfeld toezien hoede Belg met rasse schreden op de vlucht sloeg. Na 40 beurten mocht Raymond het sen sationele gevecht van zijn landgenoot Ludo Dielis met Peter Thogersen van dichtbij gaan bekijken. De Deen haalde sensationeel uit en liet Dielis na 41 beurten op 53 staan en met dat verlies heeft, waarschijnlijk ook de Antwerpenaar zijn laatste kans op een eerste plaats verspeeld. Dieter Muller viel uit de boot door het verlies tegen Christ van der Smissen, en later ook te gen Mats Noren. De Zweed begint sti laan uit te groeien tot de meest wis selvallige speler van dit toernooi. Hij verspeelde aanvakelijk punten aan on betekenende spelers, maar heeft door remise tegen Bitalis en Scherz en winst op Dieter Muller revanche genomen op zichzelf en in zijn optimisme heeft hij nu ook een weddenschap van 5000 Deense kronen afgesloten, dat hij Ludo Dielis zal verslaan. Ceulemans 60 35 7 1 714 Rico 41 61 4 0672 Dielis 60 61 5 0 983 Van der Smissen 60 64 7 0 937 Muller 55 64 4 0 859 De uitslagen van de vijfde ronde zijn Van der Smissen 60 69 8 0.869 Soegaard (Denl 40 69 5 0.579 51 54 7 0944 Muller O 1) 0.899 60 54 6 1 111 Bitalis 7 10 1 321 Thoegersen 6 8 1.000 60 60 47 8 1 276 Soegaard 6 8 0.674 47 7 1 276 Van der Smissen 4 8 0.903 53 41 7 1 292 Noren 2 8 0.822 60 41 7 1 463 Oddo 0 7 0.836 Rico 0 7 0 781 60 49 7 1 224 Vinagre 0 7 0.616 36 49 7 0 734 De eerste uitslag v in de zesde ronde is. Van der Smissen 60 37 11 1.621 60 40 7 1 500 BitaJis 36 37 6 0972 40 40 7 1 000 (Binnenkort bij uw winkelier.) Stand na vijf ronden 'r serie, gemiddelde. Ceulemans Scherz Dielis sp. beurten, hoogste DEN HAAG - De regering is niet bereid af te zien van iedere officile Nederlandse vertegenwoordiging bij wedstrijden tijdens de wereldkampioenschappen Tijdens een persconferentie in Genève ;p een van de leden van het comité. lethal cn hockey die binnenkort in Argentinië worden gehouden. „De aanwezig- Gustave Roca, de journalisten die naar heid van de Nederiandse ambassadeur in Argentinië, bij evenementen waar Ne derlandse ploegen aan deelnemen, is geen blijk van instemming met het huidige Argentijnse regime". Dit zei vanmorgen minister Van der Klaauw van buitenlandse zaken bij de mondelinge beantwoording van vragen van de PPR-kamerleden Waltmans en mevrouw Bekkers-De Bruin. Minister Van der Klaauw ontkende dat de Ne derlandse overheid op enigerlei wijze betrokken is bij het. maken van propa ganda voor de wereldkampioenschap pen hockey en voetbal in Argentinië Op vragen van PvdA'ers Ter Beek en Van den Berg zei de minister dat er sprake is van een ernstige schending van de men senrechten in ArgentiniT De situatie in dat land is. volgens de minister, voor werp van overleg in het kader van de Europese Gemeenschappen. ..Neder land zal een actieve politiek voeren om in EG-kader druk op Argentinië uit te oefenen Over twee maanden zal ik de situatie betreffende de mensenrechten in Zuid-Amerika bespreken met. de Amerikaanse minister van buiten landse zaken Vance", aldus de be windsman. Hij bevestigde dat, het tussen de EG en Argentinië bestaande handelsakkoord vorig j aar met een jaa r is verlengd en d at daarbij de mensenrechten geen onder werp van gesprek zijn geweest. „Het ging om een zuiver technisch han delsakkoord", aldus minister Van der Klaauw. Daarmee zal Videla probereb om de in druk te wekken dat de mensenrechten in het land weer in ere hersteld zijn. Het comité noemde de organisatie van het WK-toernooi in Argentinië 'een ver gissing', maar vond dat het besluit tot het. wel of niet boycotten van het toer- nnoi door elk deelnemend land apart genomen moet worden. Argentinië gaan op 'hun ogen open te doen' Hij vindt het belangrijk dat de pers zich niet tevreden stelt met het 'of ficiële beeld' dat de junta voorschotelt Het toernooi is volgens de banneling voor de militaire regering 'een gelegen heid om het imago op te vijzelen' Volgens de berekeningen van het co mité zijn er in Argentinië 10 000 poli tieke gevangenen. 