HAPPEL DREIGT MET MAATREGELEN Van d. Smissen kansrijk voor plaats aan top ondanks drie verliespartijen Raas wint grote prijs Monaco Klaas van Exel niet in springfinale [P2CX Eierbeschuit Reglementair verlies voor Herstaco 15j Deerniswekkende prestatie van Oranje tegen Israël: 1-2 Nescafé Goudmerk Jeugdspelers Oemoemenoe in selectie SPONSOR VOOR K0 BLOK ALI CONSUL VOOR BANGLA Schotland won Bosveld stopt bij Vitesse West-Duitsland klopt Engeland DONDERDAG 23 FEBRUARI 1978 sport (Door Joop van den Bergt TEL AVIV - Onbegrensd lijkt de macht van een gevierde voetbal- coach als Ernst Happel, die door zoveel clubbestuurders en bond- sofficials devoot naar de ogen wordt gekeken. Maar zelfs deze Oostenrijkse „Weltmeister" stond woensdagmiddag met een doffe, machteloze uitdrukking op het gezicht naar de deerni swekkende wanprestatie van het Nederlands elftal in de inter land tegen Israël in Tel Aviv te kijken. De macht van Happel had nu inderdaad ook zijn grenzen, want hij was nu kennelijk in een stemming om als een furieus verontwaardigde werkgever een groepje ondergeschikten op staande voet ontslag aan te zeggen wegens glasheldere werkweigering. Happel kan dat natuurlijk niet, maar hij maakte van zijn hart geen moordkuil. „Een aantal spelers is volledig door de mand gevallen", gromde hij in zijn men gelmoes van Duits en Nederlands. „Vóór de wedstrijd heb ik grote actie en absolute inzet van de spelers geëist, maar die actie kwam er by velen niet. Het was vooral voor de rust puur slecht. Ik heb met profs te maken en ze zullen de consequenties wel merken. Voor de volgende interland, tegen Tunesië, zal ik andere maatregelen nemen". De povere 2-1-overwinning van het Oranjeteam op de veel minder getalen teerde Israëli's kon het falen van Ne derland inderdaad niet verbloemen. Ook aanvoerder Ruud Krol, die tever geefs zijn manschappen probeerde te inspireren en die zelf ook beneden zijn vorm peelde, moest dat wel toegeven: „Er klopte inderdaad weinig van. Met dit Nederlands elftal klikt het nog lang met. Het is misgegaan op duidelijk aanwijsbare punten. Zo hebben we te gen deze afwachtende tegenstander veel te weinig initiatieven genomen, de linies sloten niet aan, er was zelden of nooit sprake van bewegingsvoetbal, waardoor er veel te weinig aanspeelmo- gelijkheden voor de verdedigers waren en een kans om diep te gaan was er ook nauwelijks", analyseerde Oranje's li bero. Geen 'brein' Ontluisterend voor het eens zo roemruchte Nederlandse team was vooral dat er nu niet één man te on tdekken was die als architect, inspira tor of spelmaker te betitelen was. Het brein, het intellect dat de onverwachte en onvermoede oplossingen kon creë ren, was nergens te bespeuren. Ook Wil lem van Hanegem, de man die vaak zoveel in zicht in het spel etaleert, slofte nu als een dolende door de woestijn. Voor De Kromme werd het zelfs een dieptepunt in zijn carrière: hij faalde voorrust vol ledig en werd genadeloos door Ernst Happel vervangen. Van Hanegem gaf het zelf toe: „Ik had helemaal geen last van een blessure, daar lag het niet aan. Het ging gewoon niet. Ik gaf lange ballen en passes die nergens terecht kwamen. Een verkla ring? Ik had de opdracht van Happel gekregen om als verdedigende mid denvelder te spelen, terwijl Willy van de Kerkhof meer aanvallend moest op treden. Ik