Guido Pieterse maakte van de Vlimmen-trilogie amusante film Humanistisch Verbond brengt 'EO-supplement' PANDA EN DE ONGELUKSZOEKER 'VERBANNEN' NAAR 'RADIO 2' Ikon bezorgd over plannen NOS tot zenderkleuring radio NACHT VANHETe HART Veronica bracht twee ton bijeen voor Greenpeace Foundation AANVULLING OP ONJUISTE EN ONVOLLEDIGE BERICHTGEVING EO televisie EVEN PUZZELEN J DONDERDAG 23 FEBRUARI 1978 SportpaleeAhay' HILVERSUM - Na het Humanistisch Verbond heeft thans ook de Interkerke lijke O inroep Nederland (ikon) zijn be zorgdheid uitgesproken over de plan nen tot zenderkleuring, die op 14 maart door het NOS-bestuur zullen worden behandeld. In brieven aan dit bestuur en de leden van de eerste en de tweede kamer schrijft de directeur van de Ikon-radio. de heer J. W. de Haan, dat het prog rammapakket van de Ikon. indien de plannen doorgaan, op 1 oktober van dit jaar in zijn totaliteit 'verbannen' dreigt te worden naar de toekomstige zender 'Radio 2', die alleen op de middengolf beluisterd zal kunnen worden. De Ikon is van mening dat dan zijn be staansrecht wordt ondermijnd en dat de taak. die de Ikon zich heeft gesteld, als onbeduidend terzijde wordt geschoven. De Ikon vindt ook. dat 'radio 2' waar- Peter Faber met Monique v dVen in 'Doctor Vlimmen' amsterdam - Bijna 40 jaar lang heeft de Vlimmen-trilogie van mr. Antonius Roothaert zich in het Nederlandse taalgebied gehandhaafd als uiterst populaire lectuur. Zeker in de zuidelijke provincies, hoewel het daar zo'n 15 jaar geleden nog door kerkelijke autoriteiten aan ordentelijke katholieken werd afgeraden om kennis te nemen van de dwarse opinies die veearts Vlimmen er tussen 1930 en 1950 op na placht te houden. De Limburgse regisseur Guido Pieters heeft op basis van Roothaerts boeken een voornamelijk in België opgenomen speelfilm afgeleverd, waarnaar het plezierig kijken is en die vanaf donderdag in 35 Nederlandse biosco pen vertoond zal worden. Het is overigens niet. de eerste keer dat Vlimmen is verfilmd. Menigeen zal zich nog de Oostenrijkse versie herinneren die in de jaren vijftig in Nederland heeft gerouleerd, terwijl er in het laatste oor logsjaar nog een Duitse produktie op stapel is gezet, waarvoor de opnamen in Nederland werden voltooid, maar die nooit in vertoning is gebracht, omdat na de bevrijding het celluloid in West- Duitsland bleek te zijn terechtgekomen en de geluidsband in Oost-Duitsland. Die belangstelling van de Duitsers voor dr. Vlimmen was ook verre van toeval lig. In het boek betoonde de Brabantse veearts zich sterk pro-Duits en het per sonage waarop de Vlimmen-figuur was geïnspireerd, dr. Pulles heeft zich tij dens de oorlog berucht gemaakt als NSB-burgemeester van Eindhoven. Zijn huis werd eens door verzetsmensen be klad met het gedicht: „Hier woont Pulles, de hoofdman van 't vulles, die straks als eerste de lui is" Het is nog ongeveer uitgekomen ook, want Eindhoven was een van de eerste Nederlandse steden die werd bevrijd en gezuiverd. Enfin, die man is dus de feitelijke held van het boek van Root haert, die zelf trouwens in de oorlogsja ren evenmin zuiver op de graat is geble ken. Heel vreemd doet het in dit ver band aan, vast te stellen dat zelfs de re cente Vlimmen-herdruk van Bruna opent met de eigenaardige kreet „De Lezer Heil". Toeval Dit zijn zaken waar de in 1947 geboren Guido Pieters geen weet van schijnt te hebben gehad. Onlangs bekende hij in een interview met het Eindhovens Dagblad dat hij eigenlijk nooit van