20.000 tot 25.000 per sonen verdwenen en £.200 anderen ver moord door het leger en de veiligheids dienst. BRUSSEL - Overleg tussen de Europese commissie, 'dagelijks be stuur' van de EEG en vertegen woordigers van de Europese voetbalbonden heeft donderdag ge leid tot nieuwe afspraken inzake het opstellen van buitenlandse voetbal lers. De voetbalbonden hebben toe gezegd dat /.o. voordat de nieuwe competitie 1978-'79) ingaat, hun sta tuten zo zullen wijzigen dat discri minatie van spelers (uit de negen landen van de gemeenschap) op grond van nationaliteit, onmogelijk wordt. Europees commissaris Etienne Davignon en de Italiaan Ar- tcmio Franchi, president van de UEFA, hebben dat donderdag op een persconferentie in Brussel meege deeld. Daarmee is in de Europese Gemeen schap het vrije verkeer van werkne mers in de voetballerij een feit ge worden. Om te voorkomen dat in de voetbalwereld al te grote schokken optreden, mogen clubs die in de ere divisie en de eerste divisie spelen het aantal buitenlandse spelers dat wordt opgesteld, voorlopig beperken tot twee Maar ze mogen er ook meer opstellen. Spelers, afkomstig uit een van de ne gen EEG-landen. die nu al onder con tract staan bij een buitenlandse ver eniging. tellen voor deze voorlopige uitzonderingsregel niet mee. Ook nog niet 21-jarigen, die met hun ouders naar het buitenland geëmig reerd zijn, tellen niet mee voorde uit zondering Dat wil dus bijvoorbeel zeggen dat een Nederlandse jongen van twintig, die bij zijn ouders in Frankrijk woont, en daar bij een Franse voetbalclub speelt, door die club als'Fransman' beschouwd moet worden. DORDRECHT - De kans is groot dat de laatste etappe van de Proftour Neder land. die momenteel in het officiële wedstrijdprogramma nog geboekt staat als Goes-Goes, van start gaat in 's-Heerenhoek. De Zeeuwse etappe van de Proftour (op zaterdag 19 augustus) is de enige waarvoor het routeschema nog niet gereed is. Gisteren tijdens een persconferentie in Dordrecht zei Fons Aerts van het comité Internationale Ronde van Midden-Zeeland, dat de fi nale van de Proftour organiseert, dat met name over de startplaats nog geen zekerheid is. ..We zijn in onderhandeling en het zou kunnen gebeuren dat een grote sponsor bepaalt waar de laatste etappe start", liet Aerts weten. Comite-voorzitter Piet Louwerse uit Goes voegde daaraan toe dat gelet od de gesprekken met een grote sponsor het Bevelandse wieler- dorp 's-Heerenhoek de serieuste kan didaat is als startplaats. Louwerse liet ook weten dat minister van bin nenlandse zaken H Wiegel zich in prin cipe bereid heeft verklaard het start schot van de laatste etappe te lossen. Grotere periode Tegen onderzoek de Argentijnse commissie voor de men senrechten - een organisatie van ban nelingen en vluchtelingen uit Argenti nië - heeft donderdag in Parijs op een persconferentie gewaarschuwd dat het bewind van generaal Videla de ko mende weken alles op alles zal zetten om een internationaal onderzoek naar de toestand in het land te verhinderen. MIJDRECHT - Het directoraat-generaal van het ministerie van sociale zaken gaat in samenwerking met het ministerie van justitie een onderzoek instellen naar de activiteiten van het dezer dagen opgerichte bemiddelingsbureau K S Part nership. Dit bureau roept via een advertentie beroeps- en amateurvoetballers op, die gedurende de maanden april tot en met augustus onder contract willen staan van een Amerikaanse club. De ministeries willen nagaan of de werkzaamheden van het nieuwe bureau in strijd zijn met de wet op de arbeidsbemiddeling. Mocht dit inderdaad het geval zijn. dan zal de officier van justitie worden gevraagd K S Partnership te vervolgen. De oprichting van het nieuwe bemiddelingsbureau werd gisteren via een adverten tie bekend gemaakt. K S Partnership staat onder leiding van Theo Kinsbergen. directeur van Kinzo en sponsor van de gelijknamige basketbalvereniging, en Bert Spaak, uitgever van de inmiddels opgeheven bladen „Sport" en „Spits". Kinsber gen „Via de basketbalsport. heb ik erg veel relaties in Amerika. Er is in dat land een grote behoefte aan goede voetballers Om mijn vrienden in Amerika te helpen, ben ik dit nieuwe bureau begonnen" Veel interesse In de advertentie zegt Kinsbergen samen te werken met een van de grootste Amerikaanse bureaus. „U hoeft alleen maar goed te voethal len. Wij zorgen voor de reis, de woning, de auto en de contracten met de Amerikaanse clubs", aldus de tekst van de advertentie. Ook roept Kinsbergen „talentvolle amateurs, die in de hoofdklasse nu al een aardig zakcentje verdienen" op. De advertentie heeft vol gens Kinsbergen een groot aantal reacties opgeleverd. „Hoeveel het er precies zijn, weet ik niet. Duidelijk is in ieder geval wel. dat veel voetballers in Amerika willen spelen. Ook spelers van vooraanstaande clubs uit de eredivisie hebben interesse". Kinsbergen ontkent niet. dat hij aan arbeidsbemiddeling doet. „Natuurlijk doe ik datzegt hij, „maar je moet het wel positief benaderen Ik beschik over de relaties om voetballers aan een goede baan in Amerika te helpen Daar zijn zowel de spelers als de Amerikaanse clubs mee gebaat. Als de wet mij verbiedt mensen te helpen, dan vind ik dat de wet niet deugt. De spelers beschikken zelf nu eenmaal niet over de contacten om in Amerika aan de slag te kunnen". OPSCHUDDING Inmiddels heeft de oprichting van het nieuwe bureau opschudding veroorzaakt bij de KNVB en de spelersvakbond WCS. De voetbalbond gaat zich op korte termijn beraden over de stappen, die tegen het bureau ondernomen moeten wor den. „We weten nog van niets", aldus de voorlichter van de KNVB, „maar het is duidelijk, dat aan deze kwestie de nodige aandacht geschonken zal worden". De KNVB dient de belangen van de clubs te behartigen en het ligt voor de hand, dat de clubs bezwaren zullen aantekenen tegen een eventuele uittocht van Nederlandse voetballers naar de Verenigde Staten. Ook Karei Jansen, secretaris-generaal van de WCS, is allerminst gelukkig met de oprichting van K S Partnership „Dit bureau is te vergelijken met Inter Football, dat zich volgens een uitspraak van de rechtbank schuldig maakt aan arbeids bemiddeling. Of dat met het nieuwe bureau ook het geval is. weet ik niet. Het is de vraag of er tussen de Verenigde Staten en Nederland een overeenkomst bestaat, die over dit soort, zaken handelt", aldus Jansen. De WCS betreurt de oprichting van het bureau Jansen; „Het Nederlandse voetbal is hiermee niet gediend Alle betrokkenen zullen spoedig rond de tafel moeten gaan zitten om