moest dus achter blijven hangen, maar ik kon de ballen nauw elijks kwijt in de diepte, want die Is raëli's speelden met een dubbele voor- stopper, waardoor er nauwelijks ruimte was. Ik ben er uit gehaald, maar ik treur er niet zo erg om. Happel foeterde dat er zeker zes spelers waren die door de mand zijn gevallen en de meesten van hen weten niet eens dat ze daar ook bij horen", smaalde Van Ha negem. Ook de 23-jarige Jantje Peters, die nu niet langer kan teren op zijn schitte rende wedstrijd op Wembley tegen de Engelsen, een jaar geleden, ontkwam niet aan de schande om door Ernst Happel uit het elftal te worden ge haald. Samen met Willem van Hane gem werd hij in de rust vervangen door René van de Kerkhof en Wimpie Jan sen. De opmerking dat hij nu misschien wel zijn laatste kans bij Happel ver prutst heeft, wimpelde Jan Peters la coniek van de hand: „Ach, ik heb in de laatste drie jaar al zo vaak een laatste kans gehad. Deze laatste kans kan er ook nog wel bij. In een elftal waarin zovelen naar hun vorm lopen te zoeken, is het moeilijk op gang komen". Geen ambitie Het heilig vuur om hoe dan ook als in ternational te slagen, lijkt bij Jan Peters te ontbreken. Hij wordt niet opgejaagd door een felle ambitie om ook intern ationaal een topspeler te worden. De dag voor de wedstrijd vertelde hij nog: „Het is natuurlijk ook voor mij een uit daging mee te gaan naar Argentinië, maar bij AZ heb ik het toch het meest naar m'n zin". Peters houdt kennelijk van een plekje waar hij zich thuis voelt. Het grote avontuur trekt hem minder. Dat blijkt als hij zegt: ..Hel liefst speel ik nu nog vijf jaar voor AZ. Als ik dan 28 jaar ben, kan ik misschien nog eens bij een buitenlandse club gaan spelen". In het verleden is het al vaker gebleken: Jan Peters houdt er niet zo van verkast te worden. Het is een mentaliteit die hem kennelijk ook in het Nederlands elftal parten speelt. Duidelijk is in ieder geval dat hij na zijn teleurstellende prestatie woensdag in Tel Aviv by Ernst Happel niet meer hoog aangeschreven staat. Maar Happel moet aan meer spelers zijn gaan twijfelen. Aan Wim Suurbier bij voorbeeld, die grotendeels verantwoor delijk was voor de Israëlische gelijk maker nadat Robbie Rensenbrink Ne derland uit een penalty aan de leiding had geholpen. Suurbier reageerde in de 10e minuut van de eerste helft uiterst traag toen Israëls linkerspits Vichy Pe rets met een lange dieptepass door cen trale verdediger Avi Cohen gelanceerd werd. Op de eerste vijf meter werd Suurbier beslissend verslagen door Pe rets. die daardoor alleen voor Piet Schrijvers kwam en vlekkeloos scoorde ll-l) Onafwendbaar moet men dan tot de conclusie komen dat Willem Suurbier mi toch het wedstrijdritme mist omdat hij in de laatste maanden bij Schalke '04 meestal op de reservebank zit. De op dat moment weinig attente Neder lander schermde zijn directe tegen stander onvoldoende af en was al ver slagen toen hij aan een radeloze ach tervolging begon. Suurbier reageerde later kribbig: „De meeste andere spe lers hebben de laatste weken toch ook niet gespeeld door het slechte weer in Nederland. Nee, ik ben ook nog niets van mijn routine kwijt. Er viel gewoon een gat omdat er op andere plaatsen ook geen posities afgedekt werden", verontschuldigde hij zich. Initiatieven Nederlands andere vleugelverdediger Hugo