Kopgroep van vier in bedrijfsvolleybal Hulst Geringe belangstelling bedreigt cursus dramatische expressie PZC/s Gemeentebelangen Groot- Sas stelde lijst kandidaten raad vast donderdag 23 februari 1978 Wistal Zeeuws-Vlaanderan TONEELAD VISEUZE LENIE HENDRIKS: „ONBEKENDHEID MET EXPRESSIE OORZAAK" HULST - In korte tijd zal een aantal mensen zich moeten opgeven voor de cursus dramatische expressie bij de afdeling Hulst van de Kunst zinnige Vorming in Zeeland of de cursus verdwijnt. De oorzaak daar van is het gevolg van een tekort aan belangstelling van de kant van bet publiek en daardoor tegenvallende inkomsten. „Ik denk dat er zo weinig belangstel ling is, omdat er onbekendheid is met het gegeven dramatische expressie. De achtergronden daarvan weet ik niet", meent Lenie Hendriks, toneel- advlseuze van het Nederlands Cen trum voor Amateurtoneel te Maars- sen. die werkt voor het Zeeuws Cen trum voor Amateurtoneel en het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. „Veel mensen denken dat drama iets triests is, maar dat is helemaal niet zo. Drama kan vaak vrolijk zijn", luidt de mening van Herman Met sers, de leider van de kunstzinnige vorming in Hulst en omgeving. Dramatische expressie, zo blijkt uit de woorden van Lenie Hendriks, valt onder te verdelen in een aantal cate gorieën; spelimprovisatie, (toneel- tepel, taalexpressie, werken met al lerhande materiaal (kostuums, pa pier, lappen en stokken bijvoor beeld), creatief spel en werken met muziek. „Door te spelen worden mensen ge confronteerd met zichzelf en met de ander en zo krygen ze inzicht in het eigen functioneren. Door het spelen leer je je fantasie te gebruiken en wordje voorstellingsvermogen ver groot. Dat leidt tot een ruimer in zicht, Dat alles omvat de dramati sche expressie", legt de docente drama (afgestudeerd aan de acade mie voor expressie door woord en ge baar te Utrecht) uit. „Door het spelen worden ook dingen die al bekend wa ren opnieuw onder je aandacht ge bracht en kan je tot nieuwe inzichten komen. Er zijn op dit moment slechts vijl cursisten die de dramtische expres sie in Zeeuwsch-Vlaanderen volgen. Elke woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur is het Klein Patronaatsge bouw in Hulst hun domein. Leider Metsers stelt dat de cursus uit Hulst zal verdwijnen als er geen men sen bijkomen. „Er wordt vaak ge klaagd dat er zo weinig is in Zeeuwsch-Vlaanderen. Nu heb je een cursus als deze en dan dreigt die te verdwijnen omdat er geen mensen zijn. Onherroepelijk zal het Zeeuws Instituut de cursus beeindigen". Lenie Hendriks vindt dat de drama tische expressie een ideale mogelijk heid is voor de leden van toneelclubs uit de omgeving om te oefenen. Dra matische expressie betekent in feite het zich uitdrukken via een hande ling, zegt hij. „Het is naar mijn mening belangrijk dat de dramatische expressie voor Zeeuwsch-Vlaanderen behouden blijft, Het zal later moeilijk zijn om weer een cursus op te starten. Als je nu ziet dat in de Randstad zoveel kan. dan vraag je je toch af waarom het hier dreigt te mislukken", merkt de toneeladviseuze op. Voorlichtingsavond over voortgezet onderwijs te Hulst HULST - Morgenavond, vrijdag, hou den de oudercommissies van de basis scholen Nobelhorst en Willibrordus te Hulst een voorlichtingsbijeenkomst over het voortgezet onderwijs. Deze voorlichtingsavond, die vanaf 20.00 uur in 'Den Dullaert' wordt