Honderd gulden voor niet verlenen voorrang Geringe belangstelling bedreigt cursus dramatische expressie DONDERDAG 23 FEBRUARI 1978 WISSEL SCHOUWEN KANTONRECHTER MIDDELBURG: MIDDELBURG - Kantonrechter mr Veenhoven uit Middelburg veroor deelde mejuffrouw L. K. woensdag morgen tot een boete van honderd gul den omdat zij op een vroege zondag morgen bij het Rimmelandplein in haar woonplaats Goes met haar auto geen voorrang had gegeven aan een Belgische auto die op een voorrangs- weg reed. De Belgische auto. bestuurd oor J. J. van B. reed op de Van de Spiegelstraat. L. K. had het plan even verder weer links een straat in te slaan, Het gevolg van haar voorrangsfout was dat de beide auto's enige afstand naast elkaar reden als gevolg dat de Belg ongeveer twee honderd meter verder tegen een lan taarnpaal botste. Zijn auto werd ernstig beschadigd. Van B. verklaarde tegenover de politie dat hij bij het kruispunt naar links had gekeken om te zien of daar zagers te koop waren maar nu vertelde hij dat zijn vrouw, die naast hem zat. daarnaar uit keek. Officier van justitie mr J. Kolkman stelde dat de plaats van de botsing tus sen de twee auto's niet precies is vast te stellen omdat de verklaringen niet Ingebruikneming nieuw clublokaal Kruiningse duivenliefliebbers KRUININGEN - Zaterdag wordt het nieuwe verenigingslokaal van de post- duivenhoudersvereniging 'De Vrij heidsduif uit Kruiningen in gebruik ge nomen. Het nieuwe lokaal, dat geheel door eigen leden werd gebouwd, is gele gen aan de Slagveldstraat te Kruinin gen. DE ofliële opening wordt om 17 uur verricht door wethouder J. A. Nieuwen- huïjse van de gemeente Reimerswaal Na de opening worden bengstellenden in de gelegenheid gesteld het lokaal te bezichtigen, waarna een gezellig sa menzijn zal plaatsvinden in 'Ons- Dorpshuis' te Kruiningen. Jubileum van Goese biljartverenigingen GOES - De biljartverenigingen 'Avon tuur' en 'Wij Willen Winnen'(dames), die spelen in café 'De Blaauwe Steen' te Goes, vierden hun 25- respectievelijk' 5-jarig bestaan in hun clubcafé. Onderdeel van de feestelijkheden was de huldiging van de heer B. de Kok, die al vanaf de oprichting in 1953 lid is van de vereniging. De dansmuziek tijdens de-feestavond werd verzorgd door het combo 'De Woodpeckers' uit Han- sweert. eensluidend zijn. Hij meende dat Van B verrast werd en dat mejuffrouw K. zich had vergist in de situatie. Hij eiste een boete van 150,-1 Mevrouw C. M. S. uit Goes zou in Heinkenszand met haar auto geen voorrang hebben gegeven aan een auto die op een voorrangsweg na derde. toen ze die wilde oversteken. Het gevolg was dat er een botsing volgde waarbij de andere bestuurder. J. L. W., een zware hersenschudding opliep. Mevrouw zei dat ze de andere auto te laat opmerkte omdat ze eerst fietsers voor liet gaan. De officier wilde deze beoordelingsfout zien bestraft met een boete van 150,-. De kantonrechter vonniste conform en wees mevrouw S. erop dat het oprijden van een voorran gsweg een gevaarlijke handeling is. Ook de motorrijder J. A. van B. uit Heinkenszand stond terecht voor een voorrangsfout. Hij had in Goes met zijn motor geen voorrang verleend aan een van rechts komende auto, die voorrang had. Er volgde een botsing met schade. Volgens Van B. was het bord met 'voor rangskruising' moeilijk te zien door ge parkeerde auto's. De officier noemde het een ernstige fout. De kantonrechter verminderde de eis van 125,- tot 100.