deze merkwaardige ontwikkeling tegen te gaan". De WCS zal de oprich ting van het bureau ter sprake brengen in de vergadering van de stichting Arbeids zaken GOES - Het Het is momenteel beslist niet zeker, dat het vurige verlangen van de afdeling Zeeland van de KNAU (de atletiekunie) om de districts-status te verwer ven. gehonoreerd zal worden. Tijdens de jaarvergadering van de afdeling in hotel Ockenburg tc Goes kwam deze in de vorige (technische) vergadering in Breskens aangekaartte zaak opnieuw aan de orde en vooral KNAU-voorzitter ir Wim de Beer drukte de Zeeuwen op het hart niet al te optimistisch te zijn. De landelijk unievoorzitter wist gisteravond zelfs tc vertellen, dat de commissie van beleid van de KNAU het bestuur zal adviseren om een negatief advies tc geven aan de unieraad in zijn eerstvolgende vergadering. „Uw verlangen dient dus met een gepast optimisme of misschien wel met. enig pessimisme benaderd te worden meende ir De Beer. die voorts liet weten, dat in de komende maanden de dis trictsvoorzitters gaan praten over de organisatie van het KNAU-dist.ric- tenstelsel. „Daarbij komt dus uw zaak op nieuw aan de orde" De unievoorzit ter legde tot slot nog een pleister op deze Zeeuwse 'wonde': „Organisatorisch cn prestatief staat dc afdeling Zeeland haar mannetje", verzekerde hij. Zeeuws afdelingsvoorzitter Jan Gijs- bertse had er in liet begin van de jaar vergadering ook al op gewezen, dat het verkrijgen van de districts-status voor Zeeland geen eenvoudige zaak is. „We hebben niets tegen de mensen van het district West II (waarvan Zeeland mo menteel een afdeling is. sportred.) maar we hebben het gevoel, dat we als district beter zullen fungeren dan als afdeling en dat er dan impulsen zullen uitgaan ten aanzien van het ledental" liet de heex Gijsbertse weten Uit besprekingen met allerlei uniefunctionarissen was het de heer Gijsbertse duidelijk geworden, dat „niemand vindt, dat Zeeland geen dis trict moet worden, maar dat men zich zorgen maakt, dat ook andere delen van de Nederlandse districten hetzelfde willen als Zeeland". In deze trant gat ook unievoorzitter De Beer de bezwa ren weer. Hoewel de Zeeuwse voorzit ter erg voorzichtig bleef in zijn ver wachting zei hij tevens te blijven ho pen. dal het Zeeuwse verzoek ingewil ligd wordt. In zjjn openingstoespraakje had de Zeeuwse voorzitter enkele positieve hoofdlijnen uit het afgelopen jaar aan gestipt: een geslaagde pupillencom- petitie, een geslaagde crosscompeti tie en de in vervulling gegane grote wens van de Zeeuwse atletiek: de Indoor Zeeland, die in elk geval in 1978 een ver volg zal krijgen Naar aanleiding van een brief van de Goese atletiekvereniging AV '56 waarin gewaarschuwd werd tegen over- belasting van clubs met betrekking tol prestatielopen, liet de heer Gijsbertse weten, dat volgens zijn mening niet alle prestatielopen onder auspiciën van de clubs moeten vallen, „maar wanneer er in de naaste omgeving een bona fide groep een loop wil houden en het is in te passen in het bestaande schema, dan moetje het doen. Er zit immers een wer vende waarde in. Als je het huidige standpunt van de afdeling (alle pres- tatielopën onder de vleugels van de KNAU Zeeland.sportred.) niet hand haaft. zetje de klok terug Wfj zijn verder dsn men in het land is, terwijl momen teel ook de KNAU probeert om vla het groene boekje de prestatielopen onder zijn hoede te krijgen" AV '56-bestuurslid Niek Flipse was van oordeel, dat de winst te zoeken is in scholierenwcdstrijdcn en