gehouden, is bedoeld voor de ouders van de kinde ren in de klassen vijf en zes van het lager onderwijs. Overigens zijn ook ouders van kinderen van andere scho len op deze bijeenkomst welkom. Een aantal inleiders (scholengemeen schap. mavo, lts en beroepsonderwijs) zullen inleidingen houden over de ver schillende vormen van onderwijs die de leerlingen na de lagere school kunnen volgen. De voorlichting heeft tot doel de keus van de ouders makkelijk te maken. Na de inleidingen wordt een pauze ge houden. Tijdens die pauze worden de ouders in de gelegenheid gesteld om schriftelijk VTagen over de problematiek te stellen. De vragen zullen na de pauze worden beantwoord. RK bejaardenbond van Sluiskil hield bijeenkomst SLUISKIL - Woensdagmiddag verga derde de rooms-katholieke bejaarden- bond van Sluiskil in het diensten centrum 'De Sterre'. Aan de vergade ring ging een heilige mis vooraf, opge dragen door rector Mikkers. Rector Mikkers heeft zich bereid verklaard geestelijk adviseur van de bejaarden- bond te worden, onder de voorwaarde dat de bisschop van Breda zijn toe stemming daaraan verleent. De heer P.C. Hamelinck uit Biervliet hield op de bijeenkomst van de bejaar denbond een inleiding over politiek. Bij de bestuursverkiezingen bleven de heren C.J. Compiet voorzitter en J.A. Laffort bestuurslid van de bond, terwijl de plaats van de heer E. Wagenaar. die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd ingenomen door de heer A.L. de Groene. Na de vergadering was er een koffietafel. 'Verenigde Vrienden' Sas van Gent geeft een koffieconcert SAS VAN GENT - De harmonie 'Dc Verenigde Vrienden' uit Sas van Gent geeft zondag een koffieconcert in het cultureel centrum 'De Speye* te Sas van Gent. Het concert duurt van 12.30 uur tot 14.00 uur. Wanneer dit koffieconcertrdebuut van de Sasse harmonie slaagt, heeft het be stuur besloten er een traditie van te ma ken. Dirigent is de heer Joh. de Witte uit Sluiskil. Zaterdag 22 april geeft de har monie 'De Verenigde Vrienden' 's avonds een concert in samenwerking met de fanfare uit Heikant. Dit concert wordt gehouden in het cultureel cen trum De Speye te Sas van Gent. Jaarvergadering personeel CSM Sas van Gent SAS. VAN GENT - De personeelsver eniging, de reisvereniging en de sport club van de CSM-suikerfabriek te Sas van Gent hielden een gecombineerde jaarvergadering in de kantine van het bedrijf. Eén van de belangrijkste besluiten van de vergadering was de spelers van het CSM-elftal van nieuwe schoenen te voorzien. Verder werd het programma voor het komende jaar vastgesteld. Een trimclub is in oprichring. In het bestuur van de sportclub werd de heer P. de Bakker gekozen als opvolger van de heer M. de Jonge. LIJSTTREKKER D. E. M. MAROUINI SAS VAN GENT - De partij Gemeente belangen Groot Sas is woensdagavond tijdens haar goed bezochte vergadering in 'De Roselaer' in Sas van Gent geko men tot de samenstelling van een kan didatenlijst voor de komende gemeen teraadsverkiezingen. Als lijsttrekker werd aangewezen D. E. M. Marquinie te Sas van Gent. Tweede op de lijst werd J. F. A. Rammeloo uit Philippine. 3 werd M. F. Weemaes uit Westdorpe, de volgorde van deze num mers by eventuele verkiezing is afhan kelijk van voorkeursstemmen. Vierde op de lijst werd F. F. de Vos uit Sas van Gent, 5 E. S. S. M. Pluym uit Westdorpe, 6 C. R. I. Barbéuit Philippine. 7 J. M. G. de Rijk uit Zandstraat. 