- Haas J. L. uit het Belgische Hekeren moet 75,- betalen omdat hij op 25 juli in ge sloten jachttijd op Noord-Beveland een haas in zijn auto had vervoerd. Hij ver telde de haas te hebben aangereden en het dier te hebben meegenomen. De of ficier onthulde echter dat de politie was gewaarschuwd dat er gestroopt werd en toen op onderzoek is gegaan, waarna verdachte werd aangehouden. Hij wilde het bij een 'waarschuwende' boete van 100,- laten en zei: „Als men per ongeluk of expres een haas aanrijdt mag men die toch niet meenemen". De kantonrechter wilde goede trouw ver onderstellen. Na verhoor van wachtmeester J. D. uit Kruiningen werd de niet verschenen au tobestuurder H. M. C. uit Standaardbui ten conform de eis veroordeeld tot een boete van 300,-, omdat hij met zijn auto een andere auto had ingehaald, terwijl die ook al aan het inhalen was. De officier noemde dat een ernstige ver- keersfout. De Vlissinger K. J. K. kreeg een boete van 60.- omdat hij in Middelburg werd bekeurd voor het rijden met een brom- PTT-besteller vierde 25-jarig ambtsjubileum '-HEER-ARENDSKERKE - De heer D. Nagelkerke, vierde woensdagavond in 'Het Trefpunt' te 's-Heer-Arendskerke, zijn 25-jarig jubileum als postbesteller van de PTT. In 'Het Trefpunt' was een bijeenkomst voor collega's en genodig den, waarop de directeur van het PTT-kantoor Goes, de heer W. H. A. Stevels, de jubilaris toesprak. Naast verschillende andere toespraken kon de heer Nagelkerke ook geschenken, de gebruikelijke enveloppe met inhoud en de jubileumspeld in ontvangst nemen. Na afloop van het officiële deel van de avond konden belangstellenden de heer Nagelkerke met zijn ambtsjubileum fe liciteren. De heer Nagelkerke (61 jaar oud) begon in 1947 als hulpbesteller bij de PTT in 's-Heer-Arendskerke. Daarvoor was hij werkzaam in de landbouw. Zijn loop baan bij de PTT duurde tot 1948. Tn 1949 kwam hij weer als hulpbesteller bij de PTT terug, dat duurde tot 1950. In 1955 kwam hij weer bij de PTT in dienst en werd, via onder meer hulpbesteller en B- en C-besteller. Voorzitter ZLM op Noord-Beveland: „Van de EEG hebben we niets te verwachten KORTGENE - 'De soms gehoorde op merking 'één slecht jaar maakt nog geen slechte eeuw', dient gekwalifi ceerd te worden als pseudo-optimistï- sche struisvogelpolitiek. Immers: de huidige akkerbouwproblematiek van de scheefgetrokken 'kosten-opbreng- stenrelatie' is niet incidenteel, doch structureel. Hierbij wordt één zaak duidelijk- "au de EEG hebben we nu en in de naaste toekomst niets te verwach ten." Dat schrijft de heer H. C. van der Maas. voorzitter van de Kring-Noord- Beveland van de ZLM, in het jaarver slag over 1977. Dal jaarverslag komt aan de orde tijdens de algemene leden vergadering van de kring, maandag 27 februari in 'De Korenbeurs. Deze ver gadering begint om 19.00 uur. In het jaarverslag staat onder meer dat men het woord 'abnormaal' moet ge bruiken als men de prijsvorming van de produkten in de akkerbouwsector be doelt. ..Met betrekking tot de be drijfstak akkerbouw hebben we in ve lerlei opzicht nog met een serie 'abnor male' zaken te maken. Enkele kwesties uit een steeds groter wordende veelheid van oude en nieuwe problemen die op ons afkomt: verlies van exportposities tengevolge van illegale nationalisering van onze belangrijkste EEG-partners, concurrentievervalsing, de pessimisti sche vooruitzichten voor een rendabele suikerbietenteelt, de door Brussel 'ge dwongen' keuze voor een contracten stelsel in de suikerbietenteelt en de we derom frustrerende prijsvoorstellen van de Europese commissie, die waar schijnlijk zullen resulteren in 'nul- komma-nul' voor Nederland," zo stelt' de heer Van der Maas. fiets die niet aan de wettelijke eisen vol deed. De eis was 75.- boete. De inbe- slag genomen verkeerde zes onderdelen werden aan het verkeer onttrokken. Gelijk aan de eis kreeg W. H. V. uit Heinkenszand een boete van 60,- om dat hij op rijksweg 58 met een snelheid van 120 km per uur had gereden. De be stuurder P. L. uit Antwerpen zou in Ma- riekerke 18 km te snel hebben gereden en dat kostte hem 45,-. De eis was in dit geval 50.