Vlimmen of Roothaert had gehoord, maar de trilogie min of meer toevallig via zijn boekenclub in huis had gekre gen. Die pro-Duitse trekjes zijn nietin de film terechtgekomen, zoals er wel meer is verdwenen uit de oorspronkelijke ro man en ook wel een paar van de meer interessante onderdelen. Bij Roothaert ging het in niet onbelangrijke mate om het gecompliceerde huwelijksleven van die veearts, wiens prille echtgenote bij nader inzien geestelijk gestoord bleek te zijn, waarna Vlimmen iets van 15 jaar heeft moeten opboksen tegen de katho lieke magistratuur om zijn huwelijk ontbonden te zien. hetgeen hem een duchtige en begrijpelijke aversie be zorgde tegen alles wat katholiek was of autoriteit over hem probeerde uit te oefenen. Die echtscheidingskwestie was overi gens iets wat niet uit de levensloop van Pulles, maar uit die van Roothaert zelf afkomstig was, zoals ook veel van de sarcastisch beschreven ergernis over achterlijk Brabant, Roothaert ten voe ten uit schijnt te zijn geweest. Amusant Van dit soort zaken is weinig overge bleven in de film van Pieters, op een amusante karikatuur na van een door Ward de Ravet gespeelde dorpspastoor (zijn hoeveelste dorpspastoor is dit eigenlijk?) die overal opduikt als hij verwacht dat er gratis vlees valt op te strijken wanneer er een noodslachling plaats moet vinden. De Kerk wordt er door als aasgier getekend. Maar in hoofdzaak geeft de film dr. Vlimmen zo wemig te denken, datje je toch werkelijk gaat afvragen waarom de film überhaupt gemaakt moest worden. Het is een bar simpele geschiedenis over een gewone veearts in de jaren dertig. Een man die veel over de tong gaat. om dat zijn vrouw er tussenuit, schijnt te zijn. hetgeen hem toch niet belemmert in het houden van een goed florerende praktijk. Vlimmen is een noeste werker, een kundig veterinair die dag en nacht klaar staat voor de vaak armlastige boe ren in de omtrek. Een vent van stavast, van de duivel niet bang en altijd klaar om onrecht te bestrijden. Het scenario is de zwakste Kant van de film Er is sprake van een proloog die speelt in 1939 en een veel te wijdlopige epiloog die de draad van 1930 weer op neemt en naar een happy end toestuurt, nadat, de hoofdschotel van de film be staan heeft uit één grote flash-back naar tien jaar eerder. Een lelijke structuur. Ook de scènewisselingen zijn verre van lekker, zodat ze soms met een soort van grove witkwast uit elkaar moeten wor den gehouden. Maar binnen de afzon derlijke scnes loopt alles gesmeerd. Intrige De intrige bestaat uit twee verstren gelde draden. De eerste lijn vertelt van Vlimmens ambitie om onderdirecteur van het Dombergse slachthuis te wor den, iets waardoor hij in conflict komt met een schurkachtige slager die in de gemeenteraad zit. De tweede lijn ver telt van een poging om Vlimmen op te zadelen met het vaderschap over de baby van zijn dienstbode. Het geheel is gelardeerd met praktijkgevallen zodat we getuige mogen zijn van een dood ter wereld komend kalf, van een noodope ratie op een koe die een aardappel mesje heeft opgegeten, van een big die in een gierput dreigt te verdrinken en van een paardenparing. Indrukwekkende gebeurtenissen stuk voor stuk, waarbij vooral het gemak Simonskoop NED. 1,19.36 uur Clint Eastwood en Sergio Leone zijn twee namen die door het begrip 'spaghetti-western' nauw met elkaar verbonden zijn. Leone is als het ware de peetvader van dit genre en Eastwood één van de meest geliefde acteurs uit zijn films. De titels als 'Voor een paar dollars meer' en 'Een handvol dollars' leverde het tweetal een enorme bekendheid op. Over de spaghetti-western heeft Simon van Collem vanavond in zijn 'Simons koop' een gesprek met Leone en Eastwood. Aanleiding voor dit ge sprek is het uitkomen van de laatste rolprent van Clint Eastwood, waarin hij de hoofdrol heeft en die hij boven dien zelf regisseerde: 'The Gauntlet'. In deze film is de held nu eens niet als spaghetti-ster, maar als rechercheur te zien. Tv-privé NED. 1. 