8 W. J. Dees uit Philippine. 9 H. Bosman uit Westdorpe. 10 R. F. de Lamelle uit Sas van Gent, 11 T. A. de Smet uit Philippine, 12 A. H. V. de Hoofters uit Westdorpe en 13 mev rouw R. Snijders-GraafmansuitSasvan Gent. Tijdens de discussie werd ook het prog ramma van de partij besproken. Als eerste punt werd de sport naar voren geschoven. Men is van mening dat het pas door de gemeente aangekochte Ka naaleiland niet door industrie opgeslokt moet worden, maar benut moet worden voor sportieve recreatie. Ook in de ker nen moeten de nodige voorzieningen ge realiseerd worden waar het de sport aangaat. Wat het milieu betreft heeft men nogal wat wensen. Kanisvliet moet ontsloten worden door een toegangs straat en in Philippine en Sas van Gent moet de gemeente wandelmogelijk heden creëren, aldus de partij- Spoedige aansluiting op het aardgasnet van aaat tagevarieerde woningbouw in Sas van Gent staan ook op het verlang lijstje, evenals het veilig stellen van de groei van Philippine. De gemeente moet zuinig zijn op bomen en meer doen aan groenaanplant. De Molenberg en de Promenade in Sas van Gent zouden on tsloten moeten worden. In alle kernen moeten de nodige verkeersvoorzienln- gen getroffen worden, vooral ook tijdens de bietencampagne en ten aanzien van de verkeersveiligheid van de school- jeugdaldus de partij. Ten aanzien van de tweede woningen suggereert Gemeen tebelangen Groot Sas een codering aan de verblijftijd, doch in ieder geval een grondige studie ter voorkoming van slapende dorpen. --Alle mogelijke ver enigingen, van jeugdwerk tot bejaar. Alle mogelijke verenigingen, van jeugdwerk tot bejaardenbond moeten voldoende gesubsidieerd worden, vindt men. Ook moet de Franse les gehand haafd blijven, evenals het schoolzwem men. ook in de winter. Het gebruik van verkeerstuinen zou gesubsidieerd moe ten worden, aldus de partij. Volleybaltoernooi Evangelische gemeente wor de jeugd van Nieuwvliet begon jn Oostburg conferentie over geestelijk leven CADZAND - De vrij evangelische ge meente Nieuwvliet startte woensdag met een tweedaagse conferentie in de kerk in Cadzand. De bijeenkomst dient tot verdieping van het geestelijke le ven. De evangelische gemeente Nieuwvliet omvat de plaatsen Nieuwvliet, Cadzand, Retranchement en Breskens. OOSTBURG - Het district Zeeland van de Nederlandse Volleybal Bond houdt zaterdag een mini-volleybaltoernooi te Oostburg. Dit toernooi is bedoeld voor de jeugd in de leeftijd van tien tot en met veertien jaar. De wedstrijden worden gehouden in de sporthal 'De Veerhoek' te Oostburg, aanvang 08.30 uur. De deelnemende ploegen komen uit heel Zeeland. Bij de meisjes schreven 25 ploegen in, terwijl er bij de jongens 24 ploegen zullen deelne- Vandaag, donderdag, wordt de eon- ferentie voortgezet. De middagen staan in het teken van 'De zekerheid van het schillende toernooien. De bedoeling basis te leggen voor een geloof, woensdagmiddag werd er over jeugdcompetitie. Als gevolgvan plaals- Wrheld aangtande de liefde van en tijdgebrek is voor de wedsüijden in - - - - Oostburg een slectie toegepast. De mi- niteams bestaan uit drie spelers of speelsters. De pleogjes volleyballen op een verkleind speelveld, waarbij aparte spelregels worden gehanteerd, die het spel voor de jeugd aantrekkelijk maken. Het ligt in de bedoeling van het district Zeeland van de Nevobo om de wedstrij den rond de klok van één uur af te slui ten. Jaarvergadering, bonden te Axel AXEL - De gezamenlijke bonden Indu- God' en 'Zekerheid aangaande de ver geving der zonden' gesproken. Vanmid dag staan 'Zekerheid aangaande het landschap Gods' en 'Zekerheid aan gaande het eeuwige leven' op het prog ramma. Voor de avond-bijeenkomsten is het thema 'Jezus komt weer' gekozen. De thema's woensdagavondwaren 'Gods boodschap voor de wereld' en 'God's boodschap voor Israël'. Vandaag komt aan de orde 'God's boodschap voor de gemeente' en 'Bent u bereid Hem te on tmoeten?'