-boete en daarbij rekende de officier in beide gevallen 3,- voor elke te snel gereden km. De Goesenaar A. C. A. kwam met een autoband binnen en liet die zien aan de kantonrechter. Hij was voor het njden met die band bekeurd door de politie omdat het loopvlak te ver zou zijn afge sleten. Zijn raadsman mr F. K. Ad- riaanse wees erop dat de band slechts aan één zijkant over een afstand van 40 centimeter was afgesleten en zei zich te kunnen voorstellen dat deze bekeuring bij zijn cliënt in het verkeerde keelgat was geschoten. De kantonrechter toonde begrip voor de situatie en redu ceerde de eis van 50,tot een boete van 10.-. S amen Mevrouw C. J. J. uit Koudekerke en mejuffrouw R. M. B. uit Vlissingen ston den naast elkaar voor het hekje op be schuldiging dat ze in Koudekerke bei den een verkeersfout hebben gemaakt waardoor ze, elkaar tegemoet rijdende, samen in botsing waren gekomen, waardoor beide auto's werden be schadigd. De zaak tegen mevrouw C. J. J. werd aangehouden om getuigen te horen maar mejuffrouw B. kreeg na een eis van 125,-een boete opgelegd van 100.-. Ze vertelde haar aandacht aan iets an ders te hebben besteed waardoor ze over het midden van de weg kwam te rijden. Toen ze haar fout merkte, ging zij weer naar rechts, maar dat was te laat zodat ze in botsing kwam met de tweede auto uit de file die haar tegemoet reed en die werd bestuurd door mevrouw J. De of ficier stelde dat ze zorgeloos en onoplet tend had gereden zodat ze de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht. Goes maakt plan voor doortrekken van de Oranjeweg GOES-Het gemeentebestuur van Goes laat op korte termijn plannen opstellen voor de doortrekking van de Oran jeweg naar de Pati jnweg (rijksweg 258). Voorwaarde is wel dat de gemeente raad voor het voorbereiden van de plannen een bedrag van 40.000 be schikbaar stelt. Wethouder L. H. de Leeuw (PvdA) deelde dit woensdag mee tijdens een vergadering van de ge meentelijke commissie voor ruimte lijke ontwikkeling en milieu De wethouder maakt duidelijk dat er nog wel gezocht moet worden naar een manier om de aanleg van het nieuwe wegdek te betalen. Hij zei desgevraagd dat met de uitvoering van het werk ze ker nog niet in 1978 begonnen kan wor den. „De plannen zullen in de loop van dit jaar wel gereed kunnen komen, maar de financiering is nog een probleem", aldus de heer De Leeuw. Hij was er overigens verheugd over dat er meer schot geko men is in de uitvoering van het plan. De wethouder achtte het met name plezie rig dat na de doortrekking, de kern Kloetinge in belangrijke mate van het zware verkeer verlost zal kunnen wor den. De heer De Leeuw vertelde dat er in middels met rijkswaterstaat in beginsel overeenstemming is bereikt over de overdracht van de oude rijks 258 door het rijk aan de gemeente (voorwat be treft het gedeelte binnen de bebouwde kom). De commissieleden reageerden met instemming op het verzoek om het voorbereidingskrediet ter beschikking te stellen. Het voorstel zal in de maartvergadering van de gemeente raad aan de orde komen. Wemeldingse turnclub geeft uitvoering WEMELDINGE -Vrijdagavondgeeft de turnvereniging Willen Is Kunnen te Wemeldinge een uitvoering in het dorpshuis te Wemeldinge. De uitvoering begint om half acht. Na afloop is er een bal met medewerking van de 'Slik-' spetters' uit Yerseke. Forum in Goes voor SGP-jongeren GOES- In de Prins van Oranje te Goes wordt zaterdag 4 maart een forum bijeenkomst gehouden voor SGP-jon geren. Het motto is deze keer: 'Heeft defensie nog zin Over dit onderwerp zullen ds J. J. Poort (legerpredikant), de heer W. de Bel (beroepsmilitair) en de heer M. Dankers (voorlichtingssecreta ris SGP) kort het woord voeren. Deze drie vormen daarna een forum om de nodige vragen te beantwoorden. De vergadering staat onder leiding van de heer C. Fllpse uit Middelburg. De bij eenkomst begint om 14.00 