Hovenkamp was daarentegen een van de weinigen die duidelijk niet door de mand smakte. Hij verdedigde niet alleen geconcentreerd, maar durfde ook aanvallend initiatieven te nemen. Ook al omdat eveneens op links Robbie Rensenbrink tot de weinige uitblinkers van het Oranje-team behoorde kwam dan ook het meeste Nederlandse gevaar over links. Uitstekend getimed dook Hovenkamp enkele malen naar de frontlinie toen Rensenbrink verdedi gers met zich naar het centrum lokte. En Hugo Hovenkamp stond dan ook aan de basis van beide Nederlandse doelpunten. In de 30e minuut draaide de bal uit zijn voorzet naar het hoofd van centrumspits Henk van Leeuwen. Enigszins voorbarig maakte centrale verdediger Yerushalmi daarop in pa niek hands. Rensenbrink prikte de bal van de 11-meterstip nauwkeurig langs doelman Haviv: 0-1. Een groot aandeel had Hovenkamp ook in een van de spo radisch sprankelende Nederlandse aanvallen na de rust. In de 21e minuut van de tweede helft liet hij de bal van de vleugel naar de opkomende Tscheu La Ling draaien die weinig moeite had met scoren: 1-2. Ook Tscheu La Ling kon tot de weinige spelers worden gerekend die voor Happel niet door de mand vielen. Nieuwe kans In deze teleurstellende vertoning kon Henk van Leeuwen, de Nederlandse centrumspits, zich moeilijk doorslag gevend bewijzen: „Ik ben niet ontevre den", zei hij later. „Happel had mij de opdracht gegeven veel te bewegen, mijn eigen spel te spelen, maar de Israëli's speelden zo verdedigend dat ik maar weinig ballen heb gehad". Henk van Leeuwen verdient inderdaad een nieuwe kans om zich voor het Neder lands elftal te bewijzen. Tegen zwakke tegenstanders als Israël moet Neder land, zo commentarieerde Hovenkamp, wel met drie spitsen spelen. „Straks te gen Tunesië moeten we misschien wel met vier aanvallers gaan opereren", voorspelde de AZ-speler. en Henk van Leeuwen zal er dan waarschijnlijk weer bij zijn. Maar ook al is de tegenstander zwak, duidelijk is in ieder geval dat Neder land tegen een defensief ingestelde te genstander momenteel het spel nog niet kan maken. Gistermiddag kreeg Israël in de counter voor rust zelfs de beste kansen. Terecht was Happel iets meer tevreden over de tweede helft, toen Nederland bij vlagen tot enig pressievoetbal in staat was, ook al om dat Wim Jansen op het middenveld veel beter speelde dan de anderen. Maar het bleef schamel in vergelijking met wed strijden die het Nederlands elftal vorig jaar tegen Engeland en België speelde. Zo langzamerhand wordt het uiterst aanvechtbaar om steeds maar te roepen dat ook de aanloop naar de WK in West-Duitsland weinig hoopgevend was. Het oefenprogramma dat Neder land nu nog voor de boeg heeft biedt niet veel mogelijkheden om uitgekiend tot oplossingen te komen. De gebrekkige organisatie van de oefencampagne van het Nederlands elftal dreigt steeds meer zich te zullen wreken. De voetbalbond had hoe dan ook sterkere sparringpart- ners moeten vinden, Maar. zegt bijvoor beeld competitieleider Jan Huybregts: „We hebben geen ruimte meer om een datum te vinden voor bijvoorbeeld een oefenwedstrijd tegen Brazilië, dat een toemee door Europa maakt". Oranje kan dus weinig méér doen dan hopen. TEL AVIV. ISRAEL- Aanvaller La Ling brengt hier de stand op 2-1 voor de Neder landers. tijdens de in Tel Aviv gespeelde oefenwedstrijd tegen