. Sprekers tijdens de elk an derhalf durende bijeenkomsten zijn on- dermeer de dominees G. Bruggen uit striebond NKV, NKV Centrale en Her- Goes. H. C. Leep uit Waddinxveen e: Postma uit Oldenbroek. wonnen Levenskracht, allemaal te Axel, houden vrijdag een jaarvergadering in Woensdagavond verleende de chris- het Mossel-en Palinghuis Axel. Tijdens telijke muziekvereniging 'Excelcior' uit het huishoudelijke deel van de vergade- Cadzand medewerking aan het prog ramma. Vanavond wordt de bijeen komst met zang opgeluisterd door het koor 'Looft de Heer' uit Nieuwvliet. De conferentie een jaarlijks terugke rend gebeuren. Elk Jaar wordt een der gelijke conferentie in februari in Cad zand gehouden; in Nieuwvliet vindt een conferentie plaats rond de Paasdagen en in Breskens in de maand november. ring zal een toespraak worden gehouden door de nieuwe districtsbestuurder Zeeland, de heer Tjeu Strous uit Mid delburg, gevolgd door een discussie. Ook moeten er nieuwe bestuursleden gekozen worden. Na de pauze wordt een aantal jubilarissen gehuldigd. De ver gadering wordt besloten met een grote dansavond, met het orkest 'De Guanita's. Dichtbundel van Johannes Collaert ten doop in Oostburg OOSTBURG - Dinsdagavond is dc dichtbundel 'In contact met k' van Jo hannes Collaert jrin Oostburg ten doop gehouden. De bundel bevat een twintigtal gedich ten. die Joop Kollaard (zijn echte naam) schreef. Samen met zijn vrouw Tineke ontving hij dinsdagavond vele beken den in zijn galerie in Oostburg. om het verschijnen van de bundel te vieren. Hij las enkele werken uit de bundel voor. In de galerie van Joop en Tineke Collaert is momenteel een tentoonstelling te be zichtigen van Ernst Potters. De foto's van deze 24-jarige kunstenaar zijn van dinsdag tot en met zaterdag te bezichti gen en hangen nog tot half maart in de galerie. Elke openingsdag is de galerie van 11.00 tot 18.00 uur geopend. Op woensdagen ls de galerie open van 11.00 tot 21.00 uur. ZLM-huishoudschool in Axel hield 'Open Huis' AXEL - Enige tientallen leerlingen van de hoogste klassen van het basison derwijs hebben woensdagmiddag ken nis gemaakt met het onderwijs op de ZLMhuishoudschool 'Het Molenk wartier' in Axel. De school hield 'Open Huis', met name voor leerlingen uit Koewacht, Zuiddorpe en Zaamslag. Vanmiddag, donderdag, is er 'Open Huis' voor belangstellenden uit Axel. De bezoekers van de huishoudschool konden op velerlei manieren zien hoe het er op 'Het Molenkwartier' toegaat. Zij konden bijvoorbeeld spelletjes spe len op wiskundig gebied, of zelf iets ko ken. De directrice van de huishoudschool, mevrouw Van Haelst, toonde zich woensdag vooral verheugd over het feit dat ook een aantal ouders was komen kyken. Kandidatenlijst PvdA-Sas van Gent voor verkiezingen SAS VAN GENT - De partij Gemeente belangen Groot Sas is woensdagavond tijdens haar goed bezochte vergadering in 'De Roselaer' in Sas van Gent geko men tot de samenstelling van een kan didatenlijst voor de komende gemeen teraadsverkiezingen. Als lijsttrekker werd aangewezen D. E. M. Marquinie te Sas van Gent. Tweede op de lijst werd J. F. A Rammeloo uit Philippine, 3 werd M. F. Weemaes uit Westdorpe, de volgorde van deze num mers bij eventuele verkiezing is afhan kelijk van voorkeursstemmen. Vierde op dc lijst werd F. F. de Vos uit Sas van Gent. 5 E. S. S. M. Pluym uit Westdorpe, 6 C. R. I. Barbéuit Philippine. 