uur. Toneelclub Oosterland speelde voor Zierikzeese bejaarden ZIERIKZEE - De toneelclub Ooster land heeft tijdens een ontspannings avond van de Zierikzeese bejaarden het blijspel 'De voordeur stond open' ge speeld. Voor deze uitvoering bestond een redelijke belangstelling, Manhuistuin en Weeshuiscomplex in Goes krijgen grote opknapbeurt GOES - De commissie voor ruimtelijke ontwikkeling en milieu van de ge meente Goes is akkoord gegaan met een voorbereidingskrediet van 37.500 voor de aanpassing van het Man huis/Weeshuiscomplex. Het is de be doeling dat de Manhuistuin het mu seumplein en omringende gebouwen een grondige opknapbeurt krijgen. Zo zal onder andere de oude, vrijwel ver vallen stadsschuur in de Manhuistuin, in ere worden hersteld. De schuur zal dan in gebruik kunnen komen bij het museum voor Noord- en Zuid-Bevc- land. Bij het opknappen van de gebouwen zal ruimte vrij komen voor een uitbreiding van het Sociaal Centrum (instelling voor maatschappelijke dienstverle ning). Ook heeft het Zeeuws instituut voor de geestelijke volksgezondheid belangstelling voor het inrichten van kantoorruimte 12 kamers) in het com plex. De bestemming van het zoge naamde 'washok' aan het museumplein staat nog niet helemaal vast. Tijdens de woensdag gehouden com missievergadering vertelde wethouder L. H. de Leeuw (pvda) dat er belangstel ling is getoond voor het inrichten van een dag-horecavoorziening in het ge bouw. Van de kant van het museum en het Sociaal Centrum is een voorkeur uitgesproken voor inrichting van een vergader- en ontvangstruimte in het washok. Commissielid J. P. G. van Ooijen (cda) waarschuwde voor het door de ge meente beschikbaar stellen van een ho- recaruimte. Hij wees erop dat de ge meente langzamerhand al heel wat ruimten voor horeca-doeleinden heeft verhuurd. De heer Van Oijen doelde daarbij op de ruimten in de sociaal-cul turele accommodaties en onder 't stad huis. De heer B. Buurke (vvd) pleitte voor een zo open mogelijke verbinding tussen de Manhuistuin en het Schuttershofcom plex. Wethouder De Leeuw vertelde dat gedacht wordt aan een afsluitbare ver binding. Voorlichting snijmaistelers in Biezelinge BIEZELINGE - Het consulentschap voor de akkerbouw en de rundvee houderij te Goes, houdt in samen werking met de vereniging voor be drijfsvoorlichting Oost- en West-Beve land een voorlichtingsavond in motel restaurant 'De Caisson' te Biezelinge. Deze vergadering, woensdag 1 maart, begint om 19.30 uur. Op de agenda staat een lezing van de heer M. A. de Hond. bedrijfsvoorlichter bij het CAR te Goes. Hij vertelt over de teelt van snljmais: nieuwe inzichten over rassenkeuze, ziekte- en onkruidbe- strijding, zaaien en oogsten, yerder ver toont de heer T. Tuïtert een film ge naamd 'Eigen voer is goud voor de boer'. Hij geeft ook een toelichting bij deze film. De heer Tuitert is medewerker van de Oebeco-handelsraad te Bennekom. Tenslotte bespreekt de vergadering de aankoop van zaaizaad en snijmais. Zwemexamens BRUINISSE-In zwembad 't Aquarium te Bruinisse zijn zaterdag zwe mexamens afgenomen voor de di ploma's A en B en het zwemvaar- digheidsdlploma I. In totaal namen zes en zeventig kandidaten deel aan dit pxamen die allen slaagden. Voor di ploma A slaagden 24 kandidaten voor B 25 en voor zwemvaardigheid I 27. Als afgevaardigde van de KNZB was aan wezig de heer H. J. Sluys uit Zierikzee, Collecten vervallen SINT-ANNALAND - Daar de kerk voogdij van de hervormde gemeente van Sint-Ann al and voor is op het aflos singsplan van het schulddelgingsfonds zullen er tot en met april voor dat fonds geen extra collecten worden gehouden. In de plaats voor deze vervallen collec ten zal nu gecollecteerd worden voor het opknappen van de hervormde pastorie aan de Bierensstraat. Volleybal Oud-Vossemeer Oud-Vossemeer - Het eerste herenteam van de Oudvossemeerse volleybalvere niging Amigos speelde de thuiswed strijd tegen VVR gelijk met 2-2. De set standen waren 15-9,15-10,13-15 en 15-17. Het tweede verloor met 2-1 van Tobec en de setstanden waren hier 8-15. 