niet in leugdprestaticlopen. „Als alle clubs deze ontwikkeling een beetje volgen dan komt daar dc grote stimulans uit voort om lid te worden van een at- letiekclub", meende Flipse. Naar aanleiding van een ingezonden brief in de PZC. waarin gepleit werd voor prestatielopen op zondag, werd duidelijk, dat op organisatoren een te grote aanslag wordt gepleegd en dat bo vendien een tendens merkbaar is, dat prestatielopen naar een dag midweeks worden verschoven. Tijdens deze vergadering -waarin de heer Gijsbertse bij acclamatie als voor zitter herkozen werd- werden tevens de prestatieprijzen over het afgelopen jaar uitgereikt. Het waarderingsembleem werd toegekend aan de junioren Marjan Olijslager en Luc van Laere van Schelde Sport Terneuzen.Ingrid de Nijs van RKHAV Hulst. Adrienne Segeren van Marathon en Kim Revnierse van Dy namo '70. De prestatiebeker bij de heren kwam in handen van Jo Schout, van RKHAV en bij de dames werd deze tro fee gewonnen door Brigit de Nijs. ook van de club uit Hulst. Marathon Vlissin- gen won de beker voor de verdienste lijkste ploegprestatie. Tussen de vierde Proftour van Neder land (14-19 augustus) en het wereld kampioenschap wielrennen voor profs op de weg zal dit jaar een iets grotere periode liggen. De organisatoren hopen daardoor dit jaar het langzaam sfster- ven van de ronde, zoals met name in 1977 op dc slotdag gebeurde, te voor komen- Bovendien is een middel bedacht om tenminste vier renners per ploeg aan de laatste eindstreep te krijgen. De ronde zal op zaterdag 19 augustus worden be sloten in Goes met een ploegentijdrit over 15 kilometer, die ook voor het indi viduele klassement meetelt. Voor de rangschikking van de ploeg geldt de tijd van de vierde renner, waardoor men aanneemt dat tenminste vier renners per ploeg de ronde zullen voltooien. Gerekend wordt op tien, misschien ell ploegen van acht man. Overeenkom sten zijn al getekend met Raleigh en- Bode (beiden Nederland). Flandria uit België met Freddy Maertens en de Franse ploeg van Lejeune. De stichting Proftour Nederland had het rittenschema graag met een etappe uitgebreid, een mogelijkheid die er ze ker was door het grote aantal etap peplaatsen. maar het bleek onmogelijk. De internationale bond van organisato ren van wielerwedstrijden (aiocci gaf daarvoor geen toestemming Bij de lu strumronde in 1979 verwacht men wel een (volle) week te kunnen laten fietsen.. De stichting, die werkt met een budget van 400f000 gulden, heeft opnieuw het fiat gekregen, van de politie voor de ronde, die m de eerste etappe ook een stukje Duitsland (Kleef. Emmerik) zal aandoen Het etappeschema ziet er als volgt uit: maandag 14 augustus, proloog (indivi duele tiidrit over 2000 meter) en crite rium over 8u kilometer te Nijmegen, dinsdag 15 augustus: Nijmegen - Heer enveen over 200 km: woensdag 16 augustus: Heereveen - Heesch over 225 km. donderdag 17 augustus: Heesch - Maastricht over 215 km; vrijdag 18 augustus Maastricht - Goes over 190 km, zaterdag 19 augustus; Goes - Goes over 100 km en ploegentijdrit over 15 kilometer te Goes. WESTKAPELLE - Jan van den Dries uit Souburg zal komend seizoen de voetbalvereniging Noormannen uit Westkapelle trainen. Van den Dries heeft een overeenkomst voor één jaar met die club getekend. Hij is momenteel bezig aan zijn vijfde seizoen bij Aarden burg. De Sou burger volgt bij Noorman nen Ferry Johann op die wegens stu dieredenen een punt zet achter zijn trainersloopbaan

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 19