Israël TEL AVIV. ISRAEL - Rob Rensenbrink. brengt hier uit een strafschop de stand op 1-0. tijdens de oefenwedstrijd van het Nederlandse elftal tegen Israël. Doelman Haviv kijkt de bal geslagen na tDoor Frits Bakker) KOPENHAGEN - Voor de derde opeenvolgende maal is woensdagmiddag in het Europees kampioenschap driebanden in Kopenhagen gebleken, dat Christ van der Smissen fysiek nog niet is opgewassen tegen de geroutineerde spelers in deze spelsoort. Na het verlies tegen Ludo Dielis dinsdagavond (60-48 in 53 beur ten) kwam de Brabander in de derde ronde tegen Raymond Ceulemans nauwelijks in het stuk voor. Ceulemans nam al in de openingsbeurten een fikse voorsprong en gaf die in het verdere verloop van de partij niet meer-uit handen. „Ik had geen schijn van kans", bekende Christ na afloop ruiterlijk. „Het enige wat ik kon doen was zoveel mogelijk ca ramboleren en daardoor moest ik mijn verdediging verwaarlozen. Maar uit eindelijk kom je dan toch nog met een goed gemiddelde uit de strijd. Verliezen doe je toch van Ceulemans. Niemand kan op dit moment nog in zijn schaduw staan" Ondanks die drie verliespartijen is Christ van der Smissen volstrekt nog (Advertentie) rol nu pot 50 gram. Spaar de punten vooreen uniek Drents-boeren koffieservies 387 niet kansloos voor een hoge klassering Hij heeft de zwaarste kanonnen van dit toernooi gehad en kan nu beginnen aan een rush naar het bovenste deel van de rangschikking. Alleen de absolute top is niet meer haalbaar Hij kan de „2 CV" die de Deense organisatoren zondag avond aan de winnaar gaan uitreiken definitief vergeten Hoewel hij daar eigenlijk nooit serieus aan heeft ge dacht. Want voor de start van het kam pioenschap grapte hij al: „Die eend kom ik over een paar weken wel ergens in België tegen". De overige resultaten uit de derde ronde speelden woensdagmiddag duidelyk in de kaart van Van der Smissen De be langrijkste gegadigden voor de derde plaats - aangenomen mag worden dat Ceulemens en Dielis op de hoogste trap komen te staan - verspeelden tot nu toe allemaal punten. Zo ging Richard Bila- lis verrassend onderuit tegen de Deense kampioen Peter Thoegersen (60-56 in 51 beurten) en remiseerden Johann Scherz tegen Mats Noren In 67 beurten Dieter Mueller greep tegen Avelino Rico wel zyn derde winstpartij, maar ook nu ge beurde dat in een slordig duel. dat maar liefst 74 beurten duurde Bitalis en Scherz hervatten dus beiden de avondseance Johann Scherz liet Pe ter Thoegersen achter zich in 59 beurten en Richard Bitalis had geen enkel pro bleem met. Antonio Oddo Daardoor blijft in ieder geval Scherz de leiders op één punt volgen. De 46-jarige Oosten rijker lijkt zich evenals vorig jaar in Lausanne in de titelstrijd te gaan men gen. Voordat Christ van der Smissen tegen Ceulemens op de pijnbank «noest, had de Belg al voorspeld dat die partij niet lang zou gaan duren. Ceulemans: „Na twee normale partijen moet laan eens een uitschieter gaan komen. Ik ken het materiaal nu en bovendien is Christ geen tegenstander om de draak mee te steken". Geen grootspraak Het was geen grootspraak, want nadat Van der Smissen uit de acquit-stoot drie caramboles had verzameld, antwoordde Ceulemans onmiddellijk met een punt- gave serie van tien. Vier beurten later werd de partij eigenlijk al beslist Toen de Nederlander achtereenvolgens