20.50 uur in zijn Tv-Privé meer dan één gast ontving. Vanavond vindt hij tegen over zich drie vrouwen, die een op vallend aspect van hun verschijning gemeen hebben: Rita Corita, Yanaika Lempers en Mimi Kok. Hun lichaamsomvang is bepaald op zienbarend te noemen, maar ook de blijmoedige manier waarop ze van deze nood een deugd weten te ma ken. Yanaika Lempers buit haar om vang gewoon uit en heeft er haar car rière aan te danken tot nu toe. Ook Rita Corita gebruikt haar gewicht in haar werk. Mimi Kok, eens een slanke actrice, is een tijd van het to neel verdwenen geweest, maar is be gonnen aan een come-back, waarbij haar toegenomen omvang haar noodzaakt geheel andere rollen te accepteren dan zij vroeger zou heb ben gedaan Panoramiek NED. 1, 22.05 uur In de serie 'Arm en rijk' zendt de NOS vanavond de derde Panoramiek- special uit. met als thema de grote verschillen in voedselgebruik tussen Nederland en de derde wereld. Cen traal in de film. aldus de Panora- miek-redactie, staat een Neder landse veehouder uit Fmsterwolde. Harm Evert Waalkens. Hij werd thuis gefilmd, op het werk en in een aantal zuivelfabrieken. Er wordt met hem gesproken over zijn vak. Daaruit zal blijken hoe efficiënt het Nederlandse zuivelbedrijf in al zijn geledingen is georganiseerd. Toch is Waalkens daar niet zo gelukkig mee. omdat hij zich bewust is van het feit, dat hij dagelijks bezig is de overproductie aan zuivel nog wat groter te maken. Met Waalkens wordt vervolgens Op- per-Volta bezocht. Ook daar is vee teelt. Maar in plaats van overvloed en overproductie tekort en honger. Waalkens geeft daarop zijn reacties en spreekt met daar werkzame Ne derlanders en de plaatselijke bevol king. Verschoppeling NED. 2,19.10 uur De NCRV is vanavond toe aan het vierde deel van de Franse serie 'De Verschoppeling', naar het boek van Paul Wagner Paul en zijn vriend Bruno zijn 's nachts stilletjes uit het huis van de familie Maillard weg gelopen. De volgende morgen vroeg bereiken ze het kindertehuis van va der Florentin. De oude man is zeer blij met hun komst. Maar als de fa milie Maillard ontdekt dat de jon gens er vandoor zijn gegaan, wordt de politie er op afgestuurd. Florentin doet zijn uiterste best het voor Paul op te nemen. En hij krijgt de direc teur zover, dat deze de familie Maillard gaat opzoeken. Fanny en Anny NED. 2, 20.25 uur Het Engelse televisiespel 'De liefde van Fanny en Anny', dat de NCRV vanavond uitzendt, is gebaseerd op het gelijknamige korte verhaal van de schrijver D, H. Lawrence. Dit ver haal speelt zich afin de jaren twintig - het werd ook in 1924 geschreven - en gaat over het meisje Fanny, dat na een paar jaar in Londen gewoond en gewerkt te hebben als kamermeisje bij een rijke familie, terugkeert naar haar geboortedorp. Ze zal daar gaan trouwen met haar eerste vriendje, Harry Goodall. Maar Fanny heeft wat moeite met acclimatiseren: ze vindt de mensen allemaal zo saai en Harry eigenlijk ook. Zelf is ze door haar verblijf in