15-13 en 4-15. Feestavond voor bejaar den Oosterland OOSTERLAND - Donderdagavond 2 maart wordt in 'Neffen d' Eule' te Oos terland de jaarlijkse feestavond voor bejaarden gehouden, die elk jaar door de Oranjevereniging van Oosterland wordt geor ganiseerd. De avond begint om half acht. extra kerkdienst SINT-ANNALAND - Woensdag 2 maart wordt om 19.30 uur in de kerk van de gereformeerde gemeente te Sint-Anna- land een extra kerkdienst gehouden,, waarin voorgaat ds G. Mouw uitTholen. Veilig Verkeer Tholen. THOLEN - De code cursus Veilig Ver keer. afdeling Tholen, zal niet op don derdag 23 februari beginnen, maar op donderdag 2 maart. De cursus wordt ge geven in het verenigingsgebouw aan de Brugstraat te Tholen. Damclub Tholen speelde gelijk tegen Middelhamis THOLEN - Het tweede tiental van de damclub Tholen speelde gelijk tegen een tiental van Midd elhamis. Dat ge lijkspel kwam pas in de eindfase tot stand, doordat A. Boogerd aanhet eerste bord won van Smalheer. Toneelvoorstelling voor Thoolse bejaarden THOLEN - De leden van de PJZ afdeling Poortvliet geven geven woensdag woensdag 8 maart een toneelvoorstel ling voor de bejaarden van Tholen. De voorstelling, die om twee uur begint, wordt gegeven in 'Hof van Holland' te Tholen. Verkoping Sirjansland SIRJANSLAND - Zaterdagmiddag wordt in het Hervormd Verenigingsge bouw in Sirjansland een verkoopmid dag gehouden onder auspiciën van de afdeling Duiveland van het Rode Kruis. Handwerken van allerlei soort en textiel worden te koop aangeboden. De verko ping begint om twee uur. Kerkdienst BRUINISSE - In de kerk van de oud-ge- reformeerde gemeente te Bruiisse wordt vrijdag een kerkdienst gehouden waarin voorgaat ds. J. van Prooyen uit Rhenen. De dienst begint om 19.30 uur. NCVB Kapelle-Biezelinge hield de jaarvergadering KAPELLE - In een zaal van het ge- meenschaps- en dienstencentrum 'De Vroone' te Kapelle hield de afdeling Kapelle-Biezelinge van de NCVB haar jaarvergadering, met daaraan verbon den een goumetravond. De presidente, mevrouw J. van Wallenburg-de Jager, kon vele leden welkom heten, in het bij zonder mevrouw H. de Kunder-de Ko ning uit Biezelinge. die de goumet ver zorgde. Tussen het eten door werden de jaarverslagen voorgelezen. In de vacature van mevrouw v d. Schraaf werd mevrouw Nieuwdorp- Slabbekoorn welkom geheten in het be stuur. De dames Sandee-de Bruine pjj Rouw-Kole hielden een Zeeuws voor dracht. De vice-presidente, mevrouw Gijzel-van Liere, verzorgde de dagslui ting. De volgende bijeenkomst wordt 16 maart gehouden. Als spreker is dan ge vraagd ds. Compagner uit Biezelinge. TOOGDAG CPJ IN GOES GOES - Zaterdag houden de Chris telijke Plattelandsjongeren (CJP) een toogdag en jaarvergadering in Slot Os- tende te Goes. Het thema van deze dag is 'jeugdwerkeloosheid'. De heer L. Phemambucq van de werkende jeugd CNV in Zeeland zal over dit onderwerp een inleiding houden. Ook zal een film worden vertoond, waarschijnlijk 'De Muur'. De toogdag begint om half twee en duurt tot half negen. TONEELADVISEUZE LENIE HENDRIKS: „ONBEKENDHEID MET EXPRESSIE OORZAAK" HULST - In korte tijd zal een aantal mensen zich moeten opgeven voor de cursus dramatische expressie bij de afdeling Hulst van de Kunst zinnige Vorming in Zeeland of de cursus verdwijnt. De oorzaak daar van is het gevolg van een tekort aan belangstelling van de kant van het publiek en daardoor tegenvallende inkomsten. „Ik denk dat er zo weinig belangstel- lingis. omdat er onbekendheid is met het gegeven dramatische expressie. De achtergronden daarvan weet ik niet", meent Lenie