7 J. M. G. de Rijk uit Zandstraat, 8 W. J. Dees uit Philippine. 9 H. Bosman uit Westdorpe, 10 R. F. de Laruelle uit Sas van Gent. 11 T. A. de Smet uit Philippine. 12 A. H. V. de Hoofters uit Westdorpe en 13 mev rouw R. Snijders-Graafmans uit Sas van Gent. Tijdens de discussie werd ook het prog ramma van de partij besproken. Als eerste punt werd de sport naar v Districtsvergadering waterschap trok weinig belangstelling AXEL - Slechts zestien belangstellen den waren woensdagmiddag in het cul- tureelcentrum 'De Halle' in Axel aan wezig op de districtsvergadering van het waterschap Axeler Ambacht. Gezworenen L. de Regt sprak dezelfde toespraak uit, die gezworene D. Dekker maandag op een dergelijke vergade ring in Zaamslag had gehouden. Er de den zich geen nieuwe ontwikkelingen voor naar aanleiding van de reacties uit het publiek. Vanavond, donderdag, is de derde dis trictsvergadering in café 'Het oude Raethuys' in Westdorpe. Deze vergade ring begint om half acht. OUDERENBOND BRESKENS HOUDT JAARVERGADERING BRESKENS- De Algemene Neder landse Bond van Ouderen afdeling Breskens houdt vrijdag 10 maart de jaarvergaderingin gebouw 'Goedertijt' te Breskens. Op de agenda staat onder meer een bestuurswisseling. De dames S. Boekhout-Herman en J. Collemeijer treden af en stellen zich niet her kiesbaar. De vergadering begint om half drie 's middags. Lezing over Parijs op bijeenkomst ZVU OOSTBURG - Dinsdagavond hield dé heer F.A.O. de Paauw uit Oostburg een lezing met dia's over Parijs in de bur gerzaal van het gemeentehuis te Oost burg. De heer De Paauw schetste Parijs van uit de opkomst in de middeleeuwen. De bouw van Parijs kreeg ook aandacht. In aansluiting op deze lezing houdt de ZVU op 31 maart en 1 april een excursie naar Parijs. Plattelandsvrouwen .Groede hielden de jaarvergadering GROEDE- De afdeling Groede van de Nederlandse Bond van Plattelandsv rouwen hield de jaarvergadering in 'De drie koningen' te Groede. Het jaarver slag en het financieel verslag werden voorgelezen en goedgekeurd. Bij de be stuursverkiezing werden twee nieuwe leden gekozen: mevrouw T. Frans en mevrouw S. Schippers. Mevrouw Cor nells trad af. Haar werd dank gebracht voor haar grote inzet. Het bestuur ziet er nu als volgt uit: mevrouw B. de Mel ker-Van Gelder voorzitster, mevrouw S. Schippers secretaresse, mevrouw D. Be- rendsen penningmeesteresse, mevrouw S. v d Waeter-Dhondt tweede secreta resse en mevrouw T. Frans-Quirfjn lid. Na de pauze gaf de heer A. Hoolhorst een heemkundig overzicht van het Land van Cadzand. met speciale nadruk op Groede. streek NOG EEN HAL VE COMPETITIE LTS, CLITEX, CVC EN REMORTEL HULST - De strijd om de bovenste vier plaatsen in de tweede periode in de Hulsterse bedrijfscolleybalcompetitie woedt in alle hevigheid voort. Nadat alle teams elkaar in deze 2e periode eenmaal hebben ontmoet, worden de bovenste vier van de ranglijst van de onderste vier