de grote stad nogal veranderd, maar lner is alles en iede reen hetzelfde gebleven. Het valt dan ook met mee weer op de oude. ver- trouwlijke voet te komen met Harry. En dat wordt nog moeilijker als het gerucht gaat dat het meisje Anny in verwachting zou zijn van haar Harry. Onder meer uit nieuwsgierigheid gaaf Fanny dit meisje opzoeken. Tot haar eigen verbazing kan ze aan Anny niet eens een hekel krijgen. Familie Bellamy NED. 21.30 uur De aflevering van de serie 'De familie Bellamy' die de NCRV vanavond uit zendt. is getiteld 'Barbaarse gasten'. We schrijven september 1914. James Bellamy is naar België vertrokken om daar tegen de Duitsers te vech ten. De oorlog heeft vele Belgen op de vlucht gedrevenook naar Engeland. Op een dag wordt, er een beroep ge daan op Hazel Bellamy om onderdak te verlenen aan een Belgische boerenfamilie. Ze krijgen dat onder dak, maar voelen zich in het huis aan Eaton Place bepaald niet op hun ge mak. Dat gevoel is overigens weder zijds. Niemand verstaat hun taal en hun duidelijke boerenafkomst wekt weerzin bij hoog en laag. Hazel ver telt ze in het Frans, dat ze eerst een bad moeten nemen, maar dat weige ren ze. En Richard Bellamy weigert deze mensen boven te laten komen. Maar beneden is men ook niet geluk kig met de invasie. Mrs Bridges zegt Hazel dat ze de Belgen maar beter weer weg kan sturen. Dankzij de tus senkomst van Georgina aan wie zij hun ervaringen in België kunnen ver tellen en hoe ongelukkig zij zich hier voelen, komt er. ook van de kant van de bedienden, wat meer sympathie voor de vluchtelingen. Die worden nu veel vriendelijker behandeld en on danks de taalbarrière kan iedereen veel beter met elkaar opschieten. Muppet Show BRT 1. 20.10 uur De komiek Milton Berle is vanavond de gast in de 26ste aflevering van de Muppet Show die vanavond is te zien op het eerste net van de Vlaamse televisie. Verder is Fozzie de Beer verdwenen en raakt Kennit in pa niek. Don Carlos BRT 2, 20.40 uur Op het tweede net. van de Vlaamse televisie is vanavond het tweede deel te zien van de opera 'Don Carlos' van Giuseppe Verdi, die werd opgeno men in de Scala van Milaan. Het ver haal is inmiddels op het punt aange land. dat de groot-inquisiteur de zwaarste straffen eist voor Carlos en Rodrigo. Ook het juwelenkistje van de koningin werd ontvreemd. Tot grote ontsteltenis wordt het evenwel teruggevonden op de tafel van Ko ning Filips II. Dat. is het werk van de jaloerse Eboli die hierdoor Carlos poogt te compromitteren, er ligt na melijk een portret van Carlos tussen de juwelen van de koningin. Maar Eboli krijgt berouw en zal nu pogen de gevangen gezette Carlos le red den... frapperend is waarmee Peter Faber in zijn hoofdrol zich van zijn dierenart- senijkundige opdrachten kwijnt Hij staat in zelf opengesneden runderen te graaien alsof hij nooit anders gedaan heeft, maar ook in het echte acteren overtuigt hij voor honderd procent, al moet worden aangetekend dat de situa ties nergens veeleisend zijn op echt dramatische wijze en de dialogen heel ongecompüceerd zijn. maar wel levens echt. Ook in de bijrollen weert men zich over de hele linie zeer bevredigend. Roger van Hooi als Vlimmens boezemvriend Dacka is perfect, Chris Lomme, Brigitte de Man en Monique van de Ven (in een gastrolletje als Antwerpse hoer) over tuigen evenzeer. Maar echt speciaal aantrekkelijk is het om een hele stal van Noordnederlandse acteurs als Helmert Woudenberg, Gerard Thoolen, Johnny Kraaykamp jr. en Tim