Hendriks, toneel- adviseuze van het Nederlands Cen trum voor Amateurtoneel te Maars- sen, die werkt voor het Zeeuws Cen trum voor Amateurtoneel en het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. „Veel mensen denken dat drama iets triests is, maar dat is helemaal niet zo. Drama kan vaak vrolijk zyn", luidt de mening van Herman Met sers, de leider van de kunstzinnige vorming in Hulst en omgeving. Dramatische expressie, zo blijkt uit de woorden van Lenie Hendriks, valt onder te verdelen in een aantal cate gorieën; spelimprovisatie, (toneel spel, taalexpressie, werken met al lerhande materiaal (kostuums, pa pier, lappen en stokken bijvoor beeld), creatief spel en werken met muziek. „Door te spelen worden mensen ge confronteerd met zichzelf en met de ander en zo krijgen ze inzicht in het eigen functioneren. Door het spelen leer je je fantasie te gebruiken en wordje voorstellingsvermogen ver groot. Dat leidt tot een ruimer in zicht. Dat alles omvat de dramati sche expressie", legt de docente drama (afgestudeerd aan de acade mie voor expressie door woord en ge baar te Utrecht) uit. „Door het spelen worden ook dingen die al bekend wa ren opnieuw onder je aandacht ge bracht en kan je tot nieuwe inzichten komen. Er zijn op dit moment slechts vijl cursisten die de dramtische expres sie in Zeeuwsch-Vlaanderen volgen. Elke woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur is het Klein Patronaatsge bouw in Hulst hun domein. Leider Metsers stelt dat de cursus uit Hulst zal verdwijnen als er geen men sen bijkomen. „Er wordt vaak ge klaagd dat er zo weinig is in Zeeuwsch-Vlaanderen. Nu heb je een cursus als deze en dan dreigt die te verdwijnen omdat er geen mensen zijn. Onherroepelijk zal het Zeeuws Instituut de cursus beeindigen". Lenie Hendriks vindt dat de drama tische expressie een ideale mogelijk heid is voor de leden van toneelclubs uit de omgeving om te oefenen. Dra matische expressie betekent in feite het zich uitdrukken via een hande ling, zegt hij. „Het is naar mijn mening belangrijk dat de dramatische expressie voor Zeeuwsch-Vlaanderen behouden blijft. Het zal later moeilijk zijn om weer een cursus op te starten. Als je nu ziet dat in de Randstad zoveel kan, dan vraagje je toch af waarom het hier dreigt te mislukken", merkt de toneeladviseuze op. Foto: Herman Metsers en Lenie Hen driks. Echtpaar Sint-Annaland 55 jaar getrouwd SINT-ANNALAND - Woensdag her dacht het echtpaar J. J. Mosselman-J. Mosselman-Burgers, wonende aan de Oudezeedijk in Sin tr Ann al and het feit, dat he t voor 55 jaar geleden trouwde. De heer Mosselman is 80 jaar. Hij was ja renlang landbouwer en is nog bijzonder vitaal. Mevrouw Mosselman is 81 jaar en geniet een redelijke gezondheid. Het feest werd in stilte in de huiselijke kring gevierd. Algemene jaarvergadering landbouwvereniging DES OOSTERLAND - De landbouwvereni ging DES hield de algemene jaarverga dering in de zaal van de heer A. Dorst te Oosterland. Tijdens deze vergadering konden de aanwezigen kennis maken met de nieuwe sociaal-economische voorlichter van de ZLM voor het rayon Schouwen-Duiveland, de heer P. Tig- chelaar uit Dreischor. Spreker was de heer J. M. van der Vin, medewerker bij het bedrijfslaboratorium voor grond- en gewasonderzoek, die een Inleiding hield over 'Bodemmoeheid en aaltjeson- derzoek In land- en tuinbouw'. Algemene jaarvergadering verenigingen Scherpenisse SCHERPENISSE - In het verenigings gebouw van de gereformeerde gemeente te Scherpenisse werd een gecom bineerde jaarvergadering gehouden van de vrouwenvereniging 'Wees een zegen' en de mannenvereniging Calvijn. De aanwezigen zongen verschillende psal men en gezangen; ook werden enkele gedichten voorgedragen. NCVB Bruinisse hield bijeenkomst BRUINISSE - De afdeling Bruinisse van de NCVB vergaderde in het