gescheiden. Deze viertal len spelen dan nog onderling een halve competitie. Met nog geen mogelijkheid is nu al te voorspellen hoe de stand er na de eerste helft van de tweede pe riode uit zal zien, omdat de ran gschikking zich van week tot week nog te veel wijzigt. In de eerste klas heren passeerde vorige week LTS het niet-spelende Clitex Sport op de ranglijst via een 3-0 over winning op het gevreesde Lybeert/Ver- straeten. Laatstgenoemde gaf de pun ten niet zonder slag of stoot cadeau, want de setstanden getuigen van een fel verweer (16-14, 15-11, 15-12). Nec- kermann, dat in de 2e periode pas voor de eerste maal uitkwam, won dan wel met 2-1 van Remortel Sport, maar ook in deze party was het krachtsverschil uiterst miniem (12-15,15-11,14-16). CVC I achterhaalt de koplopers door een ruime en gemakkelijke 3-0 zege op Bouwbedrijf Baert I, dat geen moment kon imponeren. Stand in eerste klas heren: LTS 3 2 1 6 6-3 Clitex/Sport 2 2 0 5 5-1 CVCI 2 114 4-2 RemorteUSport 2 114 4-2 Lybeert/Verstr. 2 113 3-3 Neckermann I 1 1 0 2 2-1 Baert I 2 0 2 0 0-6 WCI 2 0 2 0 0-6 TWEEDE KLAS HEREN In de 2e klas heren is geen enkel team nu nog zonder verliespartij. Ambulo wist tegen CVC II niet ongeslagen te blijven en moest genoegen nemen met een 2-1 nederlaag. Door deze overwin ning nestelt CVC II zich voorlopig op de eerste plaats, zij het dat de achtervol gers zonder uitzodering minimaal 1 wedstrijd minder hebben gespeeld. Luctor Banden I wordt de naaste bela ger van CVC II dankzij een ruime 3-0 zege op Rijk BV dat door deze neder laag afgezakt is naar de tweede plaats van onderen. Onder Rijk BV bevindt zich alleen nog PZ/Modecentrum I, dat het prestige- duel tegen PZ/Modecentrum kansloos ten onderging. PZ/Modecentrum II won met 3-0 via de setstanden 15-12,15-7 en 15-5. Brandax werkt zich enigszins op door met 2-1 van Bouwbedrijf Baert te winnen. Opvallend is overigens de be scheiden rol die Baert n in deze 2e pe riode vervult, terwijl dit team tijdens de eerste periode toch lange tijd in de slag was voor de tweede plaats. Stand in de tweede klas heren: CVC H 4 3 1 7 7-5 Luctor I 3 2 1 6 6-3 Ambulo 3 2 1 5 5-4 Brandax 3 2 1 5 5-4 PZ/Modecentrum H 2 1 14 4-5 Baert n 3 1 2 4 4-5 Rijk BV 2 113 3-3 PZ/Modecentrum I 4 0 4 2 2-10 DERDE KLAS HEREN In de derde klas heren gaan WC II en Luctor Banden II na vorige week gelijk op. In de rechtstreekse confrontatie tus sen deze twee teams toonde WC II zich de sterkste en won met 2-1. De eerste 2 sets leverden geen moeite op 15-8.15-8). Vandaar wellicht dat de concentratie verslapte en de 3e set onnodig verhes opleverde (6-15). De Grensvrienden be gint zich steeds beter thuis te voelen. Door een 2-1 zege op CVC III neemt men voorlopig afstand van de laatste plaat sen en wordt de achtervolging ingezet op de koplopers. Stand in de derde klas heren: WCn 3 2 1 6 6-3 LuctorH 3 2 1 6 6-3 SC/Morres I 2 2 0 5 5-1 Grensvrienden 3 2 1 4 4-5 CVC m 2 113 3-3 Neckermann H 3 0 3 2 2-7 Josephmavo 2 0 2 1 1-5 EERSTE KLAS DAMES In de eerste klas dames ls SC Morres weer even medogenloos en onge- naaktbaar als in de le periode. Voor de derde achtereenvolgende maal werd met 3-0 gewonnen, ditmaal was Lybeert Verstraeten het slachtoffer. De eerste achtervolger, w Hulst I, bevindt zich alweer op 3 punten achterstand, zodat nu reeds geconcludeerd kan worden dat de overige teams SC Morres pas aan de meet weer zullen terugzien, vv Hulst