Beekman ge stalte te zien geven aan een stel Bra bantse boeren waar de plompheid van afdruipt. Echt prima. Dr Vlimmen is niet een film die veel pre tendeert of die ook maar iets te zeggen lijkt te hebben, maar je verveelt je er geen ogenblik bij. Qua genre bestaat er een rechtstreekse aansluiting met de Texelse strandjutters, de van goede wil zijnde landarbeiders uit Vlaanderen, de Drentse dagloners, de Brabantse dorp spastoors en de Hollandse zeeslepers, waarmee de vaderlandse televisie zo scheutig is Maar al die tv-drama's kun nen op het punt van waarachtigheid en professionaliteit niet in de schaduw staan van wat met dr. Vlimmen gepres teerd wordt door zo'n nog grasgroene regisseur als Guido Pieters. Pet af! voor ook in omroepkringen weinig be langstelling van de luisteraars wordt verwacht, een 'onbeluisterbare brij van verschillende boodschapprogramma's' zal gaan bevatten. Aan het bestuur van de NOS wordt dan ook gevraagd 'uit te spreken dat zend gemachtigden met een speciaal karak ter en met een gennge hoeveelheid zendtijd, zoals de Ikon, in principe niet thuishoren op een zender, die in de thans ontwikkelde plannen kansloos is wat de te verwachten belangstelling be treft'. Ook de Ikon is van oordeel, dat er met betrekking tot de radio verregaande wijzigingen noodzakelijk zijn om een beter functioneren van het medium mo gelijk te maken. De Ikon zou aan het tot stand komen van dergelijke verande ringen graag meewerken 'wanneer dat zou bijdragen tot een betere beluister- baarheid van de radio'. Een voorwaarde daarbij is echter wel volgens de Ikon, de radio'. Een voorwaarde daarbij is echter wel volgens de Ikon, dat bij indeling op een categorale zender zo'n zender een eerlijke kans moet krijgen in vergelij king tot de andere categorale zenders 'en dat is met radio 2 niet het geval' De Ikon meent, dat verplaatsing van zijn totale radiopakket naar 'radio 2' de sastreus zal blijken te zijn en in een later stadium het. gevaar oproept dat men zich gaat afvragen of uitzendingen op deze zender, gelet op het geld en de energie die erin worden gestoken, nog wel opportuun zijn. In de brief aan de beide kamers zegt de Ikon ook het te betreuren, dat deze kwestie geheel en al als een zaak van de grote omroepverenigingen kan worden afgedaan zonder overleg met of in spraak van alle betrokkenen Reserveer zaterdagavond n maart voorde AMSTERDAM - De Veronica Om roep Organisatie startte vorig jaar september een actie om de Green Peace Foundation aan geld te hel pen, zodat deze beweging een schip kon aanschaffen. Het bedrag dat men bij elkaar wilde hebben, is er inmiddels en de voorzitter van de Green Peace Foundation, de heer David MacTaggart, heeft een cheque van f200.000 in de Amsterdamse dierentuin in ontvangst genomen. De Green Peace Foundation vecht onder meer voor het behoud van de walvissen. Deze diersoort wordt met uitsterven bedreigd en de mensen van MacTaggart varen de zeeén af om walvisjagers ervan te weerhou den hun werk te doen. De Stille Oceaan was het eerste werkterrein van de stichting; nu wil men ook de Noord-Atlantische Oceaan gaan be waken. HILVERSUM-1 DONDERDAG 12 00 (Si De Kilima Hawaiins Show 12.15 Boeren tuinder. 12 26 Mededelin gen t b.v. land- en tuinbouw 12 30 Nws. 12 41 (S) Hier en nu. 12 55 (S) Middag- pauzedienst 13.15 (S) Een uur natuur, magazine 14.15 (S) NCRV-Globaal (15.30 Nws.) 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. 