drie poedels liet noteren, snelde Ceulemans naar een beslissende voorsprong (24-3) De Nederlander kwam in de 19e beurt nog even terug tot op 12 caramboles, maar toen zyn waakzame opponent daarna een reeks van 8 produceerde, kon Christ alle hoop op een mirakel wel laten varen. De Mechelse cafébaas fi nishte tenslotte in 31 beurten met een gemiddelse van bijna 2. „Ik had na die vliegende start ook in 25 beurten al uit kunnen zijn", analyseerde Ceulemans later. „Maar omdat Van der Smissen erg goed bleef volgen, kon ik geen risico's nemen. Alleen ln het slot van de partij was ik zeker van de over winning". Van der Smissen mocht zich troosten met het beste moyenne dat hy tot nu toe had. Zijn 43 caramboles waren goed voor 1.095 Daarmee bleef hij in de buurt van ztin voornaamste concurrenten en MIDDELBURG - Drie jeugdspelers van de Eerste Zeeuse Rugby Club Oemoemenoe zyn door de Nederlandse rugby bond uitgenodigd zaterdag a.s. deel te nemen aan een selectiewedstrijd, die moet dienen voor de samenstelling van Jong Oranje. Het zyn Pieter Komski, die 16 jaar is, en Johan Geldof en Peter Mondeel. beiden juist 17 jaar oud Deze drie spelers maakten eerder deel uit van het Nederlandse vyftiental in de leeftijdklasse 14-16 jaar. Voor Jong Oranje wordt geput uit spelers in de leeftijd van 16 tot 18 jaar Jong Oranje toch sti- speelt op zondag 5 maart a.s. tegen het jeugdteam van Duitsland dat kan belangrijk zijn wanneer aan het slot de gemiddelden gaan meetellen. De vechtersmentaliteit van Van der Smis sen zal vanaf nu doorslaggevend zijn. Want in het driebanden is het totale ar senaal waaruit hij kan putten veel min der groot dan bij spelers als Ceulemans, Dielis en Scherz. Mathematisch klopt, het nog niet allemaal en dat komt vooral tot uitdrukking in het overhouden. Van der Smissen:, Als Ceulemans zijn eerste carambole haalt, liggen er meteen nog twee of drie en daar mankeert her. mij nog wel eens aan De uitslagen van de partijen van de derde ronde zijn: Scherz (Oost) 60 71 4 0.845 Noren (Zwe) 60 71 8 0.845 WEMELDINGE - Profwielrenner Ko Blok uit Kniiningen heeft voor komend wielerseizoen een sponsor. Blok (28) is ingelijfd in de Belgische formatie Fra- gel-N'orta. Hij is de enige buitenlander in de formatie. De overige leden wonen allemaal in België. Ploegleider Robert de Temmerman be schikt over zeven renners. Naast de Zeeuw Ko Blok zijn dat de Belgen De Temmerman. André de Wolf. Lucien Pratte. Antoine Vanneste. Durand en de oorspronkelijk uit Jamaica afkomstige Burton. De ploeg zal enkele grote klas sieke wegwedstrijden, een aantal semi- klassiekers en kermiskoersen rijden. Thoegersen (Den) Bitalis (Fra) Soegarö (Den) Vinagre (Port) Rico iSpa) Muller (W. Did) V D. Smissen iNed) Ceulemans (Belg) Dielis (Belg) Oddo (It) 60 51 6 1.176 56 51 8 1.098 60 84 6 0.714 59 84 6 0.702 56 74 6 0.756 60 74 6 0 810 34 31 7 1 096 60 31 10 1 935 60 57 4 1.052 46 57 7 0.807 Stand na de derde ronde: Ceulemans 3MeUer Scherz Bitalis Thoegersen Soegaard Noren V. d. Smissen Rico Odo Vinagre 6 7 0 857 5 9 0 902 4 10 1.248 4 8 1.017 4 8 0.702 1 8 0.821 0 7 0.905 0 7 0.771 0 7 0.724 0 6 0.620 DACCA - Muhammad Ali is woensdag in Dacca benoemd tot honorair consul van Bangladesj in Chicago. De ex-we reldkampioen boksen in het zwaarge wicht verklaarde in de toekomst te zul len boksen als