won met 3-0 van PZ Modecentrum, dat daardoor de riante positie op de ran glijst verloren zag gaan. CVC I distan tieert zich van de laatste plaats door een 2-1 zege op Neelemans. Neelemans moest overigens haar winstpuntje weer inleveren, toen bleek dat dit team ver zuimd had een scheidsrechter te leve- mogelijk door zelf met 2-1 te winnen van WC n. Opmerkelijk was het wel dat de lijstaanvoerder in de eerste set met 15-0 klop kreeg. CVC II moest afhkaken door het verlies (1-2) tegen SC Morres III, dat door deze overwinning ook nog in kansrijke positie komt te verkeren. Josephmavo liet CVC III afzakken naar de onderste plaats door dit team met 3-0 te verslaan. Stand in de derde klas dames: VC/Cactus 3 3 0 8 8-1 even 3 2 1 7 7-a SC/Morres in 3 2 1 6 6-3 Josephmavo in 2 113 3-3 wHulstU 2 112 2-4 wen 2 0 2 1 1-5 CVC ra 3 0 3 1 1-8 3 3 0 9 9-0 3 3 0 6 7-2 3 2 1 5 5-4 3 1 2 3 3-6 3 1 2 3 3-6 3 0 3 1 2-7 2 0 2 0 1-5 Stand le klas dames: SC/Morres I w Hulst I PZ/Modecentrum CVCI Lybeert/Verstr. Neelemans BB Josephmavo TWEEDE KLAS DAMES In de tweede klas dames heeft ATEK de koppositie af moeten staan aan WC I. Atek verloor namelijk met 2-1 van Nec kermann. dat de eerste en derde set met 15-10 won. maar de tweede set met 15-9 moest prijs geven. WC I maakte van de gelegenheid gebruik door met 2-1 te ze gevieren over Baert en ATEK zodoende voorbij te streven. Rijk BV moest haar meerdere erkennen in SC MORRES II. Alleen in de eerste set kon Rijk BV het nog bijbenen en werd slechts op het nippertje verloren (16-14). De resterende 2 sets liet SC Morres het niet zover meer komen (15-9,15-10). Stand in de tweede klas dames: WCI 3 3 0 7 7-2 ATEK 4 2 2 7 7-5 SC/Morres H 3 1 2 5 5-4 Neckermann 3 2 1 4 4-5 Remortel 3 2 1 4 4-5 Rijk BV 3 1 2 3 3-6 Baert 3 1 2 3 3-6 DERDE KLAS DAMES: In de derde klas dames heeft VC Catcus zich alleen op kop genesteld. Dat werd Agrarische vrouwen volgden cursus economische vorming ZUIDZANDE - In een serie van tien les sen die vorig jaar van start gaan en on langs afgesloten hebben leden van de christelijke plattelandsvrouwenbond in West-Zeeuwsch-Vlaanderen de cur sus EVAV gevolgd, een cursus voor de economische vorming van agrarische vrouwen. De gemeente Oostburg ver leende voor deze cursus subsidie. De cursus werd gevolgd door 24 vrou wen afkomstig uit geheel West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Functionaris sen van de CBTB, de heer W. de Wolff, mejuffrouw Bosman, de heren G. Smal- legange en P. Marinussen hebben vele aspecten belicht van de agrarische on derneming waarbij ook sociale voorzie ningen voor gezin en bedrijf ter sprake kwamen. De regeling voor gezin en be drijf ter sprake kwamen. De regeling voor bedrijfsopvolging en samen werking met anderen hoorden daar ook bij. Andere onderwerpen die werden be handeld waren de positie van Nederland binnen de EEG en de economische ont wikkeling van land- en tuinbouw. De heren J. Fraanje uit Oostburg en P. Dieleman uit Temeuzen namen de fi nanciële zijde voor hun rekening. Zij be handelden boekhoudrapporten en na men financiëringsregelingen over on dermeer erf- en huwelijksgoederenrecht onder de loep. Er is inmiddels besloten het komend winter seizoen een vervolg cursus op te zetten. Bridgen te Axel AXEL - De bridgeclub Axel speelde tij dens de wekelijkse clubavond in 'De Halle' een Howell 10 met 9 paren en 27 spellen. De maximumscore bedroeg 