18.00 (S) De kerk vandaag, informa tie over kerk en samenleving P P 18.19 Uitzending van D'66 NCRV 18.30 Nws. 18 41 (S) De wereld zingt Gods lof. 19 35 (S) Leger des Heilskwartier 19.50 NCRV-Leerhuis. 20.00 (S) Draaischijf 21.20 Een. twee. uit de maat. 21.40 Plankgas. 22.00 Rondom het Woord 22.25 Zojuist verschenen. 22 30 Nws 22 40 (S) Politiek weekoverzicht 22.50 <Si Van onze correspondenten 23.00 rS) Klanksnoer 23.55 Nws VRIJDAG KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende Woora 7 08 (S) Gevar. progr (7.30 Nws.) 8.30 Nws. 8.36 Gym voor de huisvrouw 8.45 (S) Gevar progr. (10 30 Nws 11.00 Touringcarchauffeurs gisteren en van daag 11.59 Bericht Vastenaktie HILVERSUM-2 HILVERSUM - Het Humanistisch Ver bond gaat de kijkers van de Evangeli sche Omroep en andere geïnteresseer den in een programma met de titel EO Supplement aanvullende informatie geven. In deze uitzending legt prof. dr. Jaap van Praag uit waarom de EO in de afgelopen maanden „onvolledige, on juiste en misleidende" voorlichting heeft gegeven over het humanisme. Dit gebeurde volgens het verbond in de uitzendingen van dr. Francis Schaeffer, die de EO onder de titel Hoe zouden wij dan Leven op het scherm brengt. De laatste aflevering van deze serie is op 28 februari. In deze programma's wordt telkens het humanisme aangewezen als de grote oorzaak van het verval van de westerse beschaving, aldus het ver bond. De humanisten hebben eerder al de EO verzocht het verbond zendtijd te geven om een aantal zaken naar voren te kun nen brengen. De Evangelische Omroep is met op dit verzoek ingegaan. Wel wer den de humanisten uitgenodigd om deel te nemen aan een openbaar debat aan het einde van de uitzendingen. Hierop is het verbond niet ingegaan. Eindredac teur Casper Vogel noemt een dergelijk debat verwarrend, omdat „redelijke ar gumenten en onwrikbare ge loofsvoorstellingen geen partij voor el kaar zijn" In EO Supplement, dat zondag 26 feb ruari om 22.25 uur via Ned. 1 wordt uit gezonden. praat Ruud Jans met prof. dr Jaap van Praag. Deze laatste was ja renlang voorzitter van het Humanis tisch Verbond. DONDERDAG 12.15 Sportpanorama 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13 25 Beursplein 5 13.30 'n Middagje AVRO. gevarieerd prog ramma 16.00 Nws 16 03 Ra diojournaal) 17.00 13-speciaal. jeugdprogramma 17 40 De Vrije Ge dachte. 17.55 Mededelingen- 18.00 Nws 18.11 Radiojournaal. IKON. 18.30 Kleur, informatief programma. AVRO: 19.00 Aspecten, kunstrubriek 20 00 Nws. 20.05 (S) Het Radio Kamerorkest. (20.57 Emile Hullebroeck. radioportret i 22.05 (S) Kamermuziek. NOS: 23 00 iS) Met het oog op morgen, met om 23 05 Ak- tualiteitenoverzicht Radio-TV. 23 10 De krant van morgen. 23.20 Den Haag van daag en om 23.52 Even op adem komen, yoga. 23 55 Nws. VRIJDAG NCRV: 07 00 Nws 07 11 Ochtendgym 07 20 Te Deum Laudamus. 07.54 Op de man af. 08.00 Nws. 08.11 Hier en nu. 08.25 Vandaag., vrijdag. 09 00 Politiek en sa menleving. NOS: 09 10 Spiegel van Bel- gie. muz. en inf. 09.35 Waterst. 09.40 Schoolradio. 10.00 De Taaishow. 10.30 NOS-Jazzportret, 11.00 Nws. 11 03 Meer over minder HILVERSUM-3 DONDERDAG 12 03 (S) Boter, Klaas en Prijzen. 14.03 (S) Polderpopparade. 16.03 (Si Europa rade. Ieder heel uur nws. NOS 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. TROS 19 02 (S) Poster. 20 02 iS Ferry Maat's Soul Show 22 02 (S i Sesjun. 23.02 (S) Close-up. 0 02 (S> De Hugo van Gelderen Show. 1.02 (S) DeNachtwacht VRIJDAG EO: 7.02 (S) Tijdsein. 9.03 (S) De muzi kale fruitmand. 