Neder lands hervormd verenigingsgebouw onder leiding van mevrouw Van der Spek-de Waal. Nadat iedereen was verr welkomd, vertoonde mevrouw Van de Hoek uit Renesse een serie dia's over de reis die zij enkele jaren geleden met haar gezin maakte door Zuid-Afrika. Tijdens deze reis bezocht zij onder andere de steden Pretoria en Johannesburg en het Kruger wildpark Dit park waar vele soorten dieren leven heeft de opper vlakte van heel, Nederland. Door de toelichting van mevrouw Van de Hoek bij deze dia's kregen de dames onder meer ook een indruk van de rassendisc riminatie in dit land. Algemene jaarvergadering fotoclub Sint-Annaland SINT-ANNALAND - De heer A. J. Kuzee heeft wegens drukke werkzaamheden bedankt als secretaris-penningmeester van de fotoclub van Sint-Annaland, die momenteel 14 leden teltIn zijn plaats werd gekozen de heer B. den Braber. Tijdens de jaarvergadering vertelde voorzitter M. W. Fase ook, dat de leden in de gelegenheid worden gesteld een zomertrip naar Brugge te maken. Stroomstoring in Kats en Colijnsplaat KATS- De dorpen Kats en Colijnsplaat hebben woensdag ongeveer drieëneenhalf uur zonder stroom gezeten. De oorzaak daarvan was een kabelstoring. Omstreeks vijf uur 's middags viel de electriciteit uit. In fasen kregen de dorpen de verlich ting terug. Omstreeks tien voor acht was Colijnsplaat weer verlicht. Het duurde tot ongeveer tien over half ne gen voordat de straatverlichting in Kats aanging, zodat de stroomstoring in beide plaatsen was opgeheven. Informatie-avond tuinbouw te Sint-Annaland SINT-ANNALAND - In hotel 'Haven zicht' te SintrAnnaland werd een infor matieavond voor de tuinbouw gehou den. Deze avond werd georganiseerd door de studieclubs van de glas- en vol- legrondtelers. Twee sprekers. B. Grep en ing H. P. M. Bosman, hielden een Causerie over de gladiolcnteelt. Na de pauze werd de film 'Voedsel voor zes miljard mensen' vertoond. Zangavond ten bate van blindeninstituut bracht 460 gulden op SINT-PHILIPSL AND - In het dorpshuis 'De Wimpel' te Sint-Philipsland wer- deen zangavond gehouden, waarvan de baten ten goede komen aan het blin deninstituut Bartimeus te Zeist. Het gemengd koor 'Maranatha' onder leiding van C. den Braber, trad op met vier nummers, waarna het de beurt was van V. Z. O. S. onder leiding van J. Wes- dorp. Na dit zingen, gaf de heer Lammers. een medewerker van het een uiteenzetting over zijn werkzaamheden. In de pauze werd een collecte gehouden. Na dc pauze trad het Fliplands man nenkoor op. De collecte bracht 461,- op. Rijverenigjng 'Bru' houdt dressuurproef en springwedstrijd BRUINISSE - In Bruinisse is per 1 ja nuari de landelijke rijvereniging 'Bru' opgericht, die is aangesloten bij de Ko ninklijke Federatie van Landelijke Rij- verenigingen. Het bestuur is samen gesteld uit de heer M. Pronk, voorzitter, A. J. Hauser secretaris en C. Bal pen ningmeester. Deze jonge vereniging houdt zaterdag 18 maart in manege 'De Korenzolder' te Bruinisse een indoor dressuurproef B. L, M sprlngwed- strijden B en L voor paarden. Het geheel zal worden verreden onder het wed strijdreglement van de landelijke rijver- enigingen. De prijzen, bestaande uit strikken en gebruiksvoorwerpen, zullen worden uitgereikt door burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse. Een extra prijs zal worden uitgereikt voor het meest getalenteerde rijpaard. De dres- suurproeven beginnen om 13.00 uur en zullen tot ongeveer 22.00 uur duren. Rolleravond Oud-Vos semeer OUD-VOSSEMEER - Zaterdag wordt 1n café Saparow te Oud-Vossemerer een rolleravond gehouden voor leden van de vier Thoolse rijwiel- en tourclub 'De Eendrachtrijders' uit Oud-Vossemeer." De Fuik uit Tholen, De Bidon uuit' Sint-Maartensdijk en De Hoop uit Sint-Annaland. Dit is de eerste wed strijd van een onderlinge competitie, •waarvoor