144 punten. Uitslag: 1 dames Bruyns/Carrière 96 punten 66.67%2 heren Moeiliker/Bassie 87 pun ten 60,42%; 3 dames Bermlng- ham/Coone 80 punten 55,56%; 4 mevr. Pel/heer Koek 74 punten 51,39%; 5 da mes Bassie/Schiltman 73 nunten 50,69%; 6 dsames DenHamer/Scheele 69 punten 47,92%; 7 mevr. De Vries/heer Romsom 58 punten 40,28%; 8 mevr. Es- selbrugge/heer Pel 57 punten 39,58%; 9 heren Scheele/Verhaar 54 punten 37,50%. Dankbaar voor hetgeen hij voor ons heeft bete kend, geven wij met droefheid kennis, dat na een kortstondige ziekte, zacht en kalm. is overleden op de leeftijd van 77 jaar, mijn geliefde man, vader, behuwdvader en opa FRANS ALPHONSIUS DE BRUIJN echtgenoot van Bertha Christina Maria Fruijtier Hulst: B. C. M. de Bruijn-Fruijtier Hulst: K. A. M. de Bruijn T. A M. de Bruijn-Gijsel Angelo, Renato De familie De Bruijn De familie Fruijtier Hulst, 22 februari 1978. Pottersstraat 3. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op zaterdag 25 februari a.s. om 10.30 uur in de Basi liek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna de begrafenis op het r.k.-kerkhof aldaar. Vrijdag avond om 19.00 uur gebedsdienst in de Basiliek. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het St. Liduinaziekenhuls te Hulst. Be zoekdag vrijdag van 14.00-15.00 uur en van 19.30-20.30 uur, ingang aan de voorzijde van het ziekenhuis. Zij. die onverhoopt geen rouwbrief hebben ont vangen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen, mijn geliefde man en onze zorgzame vader en lieve opa JAN CORNELIS BAVEKOO echtgenoot van Pieternella de Vos in de ouderdom van 73 jaar. Zaamslag: P. Bavekoo-de Vos Temeuzen: C. J. Jansen-Bavekoo C. J. Jansen Peter Kees en Mieke Jo en Trees Oostburg: Henk en Ingrid Westdorpe: Jan en Ineke en kinderen De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 25 februari a.s., om 11.15 uur v.m., op de algemene begraafplaats te Zaamslag. na voorafgaande rouwdienst in 'De Rank', Zaagstraat, aanvang ende om 10.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in voornoemd ge bouw, na de begrafenis. Op 21 februari 1978 hebben wij plotseling af scheid moeten nemen, van mijn lieve echt genoot en onze zorgzame vader JOHANNES ANTONIUS MARIA SCHENK echtgenoot van Maria Wilhelmina Keeren op de leeftijd van 57 jaar. Echtgenote en kinderen De plechtige uitvaardienst zal plaatsvinden op zaterdag 25 februari a.s. om 10.30 uur in de paro chiekerk van de H. Eligius te Oostburg, waarna de begrafenis op het r.k.-kerkhof aldaar. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Antoniusziekenhuis te Oostburg. Be zoekuur vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in hotel 'De Eenhoorn', Markt 1, Oost burg, Zij die onverhoopt geen rouwbrief hebben ont vangen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. gemeente OOSTBURG OPDOOI VAN WEGEN Burgemeester en wethouders van Oostburg maken bekend, dat in ver band met de opdooi van wegen de daar voor in aanmerking komende en bij de gemeente in beheer en onderhoud zijnde wegen tijdelijk zullen worden ge sloten in beide richtingen voor voertui gen, die een asdruk van 1,2 ton te boven gaan, zulks met ingang van 23 februari 1978 voor zolang als noodzakelijk zal blijken te zijn. Oostburg, 22 februari 1978. Burgemeester en wethouders voornoemd, A. Schipper, burgemeester; P. J. I. Verhage, secretaris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 28