10.03 (S) Te elfder ure. TROS: 11.03 (S) Gerard de Vries draait op verzoek NOS-NOT 10 30-11 00 Schooltelevisie 14 00-14 30 Schooltelevisie O.S.-TELEAC 18.15 Biologie (7) 18.30 Geschiedenis NOS 18 45 De Fabeltjeskrant NOS 18 55 Journaal TROS 19.04 O moeder wat is het heet. comedy-serie 19 35 Simonskoop 20.00 Baretta, misdaadserie 20.50 TV-Prive. NOS 21.35 Journaal NOS 21.50 Den Haag vandaag 22.05 Panoramiek-Special. 22.55 Journaal. NOS 18 45 Paspoort voor Joegoslaven NOS 18 55 Journaal NCRV 19.04 Paddington. 19.10 De verschoppeling jeugdserie 19.35 De Dik Voormekaar Show. NOS 20 00 Journaal NCRV 20 25 De liefde van Fanny en Anny. tv-spel 21 15 Van een reiger en een kraanvogel, tekenfilm. 21 30 De family Bellamy, tv-serie. 22.20 Hier en nu. 23.00 Groeten van Paulus NOS 23 10 Journaal 14.00-16.00 en 17.00-18.00 Schooltelevisie. 18.00 Jeugdserie. 18.05 Jeugdprogramma. 18 30 De vergeten eilanden, jeugdserie 18.55 Korte film. 19 00 Sportprogramma. 19 30 Informatief programma. 19.35 Mededelingen en Morgen 19 45 Journaal. 20.10 Poppenschow. 20.35 Panorama 21.00 Standpunten. 21.20 Filmmagazine 22.10 Journaal. HILVERSUM-4 BELGIE-NEDERLAND-2 DONDERDAG 12.00 (S) Rondom. Bartok. 14 00 Nws. 14.02 Spektakel. i4.30 iS) Klassiek trio voor fluit, altviool en cello, 14 45 <S) Lulu. opera van Berg VRIJDAG NOS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Vroeg Klassiek 9.00 Nws. 9 02 (S) Stof van eeuwen. 10 00 Paganini, operette van Lehar. 14.00-16.00 en 17.00-18.00 Schooltelevisie. 18.00 Jeugdserie. 18.05 Jeugdprogramma. 18.30 De vergeten eilanden, jeugdserie. 18 55 Korte film. 19 00 Sportprogramma 19 30 Informatief programma 19.35 Mededelingen en Morgen 19.45 Journaal 20 10 Open School 20.40 Don Carlos, opera FRANSTALIGE PROGRAMMA'S r r !- ■r r J- r X T~ X w iT X W TT X Hf ïb X ïT~ X w L ar w r k. r r E i u n E m M 1 «■Hill ■KIHÜM L XJ' z h <<0 14 00-15.00 Schooltelevisie. 17 30 Schooltelevisie. 18 00 Kleuterprogramma 18 05 Kinderprogramma 18.30 Spelprogramma. 18 45 Informatieve serie 19.15 Regio naal programma. 19.29 Weerbericht 19.30 Journaal. 19.50 Programmaoverzicht. 20.00 Informatief programma. 20.20 Si e'etait a refaire. speelfilm 22.00 Journaal. 22.15 Film magazine. 23.05 Journaal. FRANKRIJK-RIJSEL 13 00 Journaal 13.35 Regionale tv 13 50-14.00 Objectif santé 18.02 Op het goede uur 18.27 Voor de kinderen 18.55 La passagère. serie naar Francis Durbridge 19 15 Voor de vrouw. 19 20 Reg. nws. 19.43 Vertel eens 20.00 Journaal. 20.30 La filiëre (slot). 21.33 L' événement, actua liteitenrubriek 22.35 Laten we naar de film gaan 23.00- 23 15 Nws. 1 opstaande rand 5 café 9 buiten gewoon begaafd: 10 getij: 12 vader. 13 in het jaar der wereld: 14 dierengeluid: 15 voorzetsel' 17 halm: 18 maand 19 vis: 21 houding: 23 eiland bij Griekenland: 26 plaats in Polen: 29 hert: 30 vlug. 31 een zekere: 32 voegwoord 33 pers vnw.: 34 voorzetsel; 36 en volgende: 37 hinde ren: 39 snelle voortgang: 40 rivier in Rusland. Verticaal: 1 bleek: 2 landbouwwerktuig: 3 bedrog: 4 deel van een viooi: 5 verlich tingsartikel: 6 mannelijk dier: 7 aard rijkskundige aanduiding: 8 weiland: 11 gelukken, gedijen: 14 brandstof: 16 in: 18 moeder 20 niet thuis: 22 baan: 23 schaaf: 24 water in Friesland 25 grote vogel: '26 deel van een ladder. 27 pers vnw.: 28 familieleden: 33 met: 35 wortel: 37 uitroep: 38 staatsbedrijf. Uitslag vorige puzzel: aRjoirieini kIairiïikIeIl'-' tMi nlEPSP, iNEMSWAlNl [itfflMPPlAl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 17