burger van Bangladesj. Aii, die een week geleden in een 15 ron den tellend gevecht door Leon Spinks werd onttroond, heeft tijdens zijn vijf daagse verblijf in Bangladesj een pas poort van dat land gekregen, terwijl hij ook door president Ziaoer Rahman tot ereburger werd benoemd. De 36-jarige bokser verklaarde een zeer serieus gedicht met een diepe betekenis over het door hem te vertegenwoordi gen land te willen gaan schrijven. VLISSINGEN - Het niet opkomen in de uitwedstrijd tegen de VC Rooy uit Ven- ray kost het herenvolleybalteam van Herstaco/EWC uit Vlissingen heel wat punten op de ranglijst van de tweede divisie C. De N'evobo heeft de wedstrijd GLASGOW (REUTER) - Schotland heeft woensdagavond het eerste oefen duel ter voorbereiding op het wereld kampioenschap in Glasgow met2-l (1-1) gewonnen van Bulgarije. Het scorever loop: 8. Mladenov 0-1. 41. Gemill 1-1 (strafschop). 85. Wallis 2-1. ARNHEM - Klaas van Exel. een van de toonaangevende landelijke ruiters, die momenteel in Zeelandhun spring-parcoursen rijden, is er met zijn paard Red Hunter niet in geslaagd tot de finales om de fel-begeerde NCRV-springtroffee door le dringen. Poule B. waarin de combinatie was opgenomen, moest in dc Rijnhal in Arnhem een klassiek spring-concours en een zogenaamd Force-and-speed par cours afleggen. Van de acht combinaties in zijn poule haalde Van Exel de zesde plaats bij het klassiek spring-concours en een vierde bij het Force-and-speed. Ook een gerenommeerde ruiter als AmeKouwenberg, die vorig seizoen tot de finale nog de meeste kans op het ere-metaal had. lukte het dit jaar niet met Seven Oaks tot de finale door tc dringen. Klaas van Exel vertelde bijzonder tevreden te zijn over de organisatie en met ontzag spreekt hij over de prestatie van parcours-bouwer Theo van Vugf „Hij ziet kans, om van een spring-parcours iets aparts te maken. Rustieke hekken, walletjes, hin dernissen met pilaren: hier in Zeeland kom je die allemaal niet tegen Jc kan wel merken, dat de NCRV er een hoop geld voor over heeft om van de strijd om de trofee iets moois te maken" Over het klassiek spring-concours over tien hindernissen met een dubbele en een drie-sprong, zegt Klaas: „Tot hindernis zes ging alles goed. Ik had Red Hunter vrij behoorlijk in de hand. Het lukte me echter niet mijn paard voor hindernis zes. een dubbel-sprong, goed te plaatsen. De eerste sprong wist hij nog te overbruggen, maar en overwinning voor Bert Havinga Seven Oaks tweede. Het Force-and- springen. Het parcours bestond uit can het type Puissance, die vooral van de tweede viel een balk. doordat Red Hunter een tussen stapje maakte. Na hindernis zes moest ik vrij scherp draaien Bovendien was ik een beugel kwijt geraakt Ook de balk die boven hel hek van hindernis zeven lag. ging er toen vanaf. De rest leverde mij geen problemen op". Het klassieke spring-concours eindigde ir met Marcoville; AmeKouwenberg werd n speed-concours is een vrij nieuw vorm vf tweemaal zes hindernissen. De eerste zes w van de kracht van het paard veelvecl eisten. De tweede zes waren van het type Jacht-springen: De tweede zes waren van het type Jacht-springen: De Oranje-rui ter: „Ik had domme pech. De eerste hindernis van het parcours staal in het algemeen niet zwaar. Laat ik die er nu net afgooien. De andere passeerde ik zonder fouten". De