ook op 11,18 en 24 maart zal worden gereden in Sint-Annaland. Tholen en Sint-Maartensdijk. Als tijd- waamemerzal fungeren de heer P. Rog geband uit Oud-Vossemeer. De aan vang is om acht uur. Oriëntatierit MAC-Tholen THOLEN - De MAC te Tholen houdt zaterdag een oriëntatierit voor auto's. Men start om 19.00 uur aan de Zoekweg Tholen. Veemarkt Etten-Leur vanaf 16 maart op donderdag ETTEN-LEUR - De wekelijkse vee markt in Etten-Leur wordt met ingang van 16 maart op donderdag gehouden, i Tot op heden is de wekelijkse markt op 1 woensdag. Maar ook in Den Bosch is op die dag een veemarkt. Omdat in de tweede helft van de week nergens an ders in Zuid-Nederland veemarkten worden gehouden, hoopt de gemeente Etten-Leur dat door verplaatsing van de markt naar donderdag meer vee handelaren in de gelegenheid zullen zijn de Etten-Leurse veemarkt te be zoeken. Ledenvergadering Laudate Dominus te Stavenisse. STAVENISSE - Het gemengd koor Laudate Dominus uit Stavenisse hield haar eerste algemene ledenvergadering in het oude schoolgebouw te Stavenisse. Het koor bestaat uit 53 leden. Daat het voorlopig bestuur in zijn geheel moest aftreden nam ds. Gorissen weer de lei ding op zich. De twee aftredenden be stuursleden P. Priem (voorzitter) en J. Moerland (penningmeester) stelden zich herkiesbaar en werden met alge mene stemmen in hun functie herbe noemd. De secretaresse mevrouw Goedegebuure-Lindhout stelde zich niet herkiesbaar. Mevrouw De Vos-Duinker is haar op volger. Bedrijf8volleybal Zierikzee ZIERIKZEE - De uitslagen en standen van het Zierikzeese bedrijfsvolleybal luiden: Poule A: Big S - PJZ 3-0, Rabo Z'zee 1 - Cluzona 3-0, Mevo 1 - Mevo 3 2-1, B.B. Wansink - Mevo 2 2-1; Poule B: Reisb. v. Oev. 1 - Tuinc, N.G. 3-0. Kwiek 2 - Luctor 1-2, Br.w. Kerkw. 1 - L. 0.1 2-1, Nep- tunus - Rabo Schouwen 1-2; Poule C: de Putters - Reisb. v. Oev. 2 3-0, ZVO - Wil- librord 1-2, Opelteam - R.-Kr. z-huis 2 3-0. P.J.Z. 2 - L. O. 2 1-2. Z.V.O. - On derdak 0-3, de Putters - Willibrord 1-2; Poule D: Br.w. Kerkw. 2 - Kwiek 3 0-3, de Trimsters - Rb. Z'zee 2 2-1. Poule A: 16-42 17-38 17-34 17-32 17-32 17-251 16-23! 17-191 17-1$ 17- 7 Mevo 1 Rb. Z'zee 1 Cluzona 1 Mevo 2 RTM Kwiek 1 B.B. Wansink Big S P.J.Z. 1 Poule B: Zeelandia Tuinc. N.G. Reisb. v. Oev. 1 Kwiek 2 Brw. Kerkw. 1 Luctor Zeelandia 2 L.&O. 1 Rabo Schouw. Neptunus Brogum Poule C: Onderdak R.Kr. Z-huls 1 de Putters Opel team WilUbrord Reisb. v. Oev. 2 Mevo 4 PJZ 2 ZVO L.&O. 2 R.Kr. Z.-Huls 2 Poule D (dames) Cluzona 2 Flakkee de Trimsters Kwiek 3 PJZ 3 Rab. Z.'zee 2 Br.w. Kerkw. 2 Van onze adverteerders OPTIEK BERGMANS ZIERIKZEE WERD VERBOUWD ZIERIKZEE- Woensdagmiddag werd door middel van een receptie de twee- eneenhalf weken durende verbouwing van optiek C. Bergmans in de 'Witte Swaen' aan het Havenpark in Zierikzee afgesloten. Voor de receptie, die een onofficieel karakter droeg, bestond grote belangstelling. Sinds 1961 heeft de heer Bergmans zijn optiek gevestigd in de 'Witte Swaen', een pand dat uit 1658 stamt. Het inte rieur is niet uiterst modern. De heer Bergmans heeft het geheel laten ver bouwen in de stijl van het pand. In de zaak is meer ruimte ontstaan door de winkelinventaris anders te plaatsen. Ook het atelier werd gewijzigd. Voorts is er in dat deel van de winkel een kleurmachine bijgekomen en een slfi- pautomaat. De heer Bergmans begon 43 jaar gele den zijn optiek in een pand in de Janne Wekken in Zierikzee. De drie zoons van de heer Bergmans zijn in de zaak opge nomen. Het aannemersbedrijf M. Berrevoets uit Zierikzee heeft de verbouwing uitge voerd. 16-43 17-38 16-31 17-29 16-28 16-25 16-20 17-20 17-20 17-13 17- 8 17-45 16-37 16-35 17-35 16-28 16-22 16-16 16-15 16-15 16-13 16- 6 17-44 16-37 17-34 18-26 16-20 16- 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 30