twee combinaties, die de beste totaal prestatie geleverd hebben in poule B gaan door naar de finale-wedstrijden. Deze worden vandaag - donderdag - verreden. Uit poule B mogen dan uitkomen: Jan Jonker met Alpenkoning en Martin Ver- schuure met Grey Fellow. De wedstrijden uit poule B waarin dusook de prestaties van Klaas van Exel te zien zijn. worden vrijdag 7 april op Nederland I uitgezon den. MONACO (AFP) - Jan Raas heeft woensdag zijn tweede overwinning in het nog prille wielerseizoen behaald. Nadat hij een week geleden zegevierde in de grote prijs van Antibes, won hij nu de grote prijs van Monaco vóór Joop Zoetemelk. De organi satoren hedden een parkoers uitgezet van 44 km, die viermaal moest worden af gelegd. Al in de eerste doorloop ontsnapten zes man: de Nederlandse Havik en Gevers, de Belg Willy Peeters en de Fransen Laurent, Chasang en Alban. Zij namen in de tweede ronde een voorsprong van vier seconden, maar konden niet definitief buiten bereik van het jagende peloton blijven en werden in de derde ronde ingelopen. Op tien kilometer van de eindsprint demarreerden Zoetemelk en Raas. Ze voerden het tempo op en arriveer den aan meet met een voorsprong van 55 seconden. In de laatste meters maakte Raas zich los van Zoetemelk. De Belg Wesemael won de spnnt van het peloton. Cees Priem werd 8e 1. Jan Raas iNedi. 4 uur 31 minuten: 2. Joop Zoetemelk iNedi z.t.: 3 Wil frid Wesemael «Belg» op 55 sec.; 4. Klaus Peter Thaler (W.Dld); 5. Roger Roslers (Belg); 6 Jean Luc Vandenb- roucke (Belg): 7. Gilbert Chaumaz (Fr.); 8. Cees Priem (Ned.): 9. Herman van Springe! (Belg.i. 10. Michel Laurani 'Fr.); 11 André Mollet (Fr.): 12 Robert Alban (Fr.i: 13 HenkLub- berdmg (Ned): 14. Sven Nilsson (Zweden): 15. Johan de Muynck iBelg.i. 16. Gerrie Knetemann (Ned.) allen in dezelfde tijd als Wesemael verloren verklaard (reglementair 3-0k en tevens krijgt Herstaco drie winst punten in mindering. Vorige week zaterdag kon de Vhssingse formatie wegens het grote aantal griepgevallen geen compleet team op de been brengen voor de wedstrijd tegen VC Rooy. een op papier niet al te lastige tegenstander. De competitieleider wilde echter geen uitstel geven, maar omdat Herstaco óok niet kon beschik ken over spelers van lagere teams zat er niets anders op dan thuis te blijven Na een week maakte de Nevobo de be slissing bekend. De trainer-coach van Herstaco/EWC, Adrie Schreurs, liet al voordat die beslissing wereldkundig werd gemaakt bekend dat zijn vereni ging in beroep zou gaan. Gisteren was hij niet voor commentaar bereikbaar. Hij lag. geveld door de griep, in bed. ARNHEM - De contractbesprekingen tussen de middenvelder Henk Bosveld en het bestuur van de Arnhemse voetbalvereniging Vitesse zijn gister avond definitief op niets uitgelopen. Bosveld noe«ndo het contract dat Vi tesse hein aanbood „redelijk", maar desondanks waren zijn eisen hoger ge steld. le hoog voor het bestuur. De mogelijkheid is aanwezig dat Bos veld nog naar een andere betaalde club gaat. Door zijn leeftijd (bijna 37 Jaar) heeft hij een vrije transfer. MUNCHEN - West-Duitsland heeft woensdagavond de oefen interlandwed strijd tegen Engeland met 2-1 gewon nen. Het scorcverloop was: 42. Pearson 0-1. 79. Worm 1-1. 85. Bonhof 2-1 Toe schouwers: 77.850 (uitverkocht).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 15